ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΠΡΩΤΗ ΕΠΑΦΗ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΝΕΜΕΣΙΣ
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2003, 21:46:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΕΜΕΣΙΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΟΜΙΛΙΕΣ ΣΑΣ, ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΙΔΑ, ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ "ΕΙΜΑΣΤΕ" ΤΟΣΟΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΝΑ ΞΥΠΝΑΜΕ.

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2003, 01:03:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φως!
τοσοι ειμαστε,ναι!...μα υπαρχουν σιγουρα κι αλλοι...
καλως ηρθες, στο Εσωτερικα , φιλη Νεμεσις...
βαρυ τ'ονομα που κουβαλας...

καλα εσωτερικοταξιδα ,λοιπον!



Let there be Light!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Hui-Neg
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2003, 02:09:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hui-Neg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν μου επιτρέπεις Νέμεσις μια υπόδειξη
Το esoterica είναι η σπίθα. Μη μένεις εκεί, γίνε η σπίθα, γίνε η φωτιά, κάψε τον εαυτόσ ου και αναγεννήσου απο τις στάχτες σου

living every day is like drinking a bottle of God's Whiskey

Edited by - Hui-Neg on 22/06/2003 02:11:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SERGIOS
Νέο Μέλος


23 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2003, 01:16:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SERGIOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ.

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΝΕΜΕΣΙ.
ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΦΟΡΟΥΜ.
ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΑΠΟΨΕΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΛΛΩΝ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΤΑ.
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΗΓΟΡΟ ΠΟΛΥ.
ΚΑΛΗ ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΛΟΙΠΟΝ.
ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ.

ΓΕΙΑ

ΕΛΠΙΖΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2003, 02:06:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ με το νέο μέλος HuiNeg
Καλως ήρθες φίλε Sergio και NEmesis...ελπίζω να σας κολήσω το "μικρόβιο"...ΠΟΙΟ????...μα είναι προφανές οτι είμαι εθισωτερισμένος (όπως και πολλοί άλλοι σαν κι εμένα)
~Καλή Διαμονή~

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

drumx13
Πλήρες Μέλος

Greece
1049 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2003, 12:28:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drumx13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν υπαρχει περιπτωση φιλε γρηγορη θα κολησουν το μικροβιο και στο Τελος θα χρειαζονται αποτοξιωοση για να ξεκολισουν (στροφη ιθακη κλπ κλπ)
και θαλαμους με αρνητικη πιεση για να σταματησουν να μιλουν στους φιλους τους για αυτο το φορουμ.

καλωσηρθατε φιλοι.

Αγαπη για οτι ερχεται και συγχωρεση για οτι εχει ηδη γινειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Atlanta
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2003, 02:31:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Atlanta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε...προσοχή με τέτοιες ευχές περί εθισμού! Δεν ξέρω για τι επίπεδο εθισμού μιλάτε, αλλά πιστεύω (ως πρώην εθισμένη στο διαδίκτυο) ότι το ίντερνετ και κυρίως τα forums και τα chatrooms μπορούν να είναι επικίνδυνα πραγματα!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2003, 09:57:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΟΙ SERGIΕ,ΝΕΜΕΣΙΣ ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΑΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ.
ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ.

ΦΙΛΕ Atlanta ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ

quote:
ότι το ίντερνετ και κυρίως τα forums και τα chatrooms μπορούν να είναι επικίνδυνα πραγματα!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Adonios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2003, 15:00:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Adonios  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Adonios  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Adonios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νέος κι εγώ στις αναζητήσεις που έχουμε όλοι μας , ελπίζω να βρήκαμε , όσοι είμαστε εδώ , ένα παράθυρο που ανταλάσσοντας απόψεις και ιδέες να μπορέσουμε να ξεδιψάσουμε μέχρι ενός σημείου τις ανάγκες του μυαλού μας για την αποκάλυψη των μυστηρίων στον κόσμο αυτόν , και όχι μόνο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2003, 20:18:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετώ επι ευκαιρίας ΟΛΑ τα νέα μέλη της μεγαλύτερης Ελληνικής διαδυκτιακής Μεταφυσικής παρέας, του Esoterica.gr

Χαίρομαι που ΕΝΑΣ ΑΚΟΜΑ απο τους σκοπούς του Esoterica.gr επιταχάνει το στόχο του...
Αυτόν του να δίνουμε ΒΗΜΑ και ΛΟΓΟ σε ΟΛΟΥΣ...

Περιμένουμε τα μηνύματά σας φίλοι μου

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Steppenwolf
Νέο Μέλος

Greece
28 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2003, 22:26:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Steppenwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούργια εδώ και ελπίζω να βρίσκομαι στο σωστό topic. Ανακάλυψα τυχαία το site, (ψάχνοντας πληροφορίες για τον Καζαντζάκη ). Ομολογώ ότι οι γνώσεις μου για τα θέματα που συζητάτε είναι σαφώς ελλιπέστατες έως ανύπαρκτες αλλά αυτός είναι και ο λόγος που βρίσκομαι εδώ. Οι προβληματισμοί υπήρχαν από καιρό απλά ποτέ δεν δώθηκε η ευκαιρία να τους συζητήσω...

Διάβασα κάποια topic, και σύντομα θα πω κι εγώ την γνώμη μου... απλά μη με πάρετε με τις πέτρες...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2003, 22:48:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ..ΟΣΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΟΙ ΑΝΑΖΗΤΗΤΕΣ ΤΟΣΟ ΑΥΞΑΝΕΙ Η ΚΡΙΣΙΜΗ ΜΑΖΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ..

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 00:46:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Διάβασα κάποια topic, και σύντομα θα πω κι εγώ την γνώμη μου... απλά μη με πάρετε με τις πέτρες...

Όποιος σε πειράξει θα έχει να κάνει μαζί μου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

osiris_myth
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 01:21:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osiris_myth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα ΝΕΜΕΣΙΣ σε εσένα και σε όλα τα παιδιά,

Επειδή κι εγώ καινούριος είμαι στο site θέλω να συμφωνήσω με κάποιον προλαλήσαντα και να πω οτί αυτο εδώ το Forum είναι μια από όλες τις σπίθες που υπάρχουν μέχρινα ανάψει η ΑΡΧΑΙΑ ΙΕΡΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΦΛΟΓΑ. Θ α κάνω έναν μικρό παραλληλισμό, εύχομαι να μην είναι άστοχος και κυρίως να μην γίνω ιερόσυλος προς τους ΜΕΓΙΣΤΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΥΣ ΠΡΟΓΟΝΟΥΣ ΜΑΣΣτα αρχαία χρόνια μαζευόντουσαν όλοι οι αθηναίοι στην αρχαία αγορα και έλεγε ο καθένας Ελευθερα την αποψή του αρκεί να μπορούσε να την τεκμηριώσει, αυτό το γεγονός ήταν ένα απο τα στοιχεία που θεμελείωσε την ΑΘΗΝΑΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ως το τελειώτερο μοντελο διακυβέρνησης εως σήμερα [χωρις συγκριση εννοειται με τη σημερινη μορφη δημοκρατιας - χούντας]. Έτσι μεγαλουργησε και ο ΑΡΧΑΙΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ με όλα τα επακόλουθα. Συμπερασματικά μπορώ να πω οτι αυτο είναι πολυ αγνο , αλλά πανω από όλα αγνο αυτο που γίνεται σε αυτο το forum [ελπιζω τουλάχιστον απο τους περισσότερους απο εμάς, γιατί πάντα υπάρχουν φίδια και Εφιάλτεσ]. Με όλα αυτα σαν βάση πιστεύω οτι μπορούν να βγουν απίστευτα θετιικα πράγματα και κυρίως ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΡΕΕΙ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ........


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 10:07:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και ποιος σου ειπε οτι ολοι ειναι εδω μεσα εχουν "ξυπνησει". Αυτοι εινα για 'μενα απογοητευτικα λιγοι... (χωρις να βγαζω τον εαυτο μου απ'εξω) Απλα τα ΑΤΙΑ, οι "Ε", και γενικα το ανεξηγητο ειναι στη μοδα!!!!!
Φιλικα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

osiris_myth
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 07:37:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osiris_myth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
'Η ΤΗΣ ΜΟΔΑΣ Η ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΑΝΑΒΙΩΣΗ ΣΤΟΝ ΑΡΧΕΤΥΠΟ ΓΕΝΝΕΤΙΚΟ ΚΩΔΙΚΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ........ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΠΟΚΛΥΕΙΣ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 13:27:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ολα ειναι πιθανα!!!
φιλικα
Μαριαντα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

osiris_myth
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 13:36:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osiris_myth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΑΠΙΘΑΝΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΜΑΡΙΑΝΤΑ.......[ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΙΑΛΕΚΤΙΚΗ]
ΦΙΛΙΚΑ
ΟΣΙΡΙΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 16:55:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ!
ΟΜΟΡΦΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑΤΕ ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΣΑΝ ΛΙΓΟ ΠΑΛΙΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΘΥΜΙΣΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΧΩΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ, ΚΑΙ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ. ΕΔΩ ΠΕΡΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΗΡΘΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥΣ. ΑΥΤΟΣ Ο ΧΩΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑ CHATROOM Η ΕΝΑ ΑΠΛΟ FOROUM, ΑΛΛΑ ΕΝΑΣ ΧΩΡΟΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ,ΕΝΑ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΨΥΧΗΣ. ΠΟΛΛΟΙ ΑΚΟΜΗ ΕΧΟΥΝΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ, ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΝΙΩΘΟΥΝΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ.
ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΡΟΣ, ΑΠΑΙΤΕΙ ΣΕΒΑΣΜΟ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΖΗΤΑ ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΜΑΣ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΚΟΜΑ...
ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΥΓΙΕΙΣ ΔΙΑΜΟΝΗ..


ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....

Edited by - lencolas on 23/11/2003 16:56:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy