ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Το περίεργο μήνυμα στο κινητό
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
hxc21
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2013, 13:45:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παιδιά,

Θα ήθελα ν αναφέρω ότι πρώτη φορά γράφω κάτι στην σελίδα και δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό μέρος για το συγκεκριμένο μήνυμα,αν και σ' αυτή την σελίδα διαβάζω τα θέματα και τις ιστορίες καιρό τώρα.Τέλοσπαντων ας μπω στο θέμα.

Την Πέμπτη πήρα ένα απλό κινητό γιατί μου χάλασε το άλλο που είχα και αυτό που έχω τώρα είναι ολοκαίνουργιο!Το θέμα είναι ότι σήμερα το σκάλιζα λίγο και πήγα στα μηνύματα. Δεν έχω κάρτα πάνω από μια βδομάδα και βρήκα στα απεσταλμένα ένα μήνυμα που έχω στείλει υποτίθεται αλλά ούτε εγώ θυμάμαι κάτι τέτοιο αλλά ούτε κ το άτομο που "στάλθηκε" το μήνυμα έχει λάβει κάτι τέτοιο δεν βγάζω νόημα σ' αυτό που λέει αλλά αυτό δεν είναι κάτι σημαντικό! Το περίεργο είναι όταν πήγα να δω ημερομηνία αποστολής!Έλεγε! 55-Ιανουαρίου-2055 ώρα 55:55! Το ημερολόγιο του κινητού μου πάει μέχρι 2030 και δεν γίνεται με κανέναν τρόπο να βάλω την μέρα και την ώρα στο 55 το έψαξα!Η άποψη σας;

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2013, 14:30:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
hxc21 καλώς ήρθες στα φόρουμ του esoterica.gr

Πέρα απο κάποια δυσλειτουργία στο λογισμικό του τηλεφώνου
δεν βλέπω κάτι άλλο...



not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2013, 14:36:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φυλαχτείτε, ο AitheroVamon βλέπει μακρυά!!!!!

We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hxc21
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2013, 14:44:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AitheroVamon Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου και την δέχομαι απολύτως!Παρόλα αυτά έχω πολύ καλή σχέση με την τεχνολογία και το έψαξα λίγο γιατί και εγώ αυτό σκέφτηκα! Το θέμα φίλε μου κ αυτό με παραξένεψε καθώς έψαχνα είναι ότι αυτό το μήνυμα δεν θυμάμαι να το έχω γράψει ποτέ μπορείς να πεις ναι ήσουν μεθυσμένος ή κάτι αλλά ούτε ο παραλήπτης έχει πάρει αυτό το μήνυμα που υποτίθεται έχει σταλεί όπως λέει και πόση δυσλειτουργία λογισμικού μπορεί να έχει ένα απλό καινούργιο alcatel των 15 ευρώ!Δεν είναι smartphone ας πούμε να πεις ότι ναι οκ χαλάνε εύκολα!Τέλοσπαντων είναι ένα άσχετο θέμα που μπορεί να εξηγηθεί με πολλούς και διάφορους τρόπους απλά σκέφτηκα μήπως είναι σημαδιακό 1 στο 1.000.000 και είπα να το "googlαρω" και με παρέπεμψε σ' ένα ευαγγέλιο του Λουκά αλλά δεν μπορούσα να το μεταφράσω δεν είναι καθαρογραμμένο!

Osmosis σ'ευχαριστώ για την συμμετοχή σου αλλα θα παρακαλούσα ν' ακούσω απαντήσεις σοβαρές και στοχαστικές τουλάχιστον!Όσο ηλίθιο και ανούσιο είναι το θέμα μου!


Edited by - hxc21 on 15/12/2013 14:46:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2013, 15:00:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
hxc21
Συνειρμούς με το νούμερο 55 (ψάχνοντας) ίσως βρεις πολλούς
αυτό δεν έχει καμιά σημασία.

Όσο απλό κι αν είναι, δεν παύει να τρέχει κάποιο λογισμικό,
Δοκίμασε "επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων"
ίσως δεις πάλι να κάνει αποστολή του ίδιου μηνύματος
(αν και δεν ανέφερες αν υπήρχε περιεχόμενο στο μήνυμα)



not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hxc21
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2013, 15:08:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aitherovamon
Ανέφερα ότι υπάρχει περιεχόμενο στο μήνυμα απλά δεν μπήκα σε λεπτομέρειες γιατί δεν μου βγάζει κάποιο νόημα ούτε μου θυμίζει κάτι!Θα σου πω τώρα αμέσως τι λέει!
"Δεν έχω ιδέα!νομίζω πως όχι απ' ότι μου παν γιατί τα κανε σκατά με τις καταστάσεις και μάλλον δεν είπε." Δεν βγάζει ούτε συντακτικά νόημα!Το κινητό μου δεν το έχει πάρει κανείς πάντως διότι μένω μόνος μου!Δεν βρίσκω ούτε στα εισερχόμενα μήνυμα που να ταιριάζει μια τέτοια απάντηση! Το έκανα αυτό που μου πρότεινες αλλά το μόνο που έγινε ήταν αν εξαφανιστεί το μήνυμα κάτι που δεν είναι λογικό γιατί τα προσωπικά δεδομένα δεν μου έχουν διαγραφεί στο παρελθόν από την ίδια διαδικασία!

Edited by - hxc21 on 15/12/2013 15:13:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2013, 17:55:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για βάλε και την παραπομπή του Λουκά. Ίσως ο συνδυασμός και των δύο να δώσει αποτέλεσμα!


We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hxc21
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2013, 18:36:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.biblestudytools.com/luke/passage.aspx?q=luke+23:55-56

Αυτό είναι που βρήκα του Λουκά φίλε osmosis

και αυτό είναι κάτι άλλο που βρήκα και στο νούμερο 5 λέει κάτι ενδιαφέρον αλλά δεν μπορώ να τα μεταφράσω όλα γιατί είναι συντακτικά λάθος τα περισσότερα

http://www.lds.org/scriptures/ot/isa/55

Κάτι που δεν ανέφερα είναι ότι το post το έκανα γιατί μου φάνηκε αρκετά περίεργο και το esoterica είναι το κατάλληλο forum για να μάθεις πληροφορίες από κει που δεν το περιμένεις! Peace and Love!

Υ.Γ. Δεν πιστεύω κάπου απλά συνήθως οι αριθμοί παραπέμπουν σε ευαγγέλια! :P

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hxc21
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2013, 18:38:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επίσης θα παρακαλούσα κάποιον Admin ή διαχειριστή να βάλει το θέμα στην ενότητα "Παράξενα" αν έχω κάνει κάποιο λάθος στην ενότητα!

Ευχαριστώ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2013, 21:08:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

55-Ιανουαρίου-2055 ώρα 55:55!

1. Σας είπε κανείς, ότι ο Ιανουάριος του 2055, δεν θα έχει...60 ημέρες?

2. Μπορεί να είναι ανταλλαγή μηνυμάτων, μεταξύ του...John Conor και του John Conor Junior.

3. O τεχνικός λογισμικού της Alcatel, γούσταρε τις πλάκες!

4. Είναι μήνυμα, απο παράλληλο σύμπαν και έπαθε κβαντική "εκφόρτωση" στο δικό μας.

5. Είναι κρυπτογράφημα, μεταξύ ΜΙΤ και ΕΥΠ.

Θέλετε κι άλλα?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hxc21
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2013, 21:55:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι ευχαριστούμε!
Ας κλείσει το θέμα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2013, 01:36:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κρίμα που το μήνυμα σβήστηκε.
Θα σου έγραφα να βγάλεις μερικές φωτογραφίες στην οθόνη και να μας τις ανεβάσεις να τις δούμε.
Εκτός εάν το έχεις κάνει ήδη (εγώ θα κρατούσα αρχείο από κάτι τόσο παράξενο), οπότε αν υπάρχει κάτι ανέβασέ το.

Δεν υπάρχει λόγος να κλειδωθεί το θέμα.
Απλά θα μεταφερθεί όπως σωστά πρότεινες στο ΠΑΡΑΞΕΝΟ και στον τίτλο θα προστεθεί το διασαφηνιστικό "στο κινητό"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hxc21
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2013, 02:29:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φυσικά και είχα βγάλει φωτογραφίες από ένα τέτοιο περίεργο σε περίπτωση που χανόταν αμαλία!θα τις βάλω τώρα αμέσως!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hxc21
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2013, 02:35:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://i41.tinypic.com/281udfs.jpg

Το πρώτο link είναι η εικόνα του μηνύματος με την περίεργη ημερομηνία!

http://i44.tinypic.com/2rg13k2.jpg

Αυτό το link είναι εικόνα από το ημερολόγιο του κινητού που λέει όπως καταλαβαίνεις ότι φτάνει μέχρι το 2030!

Edited by - hxc21 on 16/12/2013 02:37:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2013, 09:48:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αφού είσαι γκατζετάκιας, τι την ήθελες τη μπακατελα;
Είναι αυτό που λένε, οτι πληρώσεις παίρνεις, μπελάδες, έστω και μεταφυσικούς!

We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2013, 09:49:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το 1 και το 4 του ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ πάντως δεν είναι και άσχημο.
ειδικά το ένα, θα ζυγίζουμε και το μισό!
We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.

Edited by - Osmosis on 16/12/2013 09:51:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2013, 12:57:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάμε να το δούμε πρακτικά... φυσικά και δεν θα ζυγίζουμε στο μισό γιατί απλά δεν μιλάμε για αύξηση των ωρών της ημέρας δηλαδή μείωση της ταχύτητας περιστροφής της γης γύρω απ τον άξονα της για να γίνει κάτι τέτοιο.
Ακόμα και για αυτό όμως να μιλούσαμε δεν θα ζυγίζαμε "στο μισό". Για να ζυγίζαμε στο μισό θα έπρεπε αντίθετα η γή να περιστρεφόταν πολύ πολύ γρηγορότερα και ακόμα και τότε θα ζυγίζαμε λιγότερο μόνο προς τον ισημερινό και όχι προς τους πόλους που θα ζυγίζαμε το ίδιο με σήμερα. Πρακτικά με αργότερη περιστροφή θα ζυγίζαμε σχεδόν ακριβώς το ίδιο που ζυγίζουμε σήμερα (γαμώτο) απλά θα ήταν μικρότερες οι απειροελάχιστες διαφορές που υπάρχουν ανάμεσα στο πόσο ζυγίζει κάποιος στους πόλους (που δεν υπάρχει φυγόκεντρος) με το πόσο ζυγίζει στον ισημερινό με την φυγόκεντρο αφού η φυγόκεντρος θα μειωνόταν στο μισό (το ίδιο θα επηρεαζόταν σχετικά και η σφαιρικότητα της γης που θα γινόταν πιο σφαιρική και λιγότερο "πατάτα" και θα υπήρχε μια μικρή αναδιανομή των θαλάσσιων υδάτων προς τον ισημερινό) ... πρακτικά καμιά ουσιαστική διαφορά στο βάρος μας. Η μεγαλύτερη επίπτωση εκεί θα ήταν η αύξηση των ωρών σε μια μέρα και φυσικά το ότι θα είχαμε μεγαλύτερη διάρκεια μέρας και νύχτας με αποτέλεσμα πιο ακραίες μεταξύ τους θερμοκρασίες με ότι συνέπεια σε ερημοποιήσεις, φυτά κτλ. Επίσης αν γινόταν απότομα τότε θα είχαμε κάποια προβλήματα με φυσικά φαινόμενα που δεν χρειάζεται ανάλυση ο λόγος.. Θα επιβιώναμε όμως μια χαρά και σιγά σιγά ζώα φυτά θα προσαρμοζόντουσαν.
ΑΛΛΑ εδώ μιλάμε για αύξηση στις ημέρες ενός μήνα που εφόσον μιλάμε για "ηλιακό" έτος σημαίνει είτε μείωση της ταχύτητας με την οποία η γη περιστρέφεται γύρω απ τον ήλιο (και όχι τον εαυτό της) κάτι που με την συγκεκριμένη μάζα στην συγκεκριμένη απόσταση απ τον ήλιο απλά δεν γίνεται, είτε με αλλαγή της τροχιάς της γης (μεγαλύτερη απόσταση απο τον Ήλιο) κάτι που αν συνέβαινε και φτάναμε τις 55-60 μέρες τον μήνα δηλαδή 660-720 μέρες για μια πλήρη περιστροφή (δεδομένου βέβαια ότι θα είχαμε τους ίδιους 12 μήνες) και δεδομένου ότι και ο Άρης όλως τυχαίως έχει παρόμοια διάρκεια περιστροφής γύρω απ τον ήλιο (687 μέρες = 57 μέρες τον μήνα σε ηλιακό έτος) τότε... δεν έχει νόημα να μιλάμε για τίποτα μετά το 1. του Νικόμαχου γιατί απλά δεν θα είμαστε πλέον εδώ.

... Εκτός βέβαια αν αυτός που έστειλε το μήνυμα, πολύ απλά το έστειλε ... απ τον Άρη ο οποίος συμπτωματικά ταιριάζει απόλυτα με την ημερομηνία του μήνυματος του κινητού (για να σας πριζώσω λίγο.. );)

Το πρόβλημα όμως εδώ είναι το 55:55 .. αφού και ο Άρης έχει παρόμοια ταχύτητα περιστροφής γύρω απ τον άξονα του με εμάς στις 24 ώρες... Άρα για να το ταιριάξουμε μιλάμε για τον Άρη ο οποίος όμως θα περιστρέφεται με μισή πλέον ταχύτητα. Σκούρα τα πράγματα.

Edited by - Craven on 16/12/2013 13:10:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2013, 14:32:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Craven είσαι μέσα!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2013, 15:23:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστός ο craven,μη χάσω την ευκαιρία για εξυπνάδες!!!

We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2013, 17:52:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
hxc21 ευχαριστούμε για τις φωτογραφίες.
Όντως είναι παράξενο.
Έψαξα στο google με λέξεις-κλειδιά:
sms 2055
55 Jan 2055 sms
55 Jan 2055 computer bug
κ.λπ.
και δεν έβγαλε τίποτε σχετικό.

Μια ιδέα από έναν φίλο: μπορεί με το μνημόνιο και τις περικοπές, ο αριθμός του Κτήνους να έγινε από 666, 555!

Πέρα από την πλάκα, το μυστήριο παραμένει.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2013, 18:19:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
hxc21 Αυτό που πρέπει να δεις αν μετατρέψεις τον αριθμό σε γράμματα στα Ελληνικά, δηλαδή ΕΕ-ΟΑ-ΒΟΕΕ:ΕΕ:ΕΕ σου βγάζει κάποια βιβλία της google, βέβαια είναι πολύ παλιά αντίγραφα όλα.
Αν θες δες το.
Στο ένα βέβαια σε παραπέμπει σε ένα θεολογικό βιβλίο του 1840, εγώ δεν μπορώ να το μεταφράσω γιατί είναι στα λατινικά και δεν έχω ιδέα, χρειάζεται δουλειά και μεταφραστής.
Και δεν ξέρω αν επιτρέπεται και η αναπαραγωγή των σελίδων.
Γιατί μάλλον είναι κάποιος κωδικός για την ψηφιακή βιβλιοθήκη του google και αναφέρεται ως προγράμματα σπουδών.

Edited by - maria3 on 16/12/2013 18:31:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2013, 21:36:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σωστός ο craven,μη χάσω την ευκαιρία για εξυπνάδες!!!

Και όμως!!!
Αν το 2055, έχουμε μετοικήσει στον...Αρη, δεν θα είναι σωστή η ημερομηνία?
Και η ώρα...κοντά θα πέφτει!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2013, 08:54:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θέλω να γυρίσω στα παλιά, στην παλιά μου γειτονιά δηλαδή!
Δύσκολο, μα ποτέ δεν ξέρεις!

We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2013, 10:28:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για εμένα είναι κάποιο σφάλμα (bug) στο λογισμικό (firmware) της συσκευής το οποίο αστόχησε γενικά στην σωστή καταχώρηση του SMS στα απεσταλμένα σου. Η αδύνατη ημερομηνία & ώρα απλά είναι το σύμπτωμα του σφάλματος. Επίσης είναι πολύ πιθανό η αστοχία αυτή να επηρέασε και άλλες παραμέτρους όπως τον αριθμό του παραλήπτη (ίσως δεν το έστειλες σε αυτόν που δείχνει) και ενδεχομένως το ίδιο το περιεχόμενο του μηνύματος.

Σφάλματα στο λογισμικό μπορούν να υπάρχουν σε οποιαδήποτε συσκευή ανεξαρτήτως αν πρόκειται για smartphone ή όχι αν και είθισται να είναι περιορισμένου αριθμού στις λιγότερο πολύπλοκες συσκευές.

Αν το πρόβλημα αυτό παρουσιαστεί ξανά (μπορεί οι χαρακτήρες / αριθμοί να διαφέρουν) τότε σκέψου την αντικατάσταση της συσκευής. Το πότε και αν παρουσιαστεί (διότι τώρα ξέρουμε 100% ότι υπάρχει) όμως εξαρτάται από πολλούς παράγοντες οπότε ίσως να είναι δύσκολη ως αδύνατη εκ μέρους σου η επανεμφάνιση του.

Υ.Γ.
Για την ιστορία - ποίο μοντέλο είναι;

Edited by - XD on 18/12/2013 10:45:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2013, 23:55:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
hxc21
και αυτό είναι κάτι άλλο που βρήκα και στο νούμερο 5 λέει κάτι ενδιαφέρον αλλά δεν μπορώ να τα μεταφράσω όλα γιατί είναι συντακτικά λάθος τα περισσότερα

http://www.lds.org/scriptures/ot/isa/55



Γιατί φίλε hxc21 παιδεύεσαι με ξενόγλωσσες μεταφράσεις από το Google και δεν πηγαίνεις εδώ στο "ΗΣΑΪΑΣ 55" να διαβάσης τόσο το πρωτότυπο αρχαίο κείμενο των Ο', όσο και την νεοελληνική απόδοση;


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2014, 14:55:32  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

hxc21 ευχαριστούμε για τις φωτογραφίες.
Όντως είναι παράξενο.
Έψαξα στο google με λέξεις-κλειδιά:
sms 2055
55 Jan 2055 sms
55 Jan 2055 computer bug
κ.λπ.
και δεν έβγαλε τίποτε σχετικό.



εκτός αν είναι θέμα "υγρών κρυστάλλων" τις συσκευής...

όταν είχα Nokia πιο παλιά, έβγαζε περισσότερα "κουλά" αλλά ποτέ δεν
μου κίνησε την περιέργεια...
ακόμα, μπορεί να έδειχνε άλλες ημερομηνίες ή ώρες, αλλά το άτομο στο
οποίο έστελνα το μήνυμα, το λάμβανε, και σε εκείνο έγραφε την κανονική
ώρα/μέρα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2014, 19:37:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπαρχει περιπτωση να μας στειλεις
φωτο με το μυνημα ;

εχω μια ιδεα

__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2014, 12:19:39  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
έχει δώσει φωτογραφίες



Edited by - PREDATOR on 05/01/2014 12:20:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2014, 14:04:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

έχει δώσει φωτογραφίες



Edited by - PREDATOR on 05/01/2014 12:20:29



φωτο με το μυνημα ζητησα (εαν αυτο ειναι δυνατο)
και μιας που βγαζει αλαμπουνεζικα δεν υπαρχει θεμα
η φωτο που μας εδωσε ειναι ημερομηνια και ωρα
εκτος βεβαια εαν κανω λαθος.
υπαρχει περιπτωση να ειναι θυμα πειραγματος απο
εξωθεν Παραγωντες .


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy