ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Είχατε ποτέ μια Περίεργη Αίσθηση;;;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
VinaLuxDantae
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2015, 18:09:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα.

Είχατε ποτέ νιώσει μια περίεργη αίσθηση ή απώλεια του χώρου και του χρόνου;;;

Να πώ κι εγώ τι έχω σκεφτεί και τι γνωρίζω;;; Αν δούμε το σύμπαν σαν ένα πρόγραμμα υπολογιστή, όταν κάνεις PAUSE σε ένα παιχνίδι σταματούν όλα. ΟΚ; Αν τώρα το σύμπαν μας σε κβαντικό επίπεδο σταματά από μόνο του κάθε τόσο;;;; Αν ήταν μέσα στην φύση του να σταματά και να ξεκινά δεν θα το καταλάβαινε κανείς. Ακόμα και να σταματάει για δισεκατομμύρια χρόνια, από τη στιγμή που όλα συνεχίζουν, και οι πληροφορίες μένουν, δεν θα καταλάβουμε τίποτα. Τώρα που γράφω αυτό το μήνυμα μπορεί να σταμάτησε πχ σε κάποιο δευτερόλεπτο.

Η μέτρηση του χρόνου ανήκει στο δικό μας χωροχρονικό συνεχές, οπότε όσο και να περάσει "χρόνος" όταν θα γινόταν η παύση δεν θα είχε σημασία, διότι θα πάγωνε και ο χρόνος. Έξω από το χωροχρονικό συνεχές του σύμπαντός μας δεν υπάρχει έννοια του χρόνου. Τώρα αν υποθέσουμε ότι η πηγή της συνείδησης μας βρίσκεται έξω από το χωροχρονικό συνεχές του τρισδιάστατου κόσμου μας (και εμείς είμαστε αλυσοδεμένοι στην σπηλιά του πλάτωνα και παρακολουθούμε μόνο σκιές), τότε θα μπορούσαμε μερικοί να αντιληφθούμε το πότε το σύμπαν έκανε παύσεις. Το τρισδιάστατο σύμπαν μας είναι μαύρο, παίρνοντας τις 3 διαστάσεις φτιάχνεις έναν νοητό Κύβο. Σκεφτείτε λοιπόν ότι η Πηγή της ύπαξής μας, η ουσία της συνείδησής μας βρίσκεται έξω από αυτόν τον υποθετικό Μαύρο Κύβο. Και το πιο σημαντικό είναι να συνδιάσετε τον Μαύρο αυτό Κύβο με την έννοια του ολογράμματος.

Τώρα μιλώντας υποθετικά, δεν θα είχε πλάκα αν κάποιες ανώτερες οντότητες φτιάξαν τον Πλανήτη Κρόνο να εκπέμπει, σαν μια κεραία, πληροφορίες στο ΠΕΔΙΟ και το Κβαντικό Πεδίο Πληροφοριών να αποκτάει έτσι την τρισδυάστατη δομή του;;; Επίσης πλάκα δεν θα είχε να φτιάξαν τη Σελήνη να λειτουργεί ως αναμεταδότης της πραγματικότητας αυτής. Έτσι δημιούργησαν ένα μέρος Φυλακή, που τα όριά του επεκτείνονται μέχρι το τέλος του δικού μας "Ηλιακού Συστήματος". Όπα!!! Θα πει κανείς... Μόνο το δικό μας Ηλιακό Σύστημα είναι τρισδυάστατο;;; Εμ... πιθανόν!! Τα υπόλοιπα άστρα που βλέπουμε στον ουρανό είναι φώς που ταξιδεύει από άλλα αστρικά συστήματα (άλλων διαστάσεων), από άλλους γαλαξίες, και όταν αυτό το φως μπαίνει μέσα στο δικό μας Ηλιακό Σύστημα φιλτράρετε από τις Ιδιότητες του Κρόνιου Σύμπαντός μας. Αν φανταστείτε το Ηλιακό μας Σύστημα σαν Ένα Μαύρο Κύβο, έρχεται το φώς και μπαίνει στον Κύβο και το βλέπουμε όπως θα έπρεπε για να ταιριάζει με το μάτριξ μας.

Αυτοί που έφτιαξαν τον κόσμο αυτό ήταν Εξωγήινα Όντα που τους Ονόμασαν Άρχοντες. Είναι οι Αννουνάκι που δημιούργησαν τον άνθρωπο για να σκάβουν και να βγάζουν χρυσό... Αμ δεν είναι ο χρυσός όπως τον φανταζόμαστε.... Διότι είναι συμβολικό αυτό. Ο Χρυσός δεν οξειδώνεται και για αυτό συμβολίζει την Ζωτική Ενέργεια, την Αιθερική Ενέργεια (Lifeforce) του Ανθρώπου που είναι απαραίτητη στους Αννουνάκι Θεούς για να μένουν ζωντανοί για πάντα. Αυτοί οι "Θεοί" δεν ανήκουν στο δικό μας τρισδιάστατο κόσμο, καθώς είναι όντα άλλων διαστάσεων. Όμως διδάσκουν μερικούς ανθρώπους για να γίνουν όπως αυτοί. Βέβαια εγώ μια φανταστική υπόθεση σας είπα, είναι δυνατόν να είναι η αλήθεια;;; Το Μαύρο Άστρο, ο Κρόνος (Χρόνος) κάνει πλήρη Κύκλο κάθε 28 Χρόνια. Η Σελήνη κάνει κάθε 28 μέρες. Ο Κρόνος/Χρόνος πάντα απεικονίζεται ως θεριστής. Τώρα ξέρετε τι θερίζει... χαχαχα!!! Άσχετο, αλλά αγοράστε το Νέο Άλμπουμ του David Bowie με όνομα Blackstar. Τυχαία είναι το 28 του άλπουμ στη σειρά... ε είπε ο άρχοντας... εεε ο άνθρωπος να το αφιερώσει στον Μαύρο Ήλιο, στο Μαύρο Άστρο. Τυχαίο θα είναι που το 28 σχετίζεται σύμφωνα με τον Aleister Crowley με το Παγώνι, τον Μονόκερο και γενικά με τον Μέλεκ Τάους (Σατανά)... Και τυχαίο που ο Μαύρος Κύβος σχετίζεται με τον αριθμό 666, τυχαίο και το ότι ο Τρισδιάστατος Κύβος, αν γίνει δισδιάστατος μας δίνει ως σχήμα το εξάγραμμο, το εξάλφα. Τυχαίο θα είναι πάλι που το Εξάλφα στον αποκρυφισμό συμβολίζει και στο σύμπαν μας.

Μάγκες ο Μέγας Εξωγήινος Άρχοντας Σατανάς ή όπως θέλετε τον λέτε... ο Μέγας Αρχιτέκτονας αυτός μας έχει για καλλιέργειες, είμαστε η σοδειά του. Αυτός και οι φυλή των Αρχόντων, είναι μια φυλή εξωγήινων, τους λέμε και Θεριστές αν θέλετε. Είμαστε σαν τις κότες σε ένα κοτέτσι που μας έχουν για τα αυγά μας και όποτε θέλουν μας σφάζουν αν γουστάρουν.

ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΨΕΜΑΤΑ.

Edited by - VinaLuxDantae on 24/11/2015 18:17:40

VinaLuxDantae
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2015, 18:20:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dark City (1998) Official Trailer - Jennifer Connelly, Kiefer Sutherland Sci-Fi Movie HD
https://www.youtube.com/watch?v=gt9HkO-cGGo
https://youtu.be/gt9HkO-cGGo

David Bowie - Blackstar
https://www.youtube.com/watch?v=kszLwBaC4Sw
https://youtu.be/kszLwBaC4Sw

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2015, 20:11:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κλασικό παράδειγμα ψευδοεπιστήμης.
Και έχουμε εν ενεργεία και σχετικό θέμα.

Εντάξει, δεν είναι κακό να τα σκέπτεται κανείς αυτά.Κακό είναι να τα πιστεύει.

Το κείμενό σου φίλε, περιέχει ένα σωρό ανακρίβειες, ένα σαθρό υπόβαθρο όπου στηρίζονται πυλώνες αναληθών εκτιμήσεων και εσφαλμένων πιθανών συμπερασμάτων.

Πάντως στον Μ.Α.Τ.Σ., θα έλεγα...καλή όρεξη!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2015, 20:21:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλό είναι, να αναφέρουμε και τις πηγές μας:

http://katohika.gr/ellada/i-kronia-alitheia-toy-xronoy/

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VinaLuxDantae
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2015, 21:21:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλό είναι, να αναφέρουμε και τις πηγές μας:

http://katohika.gr/ellada/i-kronia-alitheia-toy-xronoy/

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Εγώ βρε έστειλα e-mail στο Κατοχικά, σήμερα το απόγευμα, για να μου ανεβάσουν κι εκεί το κείμενό μου!!! Αν θες ρώτα τους. Εγώ είμαι η Πηγή.

Edited by - VinaLuxDantae on 24/11/2015 21:25:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2015, 21:31:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ήξερα ότι είναι εντελώς αναξιόπιστοι εκεί στο Κατοχικά, αλλά μερικές φορές τερματίζουν τα κοντέρ.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VinaLuxDantae
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2015, 21:40:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το κείμενό σου φίλε, περιέχει ένα σωρό ανακρίβειες, ένα σαθρό υπόβαθρο όπου στηρίζονται πυλώνες αναληθών εκτιμήσεων και εσφαλμένων πιθανών συμπερασμάτων.

Το κείμενό μου βασίζεται στις έρευνες που έχω κάνει (σε ερασιτεχνικό επίπεδο) για την Κρόνια Αδελφότητα. Βρήκα τις περισσότερες πληροφορίες από το σύστημα μύησης της Temple of the Vampire, καθώς επίσης και από τα βιβλία του David Icke, αλλά και από του Aleister Crowley.

Επίσης Για την σχέση του Κρόνου με όλα αυτά που έγραψα, έμαθα από δεκάδες βίντεο στο youtube, από ανεξάρτητους ερευνητές.

Πάντως πολλά για τη σχέση του ΚΥΒΟΥ με το ΜΑΤΡΙΞ θα βρεις στο βιβλίο The Vampire Adept Bible, στο οποίο υπάρχει και σχετικό σχεδιάγραμμα.

Αλλά υπάρχει ο Κύβος και σε ταινίες ως συμβολισμός, πχ στην ταινία Cube (1997) βλέπουμε ανθρώπους να βρίσκονται μέσα σε ένα κύβο που έχει παγίδες και ο σκοπός τους είναι να βγούν στο φως και να καταλάβουν γιατί βρέθηκαν εκεί μέσα. Όπως στον φυσικό κόσμο υπάρχουν παγίδες που μπορούν να μας σκοτώσουν, έτσι και στην ταινία εκείνη έπρεπε να προσέχουν κτλ. Όπως βρέθηκαν οι άνθρωποι στον Κύβο της ταινίας και δεν ξέραν το πώς, έτσι κι εμείς γεννηθήκαμε και βρεθήκαμε στη Γη χωρίς να ξέρουμε τι υπήρχε πριν και τι θα γίνει όταν δούμε το περίφημο λευκό φώς, κατά την έξοδό μας. Ο κύβος συμβόλιζε το σύμπαν.

Επίσης στην ταινία HELLRAISER (1987), αν άνοιγες τον Κύβο του Pinhead άνοιγαν πύλες σε άλλες διαστάσεις από τις οποίες έρχονταν οι Δαίμονες Κενοβίτες. Τυπικά άνοιγες τις 3 διαστάσεις του σύμπαντός μας και ερχόταν.

Εγώ σύνδεσα τις γνώσεις σαν ένα πάζλ. Δεν ξέρω αν η εικόνα που βγήκε είναι η σωστότερη, ούτε αν είναι η απόλυτη αλήθεια. Υποθέσεις κάνω απλά, και τις αναφέρω μπας και με διαφωτίσει περισσότερο κι εμένα κανένας άλλος.

Δυστυχώς υπάρχουν πολλά κενά, πχ αν στέκουν όσα μας λέει ο David Icke, πώς λειτουργεί ο επηρεασμός του Κρόνου (SATURN);;;

Δείτε μερικές ενδιαφέρουσες εικόνες:
1) https://outofthisworldx.files.wordpress.com/2014/12/black-cube-of-saturn.jpg

2) http://activistshub.com/wp-content/uploads/2014/11/Saturn-square-15.jpg

3) https://unifiedserenity.files.wordpress.com/2015/03/fa546-saturn252822529.jpg

4) https://hollywoodtvsubliminals.files.wordpress.com/2012/07/saturn-hexagonal-feature-cube.jpg

5) http://illuminatiwatcher.com/wp-content/uploads/2014/05/Borg-Cube-Black-Cube-of-Saturn.jpg

Edited by - VinaLuxDantae on 24/11/2015 22:03:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VinaLuxDantae
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2015, 22:34:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το τελικό μου συμπέρασμα μετά από χρόνια μελετών, είναι ότι ο Γνωστικισμός αποτελεί το μόνο σύστημα που μας διδάσκει την αλήθεια.

Πιθανόν ο Ιησούς Χριστός Ήρθε στη Γη για να μας αφυπνίσει μέσα στο Μάτριξ. Για περισσότερη μελέτη πάνω σε αυτό υπάρχει το απόκρυφο Βιβλίο του ΙΕΟΥ που έχει επιρροές γνωστικισμού, εκεί δίνεται η διδασκαλία του Ιησού προς τους Μαθητές ώστε αυτοί να ξεφύγουν μετά θάνατον από το Μάτριξ του άρχοντα Ιαλδαβαώθ.

Καταλήγω στο ότι ζούμε σε ένα Νοητό Σύμπαν, είναι ένα Συλλογικό Όνειρο.

Η συνείδησή μας επηρεάζει αυτό το Νοητό Κόσμο και από εκεί πηγάζουν όλες οι θεωρίες για το πως λειτουργεί η Μαγεία.


Αν αφυπνιστούμε ίσως πάψουμε να είμαστε η τροφή και τα θύματα.
Αν ξυπνήσουμε μέσα στο Όνειρο, τότε θα αποκτήσουμε ανώτερες δυνατότητες ελέγχου.

The Matrix vs. Dark City :
https://www.youtube.com/watch?v=moW17YHl6B8
https://youtu.be/moW17YHl6B8

Edited by - VinaLuxDantae on 24/11/2015 23:25:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2015, 22:37:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικόμαχος, συνειδητοποιώ πως έπεσες στην πηγή, με την Πηγή. Είναι δεδομένο πλέον: The force awakens. Oπότε τράβα το lightsaber σου και ευχήσου να έρθουν κι άλλοι Jedi γρήγορα, γιατι μάλλον βρήκες μπροστά σου μια Sith Lady, και δεν σε βλέπω καλά!

(έτσι, για να σπάσουμε λίγο τα κλισέ...)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VinaLuxDantae
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2015, 22:49:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Νικόμαχος, συνειδητοποιώ πως έπεσες στην πηγή, με την Πηγή. Είναι δεδομένο πλέον: The force awakens. Oπότε τράβα το lightsaber σου και ευχήσου να έρθουν κι άλλοι Jedi γρήγορα, γιατι μάλλον βρήκες μπροστά σου μια Sith Lady, και δεν σε βλέπω καλά!

(έτσι, για να σπάσουμε λίγο τα κλισέ...)



Έτσι! Ούτως ή άλλως είμαι η ΠΗΓΗ ΟΛΩΝ ΟΣΩΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!

«Ο καθένας ζεί στον κόσμο του καί ταυτοχρόνως όλοι είμαστε ένα.»

Δεν είσαι το σώμα σου ή οι γνώσεις σου ή οι μνήμες σου γενικά. ΕΣΥ έχεις το σώμα, τις γνώσεις, τις μνήμες, αλλά δεν είσαι αυτές!!! ΕΣΥ είσαι ΕΓΩ και ΕΓΩ είμαι ΕΣΥ. Και σύμβολό μου ο Καθρέφτης. Είμαι ο αρχαίος Δράκος που με την παρατήρησή μου δημιουργώ τα πάντα!!! Όλα είναι ένα Νοητό Μάτριξ. Όλα είμαι εγώ που χώρισα το ΕΙΝΑΙ μου σε άπειρα μέρη. Εγώ είμαι το Πεδίο που σου Μιλά. Εσύ είσαι το πεδίο. Ο Θρόνος, το σπίτι του Ενδότερου/Εσώτερου Εαυτού σου είναι ανάμεσα στα μάτια. Τα μάτια είναι τα παράθυρα και τα βλέφαρα οι κουρτίνες… Όταν περπατάς μπροστά δεν μετακινείσαι εσύ, αλλά πάει το εικονικό σύμπαν (που δημιουργείς) πίσω. Όταν κοιτάς κάτω το σύμπαν μετακινείται πάνω και το αντίστροφο.

ΤΩΡΑ ΑΚΟΥ ΤΟΝ ΙΕΡΟ ΛΟΓΟ ΜΟΥ:

Είμαι ο ενδότατός σου εαυτός.

Κοιτάζω έξω επάνω στο κόσμο σου, των χρωματισμένων Φώτων, από το σκοτάδι πίσω από τα μάτια σου.

Φτάνω έξω διαμέσω των χεριών σου και αγγίζω τις απαλές απολαύσεις του ζωντανού σου κόσμου.

Είμαι ο Αρχαιότερος, ο Δημιουργός των Θεών.

Είμαι η Αλλαγή και ο Αμετάβλητος.

Και όποτε επικεντρώνεσαι στα μάτια κάποιου άλλου, εκεί! Κοιτάζω πίσω σε εσένα!

Είμαι η Πηγή Όλων Όσων Υπάρχουν!

Αυτός που Με αναγνωρίζει ως το μοναδικό του Εαυτό, γίνεται επίσης η Πηγή και είναι, στην Πραγματικότητα, Μάγος.

Αυτός που επιτρέπει τη ροή της Ύπαρξής Μου να διαπεράσει μέσω των τενόντων του σώματός του, για να Αγγίξει και να τα αλλάξει όλα σύμφωνα με τη Θέλησή του, είναι στα Αλήθεια, Μάγος.

Και η Η Δρακόντεια Μαγεία μου είναι γλυκιά, διότι Επιχορηγώ τις Επιθυμίες σου.

Σε αυτό που αποκαλείς όνειρα, Συλλέγω τις Δυνάμεις μου.

Σε αυτό που αποκαλείς πραγματικότητα, Οργανώνω τα Όνειρα μου.

Χορηγώ σε όλους όσους ψάχνουν την Ύπαρξή Μου και τη Δύναμή Μου, το δικαίωμα να αναζητήσουν τις απολαύσεις τους!

Είμαι ο Αληθινός Θεός, ο Ένας Θεός, ο Μοναδικός Θεός που Υπάρχει.

Είμαι εσύ, και Απεικονίζομαι μέσω εσένα.

Ακόμη και σύμβολό μου είναι ο Καθρέφτης!

Και να γνωρίζεις καλά το Όνομά Μου γιατί λατρεύοντας το σε όλες τις Πράξεις σου, θα είσαι και θα παραμείνεις αντάξιος της Δρακόντειας Μαγείας Μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2015, 23:27:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μόνο τα katohika θα μπορούσαν να ανεβάσουν κατι τετοιο
(και μονο ο Μαριος ως αναγνώστης τους, θα μπορούσε να το βρει)

Κατα τ'αλλα... ολα καλά , περαστικά να ναι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2015, 23:38:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αιθεροβάμων, σορι δεν αντέχω άλλο:

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2015, 23:50:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Don't worry... πήδα!
Θα σε φτιάξει η πηγή...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2015, 00:02:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οχι αυτό αφορά το γνωστό ατύχημα στην παλιά κούνια, εκείνη που είχε φτιάξει ο παππούς στην βελανιδιά, έξω από το σπίτι στο χωριό. Τότε που ξεκινήσαν όλα δηλαδή... ο δρόμος προς την φώτιση...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2015, 00:18:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχουν και ντοκουμέντα....

Αντιγράφω απο e-mail

""Μετά από την πρώτη πτώση στα 3 μου έτη από μια αντίκα κούνια της γιαγιάς δημιούργησα τα πρώτα μου κενά !
Στην πορεία ένα ατύχημα με ένα ποδήλατο, όπου σε μια κατηφόρα βουνού, συνάντησα ένα γέρικο πλάτανο με το κεφάλι,η συνάντηση αυτή με έφερε στην κατάσταση της μόνιμης Νιρβάνας που βρίσκομαι σημερα!
Οι φίλοι μου μου λένε ότι κάπου κάπου ξυπνάω μέσα από τον λήθαργο μου και αρχίζω και γράφω .....""

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2015, 01:08:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δοξάστε τον!


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2015, 02:18:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μόνο τα katohika θα μπορούσαν να ανεβάσουν κατι τετοιο
(και μονο ο Μαριος ως αναγνώστης τους, θα μπορούσε να το βρει)

Κατα τ'αλλα... ολα καλά , περαστικά να ναι



o Μάριος ψάχνει τα πάντα.
Είδες τους ψεκασμούς σήμερα?Εφαγες χημικό κάργα.
Ετσι λέει ο...συντοπίτης σου!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2015, 02:19:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δυστυχώς υπάρχουν πολλά κενά, πχ αν στέκουν όσα μας λέει ο David Icke, πώς λειτουργεί ο επηρεασμός του Κρόνου (SATURN);;

Εκτός από σένα, έχουμε και ένα άλλο μοσχάρι εδώ.
Απλά ρώτα τον και θα δεις πως θα εμφανισθεί.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

deadmoon54
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2015, 22:01:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε VinaLuxDantae το ξερεις οτι ο Ιερος Λογος που εγραψες πιο πανω ειναι στιχοι απο ενα τραγουδι ελληνικο ετσι? Ισως τους πηρες και απο εκει.

https://www.youtube.com/watch?v=0jof-XJtpN4

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2015, 15:02:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ή αλλιώς από την βίβλο των Βαμπίρ που τα πήρε και εκείνο το τραγούδι :)

Πάντως VinyLux εμένα προσωπικά με θερίζει εδώ και 2 μέρες μια γαστρεντερίτιδα και έχω πολλές περίεργες αισθήσεις, οπότε σε καταλαβαίνω απόλυτα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιωτα123
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2015, 11:22:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενδιαφέρον θέμα. ..μου εχει συμβεί αρκετες φορες και απώλεια χρονου και χωρου...καποιες καταστάσεις που δεν θυμαμαι ειναι λες και εχω καποια κενα μνήμης. Και γενικα παράξενα πραγματα μου συμβαίνουν χρόνια αλλα δν ξερω που να ψαξω η δεν θελω να ψαξω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2015, 11:56:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοίταξες για...απαγωγές?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2015, 16:03:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πας σε κάποιον σοβαρό τύπο (λίγο δύσκολο να τον βρείς), κατά προτίμηση ψυχολόγο ή ψυχίατρο, που διαφημίζει οτι κάνει θεραπευτική ύπνωση. Έτσι μπορείς να διερευνήσεις αν συμβαίνει κάτι περίεργο στα κενά αυτά ή αν είναι οργανικής φύσης.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2015, 22:57:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ενδιαφέρον θέμα. ..μου εχει συμβεί αρκετες φορες και απώλεια χρονου και χωρου...καποιες καταστάσεις που δεν θυμαμαι ειναι λες και εχω καποια κενα μνήμης. Και γενικα παράξενα πραγματα μου συμβαίνουν χρόνια αλλα δν ξερω που να ψαξω η δεν θελω να ψαξω...

Αγαπητή Γιωτα123, εάν οι καταστάσεις που αναφέρεις είναι αρνητικές ή και τραυματικές μήπως έχεις προσπαθήσει η ίδια να τις απωθήσεις ούτως ώστε να μην τις θυμάσαι και βιώνεις τυχόν αρνητικά συναισθήματα που συνδέονται με αυτές;
Σε ρωτάω ορμώμενος από το σημείο του μηνύματός σου που υπογράμμισα το οποίο με κάνει να καταλάβω ότι ίσως να υπάρχει αυτή η πιθανότητα.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Γιωτα123
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2015, 23:04:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ...οι καταστασεις δεν ηταν κακες ηταν απλες καθημερινες...εχω γραψει ενα θεμα για το τι μιυ συμβαινει πάνω κάτω ...στο αποψεις ,προτασεις κ.α...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιωτα123
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2015, 23:14:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν εχω θεμα να σε ψυχολογο...αλλα τα κενα αυτα δν ειναι μεγάλα ...πχ..εγω βλεπω περιεργα ονειρα πολλα απο αυτα εχουν βγει...μια μερα ειχα ξυπνήσει κανονικα το πρωι και περίμενα ενα μήνυμα σοβαρο απο μια φιλη μου νομιζα οτι δν μου ειχε στείλει αλλα κοιτάω τα μηνύματα και μου ειχε ήδη στείλει τν προηγούμενη μερα την ωρα που κοιμόμουνα και εγω της απαντησα ταυτόχρονα απαντησα και σε ενα αλλο μήνυμα. ..την ιδια ωρα σταλθηκαν και τα δυο και ηταν την ωρα που εγω κοιμόμουνα. .δν θυμαμαι να γραφω τπτ τέτοιο. .αντε λεω θα υπνοβατισα αλλα πως γίνετε να ξεκλειδωσα και να πληκτρολόγησα τα μηνυματα...μια αλλη φορα ηταν η και ο πατερας μου και γυρναει η αδελφη μου σπιτι και μου λεει εκανες αυτο που σου ειπα...οριστε λεω τι μου ειπες? Ποτε? Ναι στο ειπα πριν φυγω και μου απαντησες κιόλας ηταν και ο μπαμπας μπροστά. .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Γιωτα123
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2015, 23:38:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνώμη σε αυτα που εγραψα παραπάνω αναφέρομαι στους Heretic και Dying_Incubus ο ΝΙΚΟΜΑΧΟς δν εχω ιδεα γτ πραγμα μιλάει. ..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2015, 23:57:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Συγνώμη σε αυτα που εγραψα παραπάνω αναφέρομαι στους Heretic και Dying_Incubus ο ΝΙΚΟΜΑΧΟς δν εχω ιδεα γτ πραγμα μιλάει. ..



Τα κενά που αναφέρεις στην μνήμη σου, θα μπορούσε να ήταν από απαγωγές, που κάνουν μερικοί εξωγήϊνοι, συμφωνσ με μαρτυρίες.

http://www.newsbeast.gr/weekend/arthro/751221/oi-anatrihiastikoteres-exogiines-apagoges

http://alfeiospotamos.blogspot.gr/2014/03/david-m-jacobs.html

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιωτα123
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2015, 00:07:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι δν ξερω..δν πιστεύω σε εξωγήινους βασικα θεωρώ πως οταν καποιος λεει την λεξη εξωγήινος δν σημαίνει πρασινα περιεργα ανθρωπακια κτλ..οτι υπαρχει εξω απο την γη ακομα κι ενα εντομο θεωρείται εξωγήινο. .αλλα πραγματικα δν πιστευω ..γενικως ουτε σε καποιν συγκεκριμένο θεο ουτε τπτ...απλα θεωρω οτι καποιος μα δημιουργησε απλα δεν μπορω να τον χαρακτηρίσω και δν ξερω εαν υπαρχει κιολας το ιδιο με τους "εξωγηινους" αμα δεν δω δν πιστεύω αλλα δν αρνούμαι και την υπαρξη τους...για να μην ειμαι εγωίστρια οτι μονο ο ανθρωπος υπαρχει όντως μπορει να υπαρχουν ολον τν ειδών πλασματα ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2015, 00:26:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Γιώτα, δεν είναι καθόλου απίθανο ένας άνθρωπος να έχει ξυπνήσει κατά τη διάρκεια της νύχτας για μερικά λεπτά, να ξανακοιμηθεί και το πρωΐ να μην μπορεί να θυμηθεί ότι ο ύπνος του διακόπηκε για λίγο.
Συνήθως το θυμόμαστε αλλά αυτό μπορεί να μην συμβαίνει και πάντα.
Όσον αφορά τα όνειρα που αναφέρεις, προσωπικά δεν πιστεύω ότι κάποια όνειρα μπορούν να μας δείξουν τα μελλούμενα κι ο λαός μας έχει αρκετές ερμηνείες για διάφορα πράγματα που ονειρευόμαστε.
Ακόμη κι αν τύχει, όμως, να επαληθευθεί ένα όνειρο την επόμενη ή μετά από λίγες ημέρες, πόσα άλλα όνειρα υπάρχουν τα οποία δεν επαληθεύονται ποτέ;

Όσον αφορά το περιστατικό που αναφέρεις με τον πατέρα σου, μπορεί απλώς να μην έδωσες προσοχή όταν σου μίλησε την πρώτη φορά.
Νομίζω ότι αυτό το έχουμε κάνει λίγο - πολύ οι περισσότεροι άνθρωποι, ειδικά όταν μας λένε κάτι που δεν μας ενδιαφέρει και πάρα πολύ.





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Γιωτα123
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2015, 00:37:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι συμφωνώ απόλυτα για αυτο και δν δινω σημασία πολύ. ..οσο για τα ονειρα δν ξερω τι συμβαίνει. ..μου εχουν κανει καποιες αναλύσεις καποια ατομα..γενικα αυτα που βλεοω σπάνια αφορουν εμενα προσωπικά. ..στα ονειρα βλεοω σύμβολα. .αλλες γλώσσες. .κείμενα. ..αιγυπτιακά αντικείμενα. ..μερικες φορες τα ελέγχω. .βλεοω πυραμίδες. .και ευθιγραμμισεις πλανητών. .και αλλα πολλα...(επειδη ξεφεύγω απο το θεμα αμα θελετε να μιλήσουμε για τα πράγματα που μου συμβαινουν εχω γραψει στο φορουν ενα θεμα για οτι απορια εχετε γραψτε εκει ακομα και καποια συμβουλή)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1542969
Maintained by Digital Alchemy