ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παράξενο;;;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ant_tna
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2013, 16:06:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα!
Κατ' αρχήν να σας πώ πως μπαίνω και διαβάζω το forum συχνά πυκνά εδώ και αρκετά χρόνια αλλά δεν είχα γραφτεί, Σήμερα βρήκα την αφορμή :)
Δεν έχω ιδέα το σκηνικό που θας σας περιγράψω αν είναι παράξενο ή όχι, μπορεί να μην ήταν και απολύτος τίποτα αλλα όπως και να έχει θα το μοιραστώ.
Για αρχή να ξέρετε οτι η μητέρα μου πιστεύει πολύ στον Θεό και αυτή την περίοδο έχουμε πάρε δώσε με κάποιους ανθρώπους με τους οποίους δεν είχαμε ποτέ τις καλύτερες σχέσεις, το αντίθετο θα έλεγα!
Λοιπόν, χθες το βράδυ μίλαγα με την μάνα μου και λέγαμε για τους ανθρώπους που σας ανέφερα απο πάνω, σε κάποια στιγμή άρχισε να μου λέει κάτι πράγματα για γλωσσοφαγιά κτλπ. Με το που τελειώνει η συζήτηση μας αυτή φεύγει πάει ξαπλώνει στο δωμάτιό της. Ξαφνικά ακούω έναν δυνατό ήχο και κάτι να σπάει (Όπως όταν πέφτει ένας δίκος γεμάτος με πιάτα η ποτήρια), Πάω να δω τι είχε συμβεί και βλέπω στο Χολ του σπιτιού να έχει πέσει κάτω μια εικόνα του Χριστού και να έχει σπάσει το τζάμι της.
Εντάξει όπως το διαβάζετε δεν είναι κάτι το παράξενο αυτό αλλά έλα όμως που η συγκεκριμένη εικόνα ήταν μια χαρά στηριγμένη και δεν γινόταν να πέσει χωρίς να την κουνήσει κάποιος, συγκεκριμένα ήταν πάνω σε ένα έπιπλο, η βάση της ακούμπαγε πάνω στο έπιπλο, ήταν "γυρτή" και το πάνω μέρος της ακούμπαγε πάνω στον τοίχο, επιπλέον για να μην γλυστρήσει μπροστά της είχε μπει ένα βιβλίο για να κρατάει κόντρα, έπεσε μπροστά και όχι πλάγια οπότε ο μόνος τρόπος για να πέσει σύμφωνα με την φυσική ήταν να γλυστρήσει η βάση της, όμως το βιβλίο ήταν στην θέσγη του, δεν έπεσε!
Παράθυρα ανοιχτά δεν υπήρχαν για να πεις οτι φύσηξε όπως δεν υπήρχε και κάποιος άλλος άνθρωπος ή ζώο για να πείς οτι την έριξε! Το πιο περίεργο για μένα ήταν πως έγινε ακριβώς μετά απο αυτή την συζήτηση και η αλήθεια είναι πως ενώ την θεωρούσα υπερβολική την μάνα μου αυτό όσο να 'ναι με έβαλε σε σκέψεις!
Εσείς τι λέτε? παράξενο ή όχι;

LordThomas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
495 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2013, 22:18:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LordThomas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν παρατηρησεις περισσοτερα πιο εμφανη παραξενα γεγονοτα τοτε μπορει να αρχισεις να σκεφτεσαι κατι αλλα προς το παρον δεν νομιζω οτι ειναι τοσο σημαντικα παραξενο το συγκεκριμενο συμβαν.

Ο Θεός βρίσκεται τόσο σ' ένα κομμάτι ξύλο, όσο και σ' ένα ανθρώπινο όν. Η διαφορά είναι ότι το κομμάτι ξύλο δεν γνωρίζει τίποτε για το Θεό, ενώ ο άνθρωπος μπορεί να συνειδητοποιήσει την παρουσία Του, μέσα του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ElanioPneuma
Νέο Μέλος

Greece
28 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2013, 19:40:06  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ElanioPneuma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπέρα ,δεν μοιαζει πολυ για παραξενο συμβαινει αρκετα συχνα να πεφτουν αντικείμενα τα οποια θεωρουμε πως εχουμε καλα στηριγμενα διχως να ξερουμε εμεις για ποιο λογο που τις περισσοτερες φορες ειναι απλα το γλιστρημα .Ειδικα για αντικειμενα που ειναι στηριγμενα οπως περιγραφεις.Εχω παρομοιες εμπειρίες οχι με εικονες αλλα με άλλα αντικειμενα οπως βιβλια ή cd .Η γλωσσοφαγια ειναι οντως μια κακη ενεργεια που δεν νομιζω πως εχει σχεση με τετοιες ζημιες.

"Εν οίδα ότι ουδέν οίδα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy