ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ Η ΑΛΛΗΣ ΔΙΑΣΤΑΣΗΣ ΟΡΑΣΗ ??
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
MoHe-L
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2003, 13:43:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MoHe-L  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους

Έχω μια απορία και θα ήθελα να την μοιραστώ μαζί σας.
Έχω κατά καιρούς ακούσει ότι πολλές φορές μέσα από την τηλεόραση μας μπορούμε να δούμε κάποιες φιγούρες οι οποίες δεν γίνονται αντιληπτές με το γυμνό και κοινό μάτι μας.
Έχουν κατά καιρούς ασχοληθεί με το φαινόμενο αλλά κανένα αποτέλεσμα …..
Κάπου είχα διαβάσει ότι πιο πιθανή είναι να δεις κάτι τέτοιο κατά την ώρα που κλείνεις τη τηλεόραση σου γιατί την στιγμή που εκφορτιζεται λειτουργεί ως μια [ας μου επιτραπεί ο όρος] ΠΥΛΗ !
Λέγετε ότι έχει αυτές τις ιδιότητες γιατί λειτουργεί κάτω από τέτοιες συνθήκες που επιτρέπει να προβάλει μορφές που συμπτωματικά περνάνε από εκεί εκείνη την ώρα !
Συγκεκριμένα με απλά λόγια εικάζεται ότι την ώρα που κλείνουμε την τηλεόραση μας ‘ρουφάει΄ και προβάλει ότι υπάρχει εκεί μπροστά από ‘άλλη διάσταση’ .

Μια σελίδα με τέτοιες φωτογραφίες είναι H ακολουθη…….
http://www.absolutelyamazing.fsnet.co.uk/tv_ghost.htm

περιμένω τις απόψεις σας ……..

φιλικά

MoHe-L


MoHe-L
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2003, 14:27:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MoHe-L  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://perso.club-internet.fr/pjouini/menugb.htm

Να μια σελίδα που μιλάει για την καταγραφή οπτικοακουστικών ερεθισμάτων

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2003, 14:53:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα.

Είναι πάντως αλήθεια ότι κατά καιρούς έχουν αναφερθεί διάφορα περίεργα φαινομενα σχετικά με την τηλεόραση. Οπως ιστορίες με άτομα στα οποία εμφανίζεται μια περίεργη μορφή στην οθόνη και παρά τις προσπάθειές τους να αλλάξουν κανάλι ή να κλείσουν την τηλεόραση, η μορφή δεν λέει να φύγει! Η το πολύ συνηθισμένο, να ανοίγει ξαφνικά η τηλεόραση, που σε πρώτη φάση δεν είναι και περίεργο. Οταν όμως συνοδεύεται με άλλα φαινόμενα (όπως το να βλέπεις στον ύπνο σου έναν αγώνα ποδοσφαίρου και ξαφνικά η τηλεόραση να ανοίγει παίζοντας τον αγώνα που έβλεπες...), τότε αρχίζεις και...

παίρνεις στα πολύ σοβαρά την ταινία "The ring" ή "σήμα κινδύνου", και αναθεματίζεις την ώρα και τη στιγμή, που διάβηκες την πόρτα του βίντεο-κλαμπ για να τη ζητησεις!

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2003, 18:18:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τετοιες φωτογραφιες ειναι πολυ ευκολο να κατασκευαστουν γιατι το μονο που εχει να κανεις ειναι ενα copy paste στην εικονα που θελεις και μαλιστα δεν χρειαζεται να παιξεις ιδιαιτερα με τα φιλτρα γιατι εχεις να κανεις με μια εικονα σε μαυρο φοντο.
πρεπει να σκεφτουμε οτι ειναι φωτογραφιες που τραβηχτηκαν μεσα σε δωματια αρα η χρηση του φλας ειναι απαραιτητη και φυσικα η αντανακλαση του φωτος στην γυαλινη,λεια και μαυρη επιφανεια της της οθονης ειναι αναποφευκτη.
πολλες τηλεορασεις λιγο πριν βρεθουν στην χωματερη παρουσιαζουν ενα προβλημα οπου αν και την κλεινει καποιος το ηλεκτρονικο πυροβολο συνεχιζει να στελνει μια δεσμη ηλεκτρονιων (με αποτελεσμα να καταστρεφεται η φθοριζουσα υλη που υπαρχει στο πισω μερος της οθονης και γιαυτο καταληγει αργοτερα και στην χωματερη)

και φυσικα σιγουρα θα εχεις δει φωτογραφιες οπου ο φακος εκτος απο το προσωπο εχει συλλαβει και την ασπρομαυρη συνηθως τηλεοραση που παιζει απο πισω μονο που δεν φαινεται τι δειχνει γιατι υπαρχει μια μαυρη και ιδιαιτερα χοντρη οριζοντια γραμμη γιατι πολυ απλα το ειδωλο που βλεπεις στην οθονη ειναι μια οφθαλμαπατη προιον της ταχυτητας των ηλεκτρονιων που εκτοξευονται απο τον καθοδικο σωληνα και στην ουσια ειναι μια γραμμη που κινειται με αφαναστη ταχυτητα και δεν προλαβαινει το ματι να την δει και για να καταληξω απλα η τηλεοραση δεν ξεγελαει παντα τον φωτογραφικο φακο

παντως μου προκαλεσε το ενδιαφερον το θεμα και θα περιμενω να δω και της απαντησεις αλλων μελων πανω στο θεμα μιας και πρεπει να ομολογησω οτι μου ηταν τελειως αγνωστο το φαινομενο αυτο.

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Warface
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
247 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 00:46:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Warface  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ. Σιγουρα ειναι μια αλλη διασταση μια ΤΗΛΕμεταφορα της ΟΡΑΣΗΣ σε ενα αψυχο κουτι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

baxter
Νέο Μέλος

Greece
31 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 01:17:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους baxter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
les na ginetai kai me to video ?
ti allo tha akousoume...

tetoies thewries file mou borw na sou vgalw kamia 15ara se 5 lepta..
polloi prospathoune na ginoune gnwstoi lansarodas mia thewria..
min tous voithas..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Warface
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
247 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 01:54:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Warface  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οτι να'ναι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MoHe-L
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2003, 14:53:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MoHe-L  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επιστρέφω λοιπόν μετά από σκέψη και έρευνα…..
Όπως γνωρίζουμε το φως , ο ήχος και σχεδόν όλα τα πράγματα αποτελούν μια ταλάντωση !
Στον ήχο υπάρχουν τα στάσιμα κύματα .δηλαδή κάποιες ταλαντώσεις η οποίες δεν τείνουν να σβήσουν τόσο γρήγορα η δεν σβήνουν ποτέ αν υπάρξουν οι κατάλληλες συνθήκες !
Γιατί λοιπόν να μην συμβαίνει κάτι ανάλογο και με αυτό το φαινόμενο?
Ούτος η άλλος έχει αποδειχτεί ότι μπορεί μια ταλάντωση να μείνει ενεργή για πάντα.
Δεν μπορώ να δεχτώ ότι κάτι τέτοιο μπορεί να συμβαίνει μόνο για τον ήχο πχ αλλά όχι και για την εικόνα .
Ξεχνάτε ότι εδώ και χρόνια έχουμε εκπέμψει ραδιοτηλεοπτικά σήματα με σκοπό μετά από αρκετά χρόνια να γίνουν δεκτά σε μακρινούς πλανήτες ?
Αν μπορούσαμε να μεταφερθούμε αρκετά έτη φωτός μακριά τότε θα λαμβάναμε αυτά τα σήματα σήμερα αν και τα έχουμε στείλει πριν από 50 χρόνια…..

Τι λέτε γι αυτό ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2003, 15:53:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν μπορούσαμε να μεταφερθούμε αρκετά έτη φωτός μακριά τότε θα λαμβάναμε αυτά τα σήματα σήμερα αν και τα έχουμε στείλει πριν από 50 χρόνια…..
δεν νομιζω να μπορει καποιος προς το παρον να μπορει να ταξιδεψει πιο γρηγορα απο τα κυματα.
για να λαβει καποιος αυτα τα σηματα πρεπει να εχει και τον απαραιτητο εξοπλισμο σαν να λαβαμε τετοια σηματα πριν 200 χρονια θα περνουσανε ετσι.
το διαστημα δεν ειναι και τοσο αθορυβο οι επιστημονες λαμβανουν συνεχεια ασχετα σηματα.
καλα ολα αυτα αλλα δεν βλεπω την σχεση τους με το θεμα μηπως εννοεις οτι καποιοι στελνουν σηματα στην τηλεοραση μας? αν εχουν την γνωση για κατι τετοιο υποθετω οτι θα εχουν και πιο απλες μεθοδους για να μας δειξουν την υπαρξη τους ή απλα τα ειχαν στειλει πριν 50 χρονια για να τα δουμε τωρα? δεν ξερω δεν μου φαινονται λιγο ασχετα αυτα αν μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος θα βοηθουσες λιγο την κατασταση

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2003, 19:50:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΟ SITE ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ..ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΦΡΙΚΙΑΣΤΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΑ. ΤΩΡΑ ΦΟΒΗΘΗΚ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ???? ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΤΙΚΕΣ.

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

baxter
Νέο Μέλος

Greece
31 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2003, 21:53:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους baxter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
file sansationf,
to photoshop to eheis akousta ? ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mario
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 04:09:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mario  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
vlepe thema poy eho thesei shetika me tehnologia sthn arhaia ellada.

mariokokoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 09:13:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

file sansationf,
to photoshop to eheis akousta ? ...




ΣΩΣΤΟΣ !!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MoHe-L
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 14:11:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MoHe-L  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί μου φίλοι το ξέρω ότι είναι δύσκολο να αποδεχτούμε τέτοια πράγματα αλλά εάν ξέρατε λίγο για τις ταλαντώσεις σίγουρα θα βλέπατε τον συλλογισμό μου με άλλο μάτι .
Το ξέρω ότι ίσως δεν μπορώ να σας μεταφέρω 100% το τι είναι ταλάντωση και τι σχέση έχει με τα αυτά φαινόμενα .
Ίσως κάποιος με μεγαλύτερη ευχέρεια λόγου να μπορέσει να σας πει με περισσότερες λεπτομέρειες το τι είναι ταλάντωση και πως δημιουργείτε .
Δεν λέω ότι είναι σήματα από άλλους τα οποία δεχόμαστε μετά από χρόνια .
Αυτό ήταν ένα παράδειγμα για να σας δήξω ότι οι ταλαντώσεις ταξιδεύουν και διατηρούνται .
Όσο για το Photoshop έχετε δίκιο .
Το κακό είναι ότι δεν προσέξατε το παρακάτω link…..

http://perso.club-internet.fr/pjouini/menugb.htm

μπείτε εκεί και τότε ίσως καταλάβετε τις ανησυχίες μου .

ευχαριστώ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 15:07:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ ενδιαφέρον το θέμα σου φίλε MoHe.

Δυστυχώς δεν έχω να πληροφορίες ώστε να τις μοιραστώ μαζί σας, όμως διαβάζω τις απαντήσεις με πολύ ενδιαφέρον.

Αυτό όμως που δεν μπορώ να καταλάβω, είναι γιατί μερικοί φίλοι απορρίπτουν θέματα, έτσι, χωρίς δεύτερη σκέψη! Και φυσικά δεν εννοώ το να μην υπάρχει διάλογος & αντίλογος, απλά δεν καταλαβαίνω το να απορρίπτεις κάτι επειδή.. έτσι!

Ευχαριστώ

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2003, 02:28:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω προσπαθησα να δωσω πανω απο μια λογικες εξηγησεις στο θεμα και μπορει να μην με πειθει το φαινομενο αλλα περιμενω να δω οπως ειχα πει να δω τι θα πουν και τα υπολοιπα μελη ισως να εχει δωθει και μια λογικη απαντηση στο θεμα απλα να μην την γνωριζουμε.

οταν λες ταλαντωση μηπως εννοεις παρεμβολη? και πριν αποκλεισουν καποιοι το γεγονος της παρεμβολης θα επρεπε πρωτα να σκεφτουν ενα πολυ λογικο παραδειγμα οποτε ξεφυτρωνει μια κεραια κινητης τηλεφωνιας σε καποια κατοικημενη περιοχη ολοι μα ολοι επαναστατουν λεγοντας οτι τα κυματα των κεραιων προκαλουν χιλια δυο πραγματα

δεν εχουν αδικο αλλα αν μπορουσαν να φορεσουν καποια ειδικα γυαλια με τα οποια να εβλεπαν τα κυματα που μας περιβαλουν το μονο σιγουρο ειναι οτι θα αυτοκτονουσαν εχουμε και λεμε UHF,VHF.CB,AM,FM καλα ειδικα της ραδιοφωνιας ειναι απειρα

οπου και να βαλεις ενα ραδιοφωνο δεν θα πιασει εστω και ενα σταθμο? αυτο σημανει την υπαρξη κυματων και ραδιοφωνο να μην πιανεις με ενα δορυφορικο πιατο θα πιασεις ομως την παιδικη ζωνη στην τηλεοραση του καναδα δηλαδη κανονικο λουσιμο με σηματα και φυσικα μην ξεχναμε και τα κυματα που μας ερχονται απο το διαστημα μας περιβαλει λοιπον μια πυκνη αορατη,χαοτικη και πολυχρωμη ομιχλη

ακομα και οι κεραιες δεν ειναι τυχαια φτιαγμενες ετσι εχουν φτιαχτει με τροπο ωστε να αποβαλουν τα σηματα που δεν χρειαζονται να και κρατουν μονο τα σωστα κατι που ειναι δυσκολο πια γιατι ολοι εχετε δει 3 καναλια σε μια συχνοτητα καταντησαμε να κολυμπαμε στις παρεμβολες.

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

baxter
Νέο Μέλος

Greece
31 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2003, 05:29:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους baxter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αυτό όμως που δεν μπορώ να καταλάβω, είναι γιατί μερικοί φίλοι απορρίπτουν θέματα, έτσι, χωρίς δεύτερη σκέψη! Και φυσικά δεν εννοώ το να μην υπάρχει διάλογος & αντίλογος, απλά δεν καταλαβαίνω το να απορρίπτεις κάτι επειδή.. έτσι!

fili oneiric1,
den eimaste mono emeis pou katariptoume!
giati o filos mas pou anoixe to post kateripse to endehomeno to proswpo pou emfnizetai stin othoni otan kleinei na einai mia adanaklasi mias labas tou domatiou i enos adikimenou tou dwmatiou pou fwtizetai? giati apekleise to endehomeno oti oi eikones ehoun tropopoiithei mesw ypologisti? kai giati apo ola afta ta endehomena katelixe sto pio apithano ? kai kala oti otan kleineis tin tileorasi ginetai to ela na deis kai vlepoume ena fadasma stin othoni ?
poly apla giati o filos mas einai proideasmenos..

katarriptw tin thewria afti giati poly apla oi pithanotites na simvainei afto pou lew egw einai 99,9% kai oi pithanotites na symvainei afto pou leei o filos mas einai 0,1% .. giati prepei na ta sindiazoume ola me ti metafisiki otan ola einai toso xekathara ? (toulahiston gia mena)

den katadikazw ti gnwmi tou filou apla den tin akolouthw..
sevasti i apopsi tou...

i diki mou apopsi einai oti prokeitai gia akoma ena trik kapoiou..
borei na min xekinisei san trik , borei kapoios na evgale kapoios mia fora mia fwtografia pou na ypirhe sto plano kai mia tileorasi kai kata simbtwsi na adanaklouse stin tileorasi to fws mia labas shimatizodas kata tihi ena proswpo! o anthrwpos aftos to prosexe , eide oti tha poulage mia tetoia idea kai to proothise! milaw poly hondrika twra alla kapws etsi pistevw oti eginan ta pragmata..

thats my opinion , sevastes kai oi dikes sas..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Logical
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2003, 07:09:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Logical  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η άποψή μου είναι ότι τίποτα δεν αποκλείεται σ'αυτόν τον κόσμο. Κάποτε δεν πίστευαν ότι η γη γυρίζει.
Αυτό που θα ήθελα είναι να μας πει κάποιος πως γίνεται να πάρουμε μια τέτοια εικόνα να το κάνουμε και μεις για να το πιστέψουμε.
Μόνο έτσι θα λυθούν και οι απορίες.
Από το σχετικό site δεν κατάλαβα και πολλά πράγματα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MoHe-L
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2003, 12:41:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MoHe-L  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επιστρέφω ξανά ζητώντας να δείτε τι έχει το παρακάτω site ……………….

http://perso.club-internet.fr/pjouini/menugb.htm

εκεί σας δείχνει καθαρά και με κάθε λεπτομέρεια το πώς μπορούμε να δούμε και να ΚΑΤΑΓΡΑΨΟΥΜΕ αντίστοιχες εικόνες……

δεν προσπαθώ με το ζόρι να σας πείσω για κάτι αλλά δεν μου αρέσει η απόρριψη χωρίς ερευνά .
υπάρχουν τόσα και τόσα στην ζωή μας που έχουμε μάθει να πιστεύουμε και να υποστηρίζουμε χωρίς ποτέ να τα έχουμε δει [πχ μας λένε ότι στο φεγγάρι δεν έχει οξυγόνο ….εμείς δεν έχουμε πάει ποτέ οπότε γιατί να το πιστέψουμε??] !!!
οπότε μάλλον καλύτερα θα ήταν να βλέπαμε έστω τις πήγες που έχουν οι συνομιλητές μας και μετά να γράφαμε την άποψη μας .
δεν θέλω να ακούγομαι σκληρός απλά κατάλαβα ότι κανένας δεν έχει δει το 2ο link οπότε σχεδόν κανένας δεν έχει καταλάβει για πιο θέμα μιλάω !!!

@ endorama

καλέ μου φίλε δεν μιλάω για παρεμβολές αν και οι παρατηρήσεις σου είναι ενδιαφέρουσες .
οι παρεμβολές που αναφέρεις έχουν ασφαλώς άσχημες προεκτάσεις στην ζωή μας .
είμαι ραδιοερασιτέχνης και με την εκπομπή και λήψη RF ασχολούμαι πάνω από 15 χρόνια .
πίστεψε με είναι επικίνδυνη η τόση εκπεμπόμενη ενέργεια που μας περιβάλει καθημερινά .

“”ΔΕΙΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟ SITE “”


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2003, 13:35:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΒΑΧΤΕR ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ............
ΠΟΙΟΣ ΟΜΩΣ ΚΑΘΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΕΙ

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2003, 13:38:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΑΑΑΑ!!!! ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΤΙΚΕΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΝΑ ΔΩ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΩ ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΜΟΥ ΩΡΕΣ???????????

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2003, 14:31:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε baxter, δεν μιλάω για τα θέματα που καταρρίπτουμε! Μακάρι να μπορούσα και 'γω να καταρρίψω όλα αυτά που με απασχολούν και αναρωτιέμαι αν είναι αληθινά ή όχι. Και φυσικά είναι σεβαστά τα όσα λες αφού είναι η γνώμη σου!

Απλά, θα ήθελα, τουλάχιστον από τους φίλους που γνωρίζουν για το συγκεκριμένο θέμα, να μιλάνε με επιχειρήματα ώστε και εγώ (μιλάω για τον εαυτό μου γιατί δεν ξέρω αν συμφωνεί άλλος) να καταλάβω τι λέμε, να "δεχτώ" ότι είναι ή δεν είναι αληθινό και να προχωρήσω σε κάποιο άλλο ερώτημα.

Φιλικά

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Logical
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2003, 07:22:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Logical  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έψαξα το site καλύτερα και ανατρίχιασα!
Τι λέτε ρε παιδιά τώρα;
θα το κάνω το πείραμα και μόνος μου και θα σας πω τα αποτελέσματα εντός των ημερών!
Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι πως γίνεται η βιντεοκάμερα να συντονίζεται στις συχνότητες μιας άλλης διάστασης μέσω της ανάδρασης.
Μάλλον δημιουργείται κάποια ταλάντωση εφόσον η κάμερα δίνει στην έξοδό της αυτό που παίρνει στην είσοδό της (κάτι σαν μικροφωνισμός δηλαδή) και προφανώς αυτή η ταλάντωση συμπίπτει με τις συχνότητες μιας άλλης διάστασης και βλέπουμε αυτό που βλέπουμε.
Απλές υποθέσεις κάνω σύμφωνα με τη λογική μου και τις γνώσεις μου στην τεχνολογία.


Logical

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MoHe-L
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2003, 10:16:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MoHe-L  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους !
Φίλε Logical χαίρομαι ιδιαίτερα που είδες την συγκεκριμένη σελίδα .
Προσπάθησα να κάνω και εγώ το πείραμα αλλά δεν έχω video που να πηγαίνει frame_frame .
Θα δεις ότι αν βάλεις την κάμερα ακριβώς απέναντι από την TV σε απόσταση 1,5 μέτρων τότε χωρίς zoom θα έχεις ένα απλό tunnel .
Σιγά σιγά κάνοντας zoom θα εμφανιστεί κάτι σαν στρόβιλος ο οποίος θα φαίνεται ότι ρουφάει προς τα μέσα .
Αν την κάμερα την έχεις στερεώσει καλά και απλά αυξάνεις το zoom σταδιακά τότε σίγουρα θα έχεις το σπάσιμο τις εικόνας [όπως δείχνει στο video το site] .
Δοκίμασα να το κάνω και με τις υπέρυθρες ανοιχτές αλλά δεν είχε αποτέλεσμα .

Όλα αυτά έγιναν με μια Sony 21’ TV και με μια Sony camera 300x .
Το φαινόμενο αυτό το συζήτησα με ένα φίλο που ασχολείται με τα ηλεκτρονικά τα τελευταία 20 χρόνια και μου είπε ότι έχει διαβάσει γι’αυτό και μάλιστα θα μου φέρει το βιβλίο να πάρω περισσότερες πληροφορίες .
Όταν το έχω στα χέρια μου θα σας πω περί τίνος πρόκειται και βεβαίως ποιο βιβλίο είναι !.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2003, 20:58:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
και μάλιστα θα μου φέρει το βιβλίο να πάρω περισσότερες πληροφορίες .
πιστευω να ριξει λιγο φως στο θεμα μονο μην μας πεταξει σε κανενα σκοτεινο δρομακι και μπερδευτουμε περισοτερο

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 17:38:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΕΞΑΙΡΑΙΤΙΚΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΜΕ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΩ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΕΙΔΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΕΛΕΓΞΩ ΓΙΑ ΣΙΓΟΥΡΙΑ. PLSSSSSS!!!!! ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΞΩ ΝΑ ΦΟΒΑΜΑΙ. ΠΑΝΤΟΤΕ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΤΕ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΛΕΙΣΩ.ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΠΡΟΣΕΞΑ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΞΤΠΝΟΥΣΑ Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΗΤΑΝ ΚΛΕΙΣΤΗ, ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΑΦΟΥ ΘΥΜΟΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΑΦΗΣΕΙ ΑΝΟΙΚΤΗ, ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΚΛΕΙΣΕ ΑΦΟΥ ΜΕΝΩ ΜΟΝΗ ΣΠΙΤΙ. ΣΚΕΥΤΗΚΑ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΕΚΛΕΙΝΑ ΕΓΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΥΜΟΜΟΥΝ ΕΤΣΙ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΑΝΟΙΞΑ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ, ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΡΩΙ ΚΛΕΙΣΤΗ Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΑΥΤΟ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ .<<ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΝΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ??>> ΣΚΕΥΤΗΚΑ ΑΛΛΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΑΦΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΑΓΡΥΠΝΗ 3 ΝΥΧΤΕΣ ΚΑΙ Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΔΕΝ ΕΚΛΕΙΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΚΑΝΑΛΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΔΗΛΑΔΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΒΡΑΔΥΑ.ΤΗΝ ΝΥΚΤΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΗΤΑΝ ΚΛΕΙΣΤΗ.... ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΩΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ Ι ΓΙΝΕΤΑΙ.

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΑΣ????????? ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΕΤΕ??? ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ????

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Warface
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
247 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 23:38:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Warface  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΚΑΙ ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΣΥΝΕΒΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΑΥΤΟ. ΟΧΙ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΞΕΧΝΟΥΣΑ ΑΝΟΙΧΤΗ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΑ ΑΝΟΙΧΤΗ ΚΑΙ ΑΧΣΟΛΟΥΜΟΥΝ ΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ... ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ -ΑΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ- ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΓΩ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ

ΦΙΛΙΚΑ ΑΓΓΕΛΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2003, 02:33:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμ κλεινει μονη της ε? δεν εχω λογο να μην σας πιστευω sansationf και Warface θα προσπαθησω ομως να το εξηγησω λογικα γιατι παραφυσικα δεν ξερω ουτε περναει απο το μυαλο μου για το τι μπορει να το προκαλει

λοιπον πρωτα πρωτα το δυκτιο της δεη κανει κατι πελωρια αλματα και γκελες στιγμιαια αυτο σημαινει οτι καποια στιγμη μπορει η ταση του δυκτιου να επεσε αποτομα και για να λειτουργησει μια συσκευη χρειαζεται μια συγκεκριμενη ταση αλλιως κλεινει ή καιγεται ετσι λοιπον και εμενα πολλες φορες "παντα το βραδυ αφου τοτε ασχολουμαι συνηθως με τον υπολογιστη" εχει κλεισει στα καλα του καθουμενου με το LED της τροφοδοσιας να αναβοσβηνει ή να κλεινει τελειος αυτο σημαινει πτωση της τασης και οχι διακοπη του ρευματος και ειδικα της δυο τελευταιες εβδομαδες το παθαινω σχεδον καθε βραδυ απο 1 εως και 3 φορες

αρα εχουμε πτωση τασης οχι παραξενο για το αρχαιο δυκτιο της δεη

μετα εχουμε την συσκευη καποιο εξαρτημα ειναι στα τελευταια (ή καποιο αλλο το οποιο στελνει παραπανω ταση απο την κανονικη του στο επομενο εξαρτημα) και υπερθερμαινεται τοτε αρχιζει να μην λειτουργει σωστα και φυσικα δεν λειτουργει σωστα και το κυκλωμα αν και συνηθως καιγεται και τρεχουμε για service

μετα εχουμε γενικο προβλημα με τα ηλεκτρικα στο σπιτι μας πολυ κλασσικο προβλημα για τα ελληνικα σπιτια μπριζες ανατιναζονται,καλωδια παιρνουν φωτια εχω δει και μερικα τετοια περιστατικα live και μαλιστα σε σχετικα καινουργιο σπιτι "παιρνει φωτια το pc ακουγεται ενα τστστστστστστστστστστ και απο την κουζινα ακουγεται ενα μπουμ και το ψυγειο παρεδωσε πνευμα"

παντως η πρωτη περιπτωση μου φαινεται και η πιο λογικη γιατι το εχω παθει και το παθαινω συχνα ειδικα της τελευταιες μερες γιατι οταν εχεις να κανεις με πτωση τασης δεν ξερεις που και ποτε απλα συμβαινει μπορει σημερα μπορει και αυριο και προσοχη αλλο διακοπη και αλλο πτωση τωρα για το γεγονος οτι γινεται βραδυ ισως να οφειλεται στο γεγονος οτι κανουν καποιες εργασιες που ειναι χαλαρα τα πραγματα απο απαιτησεις ενεργειας

εχετε δει κανεναν provider να κανει μερα μεσημερι εργασιες? συνηθως βραδυ ασχολουνται με τετοια πραγματα

τωρα αν εχει κανενας το κουραγιο να καθησει καποιο βραδυ με ανοιχτη την tv και το φως για να δει αν θα γινει τιποτα καλως γιατι αν συμβει θα χαμηλωσουν και τα φωτα εκτος απο το κλεισιμο της tv αλλα μαλλον αδικα θα χασει τον υπνο του γιατι πτωσεις συμβαινουν συνεχεια αλλα το ποτε θα σου ερθει δεν μπορει να το προβλεψει κανενας

μετα εχουμε και την ηλιακη καταιγιδα που μας χτυπησε προσφατα δεν ηταν του δεκαλεπτου ειχε διαρκει αρκετες μερες και μπορει να μην προκαλεσε black out αλλα της πτωσεις της φαγαμε

αν βρισκεται της αποψεις μου πανω στο θεμα ασχετες συγνωμη εγω απλα προσπαθησα να σας δωσω μερικες λογικες απαντησεις εστω και σαν σημειο εκκινησης για να σκεφτειται τι μπορει να παιζει παντως να ειναι καποιο πνευμα δεν νομιζω να σταματαγε στο κλεισιμο της τηλεορασης ολο και καποια ζημια θα εκανε

παντως ελπιζω να βοηθησα


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Astral_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
122 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2003, 11:47:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Astral_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα...

endorama δεν έχω παρά να συμφωνήσω μαζί σου για την αρκετά νορμάλ τοποθέτηση επί του θέματος...

Αλλά θα ήθελα να επεκτήνω παραπέρα και να υποθέσουμε αν όντος είναι κάτι εξ'αποδό . Τι κήνητρα έχει δηλ. να κλείνει κάθε βράδυ την τηλεόραση που μένει ανοικτή; Καταπολεμά την σπατάλη σου sansationf , αν είναι έτσι θέλω και εγώ μία τέτοια παρουσία στο σπίτι μου
μπας και βοηθήσει ...

Πάντος να πω και κάτι άλλο, οι παλαιότεροι όλων τον εθνικοτήτων αναφέρουν πως κάθε σπίτι έχει και το δικό του πνεύμα, οντότιτα που κατικοίτε και είναι ο αόρατος προστάτης η βασανιστής του (σπιτιού). Αναλόγος με της περιστάσεις...

Πάντος sansationf, δεν βλέπω τον λόγο να πανικοβάλεσε, ούτε να φοβάσε
θα είσαι σύγουρη πάντος ότι αν κάποια στιγμή ξεχάσεις ανοικτό το μάτι
της κουζίνας η τον θερμοσήφονα δεν θα χρειαστεί να ανυσηχεις καθόλου

Φιλικά Άστραλ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2003, 14:01:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τι κήνητρα έχει δηλ. να κλείνει κάθε βράδυ την τηλεόραση που μένει ανοικτή; Καταπολεμά την σπατάλη σου sansationf..................... θα είσαι σύγουρη πάντος ότι αν κάποια στιγμή ξεχάσεις ανοικτό το μάτι
της κουζίνας η τον θερμοσήφονα δεν θα χρειαστεί να ανυσηχεις καθόλου
χεχε θελω και εγω ενα πνευμα-μπατλερ λετε εκτος απο αυτα να κραταει και τα λογιστικα βιβλια?

quote:
Πάντος να πω και κάτι άλλο, οι παλαιότεροι όλων τον εθνικοτήτων αναφέρουν πως κάθε σπίτι έχει και το δικό του πνεύμα, οντότιτα που κατικοίτε και είναι ο αόρατος προστάτης η βασανιστής του (σπιτιού)
ετσι ξερω και εγω και μαλιστα κανουν και καποιες τελετες για να τιμησουν/ηρεμησουν το πνευμα αναλογα με το αν ειναι καλο ή εχουν για πνευμα τον δρακουμελ


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2003, 16:33:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κοιτα endorama δεν αμφισβητω καθολου αυτα που λες αλλα 1) εγω βρισκομαι στην Κυπρο και μπορω να πω οτι η Α.Τ.Η.Κ μας κανει πολυ καλη δουλεια και δεν πιστευω τα καλωδια να εχουν να κανουν με αυτο.2) αυτο το φαινομενο το ππαρατηρω εδω και 2 μηνες καθε κεθε βραδυ εξαιρουμενων αυτων που δεν κοιμαμαι και περιμενω αν θα κλεισει απο μονη της 3)καμοια αλλη συσκευη στο σπιτι δεν παρουσιαζει καποιο προβλημα οπως επισης ουτε και η t.v 4) και πως δηλαδη επηρεαζετε μονο η t.v και καμοια αλλη συσκευη? γιατι πολλες φορες ετυχε να αφησω και αλλες συσκευες αναμενες!
αυτα περι ηλεκτρικων που λες δεν τα πολυκαταλαβαινω(ειμαι λιγακι ασχετη!!) μακαρι να ειναι οντως ενα αλεκτρικο προβλημα αυτο που με κανει να ανυσηχω ειναι οτι το σπιτι αυτο που μενω τωρα ειναι το πατρικο της μαμας μου και ειναι αρκετα παλιο οποτε φοβαμαι για κανενα πνευματακι!!!!!

Α!!! κοι πνευμα-μπλεντερ δεν με ενοχλει να εχω κανενα πνευμα-ψυγειο να μην εχω γιατι την κατσαμε την βαρκα!

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy