ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 Ε.Υ.Π.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
cassiopeia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Guadeloupe
252 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2003, 12:54:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cassiopeia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε.Υ.Π = ΕΘΝΙΚΉ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ

Είμαστε όλοι φακελομένοι...

Πράκτορας της ΕΥΠ κ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ 1-0!
Αστυνομικός δεν μπορεί να ψαξει αυτοκίνητο της ΕΥΠ.

κ ο Κουφοντίνας της ΕΥΠ ήταν.Καμιά απορία?

Εγώ πάντως θα ήθελα να μάθω αρκετά. .για αυτό που λέγεται ΕΥΠ.

Ό,τι δε γράφει η μοίρα δεν μπορεί να το φτάσει το χέρι σου
και ό,τι είναι γραμμένο θα σ'εύρει όπου κι αν είσαι..

drumx13
Πλήρες Μέλος

Greece
1049 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2003, 14:33:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drumx13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H πληροφορια ειναι δυναμη

Αγαπη για οτι ερχεται και συγχωρεση για οτι εχει ηδη γινειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 01:49:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η δουλεια της ΕΥΠ ειναι να βλεπει αλλα να μην την βλεπουμε και ετσι πρεπει να ειναι αλλιως τι μυστικη υπηρεσια θα ηταν?

πρεπει να παρανομει για να κανει την δουλεια της γιατι αυτες οι δουλειες δεν γινονται με τον σταυρο στο χερι ομως αφου εχει να κανει με την εθνικη ασφαλεια δεν προκειται να βγει κανενας να την κατηγορησει για τιποτα αν και κατα καιρους ολο και καποια μελη της ειχαν τρεχαματα με τα δικαστηρια και ηταν πρωτη μουρη στις εφημεριδες

ομως πιστευω οτι καποιος λογος υπηρχε για να "ξεσκεπαστουν"αυτα τα μελη και φυσικα δεν θα τον μαθουμε ποτε

οταν ημουν φανταρος στα Γιαννενα πηγαιναμε τα βραδυα 3,4 ατομα και φυλουσαμε καποιο μερος που ανηκε στην ΕΥΠ και μπορω να πω οτι δεν ειχε και τιποτα το σπουδαιο ο χωρος απο αποψη ηλεκτρονικου εξοπλισμου (φυσικα υπηρχαν φακελοι παντου)

και τα ακρως απορητα εγγραφα που πεφτουν στα χερια του καθενος φυσικα και δεν ειναι απορητα
παραδειγμα
φανταρος παλι στα συνορα με την τουρκια μαζι με εναν λοχαγο και αλλα δυο ατομα ξεκινησαμε για το αρχηγειο του στρατοπεδου σε περιπτωση πολεμου
για να δουμε αν εχει τιποτα φθορες και για να το καθαρισουμε λιγο

μετα απο μια αρκετα μεγαλη διαδρομη μεσα στα βουνα φτασαμε σε εναν λοφο ο οποιος αποδειχτηκε τεχνιτος μπηκαμε λοιπον μεσα απο μια "μυστικη" εισοδο και με το που αναψαμε το φως ειδαμε εναν πελωριο χαρτη ο οποιος εγραφε πανω πανω με μεγαλα κοκκινα γραμματα "ακρως απορητο" και εδειχνε ποιες θα ειναι οι θεσεις μας σε περιπτωση πολεμου

παπατζα βεβαια σιγα να μην αφηναν τετοια πραγματα αφυλακτα στο πουθενα και μαλιστα πισω απο μια πορτα που εκλεινε με λουκετακι ουτε καν κλειδαρια δεν ειχε.

φυσικα και δεν μπορει αστυνομικος να κανει ερευνα σε υπαλληλο της ΕΥΠ ο ενας εχει καθηκον την ταξη και ο αλλος την εθνικη ασφαλεια ειναι θεμα προτεραιοτητων

μπορει ο απλος αστυνομικος να ψαξει το αυτοκινητου ενος εισαγγελεα?

ο αστυνομικος εβγαλε εκει μια σχολη αστυνομιας και τελειωσε ο αλλος ομως μπορει να περασε και 10 χρονια απο την ζωη του μαθαινοντας τουρκικα και μελετωντας τον τροπο ζωης του τουρκου με σκοπο αν χρειαστει να εισχωρησει στην χωρα αυτη για διαφορους λογους και η εκπαιδευση του δεν τελειωνει ποτε

ετσι λοιπον ο μονος που μπορει να πει μερικα πραγματα για την ΕΥΠ ειναι αυτος που δουλευει για αυτην ομως δεν νομιζω οτι θα μιλησει καποιος ετσι απλα για αυτο το θεμα και αν μιλησει θα πει μπουρδες οι οποιες ομως δεν θα ειπωθουν ετσι απλα θα εχουν καποιο λογο ισως για αποπροσανατολισμο

quote:
Είμαστε όλοι φακελομένοι
δεν σε εχει φακελωσει η ΕΥΠ απο την στιγμη που ηρθες σε αυτον τον κοσμο μπηκες σε ενα φακελο σε οποια δημοσια υπηρεσια και να πας θα βρεις το ονομα σου γιατι το φακελωμα πολλες φορες ειναι και θεμα λειτουργικοτητας δεν γινεται να μην ξερει το κρατος ποιος κατοικει σε αυτη την χωρα

και αν δεν γινοταν αυτο πως θα πηγαινες σε καποια δημοσια υπηρεσια για να παρεις καποιο πιστοποιητικο?

ετσι λοιπον απο οσα λεγονται για την ΕΥΠ 99% ειναι παπατζες και το 1% τραβηγμενο απο τα μαλλια (εχω ενα φιλο του οποιου ο πατερας ειναι στην ΕΥΠ και εκανε αυτο και εκεινο) μπορει να ειναι και ο γειτονας σου στην ΕΥΠ και να τον ξερεις σαν πορτιερη σε ουζερι

μπορει και να ξερεις οτι ο φιλος σου ειναι στην ΕΥΠ κα να σου λεει διαφορα μπορεις να τον πιστεψεις ομως? υπαρχει και η περιπτωση να ειναι σοβαρος και εντιμος αλλα να κανει το κομματι του διαδιδοντας ιστοριες για αγριους γιατι λιγο δυσκολο να βρεις και αλλον της ΕΥΠ για να σου πει "ξερεις κατι? λεει αληθεια ημουνα μπροστα"

Ε!!!!! και αν βρεις πες τα και σε εμας που δεν εχουμε γνωριμιες


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 12:13:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα συμφωνήσω κι εγώ ότι η ΕΥΠ είναι λιγάκι υπερτιμημένη...Άλλα πρέπει να φοβόμαστε...

Τώρα τι σόι μυστική υπηρεσία είναι αυτή που οι υπάλληλοί της "συνδικαλίζονται" ανοιχτά (ξέρετε τώρα πράσινη ΕΥΠ, μπλε ΕΥΠ κλπ) δεν μπορώ να καταλάβω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 20:17:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΕΥΠ είναι μπακάλικο μπροστά σε άλλες υπηρεσίες.

Αρχηγοί πιστεύω , είναι οι Βρετανοί I.S. οι οποίοι έχουν καταφέρει να κάνουν ότι τους αρέσει και μάλιστα χωρίς αντιδράσεις και δημοσιότητα.

Βέβαια και η NSA from USA δεν πάει πίσω.

Χαρακτηριστικά να σας αναφέρω ότι στο σύνταγμα στην Αμερική (USA) υπάρχει άρθρο που αναφέρει ότι αν ένας νόμος δεν αναφέρεται ρητά ότι ισχύει και για την NSA τότε δεν ισχύει.

Καλό ε;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 23:00:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδω να προσθεσω και την ΚΓΒ (Ρωσσια) ειδικα τα τμηματα C και Ε (που ασχολουντε με τα "παντα" στη χωρα!!!).
μου εχουν τυχει αρκετες περιπτωσεις που οι μυστικες υπηρεσιες της Ρωσσιας γνωριζαν πραγματα που δεν μπορουσα να φανταστω!!! και δεν μιλω για μυστικες συμφωνιες ή κατι παρομοιο αλλα για ατομα.

Δεν πειράζει άγνωστε φίλε, τι και αν έχουμε το ίδιο ονοματεπώνυμο και σε παρεξήγησαν όπως λες?
Το e-mail μου το άλλαξα, έβαλα και υπογραφή να το βλέπουν. Το όνομα μου δυστυχώς(!!!) δεν γίνετε να το αλλάξω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2003, 02:09:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

http://www.nis.gr/


Edited by - Anounakis on 01/12/2003 02:12:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2003, 02:15:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποιό είναι το έργο που ο νομοθέτης καλεί την Εθνική Υπηρεσία Πληροφοριών να προσφέρει;

Αποστολή της Εθνικής Υπηρεσίας Πληροφοριών είναι η ασφάλεια της χώρας και ειδικότερα:

Η συλλογή, επεξεργασία και διανομή, στις αρμόδιες Αρχές, πολιτικών, οικονομικών και στρατιωτικών πληροφοριών που αφορούν στην Εθνική Ασφάλεια της χώρας.
Η αντιμετώπιση της κατασκοπευτικής, σε βάρος της χώρας, δραστηριότητας των ξένων Οργάνων Πληροφοριών.

http://www.nis.gr/Hellenic/GreetingGR/greetinggr.html


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2003, 02:19:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενδιαφέρον το σήμα της ΕΥΠ.
Να το αποκρυπτογραφήσουμε να μάθουν και αυτοί που μας παρακολουθούν τι αντιπροσωπεύει το οικόσημό τους;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2003, 09:04:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Anounakis,

Για κάνε την αρχή γιατί ομολογώ ότι μ' έχει φάει η περιέργεια...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2003, 20:36:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ενας πυρσος και ο πλανητης μας μηπως να βαλουμε φωτια στον κοσμο? μηπως οτι φωτιζουμε τον πλανητη?ή ριχνουμε φως στα σκοτεινα σημεια του πλανητη?


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 01:08:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τον πυρσό σαν σήμα 1η φορά τον βλέπετε;

Η άσβεστος φλόγα....

Ε να μην τα πούμε και όλα γιατί από χθές είναι έξω από το σπίτι μου το

to be continue...


είστε όλοι...

Edited by - Anounakis on 08/12/2003 01:10:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 05:47:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nα το παρει το ποτάμι...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 15:14:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο endorama είναι κοντα....


είστε όλοι...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 19:27:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τον πυρσο ολοι τον εχουμε δει σαν συμβολο

απλα δεν του δινουμε την σημασια που χρειαζεται

(θα δουμε και εναν τωρα στους ολυμπιακους)

φιλε Anounaki μηπως συμβολιζει το φως της γνωσης?

χμ θα γινουμε μονομαχος και ποιος θελει να μην γινει εκατομμυριουχος


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in it

Edited by - endorama on 08/12/2003 19:27:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NOMIMON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


143 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 19:55:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NOMIMON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχω έναν γνωστό στην ΕΥΠ ( καλά το 'λεγε ο endorama...) που μου είπε οτι η cassiopeia που άνοιξε το θέμα είναι πράκτορας της ΕΥΠ και το άνοιξε στα πλαίσια αποστολής ( μυστικής φυσικά ), με σκοπό να μάθει τη γνώμη μας για το ευαγές ίδρυμα.
Προσέχτε τι γράφετε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 21:06:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ok. το μήνυμα ελήφθη...


I Love Ε.Υ.Π.


είστε όλοι...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 21:25:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eλα βρε αγόρι μου δώσε μας την απάντηση έστω και off the record!


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 21:48:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ουσιαστικά ο απoσυμβολισμός του σήματος
ερμηνεύεται ως ΕΛΕΓΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ
και παραπέμπει σε παγκόσμιο δίκτυο πληροφοριών.

to be continue


είστε όλοι...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 23:20:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα...η Ε.Υ.Π. να ελέγχει τον πλανήτη...Μου φαίνεται ότι "κρυπτογράφησαν" διά συμβολισμού τα πιο τρελά τους όνειρα...

Όμως αυτό περί "παγκοσμίου δικτύου" ακούγεται ενδιαφέρον...

Περιμένοντας τη συνέχεια λοιπόν...Χωρίς να προτρέχουμε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 23:34:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΛΕΓΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ
ως μέλος ενός παγκόσμιου δικτύου πληροφοριών.

Καλύτερα τώρα;

to be continue


είστε όλοι...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2003, 01:41:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλα το οτι καποιοι προσπαθουν να μας κοντρολαρουν ειναι γνωστο απο χρονια

και οι μεθοδοι τους λιγο πολυ γνωστοι βεβαια το γιατι ειναι λιγο μπερδεμενο

εμεις τι κανουμε?

φοβαμαι οτι θα ζησουμε πολλες Γενοβες στην πορεια

(ηθελα να παω και εγω τοτε αλλα τελευταια στιγμη μετανιωσα γιατι ειχα παρατηρησει οτι ειχε δωθει μεγαλη δημοσιοτητα στο θεμα πιο πολυ απο της προηγουμενες εκδηλωσεις και μυριστικα πολυ αιμα γιατι οταν ολα τα βλεματα ειναι στραμενα σε τετοια γεγονοτα πρεπει το κρατος να κανει επιδειξη δυναμεων στα υπολοιπα και τελικα οι ανοητες μου σκεψεις εγιναν πραγματικοτητα οι φρικαλεοτητες ξεπερασαν καθε προηγουμενο)

στην πλειοψηφια του ο κοσμος δεν κοιμαται αλλα παρατηρει και περιμενει.

ολοι χρωστανε στις τραπεζες και οταν χρωστας δεν σκεφτεσαι τιποτα αλλο παρα πως θα ξεχρεωσεις (το φαινομενο χρωσταω στην τραπεζα δεν ειναι ελληνικο αλλα παγκοσμιο)

ακομα δεν εχει σφιξει ο κλοιος

υποθετω οτι μια χουφτα ανθρωποι και 2/3 βενζινη και 1/3 λαδι + χυμο πορτοκαλι,πριονιδι και μπιλιες απο ρουλεμαν δεν θα σωσουν την κατασταση θα δωσουν μονο τροφη στους δημοσιογραφους

ο τελευταιος αληθινος επαναστατης εχει πεθανει εδω και πολλα χρονια και οσοι βαδι(ζουν)σαν στα χαναρια του ειναι πιονια που κανουν της βρωμοδουλειες αυτων που και καλα αποκαλουν εχθρο τους

και το μονο που εμεινε απο τον επαναστατη αυτον ειναι σταμπες σε κουπες του καφε.

οσο για τον εχθρο ειναι αορατος οποτε που να στραφει η οργη του λαου?αντε και η επανασταση πετυχε και μετα?

στην ρουμανια η εξεγερση πετυχε γιατι ο εχθρος ηταν ορατος και με ονοματεπωνυμο και γιατι υπηρχε συγκεκριμενος λογος,γαλλικη επανασταση,ρωσσικη,κουβα
το ιδιο και στην αλβανια αν και εκει παιχτηκαν αλλα παιχνιδια και ετσι εχουμε αυτες της ιστορικες επαναστασεις και μετα? μετα αγαπητοι μου ταιριαζει η σοφη φραση "οι σημερινοι επαναστατες ειναι οι αυριανοι καταπιεστες".

επανασταση λοιπον

θα επαναστατησουμε γιατι χρωσταμε στην τραπεζα χρηματα τα οποια εμεις ζητησαμε και ξεραμε που θα μπλεξουμε

θα επαναστατησουμε γιατι υπαρχουν καμερες παντου

θα χυσουμε αιμα δηλαδη για κατι που υπαρχει στον δρομο και ομως καποιοι που ειναι διατεθιμενοι να χυσουν και το δικο τους αιμα εχουν καμερα και στο σπιτι τους διπλα στο pc τους και δεν τους πειραζει(αν και θα επρεπε).

επανασταση λοιπον για ποιον λογο?

πως επαναστατεις σε κατι αορατο?
να καταστρεψεις καμερες?κινητα?πιστωτικες καρτες?ταυτοτητες?τραπεζες? αντε και να ξεκινησουν και οι οδομαχιες με ποιο σκοπο? ποιος ειναι ο εχθρος? οχι οι μπατσοι παντως ουτε και οι βουλευτες εσυ και εγω τους καναμε βουλευτες ουτε ο πρωθυπουργος για τους ιδιους λογους απλα αυτοι που φταινε δεν θα εμφανιστουν ποτε γιατι τοτε θα εχουμε ονοματεπωνυμο και οταν εχεις τετοια στοιχεια κανεις πολλα πραγματα
γιατι
η μεγαλυτερη καταστροφη ειναι να επιτεθεις και να μην βρεις εχθρο.

μαλλον βγηκα και απο το θεμα και εγινα και κουραστικος συγνωμη

υ.γ ο φακελος μου δεν ειναι στην ασφαλεια γιατι τους τον ειχα στειλει αλλα δεν ειχα βαλει γραμματοσημο και μου τον επεστρεψαν τα ΕΛΤΑ αμεσως οποτε cassiopeia αρχισε να παρακολουθεις τους ταχυδρομους ειναι ολοι τους αντιδραστικα στοιχεια και κρυβουν πληροφοριες(καμια φορα κρυβουν και της συνταξεις)


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2003, 02:20:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πω , πω , πω , πω , πω.

λίγα τα ψωμιά σου...


Μετά από την


βλέπω να σου φωρτώνουν και


είστε όλοι...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2003, 11:59:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΛΕΓΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ
ως μέλος ενός παγκόσμιου δικτύου πληροφοριών.

Καλύτερα τώρα;


Ναι, πολύ καλύτερα...Το θέμα είναι βέβαια κατά πόσο μια τέτοια "δήλωση" χρειάζεται "κρυπτογράφηση" τη σήμερον ημέρα. Το "παγκόσμιο δίκτυο πληροφοριών" όχι μόνο είναι αδιαμφισβήτητο γεγονός, αλλά και αυτοί που το ελέγχουν δεν κάνουν πλέον καμία προσπάθεια να το κρύψουν. Αντιθέτως, σήμερα διαφημίζουν αυτό το "δίκτυο" ανοιχτά, υπογραμμίζοντας πόσο σημαντικό είναι να υπάρχει "για τη δική μας ασφάλεια" από τους διαφόρους "Μπιν Λάντεν" ή τους διαφόρους "Ξηρούς".

Και μαζί με τους τεχνητούς χαφιέδες (κάμερες κλπ) που βρίσκονται πλέον παντού, το κράτος βγάζει νέους νόμους που επιβραβεύουν και την άλλη, την παραδοσιακή τέχνη της ρουφιανιάς...Ξέρετε, μου έκανε εντύπωση αυτό...Όταν έχεις τόσους high-tech πληροφοριοδότες, τί να τους κάνεις τους χαφιέδες; Όμως, νομίζω ότι κάτι τέτοια διαμορφώνουν ένα κλίμα..."Κάρφωσε και θα αμειφθείς!", "Γίνε κι ΕΣΥ μέρος του δικτύου, ΜΠΟΡΕΙΣ!" κλπ.

Φιλέ endorama, μοιράζομαι μεγάλο μέρος του προβληματισμού σου, και ειδικά αυτό περί "αόρατων εχθρών"...Ίσως για πρώτη φορά στην Ιστορία ο "εχθρός" μπορεί και καλύπτει τα ίχνη του τόσο αποτελεσματικά...

Αλλά υπάρχει κι άλλη συνέχεια, οπότε, εν αναμονή...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2003, 16:25:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
πω , πω , πω , πω , πω.

λίγα τα ψωμιά σου...


ειδα οτι τελειωναν γιαυτο πηγα και αγορασα φουρνο.

θυμασαι οταν συναντηθηκαμε την κυριακη που σου ειπα οτι με σταματησαν οι μπατσοι?

Ε! δεν με σταματησαν τους ξεφυγα μεσα σε καταιγισμο πυροβολισμων εμενα δεν θα με πιασουν ποτε και το ελεγα και στον κουφοντινα μην παραδοθεις παρε εναν μαυρο power ranger μαζι σου αλλα δεν με ακουσε πηγε και παραδοθηκε

οσο για τους διδυμους πυργους δεν φταιω εγω ηταν καθαρο ατυχημα γιατι εκεινη την μερα πεταγα χαρταετο και τα αεροπλανα πανω στον πανικο τους να τον αποφυγουν τρακαραν με την πολυκατοικια και μαλιστα την εχω ξαναπατησει με αλλα πιο ασχημα αποτελεσματα (τοτε επαιζα με τον φακο μου και καταλαθος στραβωσα τον πιλοτο ενος αεροπλανου.....δεν επαιζα καλυτερα με τπτ αλλο)

θυμασαι πριν 4 χρονια που ο αγιος βασιλης δεν σου εφερε το δωρακι σου?


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2003, 03:04:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
?


ουυυυ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2003, 03:37:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χθες σκεφτομουνα τον πυρσο απο της δευτερης εικονας με προλαβες

quote:
Αλλά υπάρχει κι άλλη συνέχεια, οπότε, εν αναμονή..
ετσι πιστευω και εγω ακομα δεν ειδαμε τιποτα ειμαστε ακομα στην αρχη

πολλα πολιτικα παιχνιδια ομως εχω παρατηρησει τον τελευταιο καιρο και μαλιστα ειμαι σιγουρος οτι θα εχουμε μεγαλες φασαριες και συγκρουσεις πολυ συντομα

καποιοι προσπαθουν να περασουν το διαιρει και βασιλευε

αυτες οι συγκρουσεις ομως μου δινουν την εντυπωση οτι ο αορατος εχθρος δεν εχει μπει παντου

ισως ολο αυτο το μυστικο δυκτιο να ψαχνει τον αορατο εχθρο (αγαθες οι σκεψεις μου αλλα δεν θελω να αποκλειω τιποτα)

σημερα ακουγα απο την tv (δεν ξερω αν ακουσα σωστα γιατι ημουνα και σε αλλο δωματιο) οτι η αμερικη σχεδιαζει ανοιχτα την αλλαγη καθεστωτος στην κουβα

καθε λιγο και λιγακι εισβαλει καπου με μια δικαιολογια

αλλαζει το καθεστως και βαζει στην εξουσια δικα της πιονια

και φυσικα δεν μιλαει κανενας αν και οι πρωτες αντιδρασεις ηδη ξεκινησαν με τον πολεμο του Ιρακ

ας περιμενουμε λοιπον


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2003, 12:00:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To ότι το moto της Ε.Υ.Π. είναι γραμμένο με αρχαία ελληνική γραφή δεν προβλημάτισε κανέναν???????
Ούτε το Υπουργείο πολιτισμού δεν έκανε κάτι τέτοιο...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2003, 13:17:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Anounakis πάντως έκανε έναν ενδιαφέροντα παραλληλισμό σχετικά με την πρώτη εικονίτσα (ναι, αυτή με τον "ήλιο τον πράσινο, τον ήλιο που ανατέλλει") στο topic με τις σημαίες...

Και, Avallon, με αρχαία ελληνική γραφή είναι γραμμένα, απ' όσο ξέρω, όλα τα σύμβολα των ενόπλων δυνάμεων...(βλ : "ΑΙΕΝ ΑΡΙΣΤΕΥΕΙΝ" στο στρατο ξηράς κοκ)...Γιατί σου έκανε όμως εντύπωση;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2003, 16:43:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
....Στα παράλια της Μ. Ασίας η σημαία ήταν πράσινη με ακτινοβολούντα ήλιο.....

Το Βυζάντιο και η Προποντίδα είχαν κόκκινη σημαία με την ημισέληνο το σύμβολο της Άρτεμις.

SIMAIA STIN ARXAIA ELLADA

Το θέμα δεν είναι από που κάποιος πχ ΠΑΣΟΚ πήρε το σήμα του.

Αλλά τι συμβολίζει το κάθε σήμα που κάποιοι χρησιμοποιούν.



ουυυυ...

Edited by - Anounakis on 10/12/2003 16:46:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mrluminus
Νέο Μέλος

East Timor
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2005, 17:17:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mrluminus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
re paidia nomizw oti oloi xasate thn bala.
akou peri fakelomatwn poly x-files vlepete. as ta paroume ta pramata me thn seira. ti exoume prwto gramma? E (ethinikh) ok... OXI kentrikh..
logika katalavainw oti h eyp asxoleitai me themata ektos ellhnwn. na nai kala h kratikh asfaleia. profanws h kratikh asfaleia asxoleitai me auta. an exoume kana cop edw as mou lysei thn aporeia. to kserw apo filo oti otan htan epi epoxhs KYΠ tote mono me ellhnes asxolountan autoi. twra pisteuw exoun allaksei ta prammata. oso gia ton an tha prepei na fovomaste h oxi.. ti na fovithoume an mas parakolouthoun? ok kai an einai etsi so what? opoios exei thn fwlia tou xesmenh as fovatai:PΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy