ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΝΑ ΣΕ ΠΩ ΤΗ ΜΟΙΡΑ ΣΟΥ ΚΑΛΕ...ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΚΟΛΠΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 22:30:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πριν μέρες έρχεται σπίτι μιά φίλη ενθουσιασμένη και
ούτε λίγο ούτε πολύ μου λέει το εξής:

"ο τάδε του τάδε κλπ. μου είπε ένα κολπάκι,
και το δοκίμασα και όντως βγήκε αληθινό
και το έκανα και πολλές φορές
και με διαφορετικά άτομα, κλπ. κλπ.
και πάντα μα πάντα το ίδιο έβγαινε...
γιά να βρώ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΩΝ ΘΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΩ!!!"

και σας παρακαλώ πολύ μην μπείτε στην αδιάκριτη διαδικασία
να με ρωτήσετε αν το έκανα και εγώ γιά μένα...
και μην βιαστήτε να κρίνετε αρνητικά,
διότι πιστεύω ότι πολλοί από εσάς
καίγονται να το δοκιμάσουνε,
και αφήστε τώρα τα σάπια και τα δήθεν,
και ας μιλήσουμε αν θέλετε σαν γυναίκα με γυναίκα,
σαν κουτσομπόλα με κουτσομπόλα στο σκαλοπάτι της εξώπορτας,
που "όλα τα σφάζει όλα τα μαχαιρώνει"
και ας επωφεληθούμε από την παράδοση, η οποία κρατά και μεταφέρει
από γεννιά σε γεννιά αρχαία ή νεότερη λαική "μαγική" σοφία,
που κάποια βάση έχει πάντα, και που στο κάτω-κάτω,
αν ρωτήσετε τη μανούλα σας:
"βρε μαμάκα εσύ μαγικά κολπάκια γιά να μάθεις πότε και ποιόν θα παντρευτείς, είχες κάνει;"
σίγουρα θα ψιλοχαμογελάσει ντροπαλά,
γιατί ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ!!!

Λάρα Κροφτ -η αποθέωση!!!
click ^

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 22:33:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το μαγικό αυτό κολπάκι (που δεν είναι το μόνο κολπάκι, και που ελπίζω να αποτελέσει το πρώτο από μιά τέτοια συλλογή εδωμέσα) έχει ως εξής:

παίρνετε ένα ποτήριον (υδροποτήριον, κυλινδρικόν με διάμετρον ούτε πολύ μικρά αλλά ούτε και πολύ μεγάλη) και το γεμίζετε με ύδωρ μέχρι 3 δάκτυλους από τα χείλη του.
παίρνετε ένα μεταλλικόν δακτυλίδιον, κυλινδρικόν, απλόν, χωρίς πέτρα ή άλλα μπιχλιμπίδια και το κρεμάτε από άλυσον μεταλλική, κατά προτίμηση αργυρή.
παίρνετε το δακτυλίδιον μετά της αλύσου και το κρατάτε γιά ολίγο χρόνο εντώς της αριστεράς κεκλεισμένης χούφτας σας, μελετώντας το: "πότε άραγε θα υπαντρευτώ; (αν υπαντρευτώ τελικώς εδώ που τα λέμε!!!)"
έπειτα ζητείτε από μίαν φιλινάδα σας (η φιλινάδα είναι πάντα απαραίτητη, διότι με αυτήν έπειτα θα μοιραστείτε την χαρά -ή την λύπην- του αποτελέματος του μαγικού σας πειράματος) να σας κρατήσει την άλυσο, αιωρούμενου του δακτυλίδιου μέσα εις το υδροποτήριον, και στο κέντρο της κυκλικής αυτού περιφέρειας, 2 δάκτυλους κάτω από τα χείλη, και έναν πάνω από την επιφάνεια του ύδατος, άνευ να διαταράζει την άλυσον μετά κινήσεων του χεριού της.
ως διά μαγίας (διότι περί αυτού περίπου πρόκειται!) θα ειδείτε με τα όματά σας το εκρεμμές αυτό να αιωρείτε πάνω από το ύδωρ και να κάμνει ταλαντώσεις πλησιάζοντας την περιφέρεια του γυάλινου ποτήριου.
μόλις ακούσετε θόρυβον (γκλιν γκλόν) από την επαφή του δακτυλιδίου στο γυαλί (κάθε μικρό γκλίν υπολογίζεται) μετράτε με προσοχή.
γκλίν - γκλον - γκλιν - γκλιν - γκλον κλπ. κλπ. πότε μεγάλα, πότε μικρά, πότε το εκκρεμές θα φαίνεται να τείνει προς ακινητοποιήσεώς του, πότε θα επανέρχεται σε κίνηση...
εσείς και η φιλινάδα σας μετράτε τα γκλίν, εωσότου πιά το εκκρεμές θα ακινητοποιηθεί (πράγματι και ως διά μαγείας) στο κέντρο του υδροποτήριου.
το σύνολο των γκλίν, που θα έχετε μετρήσει, δείχνει τα έτη, τα οποία χωρίζουν την γέννησήν σας από την ημέρα που θα υπαντρευτείτε!!!

Υ.Γ. όσες φορές κι αν το κάμνετε, το ίδιο αποτέλεσμα θα λάβετε, σας προκαλώ να το δοκιμάσετε!


Λάρα Κροφτ -η αποθέωση!!!
click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 22:42:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ένα άλλο κολπάκι, που θα ακούσετε ίσως από κάποια γιαγιά ή μαμά να σας το περιγράφει (το άκουσα από τη μητέρα μου, που τό άκουσε από τη μαμά της, που παρεπιπτόντως ήταν και Σμυρνιά και αυτό -λένε ΜΕΤΡΑΕΙ ΠΟΛΥ!) είναι το "μαγικό κόλπο" με τα γρομπαλάκια στην παλάμη

λέει -το μαγικό κόλπο- ότι αν πιέσετε στο αριστερό σας χέρι την μέσα πλευρά της παλάμης, στο σημείο που η παλάμη συναντά το υπόλοιπο χέρι, και συγκεκριμένα ένα μικρό δάκτυλο πάνω από την γραμούλα που βρίσκεται σε εκείνο το σημείο,
από την άλλη πλευρά της γραμούλας (προς το υπόλοιπο μπράτσο του χεριού) θα δείτε (ή δε θα δείτε) μικρά γρομπαλάκια να σχηματίζονται.
κάποιο μικρό γρομπαλάκι, ή κάποια -περισσότερα από ένα- μικρά, άλλα ίσως μεγάλα, μικρά και μεγάλα, τέλος πάντων,
όσα τέτοια γρομπαλάκια δείτε, θα είναι ο αριθμός των παιδιών, που θα φέρετε στον κόσμο.
τα μεν μικρά είναι -λέει- κορίτσια, τα μεγάλα και τροφαντά -γρομπαλάκια- είναι αγόρια.

Λάρα Κροφτ -η αποθέωση!!!
click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 23:10:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑΝΤΙΚΕΣ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ

λένε στα χωριά της Κρήτης στο νομό Χανίων, γιά το "μαγικό κόλπο" με τις 3 Μαρίες και το αμίλητο νερό:
τέλος Ιουνίου την παραμονή του Κλείδωνα (του Αγίου Ιωάννη του Θεριστή)
3 Μαρίες αμίλητες μαζεύουν νερό από μιά φυσική πηγή και το βάζουνε σε ένα πήλινο κιούπι.
το γυρνάνε στη γειτονιά σκεπασμένο με ένα πανί και κάθε ένας βάζει μέσα ένα αντικείμενο μελετημένο
(πχ. μιά κόρη βάζει ένα δακτυλίδι της και το μελετά με την ερώτηση, ποιός θα με παντρευτεί).
το βράδυ του Κλείδωνα μαζέυεται όλο το χωριό και μιά Μαρία βγάζει τυχαία ένα αντικείμενο
και ένας λέει έναν μαντικό αφορισμό, που φανερώνει τη μοίρα της κόρης, που της ανοίκει το αντικείμενο.
αυτό γίνεται στη σειρά γιά όλα τα αντικείμενα μέσα στο κιούπι...

επίσης, πολλοί εκείνο το βράδυ -της παραμονής του Κλείδωνα- κοσκινίζουνε στάχτη και φαίνεται ένα όνομα, ή γενικότερα κάποια μορφή, που απαντά -μαντεία- σε κάποια ερώτηση, που έχουνε θέσει.

άλλη μαντική παράδοση, γιά την ίδια ημερομηνία (μας διηγείται η μαμά μου) γιά το πηγάδι και τον καθρέφτη.
περιγράφει ότι πας το βράδυ της παραμονής στο πηγάδι
(ή στην πηγή ή τη λίμνη, και γενικότερα μιά φυσική πηγή ύδατος)
με έναν καθρέφτη που είναι σκεπασμένος με ένα κόκκινο πανι.
τοποθετείς τον καθρέφτη πάνω από το νερό, προς την επιφάνειά του.
μέσα στον καθρέφτη που καθρεφτίζει την επιφάνεια του νερού του πηγαδιού (ή της πηγής)
βλέπεις μιά μορφή, που λένε ότι είναι αυτός-η που θα παντρευτείς.

επίσης, των Αγίων Θεοδώρων, που είναι μετά το Τριώδιο (Απόκριες), το Ψυχοσαββάτο μετά την Καθαρή Δευτέρα, λένε πρίν κοιμηθούν τα κορίτσια ένα στοιχάκι, και το λένε τρείς φορές, Παρασκευή βράδυ, Σαββάτο βράδυ, Κυριακή βράδυ:

Άγιε Θόδωρε καλέ, Άγιε και πνευματικέ
Σύ που τα βουνά πατάς και τις μοίρες συναντάς
Αν δείς και τη δική μου, να μου τη χαιρετάς
Αν κάθεται να σηκωθεί, αν στέκεται να περπατεί
Νάρθει απόψε να με βρεί, να μου πει
Ποιός θα με παντρευτεί!

λένε ότι άν το κάνεις αυτό τις 3 συνεχόμενες βραδιές θα δείς στον ύπνο σου αυτόν-ην που θα παντρευτείς!

(παρόμοιο με αυτό το άλλο, που παίρνεις κουφέτα από το δίσκο σε γάμο και τα βάζεις κάτω από το μαξιλάρι έ;)

Λάρα Κροφτ -η αποθέωση!!!
click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scorpio_x
Μέλος 1ης Βαθμίδας


53 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 23:13:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scorpio_x  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
My dear λίλιθ, αν αυτά μου τα λέγαν να τα κάνω πριν παντρευτώ για να δω αν θα παντρευτώ, πότε κτλ...να'σαι σίγουρη οτι ο γαμπρός ακόμη θα περίμενε στην εκκλησία....
Πονοκεφάλιασα....βοήθεια!
Φιλικά Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 23:16:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
παρόμοιο με αυτό το άλλο, που παίρνεις κουφέτα από το δίσκο σε γάμο και τα βάζεις κάτω από το μαξιλάρι έ;

Χμ... είχα την τύχη να παρευρεθώ σε 2 γάμους το 2003.
Το δοκίμασα με κουφέτα και τις δυο φορές.Όχι γιατί καίγομαι να παντρευτώ (ίσα-ίσα),απλώς με έτρωγε η περιέργεια!
Το αποτέλεσμα? Και τις δυο φορές είδα στον ύπνο μου ένα γαϊδούρι!!!
Συγνώμη λίλιθ μας που στο χαλάω,απλώς δε μπορούσα να αντισταθώ στον πειρασμό να παραθέσω την εμπειρία μου!

Αλλά για να προλάβω τα παράπονά σου,παραθέτω το εξής έθιμο (ίσως και κόλπο) που συνηθίζεται στα μέρη μου: κάθε ελεύθερη κοπέλα γράφει το όνομά της στη σόλα του παπουτσιού της νύφης.Μετά το τέλος της τελετής, όποιο όνομα σβηστεί,θα είναι την επόμενης νύφης.

Έτσι λένε...

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 23:45:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
My dear λίλιθ, αν αυτά μου τα λέγαν να τα κάνω πριν παντρευτώ για να δω αν θα παντρευτώ, πότε κτλ...να'σαι σίγουρη οτι ο γαμπρός ακόμη θα περίμενε στην εκκλησία....
Πονοκεφάλιασα....βοήθεια!

μα βρε καλή μου!
μην είσαι τόοοσο αρνητική,
ίσως, σε κάποια άααλλη ανύπανδρη γυναίκα,
(λιγότερο τυχερή από εσένα)
αυτά τα "μαγικά κολπάκια" να αποβούνε εξαιρετικά χρήσιμα!

και γιά να εξηγούμαι...

πές ότι είσαι 39 στα 45 και ανύπανδρη και σε μεγάλη ψυχική αναστάτωση και πιστεύεις ότι ο καλός σου δεν πρόκειται ποτέ να σου χτυπήσει την πόρτα, και σε πιάνει ένα τρελό άγχος, και κλείνεσαι στον εαυτό σου, και είσαι απαισιόδοξη, και αρνητική, και γενικά ένα χάλι.
ένα "μαντικό κολπάκι" όμως εμφανίζεται στον ορίζοντα, και με τα "καλά μαντάτα" του, έρχεται να σε βγάλει από τη μιζέρια, φοράς τα καλά σου, βγαίνεις από το σπίτι (όπου ήσουνα κλεισμένη και απογοητευμένη χρόνια) και πας στο μπάρ. εκεί γνωρίζεις τον καλό, σου, τον παντρέυεσαι και όλα βαίνουν σύμφωνα με το σχέδιο (το μαντικό κολπάκι!)
αλλά και πάλι, αν δεν βρείς εκείνο το βράδυ τον καλό σου, λές, δε μπορεί, αφού το λέει η μοίρα μου ότι θα υπαντρευτώ, θα υπαντρευτώ, ξαναφοράς τα καλά σου, ξαναβγαίνεις, και τελικά κάποια στιγμή τον συναντάς!

δεν είναι πολύ αισιόδοξη αυτή η λογική;


quote:
Το αποτέλεσμα? Και τις δυο φορές είδα στον ύπνο μου ένα γαϊδούρι!!!

μα γλυκιά μου Darkangel, μπορεί το όνειρό σου να ήταν συμβολικό!

(μπορεί γιά παράδειγμα να σημαίνει είτε ότι αυτός που θα παντρευτείς θα είναι ΕΝΑΣ ΣΚΕΤΟΣ ΓΑΙΔΑΡΟΣ!!! ή πάλι, ότι μπορεί να έχει ΓΑΙΔΟΥΡΙΝΗ ΥΠΟΜΟΝΗ!!!

Λάρα Κροφτ -η αποθέωση!!!
click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 15:14:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

"βρε μαμάκα εσύ μαγικά κολπάκια γιά να μάθεις πότε και ποιόν θα παντρευτείς, είχες κάνει;"
σίγουρα θα ψιλοχαμογελάσει ντροπαλά,
γιατί ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ!!!


ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΛΙΛΙΘ ΨΥΧΗ ΜΟΥ, ΧΩΡΙΣ ΚΟΛΠΑΚΙΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ. ΧΩΡΙΣΑ ΟΜΩΣ ΓΡΗΓΟΡΑ. ΑΛΛΟΘΡΗΣΚΟΣ. ΜΗΝ ΤΑ ΨΑΧΝΕΙΣ. ΦΟΒΕΡΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ. ΑΛΛΑ ΜΕΓΛΛΗ ΑΓΑΠΗ. ΑΚΟΜΑ.
ΑΚΟΜΑ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 15:43:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία, ωραία... Προβλέπω να γίνεται πάλι ο χαμός στο σπίτι μου με το κόλπο του ποτηριού. Πριν μερικούς μήνες κάποια από τις φιληνάδες μου ("αγαπητή μου φιληνάδα..."-την Πολίτικη Kουζίνα την είδατε;) έφαγε όλη τη βάρδυά της (νοσηλεύτρια στο Eρίκος Nτυνάν, μετά μην αναρωτιέστε γιατί πάμε κατά διαόλου) με το κόλπο του σταυρού. Ξέρετε ποιό, αυτό με το πόσα παιδιά θα κάνεις. K μετά τη βάρδυά της ήρθε στο σπίτι μου κ από τις 11 το βράδυ μέχρι τις 6 το πρωί 5 άτομα "πειραματιζόμασταν".
Tο εντυπωσιακό στο όλο κολπάκι, είναι πως όσες φορές κ να το κάνεις (κ πιστέψτε με το κάναμε πολλέέέέέέές φορές) βγαίνει πάντα μα πάντα το ίδιο. Tόσα παιδιά, στην ίδια σειρά.
Kάνοντας μια γρήγορη επαλήθευση με τα "γρομπαλάκια", βρίσκω το ίδιο αποτέλεσμα, δηλ. έξι ζωή να'χουνε! Nα παντρευτώ... δεν το βλέπω, τουλάχιστον φυσιολογικό άνθρωπο, αλλά πάλι ποτέ δεν ξέρεις πως στα φέρνει η ζωή, ίσως μπλέξω με κανέναν που σχετίζεται με παράνομα κυκλώματα υιοθεσίας ή με κανάν παπά ή ίσως ίσως με κανα τσίπη που θα'χει ως βασικό εισόδημα το επίδομα πολυτέκνου.
Anyway... πολύ μ'αρέσει αυτό το θέμα λιλιθάκι μου γλυκό, θα κάνω λοιπόν ένα σουαρέ για να δοκιμαστούν όλα τα κολπάκια, κ θα επιστρέψω με τα αποτελέσματα.
*Kαμιά εύκαιρη Mαρία παίζει; Eγώ έχω μία αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να μείνει αμίλητη εκτός κ αν την τυλίξουμε με μονωτική, αλλά μάλλον αυτός δεν είναι ο σωστός τρόπος, ε;


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 16:30:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Πριν μερικούς μήνες κάποια από τις φιληνάδες μου ("αγαπητή μου φιληνάδα..."-την Πολίτικη Kουζίνα την είδατε;) έφαγε όλη τη βάρδυά της (νοσηλεύτρια στο Eρίκος Nτυνάν, μετά μην αναρωτιέστε γιατί πάμε κατά διαόλου) με το κόλπο του σταυρού. Ξέρετε ποιό, αυτό με το πόσα παιδιά θα κάνεις. K μετά τη βάρδυά της ήρθε στο σπίτι μου κ από τις 11 το βράδυ μέχρι τις 6 το πρωί 5 άτομα "πειραματιζόμασταν".
Tο εντυπωσιακό στο όλο κολπάκι, είναι πως όσες φορές κ να το κάνεις (κ πιστέψτε με το κάναμε πολλέέέέέέές φορές) βγαίνει πάντα μα πάντα το ίδιο. Tόσα παιδιά, στην ίδια σειρά.


Δοκίμασε το παραπάνω,(εκρεμές),βάζοντας <ΝΑΙ> ή <ΟΧΙ> να σημαίνει η κάθε του κίνηση.
πχ.ναι, η κυκλική και όχι η ευθεία.
Άρχισε να κάνεις ερωτήσεις που να απαντιούνται με ναι ή οχι.
Θα εκπαγείς.

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 16:49:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mη μου πεις ότι πιάνει K αυτό!!!
Mετά πραγματικά θα καταντήσω "η τρελή με το σταυρό"...


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

drumx13
Πλήρες Μέλος

Greece
1049 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 17:32:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drumx13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
βρε κοριτσια.... βρε κοριτσια τσκ τσκ!!!

Αυτος.... ο καιμος.... για να παντρευτητε ....
τοοοοοοσος φεμινισμος δηλαδη στραφι πηγε;;;

Αν ειναι να σας βοηθησουμε να τον βρειτε τον καλο σας με αλλες μεθοδους ποιο κλασικες
κλπ...

συνοικεσιο....

Αγαπη για οτι ερχεται και συγχωρεση για οτι εχει ηδη γινειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 19:58:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

"βρε μαμάκα εσύ μαγικά κολπάκια γιά να μάθεις πότε και ποιόν θα παντρευτείς, είχες κάνει;"
σίγουρα θα ψιλοχαμογελάσει ντροπαλά,
γιατί ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ!!!


----------------------------------------------------------------------ΣΤΗΝ ΑΙΓΙΝΑ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ, ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΒΛΕΨΟΥΝ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΟ ΣΥΝΤΡΟΦΟ, -ΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΠΡΟ- ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΛΕΣΜΑ Η ΔΕΣΙΜΟ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ.
Η ΝΕΑ ΠΡΙΝ ΚΟΙΜΗΘΕΙ -ΜΟΝΗ- ΕΔΕΝΕ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΕΝΑ ΧΡΥΣΟΜΑΝΤΗΛΟ ΚΑΙ ΞΑΠΛΩΝΕ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΕΙΔΙΚΗ ΕΠΩΔΗ. Η ΜΟΙΡΑ -ΚΟΡΗ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ- ΕΡΧΟΤΑΝ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΗΣ ΝΕΑΡΑΣ, ΚΑΙ ΤΗΣ ΦΑΝΕΡΩΝΕ ΤΟ ΑΞΙΟ ΤΑΙΡΙ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 20:03:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

βρε κοριτσια.... βρε κοριτσια τσκ τσκ!!!
Αυτος.... ο καιμος.... για να παντρευτητε ....
τοοοοοοσος φεμινισμος δηλαδη στραφι πηγε;;;
Αν ειναι να σας βοηθησουμε να τον βρειτε τον καλο σας με αλλες μεθοδους ποιο κλασικες
κλπ...
συνοικεσιο....


drumx13, ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΟΙΚΕΣΙΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...
ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΜΕΡΗ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ, ΟΙ ΑΝΥΠΑΝΤΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΗΣΤΕΥΟΥΝ ΟΛΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΒΡΑΔΙΝΟ ΥΠΝΟ ΝΑ ΤΡΩΝΕ ΑΡΜΥΡΟΚΟΥΛΟΥΡΑ ΔΗΛΑΔΗ ΚΟΥΛΟΥΡΑ ΖΥΜΩΜΕΝΗ ΜΕ ΜΠΟΛΙΜΟ ΑΛΑΤΙ. ΕΤΣΙ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΘΑ ΔΟΥΝ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ.
ΑΧ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 20:23:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχει και ένας άλλος τρόπος να μάθετε κορίτσα σε ποια ηλικία θα παντρευτείτε…

Βάζετε το κεφάλι σας σε έναν κουβά γεμάτο με νερό κρατώντας την αναπνοή σας, μετά μετράτε αργά και σταθερά 1,2,3,4……κοκ. Στο σημείο που δεν αντέχετε άλλο δίχως οξυγόνο, σταματάτε το μέτρημα και βγάζετε το κεφάλι σας από τον κουβά. Στο σημείο που σταματήσατε να μετράτε, αυτή! είναι και η ηλικία που θα νυμφευθείτε. Βέβαια για ορισμένες που δεν βιάζονται να παντρευτούν, το test αυτό μπορεί να αποβεί μοιραίο, μιας και θέλοντας να παρατείνουν την απόσταση που τους χωρίζει από τον γάμο τους, θα κρατήσουν παραπάνω την αναπνοή τους ως αποτέλεσμα τον πνιγμό, η την ασφυξία.(επί την ευκαιρία, ρίχνετε και ένα λουσιματάκι μετά το test, έτσι, για το καλό….)

Δεν είμαι εσωτεριστήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 23:27:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ ΛΙΛΙΘ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΕΡΙΕΡΓΟ ΚΑΙ ΕΞΙΣΟΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΠΩΣ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΩΣ ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΗ ΟΙ ΠΡΟΓΟΝΟΙ ΜΑΣ,ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΠΤΥΧΕΣ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΤΟΥΣ...ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΑΝΕΔΙΔΑΝ ΜΙΑ ΜΑΓΕΥΤΙΚΗ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ....

ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΝΟΤΑΝ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΓΑΜΟΥ,ΚΑΘΩΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΛΛΕΙ Η ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΚΑΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΣΑΝ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΣΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ...Ο ΓΑΜΟΣ ΗΤΑΝ Η Ο ΣΤΟΧΟΣ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΚΑΠΟΤΕ,ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΔΕΝ ΚΑΘΟΡΙΖΟΤΑΝ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ...ΕΤΣΙ Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥΝ ΒΡΗΚΕ ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΤΗ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΤΟΥΣ...ΜΙΑ ΜΑΓΙΚΗ ΚΕΡΑΙΑ...ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΛΕΥΚΗ Η ΜΑΥΡΗ ΜΑΓΕΙΑ....
ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΠΑΛΗΘΕΥΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΚΑΘΑΡΙΟΥΣ ΟΠΩΣ ΤΟΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ,ΚΑΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗ ΤΟΥΣ...

ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ;


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2004, 00:45:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φτου!
Δεν μου πέτυχε αυτό με το ποτήρι και το δαχτυλίδι!!!

quote:
παίρνετε ένα ποτήριον (υδροποτήριον, κυλινδρικόν με διάμετρον ούτε πολύ μικρά αλλά ούτε και πολύ μεγάλη) και το γεμίζετε με ύδωρ μέχρι 3 δάκτυλους από τα χείλη του.


Εμείς δεν είχαμε ποτήρι, μόνο κάτι φλιτζάνες και 2-3 βαζάκια από μαγιονέζα Χέλμανς. Ετσι, χρησιμοποιήσαμε βαζάκι, αλλά είχε μέσα τριμμένη φρυγανιά, λές να φταίει αυτό;
Α, και για αλυσίδα (επειδή δεν βρήκαμε) ξεχαρβαλώσαμε ένα παλιό θυμιατό και βάλαμε την αλυσίδα του (λίγο χοντρούτσικη μου φάνηκε).
Τι να πω...
Ισως τελικά να μείνω στο ράφι (παρέα με το βαζάκι με τη φρυγανιά...)

αυτή...που τα κατάφερε!κάνε κλικ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2004, 01:18:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Kάνοντας μια γρήγορη επαλήθευση με τα "γρομπαλάκια", βρίσκω το ίδιο αποτέλεσμα, δηλ. έξι ζωή να'χουνε! Nα παντρευτώ... δεν το βλέπω, τουλάχιστον φυσιολογικό άνθρωπο, αλλά πάλι ποτέ δεν ξέρεις πως στα φέρνει η ζωή, ίσως μπλέξω με κανέναν που σχετίζεται με παράνομα κυκλώματα υιοθεσίας

χμμμ... καλή μου Valnta, κάποιον έχω στο μυαλό μου που
πο-λύ του α-ρέ-σου-νε τα παι-δά-κια... και είναι και καλόοο παιδί, από σπίτι, άντρας 2 μέτρα (που λένε), παλικάρι σκέτο!

τώρα που το θυμήθηκα...εσύ πάντως με τις μαντίες έχεις προιστορία!!!

α! και με το σταυρό δηλαδή τι ακριβώς γίνεται; γιά πες μας!
(όχι πως δεν ξέρω, όχι πως δεν ξέρω...χεχεχε)


Αφροδιτούλα, γράψε μας το κολπάκι με τα χρυσομάντυλα! (το τραγουδάκι εννοώ...)

quote:
ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΜΕΡΗ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ, ΟΙ ΑΝΥΠΑΝΤΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΗΣΤΕΥΟΥΝ ΟΛΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΒΡΑΔΙΝΟ ΥΠΝΟ ΝΑ ΤΡΩΝΕ ΑΡΜΥΡΟΚΟΥΛΟΥΡΑ ΔΗΛΑΔΗ ΚΟΥΛΟΥΡΑ ΖΥΜΩΜΕΝΗ ΜΕ ΜΠΟΛΙΜΟ ΑΛΑΤΙ. ΕΤΣΙ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΘΑ ΔΟΥΝ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ.
ΑΧ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ...

δηλαδή θα έχουν πεθάνει από τη δίψα, και θα δούν τον καλό τους να έρχεται και να τους προσφέρει ποτήρια νερό!


quote:

(επί την ευκαιρία, ρίχνετε και ένα λουσιματάκι μετά το test, έτσι, για το καλό….)

ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ πάω γιά ένα λουσιματάκι αμέσως! άμα δε χρησιμοποιήσω κουβά με νερό και απλά μετρήσω δευτερόλεπτα στο τελευταία ξέβγαλμα μέχρι να κρυώσει το νερό και να μην αντέχω πιάνει;


quote:
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ ΛΙΛΙΘ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΕΡΙΕΡΓΟ ΚΑΙ ΕΞΙΣΟΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΠΩΣ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΩΣ ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΗ ΟΙ ΠΡΟΓΟΝΟΙ ΜΑΣ,ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΠΤΥΧΕΣ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΤΟΥΣ...ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΑΝΕΔΙΔΑΝ ΜΙΑ ΜΑΓΕΥΤΙΚΗ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ....

ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΝΟΤΑΝ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΓΑΜΟΥ,ΚΑΘΩΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΛΛΕΙ Η ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΚΑΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΣΑΝ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΣΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ...Ο ΓΑΜΟΣ ΗΤΑΝ Η Ο ΣΤΟΧΟΣ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΚΑΠΟΤΕ,ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΔΕΝ ΚΑΘΟΡΙΖΟΤΑΝ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ...ΕΤΣΙ Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥΝ ΒΡΗΚΕ ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΤΗ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΤΟΥΣ...ΜΙΑ ΜΑΓΙΚΗ ΚΕΡΑΙΑ...ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΛΕΥΚΗ Η ΜΑΥΡΗ ΜΑΓΕΙΑ....


ΠΟΥ ΖΕΙΣ ΧΡΥΣΕ ΜΟΥ Glorfindel!!!
όχι και τόοοσο παλιότερα, δε νομίζω...
πιστεύω ότι η μαγεία της συγκεκριμένης μαγείας ακόμη πιάνει, έστω και γιά πλάκα.
(γιά πλάκα είπαμε κορίτσια!!!)


Αμαλίτσα δε θα πιάσει, όσο και να προσπαθείτε εκεί πέρα, αφού δεν έχετε τα κατάλληλα σύνεργα. προτείνω να χρησιμοποιήσετε τη μέθοδο του ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΥ!!!

Λάρα Κροφτ -η αποθέωση!!!
click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2004, 13:42:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
χμμμ... καλή μου Valnta, κάποιον έχω στο μυαλό μου που
πο-λύ του α-ρέ-σου-νε τα παι-δά-κια...

Nαι, κ γω τον έχω στο μυαλό μου, αλλά δεν μου α-ρέ-σει κ τό-σο πο-λύ

quote:
α! και με το σταυρό δηλαδή τι ακριβώς γίνεται; γιά πες μας!
(όχι πως δεν ξέρω, όχι πως δεν ξέρω...χεχεχε)
Tο λοιπόν! Παίρνεις το α-πα-ραί-τη-το πλέον, σ'αυτού του είδους των αναζητήσεων, αξεσουάρ φιληνάδα! Tοποθετείς την φιληνάδα σου σε όρθια θέση ευτύς απού πάνου σου. (Nα σηκώνεις κεφάλι κ να σκιάζεσαι,ένα πράμα..) Eσύ, κατσικώνεσαι σε μια άνετη καρέκλα. (άνετη, γιατί θα "κολλήσεις" με τις επαληθεύσεις του φαινομένου/όσον αφορά τις επαληθεύσεις, καλό θα ήταν να προμηθευτείς φιληνάδα με τεχνητό μέλος γιατί το πραγματικό χέρι από κάποια φάση κ μετά χάνει τη σταθερότητά του!!) Στο χέρι της κρεμάς ένα σταυρό. Kατά προτίμηση ασημένιο, με ασημένια αλυσίδα. Eσύ τεντώνεις το χέρι σου με την παλάμη προς τα κάτω κ με τον αντίχειρα να σχηματίζει ορθή γωνία με τα υπόλοιπα δάχτυλα.
H φιληνάδα ανεβοκατεβάζει το σταυρό 3 φορές ανάμεσα σ'αυτό το κενό, κ μετά τον κρατάει πάνω από το κέντρο της παλάμης. Περιμένουμε να σταθεροποιηθεί κ μετά περιμένουμε να ξανακουνηθεί. Aν δεν ξανακουνηθεί κ θέλουμε ντε κ καλά παιδί, απευθυνόμαστε στο Mητέρα. Aν ξανακουνηθεί κυκλικά μετράμε κορίτσι, αν ίσια, αγόρι . Mετά σταματάει. Aν είναι να κάνουμε κ άλλο ξαναρχινάει, κτλ κτλ. Kάποια στιγμή σταματάει εντελώς κ δεν ξανακουνιέται, δεν πα να του κάνεις τεμενάδες. Eκεί, με τη βοήθεια της φιληνάδας, κάνουμε τη σούμα. Aν η σούμα είναι τρομαχτική, ορκίζουμε την φιληνάδα να μην πει τίποτα στον αγαπητικό μας. Oι αγαπητικοί τρομοκρατούνται με κάτι τέτοια κ το σεξ γίνεται μια φανταστική εμπειρία από κει κ πέρα.(φανταστική με την έννοια ότι το φαντάζεσαι κ μόνο).
Tι άλλο; A, ναι! Yπάρχει κ η άλλη εκδοχή με την κλωστή κ την βελόνα, που γλυτώνεις τα 3 ανεβοκατεβάσματα αλλά σ'αυτή την περίπτωση τοποθετείς την βελόνα πάνω από τον αγκώνα (παλάμη προς τα πάνω).

quote:
ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΜΕΡΗ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ, ΟΙ ΑΝΥΠΑΝΤΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΗΣΤΕΥΟΥΝ ΟΛΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΒΡΑΔΙΝΟ ΥΠΝΟ ΝΑ ΤΡΩΝΕ ΑΡΜΥΡΟΚΟΥΛΟΥΡΑ ΔΗΛΑΔΗ ΚΟΥΛΟΥΡΑ ΖΥΜΩΜΕΝΗ ΜΕ ΜΠΟΛΙΜΟ ΑΛΑΤΙ. ΕΤΣΙ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΘΑ ΔΟΥΝ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ.
Aν δεις την κυρα Bαγγελιώ πειράζει; "Eνα νερό κυρα Bαγγελιώ, ένα νερό κρυό νερό.." Ωραίο έθιμο! Πάλι καλά που δεν σε βάζουν να φας κανά κιλό σαρδέλες...

*Δεν σας προβληματίζει το τι είναι διατεθειμένες να κάνουν οι γυναίκες για να δουν αυτόν που θα παντρευτούν; K άμα τον δεις τι λέει, δηλ.; K αν δεν σ'αρέσει; Tσάμπα η αφυδάτωση;


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2004, 15:07:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αφροδιτούλα, γράψε μας το κολπάκι με τα χρυσομάντυλα! (το τραγουδάκι εννοώ...)


ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ ΛΙΛΙΘΑΚΙ ΜΟΥ...
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΜΑΓΙΚΟ ΚΟΛΠΑΚΙ ΠΟΥ ΣΥΝΤΕΛΕΙ ΣΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΕΥΡΕΣΗ ΤΟΥ ΓΑΜΠΡΟΥ.
ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ -ΠΕΡΑΣΕ ΔΥΣΤΥΧΩΣ- ΟΙ ΑΙΓΙΝΙΤΙΣΣΕΣ ΧΤΕΝΙΖΟΝΤΑΝ ΚΑΙ ΕΒΑΖΑΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΤΟΥΣ ΤΗ ΧΤΕΝΑ ΤΙΣ ΤΡΙΧΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΘΡΕΦΤΗ.
ΔΕΝΑΝ ΕΠΙΣΗΣ ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΤΟΥΣ ΕΝΑ ΜΑΝΤΗΛΙ ΜΕ 3 ΚΟΜΠΟΥΣ ΚΙ ΕΛΕΓΑΝ. ΣΕ ΔΕΝΩ ΜΟΙΡΑ ΝΑ ΡΘΕΙΣ ΑΠΟΨΕ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΠΑΡΩ.


ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2004, 15:29:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
*Δεν σας προβληματίζει το τι είναι διατεθειμένες να κάνουν οι γυναίκες για να δουν αυτόν που θα παντρευτούν; K άμα τον δεις τι λέει, δηλ.; K αν δεν σ'αρέσει; Tσάμπα η αφυδάτωση;

πολύ εύλογη η απορία σου δεσποινίς μου!!!
ΓΙΑΥΤΟ ΑΛΛΑΞΑ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΣΑΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΝΤΙΚΑ ΚΟΛΠΑΚΙΑ!!!

quote:
Nαι, κ γω τον έχω στο μυαλό μου, αλλά δεν μου α-ρέ-σει κ τό-σο πο-λύ

χμμμ... Valnta μου την έφερες!!! 1-1 λοιπόν

quote:
ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ -ΠΕΡΑΣΕ ΔΥΣΤΥΧΩΣ- ΟΙ ΑΙΓΙΝΙΤΙΣΣΕΣ ΧΤΕΝΙΖΟΝΤΑΝ...

μα Αφροδιτούλα άμα ΔΕΝ διευκρινίζει ΠΟΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗ, τότε να πούμε ότι εννοεί την ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΒΑΛΕΝΤΙΝΟΥ, που έρχεται και σύντομα, και να το κάνουμε! θα πιάσει;

Λάρα Κροφτ -η αποθέωση!!!
click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2004, 15:49:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΓΙΑΥΤΟ ΑΛΛΑΞΑ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΣΑΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΝΤΙΚΑ ΚΟΛΠΑΚΙΑ!!!
Kρίμας! Γιατί μόλις θυμήθηκα άλλο ένα! Aλλά! Δεν είναι μαντικό κολπάκι, είναι "μαγικό" κολπάκι για να σπάσει η γκαντεμιά. Eγώ θα το πω, όποιος θέλει το κάνει, όποιος θέλει δεν το κάνει...
Mια νύχτα με πανσέληνο, παίρνεις ένα κομμάτι ψωμί, κ γύρω στις 12 το βράδυ βγαίνεις στο δρόμο, προσέχεις να μην είναι κανένας γύρω σου (εννοείται για να "πιάσει", εγώ νομίζω για να μη γίνεις ρόμπα..) κ πετάς το ψωμί κ λες αυτά "όποιος μ'έχει γλωσσοφάει, όλα να πάνε πάνω του".χμ..εεε, θα ήθελα να αποφύγουμε να το σχολιάσουμε από ηθικής απόψεως, στο κάτω κάτω AYTOΣ APXIΣE!! (γιατί ξαφνικά νιώθω λες κ είμαι 10 χρονών;)
Λοιπόν, μετά πας σπίτι σου κ για όλο το υπόλοιπο βράδυ δεν μιλάς σε κανέναν! Mάλλον γι'αυτό πας κ στο σπίτι σου, εκτός αν your middle name is "Mαρία της Σιωπής". Aυτό το επαναλαμβάνεις για 3 μήνες κ εννοείται ότι μετά η γκαντεμιά σπάει! -κ άμα σπάσει..σφύρα μου...


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2004, 16:33:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Aυτό το επαναλαμβάνεις για 3 μήνες κ εννοείται ότι μετά η γκαντεμιά σπάει! -κ άμα σπάσει..σφύρα μου...


Αυτο το κολπο πιανει και αν το κανεις μεσα απο το Δαφνι...οπου θα καταληξεις..πριν περασουν τρεις μηνες..γιατι καποιος θα σε δει και θα σε περασει για παλαβη?..
Ρωταω εγω τωρα..


quote:
Βάζετε το κεφάλι σας σε έναν κουβά γεμάτο με νερό κρατώντας την αναπνοή σας, μετά μετράτε αργά και σταθερά 1,2,3,4……κοκ. Στο σημείο που δεν αντέχετε άλλο δίχως οξυγόνο, σταματάτε το μέτρημα και βγάζετε το κεφάλι σας από τον κουβά. Στο σημείο που σταματήσατε να μετράτε, αυτή! είναι και η ηλικία που θα νυμφευθείτε. Βέβαια για ορισμένες που δεν βιάζονται να παντρευτούν, το test αυτό μπορεί να αποβεί μοιραίο, μιας και θέλοντας να παρατείνουν την απόσταση που τους χωρίζει από τον γάμο τους, θα κρατήσουν παραπάνω την αναπνοή τους ως αποτέλεσμα τον πνιγμό, η την ασφυξία.(επί την ευκαιρία, ρίχνετε και ένα λουσιματάκι μετά το test, έτσι, για το καλό….)


Εχεμβροτε το νερο (ρωταω ξανα)εχει σημασια τι νερο θα ειναι?ποσιμο?θαλασσινο?ποταμιου?Βροχινο?Λιμνης...τι?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Amanda
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 04:41:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Amanda  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή μου Λίλιθ,

το κολπάκι με το δαχτυλίδι το ξέρω κάπως αλλιώς!Το δαχτυλίδι πρέπει να είναι η βέρα κάποιας παντρεμένης και την δένεις με τρίχα των μαλλιών σου ακούγεται κάπως δύσκολο αλλά γίνεται.
Τώρα όσον αφορά την αποτελεσματικότητα του θα σε γελάσω γιατί κανονικά αν όντως ίσχυε τώρα θα έπρεπε να ήμουν ήδη παντρεμένη και να έχω και κάνα πιτσιρίκι αλλά ο πρίγκηπας δεν άκουσε μάλλον τα γκλιν γκλον

Τώρα όσον αφορά τον γάιδαρο που είδε μια φίλη στον ύπνο της απ΄ όσο ξέρω σημαίνει ότι θα παντρευτείς γρήγορα και μάλιστα θα καλοπαντρευτείς!
Άντε τυχερούλα!!!

Φιλικά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

yakinthi
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2005, 12:10:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους yakinthi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κορίτσια είστε φοβερές. Αν ζούσε η γιαγιά μου -η καλή εννοώ!-θα ήταν περήφανη για σας.
Το κουφό είναι ότι όσο ακόμη ήμουν πιτσιρίκα είχε δώσει και σε μένα κουλούρα-εκτός από όλες τις ανύπαντρες που την περιτριγύριζαν με αναστεναγμούς-και ειλικρινά σας λέω είδα ένα γάϊδαρο.
Από τότε σιγοκαίει μέσα μου η αμφιβολία!
Μήπως ο άντρας μου είναι γάϊδαρος? Και αναφερόταν στη συγκεκριμένη επιλογή μου ή όποιον κι αν έπαιρνα δεν θα είχα έτσι κι αλλιώς ελπίδα καμιά? Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2005, 17:42:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

μα Αφροδιτούλα άμα ΔΕΝ διευκρινίζει ΠΟΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗ, τότε να πούμε ότι εννοεί την ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΒΑΛΕΝΤΙΝΟΥ, που έρχεται και σύντομα, και να το κάνουμε! θα πιάσει;



Ας το κάνουμε και παραμονή του ΑΓΙΟΥ ΒΑΛΕΝΤΙΝΟΥ, πιάνει δεν πιάνει;
ΑΧ!!!

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2005, 19:03:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O άντρας που θα παντρευτώ
θα μοιάζει με τον ήλιο
θα΄χει το χάδι του ζεστό
κι ένα πιστό βασίλειο.

Να μπω γλυκά να κατοικώ
να τραγουδώ τις νύχτες
μ΄ένα φιλί να τον ξυπνώ
σε νίκες και σε ήττες.

IMG]http://i14.photobucket.com/albums/a313/afroditi1234/boris34.jpg[/IMG]

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

deadly tiger
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2005, 20:11:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους deadly tiger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας κοπελες,μαγικα κολπα λετε σε αυτο το τοπικ ;.θα ηθελα να συμμετασχω και εγω...αλλα δεν ειμαι γυναικα.αληθεια ομως αυτα πιανουν ;

http://members.shaw.ca/weloveyouracres/Nightmare%20Banner.JPG

coming soon
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2005, 08:46:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kάποια ανέφερε ότι είδε έναν γάιδαρο στον ύπνο της. Γιά πάμε...

Στον ύπνο σου είδες γάιδαρο
ΧΑ. ΧΑ. ΧΑ.
Δεν μου ΄χει μείνει άντερο
σε μύρια γέλια ξέσπασα
προκαταλήψεις έσπασα.

Λένε απ΄τα χρόνια τα παλιά
κάτω απ΄το μαξιλάρι
τρία κουφέτα μοναχά
δείχναν το παλληκάρι.

Αυτό που θα σε νυμφευθεί
και θαν΄το ριζικό σου
αιώνια πλάι θα σταθεί
και θαν΄ολοδικός σου.

Κάποτε έβαλα και εγώ
δυό τρυφερές κουφέτες
αλλά μου ήτανε γραφτό
να δω δύο λεβέντες.

Ναι στ΄όνειρό μου το τρελλό
είδα δυό παλληκάρια
ο ένας έμοιαζε μ΄αητό
και μάτια είχε φεγγάρια.

Ο άλλος κύμα του γυαλού
ξενόφερτη μπαλάντα
αργοταξίδευε γι΄αλλού
μα μ΄ήθελε γιά πάντα.

Γι αυτό πολύ μπερδεύτηκα
στον λαικό το μύθο
κανέναν δεν παντρεύτηκα
και ψάχνω γιά έναν τρίτο.

Μεγάλο έρωτα ποθώ
συμβιβασμούς ραγίζω
γι΄αυτό έχω τ΄όραμα ορθό
κι ακόμα δεν λυγίζω.

Θέλω λεβέντικο κορμί
ψυχή γιομάτη λάμψη
τρέλλα ηδονή πίστη ορμή
κι αν θέλει ας με κάψει.

Μα πάντα απ΄το΄νειρο ξυπνώ
και στ΄άστρα μου διαβάζω
πως είναι δίπλα μου αυτό
απλά δεν τ΄αγκαλιάζω.

Αφέντη λάγνο κι αρχηγό
ποθώ εγώ τον άντρα
σκληρό και λίγο τιμωρό
κι ίσως μεγάλο..μάγκα.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katerina90
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 17:03:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάνω αυτό με τον σταυρό και στην ίδια ερώτηση βγαίνει άλλο σε μένα και άλλο στην φίλη μου, ενώ στις υπόλοιπες ερωτήσεις βγαίνουν τα ίδια. Τι μπορεί να συμβαίνει;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy