ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΤΙ ΕΣΤΙ ΕΛΛΗΝ ΓΙΑ ΕΣΑΣ....?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
osiris_myth
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 20:51:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osiris_myth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΘΗΞΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑΙ ΜΕΝ ΕΧΕΙ ΥΠΟΘΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΣΑΝ ΜΙΑ ΓΕΝΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΠΟΙΗΣΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ. ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΟΤΙ Η ΛΕΞΗ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΣΕΛΑΣ=ΦΩΣ, ΣΕΛΗΝΗ, ΕΛΛΗΝΑΣ ΚΛΠΚΛΠ. ΑΡΑ ΙΣΩΣ Η ΠΙΟ ΣΩΣΤΗ ΑΠΟΔΩΣΗ ΤΗΣ ΛΕΞΕΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΝΙΟΣ=ΠΕΦΩΤΙΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΛΛΗΝΑΣ. ΓΙΑ ΕΜΑΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ Ο ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΘΝΙΚΟΤΗΤΑ, ΕΙΝΑΙ ΦΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ. ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΓΡΑΙΚΟΥΣ, ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΡΩΜΙΟΥΣ, ΤΙ ΑΣΕΛΓΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΙΕΡΟ ΓΕΝΟΣ ΤΩΝ ΕΛΛΑΝΙΩΝ. ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΠΡΟΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ Η ΕΧΟΥΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ [ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΨΥΧΟΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙ...] ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΘΕ ΠΕΦΩΤΙΣΜΕΝΟΣ ΑΝΑ ΤΗΝ ΓΗ ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ, ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΣΑΡΚΩΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΥΛΙΚΟ, ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΕΤΗ, ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΝΑ ΦΙΛΟΣΟΦΕΙ, ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΙΝΑΞΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟΥ ΥΛΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΕΓΩΙΣΤΙΚΩΝ ΠΑΘΩΝ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ.....ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΜΕΤΑΔΙΔΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΚΑΙ ΓΕΜΑΤΟΣ ΑΡΕΤΕΣ ΚΑΙ ΙΔΑΝΙΚΑ....

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕΙ ΕΘΝΙΚΙΣΤΗ Η ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΤΟΝ ΠΩ ΜΙΚΡΟΠΡΕΠΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΟΥΣΙΑ ΣΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΤΟΥ, ΟΤΙ ΚΡΙΝΕΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΒΑΣΗ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ΑΝΟΥΣΙΩΝ ΚΡΙΤΗΡΙΩΝ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΤΑΜΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ "ΚΑΠΟΙΟΙ".....

ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΔΟΞΑΣΜΕΝΟΙ ΟΙ ΑΡΧΑΙΟΙ ΠΕΛΑΣΓΟΙ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΚΛΥΣΜΟ ΔΙΑΣΚΟΡΠΙΣΤΗΚΑΝ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΛΑΤΗ ΚΑΙ ΤΑ ΜΗΚΗ ΤΗΣ ΓΗΣ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΜΕΤΕΔΩΣΑΝ ΤΟ ΑΙΩΝΙΟ ΑΡΧΑΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΦΩΣ ΚΑΙΜ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΠΑΝΤΟΥ.ΧΩΡΘΙΣ ΑΥΤΟΥΣ, ΘΑ ΗΜΑΣΤΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΛΙΓΟΙ ΠΟΥ ΑΠΕΜΕΙΝΑΜΕ ΠΙΟΝΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΧΕΙΡΙΑ ΤΩΝ ¨ΑΛΛΩΝ¨........

Edited by - osiris_myth on 17/11/2003 21:01:27

Smart Alex-
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2003, 00:18:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Smart Alex-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Osiris myth θα συμφωνίσω μαζί σου.

Θα ήθελα ομως, αν δε σε πειράζει, να μείνω στη λέξη 'Γραικός'.
Με τα λεγόμενα σου καταλαβαίνει κανείς, πως τους Έλληνες (αν και το Ελλάνιοι ειναι πιο σωστό), δεν πρεπει ή είναι λάθος που μας αποκαλούνε Γραικούς.
Έχω την εντύπωση πως Γραικος σημαίνει 'Ο πιο παλιός', οπότε αν ισχύει αυτο, είναι ορθός χαρακτηρισμός του γένους μας.

Διορθώστε με αν κάνω λάθος.
Ευχαριστω.


Victory or ValhallaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

osiris_myth
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2003, 00:30:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osiris_myth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΛΕΧ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ , ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΣΕ ΔΙΟΡΘΩΣΩ. ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΟΡΟ "ΓΡΑΙΚΟΙ" ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗΗ ΟΠΟΙΟΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΣΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΕΣΦΙΖΕ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΣΤΟΝ ΤΟΤΕ ΓΝΩΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΙΚΙΕΣ, ΥΠΗΡΧΕ ΕΝΑΣ ΛΑΟΣ ΣΤΗΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΣΥΝΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΟΡΟ ΓΡΑΙΚΟΙ [ΜΟΥ ΔΙΑΦΕΥΓΕΙ ΤΩΡΑ]ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΗΓΑΝ ΝΑ ΚΑΤΟΙΚΗΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΝΟΤΙΟ ΙΤΑΛΙΑ. ΟΤΑΝ ΑΝΘΗΣΕ Η ΡΩΜΑΙΚΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ ΣΥΝΑΨΑΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥΣ ΔΕΣΜΟΥΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΥΤΗ ΦΥΛΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΑΣ ΟΝΟΜΑΣΑΝ ΕΤΣΙ.ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΕΚΔΟΧΗ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΩΣΤΟ ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΕΙΞΩ ΟΤΙ ΣΕ ΤΡΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ.

ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΠΑΓΚΟΣΜΜΙΟΣ ΜΑΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΩΣ ΕΛΛΗΝΕΣ, ΓΡΑΙΚΟΥΣ, ΡΩΜΙΟΥΣ Η ΟΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΘΕΣ ΠΕΣ ΤΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΝΤΑΣΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΜΑΣ. ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΟΤΙ Ο ΟΡΟΣ "ΕΛΛΑΝΙΟΣ" ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΡΥΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΡΙΚΛΕΙΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΝΝΟΙΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ....."ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΕΘΝΟΣ Η ΚΡΑΤΟΣ..ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΗ ΕΝΝΟΙΑ,,,,]

Edited by - osiris_myth on 18/11/2003 14:50:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2003, 00:31:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΛΛΗΝ για μένα είναι και θα είναι για πάντα κάτι ξεχωριστό και μοναδικό σε αυτή τη Γή.Οχι γιατί το γράφουν τα βιβλία,ούτε γιατί το λένε οι σοφοί,αλλά γιατί...ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΩΤΟΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ?ΔΕΝ ΤΟ ΝΙΩΘΕΤΕ ΟΛΟΙ?ΔΕΝ ΝΙΩΘΕΤΕ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΚΑΙΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΕΤΕ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΙ?ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΣΤΕ!

ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2003, 00:53:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
υπηρξε καποτε ενας πλανητης,ο οποιος ειχε το ονομα "ΚΡΥΠΤΩΝΑς",..

μια καταστροφη απειλουσε τον τοπο οπου μεγαλωσε ο ΚΑΛ-ΕΛ(καλος

ελλην ;;;;;;;) ετσι σταλθηκε σε εναν πλανητη,ο οποιος ονομαζεται ΓΑΙΑ,

σε μια πολη ,η οποια ονομαζεται ΜΕΤΡΟΠΟΛΗς ...η συνεχεια στον

ΣΟΥΠΕΡΜΑΝ ....

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2003, 03:08:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΛΛΗΝ για μένα είναι και θα είναι για πάντα κάτι ξεχωριστό και μοναδικό σε αυτή τη Γή.Οχι γιατί το γράφουν τα βιβλία,ούτε γιατί το λένε οι σοφοί,αλλά γιατί...ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΩΤΟΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ?ΔΕΝ ΤΟ ΝΙΩΘΕΤΕ ΟΛΟΙ?ΔΕΝ ΝΙΩΘΕΤΕ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΚΑΙΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΕΤΕ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΙ?ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΣΤΕ!

ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"



ΠΕΣ ΤΑ ΑΡΧΟΝΤΑ... ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΣΥΝΑΜΑ
Μ Ο Ν Α Δ Ι Κ Η ΑΛΗΘΕΙΑ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

osiris_myth
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2003, 22:00:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osiris_myth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
MANO ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ..........ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΚΡΗΒΟΝΤΟΥΣΑΝ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ, ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ "ΑΛΛΟΥ"..........

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2003, 22:53:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
osiris_myth :))))

βοηθησε μας,δηλαδη τι εννοεις;;; :)

με απεραντο σεβασμο και αγαπη ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

osiris_myth
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2003, 01:57:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osiris_myth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟΣΟ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΟΣΕ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΟΥ HOLLYWOOD ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΣΥΜΠΑΘΩ]ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΟΤΙ ΚΡΥΒΟΥΝ ΑΡΚΕΤΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΚΑΙ "ΝΟΗΜΑΤΑ" ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΤΟΥΣ. ΑΝ ΘΕΣ ΚΙ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΜΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ "INDEPENTENCE DAY", "STARWARS", ΚΛΠΚΛΠ. ΟΤΑΝ ΕΛΑΓΑ ΟΤΙ ΟΙ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΒΡΗΣΚΟΝΤΑΙ ΑΛΛΟΥ ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΣΤΑ ΤΟΣΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΑΡΧΕΙΑ, ΠΑΠΥΡΟΥΣ , ΒΙΒΛΙΑ ΚΛΠ ΤΗΣ ΑΡΧΑΙΑΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ ΧΑΘΗΚΑΝ Ή ΚΑΗΚΑΝ. Η ΑΚΟΜΑ ΠΟΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΕΝΕΣ ΚΑΛΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΡΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ...

ΕΛΠΙΖΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΤΟΠΗΣΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2003, 04:28:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ti sxesh exei auto to topic me to paraxeno?
Ellhn einai opoios aisthanete Ellhn

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2003, 17:57:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε osiris myth,
Θα παραθέσω λόγο αλλού, και αργότερα την δική μου άποψη, πάντα μετά από παρακολούθηση της ροπής του θέματος.

Ο Σίλλερ για τον Έλληνα:
"Καταραμένε Έλληνα.
Όπου να γυρίσω τη σκέψη μου, όπου και να στρέψω τη ψυχή μου, μπροστά μου σε βρίσκω.
Τέχνη λαχταρώ, Ποίηση, Θέατρο, Αρχιτεκτονική, εσύ μπροστά, πρώτος και αξεπέραστος.
Επιστήμη αναζητώ, Μαθηματικά, φιλοσοφία, Ιατρική, κορυφαίος και ανυπέρβλητος.
Για Δημοκρατία διψώ, Ισονομία και Ισοπαλία, εσύ μπροστά μου, ασυναγώνιστος κι ανεπισκίαστος.
Καταραμένε Έλληνα, καταραμένη γνώση!
Γιατί να σε αγγίξω;
Για να αισθανθώ πόσο μικρός είμαι, ασήμαντος, μηδαμινός;
Γιατί δεν με αφήνεις στην δυστυχία μου και στην ανεμελιά μου;"

Αυτό το κείμενο, νομίζω ότι συνοψίζει την έως τώρα πορεία των posts σας φίλοι μου και τις αιτίες του "πολέμου" κατά του γένους μας.

Με εκτίμηση,
Mantis.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

osiris_myth
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 19:29:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osiris_myth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΞΕΦΥΓΑΜΕ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΘΙΞΩ ΑΡΧΙΚΑ. ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Η ΠΑΡΑΠΟΜΠΗ ΤΗΣ MANTIS ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΩΡΑΙΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ. ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΑΠΟΨΕΙΣ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΒΑΣΗ ΙΣΤΩΡΙΚΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΚΑΙ ΜΕΛΕΤΩΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΡΟ "ΕΛΛΗΝΑΣ" ......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 19:45:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.panellinismos.gr/riseis.htm
"Οις οιωνος αριστος,αμυνεσθαι περι πατρις"

(Ομηρος)

"Ολβιος οστις της Ιστοριας εσχε μαθησιν"

(Ευριπιδης)

"Η ιστορια πραγματι μαρτυς των αιωνων,φως της αληθειας,ζωη της μνημης,διδασκαλος του βιου,αγγελιοφορος του παρελθοντος"

(Κικερων)

"Μητρος τε πατρος και των αλλων προγονων απαντων τιμιωτερον εστιν η πατρις"

(Πλατων)

"Ου φεισομεθα της ζωης ημων"

(Κ.Παλαιολογος)

"Κι αν πεθανωμεν,πεθαινομεν δια την πατριδα μας,την θρησκειαν μας....Αυτος ο θανατος ειναι γλυκος....κανενας δεν ειναι αθανατος..."

(Μακρυγιαννης)

"Ειναι γλυκυς ο θανατος μονον οταν κοιμωμεθα εις την πατριδα"

(Α.Καλβος)

"Πολεμος δικαιος,ειρηνης αισχρας αιρετωτερος"

(Δημοσθενης)

"Κι αν ειναι να πεθανουμε για την Ελλαδα,θεια ειν'η δαφνη,μια φορα κανεις πεθαινει"

(Μιστραλ)

"Ανευ της Ελευθεριας τι θα ητο η Ελλας και ανευ της Ελλαδος τι θα ητο ο κοσμος"

(Β.Μυλλερ)

"Τιμη σ'εκεινους οπου στην ζωη των ωρισαν να φυλαττουν Θερμοπυλας"

(Καβαφης)

"Θελει αρετη και τολμη η Ελευθερια"

(Α.Καλβος)

"Ανδρων επιφανων πασα γη ταφος"

(Θουκιδιδης)

"Μονος πολεμος νομιμος ειναι ο υπερ ελευθεριας και αυτονομιας παντος εθνους πολεμος"

(ΑΔ.Κοραης)


"......μητε πλουτος,μητε κτηματα,μητε υπαρχοντα δεν εξισουνται με την ελευθεριαν"

(Δ.Υψηλαντης)

"Ω παιδες Ελληνων ιτε,ελευθερουτε δε παιδας,γυναικας,θεων τε πατρωων εδη,θηκας τε προγονων'Νυν υπερ παντων αγων"

(Αισχυλος)

"Η φωνη της πατριδος ειναι η φωνη του Θεου"

(Κων.Νικολοπουλος)

"Καλυτερα μιας ωρας ελευθερη ζωη,παρα σαραντα χρονια σκλαβια και φυλακη"

(Ρ.Φεραιος)

"Του Ξερξου γραψαντος <πεμψον τα οπλα>,αντεγραψε<μολων λαβε>"

(Πλουταρχος)

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 19:45:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η πυλη ανοιξε,
μεσα μας καλεσε,
γνωση να λαβουμε,
με φως μας εντυσε,
ο χρονος κυλησε,
στην ωρα εγνεψε,
μια μεθη μας αφησε,
το εναυσμα εδωσε,
το φως μας χαρησε,
ελληνες μας βαφτησε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΜΠΟΤΣΑΚ.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

osiris_myth
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 20:43:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osiris_myth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΑΝΟ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΛΕΞΗ.........
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ TOPIC ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ "ΚΛΕΙΔΩΘΕΙ" ΕΔΩ ΠΡΟΣ ΤΙΜΗ ΣΟΥ......!!!!!

Ή ΜΑΛΛΟΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟ ΑΥΤΟ, ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΥΠΕΡΚΑΛΗΨΕΣ ΦΙΛΕ ΜΑΝΟ..........

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

osiris_myth
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 07:29:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osiris_myth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΣ ΜΗ ΕΛΛΗΝ ΒΑΡΒΑΡΟΣ...............

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

osiris_myth
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 21:52:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osiris_myth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΩ Η ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ...ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΦΙΛΟΣΟΦΩ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 21:58:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kai apo ta taxidia sou auto exeis katalavei? oti pas mh Ellhn varvaros? mallon den exeis taxidepsei polu :P

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

osiris_myth
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 22:18:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osiris_myth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΤΑΡΧΗΝ κ. terpandre ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ ΚΡΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙ ΕΝΝΟΟΥΝ. Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΤΟ ΡΗΤΟ "ΠΑΣ ΜΗ ΕΛΛΗΝ ΒΑΡΒΑΡΟΣ" ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΥΠΟΨΗ ΤΟΥ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ Η ΖΕΙ ΣΤΑ ΣΤΕΝΟΤΑΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΕΝΟΣ ΚΡΑΤΟΥΣ. ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΛΛΗΝΑΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ
quote:
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΘΕ ΠΕΦΩΤΙΣΜΕΝΟΣ ΑΝΑ ΤΗΝ ΓΗ ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ, ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΣΑΡΚΩΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΥΛΙΚΟ, ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΕΤΗ, ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΝΑ ΦΙΛΟΣΟΦΕΙ, ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΙΝΑΞΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟΥ ΥΛΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΕΓΩΙΣΤΙΚΩΝ ΠΑΘΩΝ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ.....ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΜΕΤΑΔΙΔΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΚΑΙ ΓΕΜΑΤΟΣ ΑΡΕΤΕΣ ΚΑΙ ΙΔΑΝΙΚΑ

ΑΥΤΑ......ΜΑΘΕ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΤΑ ΤΟPIC ΠΡΙΝ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ ΤΙΣ "ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΕΣ" ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ. ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΕΧΩ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙ ΑΡΚΕΤΑ Η ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΑΣΕ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΓΩ.

Η ΓΝΩΣΗ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ..........

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 22:20:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Exeis dikio sygnwmh den prosexa ti eixes grapsei :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

osiris_myth
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 22:57:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osiris_myth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΚΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΤΟΝΟ ΥΦΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 02:31:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

η πυλη ανοιξε,
μεσα μας καλεσε,
γνωση να λαβουμε,
με φως μας εντυσε,
ο χρονος κυλησε,
στην ωρα εγνεψε,
μια μεθη μας αφησε,
το εναυσμα εδωσε,
το φως μας χαρησε,
ελληνες μας βαφτησε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΜΠΟΤΣΑΚ.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας



Μάνο μου, δεν έχω τίποτα να προσθέσω πέρα απ' ότι έγραψες!
Πραγματικά με συγκίνησες... έως τώρα ένιωθα περήφανη για την καταγωγή μου... αλλά πια νιώθω απείρως υπερήφανη.

Με εκτίμηση,
Mantis.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

2600Hz
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 04:03:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 2600Hz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την εχουμε και μεγαλυτερη απο ολους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 07:52:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΛΛΗΝ,ΤΟ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ΛΕΞΗ..ΦΩΤΕΙΝΟΣ ΝΟΥΣ

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rathamanthes
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 08:43:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rathamanthes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΨΑΞΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΕΣΤΙ ΕΛΛΗΝ. Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΕΔΩ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.

ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟΣΟΥΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΟΥΝ, ΑΝΑΖΗΤΟΥΝ, ΕΡΕΥΝΟΥΝ, ΦΙΛΟΣΟΦΟΥΝ?

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ, ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ, ΑΣ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ Η ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΘΑ ΑΝΑΣΤΗΘΕΙ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mandragoras
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 14:49:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mandragoras  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν και ξέρω πως μπορεί να πέσετε να με "φάτε", θα πω την άποψη μου.

Οσα γράφονται εδώ με έχουν αφήσει έκπληκτο...
Πως μπορείτε να πιστέυετε τέτοια πράγματα? Πραγματικά απίθανο!

Αλλος δοξάζει τους αρχαίους Πελασγούς που μετά τον κατακλυσμό διασκορπίστηκαν σε όλη τη Γη και μετέδωσαν το αρχαίο αιώνιο ελληνικό φως (!!??).
Ο Sonap γράφει πως ο Ελλην θα είναι για πάντα κάτι ξεχωριστό και μοναδικό σε αυτή τη Γη γιατί ... είμαστε πρώτοι πως να το κάνουμε (ελπίζω να τα γράφεις με χιούμορ αυτά ,φίλε Sonap).
Ο 2600Hz (μεσαίο σε βρίσκω ...) γράφει πως την έχουμε πιο μεγάλη από όλους.... χεχε
Σαν επισφράγισμα, σκάει και ο Rathamanthes με την φοβερή ρητορική του ερώτηση "ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟΣΟΥΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΟΥΝ, ΑΝΑΖΗΤΟΥΝ, ΕΡΕΥΝΟΥΝ, ΦΙΛΟΣΟΦΟΥΝ?" και συνεχίζοντας ..."ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ, ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ, ΑΣ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ Η ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΘΑ ΑΝΑΣΤΗΘΕΙ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ."


Μα ποιός είσαι? Ο Καρατζαφέρης?


Ελπίζω να μην προσέβαλα κάποιους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

osiris_myth
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 19:19:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osiris_myth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ MANDRAGORA ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΕ "ΦΑΩ" ΟΠΩΣ ΙΣΧΥΡΙΖΕΣΑΙ ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΚΡΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΣΥΝΟΜΗΛΙΤΩΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΞΕΘΕΣΕΣ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΑΠΟΨΕΙΣ. ΓΙΑΤΙ.....? ΞΕΡΕΙΣ Ο ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΟΛΩΝ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΡΙΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ, ΜΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mandragoras
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 23:35:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mandragoras  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΘΗΞΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑΙ ΜΕΝ ΕΧΕΙ ΥΠΟΘΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΣΑΝ ΜΙΑ ΓΕΝΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΠΟΙΗΣΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ. ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΟΤΙ Η ΛΕΞΗ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΣΕΛΑΣ=ΦΩΣ, ΣΕΛΗΝΗ, ΕΛΛΗΝΑΣ ΚΛΠΚΛΠ. ΑΡΑ ΙΣΩΣ Η ΠΙΟ ΣΩΣΤΗ ΑΠΟΔΩΣΗ ΤΗΣ ΛΕΞΕΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΝΙΟΣ=ΠΕΦΩΤΙΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΛΛΗΝΑΣ. ΓΙΑ ΕΜΑΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ Ο ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΘΝΙΚΟΤΗΤΑ, ΕΙΝΑΙ ΦΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ. ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΓΡΑΙΚΟΥΣ, ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΡΩΜΙΟΥΣ, ΤΙ ΑΣΕΛΓΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΙΕΡΟ ΓΕΝΟΣ ΤΩΝ ΕΛΛΑΝΙΩΝ. ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΠΡΟΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ Η ΕΧΟΥΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ [ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΨΥΧΟΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙ...] ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΘΕ ΠΕΦΩΤΙΣΜΕΝΟΣ ΑΝΑ ΤΗΝ ΓΗ ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ, ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΣΑΡΚΩΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΥΛΙΚΟ, ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΕΤΗ, ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΝΑ ΦΙΛΟΣΟΦΕΙ, ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΙΝΑΞΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟΥ ΥΛΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΕΓΩΙΣΤΙΚΩΝ ΠΑΘΩΝ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ.....ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΜΕΤΑΔΙΔΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΚΑΙ ΓΕΜΑΤΟΣ ΑΡΕΤΕΣ ΚΑΙ ΙΔΑΝΙΚΑ....

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕΙ ΕΘΝΙΚΙΣΤΗ Η ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΤΟΝ ΠΩ ΜΙΚΡΟΠΡΕΠΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΟΥΣΙΑ ΣΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΤΟΥ, ΟΤΙ ΚΡΙΝΕΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΒΑΣΗ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ΑΝΟΥΣΙΩΝ ΚΡΙΤΗΡΙΩΝ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΤΑΜΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ "ΚΑΠΟΙΟΙ".....

ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΔΟΞΑΣΜΕΝΟΙ ΟΙ ΑΡΧΑΙΟΙ ΠΕΛΑΣΓΟΙ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΚΛΥΣΜΟ ΔΙΑΣΚΟΡΠΙΣΤΗΚΑΝ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΛΑΤΗ ΚΑΙ ΤΑ ΜΗΚΗ ΤΗΣ ΓΗΣ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΜΕΤΕΔΩΣΑΝ ΤΟ ΑΙΩΝΙΟ ΑΡΧΑΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΦΩΣ ΚΑΙΜ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΠΑΝΤΟΥ.ΧΩΡΘΙΣ ΑΥΤΟΥΣ, ΘΑ ΗΜΑΣΤΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΛΙΓΟΙ ΠΟΥ ΑΠΕΜΕΙΝΑΜΕ ΠΙΟΝΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΧΕΙΡΙΑ ΤΩΝ ¨ΑΛΛΩΝ¨........

Edited by - osiris_myth on 17/11/2003 21:01:27


Τι να σου πω βρε Οσιρη... ΄
Καταρχήν, αν σου είναι εύκολο προσπάθησε να μη γράφεις με κεφαλαία, γιατι ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙΣ. (για αυτό φοβήθηκε το μάτι μου)
Οσο για τα υπόλοιπα, από που να αρχίσω και που να τελειώσω.
Τι να πω για το "ιερό γένος των Ελλάνιων". για το οποίο αν και έχεις κάποιες ενδείξείς, δεν είσαι και τόσο σίγουρος πως προέρχονται από άλλο πλανήτη.
Από ότι κατάλαβα από τα λεγόμενα σου, οι Ελληνες δεν είναι Ελλάνιοι. Ισως είναι κάποιοι, αλλά το ίδιο μπορεί να ισχύει για οποιοδήποτε κάτοικο αυτού του πλανήτη.
Εσύ, είσαι Ελλάνιος? Ξέρεις και άλλους Ελλάνιους? Είναι Ελληνες?

Συγχώρεσε με Οσιρη, αλλά αυτά που γράφεις μου φαίνονται εξωφρενικά. Καλά κάνεις και τα πιστεύεις βεβαίως, αλλά που τα έμαθες όλα αυτά?
Αν θες πες μου που βασίζονται όλα αυτά, μηπώς και μπορέσουμε να το συζητήσουμε το πράγμα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

osiris_myth
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2003, 22:22:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osiris_myth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ κ.Mandragora,ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΛΥΝΟΥΜΕ ΤΑ ΕΡΩΤΑΜΑΤΑ ΣΑΣ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΜΑΣ ΛΟΙΠΟΝ
quote:
Αν θες πες μου που βασίζονται όλα αυτά, μηπώς και μπορέσουμε να το συζητήσουμε το πράγμα.

ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΕΣ ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΑΩ ΤΟ "ΠΡΑΜΑ" ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΕΙΜΑΙ ΔΙΑΛΑΚΤΙΚΟΣ ΣΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ, ΑΠΛΑ ΕΡΕΥΝΩ ΣΥΝΕΧΩΣ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΕΛΛΑΝΙΟΙ. ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΥ ΒΑΣΙΖΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΕΛΩ 3 fOROUM ΕΚΤΑΣΗ. ΑΠΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΑΠΟΚΡΥΠΤΟΓΡΑΦΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΥΘΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ. ΟΡΦΙΚΑ ΚΕΙΜΕΝΑ, ΤΙΜΑΙΟΣ ΚΑΙ ΠΛΑΤΩΝΑΣ, ΜΥΘΟΛΟΓΙΑ, ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΤΩΡΑ [πχ. ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ...]. Ο ΚΥΡΙΟΤΕΡΟΣ ΛΟΓΟΣ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΝΟΙΩΘΩ ΜΕΣΑ ΜΟΥ, ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΚΑΙ 1-2 ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ.

quote:
αλλά αυτά που γράφεις μου φαίνονται εξωφρενικά

ΘΑ ΣΟΥ ΣΥΝΗΣΤΟΥΣΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΡΙΣΕΙΣ ΚΑΙ "ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ" ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΜΕ ΑΒΑΣΙΜΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΤΕΙΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ [ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ] ΜΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ.

quote:
Καταρχήν, αν σου είναι εύκολο προσπάθησε να μη γράφεις με κεφαλαία, γιατι ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙΣ

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΑΛΛΑ Ο ΚΥΡΙΟΤΕΡΟΣ ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΓΙΣΤΟΙ ΑΡΧΑΙΟΙ ΕΛΛΑΝΙΟΙ ΚΑΙ ΠΡΟΓΟΝΟΙ ΜΑΣ ΓΡΑΦΑΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΤΑΡΓΗΣΑΝΕ ΟΙ ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΙ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

osiris_myth
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2003, 22:30:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osiris_myth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τι να πω για το "ιερό γένος των Ελλάνιων". για το οποίο αν και έχεις κάποιες ενδείξείς, δεν είσαι και τόσο σίγουρος πως προέρχονται από άλλο πλανήτη.
Από ότι κατάλαβα από τα λεγόμενα σου, οι Ελληνες δεν είναι Ελλάνιοι. Ισως είναι κάποιοι, αλλά το ίδιο μπορεί να ισχύει για οποιοδήποτε κάτοικο αυτού του πλανήτη.

ΤΟ ΥΦΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΔΙΑΛΕΚΤΙΚΟ, ΑΠΛΑ ΕΚΦΡΑΖΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ, ΠΟΥ ΑΦΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΡΕΥΝΩ ΣΥΝΕΧΩΣ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΘΥΜΟΣ ΝΑ ΤΙΣ ΑΛΛΑΞΩ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ. ΕΣΥ ΛΕΣ ΓΕΝΙΚΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΚΑΙ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΤΟΠΑ ΚΑΙ ΕΞΑΓΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ, ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΠΙΣΤΕΥΩ [ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΛΛΕΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΛΑΟΥΣ] ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ "ΑΣΤΡΙΚΗ" ΙΔΙΟΤΗΤΑ.

quote:
Εσύ, είσαι Ελλάνιος? Ξέρεις και άλλους Ελλάνιους? Είναι Ελληνες?

ΣΕ ΕΙΡΩΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝΟΥΣΙΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΩ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ. ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΕΚΦΡΑΣΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ Εσύ, είσαι Ελλάνιος? Ξέρεις και άλλους Ελλάνιους? Είναι Ελληνες?
ΕΛΛΑΝΙΟΣ [ΠΕΦΩΤΙΣΜΕΝΟΣ] ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ, ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mandragoras
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 15:19:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mandragoras  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά εντάξει...

Μάλλον έκανα λάθος που "ανακατέυτηκα" σε αυτή τη συζήτηση περί Ελλάνιων. Φίλε Osiris_Myth ζητώ συγνώμη αν ένοιωσες πως σε ειρωνεύτηκα, δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου.
Θα αποχωρήσω από τη συζήτηση αυτή, διότι νομίζω πως δεν πρόκειται να βγει νόημα. Υπάρχει ένα χάσμα (ιδεών και όχι μόνο) ανάμεσα μας, το οπόίο δεν θα μας επιτρέψει τον υγιή διάλογο.

Παρ΄όλα αυτά σου εύχομαι καλή τύχη στην αναζήτηση σου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy