ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Δίκαια Κατανομη Θεμάτων>>
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 05:59:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμπαθάτε με αγαπητοί διευθυντάδες και συμβουλάτορες
αλλά τόσο όμορφα θέματα να ανήκουν στο Μεταξύ Τυρού και Αχλαδιού και στο Απόψεις
Αλλά και προς όλα τα μέλη, ας διαβάζουμε τα κειμενάκια κάτω απο τις ονομασίες των forums για να κάνουμε απο μόνοι μας καλύτερη κατανομή των θεμάτων στα forums.
Είναι κρίμα να θάβονται όμορφα θέματα γιατί ίσως εκ παραδρομής δεν τύχουν της ανάλογης προσοχής, εβρισκόμενα στα "χαλαρά" αυτά forums.
Ελπίζω να με διαβάσετε με κατανόηση

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 06:03:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δάσκαλε που δίδασκες!
Ακόμη κι εγώ που αναφέρομαι στα παραπάνω έκανα λάθος.
Αυτό το θέμα αρμόζει στο Απόψεις

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 13:48:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου Ερπετοσαλονικιέ.

Στο επόμενο χρονικό διάστημα θα γίνουν αρκετές αλλαγές στην κατηγοριοποίηση του forum και έτσι μπορούμε να δούμε παράλληλα και το θέμα της ορθής καταχώρισης των topics.

Μεταφέρω το topic σου στο ΑΠΟΨΕΙΣ

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 16:18:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
να πω τη γνώμη μου...

υπάρχουν κάποια θέματα, που ενώ δεν ανοίκουν στις υπόλοιπες κατηγορίες, ωστόσο είναι αρκετά αξιόλογα.
πχ. το πρόσφατο παράδειγμα "τι επαγγελεστε" που γιά εμένα τουλάχιστον είναι ένα ωραίο και διαφωτιστικό θεματάκι.

γιατί όμως τέτοια θέματα να μην παραμένουν στο "τυράχλαδο";
είναι δηλαδή το "τυράχλαδο" ένα φόρουμ γιά θέματα που δεν θεωρούμε κατά βάση καθόλου σοβαρά;

γνώμη μου είναι ότι εμείς -με τα θεματά μας- φτιάχνουμε την φυσιογνωμία του τυράχλαδου. αν γράφουμε θέματα με ουσία -έ και λίγη πλάκα στο ενδιάμεσο, λόγω του τίτλου δεν πειράζει- αλλά επαναλαμβάνω, ουσιαστικά θέματα, τότε και το τυράχλαδο θα είναι καλύτερο και πιό ουσιαστικό γιά όλους


Λάρα Κροφτ -η αποθέωση!!!
click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Astral_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
122 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 17:02:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Astral_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να πώ και εγώ ότι θέματα με 16 και 20 σελιδες είναι πολύ κουραστικά... Δεν ξέρω αν το αντιλαμβάνεστε αλλα πολλές φορές είναι ο λόγος που ούτε καν, για μένα λέω, κάνω το κόπο να ασχοληθώ μ'αυτά... Τι να κάνουμε, πείτε ότι θέλετε, αλλά έτσι είναι...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 17:17:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ με τη lilith...

Reptile, καταλαβαίνω αυτό που λες, αλλά από την άλλη γιατί να μη δίνουμε σημασία σε όλα τα forums;

Astral...εσύ τι προτείνεις δηλαδή; Eνα θέμα που έχει πολλές απαντήσεις πρέπει να ...κόβεται;

Thothoula γεματούλα
Kόρη Thoth Tρισμέγιστου
Aδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 18:00:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προτείνω τα κλειδωμένα θέματα λόγω ύπαρξης παρόμοιων , αυτά δηλαδή που δημιουργήθηκαν από απροσεξία , λόγω της μη γνώσης του δημιουργού για ύπαρξη άλλων με ίδιο θέμα να μεταφέρονται σε κάποιον κάδο ή στο "Μουσείο" Απολιθωμένων Θεμάτων / Συζητήσεων...

Επίσης καλό θα ήταν να δημιουργηθεί και μία μηχανή αναζήτησης των θεμάτων των Forums ώστε να διαπιστώνει κανείς ευκολότερα την ύπαρξη ενός θέματος.

Αυτό πιστεύω θα βοηθήσει και στην γρηγορότερη εντόπιση ενός θέματος που κάποιος θέλει να συμμετάσχει και κατά συνέπεια θα μειώσει την ύπαρξη και δημιουργία πολλών παρόμοιων topics αφού είναι ευκολότερο να ελέγξει κάποιος , αν υπάρχει ήδη το θέμα.

Φιλικά



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 19:51:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Επίσης καλό θα ήταν να δημιουργηθεί και μία μηχανή αναζήτησης των θεμάτων των Forums ώστε να διαπιστώνει κανείς ευκολότερα την ύπαρξη ενός θέματος.

Μα, αγαπητέ Anounakis, αυτό ήδη υπάρχει...Δες, εκεί πάνω δεξιά τη λειτουργία της αναζήτησης : http://www.esoterica.gr/forums/search.asp

Μάλλον όμως λίγοι τη χρησιμοποιούν...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2003, 01:38:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
'
Άντε κυρ διαχειριστά! Να τις δούμε τις αλλαγές, τις προσμονάμε (Αυτό τώρα πως μου βγήκε?!)
Άντε μην αφήσω κιβώτια στο διπλανό τετράγωνο που μένεις (είσαι και γειτονάκι) με την ένδειξη "μπλε χαπάκια", για συντομότερες αλλαγές
'
Oxι παιδιά, νομίζω κατάλαβα τι εννοεί ο Astral -και ελιναι κάτι που είχα αναφέρει και στο topic Προτάσεις για καλύτερο esoterica
Να έχει ένα θέμα πολλές σελίδες είναι βεβαίως θεμιτό αλλά εκεί που υπάρχει πρόβλημα είναι όταν πάς να απαντήσεις.
Όταν ένα θέμα έχει 21 σελίδες πρέπει να περιμένεις τουλάχιστον 2-3 λεπτά με τις συνδέσεις που έχουμε -μόνο για να φορτώσει όλες τις απαντήσεις.
Μια πολύ καλή λύση πιστεύω είναι αυτή που αναφέρω στο topic Προτάσεις για καλύτερο esoterica
'
Valnta, ανατρέχω σε όλα σχεδόν τα θέματα των οποίων ο τίτλος με ελκύει αλλά πρέπει να ξέρουμε που θα βρούμε τι.
Δε μπορούμε (υποθετικά) στο forum Ψυχή να διαβάζουμε για θέματα του παράξενου. Εξ' άλλου υπάρχουν πολλά μέλη που τους ενδιαφέρει μόνο το παράξενο και ενδεχομένως να χάνουν αυτά τα -για αυτούς- σημαντικά θέματα.


~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you

Edited by - reptilesalonica on 09/10/2003 01:43:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2003, 03:28:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΤΜΑ,
1ον: Α!...Αυτή η μύγα που τριγυρνά δική σου είναι?
2ον: Δε κατάλαβα προς τι όλα τα σχόλια περι εμού

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you

Edited by - reptilesalonica on 10/10/2003 04:44:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 06:26:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...
Αυτό το κατανόησα φωτεινή μου φίλη, μα...
δε μ' αρέσει να με χρησιμοποιούν (και να μου το λένε κι όλας!)
...

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2003, 06:51:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ουφ!...Το:
quote:
αλλα ως "παραδειγματακι" καλος εισαι

και το:
quote:
ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ Η ΑΤΜΑ

δονούν τελείως διαφορετικά στο συναίσθημα.

Προσπάθησε κάποιες φορές να καταλάβεις και εσύ τους άλλους καλή μου και μην απαιτείς μόνο απο τους άλλους να σε καταλάβουν.
Έλα, καλή σου ημέρα και Φωτεινή.

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2003, 22:10:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Koυϊζ:

Σβήνει το νερό τη φωτιά ή η φωτιά βράζει το νερό σε σημείο να το εξατμίζει και μη το είδατε

Για απαντήσεις καλέσετε στο 090-....... (15 λεπτά/λεπτό)
Ο νικήτής κερδίζει μια φουφού με ένα τσουκάλι νερό πάνω της...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2003, 03:28:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διάβασα ΑΤΜΑ, διάβασα Avallon...
Τελικά...
Η φωτιά καίει πάντα εκεί ψηλά...εκεί όπου σαρκικές ανάσες δε μπορούν να τη βρωμίσουν...
Και μη βιαστείς να υποκειμενικοποιήσεις αρνητικά το υπονοούμενό μου καλή μου ΑΤΜΑ, αναφέρομαι στο Φως του πνεύματος...
ξέρεις κάτι? για παραδειγματάκι καλή είσαι,
Όπως είπες και εσυ ΑΤΜΑ
ΦΩΣ! That's all i mean

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2003, 04:45:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...
Eπειδή μόλις έλαβα κάτι...θα σταματήσω εδω...
Είναι άδικο λέξεις να τροφοδοτούν καταστάσεις...
Και να φτάνουν δυο αδελφικούς φίλους...αλλού...

...

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy