ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΞΟΡΚΙΣΜΟΣ ΑΛΗΘΕΙΑ Η ΨΥΧΩΣΗ???
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ntemis
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2003, 00:12:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ntemis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΠΟΛΛΟΙ ΕΙΧΑΝ ΤΗΝ ΑΣΧΗΜΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ (ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ) ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΔΑΙΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΖΩΗ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ,ΑΛΛΟΙ ΛΕΝΕ ΠΡΟΚΛΗΘΗΚΕ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΑΝ ΜΑΓΕΙΑ,ΑΛΛΟΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΕΒΡΙΖΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΓΓΕΝΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΡΙΟΤΑΝ ΚΑΙ ΒΡΙΚΕ ΕΙΣΟΔΟ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΚΟ ΠΝΕΥΜΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΒΑΛΕΙ,ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΕΝΙΩΣΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΑΙΜΟΝΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΔΙΠΛΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΝΑ ΒΡΙΖΕΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΘΕΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΤΡΕΛΑΣ,ΠΟΛΛΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΘΕΩΡΟΥΝ ΟΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΠΑΣΧΟΥΝ ΑΠΟ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΙΑ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ!ΟΙ ΙΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΙΟ ΑΤΥΧΟΙ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ:-)ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ?ΕΧΕΤΕ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ?ΕΧΕΤΕ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Η ΝΙΩΣΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΑΣ ΝΑ ΣΑΣ ΚΥΡΙΕΥΕΙ ΕΝΑ ΚΑΚΟ ΠΝΕΥΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΣΤΡΑΒΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΑΣ?Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ?

Αν η καρδιά σου είναι απο γυαλί,
μην την εμπιστευτείς σε χέρια που τρέμουν.

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2003, 14:35:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΝΤΕΜΗ ΜΟΥ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΨΥΧΩΣΗ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΜΒΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.
ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΣΩΜΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΔΑΙΜΟΝΕΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΙΡΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ Η ΤΑΙΝΙΑ Ο ΕΞΟΡΚΙΣΤΗΣ ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΑΛΗΘΙΝΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΟΠΟΥ(ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ) Ο ΠΑΘΩΝ ΖΗΤΑΕΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΕΝΑ <<HELP>> ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΗΜΙΟ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΔΗΛΑΔΗ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΩΒΙΣΜΕΝΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΛΑΒΕ ΤΕΛΩΣΠΑΝΤΩΝ ΑΥΤΟΣ Ο ΔΑΙΜΟΝΑΣ ΕΓΙΝΕ ΣΤΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΒΑΣΙΣΤΙΚΕ ΚΑΙ Η ΤΑΙΝΙΑ. ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΨΥΧΟΠΑΘΗΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ!!! ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΙΔΙΟΤΗΤΑ!!!

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2003, 16:08:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
demis

Πολυ καλή απορία. Λύνεται και παρα πολύ εύκολα. Γιατί δεν ρωτάς
κάποιο θεολόγο η τον παπά της ενορίας σου ? Αυτοί σίγουρα έχουν
το κατάλληλο θεωρητικό υπόβαθρο για να σου πούν τι είναι δαιμονισμός.
Μετά πες μας και εμάς τι σου είπαν.


Αγγελος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ntemis
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2003, 23:12:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ntemis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΓΕΛΕ ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΥΠΑΡΚΤΟ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΕΞΟΡΚΙΣΜΟ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΕΡΝΕΙ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ!ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΣΕ ΣΠΙΤΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΚΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΙΔΙΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΕΦΕΥΓΑΝ ΤΡΑΠΕΖΙΑ ΚΑΙ ΚΑΡΕΚΛΕΣ ΚΑΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΧΑΜΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΕΙΞΟΥΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ!

Αν η καρδιά σου είναι απο γυαλί,
μην την εμπιστευτείς σε χέρια που τρέμουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stavros_Η
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
177 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2003, 23:17:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stavros_Η  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πολυ καλή απορία. Λύνεται και παρα πολύ εύκολα. Γιατί δεν ρωτάς
κάποιο θεολόγο η τον παπά της ενορίας σου ? Αυτοί σίγουρα έχουν
το κατάλληλο θεωρητικό υπόβαθρο για να σου πούν τι είναι δαιμονισμός.
Μετά πες μας και εμάς τι σου είπαν.

Φίλε Άγγελε με συγχωρείς πολύ, αλλά δεν νομίζω οι πατέρες να είναι ικανοί να προσφέρουν την πλέον αμερόληπτη και επιστημονική προσέγγιση πάνω στο θέμα ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ntemis
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2003, 23:21:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ntemis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΒΙΩΣΕΙ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ!

Αν η καρδιά σου είναι απο γυαλί,
μην την εμπιστευτείς σε χέρια που τρέμουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 03:07:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ο ανθρωπος ενω ειναι λογικη υπαρξη ειναι και το
πιο παραλογο πλασμα που του αρεσουν ολων των ειδων οι παραξενιες που λεγονται θαυματα

η λογικη μας λεει ενα πραγμα υπαρχει ομως κατι στον καθενα μας περα απο την λογικη που μας κανεινα παραδεχομαστε με προθυμια τα θαυματα

μπορει να μην πιστευουμε στην ανασταση του ιησου μπορει ομως να πιστευουμε στους εξωγηινους και μπορει ακομα να μην πιστευουμε σε τιποτα απο αυτα ομως οπως και να εχει σε κατι εχουμε πιστεψει το οποιο δεν το ειδαμε με τα ματια μας

δεν υπαρχει ψεμα χωρις να υπαρχει και η αληθεια
δεν μπορει να μιλησει καποιος για πρασινα αλογα αν δεν εχει δει αλογο


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like you

Edited by - endorama on 21/11/2003 03:10:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 06:10:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω τι είναι ούτε ενδιαφέρομε να μάθω, πάντως άμα μου λασκάρει εμένα ποτέ και αρχίσω να φέρομε έτσι, θα προτιμούσα τον ψυχίατρο παρά τον παπά, γιατί ο ψυχίατρος θα με κάνει καλά, ενώ ο παπάς απλά θα με βοηθήσει να ταυτιστώ περισσότερο σε αυτόν τον ρόλο του δαιμονισμένου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 10:48:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα φιλοι μου...Ωραιο θεμα...Να τονισω οτι η Επιστημη(ψυχιατροι,επιστημονες κτλ) εχουν εδω και παρα πολλα χρονια διαμαχες με την θρησκεια...γι'αυτο μην περιμενεις να καταλαβεις ποιος εχει αληθεια...Πανω στο θεμα τωρα...Ο λεγομενος Δαιμονισμος γινεται οταν καποιο πνευμα ανεωτερου επιπεδου κανει καταληψη του σωματος με σκοπο το καλεσμα αλλων πνευματων του επιπεδου του,Δαιμονες...Με αυτον τον τροπο υπαρχουν τοσες χιλιαδες παραθρησκειες(στην Ελλαδα).
Για να διωξεις αυτο το πνευμα απο μεσα σου,δεν ειναι απαραιτητος μονο ο εξορκισμος..Ο Εξορκισμος ειναι για αγριες καταστασεις..Για δαιμονες πολυ πιο επικινδυνους..
Το πνευμα μπορει να φυγει αν του δωσεις μια σαφης απαντηση..."Φυγε απο δω.Μην με ενοχλεις πια.Ζουμε σε 2 τελειως διαφορετικους κοσμους.Ασε με"...Επισης με καποια λογια απο αρχαια βιβλια..(δεν θυμαμαι τις φρασεις)...Υπαρχουν και αλλοι τροποι που δεν τους θυμαμαι(κολλησε το μυαλο μου[Β)])...

Αυτα πανω κατω....

Χαιρετω..eViL one


...The eyes is the only truth...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 11:14:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ο εξορκισμος δεν ειναι ιδιοτητα μονο των χριστιανων παπαδων

παντως μερικοι ανθρωποι με σοβαρο προβλημα μετα τον εξορκισμο συνεχισαν μια χαρα την ζωη τους ετσι λοιπον τι αν εκανε το καλο ο ψυχιατρος ή καποιος ιερεας το αποτελεσμα μετραει σωστα?

αραγε ποσοι δαιμονισμενοι ειναι κλεισμενοι σε καποιο ιδρυμα οπου τους ποτιζουν τα χαπια με το ζορι?


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 11:29:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστη η τελευταια απορια σου φιλε endorama...
Τους δινουν χαπια νομιζοντας οτι ειναι τρελλαρες..

Απ'τον τρελλο να περιμενεις την αληθεια...

Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 13:39:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γενικά πιστεύω ότι οι περισσότερες περιπτώσεις "δαιμονισμού" είναι ψυχικές παθήσεις.

Eιδικότερα όμως...
Δεν μπορώ να βγάλω από το μυαλό μου ένα περιστατικό που είχα δει κάποτε όταν ήμουν γύρω στα 12. Ήμουν στην Kεφαλλονιά, στο μοναστήρι του Aγ. Γερασίμου όπου μια φορά το χρόνο μαζεύονται διάφοροι "τρελοί" κ περνάει από πάνω τους η εικόνα για να τους θεραπεύσει.

Ήταν την ώρα της λειτουργίας κ ξαφνικά ακούω ένα "σούσουρο" από πίσω κ γυρνάω το κεφάλι μου να δω. O κόσμος που στεκόταν στο πίσω μέρος της εκκλησίας άρχισε να "ανοίγει".
Όταν οι ακριβώς από πίσω μου κάναν στο πλάι, είδα να περνάει από μπροστά μου μια γυναίκα, η οποία σερνόταν στο πάτωμα.

Όταν λέω "σερνόταν" εννοώ ότι το σώμα της κινιόταν με τον ίδιο τρόπο που κινούνται τα φίδια. Eίχε τα χέρια κολλημένα στα πλευρά της κ φαινόταν να δίνει ώθηση με τους μύες της κοιλιάς της αλλά με ένα τρόπο τελείως ανορθόδοξο, σαν να μην είχε καθόλου κόκκαλα.

Όταν έφτασε μπροστά στον παπά έβγαλε μια απόκοσμη φωνή κ παρακάτω δεν ξέρω γιατί φρίκαρα κ βγήκα έξω...

Πέρα από τη γενικότερη "θεωρία" μου.. αυτό το περιστατικό έχει μείνει στην μνήμη μου...
κάνοντας "τον δικηγόρο του διαβόλου"...



Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 14:46:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Ακόμα δεν έχω ξεκαθαρίσει μέσα μου, εάν πιστεύω στον δαιμονισμό όμως τείνω να πω ότι υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις.

Είδα πριν αρκετό καιρό κάποια εκπομπή, η οποια μέσω κρυφής κάμερας έδειχνε μία νέα κοπέλα η οποία ήταν μέσα σε μια εκκλησία, μπροστά σε έναν παπά & την κρατούσαν 3 άτομα, επειδή εκείνη αντιδρούσε πολύ βίαια στα λόγια του παπα. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι οι κραυγές που έβγαζε... έμοιαζαν απόκοσμες.

Σε κάποια φάση ο παπάς επέμενε να την ρωτάει "ποιος σε έβαλε εκεί", πράγμα που μου έκανε πολύ εντύπωση. Μαζί με τα ουρλιαχτά της και τις περίεργες φωνές που έβγαζε η κοπέλα ακούστηκε ένα "Σοφία".

Όταν μετά από ώρα η κοπέλα επανήλθε σε μια "φυσιολογική" κατάσταση και ηρέμισε, ο παπάς την ρώτησε "Ποια είναι η Σοφία" και εκείνη απάντησε "Σοφία λένε την κουμπαρα μου. Γιατί?"

Ακόμα αναρωτιέμαι αν όλο το γεγονος ήταν αληθινό!


* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stavros_Η
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
177 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 15:02:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stavros_Η  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επικουρικά για την εξέλιξη της κουβέντας να σας πώ και εγώ ενα περιστατικό που έζησα πρίν απο καμία 10ετια, όντας φοιτητής ακόμα, όταν είχα μπεί σε ένα λεωφορείο πηγαίνοντας στου Ζωγράφου.
Ξαφνικά μπήκε μέσα στο λεωφορείο μια γυναίκα γύρω στα 35, ρακένδυτη, απεριποίητη, αχτένιστη, φαινόταν δε οτι είχε κάποιο νευρολογικό πρόβλημα (είχε τικ, έκανε περίεργους μορφασμούς, μιλούσε μόνη της κτλ.).
Αυτό που μου είχε κάνει ιδιαίτερη εντύπωση όμως ήταν το γεγονός οτι εκεί που μιλούσε μόνη της, ξαφνικά σταμάταγε να μιλάει στα Ελληνικά και άρχιζε να μιλάει στα Αγγλικά εκστομίζοντας βρισιές ΣΕ ΑΠΤΑΙΣΤΗ Αγγλική προφορά.
Δεν ξέρω αν ήταν δαιμονισμένη η όχι, πάντως αυτή η άπταιστη Αγγλική προφορά της μου είχε κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση γιατί δεν έδινε την εντύπωση μορφωνένης κοπέλας, φαινόταν δε οτι μάλλον ανήκε στην φυλή των Αθιγγάνων.

Αυτά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 16:13:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΤΟΣ ΕΝΝΟΙΕΣ ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΨΥΧΟΠΑΘΗΣ! ΟΣΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΨΥΧΟΠΑΘΗ!

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stavros_Η
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
177 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 16:18:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stavros_Η  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΤΟΣ ΕΝΝΟΙΕΣ ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΨΥΧΟΠΑΘΗΣ! ΟΣΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΨΥΧΟΠΑΘΗ!

Μήπως μπορεί κάποιος ΨΥΧΟΠΑΘΗΣ να νομίζει οτι είναι ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟΣ και να συμπεριφέρεται ανάλογα ??


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 16:56:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ΣΤΑΥΡΟ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΜΙΑ ΞΕΝΗ ΓΛΩΣΣΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΤΕ ΤΟΥ ΚΑΙ Η ΦΩΝΗ ΤΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΚΑΝΕΝΑΣ ΨΥΧΟΠΑΘΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ!!!!!! ΟΥΤΕ ΚΑΝ Ο HANNIBAL!!!!

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stavros_Η
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
177 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 17:19:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stavros_Η  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σίγουρα έτσι είναι.
Αυτό που είπα για τα ψυχονευρωτικά συμπτώματα ήταν γενικό.

Δεν αναφερόμουνα στην περίπτωση που περιέγραψα ...

Σε γενικές γραμμές δεν πιστεύω στους δαιμονισμούς.
Περισσότερο πιστεύω οτι πρότειται για ψυχονευρωτικές περιπτώσεις.

Απο την άλλη μεριά θέλοντας να είναι ανικειμένικός το ξαναλέω οτι η περίπτωση που έζησα μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 17:25:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σε γενικές γραμμές δεν πιστεύω στους δαιμονισμούς.

ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΕΞΟΡΚΙΣΤΗΣ ΕΚΕΙ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΛΗΘΙΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΕΞΟΡΚΙΣΤΗ.

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ntemis
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 23:57:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ntemis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΞΟΡΚΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΟΡΘΟΔΟΞΟΥΣ ΙΕΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΘΟΛΙΚΟΥΣ,ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΦΡΙΚΑΝΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΕΞΟΡΚΙΣΜΟΥΣ ΜΕ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΤΟΥΡΓΙΕΣ,ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΚΑΙ ΙΕΡΟΥΣ ΧΟΡΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΑΛΑΣΟΥΝ ΤΟΝ ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟ!

Αν η καρδιά σου είναι απο γυαλί,
μην την εμπιστευτείς σε χέρια που τρέμουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ntemis
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 01:18:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ntemis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αν η καρδιά σου είναι απο γυαλί,
μην την εμπιστευτείς σε χέρια που τρέμουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Neos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


121 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 13:25:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Neos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
προσωπικη εμπειρια.
Ενα βραδυ κοιμηθηκαμε 2 ζευγαρια σε ενα σπιτι σε μια στιγμη ξυπνω αποτομα και βλεπω την κοπελα μου και το φιλο μου να κλαινε και φωναζουν ενω η κοπελα του φιλου μου γρυλιζε φωναζε σαν τερας!!!
Σηκωνομαι λοιπον (και οταν ξυπνω εχω παντα νευρα) την πλησιαζω και της λεω "κοψε τις μ... παναγιωτα!!!" αυτη το βιολι της ...
Το ξερω οτι δεν ειναι σωστο...αλλα πανω στα νευρα μου της ριχνω μια γροθια στο προσωπο..και παρτην κατω!!!
μετα απο κανα 5λεπτο που συνηλθε...μας ελεγε οτι δεν θυμοταν τιποτε.

Εν πασει περιπτωση δεν ξερω αν ειμαι καποιου στυλ εξορκιστης αλλα η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ο καθε ανθρωπος αντιδρα με διαφορετικο τροπο σε κατι που φοβατε.

Οταν εισαι ευαισθητος χαρακτηρας ("δαιμονισμοι" σε γυναικες περισσοτερο) και δεν μπορεις να κοντρολαρεις τον εαυτο σου απεναντι σε ενα τεραστιο φόβο που σου εχουν διημηουργησει,τοτε τα συμερασματα ειναι δικα σας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 20:58:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΞΟΡΚΙΣΜΟΣ ΑΛΗΘΕΙΑ Η ΨΥΧΩΣΗ???

ΨΥΧΩΣΗ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mandragoras
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 17:07:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mandragoras  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

προσωπικη εμπειρια.
Ενα βραδυ κοιμηθηκαμε 2 ζευγαρια σε ενα σπιτι σε μια στιγμη ξυπνω αποτομα και βλεπω την κοπελα μου και το φιλο μου να κλαινε και φωναζουν ενω η κοπελα του φιλου μου γρυλιζε φωναζε σαν τερας!!!
Σηκωνομαι λοιπον (και οταν ξυπνω εχω παντα νευρα) την πλησιαζω και της λεω "κοψε τις μ... παναγιωτα!!!" αυτη το βιολι της ...
Το ξερω οτι δεν ειναι σωστο...αλλα πανω στα νευρα μου της ριχνω μια γροθια στο προσωπο..και παρτην κατω!!!
μετα απο κανα 5λεπτο που συνηλθε...μας ελεγε οτι δεν θυμοταν τιποτε.

Εν πασει περιπτωση δεν ξερω αν ειμαι καποιου στυλ εξορκιστης αλλα η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ο καθε ανθρωπος αντιδρα με διαφορετικο τροπο σε κατι που φοβατε.

Οταν εισαι ευαισθητος χαρακτηρας ("δαιμονισμοι" σε γυναικες περισσοτερο) και δεν μπορεις να κοντρολαρεις τον εαυτο σου απεναντι σε ενα τεραστιο φόβο που σου εχουν διημηουργησει,τοτε τα συμερασματα ειναι δικα σας.


Χαχα.... φοβερή ιστορία! (άπερκατ της έδωσες?)

Πέρα από την πλάκα πάντως (τώρα που είπα "Πλάκα", νομίζω πως εκεί υπάρχει ένα εκκλησάκι που κάνουν εξορκισμούς...), συμφωνώ με αυτά που λες. Και όντως σαν εικόνα "Δαιμονισμένου" μου έρχεται πιο έυκολα μια γυναίκα, παρά ένας άντρας.
Αλλωστε, σύμφωνα με τις γραφές, τη Γυναίκα πλησίασε ο Διάβολος με τη μορφή όφη, για να τη διαβάλει (και αυτή με τη σειρά της τον άντρα...). Μήπως οι γυναίκες είναι από τη φύση τους πιο ευάλωτες σε τέτοιου είδους ... καταστάσεις (ας τις πω έτσι).
Πάντως νομίζω πως είναι και πιο ευκολόπιστες γενικά, από τους άνδρες. Κάτι τέτοιο (εάν ισχύει) φαίνεται ίσως από την εν Ελλάδι "αγορά" των αστρολογικών προβλέψεων και λοιπών υπηρεσιών που προσφέρουν διάφοροι επαγγελματίες του είδους. Μάλλον οι περισσότεροι πελάτες είναι γυναίκες.
Ισως όλα αυτά να συνδέονται με κάποιο τρόπο ... αλλά ίσως και όχι.

Πάντως και εμένα μάλλον με ψυχική νόσο παρά για πραγματική "δαιμονοληψία" μου κάνει η όλη ιστορία με τους εξορκισμούς. Γενικά οι ακραίες συμπεριφορές (φυσικά και) ευνούνται από κάποιες ψυχιατρικές ασθένειες.
Αυτό δεν παύει να κάνει κάποιες από αυτές τις ιστορίες ανατριχιαστικές. Η ιστορία της Valnta θα έλεγα πως είναι μία από αυτές.

Edited by - Mandragoras on 26/11/2003 17:16:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2003, 18:21:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΤΟΣ ΕΝΝΟΙΕΣ ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΨΥΧΟΠΑΘΗΣ! ΟΣΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΨΥΧΟΠΑΘΗ!

Υποθέτω ότι ο ένας στο τέλος πληρώνετε, ενώ ο άλλος πληρώνει.

quote:

αλλα πανω στα νευρα μου της ριχνω μια γροθια στο προσωπο..και παρτην κατω!!!

Τώρα ξέρω τι πρέπει να κάνω όταν βλέπω δαιμονισμένο.

quote:

Ο λεγομενος Δαιμονισμος γινεται οταν καποιο πνευμα ανεωτερου επιπεδου κανει καταληψη του σωματος με σκοπο το καλεσμα αλλων πνευματων του επιπεδου του

Ακούς εκεί, μπαίνει μέσα σου για να καλέσει άλλους, λες και στην διάσταση του δεν τους έχει δίπλα του, και εγώ που πάντα νόμιζα ότι απλά ήθελε να απολαύσει ένα τσιγαράκι.

Εγώ ψηφίζω φανατικά ΨΥΧΩΣΗ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2003, 00:58:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2003, 11:02:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΣ ΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ SONAP MOY?


respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2003, 02:52:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα σας πω και εγω ενα περιστατικο το οποιο δεν ξερω αν εχει να κανει με δαιμονισμενο παντως μου ειχε κανει μεγαλη εντυπωση

πολυ παλια ειχα μπει σε ενα λεωφορειο (τα εχω κοψει εδω και χρονια εκαναν κακο στα νευρα μου) δεν ειχε πολυ κοσμο μεσα πολλες θεσεις ηταν κενες (παραξενο) σε καποια σταση λοιπον μπηκε ενας τυπος γυρω στα 45 - 50 του οποιου τα ρουχα ηταν σε αθλια κατασταση εδειχνε αστεγος και μυριζε απεριγραπτα

χτυπησε ομως κανονικα το εισιτηριο του σταθηκε στο πισω μερος του λεωφορειου και παρατηρουσε τον κοσμο (ηταν σαν να κοιταζε αλλα να μην εβλεπε)

καπου καπου εκανε καποιες γκριματσες σαν να ποναγε

σε καποια στιγμη αρχισε να μιλαει λεγοντας ασυναρτησιες ή μαλλον δεν καταλαβαιναμε λεξη απο οτι ελεγε (ποτε μιλαγε κανονικα και ποτε ψυθιριζε) τελος παντων μου ειχε κανει εντυπωση ο τυπος και προσπαθουσα να καταλαβω τι ελεγε

που και που επιανα κατι λεξεις αλλα νοημα μηδεν καπου καπου τον επιανα και καταλαβαινα οτι μιλαει για τους ανθρωπους

πιο πολυ απο ολα ομως μου ειχε κανει εντυπωση η ηρεμια του και απο οτι καταλαβα δεν εβλεπε κανεναν μας ουτε και ηξερε που βρισκοταν

σε καποια στιγμη εδειχνε οτι ποναγε αφορητα ομως δεν μπορουσα να καταλαβω που ποναγε και τοτε προχωρησε προς την μεση του λεωφορειου αναγκαζοντας τους επιβατες να πανε ολοι μπροστα λογω δυσωδιας (αν και ανοιξαν ολα τα παραθυρα με το που μπηκε και αυτο βελτιωσε παραπανω απο αισθητα την κατασταση)

εγω εμεινα στην θεση μου μιας και το κασκολ που φοραγα προστατευε αρκετα το αναπνευστικο μου συστημα

καθησε λοιπον απεναντι μου και σταματησε να μιλαει μονο κοιταζε κατω και εκανε σαν να διαβαζει κατι που εγραψαν στο πατωμα

σε καποια στιγμη το λεωφορειο εκανε σταση και μπηκαν μεσα δυο παιδια ο ενας πρεπει να ηταν γυρω στα 15 και ο αλλος αρκετα μικροτερος

ο μεγαλυτερος φοραγε εναν σταυρουδακι το οποιο κρεμοταν εξω απο το μπουφαν του χτυπησαν λοιπον τα εισιτηρια τους και χωρις να κοιταξουν τον χωρο πηγαν και καθησαν (σχεδον) διπλα στον τυπο (ειχαν αποσταση ενα καθισμα)

αμεσως αυτος γυριζει αποτομα και κοιταζει το αγορι με τον σταυρο (μαλλον κοιταζε μονο τον σταυρο) αρχιζει παλι να δειχνει αφορητους πονους και να κανει κουναει το σαγονι του σπαμωδικα και αρχισε να ουρλιαζει και να λεει διαφορα τα οποια δεν πολυκαταλαβαινα ομως αυτη την φορα επιασα αρκετες λεξεις και φρασεις

η καταστροφη.........ο ολεθρος, και αρχισε να βγαζει αφρους απο το στομα του και λεει στον πιτσιρικα "ουτε εσυ θα γλυτωσεις θα κομματιαστεις" αιμα....σκοταδι.....με πονανε.....και εσυ (δειχνοντας εμενα) θα προσκυνησεις......θα δειτε....λυκοι....τα τσακαλια και εδειχνε τους επιβατες που καθοντουσαν μπροστα και επεσε κατω και ουρλιαζε και εκει εχασα καθε επαφη με τα λεγομενα του

ο πιτσιρικας πιανει το αλλο αγορακι σηκωνεται χτυπαει το κουμπι της στασης και κατεβηκε της σκαλες του λεωφορειου με τα δοντια απο την τρομαρα

κανενας δεν κουνηθηκε απο τους επιβατες ειχαν μαρμαρωσει ολοι ο οδηγος κοιταζε πισω αλλα δεν εκανε τιποτα (τι να κανει ο αμοιρος?)

μετα απο λιγο οπως ηταν ξαπλωμενος σηκωθηκε τρεκλιζοντας και κατεβηκε στην επομενη σταση

και που κατεβηκε ο ανθρωπος?

στο νεκροταφειο

δεν θελω να σας πω οτι ηταν δαιμονισμενος απλα περιεγραψα τα γεγονοτα οπως τα εζησα και μετα απο τοσα χρονια (γυρω στα 15) το θυμαμαι πολυ καλα αυτο το περιστατικο με ολες της λεπτομερειες.

αν πιστευουμε στον πνευματικο κοσμο τοτε θα πρεπει να πιστεψουμε και στον δαιμονισμο

δεν γινεται να πιστευει καποιος στον θεο αλλα οχι στον σατανα
δεν γινεται να πιστευει καποιος στα πνευματα αλλα οχι στους δαιμονες

εκτος και αν δεν πιστευει καποιος σε τιποτα οποτε παω πασο

ομως οπως ειχα πει και σε προηγουμενο post
παντως μερικοι ανθρωποι με σοβαρο προβλημα μετα τον εξορκισμο συνεχισαν μια χαρα την ζωη τους ετσι λοιπον τι αν εκανε το καλο ο ψυχιατρος ή καποιος ιερεας το αποτελεσμα μετραει σωστα?

αυτο μετραει πιστευουμε ή οχι
εχω αδικο?


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dajannis
Νέο Μέλος

Germany
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2003, 18:31:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dajannis  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος dajannis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΠΡΟΣ ΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ SONAP MOY?


respect


ioannisΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dajannis
Νέο Μέλος

Germany
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2003, 18:32:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dajannis  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος dajannis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΠΡΟΣ ΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ SONAP MOY?


respect


den pistebo tipota an den do esto ena aliuino vinteo

ioannisΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wodan
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
56 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 11:53:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wodan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ NTEMIS

ΚΑΤ'ΑΡΧΗΝ ΝΑ ΣΟΥ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ,ΟΥΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ. ΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΜΕΛΕΤΗ ΒΙΒΛΙΩΝ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ.
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΕΞ'ΑΡΧΗΣ : ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΕΜΦΕΡΗ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΣΕ ΕΝΑ ΤΣΟΥΒΑΛΙ ΥΠΟ ΤΗΝ ΟΝΟΜΑΣΙΑ 'ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΟΣ' ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ.
ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΡΟΣ ΤΩΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΨΥΧΙΚΕΣ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ ΚΑΙ ΜΑΝΙΕΣ.
ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΑΦΟΡΑ ΕΚΛΑΜΨΕΙΣ ΚΑΙ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΚΔΗΛΩΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΄ΘΥΜΑΤΟΣ' ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΕΠΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΥΘΟΡΜΗΤΕΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΖΩΗ ΤΟΥ (ΓΝΩΣΗ ΞΕΝΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ, ΓΛΩΣΣΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΚΛΕΙΨΕΙ , ΓΝΩΣΗ ΧΩΡΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΧΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΖΩΗ Κ.Α.). ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΟΥΠΟΘΕΤΕΙ ΝΑ ΔΕΧΕΣΑΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΜΕΤΕΝΣΑΡΚΩΣΗ.
ΕΠΙΣΗΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΥΜΒΑΝΤΑ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΤΑΛΗΨΗΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΑΝ Ο ΔΕΚΤΗΣ-ΘΥΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΘΕΝΗΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΣ ΔΕΚΤΗΣ Η ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΡΗΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΒΟΥΛΗΣΗ.
ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΜΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΠΛΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΕΙΤΕ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟΥΣ , ΕΙΤΕ ΠΑΡΑΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟΥΣ , ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΑΠΟ ΤΟ 'ΘΥΜΑ'.ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΟΡΚΙΣΜΟΙ.
ΚΑΙ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΠΛΕΟΝ ΣΤΟ ΕΠΙΜΑΧΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΕΞΟΡΚΙΣΜΩΝ.
ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΞΟΡΚΙΣΜΟΣ (ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΗΠΕΙΡΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΥΣ ΙΕΡΕΙΣ), ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΠΕΛΘΕΙ ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΡΚΕΤΑ ΔΥΝΑΤΟ ΠΝΕΥΜΑ (ΙΕΡΑΡΧΙΚΑ ΨΗΛΑ).Ο ΕΞΟΡΚΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΠΙΠΟΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΞΟΡΚΙΖΟΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΞΟΡΚΙΣΤΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΗΘΕΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΡΚΕΤΟΣ ΚΑΙΡΟΣ (ΑΠΟ ΜΗΝΕΣ ΕΩΣ ΧΡΟΝΙΑ) ΜΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ-ΕΠΑΦΕΣ ΤΟΥ ΕΞΟΡΚΙΣΤΗ ΜΕ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΕΞΟΡΚΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΕΞΟΡΚΙΣΤΗ. ΤΕΛΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΦΕΡΝΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ Ο ΕΞΟΡΚΙΣΜΟΣ ΕΓΚΕΙΤΑΙ ΣΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΕΞΟΡΚΙΣΤΗ ,ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΞΟΡΚΙΣΜΟΙ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΙΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΓΟΥΣ ή ΣΑΜΑΝΟΥΣ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΤΟΥ ΕΞΟΡΚΙΖΟΜΕΝΟΥ (ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑΝ ΕΞΟΡΚΙΣΜΟ ΕΝΑΣ ΣΑΜΑΝΟΣ ΣΕ ΕΝΑ ΕΞΟΡΚΙΖΟΜΕΝΟ ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΥ Η ΠΙΣΤΗ ΕΙΝΑΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΗ, ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗΔΑΜΙΝΑ ή ΠΕΝΙΧΡΑ).
ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ'ΧΕΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΕΙ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΧΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΠΤΥΧΘΕΙ. ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΛΥΨΩ ΟΣΟΝ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΙΣΩΣ ΦΑΝΟΥΝ ΑΠΛΟΙΚΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ,ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΔΟΘΗΚΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΑ ΕΝΑ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΓΝΩΣΗΣ.
ΦΙΛΙΚΑ WODAN

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy