ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Εμπειρία!!!Χρησιμοποιήσε τη δυναμη.Σε ακούει...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
panosfromlydian
Μέλος 1ης Βαθμίδας


58 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2014, 02:35:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οκ δεν ειμαι λιγούρι ή κατι τετοιο .

Αλλα θελω να σας πω κατι που σημερα μου εκανε εντύπωση.
Βασικα ημουν στο γυμναστηριο οπου εκανα ενα προγραμμα και διπλα μου ηταν μια κοπελα που φαινοταν καλη σαν χαρακτηρας.

Μολις τελειωσαμε το μαθημα,την πετυχαινω οπως κατεβαινα τα σκαλια του κτιριου και φανταστειτε αυτη ηταν μπροστα μου και εγω πίσω της.

Και σε εκεινη τη στιγμη πραγματικα ηθελα να μου μιλήσει.Οχι για καποιο λογο.Απλα ηθελα να μου μιλησει.Οπότε αρχιζα να φωναζω απο μεσα μου:''ΜΙΛΑ ΜΟΥ...ΜΙΛΑ ΜΟΥ...ΜΙΛΑ ΜΟΥ''...xAXA το ξερω ακουγεται αθλιο. Και μαζι με αυτο προσπαθουσα να δημιουργησω ενα κλιμα μαγνητισμου απλα μεσω συνειδητοτητας.Αν αυτο βγαζει καθολου νοημα.Σαν να ειχα ηδη δημιουργησει προυποθεσεις οικειοτητας απλα μεσα απο το τροπο που αισθανομουν.Αισθανομουν σαν να μουν ηταν ΗΔΗ οικεια.

Οποτε κατεβαιναμε τις σκαλες ετσι,και φτανει τελικα στην πορτα και εγω ειμαι απογοητευμενος που δεν μου μιλησε παρολο την αφελη μου προσπαθεια.

Και εκει καθως εβγαινε απο την πορτα γυρισε πισω και μου ειπε ενα καληνυχτα.
Παιδια ,πραγματικα δεν βγαζει νοημα που γυρισε πισω.Γιατι ηταν ντροπαλη .Ετσι φαινοταν και τον ανθρωπο τον καταλαβαινω απο τα ματια και to στυλ του.Δεν βγαζει νοημα να γυρισει πισω αυτη η κοπελα και να πει καληνυχτα.

Οποτε ΕΓΩ ΤΟ ΠΡΟΚΑΛΕΣΑ. Πραγματικα.Το ορκιζομαι.

Ισως ακουγεται σαν να ειμαι loser και παραληρηματικος αλλα το ορκιζομαι αυτο τον μαγνητισμο εγω τον προκαλεσα.

Η δυναμη που υπαρχει γυρω σου σε ακουει.Ολα ειναι στο μυαλο.
Και πραγματικα πρεπει να αρχισουμε να βγαζουμε τα ορια που μονοι μας και η κοινωνια θετει σε εμας.Ειμαστε συνειδηση .Ειμαστε απειροι.

Και τωρα κοροιδεψετε με .Δικιο θα εχετε για την υπεραναλυση κατι τοσο απλου.


panosfromlydian
Μέλος 1ης Βαθμίδας


58 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2014, 02:58:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για αυτο πες στον ευατο σου καθε μερα κατι ομορφο.
Πες το φωναχτα εσωτερικα ωστε η δυναμη να σε ακουσει.
Γιατι κυριως σε ακουει.Δεν διαβαζει τη σκεψη σου.
Για αυτο και πρεπει να εισαι δημιουργικος.

Πες καθε μερα '' Δεν υπαρχουν περιορισμοι.Ειμαι απειρος''
''Αλλαζοντας τον ευατο μου προς το καλυτερο,αλλαζουν και οι αλλοι γυρω μου''
''καθε ανθρωπος που συναντω στο δρομο ειναι ο καλυτερος φιλος/φιλη που δεν γνωριζω ακομη'.Δεν ειναι κακοι οι ανθρωποι!!!!Εμεις τους αντιμετωπιζουμε ετσι απο την αρχη.
''τα πιστευω μου δημιουργουν την πραγματικοτητα γυρω μου.Πιστευω στην αφθονια και ευτυχια ολων των ανθρωπων γυρω μου''.

Και πολλα αλλα.Φτιαξε τα δικα σου!!!Αυτοσχεδιασε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2014, 10:04:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...Ισως ακουγεται σαν να ειμαι loser και παραληρηματικος αλλα το ορκιζομαι αυτο τον μαγνητισμο εγω τον προκαλεσα. ...

Μια φορά είναι τυχαίο, δεύτερη φορά σύμπτωση, από την τρίτη φορά να μπαίνεις σε υποψίες (και θέλει τουλάχιστον 5 τέτοιες "συμπτώσεις" για να μπορείς να πεις ότι εσύ το προκάλεσες)

Ένα καληνύχτα στην πόρτα δεν είναι και κάτι απρόσμενο ή που να χρειάζεται εξωτερική υποβολή.

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2014, 10:06:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για αυτο πες στον ευατο σου καθε μερα κατι ομορφο.
Πες το φωναχτα εσωτερικα ωστε η δυναμη να σε ακουσει.
Γιατι κυριως σε ακουει.Δεν διαβαζει τη σκεψη σου.
Για αυτο και πρεπει να εισαι δημιουργικος.
Πες καθε μερα '' Δεν υπαρχουν περιορισμοι.Ειμαι απειρος''
''Αλλαζοντας τον ευατο μου προς το καλυτερο,αλλαζουν και οι αλλοι γυρω μου''
''καθε ανθρωπος που συναντω στο δρομο ειναι ο καλυτερος φιλος/φιλη που δεν γνωριζω ακομη'.Δεν ειναι κακοι οι ανθρωποι!!!!Εμεις τους αντιμετωπιζουμε ετσι απο την αρχη.
''τα πιστευω μου δημιουργουν την πραγματικοτητα γυρω μου.Πιστευω στην αφθονια και ευτυχια ολων των ανθρωπων γυρω μου''.

Και πολλα αλλα.Φτιαξε τα δικα σου!!!Αυτοσχεδιασε.



Καλα το πας !!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2014, 10:10:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μια φορά είναι τυχαίο, δεύτερη φορά σύμπτωση, από την τρίτη φορά να μπαίνεις σε υποψίες (και θέλει τουλάχιστον 5 τέτοιες "συμπτώσεις" για να μπορείς να πεις ότι εσύ το προκάλεσες)
Ένα καληνύχτα στην πόρτα δεν είναι και κάτι απρόσμενο ή που να χρειάζεται εξωτερική υποβολή.


Ετσι !!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ουδέν οίδα
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2014, 02:50:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί συζητητές καλώς σας βρίσκω.
Το συγκεκριμένο θέμα έγινε η αφορμή για να συμμετέχω και εγώ στην συζήτηση, καθώς η παρατήρηση τέτοιου είδους "συμπτώσεων"και στην δική μου ζωή, όπως αυτής που αναφέρει ο αγαπητός panosfromlydian, μου δίνει το κουράγιο να πιστέψω λίγο περισσότερο, πως η εν λόγω δύναμη υφίσταται, και η ύπαρξή μας δεν περιορίζεται αναγκαστικά σε αυτή την οριοθετημένη γελοιότητα στην οποία υποτίθεται οτι "ζούμε". Ασφαλώς θέλω να πιστέψω, σίγουρα το έχω ανάγκη, όμως η συνειδητότητά μου πάσχει από υπέρμετρο "ρεαλισμό". Ούτε καν που έχω αποφασίσει εάν αυτο-τρολάρομαι κάνοντας τέτοιους συνειρμούς ή προσπαθώντας να αξιολογήσω την έκβαση καταστάσεων με τόσο εσωτερικά κριτήρια. Σε κάθε περίπτωση, χαίρομαι να διαβάζω εμπειρίες ανθρώπων με καλές προθέσεις και μια θετική ματιά προς την ζωή. Καλή μας συνέχεια Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy