ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Περιοδικά - Βιβλία
 E-BOOKS
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Amanda
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2003, 05:27:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Amanda  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδώ και καιρό ψάχνω κάποια ιστοσελίδα απ' όπου να μπορώ να κατεβάσω e-books και κυρίως αν υπάρχουν στην ελληνική γλώσσα αλλά δυστυχώς χωρίς επιτυχία!
Μήπως γνωρίζει κάποιος μια τέτοια ιστοσελίδα κι ας είναι και στα αγγλικά δεν πειράζει τουλάχιστον είναι μια αρχή!
Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων.

Φιλικά

Edited by - Amanda on 14/09/2003 05:28:07

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2003, 10:25:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Yπάρχουν πολλές τέτοιες ιστοσελίδες.
Eγώ σου προτείνω:
http://nullmeister.ath.cx/

Ή θα βρούμε το δρόμο ή θα τον δημιουργήσουμεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΥΦΕΩΝΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2003, 17:35:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΥΦΕΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
στο www.e-e-e.gr μπορεις να βρεις αρκετα pdf απο αρχαια ελληνικα κειμενα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

morph
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2003, 18:58:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
στο www.e-e-e.gr μπορεις να βρεις αρκετα pdf απο αρχαια ελληνικα κειμενα!

καλως τα κι ας αργήσανε...
e-e-e, σαν να λεμε k-k-k

"de profundis domine, τι ζώον είμαι..."
Ρεμπω
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 11:21:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΕΙΜΕΝΑ ΓΙΑ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ;


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 17:02:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δοκίμασε το
http://www.beyond-the-illusion.com/files/

εχει πολλά e-books /αρχεία /εικόνες


γιώργος
..αισθάνομαι σαν μικρό παιδί σήμερα..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kirosoner
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 18:40:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kirosoner  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος kirosoner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παιδιά.

Βασικά, μια ερώτηση μόνο.

Η τοποθεσία http://www.e-e-e.gr , τι ακριβώς είναι ?

Τι θέλει να μας πει, τι θέλει να μας δείξει, και που να καταλήξει ?

Αν υπάρχει κάποιος που να κατάλαβε, θα τον παρακαλούσα να μου πει και εμένα, διότι εγώ φάνηκα αδύνατος να καταλάβω.

Που αποσκοπεί το συγκεκριμένο site ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 20:44:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν είχα τις ίδιες απορίες θα τους έστελνα ενα e-mail και πολύ απλά θα τους ρώταγα. Προσωπική μου άποψη είναι οτι πρόκειται για ένα site συνωμοσιολογικό


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kirosoner
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 21:11:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kirosoner  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος kirosoner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Καλησπέρα Oannes.
Σε ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις.
...αλλά όταν λες 'συνωμοσιολογικό', τι ακριβώς εννοείς αγαπητέ μου ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hel-lin
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
129 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2003, 12:55:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hel-lin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα..
Η προσωπικη μου γνωμη ειναι πως ο συγκεκριμενος δυκτιακος τοπος περα απο καποια στοιχεια περιεργα που παραθετει,ειναι αξιολογοτατο...
Εχει μεγαλο πλουτο απο αρχαια κειμενα και αποψεις για ερευνα...
Ειναι απο τα αγαπημενα μου...
Απλα,παντα(οχι για το συγκεκριμενο),να ελεγχουμε τις πληροφοριες και να αποφασιζουμε ποιες θα κραταμε και ποιες οχι....


-ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

harmonia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


52 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2003, 23:35:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους harmonia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.mikrosapoplous.gr/
Αμάντα, θα βρεις εδώ Θουκιδίδη κλπ
εχω αρκετές διευθύνσεις Μόλις τις συγκεντρώσω θα σου τις στείλω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

harmonia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


52 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 00:18:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους harmonia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Λοιπόν συνεχίζω
κερουάκ
http://www-hsc.usc.edu/%7Egallaher/k_speaks/kerouacspeaks.html
www.ipl.org/div/books (international public library)εδώ θα βρεις τα πάντα
www.bibliomania.com
thegreekbooks.net εκεί έχει επιλογή για ηλεκτρονικά βιβλία
www.snhell.gr η βιβλιοθήκη του νεοελληνικού σπουδαστηρίου της φιλοσοφικής ποίηση βασικά
www.sherlockian.net να και ο Σέρλοκ Χολμς
promo.net/pg βρίσκεις τα πάντα
ww.perseus.tufts.edu ελληνικά κείμενα λατινικά αγγλικά
digital.library.upenn.edu/books
www.makriyannis.gr
ask.elibrary.com/index.asp
www.csdl.tamu.edu/cervantes/english/index.html
καλή ανάγνωση
Χρόνο νάχεις!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tragikos_Klooun
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2003, 11:33:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tragikos_Klooun  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Tragikos_Klooun  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετίζω τα μέλη...

Κοίταξα την σελίδα http://www.e-e-e.gr/.Έχει αρκετά κείμενα σε pdf μορφή.Δεν ξέρω αν κάνω λάθος,αλλά πρόκειται για δικτυακο τόπο που έχει καθαρά εθνικιστικό χαρακτήρα και αμφισβητώ τις πληροφορίες που γράφει μέσα...Δεν θέλω να παρεξηγηθώ,ο πατριωτισμός είναι ένα ευγενές συναίσθημα αλλά ο εθνικισμός...

Για να γίνω ποιο συγκεκριμένος ρίξτε μια ματιά στην επεξήγηση της προείπουσας λέξης στην αναφερθείσα σελίδα.Θα διαπιστώσετε πως ο ορισμός που δίνει είναι πλήρως αλλοιωμένος.Ευχαριστώ.

Καλώς ήλθατε πάλι να γελάστε ξανά, από μπροστά σας περνάω με αστεία ματιά!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tragikos_Klooun
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2003, 11:37:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tragikos_Klooun  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Tragikos_Klooun  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί κάποιος να εξακριβώσει αν τα ποιήματα που παρατίθονται στην εν λόγω σελίδα είναι αυτούσια και δεν έχουν υποστεί αλλαγές από τους πνευματικούς δημιουργούς του δικτυακού τόπου...Ευχαριστώ...

Καλώς ήλθατε πάλι να γελάστε ξανά, από μπροστά σας περνάω με αστεία ματιά!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

harmonia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


52 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2003, 18:46:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους harmonia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.positive-club.com/
από αυτό το site Αμάντα μπορείς να κατεβάσεις πολλά βιβλία όχι βέβαια λογοτεχνία σε μορφη pdf στα αγγλικά γαλλικά και πορτογαλικά!
Τραγικέ κλόουν Κοίταξα το αξιν εστι δεν είναι αλλοιωμένο και έπειτα με ποιό δικαίωμα θα αλλοίωναν το περιεχόμεν αφ ής στιγμής αναφέρουν το όνομα του συγγραφέα ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy