ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 Kλαμα και Cinema....
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
wishmaker
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2003, 02:34:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wishmaker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικα το πρωτο μου μηνυμα εμελε να ειναι και προσπα8εια καινουργιου 8εματος...
Η ιδεα μου ηρ8ε διαβαζοντας σε ενα αλλο 8εμα οτι 8α μας χρειαστουν χαρτομαντηλα πριν δουμε καποια ταινια...
Ετσι λοιπον περασε απτο μυαλο μου η σκηνη που ο danzel washigton υποδηομενος τον "huricanne" στην ομωνυμη ταινια λεει στην γυναικα του να τον ξεχασει κα8ως και αλλες αρκετες σκηνες του εργου με εκαναν να ριξω ποοοοοοοοοοοοοολυ κλαμα... Μην ξεχασω και το αλησμονητο "freedooooooom" απτο braveheart.. Μην ντρεπεστε πειτε και εσεις καποια σκηνη γιατι μας χρειαζεται και λιγο κλαμα!!! :P

Edited by - wishmaker on 29/11/2003 02:36:46

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2003, 05:36:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι παράξενο...πριν λίγες ώρες είχα μια τέτοια συζήτηση..
Θα επαναληφθώ λοιπόν Παρόλο που αργότερα είδα πολύ πιο συγκινητικές σκηνές σε ταινίες,εγώ έκλαψα στον ΕΤ τότε που κ καλά πεθαίνει ο εξωγήινος κ μαραίνεται το λουλούδι...
Καλωσήρθες...


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2003, 05:55:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τρεις ταινίες μου 'ρχονται στο μυαλό που με κάνουν και δακρύζω κάθε φορά:

SWASHANK REDEMPTION (Τελευταια έξοδος)
GREEN MILE (Το Πρασινο Μίλι)
STAND BY ME (Στασου πλάι μου)

(Παρεπιπτωντος και οι τρεις του Stephen King)

Και οι τρεις, ΥΜΝΟΙ στην ΦΙΛΙΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2003, 13:10:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΤΑΝ Ο ΜΠΡΟΥΣ ΘΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΗ ΚΑΙ <Η ΠΟΛΗ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ> ΗΤΑΝ ΣΥΓΚΙΝΙΚΗ.ΕΠΙΣΗΣ <Ο ΤΙΤΑΝΙΚΟΣ>.ΕΡΙΞΑ ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2003, 13:49:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα αποκαλυφθώ. Υπάρχουν πάρα πολλές ταινίες που μου προξένησαν ένα βαθύ αίσθημα συγκίνησης. Πολλές από αυτές είναι και αυτές που αναφέρθηκαν ως τώρα.
Όμως μόνο μια φορά έχω κλάψει σε ταινία(3 φορές συνολικά στη ζωή μου). Αν σας την πω θα γελάσετε...
"Remember the titans" το όνομα αυτής. Μια άσχημη περίοδος και μια "ταξιδιάρικη" κατάσταση ψυχής με έκαναν να πλαντάξω στο κλάμα σε αυτή την ταινία. Τώρα βέβαια κάθε φορά που το λέω γελάω. Η ταινία υπο φυσιολογικές συνθήκες δε μπορεί να σε κάνει να δακρύσεις...

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nicole
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2003, 17:38:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nicole  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έκλαψα και'γω στις ταινίες που αναφέρατε:Τιτανικός,πόλη των αγγέλων,πράσινο μίλι.
Αλλά εκεί που έκλαιγα μέχρι και την άλλη μέρα,ήταν στην Λίστα του Σίντλερ.
Όσο σκεφτόμουν ότι έγιναν αυτά στην πραγματικότητα,δεν μπορούσα να σταματήσω.Ότι και να λέμε είναι λίγο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2003, 19:41:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ανθισμένες Μανώλιες
Τότε και Τώρα
Πράσινο Μίλι
Πολίτικη Κουζίνα

(και μην γελάσετε.....)

Πεθαίνω κάθε ξημέρωμα (δράμα του '60 του Φώσκολου. Ήμουν μικρός και μου είχε φανεί πολύ τραγικό....)

-------------
ΤΟΛΜΗΣΤΕ!!!! ΣΕ ΟΛΑ!!!

-Αν χάσετε θα έχετε πάρει ένα ωραίο μάθημα.
-Αν νικήσετε θα έχετε την χαρά την νίκης (ίσως της πρωτοπορίας).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2003, 08:32:33  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το "Braveheart" όσες φορές και να το έχω δει τα δάκρυα μου φεύγουν κορόμηλα... Το ίδιο παθαίνω και στο "Ο Τελευταίος των Μοϊκανών".. δεν συγκρατούμε όσο και αν προσπαθώ! :(

SIMORIL .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sunflower1
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
81 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2003, 13:31:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sunflower1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομιζω οτι η ταινια λεγοταν "Ο τελευταιος Ινδιανος".
Προκειται για τον μοναδικο επιζων μιας φυλης ινδιανων (τι προτοτυπο, αχ αυτοι οι Ευρωπαιοι) που ειναι υπο την προστασια ενος ανθρωπολογου. Σε καποιο σημειο της ταινιας οι ηρωες πηγαινουν στο κατεστραμενο χωριο του ινδιανου και αυτος αρχιζει να μοιρολογει... ανατριχιαστικο


Βάλε φωτιά σε ότι σε καίει σε οτι σου τρώει την ψυχή
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2003, 14:46:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απο ξενες ταινιες δεν μου ερχεται αυτη την στιγμη καποια συγκεκριμενη στο μυαλο..ισως γιατι ολες λιγο πολυ εχουν το μελο στανταρ..
Απο παλιες ελληνικες θα πω την διλογια(αυτος δεν ειναι ο ορος?)που ειχε γυρισει ο Ξανθοπουλος ,την Οδυσσεια ενος ξεριζωμενου,και το πρωτο και το δευτερο μερος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pandora
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2003, 14:51:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pandora  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν...επέιδή είμαι αρκετά ευαίσθητη έχω κλάψει σε αρκετές ταινίες.Αυτές όμως που με έκαναν να κλάψω πολύ...ήταν :
Το πράσινο μίλι.
Ο πατριώτης.
John Q.
Κώδικας τιμής.
Τιτανικός.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astrostalida
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2003, 16:53:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astrostalida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα,επειδή είμαι πολύ κλαψιάρα επιτρέψτε μου να αναφέρω μερικές ταινίες παραπάνω...
Αρχίζω με την "Πόλη των αγγέλων", το "Χαμένες αγάπες", το ανεπανάληπτο "Forrest Cumb" και το "Braveheart" και τελειώνω με το "Huricanne" και με μια ταινία που είδα πρόσφατα στο βίντεο το "Cinema el paradiso".

"Είναι μόνο η καρδιά που μπορεί να δει τα αληθή,η ουσία δεν είναι ορατή στο γυμνό μάτι"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2003, 17:15:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Xορεύοντας στο σκοτάδι...


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stavros_Η
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
177 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2003, 23:13:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stavros_Η  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Green Mile
Stepmom

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2003, 23:17:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ανεμοδαρμένα ύψη
Θα σε βρω στον παράδεισο
Πράσινο μίλι
Love story
Άρωμα γυναίκας

Αυτά θυμάμαι προς το παρόν...


"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wishmaker
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2003, 18:51:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wishmaker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξεχασα το Πρασινο μιλι... Ντροπη μου... Αν 8υμη8ω αλλο επανερχομαι!!!
Ευχαριστω για τα δακρυα σας εχμμμ Sorry για την συμμετοχη σας η8ελα να πω :Ρ


Για να βλεπω και αλλο κλαμα... Αντε ντροπαλοι , αφου ολοι εχουμε πλανταξει στο κλαμα απο ταινια αλλα ντρεπομαστε να το πουμε :Ρ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 06:20:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"PAY IT FORWARD" ("ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΑΛΑΓΜΑ")*
παίζουν:
Kevin Spacey
Helen Hunt
Haley Joel Osment(το παιδάκι απο την "Εκτη αίσθηση")

Προκαλώ οποιονδήποτε να δει αυτή τη ταινία και να μην κλάψει!!!


*(Ατύχης ως συνήθως η απόδοση του τιτλου στα ελληνικά, αλλά ετσι είναι: όταν δεν μπορούμε να μεταφράσουμε κάτι του αλλάζουμε τα φώτα,
κάτι που συμβαίνει ακόμη περισσότερο στους υπότιτλους των ταινιών και μου τη δίνει αφάνταστα.)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εχετλαίος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


141 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 18:14:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εχετλαίος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άγγλος ασθενής......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 18:43:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολλές είναι οι ταινίες, με ακόμη περισσότερς στιγμές για να συγκινηθεί κάποιος, για να κλάψει. Προσωπικά, μου έχει τύχει αρκετές φορές, μα θα ήταν αδύνατο και κουραστικό ταυτόχρονα να αναφερθώ σε όλες . Για αρχή, θα έλεγα την υπέρμετρα απαισιόδοξη ταινία του Αρονόφσκι "REQVIEM FOR A DREAM". Καμία αισιοδοξία, καμία απολύτως διέξοδος, μόνο κατεστραμένα όνειρα.........
Και η ερμηνεία τηε ΕΛΕΝ ΜΠΕΡΝΣΤΙΝ, πραγματικά ΥΠΕΡΟΧΗ.........


ΟΤΑΝ ΑΓΑΠΑΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΔΥΝΑΜΗ, ΟΤΑΝ Σ' ΑΓΑΠΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ..........Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wishmaker
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 18:50:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wishmaker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατι ηξερα που ανοιξα αυτη την συζητηση. Γιατι? Μα να, ο Αχεροντας μου 8υμισε αυτη την φοβερη ταινια (οχι οτι την εχουμε ξεχασει οσοι την εχουμε δει αλλα...)
Ευχαριστω Αχεροντα ;)


Keep the cry flows ;P

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 18:58:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να 'σαι καλά wishmaker.
Θα συνεχίσω με το:
"BARFLY". Μια ακόμη "μαύρη" ταινία και πάλι χωρίς διέξοδο και πάλι με τις πολύ όμορφες ερμηνείες των ΦΑΙΗ ΝΤΑΝΑΓΟΥΕΙ και ΜΙΚΥ ΡΟΥΡΚ.Πολλύ "αισιόδοξος" τύποε είμαι τελικά..........

ΠΡΙΝ ΑΠ' ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΗΣΟΥΝ ΦΩΣ,
ΠΡΙΝ ΑΠ' ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ, ΕΡΩΤΑΣ.
ΚΙ ΟΤΑΝ ΣΕ ΠΗΡΕ ΤΟ ΦΙΛΙ,
ΓΥΝΑΙΚΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy