ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 συνειδητο ονειρεμα-αστρικη προβολη?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
dr32
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2015, 17:32:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα στο φορουμ..Βασικα να ξεκινησω λεγοντας σας οτι το φορουμ το διαβαζω καιρο,πηρα την αποφαση οχι για να καταθεσω αλλη μια εμπειρια συνειδητου ονειρεματος ,αλλα πιο πολυ για να ρωτησω κατι που μου συνεβη προχτες το βραδυ.
Αρχικα να πω οτι απο πολυ μικρουλα,παιδακι ημουν ειχα συνειδητα ονειρα,χωρις να το επιδιωκω μεχρι και σημερα στα 32 μου χρονια , 3 φορες ,ισως και παραπανω τον μηνα θα εχω συνειδητα ονειρα.
Αλλοτε με ευχαριστει και φτιαχνω σεναρια αλλοτε ομως με τρομαζει αυτη η συνειδητοποιηση και προσταζω τον εαυτο μου να ξυπνησει!
Χτες λοιπον σε ενα ονειρο απεκτησα ξαφνικα για ακομα μια φορα συνειδηση..ηταν τοσο ζωντανο που εβλεπα οτι προχωρουσα σε εναν χωματοδρομο και ενιωθα το χωμα , ακουγα τον ηχο του πατηματος..εκεινη την ωρα σκεφτηκα να πεταξω , μολις το ειπα σηκωσα τα χερια μου ψηλα και πραγματικα εκτιναχτηκα!Εκει λοιπον που πηγαινα προς τα πανω , ξαφνικα αισθανομαι να βυθιζομαι προς τα κατω με ιλιγγιωδη ταχυτητα!δεν εβλεπα τιποτα , το απολυτο μαυρο..τρομαξα εκεινη την στιγμη και ειπα "ξυπνα ξυπνα"!!Με αρκετο κοπο ξυπνησα ,βγαζοντας μια μικρη κραυγη λογω προσπαθειας και το σωμα μου ηταν εντελως μουδιασμενο..Η καρδια μου δε?ειχε φυγει κυριολεκτικα!Υπαρχει περιπτωση να ημουν ετοιμη για αστρικη προβολη?
Μου εκανε εντυπωση ολο αυτο..Βεβαια να πω και το αλλο..Εδω και μια πενταετια , πολυ συχνα , αν ειμαι κουρασμενη , νυσταγμενη πολυ , οταν πεσω να κοιμηθω..αισθανομαι να βυθιζομαι ,φυσικα δεν το αφηνω να εξελιχθει , αλλα καμια φορα αν δεν μπορεσω να ξυπνησω συντομα , αισθανομαι να φευγω με ταχυτητα και να στροβιλιζομαι!Ειδικα τον τελευταιο καιρο εχει παραγινει το κακο!Ειναι σταδιο πριν την αστρικη προβολη πιστευετε?Ειλικρινα σιαβαζω καποιους εδω που το αποζητουν οι ιδιοι και το προσπαθουν , εγω ομως ειλικρινα δεν το θελω καθολου ,αυτη η αισθηση με φοβιζει!Ελπιζω στα φωτα σας..ξερω οτι υπαρχουν πολλα τετοια θεματα , αλλα ηταν πολλων χρονων πισω και γι'αυτο αποφασισα να ανοιξω καινουργιο θεμα.Ευχαριστω για την φιλοξενια.

lydios41
troll


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2015, 18:24:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lydios41  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nαι το συνειδητο ονειρεμα μπορει να ειναι προαγγελος εξωσωματικης εμπειριας.
Ο φοβος ειναι στην αρχη .Του αγνωστου.
Ειναι κατι ομορφο που πρεπει να το ευχαριστηθεις.

Καθε φορα που αποκτας συνειδηση στο ονειρο κανε αυτο που κανεις...Βγες με δυναμη απο το ονειρο.
Αν καταληξεις παραλυμενη ,ακινητοποιημενη προσπαθησε να χαλαρωσεις!Ενα απο τα λαθη που εκανα ηταν να πιεζομαι οταν παθαινα την παραλυση.Τωρα πια γνωριζω οτι ειναι προαγγελος προβολης αυτη η παραλυση και ειμαι χαλαρος.
Μην βαζεις εντασεις .Για να φυγεις δεν θες εντασεις.

Μπορει να βγαινεις μιση απο το σωμα και να εισαι κολλημενη στο αλλο μισο(πχ βγαινεις απο θωρακα,αλλα εισαι κολλημενη στα ποδια).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dr32
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2015, 18:33:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν εχω δει ομως ποτε τον εαυτο μου..Απλα εχω αυτα τα "συμπτωματα" ας τα πω ετσι , οταν ειμαι πολυ κουρασμενη ή αυπνη και εχω αναγκη απο υπνο..Μπορω να θυμηθω μια φορα που ενιωθα παλι αυτο το βυθισμα , μετα αρχισα να στροβιλιζομαι και να αισθανομαι τον αερα στο προσωπο μου, ολα αυτα φυσικα με συνειδηση και σε "μαυρη οθονη" δεν βλεπω κατι , δεν το αφηνω και να εξελιχθει βεβαια.
Το τελευταιο καιρο ειναι πολυ συχνο φαινομενο αυτο , νιωθω τετοιες δονησεις που κυριολεκτικα πεταγομαι γιατι νομιζω οτι κανει σεισμο..Ειλικρινα δεν μου αρεσει ολο αυτο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy