ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Όνειρο ήταν ο Αντι,και πάει,χάθηκε!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2015, 17:53:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε όλους.

Εχω σταματησει να γραφω στα φορουμς,θα το εχεις παρατηρησει αυτο,αλλα ο λογος που κανω αυτη την παρεμβαση,ειναι ενα προσφατο δημοσιευμα.Ενα δημοσιευμα που φερνει την πληρη ανατροπη στα οσα πιστευα και περιμενα μεχρι σημερα,και πραγματικα με ''τσακισε''.Το λινκ ειναι αυτο:

http://www.tribune.gr/world/news/articl ... ronia.html

Εμφανιζεται ενας πολιτικος αναλυτης,οπου λεει οτι ο 3ος παγκοσμιος πόλεμος θα ξεσπασει σε 10 χρονια απο σημερα!Δηλαδη,το 2025!
Εστω και αν υποθεσουμε οτι μπορει να γινει και λιγο νωριτερα,βαση αυτης της δηλωσης,ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ σε 2 μηνες,τον Δεκεμβριο του 2015 όπου περιμενα και τον Αντίχριστο!Δηλαδη,τι ειχα πει μεχρι σημερα,οτι η ''σφαγη του 1/3'' θα ελαμβανε μερος τον Δεκεμβριο,σε 2 μήνες,οπου και στις 6 με 31 Δεκεμβρη θα εμφανιζοταν και ο Αντι με τους 2 προφητες για να ξεκινησουν απο κοινου τις 1260 μερες τους!
Δηλαδα,τον Γ'Παγκοσμιο τον περιμενα σε 2 μηνες,και αυτος μου πηγε σε 10 χρόνια!!!
Οπως καταλαβαινετε,μετα και απο αυτη την δηλωση,ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ!Η Νεα Ταξη Πραγματων ξερει πολυ καλα τι λεει και ποιους ανθρωπους προωθει για να δινει ειδησεις,και η πληρης ανατροπη για πολεμο και Αντίχριστο μεσα στο 2015 (οπου περιμενα) ΑΝΑΤΡΑΠΗΚΕ ΕΝΤΕΛΩΣ!Τα 10 χρόνια,ειναι 10 χρονια,και δεν ειναι ουτε ενα ουτε δυο,οποτε πλεον πρεπει και εγω να το παρω αποφαση να μαζεψω τα κομματια μου και να κοιταξω την ζωη μου,αφου το τελος του κόσμου απομακρυνθηκε τουλαχιστον 17 χρονια απο σημερα.......


ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2015, 19:24:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε συ, μην απελπίζεσαι.Εχεις δύο μήνες ακόμη.
Για όνομα του θεού, κάτι θα γίνει.Μου το είπε ο Βόβα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2015, 20:26:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

οποτε πλεον πρεπει και εγω να το παρω αποφαση να μαζεψω τα κομματια μου και να κοιταξω την ζωη μου,αφου το τελος του κόσμου απομακρυνθηκε τουλαχιστον 17 χρονια απο σημερα.......

δηλαδή θα ασχοληθείς τώρα με την επαγγελματική σταδιοδρομία σου και τα γήινα; Ζούσες σε στυλ μοναχού έως τώρα λόγω των προφητειών;

Πιστεύω ότι ένα θρησκευόμενο άτομο δεν πρέπει να περιμένει κάποιο τέλος για να είναι θρησκευόμενο.

Ελπίζω να μην βαδίσεις σε κακά μονοπάτια τώρα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2015, 21:29:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

http://tvkosmos.gr/article.asp?newsid=2738079

Το ξαναβαζω,γιατι πριν δεν το πηρε ολοκληρο.Λοιπον,αυτη η δηλωση προκαλει ''συγκρουσιακες'' καταστασεις.Η πιστη μου οτι σε 2 μηνες θα ειχαμε τριτο παγκοσμιο πόλεμο συγκρουεται με τα ''επομενα 10 χρόνια'' του πολιτικου αναλυτη.Δηλαδη,σκεφτομαι:Για να λεει ''10 χρόνια'' σημαινει οτι αποκλειεται μολις σε 2 μηνες!Το κυριοτερο,οτι δεν ''αναγνωριζει'' την εναρξη του πολεμου με τους βομβαρδισμους στην Συρια,και την σφαγη του 1/3 των ανθρωπων μολις τον Δεκεμβρη που μας ερχεται τελειωσουν οι βομβαρδισμοι και ξεκινησει το παγκοσμιο μακελειο!Δηλαδη,σαν να μας λεει οτι ''αποκλειεται σε 2 μηνες''!
Ναι,αλλα αν δεν γινει σε 2 μηνες,και μπουμε Γεναρη 2016,τι θα σημαινει;Οτι ουτε ο Αντίχριστος εμφανιζεται!Τι σημαινει οτι ''ουτε ο Αντίχριστος εμφανιζεται;''Σημαινει Γεια σας!Οτι τα παντα χαθηκανε!Ξεπερναει την ακριβη ηλικια του Χριστου στην αναληψη.Κατι τετοιο ΔΕΝ μπορει να γινει (εχω εξηγησει του λογους).Οπότε;ΑΔΙΕΞΟΔΟ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2015, 21:43:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
....Δηλαδη,σαν να μας λεει οτι ''αποκλειεται σε 2 μηνες''!
Ναι,αλλα αν δεν γινει σε 2 μηνες,και μπουμε Γεναρη 2016,τι θα σημαινει;Οτι ουτε ο Αντίχριστος εμφανιζεται!Τι σημαινει οτι ''ουτε ο Αντίχριστος εμφανιζεται;''Σημαινει Γεια σας!Οτι τα παντα χαθηκανε!Ξεπερναει την ακριβη ηλικια του Χριστου στην αναληψη.Κατι τετοιο ΔΕΝ μπορει να γινει (εχω εξηγησει του λογους).Οπότε;ΑΔΙΕΞΟΔΟ!

Γεια σου ρε Γιαλαντζί,
λεβεντιά!

Μας έλειψες ρε κουφαλίτσα τόσον καιρό,
σε σημείο που να ανησυχούμε μήπως σε μπαγλάρωσε κανας Αντίς.

Αμα είσαι καλά, χέστα όλα τ'αλλα,
όπως βλέπεις πάμε και γι'αλλη παράτα,
παράτα στην παράτα, μια ζωή είναι, θα περάσει, και θα την βγάλουμε καθαρή,
τόσοι και τόσοι την βγάλανε, εμείς γιατί όχι....

Βέβαια, να δεις που θα γίνει η πλάκα,
να πιστέψεις εσύ στο τέλος την ...δεκαετία και βάλε,
και να αρχίσει κάνα γερό "πατιρντί" σε μερικούς μήνες ή καναδυο χρόνια (είπαμε παίζει και ο Βλαδίμηρος πλέον με αεροπλανάκια στη Συρία....το ντάλλαρ δεν το βλέπω για πολλά χρόνια ακόμα παγκόσμιο αποθεματικό, κλπ,κλπ)
και τότε να τρέχουμε να σε πείσουμε εγώ με το Νικόμαχο ότι "ο καιρός γαρ εγγύς", κι εσύ να μας λές όοοοχι έχουμε καμια δεκαριά χρόνια ακόμα....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2015, 21:54:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πυθαγορα,
εχω κυριολεκτικα ''παγωσει'' με αυτη την δηλωση εδω και 2 μερες,εχω γινει ''παγάκι'',''παγοκολονα''.Ο λογος είναι ο εξης:Ολες,μα ολες οι προηγουμενες δηλωσεις πλην αυτης της συγκεκριμενης,εδειχναν οτι παμε για την παγκοσμια σφαγη τον Δεκεμβρη,σε 2 μηνες.Συμπλεαν ολες απολυτα,ακομα και αυτο των Ρωσων,''θα βομβαρδιζουμε την Συρια 3 με 4 μηνες'',που την κανανε τελη Σεπτεμβρη,παρεπεμπε απευθείας στους 5 μηνες της Αποκάλυψης!Και 2 μηνες πριν,τον Ιουλιο οι Τουρκοι,να οι 5-6 μηνες ''βασανισμου'' των ακριδων του Ιωαννη!Δηλαδη,ολα δενανε ΑΨΟΓΑ με την θεωρεια μου!
Αλλα τωρα,τι να πω;Ανατραπηκαν τα παντα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρυσή
Μέλος 2ης Βαθμίδας


204 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2015, 22:05:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ναι,αλλα αν δεν γινει σε 2 μηνες,και μπουμε Γεναρη 2016,τι θα σημαινει;Οτι ουτε ο Αντίχριστος εμφανιζεται!Τι σημαινει οτι ''ουτε ο Αντίχριστος εμφανιζεται;''Σημαινει Γεια σας!Οτι τα παντα χαθηκανε!Ξεπερναει την ακριβη ηλικια του Χριστου στην αναληψη.Κατι τετοιο ΔΕΝ μπορει να γινει (εχω εξηγησει του λογους).Οπότε;ΑΔΙΕΞΟΔΟ!

Πού τό ξέρεις ποιά ήταν η ακριβής ηλικία του;Μήπως υπήρχαν ληξιαρχεία τότε;Μπορεί νά έκρυβε χρόνια.άσε πού δέν είμαστε καί σίγουροι ότι μπαίνουμε στό 2016..οπότε μήν χάνεις τίς ελπίδες σου.καί στό κάτω κάτω ποιός είναι αυτός ο Μουρίλο;ούτε η μάνα του δέν τόν ξέρει

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2015, 22:42:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χρυση,
εχω αναλυσει εκτενως στο αλλο νημα για τον Αντίχριστο,οτι ο Ιησους την στιγμη της αναληψεως του ηταν 33 χρονων,4 μηνων και 10 ημερων.Αυτη ειναι και η ΑΚΡΙΒΗΣ ηλικία που θα πρεπει να δουμε και τον Αντι να εμφανιζεται,εφοσον θα θελησει να παρουσιαστει σαν τον Χριστο στην Δευτερα Παρουσια,στην δευτερη ελευση του στην γη.Δηλαδη,εμφανιζεται και αυτος στην δικια του ηλικια,μολις συμπληρωσει τα 33 χρονια,τους 4 μηνες και τις 10 ημερες.
Τωρα,αυτο γινεται στις 6 Δεκεμβριου του 2015,δηλαδη σε 1,5 περιπου μηνα απο σημερα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2015, 10:44:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τωρα,αυτο γινεται στις 6 Δεκεμβριου του 2015,δηλαδη σε 1,5 περιπου μηνα απο σημερα.

Γιαλαντζίκο,
άσ'τα αυτά τώρα,
και πες αν ο Τσιπράκος τη βγάζει μέχρι τα Χριστούγεννα....

Εκεί να δεις Αντίδια, τώρα που θα αρχίσουν να ερχονται οι φοροκαταιγίδες και οι Ενφιάδες.....

Ο Λεβεντης λέει ότι η κυβέρνηση θα καταρεύσει και θα πάμε για οικουμενική.
Και μπορεί να είναι ώρες ώρες ο 'τρελός του χωριού'
αλλά τα έλεγε ο άνθρωπας εδώ και 30 χρόνια,
μέχρι που κατάφερε και μπήκε στη Βουλή.
Εχει 'προφητικό' χάρισμα και αυτός.....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2015, 17:42:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eιναι καποια πραγματα που λες ''ειναι αδυνατον να συμβουν'' και όμως συμβαινουν!Ενα απο αυτα ειναι Αντιχριστος μεγαλυτερος απο την ηλικια του Χριστου.Χριστος στην Δευτερα Παρουσια ετων 43!Θα μας παρουσιασουν τον Αντι σαν τον Χριστο που ξαναηρθε στην γη,ετων 43!Ε,παιδια,μου ειναι αδυνατον να το πιστεψω!Δεν γινονται αυτα....Καποιος εφιαλτης θα ειναι.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2015, 21:59:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Eιναι καποια πραγματα που λες ''ειναι αδυνατον να συμβουν'' και όμως συμβαινουν!Ενα απο αυτα ειναι Αντιχριστος μεγαλυτερος απο την ηλικια του Χριστου.Χριστος στην Δευτερα Παρουσια ετων 43!Θα μας παρουσιασουν τον Αντι σαν τον Χριστο που ξαναηρθε στην γη,ετων 43!Ε,παιδια,μου ειναι αδυνατον να το πιστεψω!Δεν γινονται αυτα....Καποιος εφιαλτης θα ειναι.....

ΑΚΥΡΗ

*

Edited by - Sesostris on 12/10/2015 22:04:44

Edited by - Sesostris on 12/10/2015 22:10:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2015, 22:02:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Eιναι καποια πραγματα που λες ''ειναι αδυνατον να συμβουν'' και όμως συμβαινουν!Ενα απο αυτα ειναι Αντιχριστος μεγαλυτερος απο την ηλικια του Χριστου.Χριστος στην Δευτερα Παρουσια ετων 43!Θα μας παρουσιασουν τον Αντι σαν τον Χριστο που ξαναηρθε στην γη,ετων 43!Ε,παιδια,μου ειναι αδυνατον να το πιστεψω!Δεν γινονται αυτα....Καποιος εφιαλτης θα ειναι.....

Φίλε Γιώργο, άσε κατά μέρος τις ημερομηνίες, τους γεροντάδες και τις γερόντισσες με τις προφητείες τους, και κοίταξε να φτιάξης την ζωή σου. Μπορείς ακόμα και δίχως αυτές τις ακρότητες να είσαι καλός χριστιανός, και ίσως ακόμα καλύτερος. Αυτό εξαρτάται από την στάση σου στην κοινωνία και τους συνανθρώπους σου. Άλλωστε που είναι γραμμένο ότι ο Ιησούς σταυρώθηκε σε ηλικία 33 ετών? Αφού πουθενά στα ευαγγέλια δεν αναφέρονται ημερομηνίες, αλλά αναφορές σε ιστορικά γεγονότα, οι οποίες όμως απέχουν μεταξύ τους χρονολογικά.
Στις 11/08/2015 σου είχα στείλει εδώ μιαν απάντηση σχετικά με την ηλικία του Χριστού, την οποία όπως φαίνεται δεν έλαβες υπ' όψιν σου, μολονότι στηρίζεται σε ιστορικά γεγονότα, και στην οποία είναι πασιφανές ότι είναι αδύνατον σύμφωνα με αυτά να προσδιοριστή η ακριβής ημερομηνία γέννησης και σταύρωσης. Κράτα λοιπόν την πίστη σου για την "σωτηρία" της ψυχής σου, φτιάξε την ζωή σου για να ζήσης ευπρεπώς και όχι παρασιτικά στην κοινωνία περιμένοντας μοιρολατρικά το τέλος του κόσμου, κι "αν είναι νάρθη θε ναρθή αλοιώς θα προσπεράση" που λέει κι ο ποιητής.


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2015, 22:44:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sesostris,
στο κατα Λουκα λεει οτι ο Χριστος ξεκινησε την διδασκαλια και το εργο του,στα 30 του χρόνια.Και 3 χρονια που κρατησε μεχρι να σταυρωθει,33!Εκτος πια αν πουμε οτι διδαξε 13 χρόνια και σταυρωθηκε 43 ετων.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2015, 13:46:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ο Λεβεντης λέει ότι η κυβέρνηση θα καταρεύσει και θα πάμε για οικουμενική.
Και μπορεί να είναι ώρες ώρες ο 'τρελός του χωριού'
αλλά τα έλεγε ο άνθρωπας εδώ και 30 χρόνια,
μέχρι που κατάφερε και μπήκε στη Βουλή.
Εχει 'προφητικό' χάρισμα και αυτός.....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "


Ναι, 30 χρόνια τα έλεγε αλλά όταν είδε το χρήμα άλλαξε πλάνα. Εδώ πέρα οι Εβραίοι του έδωσαν και λεφτά για να κολλήσει ένα σωρό αφίσες. Είχε δει κανείς σας στο παρελθόν γιγαντοαφίσες του Λεβέντη;

Τώρα πια δεν είναι παρά ένας ακόμη προδότης. Και μάλιστα τώρα που το σκέφτομαι όλη την ώρα ασχολιόταν με έλληνες μικροεπιχειρηματίες(όπως και το κκε). Να τσακίσουμε τους μικρούς, να ζήσουνε οι εβραικές πολυεθνικές.

Και ναι έχει δίκιο πως η κυβέρνηση <<πέφτει>>. Θέλουν να κάνουν οι προσκυνημένοι όσο πιο κατανοητό γίνεται, πως πλέον τα κακόμοιρα ελληνάκια είναι <<ένοχα>> γιατί χρωστούν και πρέπει όλα τα οικονομικά και διοικητικά τους να είναι υπό άμεσο εβραικό έλεγχο.

Λεβέντης ένας ακόμη προδότης και γελωτοποιός.

Μόνο ένα πολιτικό κόμμα μιλάει αυτή την στιγμή για τα παγκόσμια αίσχη που γίνονται εις βάρος του ελληνικού λαού. Όλοι οι άλλοι τρώνε και πίνουν στα μπουζούκια, γιατί δεν τους νοιάζει αν αύριο θα υπάρχουν Έλληνες.

Edited by - Διονύσιος Σκυλόσοφος on 13/10/2015 13:49:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2015, 15:25:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Sesostris,
στο κατα Λουκα λεει οτι ο Χριστος ξεκινησε την διδασκαλια και το εργο του,στα 30 του χρόνια.Και 3 χρονια που κρατησε μεχρι να σταυρωθει,33!Εκτος πια αν πουμε οτι διδαξε 13 χρόνια και σταυρωθηκε 43 ετων.....

Ούτε 3, ούτε 13 χρόνια φίλε Γιώργο. Έτσι που είναι μπερδεμένα τα πράγματα κανένας από τους θρησκειολόγους ερευνητές, μεταξύ των οποίων υπάρχουν και αρκετοί ιερωμένοι, δεν μπόρεσε να προσδιορίση με βεβαιότητα την ηλικία του Χριστού κατά την σταύρωση.
Όσο για το κατά Λουκά ευαγγέλιο το οποίο αναφέρεις, πρέπει να λάβης υπ' όψιν ότι ο άγνωστος συγγραφέας του δεν ήταν ιστορικός, αλλά απλώς μετέφερε στον γραπτό λόγο τις διάφορες φήμες που κυκλοφορούσαν την εποχή εκείνη για τον Μεσσία.

Τα ευαγγέλια είναι θρησκευτικά βιβλία και όχι ιστορικά!

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2015, 16:02:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sesostris,
πως να το κανουμε τωρα,η απανταχου ανθρωποτητα ξερει οτι ο Χριστος εζησε 33 ετη και αναληφθηκε μετα στους ουρανους.Αυτο μετραει,το τι πιστευει η ανθρωπότητα.Γιατι την ανθρωποτητα θα ερθει να ''πλανησει'' ο Αντίχριστος,προσποιουμενος τον Χριστο που ξαναηρθε στην γη.Συνεπως;Πως θα το κανει αυτο σε διαφορετικη ηλικια απο τα 33;Γίνεται,ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!
Γι'αυτο και εγω εχω τρελαθει απο προχθες.Επειδη δεν βγαζω ακρη.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2015, 16:27:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Sesostris,
πως να το κανουμε τωρα,η απανταχου ανθρωποτητα ξερει οτι ο Χριστος εζησε 33 ετη και αναληφθηκε μετα στους ουρανους.Αυτο μετραει,το τι πιστευει η ανθρωπότητα.

Ε όχι και η ανθρωπότητα Γιώργο! Μόνο οι χριστιανοί. Και απ' αυτούς μόνο αυτοί που είναι κολλημένοι με το γράμμα και όχι με το πνεύμα του χριστιανισμού. Προσωπικά γνωρίζω αρκετούς τόσο από το συγγενικό όσο και από το φιλικό περιβάλλον, που εκκλησιάζονται τακτικά, νηστεύουν και κοινωνούν Χριστούγεννα και Πάσχα, αλλά δεν ασχολούνται ούτε με την ηλικία του χριστού κατά την σταύρωση, ούτε και για την ηλικία του αντίχριστου και την ημερομηνία της έλευσής του. Τέτοια κολλήματα μόνο εδώ μέσα έχω συναντήσει.


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2015, 16:39:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Sesostris,
πως να το κανουμε τωρα,η απανταχου ανθρωποτητα ξερει οτι ο Χριστος εζησε 33 ετη και αναληφθηκε μετα στους ουρανους.Αυτο μετραει,το τι πιστευει η ανθρωπότητα.

Ε όχι και η ανθρωπότητα Γιώργο! Μόνο οι χριστιανοί. Και απ' αυτούς μόνο αυτοί που είναι κολλημένοι με το γράμμα και όχι με το πνεύμα του χριστιανισμού. Προσωπικά γνωρίζω αρκετούς τόσο από το συγγενικό όσο και από το φιλικό περιβάλλον, που εκκλησιάζονται τακτικά, νηστεύουν και κοινωνούν Χριστούγεννα και Πάσχα, αλλά δεν ασχολούνται ούτε με την ηλικία του χριστού κατά την σταύρωση, ούτε και για την ηλικία του αντίχριστου και την ημερομηνία της έλευσής του. Τέτοια κολλήματα μόνο εδώ μέσα έχω συναντήσει.


*


Aυτην την ιστορια την εχω παρει πανω μου και αφορα μονο εμενα!Γι'αυτο δεν βλεπεις τους υπολοιπους χριστιανους να ασχολουνται....Αλλα φοβουμαι οτι επαιξα και εχασα.....Δεν το περιμενα,αλλα εχασα.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2015, 16:50:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ουτε καν τον Μάξιμο αφορα....Και να πεσει εξω,γι'αυτον προσωπικα δεν τρεχει καστανο.Λιγο θα τον μεμψουν καποια ατομα το 2018 οταν θα ερθει το πληρωμα του χρονου και δεν γινει η ΔΠ,αντε να γραφτει και κατι σε καποια ιστοσελιδα,καποιο μπλογκ και αυτο ηταν....Θα συνεχισει την ζωουλα του κανονικα....Με μοναδικο θυμα και ερειπιο,ΕΜΕΝΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2015, 07:13:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χριστιανέ Ορθόδοξε τί εννοείς να κοιτάξεις την ζωή σου;

Δυστυχώς σε αυτή την κατάσταση φθάσαμε επειδή ο καθένας σκέφτεται έτσι. Δηλαδή η Ελλάδα καταστρέφεται, αλλά ο καθένας έχει κάνει σύμβαση να μην αντιδράσει για να μην χάσει την θεσούλα με το μισθούλι του.

Όλοι λέμε για τα δεινά αλλά στην τελική αποφασίζουμε πως "ας καταστραφούν όλα, εμένα τί με νοιάζει" ή "αφού κανείς δεν μιλάει θα μιλήσω εγώ".

Αν δεν αντιδράσει κανείς τώρα, πότε θα αντιδράσει; Αν δεν μιλήσει κανείς τώρα σε 2 δεκαετίες δεν θα υπάρχουν φυσικοί Έλληνες, αλλά μόνο ασιάτες και αφρικανοί στους οποίους θα έχει παραχωρηθεί η ελληνική ιθαγένεια και θα δουλεύουν για ψίχουλα.

Μιλάμε για τον πιο αρρωστημένο ρατσισμό στην ιστορία της ανθρωπότητας. Τέτοια λύσσα εξόντωσης του ελληνικού στοιχείου είναι πρωτοφανής.

Ας έρθει επιτέλους ο Αντίχριστος(αντίχριστος για τους εβραίους) να τους κανονίσει, είτε αυτός θα είναι ο Μιχαλολιάκος είτε ο Πούτιν.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2015, 11:22:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χριστιανέ Ορθόδοξε τί εννοείς να κοιτάξεις την ζωή σου;

Δυστυχώς σε αυτή την κατάσταση φθάσαμε επειδή ο καθένας σκέφτεται έτσι. Δηλαδή η Ελλάδα καταστρέφεται, αλλά ο καθένας έχει κάνει σύμβαση να μην αντιδράσει για να μην χάσει την θεσούλα με το μισθούλι του.

Όλοι λέμε για τα δεινά αλλά στην τελική αποφασίζουμε πως "ας καταστραφούν όλα, εμένα τί με νοιάζει" ή "αφού κανείς δεν μιλάει θα μιλήσω εγώ".

Αν δεν αντιδράσει κανείς τώρα, πότε θα αντιδράσει; Αν δεν μιλήσει κανείς τώρα σε 2 δεκαετίες δεν θα υπάρχουν φυσικοί Έλληνες, αλλά μόνο ασιάτες και αφρικανοί στους οποίους θα έχει παραχωρηθεί η ελληνική ιθαγένεια και θα δουλεύουν για ψίχουλα.

Μιλάμε για τον πιο αρρωστημένο ρατσισμό στην ιστορία της ανθρωπότητας. Τέτοια λύσσα εξόντωσης του ελληνικού στοιχείου είναι πρωτοφανής.

Ας έρθει επιτέλους ο Αντίχριστος(αντίχριστος για τους εβραίους) να τους κανονίσει, είτε αυτός θα είναι ο Μιχαλολιάκος είτε ο Πούτιν.




Διονυσιε,
ημουν σχεδον σιγουρος οτι ολα αυτα που γινονται τα τελευταια 6 χρονια στην πατριδα μας,τα μνημονια,οι παρανομοι μεταναστες,η φτωχοποιηση,η εξαθλιοποιηση σε συνδιασμο με τον πολεμο στην Συρια και Ιρακ,ηταν προαπαιτουμενα για την εμφανιση του Αντι!Τους ειχα ονομασει ''οι 2 πυλωνες της Νεας Ταξης Πραγματων'',''παγκοσμια οικονομικη κριση και πολεμοι''.Ολα ηταν ετοιμα για την εμφανιση του Εκλεκτου τους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2015, 13:22:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Χριστιανέ Ορθόδοξε τί εννοείς να κοιτάξεις την ζωή σου;

Δυστυχώς σε αυτή την κατάσταση φθάσαμε επειδή ο καθένας σκέφτεται έτσι. Δηλαδή η Ελλάδα καταστρέφεται, αλλά ο καθένας έχει κάνει σύμβαση να μην αντιδράσει για να μην χάσει την θεσούλα με το μισθούλι του.

Όλοι λέμε για τα δεινά αλλά στην τελική αποφασίζουμε πως "ας καταστραφούν όλα, εμένα τί με νοιάζει" ή "αφού κανείς δεν μιλάει θα μιλήσω εγώ".

Αν δεν αντιδράσει κανείς τώρα, πότε θα αντιδράσει; Αν δεν μιλήσει κανείς τώρα σε 2 δεκαετίες δεν θα υπάρχουν φυσικοί Έλληνες, αλλά μόνο ασιάτες και αφρικανοί στους οποίους θα έχει παραχωρηθεί η ελληνική ιθαγένεια και θα δουλεύουν για ψίχουλα.

Μιλάμε για τον πιο αρρωστημένο ρατσισμό στην ιστορία της ανθρωπότητας. Τέτοια λύσσα εξόντωσης του ελληνικού στοιχείου είναι πρωτοφανής.

Ας έρθει επιτέλους ο Αντίχριστος(αντίχριστος για τους εβραίους) να τους κανονίσει, είτε αυτός θα είναι ο Μιχαλολιάκος είτε ο Πούτιν.




Διονυσιε,
ημουν σχεδον σιγουρος οτι ολα αυτα που γινονται τα τελευταια 6 χρονια στην πατριδα μας,τα μνημονια,οι παρανομοι μεταναστες,η φτωχοποιηση,η εξαθλιοποιηση σε συνδιασμο με τον πολεμο στην Συρια και Ιρακ,ηταν προαπαιτουμενα για την εμφανιση του Αντι!Τους ειχα ονομασει ''οι 2 πυλωνες της Νεας Ταξης Πραγματων'',''παγκοσμια οικονομικη κριση και πολεμοι''.Ολα ηταν ετοιμα για την εμφανιση του Εκλεκτου τους.



Και είναι η αρχή του τέλους. Τώρα η ακριβής ημερομηνία έχει μεγάλη σημασία;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2015, 19:21:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχει,πως δεν εχει;Αλλο 7 και αλλο 17 χρόνια!Θα ημαστε γεροντακια τοτε!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2015, 00:39:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα τον κλαίμε καιρό ακόμα τον σχωρεμένο;

Εντάξει, καλό το παραμυθάκι δε λεω, άλλοι διασκέδασαν άλλοι το πίστεψαν
αλλά τελείωσε, και το καλύτερο ανέκδοτο να λες κάθε μέρα,
καποια στιγμή δε θα γελάει κανείς...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2015, 14:42:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Εχει,πως δεν εχει;Αλλο 7 και αλλο 17 χρόνια!Θα ημαστε γεροντακια τοτε!

Μην απελπίζεσαι Γιώργο. Άλλοι είναι πολύ πιο αισιόδοξοι από σένα. Κοίτα εδώ τι γράφει η σημερινή "Ελεύθερη Ώρα". Με την βοήθεια του Χριστού φαίνεται ότι εισακούστηκαν οι προσευχές των γεροντάδων, και όπου να' ναι θα μας πάρη όλους ο διάολος.

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2015, 16:13:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eίναι η εφημεριδα που καθε μερα ξεκιναει πολεμος.Απο ποτε κραταει αυτη η ιστορια;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2015, 18:07:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
7/10/2015
https://www.youtube.com/watch?v=aOlcYExGDZ4

Τι λέει ρε αυτός καλά είναι;


https://www.youtube.com/watch?v=KtJhy4TmUo0Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2015, 19:48:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Eίναι η εφημεριδα που καθε μερα ξεκιναει πολεμος.Απο ποτε κραταει αυτη η ιστορια;

Περίπου από τότε που άρχισες να γράφεις για τα Αντίδια
κι εσύ φίλε Γιαλαντζή......

Μ'άλλα λόγια, στο ίδιο γήπεδο παίζετε μπάλα....
Έτσι είναι αυτά.


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2015, 19:54:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εχει,πως δεν εχει;Αλλο 7 και αλλο 17 χρόνια!Θα ημαστε γεροντακια τοτε!


Σε 17 χρόνια θα είσαι γεροντάκι?

Δηλαδή τώρα τί είσαι, κανας Πενηντάρης και ανησυχείς?
Εγώ σε είχα για πιο νέο πάντως......

Μην αγχώνεσαι, θα γίνουνε πράματα και θάματα, και (σχετικά) σύντομα,
ακριβώς για τους λόγους που λίγο πολύ βλέπουμε όλοι μας, ακόμα κι εσύ και ο γαυγιστής (ασχέτως αν ερμηνεύτε μετά άλλα αντ'άλλων και καταλήγετε σε άλλα συμπεράσματα),
αλλά δεν το βλέπω το πράγμα να τσουλάει τόσο σε βάθος χρόνου.

Εχει "κρασάρει" το σύστημα που λένε,
και το "σημείο Volanis" [a ka θα τα κάνω όλα πουτάνα]
μάλλον δεν απέχει τόσα πολλά έτη....



.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "

Edited by - PY8AGORAS on 15/10/2015 19:55:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2015, 20:20:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χριστιανέ Ορθόδοξε οι μασώνοι δεν δημοσιεύουν ποτέ τα σχέδιά τους. Περιμένεις να βγάλεις από δηλώσεις ακριβές ημερομηνίες για γεγονότα;

Το θέμα είναι ότι ξέρουμε τί ετοιμάζουν. Διάλυση της Ευρώπης που για τον εβραικό νου αλλά και για κάποιους ευαγγελιστές των ΗΠΑ ταυτίζεται με τις αντίχριστες και αντιεβραικές δυνάμεις(οι εχθροί του λαού του Θεού, Γωγ,Μαγώγ,Ρως). Εξαφάνιση των Ελλήνων και δημιουργία Ελλαδιστάν όπου όλοι οι Ασιάτες και Αφρικάνοι θα πάρουν ιθαγένεια και θα δουλεύουν για ψίχουλα.

Όμως εγώ αναρωτιέμαι, είναι δυνατόν να δέχονται ως πανάγαθο έναν θεό που χρησιμοποιεί τέτοια βρώμικα μέσα - ανθρωπάκια γεμάτα μίσος που εξαφανίζουν τους λαούς με ύπουλο σατανικό τρόπο(προπαγάνδες, οικονομικές κρίσεις, πολέμους, αρρώστιες); Αν πράγματι είμαστε του Βεελζεβούλ και οι Εβραίοι είναι οι μόνοι καλοί και εκλεκτοί πάνω στην Γη, γιατί δεν μας καθαρίζει ο Θεός με έναν κατακλυσμό; Γιατί να χρησιμοποιεί αυτούς που κρύβονται στις μασωνικές στοές και να τα σχεδιάζουν όλα από πίσω; Αυτούς που καταστρέφουν τους λαούς προωθώντας τον εγωισμό, την ηδονική ζωή, την πορνεία, την αναισθησία;

Είναι περήφανοι για τον θεό τους;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2015, 20:43:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χριστιανέ Ορθόδοξε οι μασώνοι δεν δημοσιεύουν ποτέ τα σχέδιά τους. Περιμένεις να βγάλεις από δηλώσεις ακριβές ημερομηνίες για γεγονότα;

Το θέμα είναι ότι ξέρουμε τί ετοιμάζουν. Διάλυση της Ευρώπης που για τον εβραικό νου αλλά και για κάποιους ευαγγελιστές των ΗΠΑ ταυτίζεται με τις αντίχριστες και αντιεβραικές δυνάμεις(οι εχθροί του λαού του Θεού, Γωγ,Μαγώγ,Ρως). Εξαφάνιση των Ελλήνων και δημιουργία Ελλαδιστάν όπου όλοι οι Ασιάτες και Αφρικάνοι θα πάρουν ιθαγένεια και θα δουλεύουν για ψίχουλα.

Όμως εγώ αναρωτιέμαι, είναι δυνατόν να δέχονται ως πανάγαθο έναν θεό που χρησιμοποιεί τέτοια βρώμικα μέσα - ανθρωπάκια γεμάτα μίσος που εξαφανίζουν τους λαούς με ύπουλο σατανικό τρόπο(προπαγάνδες, οικονομικές κρίσεις, πολέμους, αρρώστιες); Αν πράγματι είμαστε του Βεελζεβούλ και οι Εβραίοι είναι οι μόνοι καλοί και εκλεκτοί πάνω στην Γη, γιατί δεν μας καθαρίζει ο Θεός με έναν κατακλυσμό; Γιατί να χρησιμοποιεί αυτούς που κρύβονται στις μασωνικές στοές και να τα σχεδιάζουν όλα από πίσω; Αυτούς που καταστρέφουν τους λαούς προωθώντας τον εγωισμό, την ηδονική ζωή, την πορνεία, την αναισθησία;

Είναι περήφανοι για τον θεό τους;;;



Διονυσιε,
ολα ειναι φτιαγμενα για να ισοπεδωθουν ολοι,και βρηκαν ''πειραματοζωο'' την Ελλαδα ως παραδειγμα για ολο τον πλανητη.Δεν υπαρχει χωρα στον κοσμο που να μην ασχοληθηκε εστω και λιγο με την οικονομικη κριση στην Ελλαδα.Γιατι τετοιο ενδιαφερον για τα οικονομικα προβληματα ενος μικρου κρατιδιου στην ακρη της Ευρωπης;
Δεν σου προκαλει εντύπωση;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy