ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Καλησπερα σε ολους.Νεο μελος....
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2003, 21:19:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ειμαι στην παρεα σας και διαλεξα να συστηθω μεσα απο αυτο το κομματι του Forum γιατι πιστευω οτι η γνωση ειναι πανω απο ολα και ο ανθρωπος πρεπει μεχρι τελους να αναζητει την γνωση και την πνευματικη εξυψωση.

Το ψευδωνυμο μου ειναι παρμενο απο ενα αμφιλεγομενο προσωπο το οποιο ομως για καποιους υπηρξε πραγματικα η καποιοι να το λατρευουνε με αλλη ονομασια.

Για να ειμαι ειλικρινης μαζι σας και για να καταλαβετε το πως σκεφτομαι ειμαι υπερ της πατρωας θρησκειας των προγονων μας οχι ως θρησκεια αλλα ως τροπο ζωης,κοσμοθεωριας αλλα και πιστης στα ιδανικα της πατριδας.

Δεν πιστευω σε θεους και δαιμονες απεχθανομαι τους ρασοφορους και την καθε θρησκεια που δημιουργει πιστους για να τους εχει σαν προβατα και αυτη να ειναι ο ποιμενας.

Ειμαι ανοιχτος σε ολες τις αποψεις και θεωριες οσο παραξενες και αν ειναι και πιστευω μονο σε οτι ακουγετε λογικο στη σκεψη μου,αν και το λογικο το καθοριζει ο καθενας μονος του.


Αυτα απο εμενα και ελπιζω σε γονιμες και ουσιαστικες συζητησεις.


VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2003, 23:25:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλωσηρθες φιλε Tyanea στην ομορφη παρεα μας.Χαιρομαι που εισαι
σκεπτομενο ατομο και δεν εισαι "αιχμαλωτος" δεισιδαιμονιων
και δογματων.Καλη συνεχεια!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 00:50:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kalws hrthes Tyanea alla kalhtera na anoiges auto to thread sto metaxy turou kai axladiou ektos kai an eisai exwghinos :P

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 01:07:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή δημιουργική παρουσία εύχομαι Tyaneas .
Αναρωτιέμαι όμως που είναι το παράξενο σε όλα αυτά και έβαλες εδώ το TOPIC σου .

Φίλε terpandros αν θέλεις γράφε με Ελληνικούς χαρακτήρες .


Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 01:08:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το μετέφερα στο "Απόψεις-Προτάσεις" που είναι πιο κατάλληλη κατηγορία για αυτό το θέμα

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 01:38:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα Τυανέα!

Αν και έτσι όπως πάμε, σε κάνα χρόνο θα έχουμε καμιά χιλιάδα τόπικ καλωσορίσματος (αντίστοιχα για πολλά από τα νέα μέλη...)
θα παρατηρήσω ότι μου άρεσε ο τρόπος που κάτι συνηθισμένο (εννοώ το τόπικ "καλώς ήρθα") το έδωσες με πρωτότυπο και ενδιαφέρον τρόπο:
Λέγοντας μας κάποια πράγματα για την ιδεολογία σου, και δείχνοντας ειλικρινή και θετική διάθεση να συμμετέχεις στις συζητήσεις.

Καλώς ήρθες λοιπόν κι από εμένα!

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 09:04:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλώς ήρθες...μήπως να μας έλεγες λίγα παραπάνω για το όνομά σου?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2003, 22:22:49  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ πρωτότυπο ..... ¨)

Σε καλοσωρίζω και εγώ με την σειρά μου ....και καλές διαδρομές

Πιστεύω θα συναντηθούμε μέσα στους λαβύρινθους του esoterica ....

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
harmonia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


52 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2003, 23:01:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους harmonia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια και άνοιξε ο Τυανέας παράθυρο παρουσίασής του το εκμεταλλεύομαι κι εγώ ως νέο μέλος για να μη μας βάλουν τις φωνές ότι ανοίγουμε άχρηστα παράθυρα Ομως ή ετικέτα του νετ το επιβάλλει
Ενδιαφέροντα τα θέματα στα fora και ζωντανές οι συζητήσεις
Διάλεξα το ψευδώνυμο αρμονία γιατί πιστεύω ότι για ν'ανοίξουν τα μάτια της ψυχής μας είναι αναγκαίο να εναρμονιστούμε προς τον παγκόσμιο ρυθμό

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy