ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 Τί σας προσφέρει το forum;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2003, 21:44:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους και όλες...

Εχθές με είχαν πιάσει τα "περίεργα" μου. ¨ημουν στον ηλεκτρικό προς Πειραιά και καθώς έβλεπα τα πάντα να τρέχουν έξω από το παράθυρο, σκέφτηκα ότι δεν είχα κανέναν γνωστό μου μέσα στο βαγόνι. ¨ηταν όμως έτσι;;; Μπορεί να ήταν κάποιος ή κάποια από εσάς. Μπορεί και όλοι σας!!!!!

Πίσω από την ανωνυμία αυτού και κάθε forum ναι μεν μας φέρνει κοντά, όμως μας κρατάει μακρυά κιόλας. Ποιά η άποψη σας;;;;

-------------------------
They buy your dreams, so they can sell your soul,
is it any wonder we've last contol?

Edited by - bladerunner on 09/06/2003 21:45:57

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2003, 21:56:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με πρόλαβες λίγες ώρες πριν ανοίξω τόπικ με αυτό το θέμα, για μένα αν και σχετικά πρόσφατο μέλος, το esoterica 'αρχισε να σημαίνει πολλά (φαίνεται άλλωστε και απο τις ώρες που σπαταλώ καθημερινά).
Το esoterica βοηθά το πνεύμα απο το να σκουριάσει κάπου ζαρωμένο σε καμμιά γωνία του εαυτού μου και διευρύνει τους ορίζοντές μου σε κοινωνικό, αποκρυφιστικό, ερευνητικό επίπεδο. Μου προσφέρει στιγμές χαλάρωσης και χιούμορ αλλά και έντασης και διαπληξίας, όπως και η αληθινή ζωή. Θεωρώ οτι απαρτίζεται απο πολύ σημαντικά άτομα, είτε μέλη είτε διαχειριστές και βρίσκεται σε πολύ καλό δρόμο. Αν μάλιστα (όπως αναφέρουμε και στο τόπικ:Προτάσεις για καλύτερο esoterica) αλλάξουν κάποια τεχνικά πράγματα, τότε το esoterica στην κυριολεξία θα πετάει ακόμη ψηλότερα.

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you

Edited by - reptilesalonica on 09/06/2003 21:56:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2003, 23:49:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα φιλοι μου! (γιατί αυτό αυτό νίωθω και πιστεύω και πολλοί άλλοι μαζί μου ότι είμαστε )

Το εσωτέρικα μας δίνει την δυνατότητα να συζητάμε πέραν των συνόρων, εντός και εκτός Ελλάδας, για θέματα που αλλιώς η δεν θα συζητούσαμε τελείως ή μόνο με λίγους.

Με αυτόν τον τρόπο μας φέρνει κοντά... αλλά όσο ανοιχτοί και να είμαστε είναι λίγο απρόσωπο το ιντερνέτ. Πιστεύω όμως ότι το χιούμορ και το γέλιο στις συζητήσεις την εξισοροπούν λίγο την κατάσταση.

Ευχαριστώ σε όλους!
Για τις σκέψεις και απόψεις σας που με βοήθησαν να σκεφτώ κάποια πράγματα περισσότερο, να αναθεωρήσω λανθασμένες απόψεις, και με έβαλαν σε μια διαδικασία να ψάξω κάποια πράγματα που πρίν δεν ήξερα καν ότι υπήρχαν. Για το χαμόγελο στα χείλη, και για το γέλιο μου που προκάλεσαν κάποιες συζητήσεις όσο άσχημα και αν αισθανόμουν εκείνη την στιγμή! Κυρίως ευχαριστώ που συνεχίζετε να το κάνετε.
Δεν έχουμε συναντηθεί ποτέ προσωπικά αλλά πάλι γνωριζόμαστε... Καποιά στιγμή ίσως βρεθούμε από κοντά.


"For the strength of the wolf is the pack and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2003, 00:02:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περισσοτερες αποψεις απο τα μελη του forum στα παρακατω τοπικ

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1241
και
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1115

Καλο σας βραδυ

And I keep on wondering....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2003, 00:22:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ bladerunner ΠΡΙΝ ΑΠΟ 8 ΜΕ 10 ΜΗΝΕΣ ΗΛΘΑ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.

ΤΟΛΜΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΝΟΜΙΖΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΩΣ ΗΛΘΑ ΣΕ ΓΝΩΡΙΜΟ ΠΕΡΙΒΑΛΟΝ.
ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΑΝΤΙΘΕΣΕΙΣ ΜΕ ΚΑΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΛΕΣΙΑ ΤΩΝ ΑΝΑΤΑΛΛΑΓΩΝ ΣΚΕΨΕΩΝ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΠΟΛΛΑ .....

ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΛΟΙΠΟΝ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ ...

Τί σας προσφέρει το forum;

ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΤΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟΨΕΩΝ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ....

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΞΙΖΕΙ...
ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ .....
ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ...
ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ....

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hui-Neg
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2003, 01:37:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hui-Neg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kalispera i kalimera, molis ir8a sto site ayto kai bebaios tha mou parei arketo xrono na apantiso se afti tin erotisi. Elpizo omos oti mexri tote tha proskomiso kai tha miraso eksisou polla esoterica mou stoixeia edo sto esoterica

living every day is like drinking a bottle of God's WhiskeyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2003, 13:28:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ Hui-Neg ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΕΣ ΕΔΩ ΣΤΟ ESOTERICA.gr.

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΚΑΝΕΣ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΕ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΟΥ ΜΗΝΥΜΑ.

ΤΟ ΤΙ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΕΣΥ.
ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΣΕΡΦΑΡΙΣΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜΣ ΔΙΑΒΑΣΕ.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ ΘΑΥΜΑΣΙΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΤΟΛΜΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΝΑ ΤΑ ΒΡΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΒΙΒΛΙΑ.

ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΑΠΟΨΕΩΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ ΠΟΛΥ.

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ reptilesalonica ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ

quote:
Το esoterica βοηθά το πνεύμα απο το να σκουριάσει κάπου ζαρωμένο σε καμμιά γωνία του εαυτού μου και διευρύνει τους ορίζοντές μου σε κοινωνικό, αποκρυφιστικό, ερευνητικό επίπεδο. Μου προσφέρει στιγμές χαλάρωσης και χιούμορ αλλά και έντασης και διαπληξίας, όπως και η αληθινή ζωή.

ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΕΣ ΛΟΙΠΟΝ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2003, 13:49:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μία τεράστια παρέα γύρο από μια τεράστια φωτιά σε καλοκαιρινή παραλία…

στην πεδιάδα ρέει το γάλα, ρέει ο οίνος και της μέλισσας το νέκταρ….Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2003, 14:38:56  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Πίσω από την ανωνυμία αυτού και κάθε forum ναι μεν μας φέρνει κοντά, όμως μας κρατάει μακρυά
κιόλας. Ποιά η άποψη σας;;;;
Kαλησπερα απο το βροχερο ελσινκι...
Ευλογο το ε ρ ω τ η μ α σου bladerunner αλλα πιστευω πως τ ατομα που βρισκονται στο συγκεκριμενο χωρο με τα συγκεκριμενα ενδιαφεροντα δεν ειναι μακρυα ,νοητικα τουλαχιστον ...οσο για της φυσικες αποστασεις αυτες καλυπτονται με αλλους τροπους.
Ριξε μια ματια στο θεμα>Η ΕΣΤΙΑ ΤΗΣ ΕΙΡΗΝΗΣ.

ΗΡΘΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΑΜΨΗ ΠΑΩ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΨΗ...

dsmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2003, 23:54:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΝΑΣ ΜΑΘΗΤΕΥΟΜΕΝΟΣ ΤΟΥ ΕΥΚΛΕΙΔΗ ΡΩΤΗΣΕ:
-ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΩ ΑΝ ΜΑΘΩ ΕΓΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ(ΓΕΩΜΕΤΡΙΕΣ κ.α);
ΤΟΤΕ Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ ΚΑΝΕΙ ΝΕΥΜΑ ΣΤΟΝ ΔΟΥΛΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΛΕΕΙ:
-ΔΩΣΕ ΕΝΑ ΤΑΛΑΝΤΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΚΕΡΔΙΣΕ ΠΟΥ ΤΑ ΕΜΑΘΕ!

ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΤΟ ΘΥΜΙΣΕ Η ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΤΟΥ ΤΟΠΙΚ!
ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΕΝΤΕ ΜΗΝΕΣ!
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΑΣΑ...ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΚΕΡΔΙΣΑ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΙΣΧΩΡΗΣΩ ΣΕ ΒΑΘΥΤΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ!
ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΛΟΓΟ,ΗΡΘΑ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΜΑΘΑΜΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ!

ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ (ΤΟ ΘΥΜΑΤΑΙ Ο ΑΒΑΤΑΡ)

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΕΝΑ ΤΡΑΠΕΖΙ...ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ...ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΣΥΝΔΙΑΛΕΓΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΣΟΥΜΕ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ...ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΤΟΥ ΔΙΑΛΟΓΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ!ΚΑΙ ΘΑ ΤΣΑΚΩΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ,ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ,ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΙΜΙΣΜΕΝΟΥΣ ΘΑ ΑΦΥΠΝΙΣΤΟΥΝ,ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΥΣ ΘΑ ΔΙΕΡΥΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ ΤΟΥΣ!

ΕΓΩ ΕΜΑΘΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΑΕΙ....

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2003, 10:00:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Glorfindel ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΠΟΛΛΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ.

ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΟΥ ΕΘΕΣΕΣ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΚΥΡΙΩΣ ΜΕ ΑΥΤΟ

quote:
ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΝΑΣ ΜΑΘΗΤΕΥΟΜΕΝΟΣ ΤΟΥ ΕΥΚΛΕΙΔΗ ΡΩΤΗΣΕ:
-ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΩ ΑΝ ΜΑΘΩ ΕΓΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ(ΓΕΩΜΕΤΡΙΕΣ κ.α);
ΤΟΤΕ Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ ΚΑΝΕΙ ΝΕΥΜΑ ΣΤΟΝ ΔΟΥΛΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΛΕΕΙ:
-ΔΩΣΕ ΕΝΑ ΤΑΛΑΝΤΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΚΕΡΔΙΣΕ ΠΟΥ ΤΑ ΕΜΑΘΕ!

ΤΙ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ?????
ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ....
ΙΣΩΣ ΑΠΛΟΙΚΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΑΝΑΤΑΣΗ....
ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ????
ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ
ΤΙ ΕΙΣΑΙ ?????
ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ????
ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ?????(ΓΝΩΘΙ Σ' ΕΑΥΤΟΝ)
ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΟΡΙΟ ΤΗΣ ΥΛΗΣ ....
ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΟΡΙΑ ΠΟΥ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΕΙ Η ΥΛΗ...

ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ Glorfindel

quote:
ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΕΝΑ ΤΡΑΠΕΖΙ...ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ...ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΣΥΝΔΙΑΛΕΓΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΣΟΥΜΕ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ...ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΤΟΥ ΔΙΑΛΟΓΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ!ΚΑΙ ΘΑ ΤΣΑΚΩΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ,ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ,ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΙΜΙΣΜΕΝΟΥΣ ΘΑ ΑΦΥΠΝΙΣΤΟΥΝ,ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΥΣ ΘΑ ΔΙΕΡΥΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ ΤΟΥΣ!

ΕΓΩ ΕΜΑΘΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΑΕΙ....


ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2003, 13:54:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τα φόρουμς...
έανς virtual χώρος συγκέντρωσης ατόμων με κοινή βάση ενδιαφερόντων...
πόσο virtual όμως?

ουσιαστικά λιγότερο, απ ότι πίστευα στην αρχή.

συνομιλώ με πραγματικά άτομα, και έχω συναντήσει κάποια από αυτά.
αυτό που έχω να πω, μετά τη συνάντησή μας έιναι ότι το virual εδώ συναντιέται με το actual, η οθόνη του υπολογιστή μου, δεν είναι απλά ένας "ψευδοκόσμος", αλλά μιά ξεχωριστή πραγματικότητα, που έρχεται να συναντήσει την καθημερινή πραγματικότητα και τα δύο μαζί, γίνονται ένα, γιατί αποτελούν από τη βάση τους ένα...

πέρα από αυτό, εδώ υπάρχει πολύ γνώση, γιά αυτόύς που είναι διαθετημένοι να την αξιοποιήσουν...


Γκιβμιεκίς -η πρωτη γυνέκα

click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2003, 16:47:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μελέτη είναι

στην πεδιάδα ρέει το γάλα, ρέει ο οίνος και της μέλισσας το νέκταρ….Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Enas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
241 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2003, 23:12:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Enas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΛΕΩ ΚΑΠΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΣΤΟ ΔΟΥΛΕΜΑ.

I am no human now
because I choose to know..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2003, 00:18:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όντως, είναι γεγονός ότι εδώ βρήκα άτομα με τα οποία μίλησα για θέματα που οι περισσότεροι φίλοι μας τα θεωρούν ξενέρωτα, ότι χαλάνε το image τους, ότι είναι για όσους δεν έχουν γκόμενα.... και χίλιες άλλες αηδίες

Έχω ενημερωθεί για πολλά πράγματα και έχω λύσει απορίες άλλων και αυτό με χαροποιεί ιδιαίτερα. Όμως δεν σας κάνει "κάπως" να τα λέμε από δίκτυο και στη ζωή (ίσως) να έχουμε πλακωθεί κιόλας;;; Αν και από τη μια έχει την πλάκα του...

Όπως και να έχει το πράγμα χαίρομαι που έχω μια μεγάλη παρέα....


(Τί συγκίνηση, σαν πρωινάδικο μιλάμε....)

-------------------------
They buy your dreams, so they can sell your soul,
is it any wonder we've last contol?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

filos
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2003, 00:19:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους filos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου καλημέρα.Αυτό που προσφέρει αυτό το forum είναι την κατάθεση των απόψεων και της γνώσεως που διαθέτει ο καθένας μας.Είναι σημαντικό να μπορείς να πάρεις ότι σου χρειάζετε και να δίνεις οτι μπορείς.Αυτό κατα την ταπεινή μου γνώμη γίνετε εδώ.Σε έναν τέτοιο χώρο μπαίνουν μονο όσοι ζητούν και ψάχνουν.Ενα μεγάλο ευχαριστώ σε αυτούς που τον δημιούργησαν καθώς και σε εκείνους που τον συντηρούν.

ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΦΩΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

magus
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2003, 03:16:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους magus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΒΑΣΙΚΑ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ BLADERUNNER ΣΕ ΑΥΤΟ:


Όντως, είναι γεγονός ότι εδώ βρήκα άτομα με τα οποία μίλησα για θέματα που οι περισσότεροι φίλοι μας τα θεωρούν ξενέρωτα, ότι χαλάνε το image τους, ότι είναι για όσους δεν έχουν γκόμενα.... και χίλιες άλλες αηδίες

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ Η/Υ,ΠΟΤΕ ΔΕ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ Η ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ! ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΟΣ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΤΑ ΘΕΩΡΟΥΝ "ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΑ" Ή,ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ,ΑΝΑΞΙΑ ΛΟΓΟΥ.
ΑΥΤΑ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2003, 08:51:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΒΑΤΑΡ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ
quote:
ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΑΝΑΤΑΣΗ

ΜΕ Ο,ΤΙ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ!ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΗΣ ΚΡΙΤΙΚΗΣ ΣΚΕΨΗΣ,ΤΗΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ...ΤΗ ΒΙΩΣΗ ΕΝΟΣ ΚΑΤΕΞΟΧΗΝ ΔΙΑΛΟΓΟΥ...ΠΟΥ ΝΑΙ ΜΕΝ ΕΧΕΙ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΤΟΥΣ ΣΥΝΔΙΑΛΕΓΟΝΤΕΣ (ΛΟΓΩ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ),ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΙΑΚΟΠΤΕΤΑΙ ΟΥΤΕ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΖΕΤΑΙ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΛΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟΣΤΑΣΗ...
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΓΙΝΑ ΑΝΤΙΛΗΠΤΟΣ!
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕ Ο ΜΑΘΗΤΗΣ ΤΟΥ ΕΥΚΛΕΙΔΗ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΓΝΩΣΗ ΗΤΑΝ ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ ΕΠΑΘΛΟ,ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΒΙΩΣΕΙ ΕΞ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ....

ΕΓΩ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΙ ΑΛΛΩΝ ΦΙΛΩΝ...
ΚΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ΠΩΣ ΟΠΟΙΟΣ ΖΗΤΑΕΙ ΚΑΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΑΠΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΝΗ ΓΝΩΜΗ,ΤΟΤΕ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΡΟΣΩΝΥΜΙΑ,ΕΠΙΘΕΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ!
Ε,ΕΓΩ ΤΟ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΝΑ ΚΑΤΑΚΛΥΖΕΙ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΜΑΣ...
ΓΝΩΣΗ ΖΗΤΑΜΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΘΕΩΡΟΥΝ ΤΡΕΛΟΥΣ,ΑΝ ΤΟΥΣ ΖΗΤΟΥΣΑΜΕ ΨΥΧΟΦΑΡΜΑΚΑ ΘΑ ΗΜΑΣΤΑΝ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥΣ.....
ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΞΕΝΕΡΩΤΟ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΤΟΜΕΑ ΠΟΥ ΟΔΗΓΕΙ ΣΤΗΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΑΝΥΨΩΣΗ ΚΑΙ ΑΝΕΛΙΞΗ ΜΑΣ...
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΦΟΣΟΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΑΝΑΠΟΣΠΑΣΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΑΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ,ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ,ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΜΙΑ ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ....
ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ!


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2003, 11:07:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λέει ο Glorfindel...

quote:
ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ΠΩΣ ΟΠΟΙΟΣ ΖΗΤΑΕΙ ΚΑΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΑΠΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΝΗ ΓΝΩΜΗ,ΤΟΤΕ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΡΟΣΩΝΥΜΙΑ,ΕΠΙΘΕΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ!
Ε,ΕΓΩ ΤΟ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΝΑ ΚΑΤΑΚΛΥΖΕΙ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΜΑΣ...
ΓΝΩΣΗ ΖΗΤΑΜΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΘΕΩΡΟΥΝ ΤΡΕΛΟΥΣ,ΑΝ ΤΟΥΣ ΖΗΤΟΥΣΑΜΕ ΨΥΧΟΦΑΡΜΑΚΑ ΘΑ ΗΜΑΣΤΑΝ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥΣ.....
ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΞΕΝΕΡΩΤΟ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΤΟΜΕΑ ΠΟΥ ΟΔΗΓΕΙ ΣΤΗΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΑΝΥΨΩΣΗ ΚΑΙ ΑΝΕΛΙΞΗ ΜΑΣ...
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΦΟΣΟΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΑΝΑΠΟΣΠΑΣΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΑΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ,ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ,ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΜΙΑ ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ....

Απολαυστικό, Glorfindel !!!

Έχω όμως μία ένσταση. Είμαστε μειονότητα και μας συμπεριφέρονται σαν μειονότητα!!!

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2003, 14:29:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα!
με τα λογια του ξωτικου που επανελαβε αλλη μια ο τρισμεγιστος...
επαναφερω στη μνημη ενα κομματι απο τις κορυφαιες
"τρυπες"
της εναλλακτικης σκηνης στη μουσικη...
ειναι μαλλον soundtrack...για το esoterica!...

"Ομως τι κριμα
παντου περισσευεις
+παντου ξεψυχας
ομως τι κριμα
δε χωρας πουθενα ..."

ε!να λοιπον

εσω ενα...

(Ευχομαι κι ελπιζω ακομη...)

μαχομαι για τη μοναδικοτητα της καθε ψυχης/

τασομαι εναντιαστο προσωπικο ψεμα /

βλεπω μεσα στο σκοταδι /

αγγιζω ψυχες με τα ματια/

τα αυλα χερια που απλωνουμε each other...

ειναι ολα εδω;;;;...

η καταληξη της ροης του εκεινου ποταμου
σε μια θαλασσα μεσα στο κεφαλι μου...
μεσα στην ψυχη μου...

εσωτερικατμα,συνειδητα.



Let there be Light!

Edited by - ΑΤΜΑ on 12/06/2003 22:22:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΛΥΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2003, 00:06:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΛΥΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι γειά σας.

Όταν ένα μικρό παιδί παίζει με αόρατους ,για μας τους μεγάλους,
φίλους τότε το θεωρούμε "φαντασιόπληκτο" και το μαλώνουμε,(επειδή εμείς έχουμε σταματήσει να βλέπουμε),με αποτέλεσμα κάποια στιγμή , από το φόβο της τιμωρίας να σταματήσει "να βλέπει" και να αναγκάζεται να παραδεχθεί ότι έχουμε δίκηο ΕΜΕΙΣ ..ΟΙ ΤΥΦΛΟΙ!!!
Αποτέλεσμα,εμποδίζουμε και τους εαυτούς μας ΝΑ ΞΑΝΑΔΟΥΝ ΤΟΝ ΑΟΡΑΤΟ ΚΟΣΜΟ πο δεν είναι καθόλου αόρατος αλλά τον έχει κάνει έτσι Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΜΑΣ.
Αυτό αγαπητοί μου μας προσφέρει αυτό το FORUM. Το δικαίωμα ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ και να διαπιστώνουμε με ευχαρίστηση πως .. ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΑ και άλλοι πιστεύουν,απλώς πρέπει να τους απλώσουμε το χέρι για να εκδηλωθούν!!

ΑΝΑΛΥΩΝ

+Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2003, 20:48:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το esoterica είναι το "αόρατο" για πολλούς κομμάτι του κόσμου μας. Το κατά πολλούς ανούσιο και παιδαριώδες. Το κατά άλλους χάσιμο χρόνου κτλ κτλ κτλ.

Για εμένα το ESOTERICA είναι το πλατάνι του χωριού. Το μέρος που και μόνο η σκέψη της ύπαρξής του μου δίνει κουράγιο και δύναμη. Ποιός είμαι για εσάς;;; Δε ξέρω. Δε θέλω να ξέρω. Ξέρω τί είστε ΕΣΕΙΣ για μένα και μου αρκεί.
Ότι και αν κάνετε, όπου και αν βρίσκεστε, ότι και αν σκέφτεσθε ή αισθάνεσθε,να θυμάστε ότι κάπου μέσα σε αυτή την ομίχλη είμαι και ΕΓΩ. Είναι δύσκολο να με βρείτε αλλά πολύ εύκολο να με ακούσετε. Ναι, μη φοβάστε...και εγώ σας ακούω.
Τώρα πού τελικά θα "συναντηθούμε" αυτό είναι μια άλλη Ιστορία...
Ίσως να μη συναντηθούμε και πουθενά. Αλλά πάντα, μα ΠΑΝΤΑ θα μας συνδέει ο ίδιος σκοπός. Η ίδια ελπίδα. Το ίδιο ΟΝΕΙΡΟ. Ίσως και το ίδιο ψέμα...
Μα είναι τόσο όμορφα να "συνοδοιπορείς" έστω και αν το μονοπάτι που διασχίζεις καταλήξει σε αδιέξοδο...
Ίσα ίσα που σε αυτή την περίπτωση ο δρόμος της επιστροφής είναι... "κατηφόρα".

Αφήνω πρώτος κάτω τον "λίθο". Ακολουθήστε με και εσείς...

Με εκτίμηση προς όλους

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2003, 23:29:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Για εμένα το ESOTERICA είναι το πλατάνι του χωριού. Το μέρος που και μόνο η σκέψη της ύπαρξής του μου δίνει κουράγιο και δύναμη. Ποιός είμαι για εσάς;;; Δε ξέρω. Δε θέλω να ξέρω. Ξέρω τί είστε ΕΣΕΙΣ για μένα και μου αρκεί.
Ότι και αν κάνετε, όπου και αν βρίσκεστε, ότι και αν σκέφτεσθε ή αισθάνεσθε,να θυμάστε ότι κάπου μέσα σε αυτή την ομίχλη είμαι και ΕΓΩ. Είναι δύσκολο να με βρείτε αλλά πολύ εύκολο να με ακούσετε. Ναι, μη φοβάστε...και εγώ σας ακούω.
Τώρα πού τελικά θα "συναντηθούμε" αυτό είναι μια άλλη Ιστορία...
Ίσως να μη συναντηθούμε και πουθενά. Αλλά πάντα, μα ΠΑΝΤΑ θα μας συνδέει ο ίδιος σκοπός. Η ίδια ελπίδα. Το ίδιο ΟΝΕΙΡΟ. Ίσως και το ίδιο ψέμα...
Μα είναι τόσο όμορφα να "συνοδοιπορείς" έστω και αν το μονοπάτι που διασχίζεις καταλήξει σε αδιέξοδο...
Ίσα ίσα που σε αυτή την περίπτωση ο δρόμος της επιστροφής είναι... "κατηφόρα".

Αφήνω πρώτος κάτω τον "λίθο". Ακολουθήστε με και εσείς...


...... όλοι τον ίδιο προορισμό έχουμε. Οδηγός και οδηγημένοι συνχρόνως...


"For the strength of the wolf is the pack and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
drumx13
Πλήρες Μέλος

Greece
1049 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2003, 00:32:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drumx13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καθως εγραφα σε αλλο τοπικ και συγγεκριμενα στο ερωτησεις και απαντησεις ...
μου ηρθε η απααντηση σε αυτο το ερωτημα
Τι μου προσφερει το φορουμ...
ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ οπως ολα στην ζωη αλωστε...

love for what is comming and forgivness for the past...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Syldor
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2003, 19:47:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Syldor  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Syldor  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα συμφωνήσω με τον Thoth.

Έχω αισθανθεί πολλές φορές στην ζωή μου μειονότητα. Όταν βλέπω ανθρώπους που δεν αναζητούν αισθάνομε μειονότητα. Όταν βλέπω γνωστούς να με χλευάζουν (και δεν χρειάζονται λέξεις γιαυτό μια ματιά φτάνει) που προτιμώ μια συζήτηση απο το να πάο με την παρέα για άλλη μια φορά στο μπαράκι που δεν μπορώ να ακούσω τον εαυτό μου πόσο μάλλον τον άλλον.

Που ξεκινάο μια συζήτηση και αντιλαμβάνομαι οτι είμαι μόνος ακόμα και μέσα σε κόσμο.

Αυτό μου προσφέρει το εσωτερικα. Ένα μέρος που μπορώ να ανταλάξω απόψεις και είμαι σίγουρος οτι θα πάρω σοβαρή απάντηση και όχι ενόχληση επειδή ποίος νοιάζετε μωρέ απο που έρχομαστε η πάμε..

Ένας χώρος που ήδη παρά την πρόσφατη ανακάλυψη μου με έχει ήδη αλλάξει και συνεχίζει να το κάνει καθημερινά.


εν οίδα οτι ουδέν οίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2003, 11:38:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

Ο ΦΙΛΟΣ Syldor ΕΘΙΞΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΕΓΑΛΟ

quote:
Έχω αισθανθεί πολλές φορές στην ζωή μου μειονότητα. Όταν βλέπω ανθρώπους που δεν αναζητούν αισθάνομε μειονότητα. Όταν βλέπω γνωστούς να με χλευάζουν (και δεν χρειάζονται λέξεις γιαυτό μια ματιά φτάνει) που προτιμώ μια συζήτηση απο το να πάο με την παρέα για άλλη μια φορά στο μπαράκι που δεν μπορώ να ακούσω τον εαυτό μου πόσο μάλλον τον άλλον.

Που ξεκινάο μια συζήτηση και αντιλαμβάνομαι οτι είμαι μόνος ακόμα και μέσα σε κόσμο.

Αυτό μου προσφέρει το εσωτερικα. Ένα μέρος που μπορώ να ανταλάξω απόψεις και είμαι σίγουρος οτι θα πάρω σοβαρή απάντηση και όχι ενόχληση επειδή ποίος νοιάζετε μωρέ απο που έρχομαστε η πάμε.



ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΜΑΣ ΑΓΓΙΖΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ....
ΠΟΣΕΣ ΚΑΙ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΧΛΕΥΑΖΟΥΝ ΓIΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΖΗΤΑΜΕ.

ΕΔΩ ΑΥΤΟΣ Ο ΔΙΑΔΥΧΤΙΑΚΟΣ ΤΟΠΟΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΤΟΠΟΣ ΜΑΣ....
ΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΚΦΡΑΣΗ ΝΑ ΠΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΤΙΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΙΦΥΛΑΞΕΙΣ ΤΟΥ Η ΤΙΣ ΔΙΑΦΩΝΙΕΣ ΤΟΥ.

ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΑΦΟΡΜΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΦΟΡΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΜΥΣΤΙΚΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2003, 11:48:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλέ μου φίλε Avatar καλημέρα,

quote:
ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΑΦΟΡΜΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΦΟΡΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΜΥΣΤΙΚΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ...


Θα συμφωνήσω στο ότι υπάρχει Γνώση στις Μυστικές εταιρίες και είναι αναγκαία η ύπαρξή τους,
αλλά δεν νομίζω ότι το ESOTERICA λειτουργεί σαν μία τέτοια.
Κατά την γνώμη μου, εάν εξετασθεί το "σε τι κοινό απευθύνεται", με την έννοια της μυστικότητας, θα έπρεπε να λέγεται ΕXCOTERICA (όπως ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ)

Να ζητήσω προκαταβολικά συγγνώμη, εάν παρανόησα τα γραφόμενά σου


Tiger! Tiger! burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye,
Dare frame thy fearful symmetry?
WILLIAM BLAKE
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2003, 12:23:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ old tiger (ΚΑΛΗ Η ΝΕΑ ΕΙΚΟΝΑ)

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΠΛΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΚΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ESOTERICA.gr ΩΣ ΕΝΑΝ ΤΟΠΟ ΕΚΦΡΑΣHS ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΤΟΥ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΤΟΝ ΧΛΕΥΑΣΕΙ...
(ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝΕΤΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΤΟΠΟ ΓΙΑΤΙ ΔΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΠΕΙ ΑΦΟΒΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ )

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ

quote:
ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΑΦΟΡΜΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΦΟΡΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΜΥΣΤΙΚΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ...

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΧΛΕΥΑΣΜΟΥ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ Η ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ (ΘΕΜΑΤΑ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΥ)...

ΑΥΤΟΣ ΕΔΩ Ο ΤΟΠΟΣ ΤΟΥ ESOTERICA.gr ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΜΥΗΤΙΚΑ ΤΑΓΜΑΤΑ...

ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟΥΜΕ KAI EΔΩ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΣΗΜΕΙΟ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΜΕ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΕΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΘΕΤΟΥΜΕ ΑΦΟΒΑ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2003, 12:49:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλέ μου φίλε Avatar
quote:
(ΚΑΛΗ Η ΝΕΑ ΕΙΚΟΝΑ)


φαγωθήκατε όλοι σας με τον λουκουμά...οπότε τι να έκανα...

quote:
ΑΥΤΟΣ ΕΔΩ Ο ΤΟΠΟΣ ΤΟΥ ESOTERICA.gr ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΜΥΗΤΙΚΑ ΤΑΓΜΑΤΑ...

Ο λόγος της παρέμβασής μου ήταν ακριβώς αυτός. Πιστεύω ότι θα μπορούσε να υπάρξει κίνδυνος παρανόησης των γραφόμενών σου, τα οποία μάλιστα προέρχονται και από έναν αγαπητό Συντονιστή του forum.

Σε ευχαριστώ για την διευκρίνησή σου


Tiger! Tiger! burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye,
Dare frame thy fearful symmetry?
WILLIAM BLAKE
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2003, 18:32:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΣ ΑΒΑΤΑΡ

[ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΑΦΟΡΜΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΦΟΡΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΜΥΣΤΙΚΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ...]



[ΑΥΤΟΣ ΕΔΩ Ο ΤΟΠΟΣ ΤΟΥ ESOTERICA.gr
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΜΥΗΤΙΚΑ ΤΑΓΜΑΤΑ...]


ΤΙ ;;;;;;;


ΜΑ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!!!

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΕΡΟΤΑΤΟ!!!!!
ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΤΕΤΟΙΑ "ΠΟΡΩΣΗ" ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ;;;;;

-ΑΧ! "ΑΠΟ ΤΡΕΛΟ ΚΙ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ" ΕΛΕΓΑΝ ΣΤΑ ΧΩΡΙΑ...-

ΝΑ ΠΩ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΗΚΩ
ΠΟΥΘΕΝΑ.

ΕΣΥ;

(ΓΡΑΦΩ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ 'ΑΠΛΟ ΥΦΟΣ'
(+γραφω παντα αυτο που καταλαβαινεις οτι γραφω/ΜΗΝ ΠΕΙΣ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΘΕΣΗ/ΦΩΣ!ΘΑ ΠΩ)

με σεβασμο(αληθινο ισως)
ΑΤΜΑ Η ΑΝΕΝΤΑΧΤΗ+ΣΟΒΑΡΟΦΑΝΗΣ



Let there be Light!

Edited by - ΑΤΜΑ on 17/06/2003 18:34:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2003, 19:17:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άτμα, δεν κατάλαβα τι εννοείς, μ' αυτό.

quote:

[ΑΥΤΟΣ ΕΔΩ Ο ΤΟΠΟΣ ΤΟΥ ESOTERICA.gr
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΜΥΗΤΙΚΑ ΤΑΓΜΑΤΑ...]


ΤΙ ;;;;;;;


ΜΑ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!!!


Δηλαδή εμείς που δημιουργήσαμε το Esoterica το κάναμε έτσι ώστε να έχει σχέση με μυητικά τάγματα;

Άλλο να πεις ότι πολλά μέλη μπορούν να έχουν σχέση με μυητικά τάγματα και άλλο ότι το Esoterica έχει σχέση με μυητικά τάγματα. Νομίζω καταλαβαίνεις την διαφορά.

Περιμένω να μου ξεκαθαρίσεις την άποψή σου. Όπως ξέρεις την υπολογίζω όπως και πολλά άλλα μέλη για αυτό και τολμώ να σε ρωτήσω τόσο ξεκάθαρα.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy