ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Τεκτονικές στοες
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
hellinas
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2016, 19:32:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας, ξερω εχει αναφερθεί πολλές φορές το θέμα, απλά εχω μερικές βασικές απορίες, αν μπορει κάποιος να βοηθήσει

1. Η μεγαλύτερη κ πιο σοβαρή στοά πια ειναι, η grand lodge η η σκωπτικός τύπου,
2. Πιστεύετε οτι μπαινοβγαίνουν στις στοές πολιτικοί, κ καλα δεν φοβούνται μήπως τους δουν , μια κ ειναι γνωστές οι στοές τουλάχιστον οι μεγάλες...

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2016, 19:47:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
1. Η μεγαλύτερη κ πιο σοβαρή στοά πια ειναι, η grand lodge η η σκωπτικός τύπου,
"σκωπτικός τύπου" κάπου υπάρχει πρόβλημα με την γλώσσα εδώ.
Και η "grand lodge" τι ακριβώς είναι;
quote:
2. Πιστεύετε οτι μπαινοβγαίνουν στις στοές πολιτικοί, κ καλα δεν φοβούνται μήπως τους δουν , μια κ ειναι γνωστές οι στοές τουλάχιστον οι μεγάλες...
Το τι πιστεύουμε δεν έχει σημασία, διότι "πιστεύω" σημαίνει ότι ασπάζομαι ή ακολουθώ κάτι για το οποίο δεν γνωρίζω τίποτα.
Μας ρωτάς τι δεν γνωρίζουμε;
Γιατί δεν μας λες τι γνωρίζεις εσύ; ...και μετά το συζητάμε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Julius Caesar
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2016, 19:51:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Julius Caesar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γεια σας, ξερω εχει αναφερθεί πολλές φορές το θέμα, απλά εχω μερικές βασικές απορίες, αν μπορει κάποιος να βοηθήσει

1. Η μεγαλύτερη κ πιο σοβαρή στοά πια ειναι, η grand lodge η η σκωπτικός τύπου,
2. Πιστεύετε οτι μπαινοβγαίνουν στις στοές πολιτικοί, κ καλα δεν φοβούνται μήπως τους δουν , μια κ ειναι γνωστές οι στοές τουλάχιστον οι μεγάλες...



Γεια.

Ιδέα δεν έχω ούτε καν που είναι η οδός των επίσημων στοών.

Λογικά όμως όλα αυτά τα άθλια υποκείμενα θα συναντιούνται σε μέρη στα οποία είναι πολύ δύσκολη η πρόσβαση, για να μην τους βλέπουν και τους ακούνε.

Από εκεί και πέρα δεν σιχαίνομαι μονάχα αυτούς, αλλά κυρίως όλες αυτές τις μάζες που τους ακολουθούν σαν υποτακτικά σκουπίδια..

Είναι γελοίο, τραγικό, απίστευτο πως όλες οι και καλά "επαναστατικές" οργανώσεις, οι ισλαμιστές και άλλοι ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΦΑΕΙ ΠΟΤΕ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΠΟΛΙΤΙΚΟ, μόνο τον κόσμο σκοτώνουνε.


ΥΓ Να είσαι σίγουρος πως θα σου απαντήσουν πολλοί ανόητοι που θα χλευάσουν την ερώτησή σου και θα την χαρακτηρίσουν προκλητική.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2016, 23:00:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
hellinas καλώς ήρθες.

Για να μην μπερδεύεσαι ο Ελευθεροτεκτονισμός είναι ένας,
οι διάφορες στοές είναι οι λεγόμενες "συμβολικές στοές"
και όλες υπο την Εθνική Μεγάλη στοά της Ελλάδας.
(αυτη είναι η μεγαλύτερη, αν το εννοεις αριθμητικά)

Τωρα οι διακλαδώσεις που αναφέρεις, είναι τα λεγόμενα "Παράλληλα Σώματα" και εχει να κάνει καθαρά και μόνο με τους Τεκτονικούς βαθμούς,
αυτες ειναι η York Rite και η Scottish Rite.


Βέβαια υπάρχουν και διάφορα αλλα Τάγματα,
τρία ή τέσσερα αν δεν κάνω λάθος
τα οποία στην Ελλάδα έχουν ενοποιηθεί στο
Διεθνές Τεκτονικό Τάγμα "ΔΕΛΦΟΙ" και την Μεγάλη Μικτή Στοά της Ελλάδας.

Τελος να σου πω ότι πέρα απο συνομοσιολογίες, ο Τεκτονισμός ηταν ενα πολυ διαδεδομένο status στην ανώτερη κοινωνία.
Τωρα οποιαδήποτε ομάδα διαθέτει μια δύναμη και παράλληλα επιφανείς προσωπικότητες... εύκολα προωθούν κοινές ιδέες

Julius Caesar
Ανέφερες ως "άθλια υποκείμενα" τους Τέκτονες...
προφανές οτι η γνώση σου δεν είναι επαρκής για να κρίνεις.
Είναι σας αυτό που είχες πει πριν καιρό, δεν έχεις διαβάσει καν το κοράνι, αλλά έχεις άποψη και γι'αυτο!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hellinas
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2016, 23:13:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις σας, σκωτικου τύπου εννοούσα απλά το iPad autocorrect με χάλασε...;)

Δηλαδή δεν υπάρχει καποια διάκριση ανάμεσα στα τάγματα, διαφέρουν μόνο οι βαθμοί? απο οτι εχω διαβάσει η πιο παλιά που ηταν μέλη οι ιδρυτές της φιλικής εταιρίας ηταν στην μεγάλη στοά (grand lodge.gr)
Απλά δεν ξερω όλοι οι μεγαλοτραπεζίτες, υπουργοί κλπ σε πια απο τα δυο τάγματα ανοίγουν, υπάρχει δηλαδή καποια στοά με μεγαλύτερο πρεστίζ, ρωτάω γιατι με έχουν προσεγγίσει κ απο τις δυο στοές κ δεν ξερω σε πια ειναι καλυτερο να προχωρήσω, ´η ειναι το ίδιο...
Υπάρχει δηλαδή tier σε κάθε τάγμα, πχ το πιο καλα δικτυωμένο πιο ειναι, ´η δεν εχει καμμιά σχέση, οι τέκτονες όλων των ταγμάτων αλληλοϋποστηρίζονται όπου κ να ναι...ή υπάρχει αντιπαλότητα, αν ξερει κάποιος ας μας πει...
Αν ξερει κάποιος να με διαφωτίσει, κ ας λοιπόν τα σχετικά σχόλια...ευχαριστω κ παλι


Edited by - hellinas on 02/02/2016 23:35:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2016, 23:39:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ρωτάω γιατι με έχουν προσεγγίσει κ απο τις δυο στοές κ δεν ξερω σε πια ειναι καλυτερο να προχωρήσω, ´η ειναι το ίδιο..

Μπες στην πιο σκοτεινή και υγρή.Είναι καλύτερα να είναι υγρή η στοά.
Και να μην έχει είσοδο από ανατολικά.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2016, 23:54:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
hellinas αν νομίζεις οτι έχεις ενημερωθεί επαρκώς
στο τι είναι ο Ελευθεροτεκτονισμός, είσαι ένθεος και έχεις συμπληρώσει το 21ο έτος... τότε δοκίμασε το.
Αν όμως νομίζεις οτι θα αποκομίσεις κάτι απο τις "γνωριμίες"
μάλλον κάνεις λάθος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hellinas
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2016, 00:08:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απλά δεν ξερω σε πιο τάγμα πρεπει να στραφώ, σε πιο τάγμα ειναι οι μεγαλοτραπεζίτες κ πολιτικοί, μεγαλοπαράγοντες, νομίζω οτι ειναι στην εθνική μεγάλη στοά, grandlodge, κ οχι στου σκωτικου τύπου ε? οποίος θελει ας απαντήσει σοβαρα τα τρόλ στη γωνία...

Edited by - hellinas on 03/02/2016 00:09:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2016, 00:27:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν για να το κλείσουμε εδω το θέμα,
θα σε συμβούλευα να ενημερωθείς πρώτα τι είναι αυτό στο οποιο θέλεις να γίνεις μέλος, γιατί μάλλον έχεις μπερδευτεί.

ΥΓ
Αυτα που αναφέρεις δεν είναι τάγματα...
για να μπεις σε κάποιο τάγμα πρέπει να είσαι ήδη Τέκτονας
Η Μεγάλη στοά της Ελλάδας είναι Scottish Rite.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2016, 00:52:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αιθήρ

Είναι τόσο δύσκολο να καταλάβεις ότι σε...δουλεύει?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2016, 01:22:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν είναι γάτες όλοι σαν κι εσένα ΝΙΚΟΜΑΧΕ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2016, 02:43:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
hellinas
Απλά δεν ξερω όλοι οι μεγαλοτραπεζίτες, υπουργοί κλπ σε πια απο τα δυο τάγματα ανοίγουν, υπάρχει δηλαδή καποια στοά με μεγαλύτερο πρεστίζ, ρωτάω γιατι με έχουν προσεγγίσει κ απο τις δυο στοές κ δεν ξερω σε πια ειναι καλυτερο να προχωρήσω, ´η ειναι το ίδιο...

Κι εμένα με έχουν προσεγγίσει από τη NASA. Ψάχνουν για τον επόμενο CEO. Να δεχτώ? Ρωτάω, γιατί μαθαίνω πως δεν έχουν καλό ασφαλιστικό, και δεν ξέρω αν πρέπει να προχωρήσω...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2016, 02:46:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χρίστος Ελ
Ιδέα δεν έχω ούτε καν που είναι η οδός των επίσημων στοών.

Έ, η Μητροπόλεως είναι για τα σουβλάκια, η Ερμού για τα παπούτσια, καμμιά κάθετος θα είναι...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2016, 04:16:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
hellinas
οποίος θελει ας απαντήσει σοβαρα τα τρόλ στη γωνία...

Μάλιστα. Σε πλησίασαν μασόνοι, από διάφορες στοές κιόλας, σου πρότειναν να γίνεις μασόνος κι εσύ, αλλά δεν ξέρεις τί είναι η μασονία, ποιοί είναι οι μασόνοι, πού είναι οι στοές, πώς ονομάζονται, ποιά είναι η ιστορία τους, ποιές είναι οι προϋποθέσεις, ποιοί είναι οι κανόνες και ποιές είναι οι δυνατότητες.

Έρχεσαι όμως στο esoterica σαν νέο μέλος, και ζητάς πληροφορίες. Σοβαρές πληροφορίες. Μην και σε τρολλάρει κανείς...

quote:
Χρίστος Ελ->hellinas
ΥΓ Να είσαι σίγουρος πως θα σου απαντήσουν πολλοί ανόητοι που θα χλευάσουν την ερώτησή σου και θα την χαρακτηρίσουν προκλητική.

Ξέρεις κάτι Χρίστο Ελ? Είσαι εκ πεποιθήσεως Συριζαίος. Τρέχεις να κάνεις σύντροφό σου τον κάθε απροσάρμοστο. Ψάχτο.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hellinas
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2016, 06:59:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dsm έχεις δικαιο, όποτε ξεχάστε οτι είπα κ απαντήστε μου σε κατι, ειναι αλλο το Www.aasr.gr k allo to www.grandlodge.gr ????

Γιατι λέει αποδεδειγμένου σκωτικου τύπου ,; Μήπως μετα την ρίξει του 86 αποσχίστηκε απο την μεγάλη στοά;
Αυτο ρωτάω, πράγματι δεν το χω καταλάβει

Επίσης δεν έχω καταλάβει, ειναι διαφορετικό αν επιλέξω κάποια στοά απο τις παραπάνω, η ειναι σαν τις εκκλησίες όπου κ να πας σε όλες τις ορθόδοξες ακούς την ίδια λειτουργία όπως κ σε όλες τις καθολικές...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2016, 10:28:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν έχεις "προτάσεις", τα οργανωσιακά θέματα θα μπορούσες να τα ρωτήσεις στους ίδιους,
Αν και εγώ πιο πολύ θα ενδιαφερόμουν να μάθω πόσο είναι η μηνιαία συνδρομή
..πριν αρχίσω να στέλνω βιογραφικάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2016, 10:28:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
....Ιδέα δεν έχω ούτε καν που είναι η οδός των επίσημων στοών.

Λογικά όμως όλα αυτά τα άθλια υποκείμενα θα συναντιούνται σε μέρη στα οποία είναι πολύ δύσκολη η πρόσβαση, για να μην τους βλέπουν και τους ακούνε.....


Σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη οι κεντρικές στοές είναι σε πασίγνωστα κεντρικά κτήρια.

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2016, 12:33:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sesostris, κάτι έλεγες για την λάντζα!
Το γρουσούζεψες αδελφέ...!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hellinas
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2016, 14:09:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστυχώς το θέμα της συνδρομής δεν μπορώ να το αποκαλύψω...τεσπα, απ οτι βλέπω υπάρχει άγνοια για βασικά θέματα απο τους περισσότερους οπότε παρακαλώ να κλειδωθεί το θέμα...αν κάποιος ξερει μπορει να μου στείλει pm

Επισης για τους εξυπνάκηδες που λενε τι ρωτας εδω, ειναι εύκολο νομίζεις να τους ρωτήσεις αν στο τάγμα τους έχουν πολιτικούς κ μεγάλο παράγοντες του τόπου...για σκέφτειτε λιγο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2016, 15:43:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εσύ που γνωρίζεις περισσότερα, διαφώτισέ μας. Πρόσεξε μόνο, μη θεωρήσεις δεδομένη την άγνοιά μας. Σου αναφέρω μόνο -για την ιστορία- το γνωστό "σύστημα" που εμφανίζεται σε κάποιο φόρουμ ένας νέος χρήστης, κάνει μια φαινομενικά αφελή έρωτηση για κάτι που υποτίθεται πως δεν γνωρίζει, και κάποιος τρίτος, χαμένος για καιρό ή ομοίως νέοπας, δεδομένης της ευκαιρίας, αρχίζει την εξιστόρηση και την πληροφόρηση για το θέμα. Δεν κάνω κάποιον υπαινιγμό, απλά σου αναφέρω την ομοιότητα της εισαγωγής σου με αυτό που έχω δει αρκετές φορές. Και εδώ μέσα και σε άλλες σελίδες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2016, 15:46:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ hellinas, παρότι δεν έχω ιδέα για τα περί Τεκτονισμού, αναρωτιέμαι για ποιο λόγο επιθυμείς να μάθεις - και να ενταχθείς πιθανώς - σε κάποια Στοά στην οποία είναι μέλη οι πολιτικοί, οι μεγαλοτραπεζίτες κ.λπ.
Για ποιο λόγο είναι αυτός ο γνώμονάς σου;



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2016, 15:57:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Επισης για τους εξυπνάκηδες που λενε τι ρωτας εδω, ειναι εύκολο νομίζεις να τους ρωτήσεις αν στο τάγμα τους έχουν πολιτικούς κ μεγάλο παράγοντες του τόπου...για σκέφτειτε λιγο...
Η εντύπωση που έχω είναι οτι έχουν μέλη από όλες τις τάξεις ανθρώπων και αρκετούς μεγαλοαστούς
Θέματα οργανωσιακά δε νομίζω να μη μπορείς να τα ρωτήσειςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2016, 21:09:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

είναι πολύ πιθανόν ο hellinas να είναι ο γνωστός καρνάβαλος Julius...αυτός ο συνδυασμός ελληνικών-ξένων λέξεων, αυτό το 'τώρα που δεν μου μιλάει κανείς ας ρίξω κανά θεματάκι περίεργο και να απαντήσω επί τόπου', αυτά τα σχόλια 'τα τρολ ας απέχουν', ή τα περί 'πολιτικών' μυρίζουν καρνάβαλο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2016, 21:13:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

τώρα είδα το μήνυμά σου Heretic...δεν σου κάνει για καρνάβαλο το νέο μέλος μας;; μεταξύ πολλών άλλωn έλεγε κάπου αλλού ότι είχε πάει σε τεκτονική στοά (από περιέργεια) αλλά έφυγε μετά από λίγο (και ενημερώθηκε εκ των υστέρων ότι ήταν τεκτονική στοά)...και μετά βρήκε την τεκτονική θαλπωρή στους Μάρτυρες απ'ότι φαίνεταιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2016, 21:14:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

και επιτηδευμένα ορθογραφικά λάθη επίσηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hellinas
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2016, 21:35:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς αδελφέ κοστ, εξέφρασα κάποιες απορίες μου κ μόνο, παρακαλώ οποίος ξερει να απαντήσει, νισαφι με τα τρόλ πια...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2016, 21:44:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πιθανό και αυτό

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2016, 21:48:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το κατάνα Kost.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2016, 22:17:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θέλω κι εγώ να πάω σε μια στοά.

Για πείτε μου πού να πάω?


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2016, 22:22:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο Λαύριο.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2016, 22:38:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

το κατάνα και τη χατζάρα μαζί...

quote:
Μήπως μετα την ρίξει του 86 αποσχίστηκε απο την μεγάλη στοά

Άρα φαίνεσαι ότι ξέρεις...για πες μας λοιπόν ποιά είναι αυτή η 'ρίξει' του 86?


quote:
Δυστυχώς το θέμα της συνδρομής δεν μπορώ να το αποκαλύψω...τεσπα, απ οτι βλέπω υπάρχει άγνοια για βασικά θέματα απο τους περισσότερους οπότε παρακαλώ να κλειδωθεί το θέμα...αν κάποιος ξερει μπορει να μου στείλει pm


Mε κάτι τέτοια περιμένεις να σε πάρουμε στα σοβαρά; το ύφος σου είναι ύφος δημοτικού, μπαίνεις με το νικ 'hellinas', λες ότι οι τέκτονες έχουν βάλει στο μάτι την αφεντιά σου...και σαν εξυπνάκιας καταλήγεις ότι υπάρχει άγνοια στα βασικά! Και ζητάς και κλείδωμα... Σόρυ ρε που δεν σε καλύψαμε. Εντωμεταξύ ένα απλό γκουγκλάρισμα να κάνεις μπορείς να βρεις πολλά πράγματα και ήδη σού δόθηκαν κάποιες απαντήσεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy