ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Ενα δικό μου Τέστ :)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2003, 00:59:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια φορά (όχι κι εναν καιρό) έπειτα απο συλλογισμό γύρω απο την πολυσχιδή μου προσωπικότητα και τις αντιτιθέμενες ροπές των εαυτών μου, έκατσα και έβγαλα ενα σχεδιάγραμμα για τις ιδιοσυγκρασίες των ανθρώπων. Το πράγμα έχει ως εξείς:
1)Ας σκεφτούμε τον κάθε άνθρωπο ως ενα κύκλο.
2)Μέσα μας υπάρχουν δύο αντιμαχόμενα στρατόπεδα που συχνά μας δυσκολεύουν τη ζωή. Η Λογική και το Συναίσθημα.
3)Ας σχηματοποιήσουμε τα 2 αυτά τμήματά μας σε 2 ισόπλευρα τρίγωνα.
4)Βάζοντας τώρα σε διαφορετικές θέσεις του κύκλου αυτά τα 2 τρίγωνα, έχουμε μια σχετική εικόνα του ανθρώπου που απαρτίζεται απο αυτά τα τρίγωνα.
5α)Στη θέση ώρα 6 (τα 2 τρίγωνα το ενα απέναντι απο το άλλο) βρίσκουμε τις διάνοιες. Σ' αυτούς η λογική και το συναίσθημα ισαπέχουν με αποτέλεσμα η ζωή τους να είναι ισορροπημένη και να κατορθώνουν εύκολα τους στόχους τους με ελάχιστη προσπάθεια. Αν κυλήσουμε τον κύκλο θα κυλήσει ομαλά διότι τα 2 τρίγωνα ισαπέχουν.
5β)Στη θέση ώρα 7, βρίσκουμε τους περισσότερους ισορροπημένους ανθρώπους αυτής της κοινωνίας. Τα τρίγωνα δεν είναι μεν σε ίση απόσταση αλλά ούτε τόσο κοντά ώστε η κίνηση του κύκλου να επιφέρει προβλήματα. Είναι ήσυχα ανθρωπάκια που ακολουθούν τις προσταγές της κοινωνίας, της φυλής κ.λ.π.
5η)Στη θέση ώρα 12 βρίσκουμε όλους αυτούς με διαταραγμένη προσωπικότητα, οι περισσότεροι απο τους οποίους έχουν γεμίσει τα διάφορα (κατά κόσμον) τρελλάδικα. Σ' αυτούς η λογική μπερδεύεται τόσο πολύ με το συναίσθημα που όποια κίνηση και να κάνει ο κύκλος (δηλαδή ότι κι αν προσπαθήσουν) καταλήγει σε αδιέξοδο.
Εγώ πρέπει να είμαι ώρα 9 :)
Εσείς τι ώρα είστε? Σε ποιό σημείο του κύκλου θα τοποθετούσατε τα τρίγωνά σας? :)
~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2003, 23:26:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ

η δηναμη της μαγειας ειναι μεγαληΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2003, 18:20:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή wicca...πόσο πιό σαφές να το κάνω?......Εξηγώ βήμα, βήμα...διάβασε προσεκτικά.
~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Danai
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2003, 21:45:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Danai  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας και από εμένα!
Αγαπητέ Γρηγορη...
Αν κατάλαβα καλά από τα βηματα σου
η ολη υπόθεση είναι α) ο σχηματισμός
ενός κυκλου και β)σε ποια θέση εμείς
ασυνείδητα βαλουμε τα δυο στρατόπεδα
(λογική και συναίσθημα)η δική μου
απάντηση είναι πως τα τριγωνά μου
είναι το ένα δίπλα από το άλλο
αλλά με μια αποσταση μεταξυ τους
αρκετά μεγάλη.
στην θέση 9 και 3 αντίστοιχα!
...ή μπορεί να είναι 3 και 9
οπότε στην ωρα τρεις πατα τεταρτο
ή στην ωρα εννια και τεταρτο?
Καποιο λαθος μαλλον θα έκανα στην πορεια..

απο αριστερά η λογικη απο δεξια το συναίσθημα αν
έχει καποια σημασια...


"To χθες δεν ειναι τιποτα περισσοτερο απο την ανάμνηση του σήμερα και το αυριο είναι το όνειρο το σήμερα"
Χαλίλ Γκιμπράν
(Ο προφητης)

Edited by - Danai on 29/05/2003 21:46:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2003, 21:46:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΓΑΠΗΤΗ!!!!
ΑΓΑΠΗΤΟΣ ΒΡΕ!
ΜΕ ΛΕΝΕ ΚΩΣΤΑ.
ΛΟΙΠΟΝ...
ΛΕΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΚΥΚΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΡΙΓΩΝΑ.
ΣΩΣΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΣΤ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟ.
ΟΛΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΜΟΙΑΣΟΥΝ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΣΧΗΜΑΤΑ.
ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΕΣΘΗΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ.
ΤΑ ΛΕΜΕ...

η δηναμη της μαγειας ειναι μεγαληΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2003, 23:49:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΨΥΧΟΛΟΓΙΣΕΙ?
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΕΣΤ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΨΥΧΟΛΟΓΟ.
ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ...

η δηναμη της μαγειας ειναι μεγαληΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2003, 00:02:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα βρε reptilesalonica
ούτε και γω κατάλαβα ακριβώς τι πρέπει να κάνουμε με τον κύκλο και τα τρίγωνα!

τι λέει λοιπόν το τεστ γιά αυτούς που δεν μπορούν να βγάλουν άκρη με το τεστ?

υπάρχει ειδική κατηγορία, γιατί σε αυτήν θα ήθελα να ανοίκω!
σε παρακαλώ!
θέλω επιγόντως τη γνώμη σου!

λιλιθ -η πρωτη γυνέκα

click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2003, 00:50:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου wicca.
Έχω διαβάσει σχεδόν όλα τα μηνύματα σου και απ` ότι κατάλαβα θέλεις να παίξεις με τα θέματα των μελών και όχι να μοιραστείς τις άποψη σου μαζί μας.(το 95% των μηνυμάτων σου φανερώνει αυτό)
Δεν χρειάζεται να καθίσω ούτε εγώ, αλλά ούτε και κανένας άλλος να σε ψυχολογήσει.Άλλωστε το θέμα το οποίο συζητάμε στο συγκεκριμένο τοπικ δεν είναι αυτό.
Θα σε παρακαλούσα αν σου είναι εύκολο να είσαι λίγο ποιο προσεχτικός στο τι συζήτηση γίνετε στο κάθε τοπικ, και να μην αλλάζεις θέμα με άσχετες ερωτήσεις.
Ας με συγχωρέσει ο φίλος reptilesalonica που ξέφυγα από το θέμα και ελπίζω ο φίλος wicca να μην παρεξηγήσει τα όσα είπα γι` αυτόν, απλά να το δεις ως συμβουλή και να προσπαθήσεις να συμμετέχεις χωρίς να μετατρέπει το θέμα.


Θεέ μου συχώρεσε με, τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους


Edited by - notis_29 on 30/05/2003 00:51:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2003, 02:44:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενα θα πω βρε Λιλιθούδι! Στη Δανάη βάζω 10. Βαριέμαι να κάθομαι να κάνω και σχεδιαγράμματα. Όπως είπες Δανάη δεν έχει σημασία αν είναι 3+9 ή 9+3 αλλά σημασία έχει η μεταξύ τους απόσταση. Λίλιθ, διάβασε και πάλι, αυριο έχει διαγώνισμα
wicca συγνώμη που σε νόμισα για γυναίκα...γιατί κάποιος στο κόσμο να θέλει να σε ψυχολογήσει φίλε?...δε σε καταλαβαίνω και τείνω να συμφωνήσω με το Νότη -ο οποίος μίλησε πολύ ευγενικά.
~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2003, 12:11:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γιατί κάποιος στο κόσμο να θέλει να σε ψυχολογήσει φίλε?...

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ!!!
ΑΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.

η δηναμη της μαγειας ειναι μεγαληΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Danai
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2003, 12:55:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Danai  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Στη Δανάη βάζω 10. Βαριέμαι να κάθομαι να κάνω και σχεδιαγράμματα. Όπως είπες Δανάη δεν έχει σημασία αν είναι 3+9 ή 9+3 αλλά σημασία έχει η μεταξύ τους απόσταση.

Σε ευχαριστώ πολύ αγαπητέ φίλε Γρηγορη...
Πολύ έξυπνο το τεστ σου!
Θα ήταν μεγάλη χαρά δική μου αλλά και όλων μας πιστεύω
να συνεχίσεις και με τη δημιουργία παρόμοιων τεστ!
Αν δεν θα σε πείραζε θα ήθελα να πάρω την άδεια σου
για να κάνω το ίδιο τεστ και στους φίλους μου.
quote:
ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΨΥΧΟΛΟΓΙΣΕΙ?
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΕΣΤ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΨΥΧΟΛΟΓΟ.
ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ...

Αγαπητέ Κώστα..αν εσύ ο ίδιος δεν μπορείς να ψυχολογήσεις
το εαυτό σου...πως να μπορούμε εμείς?
Εξάλλου όπως είπε και ο φιλος Νοτης είναι ένα θέμα τελειως
άσχετο με αυτό που συζηταμε.
Βασικά και να ηξερα δεν θα σου έλεγα έτσι όπως το ζητας...
Δεν θέλω να μεγαλωσουμε την συζητηση οποτε σταματω εδω.

Καλο σας μεσημερι
Δανάη

Edited by - Danai on 30/05/2003 12:56:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2003, 12:57:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ.
ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ ΕΔΩ ΛΟΙΠΟΝ...

η δηναμη της μαγειας ειναι μεγαληΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2003, 15:50:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δανάη, λοιπόν...μουμπλέ...μουπλέ...κάθε φορά που το χρησιμοποιείς θα μου στέλνεις 20eu.
'
'
Με ρωτάς λες και μπορώ να το ελέγξω. Απλά να θυμάσαι οτι το σκέφτηκα εγω. That's all! Α! ξέχασα να σου πω καλώς ήρθες!
Καλώς όρισες λοιπόν στον όμορφο εσωτερικό κόσμο του esoterica
~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Danai
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2003, 17:13:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Danai  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ πολύ τόσο για το καλωσόρισμα όσο και για το τεστ!!!
...θα το θυμάμαι μην ανησυχεις!!
Αλλά επιμένω να συνεχίσεις με παρόμοια τεστ
ξέρω πως παίρνουν αρκετό χρόνο για την προετοιμασια
και πραγματοποιηση τους αλλά πιστεύω αξίζουν τον κόπο!
Καλή αναζητηση
Δανάη

"To χθες δεν ειναι τιποτα περισσοτερο απο την ανάμνηση του σήμερα και το αυριο είναι το όνειρο το σήμερα"
Χαλίλ Γκιμπράν
(Ο προφητης)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2003, 17:18:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία η υπογραφή σου και πολύ όμορφη και αγνή ψυχή και ο ίδιος ο Χαλίλ Γκιμπράν.
~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2003, 17:30:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΛΛΑ ΤΕΣΤ?

η δηναμη της μαγειας ειναι μεγαληΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Danai
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2003, 12:11:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Danai  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι εδω θα (ξανα)συμφωνήσω μαζί σου!
Είναι και μια από τις δικές μου αγαπημένες εκφράσεις
του Χαλίλ Γκριμπράν.
Οσο αφορά το τεστ δεν νομίζω να υπάρχει τοσο
χρονος και διαθεση από μερους σου δεν πειραζει ομως. . .
Το μονο λοιπόν που μας μένει εμάς που πραγματοποιησαμε το
τεστ ειναι να προσκαλέσουμε και τους άλλους!
Καλό μεσημέρι λοιπον
Δανάη

"To χθες δεν ειναι τιποτα περισσοτερο απο την ανάμνηση του σήμερα και το αυριο είναι το όνειρο το σήμερα"
Χαλίλ Γκιμπράν
(Ο προφητης)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2003, 20:39:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό βρε Δανάη μου δε γίνεται κατά παραγγελία, λες και θα έπρεπε να το δημοσιεύσω σε περιοδικό πριν βγεί, έρχεται απο μόνο του.
Νάσαι πάντα καλά
~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2003, 14:38:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα!
το "τεστ" αυτο ...η καλυτερα το σχεδιαγραμμα που θετεις εδω μου θυμιζει τον αστρολογικο χαρτη...
ξερεις...αναλογα με την πλευρα οπου συσωρευονται οι πλανητικες θεσεις υποδηλωνει και την ιδιοσυγκρασια του ατομου που γεννηθηκε υπο αυτην την ουρανια υπογραφη...
Η διαιρεση αυτη ειναι τα λεγομενα ημισφαιρια του αστρολογικου χαρτη.
-ανατολικο ημισφαιριο(ωροσκοπος)/ πλευρα του "εγω"
-δυτικο ημισφαιριο(δυση)/ πλευρα του "εσυ"
-βορειο ημισφαιριο(μεσουρανημα)/ πλευρα της "εξωστρεφειας"
-νοτιο ημισφαιριο(υπογειο)/ πλευρα της "εσωστρεφειας"

σκεψου λιγο αυτα..-
+τα ξαναλεμε...

-...υπεροχη παραλληλη ερμηνεια του δωδεκα,με τρομερες προεκτασεις στη ροη...-



Let there be Light!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2003, 02:24:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΤΜΑ μου αυτό δε το είχα υπόψη μου μιας και δε ξέρω πολλά απο αστρολογία. Τι εννοείς με αυτά που αναφέρεις?

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2003, 05:02:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κριμα! ειχα μιαν εντυπωση οτι κατανοεις και τα δυο ημισφαιριατμα...

λοιπον οσο δυσνοητο ηταν το τεστ σου, μα τα καταφερα με τον παραλληλισμο...αλλο τοσο σου φανηκε δυσνοητο το δικο μου...παραδειγματακι!
Λοιπον τι να εννοει κατι που για μενα μπορει να ειναι ετσι οπως το ανεφερα πιο πανω ηδη ως αναλυτικη ερμηνεια!...;
που να βρω λογια να υπεραπλουστευσω μια σκεψη που εκανα μονολεκτικη απαντηση...;
χμ...

-ανατολικο ημισφαιριο ειναι η πλευρα απ'οπου ξεκινα η αριθμηση των οικων στον αστρολογικο χαρτη ,μ'εναρξη τον ωροσκοπο.Αν υπαρχουν πολλοι πλανητες στην πλευρα αυτη του χαρτη τοτε μαλλον περιγραφεται ενα αρκετα εγωιστικο ατομο.
-δυτικο ημισφαιριο ειναι η πλευρα οπου αν υπαρχουν πολλοι πλανητες συσσωρευμενοι στους οικους του εσυ το ατομο λειτουργει αλτρουιστικα,ειναι κοινωνικο μα αγεται συχνα απο τους αλλους,παρασυρομενο.Ισως ταυτιζεται με το "εσυ"...
-υπαρχει βεβαια η περιπτωση ισορροπιας των ημισφαιριων...

αυτονοητη μου φαινεται και η ερμηνεια που εδωσα και για το βορειο /νοτιο ...

αν σε βοηθαει μπορεις να το δεις + σε σχεση με τις τεσσερις χερουβικες μορφες...πανω στην καρτα κοσμος...



Let there be Light!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2003, 05:12:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
κριμα! ειχα μιαν εντυπωση οτι κατανοεις και τα δυο ημισφαιριατμα...

Προφανώς δε σκέφτηκα "ημισφαιριακά" Πές το έτσι! Και οι δυό αφού είμαστε με.."γυρισμένα τα μυαλά" (αριστερόχειρες μετατράπηκαν δια βίας δεξιόχειρες)

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy