ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΔΙΑΣ-666
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
stelios
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 00:35:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stelios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους.Εχω παρατηρησει κατα καιρους οτι πολοι πιστευουν στη σχεση του Δια με το 666 η ακομα και των αρχαιων Ελληνων με το 666 αλλα δεν το εχουν εξηγησει.Υπαρχει καποιος φιλος/η να μου εξηγησει πως προκυπτει η σχεση αυτη;

Satanist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 02:57:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Satanist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε, άστο καλύτερα, δεν έχει καμία σχέση.

Άμα το ψάξουμε τώρα μαθηματικά μπορώ και να σου αποδείξω ότι το τηλέφωνο σου αντιστοιχεί στο όνομα Χριστόδουλος.

Τώρα αυτό που ποτέ μου δεν το έχω ακούσει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

unknown
Νέο Μέλος

Cyprus
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 11:36:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους unknown  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Στέλιο,

έχω ακούσει κι εγώ κάτι παρόμοιο... Κατακρίβειαν αυτό που έχω ακούσει είναι πως πέρνουμε τον αριθμό 12 (τόσοι είναι και οι Ολύμπιοι) και τον πολλαπλασιάζουμε με έναν άλλο, δεν θυμάμαι ποιον και διαιρούμε με 666 νομίζω όπου βγαίνει ενας δεκαδικός αριθμός (π.χ 6,32) που δείχνει την μάταιη προσπάθεια του "Σατανά" να γίνει και αυτός θεός μαζί με τους 12 θεούς του Ολύμπου. Λέω μάταια επειδή ο δεκαδικός αριθμός που προκύπτει δείχνει πως δεν θα μπορέσει ποτέ να μπεί στην "ομάδα" (όλοι οι άλλοι θεοί είναι απο το 1 έως το 12, ακέραιοι αριθμοί).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 12:04:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Άμα το ψάξουμε τώρα μαθηματικά μπορώ και να σου αποδείξω ότι το τηλέφωνο σου αντιστοιχεί στο όνομα Χριστόδουλος.

ισχύει!

ας κάνουμε μιά δοκιμή...

έστω ότι θέλουμε να αντιστοιχίσουμε το τηλέφωνο 210-3230461 (του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων παρεπιπτόντως) με το όνομα Χριστόδουλος...

Χ Ρ Ι Σ Τ Ο Δ Ο Υ Λ Ο Σ αντιστοιχούμε τα γράμματα με αριθμούς

4 8 9 9 1 6 4 6 2 2 6 9
2 1 0 3 2 3 0 4 6 1 - - το τηλέφωνο του υπουργείου

----------------------- προσθέτουμε κατακόρυφα τις δύο γραμμές...

6 9 9 3 3 9 4 1 8 3 6 9

- - - - - - 4 1 8 - - - προσθέτουμε κατακόρυφα ό,τι δεν είναι πολ/σιο του 3...
- - - - - - 3 3 6 - - -

τελικά προκύπτει η σειρά

6 9 9 3 3 9 3 3 6 3 6 9 που

α) αποτελείται από πολλαπλάσια του 3
β) περιέχει 3 φορές τον αριθμό 6, δηλαδή 666
γ) 5 το 3 = 15 = 6 και 4 το 9 = 36 = 9 τώρα, 9 + 6 (από τα αθροίσματα) = 15 = 6

α)πολλαπλάσια του 3
β) 666
γ) αριθμός 6

δηλαδή, ο συνδιασμός των 2 τηλεφώνων ολοκάθαρα δίνει τον αριθμό 666 και τον αριθμό 3!!!

είναι δηλαδή ένας συνδιασμός μεταξύ του δαιμονικού και απεχθώς διαβολικού αριθμού 666 και του τριαδικού και θαυμαστά θεικού αριθμού 3!!!

λέτε φίλοι μου να είναι αυτό τυχαίο?

αυτό που μένει να αναρωτηθούμε βέβαια είναι σε τι αναφέρεται ο πρώτος και σε τι ο δεύτερος αριθμός...

Γκιβμιεκίς -η πρωτη γυνέκα

click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Satanist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 14:28:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Satanist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό δείχνει την μάταιη προσπάθεια του χριστόδουλου να εξουσιάσει μέσω του υπουργείου θρησκευμάτων και παιδείας. Σίγουρα ο Spiderman ήταν ο χαλάστρας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 16:13:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ε, μην το παραξηλώσουμε κιόλας! (με τη συνομοσιολογία εννοώ)...

Γκιβμιεκίς -η πρωτη γυνέκα

click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πασχαλης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
480 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 21:33:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πασχαλης  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Πασχαλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οχι, το 666 δεν εχει σχεση με το Δια.Ομως με τους Ελληνες σαν απογονους του τιτανα Ιαπετου,εχει σχεση. (ΙΑΠΕΤΟΣ=666).Ακομα, ΕΛΛΗΝ=123=1Χ2Χ3=1+2+3=6. Το 6 κατα τους Πυθαγορειους ειναι ο αριθμος της ΑΡΜΟΝΙΑΣ, επισης ειναι και ο αριθμος της σφαιρας του Ηλιου. Στα μυστηρια των αρχαιων Ελληνων, υπηρχαν αρχικα 3 βαθμοι, που αντιστοιχουσαν στους 3 ΗΛΙΟΥΣ και στους 3 κοσμους (περισσοτερα στη Πυθαγορεια διδασκαλια).Τρεις ΗΛΙΟΙ, τρια 6αρια (!) τρεις φωστηρες -θυμηθειτε τους "τρεις μεγιστους φωστηρες της τρισηλιου θεοτητος" στο απολυτηκιο των τρων ιεραρχων- τρια 6αρια λοιπον που αντιστοιχουν στα 3 επιπεδα γνωσης, αρα 666! Φυσικα οι Ηλιοι ειναι φωστηρες και ΕΩΣΦΟΡΟΙ που φερνουν τη γνωση του καλου και του κακου ,πραγμα που ειναι το (υποτιθεται) προπατορικο αμαρτημα, αρα και ο ΕΩΣΦΟΡΟΣ ταυτιστηκε με τον διαβολο και το 666 εγινε ο αριθμος του ΘΗΡΙΟΥ (σατανα!). Φορεις φυσικα της γνωσης, αυτους που επελεξαν οι δημιουργοι να διαδωσουν τη γνωση, ηταν οι Ελληνες. Καταλαβαινουμε πλεον γιατι μισηθηκαν οι Ελληνες.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 23:13:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατά συνέπεια η έλευση του θηρίου κατά την Ιερά Γραφή δεν είναι κάτι απαραίτητα το κακό,σατανικό, απλά κάτι το διαφορετικό από αυτό που υπήρχε μέχρι σήμερα...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 01:34:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
όχι γλυκιά μου Avallon,
απλά ο συσχετισμός του 666 με κάθετί το δαιμονικό είναι λίγο προβληματικός.

ο Εωσφόρος είναι κάτι διαφορετικό από το Σατανά.
η κοινωνία απλά παίρνει τους μύθους, τα σύμβολα και τα αρχέτυπα και τα μαγειρεύει γιά να επιτύχει το "φαί" που επιθυμεί...

Γκιβμιεκίς -η πρωτη γυνέκα

click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Isida
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 02:00:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
eixa akousei se mia ekpomph ton KA8HGHTH FOYRAKH na leei pws den einai kati to kako...

Edited by - Isida on 01/09/2003 02:01:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 02:39:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ti thema didaskei o KATHIGITHS fourakhs?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 09:59:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ti thema didaskei o KATHIGITHS fourakhs?

"H τέχνη των παραμυθιών"...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 10:12:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
α ρε Φουράκη... έγινες και καθηγητής...
Μετά έχω άδικο μου λέτε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 12:52:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AION είσαι ΑΙΩΝ(ίως) στον κόσμο σου...
Χιούμορ κάνει ο Terpandros...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1679688
Maintained by Digital Alchemy