ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΩΝ ΕΠΙΘΥΜΙΩΝ ΚΑΙ... ΑΛΛΑ ΨΥΧΟΤΡΟΝΙΚΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 12:38:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το ξέρατε ότι υπάρχει μηχανή που πραγματοποιεί τις επιθυμίες;

η εν λόγω μηχανή, που χρησιμοποιεί έναν ενισχυτή ήχου, μία κεραία, και δύο μεταλλικές πλάκες, μπορεί να επέμβει εκπληρώνοντας κάποιες από τις επιθυμίες μας.

τι ακριβώς συμβαίνει;

η μηχανή έχει επίδραση σε μικροργανισμούς και πρωτόζωα, δηλαδή έμβιους οργανισμούς με απλή, γραμμική σύνθεση. λέγεται ότι ο άνθρωπος με την πολυδιάστατη εγκεφαλική του ενέργεια, μπορεί να επηρεάσει την εξέλιξη τέτοιων απλών οργανισμών.

η μηχανή συγκεντρώνει την ανθρώπινη σκέψη και την κατευθύνει προς το ζητούμενο στόχο.

σε πειράματα, που έχουν γίνει με τέτοιες μηχανές, επιστήμονες κατάφεραν να θεραπεύσουν ζώα και φυτά που έπασχαν από μικροζιζάνια...
σε μία περίπτωση, ένα κοριτσάκι θεραπεύτηκε από ακμή, ενώ ένα άλλο από μία άλλη δερματική αρρώστια.

η δράση της μηχανής πάνω στα φυτά, τα ζώα και τον άνθρωπο εξηγείται ακριβώς από αυτό που προανέφερα, την επίδραση δηλαδή της ανθρώπινης εγκεφαλικής ενέργειας στην εξέλιξη των μικροργανισμών -υπεύθυνων στην κάθε περίπτωση της πάθησης...

η μηχανή των επιθυμιών χρησιμοποιεί στην είσοδό της ένα σύμβολο του αντικειμένου, που καλείται να "επιδιορθώσει / θεραπεύσει". αυτό το σύμβολο μπορεί να είναι μία φωτογραφία ή ένα κομματάκι από το πάσχων αντικείμενο. παίζει ρόλο μεγάλο ο συμβολισμός να είναι απόλυτος και ακριβής.

στη συνέχεια, ο χρήστης της μηχανής συγκεντρώνεται πάνω στο σύμβολο και κατευθύνει τη σκέψη του προς τον επιδιωκόμενο στόχο.
λέγεται ότι η μηχανή των επιθυμιών λειτουργεί και από απόσταση!

υπάρχουν πολλές παρόμοιες μηχανές, γιά εκπλήρωση επιθυμιών, καθώς και άλλες μηχανές που λειτουργούν με τη σκέψη. το κοινό χαρακτηριστικό τους είναι ότι δεν υπάρχει πιθανότητα αυτές οι μηχανές να χρησιμοποιούν κάποια από τις γνωστές στον άνθρωπο -και επιστημονικά τεκμηριωμένες- πηγές ενέργειας, αλλά μόνο την ενέργεια του χρήστη, και όμως λειτουργούν!

η πιραμίδα, το εκκρεμές, ο τροχός της ενέργειας, η συμβολική μηχανή Ιερόνυμους, κλπ. είναι κάποιες από αυτές τις μηχανές!

περιμένω τις σκέψεις σας πάνω στο θέμα...

Λάρα Κροφτ -η αποθέωση!!!
click ^

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 12:48:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λίλιθ

Ιδού η σκέψη μου πάνω στο θέμα.

Όπου ακούς πολλά κεράσια...

Πάντως η περιγραφή που δίνεις είναι αρκετή ωστέ να κατασκευάσει κάποιος μια τέτοια μηχανη και να δει αν όντως λειτουργεί. Φυσικά η δοκιμή πρέπει να είναι κάτω απο σωστές πειραματικές συνθήκες ωστέ να μπορεί να διαπιστωθεί αν πράγματι η μηχανή δουλεύει η αν τα αποτελέσματα είναι τυχαία η αποτέλεσμα αυθυποβολής.

Ενδιαφέρεται κανείς ?


Αγγελος


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 14:00:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[το ξέρατε ότι υπάρχει μηχανή που πραγματοποιεί τις επιθυμίες;]
Nαι...
χρονια τωρα .τουλαχιστον απο το 1996-αρθρο ειχε δημοσιευσει το περιοδικο τριτο ματι-
που το ξεθαψες ,βρε παιδι μου, αυτο το θεμα;
Φανταζομαι οτι σε λιγο θα ερθει να μας μιλησει + ο ειδικος...
κος Γαλανος(ΔΕΝ ΚΟΡΟΙΔΕΨΑ!/ΚΑΝΩ TON ΑΝΤΙΛΑΛΟ ΓΙΑ ΟΣΑ ΕΙΠΑΤΕ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΤΙΣ MIND MACHINES)

(Παν-τως...αν θελετε το σχεδιο νομιζω το εχω ακομη
με λιγη παραπανω γνωση φυσικης ..ε! κατι θα κανετε...!!!
"ερε!γελια" ...:)


ΕΙΛΙΚΡΙΝΙΑ- ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΤΗΤΑ -ΑΓΑΠΗ -ΚΑΙ ΦΩΣ!
(ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ)

ΑΤΜΑ

*****ΑΓΓΕΛΟΣ! ΑΥΤΟ Τ' ΟΝΟΜΑ ΕΙΧΕ ΕΚΕΙΝΟΣ Ο ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΕ ΤΟΤΕ -ΠΟΥ ΗΤΑΝ ..ΕΠΙΚΑΙΡΟ.. ΤΟ ΘΕΜΑ -
ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ!!!!! ...ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ;...

ΑΛΗΘΕΙΑ,ΑΦΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΣΑΣ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΕ Ο ΓΑΛΑΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΑΤΕ;...
"ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙ(ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΤΜΑ)..ΜΟΛΙΣ ΟΜΩΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ...ΣΠΕΥΔΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ....
ΧΜ...
ΠΟΙΟΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΒΡΑΒΕΙΟ;;;;
ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟ ΚΟΛΟΜΒΟ ΚΑΙ ΤΟΝ "ΑΜΕΡΙΚΟ" ΒΕΣΠΟΥΤΙ....ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΠΙΑ ΤΙΤΛΟ/ΣΤΑΜΑΤΩ.


ΑNYWAY....ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΠΡΩΤΑ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ/ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΜΜΙΑ/
ΑΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΥΘΥΠΟΒΑΛΕΙΣ(ΚΟΡΟΙΔΕΨΕΙΣ ΚΑΤ'ΕΜΕ)ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ....ΤΟΤΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ + "ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ" ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ (ΑΦΟΥ ΞΕΚΙΝΩΝΑΣ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΠΡΩΤΑ..)
ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΤΡΟΠΟ.

Edited by - ΑΤΜΑ on 05/11/2003 14:11:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 14:25:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ATMA

Όχι, δεν είμαι εγώ αυτός που που σε διαβεβαίωσε οτι μπορεί να φτιάξει τη μηχανή (ήταν άλλος Αγγελος).

Εγώ όταν θέλω να πραγματοποιήσω μια επιθυμία μου το κάνω με τον παλιό καλό παραδοσιακό τρόπο.

Δουλεύοντας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 14:37:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 15:54:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου δεν έχω ακούσει ποτε τίποτα πάνω στο θέμα! Είναι δυνατόν?

Υ.Γ. Αλήθεια βρε παιδιά, πως κάνουμε edit?

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 16:21:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΛΗΘΕΙΑ,ΑΦΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΣΑΣ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΕ Ο ΓΑΛΑΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΑΤΕ;...
"ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙ(ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΤΜΑ)..ΜΟΛΙΣ ΟΜΩΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ...ΣΠΕΥΔΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ....
ΧΜ...

ATMA,
ο κύριος Γαλανός δεν ήταν ο εφευρέτης της εν λόγω μηχανής. και όπως έχω ήδη σε άλλο θέμα αναφέρει, δεν με ικανοποιεί ο τρόπος που την παρουσίασε...

οι ψυχοτρονικές μηχανές δηλαδή, δεν έχουν καμμία σχέση με το κάλεσμα πνευμάτων και με όλες τις σάλτσες που μας σέρβιρε ο κύριος αυτός. στηρίζονται σε βάσεις ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ.

τώρα, αν εγώ πάρω ένα θέμα πχ. άγγελοι και βγω και πω ότι έχω εμπειρίες με αυτούς κι ότι κάθε βράδυ βγάζω φτερά και ότι η γιαγιά μου όταν πέθανε ήταν άγγελος και το ξέρω γιατί τη βλέπω στον ύπνο μου με φτερά κλπ. κλπ, και μετά από κάποιον καιρό ανοίξει σχετικό θέμα στα φόρουμς με τίτλο παράδειγμα "άγγελοι, στοιχειακά και άλλα πλάσματα του αόρατου κόσμου", τότε αυτός που άνοιξε το θέμα, θεωρείται ότι με αντιγράφει;

με συγχωρείς αλλά δε νομίζω!

Λάρα Κροφτ -η αποθέωση!!!
click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stella_206
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 16:25:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stella_206  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σας....
Πολυ ενδιαφερον το συγκεκριμενο θεμα...ειναι η πρωτη φορα που ακουω για κατι τετοιο... Παντως, εμενα μου αρεσει σαν ιδεα...αν χρησιμοποιειται για καλο και απο υπευθυνους ανθρωπους, τοτε καλο μου ακουγεται...και στις περιπτωσεις που ανεφερες λιλιθ (για την ακμη και τη θεραπεια ζωων)... αφου τα καταφερε, μπραβο! Τι αλλο να πω? Προχωραει η τεχνολογια και η επιστημη...απλα ευχομαι να μην εξαρτιομαστε στο μελλον απο κατι τετοιες μηχανες. Τωρα, αν υπαρχει αναγκη και δεν υπαρχει αλλος τροπος απο το να χρησιμοποιηθει μια τετοι μηχανη, τοτε γιατι οχι?
Εχω, ομως, μια απορια....ποιος την κατασκευασε? Εχει ερθει και στην Ελλαδα η οχι ακομα?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 16:35:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλη Στέλλα,
αυτή η μηχανή και πολλές άλλες της ίδιας λογικής -ψυχοτρονικές- λειτουργούν με τη συσσώρευση και διοχέτευση ανθρώπινης ενέργειας. η ενέργεια αυτή δε γνωρίζει η επιστήμη από που προέρχεται γιαυτό και ο προσδιορισμός "ανθρώπινη" και όχι κάτι πιό συγκεκριμένο.

τέτοιες μηχανές δε γνωρίζω να έχουν έρθει στην Ελλάδα με κάποιο επίσημο τρόπο, αλλά υπάρχουν βιβλία που περιγράφουν πώς μπορεί ο καθένας να τις κατασκευάσει!

Λάρα Κροφτ -η αποθέωση!!!
click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Warface
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
247 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 17:40:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Warface  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στα Αγγλικά Mind Control ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 22:37:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους και όλες...

Υπάρχει κάποιο site ή κάποιο βιβλίο σχετικό με το θέμα;;;;

-------------------------
Μώρε κάτι θέλει να μου πει η ζωή...... Αλλά τί είναι αυτό;;;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 01:34:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ λιλιθ αυτο μου θυμησε το μηχανημα του βιλχεμ ραιχ η οργονη νομιζω λεγοταν "αχ αυτη η μνημη μου ρεταρει συνεχεια ξερω ξερω καροτα" η οποια λεγοταν οτι θεραπευσε και μια γυναικα απο καρκινο βεβαια ολα τα κειμενα και τα μηχανηματα του κυριου ραιχ καηκαν γιατι δεν ειχε αδεια εξασκησεως επαγγελματος σαν γιατρος και τον κλεισανε φυλακη οπου και πεθανε εκει και ετσι δεν συνεχιστηκαν τα πειραματα του.


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 14:04:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
υπάρχει το βιβλίο
mind machines του Harry Stine στα Ελληνικά εκδόσεις έσοπτρον,
αλλά είναι εντελώς απλό και δεν περιέχει πολλές μηχανές.

φαντάζομαι στο internet με λίμα "ψυχοτρονική τεχνολογία" psychotronic technologies" ή και "mind machines" θα μπορείτε να βρείτε παραπάνω στοιχεία.

Λάρα Κροφτ -η αποθέωση!!!
click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

artaxerxes
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 17:56:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους artaxerxes  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος artaxerxes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εχω κατασκευασει τη συσκευη,και ναι...ω του θαυματος δουλευει,αλλα
με συνεχη αυθυποβολη θα ελεγα και εστιαση τησ σκεψης στο ζητουμενο.
εχω πιασει στο joker 4, εχω εξαφανισει σμηνη ακριδων και πεταλουδων στο καμπο της αρτας, και εχω φερει κοντα μου την πρωην ναι με
τη δυναμη της δικης μου θελησης...οποιος ενδιαφερεται για λεπτομερειες
εδω ειμαι...

wwwwΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kakao
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 18:56:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakao  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

  • Ο Reich ήταν γιατρός και, μάλιστα, πολύ καλός.

  • Οι mind machines, μάλλον, λειτουργούν ως δόλωμα για το υποσυνείδητο. Νομίζω, όμως, πως μόνο τα κάπως απλοϊκά πνεύματα μπορούν να τις κάνουν να δουλέψουν!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ο ΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
71 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 20:52:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ο ΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΛΑ ΡΕ ΑΡΤΑΞΕΡΞΗ ΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΝΕΙ ΜΠΟΡΩ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΡΙΞΩ ΤΗΝ ΣΚΛΕΝΑΡΙΚΟΒΑ !!!ΧΜ ΚΑΛΟ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ Η ΜΗΧΑΝΗ ΣΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ! ΑΑΑ ! ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΓΛΥΤΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΞΥΛΟ ΤΟΥ ΚΑΡΕΜΠΕ (ΚΛΩΤΣΑΕΙ ΓΕΡΑ ΕΧΕ ΥΠ' ΟΨΙΝ)

ΒΙΟΣ ΑΝΕΟΡΤΑΣΤΟΣ ΜΑΚΡΑ ΟΔΟΣ ΑΠΑΝΔΟΧΕΥΤΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

artaxerxes
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2003, 09:06:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους artaxerxes  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος artaxerxes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε πληροφορω οτι ειχα κουραστει παρα πολυ να εστιαζω τη σκεψη μου,
σε οτι ειχα βαλει σκοπο,και ετσι σταματησα,αλλα θα το ξαναρχισω.
Αυτη η συσκευη περιγραφεται σε ενα βιβλιαρακι μαζι με την γνωστη συσκευη που ειχε κανει επιδειξη ο Γαλανος, αυτη με το χαρτι που γυριζει,οχι με τα πνευματα αλλα μονο με το πνευμα,συν Αθηνα και χειρα κινει δηλ.

wwwwΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2003, 12:07:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H μηχανή σου είναι παρόμοια με αυτή που περιγράφει η lilith;

Δηλ. ενισχυτής, κεραία κ πλάκες;..

Bρε, το kakao!... Tι εννοείς με το "μόνο τα κάπως απλοϊκά πνεύματα μπορούν να τις κάνουν να δουλέψουν!!!"

Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kakao
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2003, 14:03:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakao  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εννοώ, Valnta, τό εξής:
quote:
ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΠΡΩΤΑ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ/ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΜΜΙΑ/ ΑΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΥΘΥΠΟΒΑΛΕΙΣ(ΚΟΡΟΙΔΕΨΕΙΣ ΚΑΤ'ΕΜΕ)ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ....

οι mind machines είναι ένα ψυχολογικό τρυκ: σε βοηθούν να κοροϊδέψεις, για μια στιγμή, τον εαυτό σου και να τον αφήσεις να κάνει αυτό που θα μπορούσε κι από μόνος του! σού αφαιρούν, ας πούμε, κάποια ψυχολογικά φρένα...
(Ο artaxerxes το εξηγεί καθαρότατα.)
Όσο πιο "κομπλικέ" είναι κάποιος, τόσο πιο λίγο (ή πιο δύσκολα) αυθυποβάλλεται με τέτοια στοιχειώδη τρυκ...

Υ.Γ. στο βιβλιαράκι γράφει πως δεν χρειάζεται να κατασκευάσεις το κύκλωμα!!! μπορείς κάλλιστα να το ζωγραφίσεις στο χαρτί- δουλεύει εξίσου καλά!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2003, 14:13:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ok, κατάλαβα...

quote:
Υ.Γ. στο βιβλιαράκι γράφει πως δεν χρειάζεται να κατασκευάσεις το κύκλωμα!!! μπορείς κάλλιστα να το ζωγραφίσεις στο χαρτί- δουλεύει εξίσου καλά!!!

Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ο ΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
71 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2003, 14:26:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ο ΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΒΙΒΛΙΑΡΑΚΙ ΜΙΛΑΤΕ! ΑΑΑ! ΨΥΧΟΤΡΟΝΙΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ? ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΝ ΑΚΡΙΒΗ ΟΡΙΣΜΟ ? ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΔΕΙΧΘΕΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ???

ΒΙΟΣ ΑΝΕΟΡΤΑΣΤΟΣ ΜΑΚΡΑ ΟΔΟΣ ΑΠΑΝΔΟΧΕΥΤΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

artaxerxes
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2003, 14:29:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους artaxerxes  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος artaxerxes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ.
ΔΗΛ. ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ ΚΕΡΑΙΑ ΚΑΙ 2 ΜΕΤΑΛ. ΠΛΑΚΕΣ ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ,Η ΚΕΡΑΙΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΑΣΧΕΤΩΣ WATT..

wwwwΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

artaxerxes
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2003, 14:38:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους artaxerxes  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος artaxerxes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΒΙΒΛ. ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΠΟΤΕ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ,ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΑ ΕΚΔΟΣΗ.ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΑΤΙ?ΤΟ
1996 ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΤΩΝ ΕΠΙΘΥΜΙΩΝ...

wwwwΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2003, 15:11:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
όντως οι ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ψυχοτρονικές μηχανές λειτουργούν με τη μέθοδο της αυθυποβολής.

ωστόσο, όχι όλες και επιπλέον οι όροι τους οποίους χρησιμοποιούμε γιά να εξηγήσουμε παράξενα φαινόμενα, όπως το παραπάνω, είναι και οι ίδιοι λίγο ή πολύ παράξενοι.

άρα το θέμα το λύσαμε;
δε νομίζω!

Λάρα Κροφτ -η αποθέωση!!!
click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2003, 15:38:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΙΛΙΘ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΣΑΙ Ο ΝΟΩΝ ΝΟΗΤΩ.
Ο ΚΥΡΙΟΣ ΓΑΛΑΝΟΣ ΕΒΑΛΕ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΝΟΥ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΡΕΙΣ ΑΙΓΩΚΕΡΟΥΣ.ΑΝ ΘΕΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΟΙΟΥΣ ΜΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ.
ΟΣΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΜΗΝ ΤΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙΣ.ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ +ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΝΑΤΕ.ΑΝ ΗΤΑΝ ΠΙΤΣΟΧΑΡΤΟ(ΕΣΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΒΙΛΓΑΡΙΑ) ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΦΟΡΑ.
Η ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΝΟΥ ΤΟΥ ΟΜΩΣ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΗΣΕ...

ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΕ ΓΙΑ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ.
ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΛΟΓΟΣ ΤΟΥ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΟΧΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΓΑΛΑΝΟΣ.
[ΜΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ] ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ;

ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΚΑΘΕΝΑ(ΓΑΛΑΝΟ ) ΜΑ ΜΕΝΕΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ.( 'Η ΤΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΕ /ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ ΑΥΤΟ.)
ΑΥΤΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ "ΦΡΕΝΟ" ΣΤΗΝ ΕΠΙΓΝΩΣΗ.

ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΟΠΩΣ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΤΙ ΝΑ ΠΩ, Η ΨΥΧΗ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2003, 21:23:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ατμούλα,
δυστυχώς κανένα από αυτά τα περιοδικά δεν έχω διαβάσει, ούτε διαβάζω.
έχω βάλει στο πρόγραμμα κάποια στιγμή να τα αγοράζω, αλλά ακόμη...
οπότε, ιδέα δεν έχω γιά το άρθρο!

γιά τις ψυχοτρονικές μηχανές ήξερα λίγα. γιά την πυραμίδα και γιά τη μηχανή Ιερόνυμους.

quote:
ΟΣΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΜΗΝ ΤΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙΣ

αναφέρεσαι σε μένα;
αν ναι, τότε μάλλον νόμιζα ότι εμείς οι δυό είχαμε κάποτε κάποια επαφή, αλλά έκανα λάθος...

μα ας προχωρήσουμε στο θέμα...

μιά άλλη επίσης ενδιαφέρουσα "μηχανή" ή αν θέλετε "μέσον", που κατατάσσεται στην κατηγορία των συμβολικών μηχανών είναι το "κόλπο της σπείρας και της ζάχαρης"!!!

ένας άνθρωπος στέκεται με το χέρι απλωμένο στο πλάι στο ύψος του ώμου, ενώ ένας άλλος προσπαθεί να του κατεβάσει το χέρι. ο ΄πρώτος άνθρωπος προσπαθεί να αντισταθεί στη δράση του δεύτερου.
πάρτε δύο χαρτάκια και σε κάθε ένα από αυτά ζωγραφίστε μία σπείρα, μία δεξιόστροφη και μία αριστερόστροφη.
χωρίς να κοιτάτε ούτε εσείς ούτε και το άτομο που κάνετε μαζί το πείραμα ποιό χαρτάκι χρησιμοποιείτε, κάντε το εξής πείραμα:
δοκιμάστε με ένα άλλο άτομο γιά 20 συνεχόμενες φορές -με κάποια χρονικά διαστήματα γιά ξεκούραση ενδιάμεσα- να κάνετε το πείραμα με το χέρι, που προανέφερα. κάποιες φορές -τυχαία δίνετε στο άτομο Α το χαρτάκι με την αριστερόστροφη σπείρα, άλλες φορές το χαρτάκι με τη δεξιόστροφη να το κρατήσει με το άλλο του χέρι πάνω από το ηλιακό πλέγμα. ούτε εσείς, ούτε ο άλλος πρέπει να βλέπει το χαρτάκι κατά τη διάρκεια του κάθε πειράματος.
μετά εξετάστε τα αποτελέσματα, όσον αφορά την ποσότητα της δύναμης που χρειάζεται να ασκήσετε στο άτομο Α γιά να του κατεβάσετε το χέρι.

μετά τα λέμε εδώ...

Υ.Γ. μία από τις σπύρες έχει την ίδια δράση με ένα φακελάκι ζάχαρης γιαυτό και το πείραμα αναφέρεται σε σπείρα και ζάχαρη!

Λάρα Κροφτ -η αποθέωση!!!
click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ο ΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
71 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 10:00:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ο ΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΡΩΤΑΩ Η ΟΟΟΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΕΤΕ ΒΑΘΕΙΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ

ΒΙΟΣ ΑΝΕΟΡΤΑΣΤΟΣ ΜΑΚΡΑ ΟΔΟΣ ΑΠΑΝΔΟΧΕΥΤΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 18:48:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΒΙΒΛΙΑΡΑΚΙ ΜΙΛΑΤΕ! ΑΑΑ! ΨΥΧΟΤΡΟΝΙΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ? ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΝ ΑΚΡΙΒΗ ΟΡΙΣΜΟ ? ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΔΕΙΧΘΕΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ???

1) mind machines
2) ηλεκ-τρονικά -κατ'αναλογία: ψυχο-τρονικά (ψυχική δύναμη)
3) ψυχοτρονικές μηχανές
4) και ναί και όχι

ελπίζω φίλε μου να σου απάντησα.


Λάρα Κροφτ -η αποθέωση!!!
click ^


Edited by - λίλιθ on 08/11/2003 18:51:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ο ΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
71 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 19:51:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ο ΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΗ ΛΙΛΙΘ

ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΞΗΤΗΣΑ ΤΟΝ ΟΡΙΣΜΟ ΨΥΧΟΤΡΟΝΙΟ!
ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΣΕ ΠΟΙΟ ΒΙΒΛΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ (ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΤΙΤΛΟΣ ΚΛΠ)
ΤΟ ΒΡΗΚΕΣ ΑΥΤΟ! ΑΝΤΕ ΜΗ ΒΓΑΛΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΟΛΕΑ ΤΩΡΑ!!!

ΒΙΟΣ ΑΝΕΟΡΤΑΣΤΟΣ ΜΑΚΡΑ ΟΔΟΣ ΑΠΑΝΔΟΧΕΥΤΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 10:19:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.esoterica.gr/articles/sciences/10invent/10invent.htm

Λάρα Κροφτ -η αποθέωση!!!
click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 21:17:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

εχω κατασκευασει τη συσκευη,και ναι...ω του θαυματος δουλευει,αλλα
με συνεχη αυθυποβολη θα ελεγα και εστιαση τησ σκεψης στο ζητουμενο.
εχω πιασει στο joker 4, εχω εξαφανισει σμηνη ακριδων και πεταλουδων στο καμπο της αρτας, και εχω φερει κοντα μου την πρωην ναι με
τη δυναμη της δικης μου θελησης...οποιος ενδιαφερεται για λεπτομερειες
εδω ειμαι...

wwww



ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΣΤΟ ΤΖΟΚΕΡ 5+1. ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy