ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Τεχνικά θέματα των Forums, Προβλήματα-Λύσεις
 TI ΓINETAI;;;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2003, 16:56:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tις τελευταίες 2 μέρες δυσκολεύομαι ΠAPA ΠOΛY να κάνω login κ όποτε τα καταφέρνω μου βγάζει ENTEΛΩΣ AΣXETH τελευταία επίσκεψη. Eίμαι απόλυτα σίγουρη ότι το συγκεκριμένο πρόβλημα δεν έχει να κάνει με τον υπολογιστή μου αφού μπορώ να μπω οπουδήποτε αλλού πολύ εύκολα κ γρήγορα.
Mπορεί κάποιος να μου πει τι φταίει κ αν μπορώ να κάνω κάτι για να το διορθώσω;


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2003, 17:51:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα <Κακιοτάτη> βαφτιστηρα μου.
Ειχα και εγω καποιο παρομοιο προβλημα και μου ειπαν οτι μαλλον εφταιγαν τα cookies mou.

Για δες εδω http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2641.

Καλο σου απογευμα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2003, 19:29:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω πληροφορηθεί ότι από χθες υπάρχει ένα σημαντικό πρόβλημα στον server που φιλοξενεί το Esoterica. Για πολλές ώρες σήμερα το site ήταν "κατεβασμένο" και γινόταν τεχνικές εργασίες.

Δεν ξέρω περισσότερα πράγματα. Ίσως κάποιος Διαχειριστής ή Συντονιστής να μας πει περισσότερα αργότερα.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2003, 20:02:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eυχαριστώ την αγαπημένη μου οικογένεια
για την ανταπόκριση.. Νονά μάλλον δεν φταίει αυτό στην δική μου περίπτωση...
Τι να πω.. θα περιμένω να δω τι θα γίνει...


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 00:26:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
Καλοί μου φίλοι και καλή μου Valnta εσείς δεν πάθατε τίποτα, μπροστά στη μεγάλη "πλάκα" που δυο ημέρες σχεδόν με ταλαιπωρούσε....
Από εχθές το πρωί στις 05:00 μέχρι σήμερα στις 17:00 δεν δεχόταν το κωδικό εισόδου . Ενώ τα έβλεπα όλα τα topic δεν μπορούσα να γράψω....
Σήμερα το απόγευμα πια μπήκα...
Οι Θεοι να βάλουν το χέρι τους.
Σας χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 15:23:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχει δίκιο ο thoth, υπήρξαν κάποια σοβαρά τεχνικά προβλήματα...

Πιστεύω ότι τώρα πλέον έχουν επιλυθεί. Εάν κάποιος/α παρατηρεί ακόμη "παράξενα" συμβάντα παρακαλώ να μας ενημερώσει.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 16:10:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας ενημερώνω σεβαστέ κύριε Admin μας ότι πότε-πότε κ μέχρι κ πριν από 10 λεπτά
"κολλάει" όλο το σύστημα κ "σέρνεται"...ο όφις...



Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 16:38:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα ίδια παθαίνω κι εγώ όπως κι η Valnta.

Βρεεε... Μπααας και είναι... κληρονομικό σύνδρομο;;;

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 16:46:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mάάάάλλοοοοννν!!!!!!


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 01:37:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ και πάλι.
Αλλά για να γράψω μια απάντηση ,θα πρέπει να το κάνω μια και δυό και τρείς φορές γιατί απλούστατα με "πετάει" έξω μετά από κάποιο κόλλημα για δυο-τρια λεπτά.
Τι να είναι αυτό;
Μια που απο τεχνικής πλευράς των p.c. δεν έχω γνώσεις.
Σας χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 11:19:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Xμ... τι να λέμε καλή μου...
K γω τα ίδια. K ΣHMEPA! Aσε που για να ανοίξω ένα θέμα περιμένω κανά δεκάλεπτο..


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 17:05:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προβλήματα, προβλήματα, προβλήματα!
Στην αρχή νόμισα πως υπαίτιος ήταν ο ΟΤΕς
αλλά......
Thoth! Μπαμπά την Valnta (ς) μάλλον εσύ! είσαι ο υπεύθυνος που το esoterica σέρνετε στην κυριολεξία! Δεν μπορώ να μπω ακόμα, σε καμία σελίδα. (τώρα θα με ρωτήσεις, ‘και τώρα, πώς μπήκες;;;’) Ε! τύχη!

Για να δούμε, θα λυθεί το πρόβλημα;;;;

Αδμίνε! Κάτι μαγειρεύεις εσύ…. μας βαρέθηκες και προσπαθείς να μας πετάξεις όξω…

(όταν τα έλεγα εγώ πως ο Admin είναι χριστιανο-εβραιο-μασονο-συνομωσιολόγος, που συνεργάζεται μυστικά με όλα τα σκοτεινά κέντρα του πλανήτη Γη……δεν με άκουγε κανείς! (μόνο το σκυλάκι το κανίς)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 17:59:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Thoth! Μπαμπά την Valnta (ς) μάλλον εσύ! είσαι ο υπεύθυνος που το esoterica σέρνετε στην κυριολεξία! Δεν μπορώ να μπω ακόμα, σε καμία σελίδα. (τώρα θα με ρωτήσεις, ‘και τώρα, πώς μπήκες;;;’) Ε! τύχη!

Ε, ναι ! Το παραδέχομαι. Διατί να το κρύψωμεν άλλωστε...

Εγώ προκαλώ αυτό το... σούρσιμο και σας βλέπω στην οθόνη σαν να είστε στο Matrix να... σέρνεστε μπροστά μου και το απολαμβάνω.

Άντε, άντε πλάκα κάνω.

Εγώ το προκαλώ, όχι όμως για να σας βλέπω να σέρνεστε αλλά για να σας δώσω την ευκαιρία μέσα σε αυτά τα λεπτά προσμονής να ασχοληθείτε και με κάτι πιο εποικοδομητικό όπως το ράψιμο, το πλέξιμο, το πλύσιμο των πιάτων, το ξεσκόνισμα, το παιχνίδι με τα παιδιά σας ή με το έτερον ήμισυ (έχουμε καιυπογεννητικότητα αν θυμάστε). Αλλά εσείς είστε αθεράπευτα άρρωστοι. Σέρνεστε, αλλά εκεί... εκεί... κολλημένοι στην οθόνη.

Κι εγώ! Ναι κι εγώ είμαι άρρωστος αλλά τουλάχιστον δεν το απολαμβάνω.

Δεν με πιστεύετε; Δεν με πιστεύετε !

Γιαααα ψάξτε λίγο στο σβέρκο σας...

Το πιάσατε;;;

Ναι;;;;

Αυτό είναι! Εκεί είναι το modem μας και όχι στον υπολογιστή.

Α ρε Μορφέας και Trinity που σας χρειάζονται !!!


"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 18:12:04  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
EXEΜΒΡΟΤΕ αντε πιασε το κεντημα και βαλε καμια βελονια,η το πλεκτο σου...
πως θα κανεις την προικα σου;

ομ

dsmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 18:29:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α! μην το ξεχάσω! Spiritουλίνι μου!! Σου έχω πλέξει ένα ζευγάρι μάλλινες καλτσούλες, και όλο ξεχνάω να στης δώσω. (εκεί στα κρύα που βρίσκεσαι θα σου χρειάζονται!)

Όσο για τον τρισμέγιστο……τι να πω. Του έδωσα όλη την αγάπη μου, όλη την καλοσίνη μου και τι εισέπραξα;;;; ειρωνεία, ειρωνεία, ειρωνεία!

(thoth!!!! Να είσαι καλά φίλε μου!!!)

(με πιάσανε οι αγάπες μου…..)

quote:
Α ρε Μορφέας και Trinity που σας χρειάζονται

TRINITY! TRINITY! TRINITY!

Edited by - ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ on 12/12/2003 18:32:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 18:51:13  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΕ
MINÄ RAKASTA SINUA PALJION
KIITOS
NA MHN ΞΕΧΝΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΞΕΝΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ ΣΟΥ/!

ΟΜ

dsmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 19:10:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
TRINITY! TRINITY! TRINITY

Καλά !

Πάρε εσύ την Trinity.

Εγω θα πάρω την Περσεφόνη!

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 19:14:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
SPIRIT!!!!!!! minulla on ikava sinva!!!!

thoth...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 19:23:49  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
SPIRIT!!!!!!! minulla on ikava sinva!!!!
SINUA.sinua
πω πω μνημη απιστευτη
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΕ ΠΙΣΤΕΥΩ
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΣ ΚΑΛΤΣΕΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΓΑΝΤΙΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ,ΑΛΛΑ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ.
ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ.

ΟΜ

dsmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 22:25:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
TRINITY! TRINITY! TRINITY

Καλά !
Πάρε εσύ την Trinity.
Εγω θα πάρω την Περσεφόνη!


Θαυμάσια! ! Ωραία τα μοιράσαμε! Αφήστε τον Νeo πάνω μου!
Πάντως η κατάσταση έχει βελτιωθεί αρκετά σε σχέση με τις περασμένες μέρες,αν και σε ώρες "αιχμής" ορισμένες συνδέσεις παρουσιάζουν προβλήματα.Ευτυχώς είναι λίγες αυτές!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 17:26:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΣΙΤΕ!ΕΤΣΙ ΕΞΗΓΗΤΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΣΕΡΝΟΤΑΝΕ ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΕ ΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΩΝ ΦΟΡΟΥΜ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4-5 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ!!!!
ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ADMIN,ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΟΛΛΑΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.
ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΦΤΑΙΓΕ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΠΑΡΕΜΒΩ ΑΝΑΛΟΓΑ!(ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΣΕΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΒΛΑΚΕΙΑ)

ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 23:31:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας,

Ότι κάτι συμβαίνει είναι σίγουρο... δυστυχώς.

Διερευνώντας το θέμα τις τελευταίες ημέρες πιθαναλογώ πως ένα ποσοστό ευθύνης βρίσκεται στο Δίκτυο μέσω του οποίου το ESOTERICA βγαίνει στο Διαδίκτυο(ή στη σύνδεση μεταξύ των δύο δικτύων).

Ένας άλλος πιθανός λόγος είναι το μεγάλο μέγεθος της βάσης δεδομένων των Forums.

Εξαιτίας του τελευταίου είναι που θα απενεργοποιηθούν οι Ομάδες Συζήτησης την Κυριακή το πρωί (δηλαδή μετά την 3 πρωινή) για περίπου 1 ώρα για να κάνουμε τις απαραίτητες εργασίες συντήρησης, μήπως και βελτιωθεί η κατάσταση!

Ευχαριστώ για την κατανόησή σας.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2003, 06:18:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
Δεν ξέρω εάν ακόμα πάρετε ετούτο το μήνυμα, αλλά ή το p.c. μου έχει πρόβλημα ή όλο το σύστημα των forums κρεμάει!!!!!!
Φιλικά σας χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2003, 13:42:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αλλά ή το p.c. μου έχει πρόβλημα ή όλο το σύστημα των forums κρεμάει!!!!!!

Αγαπητή zezmperg, το μήνυμα... ελήφθει!

Θα ήθελες να μας περιγράψεις πιο λεπτομερειακά τι συμβαίνει; Βασικά, από την δική μας πλευρά δεν έχουμε παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα με τα Forums και δεν έχουμε λάβει και κάποια σχετική(εκτός της δικής σου) ανταπόκριση Μελών ή επισκεπτών.

Πιθανότατα το πρόβλημα να οφείλεται στον υπολογιστή σου ή στη σύνδεσή σου. Βέβαια ίσως και να υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην Υπηρεσία των Forums που δεν έχουμε αντιληφθεί, οπότε θα μας βοηθούσες πολύ σε αυτήν την περίπτωση εάν το συγκεκριμενοποιούσες.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Logical
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2003, 15:52:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Logical  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το πρόβλημα που έχω εγώ είναι το εξής:
Όταν γράψω σε παραπάνω από ένα topic και πατήσω προεπισκόπηση μου εμφανίζεται η απάντηση του πρώτου topic.
Όταν πατήσω αποστολή νέας απάντησης αργεί να επιστρέψει στα forums και δεν βλέπω την απάντησή μου παρά μόνο όταν ξεσυνδεθώ και ξανασυνδεθώ.
Σε άλλα sites δεν έχω πρόβλημα
Ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα.
Ευχαριστώ!

LogicalΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2003, 16:07:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ/ή Logical,το ίδιο συμβαίνει σε όλα σχεδόν τα μέλη.
Ο Admin έχει ενημερωθεί για το πρόβλημα και εργάζεται ήδη για το διορθώσει!
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση αλλά και την κατανόηση!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2003, 17:15:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το πρόβλημα που έχω εγώ είναι το εξής:
Όταν γράψω σε παραπάνω από ένα topic και πατήσω προεπισκόπηση μου εμφανίζεται η απάντηση του πρώτου topic.

Ε, τότε αγαπητή logical, έπρεπε να αποτανθείς στο καταλληλότερο τόπικ:ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΟΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ

(δοκίμασε να σβύσεις από τα tools/internet options τα temporary internet files, μάλλον θα σου λύσουν το πρόβλημα αυτό)

αυτή...που τα κατάφερε!κάνε κλικ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Logical
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2003, 04:48:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Logical  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ για τις συμβουλές. Κάπως διορθώθηκε η κατάσταση. Είχα γράψει και στο τόπικ του στοιχειωμένου υπολογιστή
απλά έγραψα κι εδώ περισσότερες λεπτομέρειες γιατί είδα ότι ζητούσε ο Admin.

Υ.Γ. Δεν είμαι αγαπητή αλλά αγαπητός.

LogicalΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2003, 05:51:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
Εχθές έφερα τεχνικό για το internet, p.c., modem.
Σε όλα τα άλλα τα site δεν έχω κανένα πρόβλημα, μόνο με το esoterica.
Δεν μπορώ να διαβάσω τις νέες απαντήσεις από άλλα μέλη, τις δικές μου κ.τ.λ.
Η αρχική σελίδα των forums έχει κολλήσει για μένα στις 16/12/03.
Μου έδειξε ένα τρόπο να γράφω (ο τεχνικός), πολύ χρονοβόρο, μα το αποτέλεσμα δεν μπορώ να το δω!!!!!!!!!!!
Δεν ξέρω τι να κάνω από εδώ και πέρα;
Ευχαριστώ.
Φιλικά σας χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2003, 14:17:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φαίνεται πως οι εργασίες που κάναμε στον Server για την βελτισοποίηση της ταχύτητας του site γενικότερα εμφάνισαν κάποιες παρενέργειες...

Ζητούμε συγνώμη γι'αυτό από όσα Μέλη και Επισκέπτες μας συναντούν κάποιο σχετικό πρόβλημα(δεν συμβαίνει με όλους...).

Από την πλευρά μας, ότι έπρεπε να κάνουμε για να εξαφανίσουμε τα προβλήματα αυτά, το έχουμε ήδη κάνει, εξ αυτού και η πρόσφατη μικρή διακοπή της λειτουργίας των Forums (και του site ολόκληρου). Εξακολουθούμε πάντως να διευρευνούμε το ζήτημα μήπως υπάρχει κάτι που μας έχει ξεφύγει...

Προτάσεις τώρα για επίλυση του προβλήματος:

- Refresh(ανανέωση) της εκάστοτε σελίδας με χρήση του σχετικού κουμπιού του browser ή με το πλήκτρο F5 εάν μιλάμε για τον MS Internet Explorer. Αυτή η μέθοδος πάντως είναι γενικά άκομψη καθώς Μέλη ή Επισκέπτες που δεν γνωρίζουν πως αυτή η έκδοση της Σελίδας που κοιτούν δεν είναι η πλέον πρόσφατη, μάλλον δεν θα το σκεφτούν...

- Διαγραφή όλων των Temporary Internet Files, όπως αναφέρεται και παραπάνω από την Συντονίστριά μας amalia. Για τα Temporary Internet Files επίσης πρέπει στις σχετικές "Ρυθμίσεις"("Settings") να είναι επιλεγμένη για τον "Έλεγχο νεότερων εκδόσεων αποθηκευμένων σελίδων" ("Check for newer versions of stored pages") η επιλογή "Automatically"("Αυτόματα") ή "Every visit to the page"("Με κάθε επίσκεψη στη σελίδα").

- Διαγραφή των Cookies από τον υπολογιστή σας.

- Πέταγμα του υπολογιστή από το παράθυρο και αγορά άλλου με το Λογότυπο: "ESOTERICA inside" που θα είναι πιο φιλικός με τα Forums!


Ελπίζω σύντομα όλα τα προβλήματα να έχουν εξαλειφθεί για όλους! Συνεχίστε παρακαλώ να αναφέρετε εδώ τα σχετικά με το ζήτημα (είτε είναι για προβλημάτα ή για την εξαφάνισή τους).

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2003, 15:01:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ελπίζω σύντομα όλα τα προβλήματα να έχουν εξαλειφθεί για όλους! Συνεχίστε παρακαλώ να αναφέρετε εδώ τα σχετικά με το ζήτημα (είτε είναι για προβλημάτα ή για την εξαφάνισή τους).

Κύριε Admin γειάσας.

Πέταξα - όπως μας συμβουλέυσατε - τον υπολογιστή μου από το παράθυρο, και βρήκε στο κεφάλι μία κυρία που επέστρεφε κεφάτη από το Βερόπουλο.
Η εν λόγω κυρία είναι στον Ευαγγελισμό με κρανιοεγκεφαλική κάκωση και πιθανή τετραπληγία, κι εγώ στο τμήμα, απ'όπου χρησιμοποιώ το laptop του αλβανού παπατζή ο οποίος κάθεται στον πάγκο δίπλα μου.

Τι να κάνω;;;

αυτή...που τα κατάφερε!κάνε κλικ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy