ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 "ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΑΛΗΘΕΙΑ"
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2003, 23:13:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ... Η ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ:
ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΡΙΠΛΑΣΙΟ

ΑΥΤΟ ΚΙ ΕΠΑΘΑ...

ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟΣ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΕΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ... ΜΟΥ ΓΥΡΙΣΕ 3ΠΛΑΣΙΟ!
ΞΕΚΙΝΑΩ, ΠΑΩ ΚΑΙ ΝΟΙΚΙΑΖΩ ΜΙΑ ΒΙΝΤΕΟΚΑΣΕΤΑ, ΒΑΖΩ ΤΑ ΓΥΑΛΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΣΑΚΟΥΛΑ (ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΣΕΤΑ)

ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΦΕΤΕΡΕΙΑ...

ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΒΓΑΖΩ ΤΗΝ ΚΑΣΕΤΑ, ΚΑΙ ΠΕΤΑΩ ΤΗ ΣΑΚΟΥΛΑ (ΜΕ ΤΑ ΓΥΑΛΙΑ ΜΕΣΑ)

ΟΤΑΝ ΤΟ ΘΥΜΗΘΙΚΑ ΗΜΟΥΝ 100 ΜΕΤΡΑ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΕΤΑΞΑ.
ΓΥΡΝΑΩ ΠΙΣΩ, ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΔΩ!

ΤΑ ΓΥΑΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΠΙΤΑ!!!!


ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΑΙΔΙΑ... ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΕΙΣ... ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΟ!


Πέθανε μια άλλη μέρα
thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 01:08:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμείς θέλαμε να σου "βάλουμε τα γυαλιά στα μάτια" και εσύ τα "έχασες".

Ενδιαφέρουσα ερμηνεία του... Κάρμα

Δεν πειράζει wicca, ευκαιρία να αρχίζεις να ρωτάς για το πως να αποκτήσεις... υπερόραση

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 04:02:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

"ΚΑΛΛΙΟ ΑΡΓΑ ΠΑΡΑ ΠΟΤΕ",ΜΑΓΙΣΟΥΛΙΝΙ ΜΟΥ...

ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΙ ΑΥΤΟ...
-ΚΑΛΟ/ΚΑΚΟ ΕΝΑΛΛΑΣΟΝΤΑΙ ΑΕΝΑΑ/ΑΤΕΡΜΟΝΑ ...
ΤΟ "ΟΛΟΝ" Η ΟΥΣΙΑ...


Ω!ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΕ...
ΟΛΟΙ ΑΞΙΖΟΥΝ ΙΣΗΣ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΗΣ...
ΑΚΟΜΗ + ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ/ΠΡΟΣΩΠΟ ...ΣΕ ΤΟΥΤΗ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ...



Let there be Light!

Edited by - ΑΤΜΑ on 09/07/2003 04:16:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 10:01:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΑ ΣΟΦΑ ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΑΤΜΑΣ


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Danai
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 14:44:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Danai  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα!
Η φράση που χρησιμοποιείς φίλε Wicca,"Ο,τι και να κανείς σου έρχεται πίσω τριπλασιο"νομιζω είναι ένας απο τους θεμελιώδεις "νόμους" της άσκησης της μαγείας(wicca)!!!

Όσο αφορά το παράδειγμα που έθεσες...δεν μπορώ να πιστέψω πως φταίει η συμπεριφορά σου για την απροσεξία σου!
Αλλά αν πιστεύεις υπερβολικά στα σημάδια τότε αν βάλεις και την φαντασία σου να δουλέψει μπορείς να εξηγήσεις πως η ατυχία σου αυτή έχει ένα βαθύτερο νοημα.Πως δηλαδη θα πρέπει να ανοίξεις τα μάτια σου και να αρχίσεις να βλέπεις και όχι μονο να παρατηρείς!
Και ας φέρω και ένα παράδειγμα.
Κάποτε μου έκαναν την ερώτηση "Αν κοιτάξεις γύρω σου τι βλέπεις?"
Η δικη μου απαντηση(διχως μεγαλη σκεψη)ηταν τα δέντρα τα αυτοκίνητα τις γλάστρες τις πέτρες κ.τλ αργότερα κατάλαβα πως η ερώτηση απευθυνόταν σε κοίταγμα εις βάθος...
Οσο αφορα τα λογια της 'Ατμας όπως πάντα είναι μοναδικά!

Φιλικά
Δανάη

"To χθες δεν ειναι τιποτα περισσοτερο απο την ανάμνηση του σήμερα και το αυριο είναι το όνειρο το σήμερα"
Χαλίλ Γκιμπράν
(Ο προφητης)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 15:59:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Wiccaki, τι ταινία πήρες αυτή τη φορά; Ισως να ήταν καμοιά καταραμένη..

Communicating at an unknown rate...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 17:31:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κάποτε μου έκαναν την ερώτηση "Αν κοιτάξεις γύρω σου τι βλέπεις?"
Η δικη μου απαντηση(διχως μεγαλη σκεψη)ηταν τα δέντρα τα αυτοκίνητα τις γλάστρες τις πέτρες κ.τλ αργότερα κατάλαβα πως η ερώτηση απευθυνόταν σε κοίταγμα εις βάθος...
Οσο αφορα τα λογια της 'Ατμας όπως πάντα είναι μοναδικά!

ΚΟΙΤΑ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΟΥ. ΕΚΕΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ. ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ, ΜΕΣΑ ΣΟΥ...
(ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ)

quote:
Wiccaki, τι ταινία πήρες αυτή τη φορά; Ισως να ήταν καμοιά καταραμένη..

ΑΓΑΠΗΤΗ DESTINY CHILD Η ΤΑΙΝΙΑ ΗΤΑΝ: ΧΑΜΕΝΕΣ ΨΥΧΕΣ...


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Danai
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 23:29:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Danai  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΚΟΙΤΑ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΟΥ. ΕΚΕΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ. ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ, ΜΕΣΑ ΣΟΥ...
(ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ)

*εντελως πληροφοριακα το σλογκαν της ταινιας "Χαμενες Ψυχες"
(Lost Souls-και εγω προσφατα την ειδα) ήταν
"You have nothing to loose but your soul."
*
..ωρες ωρες φοβαμαι να κοιταξω
εις βαθος τα μηνυματα σου φιλε Wicca οπως τωρα
για παραδειγμα,μπρρ μπρρ

Καληνυχτα
Δαναη

Edited by - Danai on 09/07/2003 23:33:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2003, 01:11:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
""ΚΟΙΤΑ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΟΥ. ΕΚΕΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ. ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ, ΜΕΣΑ ΣΟΥ...
(ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ)""

ΛΑΘΟΣ ΚΑΝΕΙΣ. ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΝΕΝΑ ΣΛΟΓΚΑΝ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΔΩ, ΣΤΟ ESOTERICA.

ΔΑΝΑΗ, ΑΝΟΙΓΕΙ Η ΣΗΖΗΤΗΣΗ ΜΑΣ...


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2003, 06:09:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΜ! ΜΗΠΩΣ ΛΕΣ ΑΥΤΟ...;


"ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ
ΠΟΥ
ΑΕΝΑΑ
ΓΥΡΙΖΕΙ
ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ...
ΨΑΞΕ ΜΕ...
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ
ΖΩΓΡΑΦΙΖΩ ΜΕΣΑΣΟΥ ... AΛΗΘΕΙΕΣ."

ΑΤΜΑ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2003, 18:03:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑΙ!
ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΤΟ ΕΙΔΑ ΤΕΛΙΚΑ.


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2003, 22:08:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σορρι ρε ατμα για την παρατήρηση αλλα παρατηρώ ότι αυτό είναι αλλο θεμα που (μετα από λίγο ) δεν είνια ουσιαστικα θέμα αλλα απλώς "για να γίνεται κουβέντα" . αν είναι wicca να ανοίγεις θέματα για να λεγονται βλακειούλες και να περνάει η ώρα καλύτερα να το ανοίξεις στο " μεταξύ τύρου και αχλαδιού " . δεν το λέω με διάθεση διαμάχης... απλώς εκφραζω ότι πιστεύω και θα ήταν υποκρισία να συμμετεχω στο θέμα ενω΄έχω τέτοια άποψη για αυτό . απλώς το λέω επειδή αυτό απότι βλεπω γίνεται με πολλα θέματα τώρα τελευταία... λιγο φρένο ρε παιδιά . ειπαμε να είναι και λιγο αναλαφρα αλλα μην το παρακανουμε.όταν αυτό γίνεται πολλές φορές γίνεται αρνητικό . και σας παρακαλώ μην τα θεωρήσετε αυτα που λεω ως επιθεση... απλώς , αν θέλετε , λαβετε τα υπόψιν σας...

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Danai
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2003, 00:10:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Danai  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας και από εμένα.
Συγγνωμη για το λάθος μου Wicca,έχεις απόλυτο δικιο,απλά ταιριαζε αρκετά με την θεματολογια της ταινίας και θεωρησα πως είχες παρασυρθεί από το σλογκαν της.
Από όσο όμως φανηκε στην συνέχεια είχες θυμηθει τα λόγια της Ατμας,που είναι πραγματικά πολύ όμορφα.

Φίλε Τ-Seeker,βλέπω και καταλαβαίνω το πρόβλημα που αναφερεις πως δηλαδή σε καποιο σημείο της συζητησης για τον ένα ή τον άλλο λόγο ξεφευγουμε από την ουσία του θεματος αλλα πιστευω γινεται(τις περισσοτερες φορες τουλαχιστον) ασυνειδητα.
Οπως και στην συγκεκριμένη περιπτωση δεν νομιζω τα λογια και η συμπληρωση της Ατμας να προοριζονταν για κατι τετοιο.

Φιλικά
Δαναη

"To χθες δεν ειναι τιποτα περισσοτερο απο την ανάμνηση του σήμερα και το αυριο είναι το όνειρο το σήμερα"
Χαλίλ Γκιμπράν
(Ο προφητης)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2003, 00:33:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ...

ΦΙΛΕ T-SEEKER, ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΚΑΙΟ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΔΕΝ ΠΕΡΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΣΑΝ...ΜΙΑ ΕΠΙΘΕΣΗ ΠΡΟΣ ΕΜΕΝΑ, ΑΛΛΑ...


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2003, 05:18:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[Οπως και στην συγκεκριμένη περιπτωση δεν νομιζω τα λογια και η συμπληρωση της Ατμας να προοριζονταν για κατι τετοιο.]

ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΛΟΓΟ ΣΤΟΥΣ ΚΡΙΤΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
ΣΑΣ ΒΑΡΕΘΗΚΑ!
ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΗΚΕ ΠΩΣ ΙΣΩΣ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ .
ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΤΕ ΜΕ.
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΕΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ Η ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΑΣ!
\ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΒΕΒΑΙΑ ΚΙ ΑΛΛΑ ΧΤΥΠΗΜΑΤΑ...ΕΠΙΠΕΔΟΥ..!
ΑΦΟΥ ΟΛΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΝΤΑΙ ΠΙΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...
2467 ΜΗΝΥΜΑΤΑ=ΑΝΑΣΕΣ
ΛΥΠΑΜΑΙ ΜΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΟΞΥΓΟΝΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ;;;;;;
"ΤΟ ΤΡΙΚ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΕΙΣ."ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ "ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ".

WICCA ΛΥΠΑΜΑΙ, ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΔΕΧΟΜΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕΙΛ/
ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΩ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ/ΑΠΟΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΜΟΥ...


ΤΙΠΟΤΑ ...ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΤΑ ΦΕΡΕΦΩΝΑ...
(ΑΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ.."ΓΚΡΕΚΟ ΜΑΣΚΑΡΑ"....)


ΦΩΣ ΕΝ ΣΚΟΤΕΙ!


[σορρι ρε ατμα ]\ΦΟΒΕΡΟ..ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΤΟ "ΡΕ"ΕΙΝΑΙ ΑΓΕΝΕΣΤΑΤΟ....ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΠΑΡΑ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΑΓΕΝΕΙΑ.

ΚΙ ΕΣΥ ΔΙΠΛΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΜΕ ΑΠΟΘΗΜΕΝΑ;


Ω! ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΕ ....ΕΚΠΝΕΩ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Danai
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2003, 09:41:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Danai  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...!!!!!!
Ατμα μου να ξεκαθαρισω λίγο την θέση μου!
Πρωτον δεν θελησα ποτε να παιξω τον ρόλο κριτη ειδικα σε ατομα της ηλικιας μου(ναι και εγω 14 χρονων ειμαι)
Ουτε θελησα να παιξω ποτε την εξυπνη και προηγμενη κοπελα απο την γενια μου.
Ισα ισα νομιζω προσπαθω να συμμετεχω όσο μπορω και εγω στις συζητησεις σας πραγμα που πρεπει να πω δεν ειναι τοσο ευκολο,γιατι τα θεματα τα οποια διαπραγματευονται προοριζονται για μεγαλυτερης ηλικιας ατομα για αυτο και σίγουρα θα υπαρξουν και λαθος περιεχομενου μηνυματα ή λαθος αποψεις μου για πραγματα.
Λυπαμαι πολυ λοιπον αν σου εδωσα λαθος εντυπωση για το ατομο μου.
Δευτερον,είχε γινει μια συζητηση παλαιοτερα σχετικα με το αν θα επιτρεπουν σε ατομα κατω των 18 να συμμετεχουν στο φορουμ.
Μπορω να σου πω πως ένω ενα μεγαλο μερος μελων απαντουσε αμεσα ή εμμεσα αρνητικά υπηρχαν και μελη τα οποια καταλαβαιναν την αναγκη μας για φυγη απο τον αληθινο κοσμο και ενθαρρυναν την συμμετοχη μας αρα δεν θα πρεπει να νιωθεις "μονη".
συγκεκριμένα είχα πει
"Πάντως αν οποιοσδήποτε από εσάς έχει πρόβλημα
με την συμμετοχή μας στο forum,
σας διαβεβαιώνω πως εγώ θα πάψω να συμμετέχω.
Έχετε απόλυτο δίκιο με τις απόψεις σας και είναι σεβαστές.
Ωστόσο ακόμη και το ότι είπαμε την πραγματική μας ηλικία
και δεν παίξαμε τον ρόλο κάποιου μεγαλύτερου πιστεύω
δείχνει την ωριμότητα μας. "
Και συνεχιζω να το λεω γιατι το θεμα της ηλικιας των μελων του φορουμ εχει συζητηθει και προσφατα σε πολλα θεματα και δεν δωθηκε καποια λυση μονο προτασεις που ξεχαστηκαν.
Τριτον,να ξερεις πως η συμπεριφορα σου απεναντι "μας" είναι πραγματικά πολύ θετική και εχει μεγαλη αξια για εμας οσο και μικρη αν φαινεται.
Αυτα νομιζω ηθελα να πω χωρις αυτο το μηνυμα να ειναι επιθεση προς εσενα ή των υπολοιπων μελων.

Ευχαριστω πολυ
Δαναη


"To χθες δεν ειναι τιποτα περισσοτερο απο την ανάμνηση του σήμερα και το αυριο είναι το όνειρο το σήμερα"
Χαλίλ Γκιμπράν
(Ο προφητης)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2003, 11:19:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΤΜΑ,

Ο ΛΟΓΟΣ ΣΟΥ...
ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ...
Η ΑΞΙΑ ΣΟΥ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...

"ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΔΗΛΩΣΕΙ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΑΣ (ΤΑ ΑΝΗΛΙΚΑ ΜΕΛΗ) ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΛΛΙΩΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΜΕΡΙΚΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ESOTERICA ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΗΛΙΚΙΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ! ΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΕΙΧΕ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ (ΕΝΗΛΙΚΙΩΜΕΝΟΣ) ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΝΕΒΑΙΝΑΝ ΑΥΤΑ. ΚΑΙ…ΑΤΜΑ…ΣΕ ΠΑΡΕΣΥΡΕ ΤΟ ΡΕΜΑ. ΟΙ «ΕΞΥΠΝΟΙ» ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΑΝΤΟΥΣΑΝ, ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΠΡΟΣΕΧΑΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ «ΑΝΗΛΙΚΑ» ΜΗΝΥΜΑΤΑ. ΑΤΜΑ, ΤΟ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΜΕΝΑ, ΜΕΡΙΚΟΙ ΔΕΝ ΜΕ «ΧΩΝΕΥΟΥΝ ΣΤΟ ESOTERICA» ΑΛΛΑ…ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ ΤΟ ΧΑΤΙΡΙ! ΕΔΩ ΓΝΩΡΙΣΑ «ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ» ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ Μ’ΑΓΑΠΑΝΕ! ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ SITE ΑΛΛΑΞΑ. ΑΠΟ ΑΥΤΟ TO SITE ΕΓΙΝΑ ΑΛΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ! …ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΜΟΥ ΖΩΗ, ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΑ…ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ. «Ο ΚΩΣΤΑΣ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑ ΟΤΙ ΗΘΕΛΑ, ΧΑΛΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΤΗΣΩ, ΑΛΛΑΞΕ. ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΟΣ, ΚΑΙ ΘΑ ΜΗΝΩ ΑΥΤΟΣ. ΟΧΙ ΑΤΜΑ! ΔΕΝ ΘΑ ΦΥΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ESOTERICA! ΑΥΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ! ΕΙΣΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ. ΣΕ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΨΕΥΤΙΚΗ! (ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ Τ-SEEKER ΟΥΤΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ, ΜΙΛΑΩ ΓΕΝΙΚΑ).

ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΖΩ ΕΞΥΠΝΟΣ ΑΛΛΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ.

ΓΙΑ ΜΕΝΑ Η ΑΤΜΑ ΗΤΑΝ Ο ΜΟΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2003, 20:33:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΛΟΓΟ ΣΤΟΥΣ ΚΡΙΤΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
ΣΑΣ ΒΑΡΕΘΗΚΑ!
ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΗΚΕ ΠΩΣ ΙΣΩΣ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ .
ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΤΕ ΜΕ.
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΕΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ Η ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΑΣ!
\ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΒΕΒΑΙΑ ΚΙ ΑΛΛΑ ΧΤΥΠΗΜΑΤΑ...ΕΠΙΠΕΔΟΥ..!
ΑΦΟΥ ΟΛΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΝΤΑΙ ΠΙΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...
2467 ΜΗΝΥΜΑΤΑ=ΑΝΑΣΕΣ
ΛΥΠΑΜΑΙ ΜΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΟΞΥΓΟΝΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ;;;;;;
"ΤΟ ΤΡΙΚ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΕΙΣ."ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ "ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ".


WICCA ΛΥΠΑΜΑΙ, ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΔΕΧΟΜΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕΙΛ/
ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΩ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ/ΑΠΟΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΜΟΥ...


ΤΙΠΟΤΑ ...ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΤΑ ΦΕΡΕΦΩΝΑ...
(ΑΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ.."ΓΚΡΕΚΟ ΜΑΣΚΑΡΑ"....)


ΦΩΣ ΕΝ ΣΚΟΤΕΙ!


[σορρι ρε ατμα ]\ΦΟΒΕΡΟ..ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΤΟ "ΡΕ"ΕΙΝΑΙ ΑΓΕΝΕΣΤΑΤΟ....ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΠΑΡΑ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΑΓΕΝΕΙΑ.

ΚΙ ΕΣΥ ΔΙΠΛΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΜΕ ΑΠΟΘΗΜΕΝΑ;


Ω! ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΕ ....ΕΚΠΝΕΩ...


ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΛΟΓΟ ΣΤΟΥΣ ΚΡΙΤΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
ΣΑΣ ΒΑΡΕΘΗΚΑ!
ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΗΚΕ ΠΩΣ ΙΣΩΣ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ .
ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΤΕ ΜΕ.
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΕΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ Η ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΑΣ!
\ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΒΕΒΑΙΑ ΚΙ ΑΛΛΑ ΧΤΥΠΗΜΑΤΑ...ΕΠΙΠΕΔΟΥ..!
ΑΦΟΥ ΟΛΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΝΤΑΙ ΠΙΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...
2467 ΜΗΝΥΜΑΤΑ=ΑΝΑΣΕΣ
ΛΥΠΑΜΑΙ ΜΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΟΞΥΓΟΝΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ;;;;;;
"ΤΟ ΤΡΙΚ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΕΙΣ."ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ "ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ".


WICCA ΛΥΠΑΜΑΙ, ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΔΕΧΟΜΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕΙΛ/
ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΩ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ/ΑΠΟΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΜΟΥ...


ΤΙΠΟΤΑ ...ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΤΑ ΦΕΡΕΦΩΝΑ...
(ΑΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ.."ΓΚΡΕΚΟ ΜΑΣΚΑΡΑ"....)


ΦΩΣ ΕΝ ΣΚΟΤΕΙ!


[σορρι ρε ατμα ]\ΦΟΒΕΡΟ..ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΤΟ "ΡΕ"ΕΙΝΑΙ ΑΓΕΝΕΣΤΑΤΟ....ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΠΑΡΑ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΑΓΕΝΕΙΑ.

ΚΙ ΕΣΥ ΔΙΠΛΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΜΕ ΑΠΟΘΗΜΕΝΑ;


Ω! ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΕ ....ΕΚΠΝΕΩ...


... Με μεγάλη μου λύπη βλέπω ότι συνέβη αυτό που φοβόμουνα ότι ίσως να συνέβαινε...
πρώταπόλα , το "ρε" δεν ξέρω γιατί το πήρες έτσι... μπορεί να είναι προέκταση του "μωρέ" αλλα εγώ το είπα με απόλυτα φιλική διάθεση και όπως το λέμε όταν συναντάμε καποιον... το είπα επειδή αισθανόμουνα οικεία μαζί σου και είχα την εντύπωση ότι το ίδιο συνεβαινε με σένα...

επίσης... γιατί με θεωρείς κριτή ? επειδή είπα τη γνώμη μου ? μήπως το ύφός μου ήταν κατηγορηματικό και προσβλητικό ? όχι . δεν θεωρώ το εαυτό μου κριτή επειδή απλώς βρίσκω κάτι το οποίο , κατα τη δικη μου γνώμη , πρέπει λίγο να περιοριστει και το εκφράζω . το ύφος μοου ήταν διαλακτικό και ποτέ δεν περίμενα ότι θα το έπαιρνες τόσο αρνητικα . μήπως σου έχω δώσει ποτέ την εντύπωση ότισκυμπεριφέρομαι σαν κριτής ? ένα αρνητικό σχόλιο μπορεί να είναι καλοπροαίρετο ή και κακοπροέραιτο ... δυστυχώς δεν κατάλαβες το ύφος του δικού μου...

επίσης... " κι εσύ διπλή ταυτότητα με αποθημενα?" ...??? δεν καταλαβαίνω που την βλέπεις την υποκρισία ? απλώς επειδή είπα κατι που σε ενόχλησε ? θεωρείς φίλο σου μόνο όποιον συμφωνεί παντα μαζί σου ? ούτε φερέφωνο είμαι... όταν συμφωνώ με κα΄ποιον και εκφράζω την ίδια γνώμη δεν σημαίνει απαραιτήτως ότι είμαι φερέφωνό του...

λυπάμαι που με ρίχνεςι έτσι στην πυρά . δεν ξέρω τι σου έχουν κάνει άλλα μέλη μια και δεν έχω το χρόνο να μπαίνω σε πολλά θέματα αλλα εγώ δεν νομίζω ότι αξίζω τέτοια συμπεριφορά... οι προθέσεις μου παρεξηγήθηκαν...

"(ΑΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ.."ΓΚΡΕΚΟ ΜΑΣΚΑΡΑ"....)" δεν το κατάλαβα αυτό... πάντως φαίνεται προσβλητικό...


και για να μιλήσω ανοιχτά , μιλησα και απευθύνθηκα σε σένα ουσιαστικά επειδή ήθελα να σε βοηθήσω... εγώ σε ξέρω εδώ και αρκετούς μήνες και επειδή έβλεπα μερικες φορές να δέχεσαι επιθεση από καποια καινούργια μελη που δεν σε ξέρουν τόσο τόσο όσο εγώ το θεώρησα άδικο για σένα και θέλησα να σε βοηθήσω για να μην δίνεις αυτή την εικόνα σε καποιοα καινούργια μελη . δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τί ενοώ αλλα το έκανα επειδή είσαι από τα μέλη τα οποία μου είχαν κανει εντυπωση απο την αρχή και δεν ήθελα να κεραυνοβολείσαι άδικα... αυτό είναι πραγματικα φίλος... αυτός που λέει και τα στραβά όσο και αν ενοχλούν στο φίλο του .

βλέπεις...εγώ πάντα σε θεωρούσα "φίλη" και ότι ήσουν από τα μελη που μπορούσα να στηριχτώ πάνω του για κάποιο θέμα...επίσηςπίστευα ότι ήμουν κα΄τι για σένα . " ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΠΑΡΑ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΦΟΡΕΣ" από αυτό και απο τα άλλα λεγόμενα σου συνηδητοποιώ ότι με έχεις ξεχάσει,με θεωρείς φερέφωνο και κριτή και για να το πω απλά" με έχεις γραμμένο " . αισθάνομαι τρομερη πικρία αυτή τη στιγμή γιατί βλέπω πόσο έξω έπεφτα... τώρα, αν νομίζεις ότι και αυτα τα λέω με κακή διάθεση ,τί να πω...

τέλος πάντων...
δεν θα σε ξαναενοχλήσω λοιπόν ατμούλα...

υγ: ούτε έχει νόημα να σου απαντήσω στο εμαιλ σχετικα με την ερώτησή μου...


"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2003, 20:39:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σχετικα με τη ουσία του θέματος θα μιλήσω wicca σε μερικες ΄μέρες μαι και τώρα είμαι διακοπές . καθησα σε έναν υπολογιστή εδώ στο ξενοδοχείο απλώς να κάνω μία επισκόπηση ενός τετάρτου καθως όπως κατάλαβες είναι πα΄μφηνα και κατέληξα ν ακαθομαι μία ωρα για να απαντήσω . τα λέμε...

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2003, 05:51:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ω! λοιπον αιωνιες στιγμες ελειψα τελικα απο εδω μεσα...
μα τι παθατε καλα μου παιδια... ποτε μιλησα αναφερομενη σε σας;
γιατι αναλαβατε την ευθυνη να μιλησετε αντ'αλλων;
λυπαμαι μαλλον εγινε ενα μπερδεμα εδω...

Δαναη μου,τα λογια σου τα επανελαβα μοναχα για να δηλωσω οτι εννοησες καλως...

καλε μου Τ-seeker!αυτο εννουσες λοιπον στο μειλ;
...μα καλα, το μονο που αναφεροταν σε σενα ηταν αυτο
[\ΦΟΒΕΡΟ..ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΤΟ "ΡΕ"ΕΙΝΑΙ ΑΓΕΝΕΣΤΑΤΟ....ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΠΑΡΑ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΑΓΕΝΕΙΑ.

ΚΙ ΕΣΥ ΔΙΠΛΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΜΕ ΑΠΟΘΗΜΕΝΑ;]--->

-κι αυτο βεβαια χωρις το αναλογο εμοτικον, μαλλον+ παρεξηγηθηκε...αλλα η εξηγηση εγκειται σε μια γενικοτερη ...ταση-
στο φορουμ,εχουμε μιλησει ελαχιστες φορες συγκριτικα με αλλα μελη/αυτο χωρις προσπαθεια δικαιολογιας..
(τα μειλ ...μαλλον ειναι προσωπικη επικοινωνια..)
ας εξηγησω λοιπον το "ρε"/αλλιως "αγενης νοτα"-αντιστοιχο του "καλε" που απεχθανομαι επισης...-

ολα τ'αλλα ομως τι ηταν ...;γιατι ελαβες το φορτιο ετουτο;...
τελος παντων..-
λυπαμαι πολυ νομιζω παρερμηνευτηκα,μα ειναι η Πυθιατμα/
πρεπει να συνηθισετε στη ροη του λογου μου/
οπως διαπερναω πια τις δικες σας...
Δεν αλλαζω τον "τροπο μου" /εχω "κατασταλλαξει" στο ποσο αληθινη
θελω να ειμαι...και Θελω παρα πολυ..-
Δεν θεωρω πως ειναι φιλοι αυτοι που σε "χαιδευουν" μοναχα..+ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΑΝΗΚΩ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-
εχω τοσους φιλους που μπορω να τους μετρησω στην μια παλαμη του χεριου μου...μα ψυχες που εχω αμεση επαφη+σχεση, δε δυναμαι πια, να μετρησω ...ειναι...τοσες πολλες...


καλο ξημερωμα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2003, 06:18:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
λυπαμαι πολυ νομιζω παρερμηνευτηκα,μα ειναι η Πυθιατμα/
πρεπει να συνηθισετε στη ροη του λογου μου/
οπως διαπερναω πια τις δικες σας...
Δεν αλλαζω τον "τροπο μου" /εχω "κατασταλλαξει" στο ποσο αληθινη
θελω να ειμαι...και Θελω παρα πολυ..-


Είδες καλή μου τι γίνεται όταν μας γυρνάν τα μυαλά σε παιδική ηλικία?(ημισφαίρια)
Δε μπορούν να μας ακολουθήσουν στις ατραπούς των ψυχο-σκέψεών μας.
Φίλε T. Seeker, μιλώντας με την ΑΤΜΑ είναι σα να ταξιδεύεις...άσε ελεύθερο τον εαυτό σου...η ΑΤΜΑ είναι η τελευταία που θα πλήγωνε κάποιον εδω έσω ή εκεί έξω.
'
'
Ξέρεις όμως, έχω καιρό να διαβάσω την ΑΤΜΑ με την πρώτιστη ροή...
Αυτή την εσωτρισυπόστατη

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you

Edited by - reptilesalonica on 17/07/2003 06:19:38

Edited by - reptilesalonica on 18/07/2003 01:24:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2003, 11:49:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΑΝΗΛΙΚΑ...


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Destiny
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
291 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2003, 15:13:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Destiny  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΣΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΠΩ
ΟΤΙ Η ΑΤΜΑ..ΜΑΓΝΗΤΙΖΕΙ..

ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΑΤΜΑ ΜΟΥ...
ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΣΕΝΑ..

ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΜΑΓΕΥΕΙΣ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗ ΓΡΑΦΗ..
ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΣΕ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ..
ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΕΡΟΙ..

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ...

____________________________________________________________________
εχω τοσους φιλους που μπορω να τους μετρησω στην μια παλαμη του χεριου μου...μα ψυχες που εχω αμεση επαφη+σχεση, δε δυναμαι πια,
να μετρησω ...ειναι...τοσες πολλες...
_____________________________________________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2003, 15:53:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΤΑΝ ΕΙΜΟΥΝΑ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ESOTERICA, ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΞΕΧΟΡΙΣΑ ΤΗΝ ΑΤΜΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.
Η ΓΡΑΦΗ ΤΗΣ ΑΤΜΑ ΕΙΝΑΙ...
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΤΜΑ ΑΠΟ ΤΗ ΓΡΑΦΗ ΤΗΣ.

quote:
ΓΕΙΑ.
ΕΙΜΑΙ Η ΑΤΜΑ ΚΑΙ ΖΩ ΜΕΤΑΞΥ ΟΝΕΙΡΟΥ + ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΙΤΑΣ

ΑΥΤΟ ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ.
ΟΤΑΝ ΗΡΘΑ STO ESOTERICA ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΡΩΤΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ...


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2003, 16:43:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Είδες καλή μου τι γίνεται όταν μας γυρνάν τα μυαλά σε παιδική ηλικία?(ημισφαίρια)


χμ ...τωρα μαλλον πρεπει να πω οτι δεν καταλαβα Γρηγορη...(call me)
quote:

Ξέρεις όμως, έχω καιρό να διαβάσω την ΑΤΜΑ με την πρώτιστη ροή...
Αυτή την εσωτρισυπόστατη


αυτη ειναι βεβαια η υποκειμενικη σου αποψη...
ομως
η Ατμα θα πει ...
καθε εποχη εχει την ιδιαιτεροτητα της και την ομορφια της...
αυτος ειναι + λογος μαλλον που
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΟΤΕ Η ΙΔΙΑ...
"τα παντα ρει"

παιδια ευχαριστω...
απλα "ταυτιζομαι" με τα παντα...
αυτο.

ευχομαι, καποτε, να γινω πληρως κατανοητη απο την
...πολλαπλοτητα μου...
τοτε + θα ανελθω "εις κυριον"...


"φροντισε να πεθανεις πριν πεθανεις..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2003, 23:54:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
"φροντισε να πεθανεις πριν πεθανεις..."


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2003, 01:31:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ATMA μου, έγινε η σχετική διόρθωση σε ό,τι είχα γράψει προηγουμένως..
'
'
Danai,Destiny,T.Seeker και λοιποί συνταξιδιώτες θα μείνω μόνο σ' αυτό που είπε η Destiny, γιατί πολλές φορές ο λόγος δε μπορεί να μεταφέρει το συναίσθημα σε όσους δε το ζούν...
quote:
ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΜΑΓΕΥΕΙΣ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗ ΓΡΑΦΗ..
ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΣΕ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ..
ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΕΡΟΙ...

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2003, 21:49:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ατμα... πρώταπόλα ας μην λέμε ότι θέλουμε ... εφόσον εγώ έκανα το σχόλιο και εσύ μετά απάντησες σαφως και αναφερόσουνα σε μένα .

quote:
...\ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΒΕΒΑΙΑ ΚΙ ΑΛΛΑ ΧΤΥΠΗΜΑΤΑ...ΕΠΙΠΕΔΟΥ..!...ΤΙΠΟΤΑ ...ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΤΑ ΦΕΡΕΦΩΝΑ...


το "κι αλλα" δηλώνει πως αυτά που είπα τα θεώρησες άλλο ένα χτύπημα . επίσης η δεύτερη πρόταση δεν μπορεί να αναφέρεται έτσι γενικα αλλα σε μένα προσωπικα . λοιπόν , καταλαβαίνω ότι έκανες λάθος και καταλαβαίνω επισης ότι το συνηδητοποίησες . γιατί σου είναι τόσο δύσκολο απλώς να πεις ότι έκανες μία λανθαμένη εκτίμηση και ότι λυπάσαι ? και πάλι να πω ότι ό,τι λέω δεν το λέω με διάθεση εχθρική ( αυτό το λέω γιατί τω΄ρα που ξαναδιαβάζω αυτό που έγραψα βλέπω ότι δεν αντικατοπτρίζει επακριβώς τα συναισθήματα μου και το ύφος μου ) . anyway... δεν πειράζει . το θέμα είναι ότι με κατάλαβες πραγματικα μετα από αυτα που σου είπα και έληξε η παρεξήγηση .

οπότε PEACE και είμαστε όπως πριν ατμούλα...
( αλλα για να κλείσει οριστικα αυτο το θέμα θα ήθελα να μου πεις τί ενοούσες με το "ΑΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ...ΓΚΡΕΚΟ ΜΑΣΚΑΡΑ " )

σχετικα με το θέμα της ηλικίας ... δεν νομίζω να υπάρχει wicca τέτοιο θεμα και φίλε γρηγόρη

quote:
Είδες καλή μου τι γίνεται όταν μας γυρνάν τα μυαλά σε παιδική ηλικία?(ημισφαίρια)
Δε μπορούν να μας ακολουθήσουν στις ατραπούς των ψυχο-σκέψεών μας.

κακώς είσαι προκατειλημένος με το θέμα της ηλικίας . η ηλικία ( σε σχετικα πάτνα όρια )σε πολλές περιπτώσεις δεν έχει σημασία . το μόνο που μπορέι να αλάζει στις μικρες ηλικίες είναι το επιπεδο του λόγου που κιαυτό δεν έχει σημασία μια και λίγες και απλές λέξεεις αρκούν για να δηλώσουν τα συναισθήματά μας και τό αληθινό μας ενδιαφέρον ...
φίλε wicca , σαφώς και ότι κανεις δεν το κανεις κακοπροαίρετα αλλα σε παρακαλώ μπες λίγο στη θέση καποιου άλλου... εκεί λοιπόν που μπορεί να υπάρχει μία ωραία συζήτηση και κα΄ποιοι μιλούν σοβαρά και με ενδιαφέρον για το τί θα πει ο άλλος , το να μπαίνει κα΄ποιος και να πετά κάτι άσχετο ή "γελαστικό " ( που συνήθως ακολουθείται από και άλλα μυνήματα από άλλους αναλόγου ύφους ) δεν είναι και ότι το καλύτερο . καταλαβαίνεις ΄τι θέλω να πω ? και το θέμα είναι ότι αυτό γίνεται πλεον συχνά και από ένα σημείο και περα γίνεται μερικες φορές ενοχλητικό . τα αρνητικα σχόλια λοιπόν γίνονται ακριβώς επειδή αυτό γίνεται πλεόν συχνά και ενοχλεί . δεν γίνονται γιατί σε αντιπαθούν κάποιοι ή από κακία . και ε΄συ στην θέση τους θα παραπονιόσουν . άρα λοιπο΄ν θα ήταν καλύτερο όταν βλέπεις ότι γίνεται μία "σοβαρή" συζήτηση και δεν έχεις κατι να πεις να μην γράφεις μύνημα απλώς έτσι για να πεις κατι . καταλαβαίνεις τί ενοω ? καλή συνέχεια λοιπόν !


"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 01:29:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Τ.SEEKER
quote:
σχετικα με το θέμα της ηλικίας ... δεν νομίζω να υπάρχει wicca τέτοιο θεμα και φίλε γρηγόρη

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Είδες καλή μου τι γίνεται όταν μας γυρνάν τα μυαλά σε παιδική ηλικία?(ημισφαίρια)
Δε μπορούν να μας ακολουθήσουν στις ατραπούς των ψυχο-σκέψεών μας.

--------------------------------------------------------------------------------



...Όχι φίλε, προφνώς δε κατάλαβες τι εννοώ ή εγώ δε το αποσαφήνησα.
Δεν αναφέρομαι καθόλου στην ηλικία.
Αυτό που λέω είναι το οτι εγώ και η ΑΤΜΑ όταν είμασταν μικροί, μας "άλλαξαν" απο αριστερόχειρες σε δεξιόχειρες κι αυτό -ίσως γνωρίζεις- προκαλεί τεράστιες αλλαγές στην ψυχοσύνθεση του ατόμου και αυτά τα άτομα, έχουν ένα διαφορετικό τρόπο σκέψης όπως και η ροή των σκέψεων είναι σαν εικόνες σε πάζλ.
Υπάρχει έντονο ψυχικό υπόβαθρο στις συλλογιστικές-νοητικές διαδικασίες στους εγκεφάλους αυτών των ατόμων και η ροή του λόγου των σκέψεών τους είναι σαν αυτόματη γραφή...βγαίνουν κατευθείαν απο την καρδιά

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you

Edited by - reptilesalonica on 22/07/2003 01:31:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 13:31:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ ΠΩΣ ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ. ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 21:02:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν το ήξερα αυτό φίλε γρηγόρη . καταλαβαίνω τί ενοουσες .
μια και το αναφέρεις , ξέρεις αλήθεια ποιά είναι η αιτία ?
ίσως αυτό να οφείλεται στο ότι ενω ήδη ένα άτομο έχει ανεπτυγμένο ένα ημισφαίριο του εγκεφάλου του , αναγκάζεται με την εξάσκηση να αναπτύξει και το άλλο και έτσι να υπάρχιε κκαλύτερη συενργασία μεταξύτων ημισφαιρίων ... ίσως το ίδιο να συναίβαινε και αν αναγκάζαν οι γονείς τους δεξιόχειρες να γράφουν και με το αριστερό...

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1542969
Maintained by Digital Alchemy