ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Τυχαία γεγονότα ή ατυχείς συγκυρίες?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
SUNDAY
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2003, 12:53:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNDAY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΑΡΧΙΖΑΝ ΝΑ ΜΕ ΒΑΣΑΝΙΖΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ, ΕΛΠΙΖΩ ΟΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΤΟΥ SITE ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΛΑΦΡΩΣΟΥΝ ΤΗ ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ.

Η 'ΙΣΤΟΡΙΑ' ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΩΣ ΕΞΗΣ:

ΗΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΤΕΤΡΑΜΕΛΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΑΡΚΕΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΦΙΛΗΣΥΧΗ.
Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΩΣ ΣΥΝΕΤΑΙΡΟΣ, ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΗΡΕ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΟΥ. ΕΙΧΑΜΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΔΙΑ.
ΟΠΩΣ ΝΑ ΞΕΧΡΕΩΣΟΥΝ ΤΑ ΧΡΕΗ ΤΟΥΣ, ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΓΟΡΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΧΑΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΑΣ(ΜΕΝΟΥΜΕ ΑΘΗΝΑ) ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΜΟΥ ΣΑΝ ΠΡΩΤΗ ΕΠΑΦΗ, ΑΦΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΟΥΜΕ.

ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΖΩ, ΑΠΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΚΛΙΜΑ.
Η ΑΝΤΙΣΤΟΡΦΗ ΜΕΤΡΗΣΗ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΜΕ ΤΟ ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΑ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΑΜΑΞΙ ΟΠΟΥ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΑΘΑΝΕ ΜΕΓΑΛΗ ΖΗΜΙΑ, ΟΧΙ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΕΥΤΥΧΩΣ, ΕΝΩ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΤΣΑΛΑΚΩΣΕ ΤΟ ΜΙΣΟ ΑΜΑΞΙ, ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΚΟΜΑ ΞΕΠΛΗΡΩΜΟΥΜΕ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΑΘΑΙΜΟΥΜΕ ΟΤΙ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΑΤΥΧΗΜΑ. ΚΑΘΩΣ ΟΔΗΓΟΥΣΕ ΤΟ ΤΡΑΚΤΕΡ ΤΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΡΟΜΟ ΕΠΑΡΧΙΑΣ, ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΟΔΗΓΟΣ ΕΠΕΣΕ ΠΙΣΩ ΤΟΥ ΜΕ ΑΜΑΞΙ ΟΠΟΥ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΣΚΟΤΩΘΗΚΕ-ΗΤΑΝ ΣΥΝΧΩΡΙΑΝΟΙ- ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕ ΧΤΥΠΗΜΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ, ΑΛΛΑ ΒΕΛΤΙΩΝΕΤΑΙ, ΟΜΩΣ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΙ ΤΡΑΚΤΕΡ ΗΤΑΝ ΧΩΡΙΣ ΦΩΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΧΩΡΙΣ ΧΑΡΤΙΑ.
ΤΕΛΟΣ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΑΘΕΛΑ ΜΟΥ, ΚΑΘΩΣ ΕΙΧΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΟΛΗ ΠΡΙΝ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΕΚΟΨΑ ΣΤΗΝ 1 ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ ΔΕΝ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΑΝ ΤΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΑΙ ΦΑΙΝΟΜΑΙ ΝΑ ΧΡΩΣΤΑΩ ΚΑΠΟΥ 3000 ΕΥΡΩ!!!!
ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΓΕΝΙΚΑ Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΗΡΕΜΗ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΟΠΩΣ ΘΑΝΑΤΟΥΣ Η ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ ΟΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΑΣ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΕΙ.

ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΝΑ ΧΑΟΣ,

ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ, ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΑΜΑΞΙΟΥ, ΕΠΙΣΗΣ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΑΕΙ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ, ΤΡΟΜΑΖΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΦΥΛΑΚΗ ΣΤΑ 70!!!!
ΕΛΠΙΖΩ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΥΠΟΘΕΣΗ ΝΑ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΘΕΙ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΜΟΥ ΦΟΡΤΩΣΟΥΝ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥΣ.

ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΝΑ ΑΛΛΑ ΖΕΙ ΜΕΣΑ ΣΕ 48 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΟΣΑ ΟΝΕΙΡΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΔΕΣ ΝΑ ΦΟΒΑΣΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΤΗ ΘΑ ΣΟΥ ΞΗΜΕΡΩΣΕΙ.
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ, ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΟΤΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΧΑΛΑΣΑΜΕ ΤΗ ΖΩΗ ΚΑΠΟΙΩΝ ΑΛΛΩΝ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ.

ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΩ, ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΔΩ ΘΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΓΙΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ, ΤΙ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΜΑΤΙ?

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟΡΙΕΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗ ΔΙΑΣΤΑΣΕΤΕ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΤΕ

"Οι έξυπνοι δεν ακούνε ποτέ & οι ηλίθιοι δεν μιλούν ποτέ"

Sirax
Νέο Μέλος

Jamaica
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2003, 15:46:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Zwh kata kapoio tropo shmainei, agwnas enantia twn ka8hmerinwn provlimatwn xwris na skubeis to kefali kai xwris na "se pairnei eukola apo katw".Th dhnamh gia na sunexiseis na agwnizesai prepei na thn vreis mesa sou, kai sigoura den ftaine oute amarties allwn alla oute 8eoi kai daimonesΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2003, 17:44:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ryche χαιρετα SUNDAY
καλως ωρισες...
ελπιζω να βελτιωθουν τα πραγματα για σενα και την οικογενεια σου...
νομιζω οτι δεν υπαρχει τιποτα τυχαιο ολα υποκεινται στον νομο της αιτιας και του αποτελεσματος...

μετα απο μια ανηφορα υπαρχει κατηφορα και το αντιστροφο
σκεψου θετικα...αλλαξε πολο...
και παλι καλως ηρθες..
SUNDAY..

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ HΜΟΥΝ ΕΓΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2003, 18:58:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλή μου Sunday,
όλα είναι μιά δοκιμασία...
τίποτε δεν είναι τυχαίο -όπως γράφει και ο Ryche.

μην πανικοβάλεστε από τα τραγικά αυτά γεγονότα. όποιος είναι καθαρός δεν φοβάται τίποτε!
όπως θα κατάλαβες, η "δυστυχία" έρχεται εντελώς ξαφνικά όπως και η "ευτυχία". είναι δοκιμασίες που γιά κάποιο λόγο πρέπει να περάσουμε. αν δεν το βάλεις κάτω, αν προσπαθήσεις γιά το καλύτερο με ελπίδα και πίστη στον εαυτό σου όλα θα πάνε καλά. θα συμβεί ένα δεύτερο θαύμα -αυτή τη φορά καλό- και θα πάρεις πίσω τριπλά αυτά που χάνεις σήμερα!
βέβαια, μην περιμένεις ότι αυτό θα γίνει αύριο ή μεθαύριο, μπορεί να γίνει σε 1 μήνα, 1 χρόνο... ποιός ξέρει...
το σίγουρο είναι ότι αν εσύ -και οι γονείς σου- πολεμήσουν με τιμιότητα και αισιοδοξία, μη προδίδοντας τις αξίες τους, τότε κάτι θα αλλάξει. αυτό θα συμβεί 1000%!
είναι σαν να λέμε νόμος του σύμπαντος...

εύχομαι τελικά να πάνε όλα καλά, που θα πάνε!

λίλιθ -η πρωτη γυναίκα

click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2003, 23:08:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

sunday ΜΗΝ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΛΕΣΑΙ,ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ...

ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ...
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΑ ΕΙΤΕ ΕΠΙΓΕΙΑ ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΘΕΙΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ...

ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΜΕ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ...
ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ ΓΕΩΓΡΑΦΙΚΑ ΠΟΥ "ΚΑΘΕΤΑΙ";;ΕΝΟΟΩ ΣΕ ΒΡΑΧΙ,ΙΣΙΟ ΕΔΑΦΟΣ,ΠΑΛΙΑ ΛΙΜΝΗ;;;
ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ,Ε;

ΛΟΙΠΟΝ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΚΑΘΩΣ ΒΛΕΠΑΤΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΣΑΣ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ,ΘΑ ΑΡΧΙΖΑΤΕ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΤΑ ΚΟΙΝΟΠΟΙΟΥΣΑΤΕ...
ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΟΡΟ ΚΟΙΝΟΠΙΗΣΗ ΤΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ...
ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΣΕ ΚΟΝΤΙΝΟΥΣ ΣΑΣ ΦΙΛΟΥΣ ΕΙΤΕ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ...
ΕΤΣΙ Η ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΣΑΣ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΣΥΖΗΤΟΥΝΤΑΙ,ΕΙΤΕ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ ΕΙΤΕ ΚΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ/ΟΥΜΕ...
ΟΠΟΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΓΑΜΕ ΠΑΛΙΑ ΓΛΩΣΣΟΦΑΓΙΑ,ΔΗΛΑΔΗ Η ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗΣ ΘΕΤΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ Η ΚΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΗΣ ΓΥΡΙΣΕ ΣΑΝ ΜΙΑ ΜΠΑΛΑ ΦΩΤΙΑΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ...
ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΜΙΑ ΜΠΑΛΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΕΤΑΣ ΜΕ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΟ ΚΑΛΑΘΙ,ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΛΑΘΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΜΠΑΛΑ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΦΟΡΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΠΑΝΩ ΣΟΥ...

ΑΝ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΙΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ..ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΙΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η ΦΙΛΗ ΛΙΛΙΘ...
Ο ΘΕΟΣ ΑΦΟΥ ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΣΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ,ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗ ΜΕΓΑΛΟΣΥΝΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΙΣΧΥΣΕΙ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΣΑΣ...

ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ,ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΟΛΑ ΘΑ ΛΥΘΟΥΝ...
ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΟ ΝΑ ΤΑ ΑΣΠΑΣΤΕΙΣ ΑΝ ΔΕ ΘΕΣ...


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ!


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNDAY
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2003, 13:38:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNDAY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΑΣ, ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ. ΗΔΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ, ΒΓΗΚΑΤΕ ΑΛΗΘΙΝΟΙ, ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΑΝΕ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΑ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΝΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ, ΦΟΒΟΜΟΥΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΟΛΟ ΑΣΧΗΜΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ.

(ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΜΕ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ...
ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ ΓΕΩΓΡΑΦΙΚΑ ΠΟΥ "ΚΑΘΕΤΑΙ";;ΕΝΟΟΩ ΣΕ ΒΡΑΧΙ,ΙΣΙΟ ΕΔΑΦΟΣ,ΠΑΛΙΑ ΛΙΜΝΗ;;;
ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ,Ε;)

ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ, ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΣΕ ΟΡΕΙΝΗ ΕΠΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΕΩΓΡΑΦΙΚΑ ΕΙΝΑΙ 20 ΛΕΠΤΑ ΜΕ ΑΜΑΞΙ ΠΡΟΣ ΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ(ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ) ΚΑΙ 10 ΛΕΠΤΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ(ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΠΑΝΩ).

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΦΑΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΧΡΗΣΙΜΗ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ

"Οι έξυπνοι δεν ακούνε ποτέ & οι ηλίθιοι δεν μιλούν ποτέ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2003, 13:49:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗ ΜΟΥ SUNDAY,
ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑ ΟΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ,ΑΛΛΑ ΜΕ ΛΙΓΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΟΛΑ ΞΕΠΕΡΝΙΟΥΝΤΑΙ.ΗΔΗ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΙΑΥΤΟ!
ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΙΕΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ!ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ:ΟΤΙ ΟΤΑΝ Ο ΘΕΟΣ ΜΑΣ ΚΛΕΙΝΕΙ ΜΙΑ ΠΟΡΤΑ,ΜΑΣ ΑΝΟΙΓΕΙ ΕΝΑ ΠΑΡΑΘΥΡΟ...

ΦΙΛΙΚΑ

The Truth Is Out There..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2003, 18:13:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή SUNDAY

Διάβασα τις δοκιμασίες που περνάς και σου εύχομαι να ξεπεράσεις τα εμπόδια που βρέθηκαν στο δρόμο σου. Θα προτιμούσα να περιοριστώ στην ευχή, γιατί δεν είμαι δα και κανένας σοφός για ν' αρχίσω να μοιράζω συμβουλές και συνταγές. Ωστόσο, θα σου πω τι κάνω όταν με ταλανίζει κάτι, χωρίς επαναλαμβάνω να αποτελεί και συμβουλή ή συνταγή:

1. Σε πρώτη φάση προσπαθώ να δω (κατά το δυνατόν πάντα) το πρόβλημα εκ του μακρόθεν, ολομόναχος, χωρίς εξωτερικές επιρροές. Φαντάζομαι, λοιπόν, τον εαυτό μου να κοιτάει το σκηνικό από ψηλά, ως θεατής.
2. Μετά τη φάση της ...«προσγείωσης», παίρνω μολύβι και χαρτί και το χωρίζω με μια μεγάλη κάθετη γραμμή στη μέση. Η μία στήλη είναι τα + και η άλλη τα -. Αυτά τα + και - μπορεί να είναι: Προτερήματα/ελαττώματα, σωστά/λάθη, καλές ενέργειες/κακές ενέργειες, πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα.
3. Η 3η φάση είναι να δω την κάθετη γραμμή που λέγαμε, ως ξίφος που με την προηγούμενη διαδικασία έχει ακονιστεί και είναι έτοιμο για μάχη. Με θέληση όμως να δω και να αντιμετωπίσω τον αντίπαλο ακόμα κι αν αυτός είναι εντός μου.

Κλείνοντας, επαναλαμβάνω για τρίτη και τελευταία φορά ότι αυτά δεν είναι ούτε συμβουλή, ούτε συνταγή. Είναι ο δικός μου τρόπος.

Και κάτι τελευταίο...
Πριν απο πολλά χρόνια είδα γραμμένο σ' ένα τοίχο το εξής:
«Κάποτε ήμουν λυπημένος που δεν είχα παπούτσια
μέχρι που συνάντησα κάποιον που δεν είχε πόδια».

Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYMEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2003, 22:53:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΦΙΛΗ ΜΟΥ SUNDAY ΜΑΣ ΧΑΡΟΠΟΙΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΗΔΗ ΠΑΝΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!
ΕΤΣΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΛΕΣΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ...
ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΗ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ...


ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ!


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy