ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΣ = ΜΗΔΕΝΙΣΜΟΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Izaura
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2004, 21:09:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Izaura  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Izaura  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλληλούια=Στα εβραικά σημαίνει δοξασμένος να είναι ο Γιαχβέ

Υγεια σας
"...Μηδέν εστίν ο άνθρωπος
Μηδέν η δύναμης του
Μηδέν η ύπαρξης του..."

Πως μπορείτε εσείς να υποστηρίζεται μια εταιρεία που είναι εναντίον του δημιουργήματος,δηλαδή εμάς?
Πως μπορείτε τη στιγμή που τα γραπτά σας λένε ότι Οι ελοχείμ έφτιαξαν τον άνθρωπο "ΚΑΤΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΚΑΘΟΜΟΙΩΣΗ"!!!

Πείτε μου Χριστιανοί,

Σταυρωτές του ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗ
Σταυρωτές του ΓΑΛΛΙΛΑΙΟΥ
Σταυρωτές του ΤΖΟΡΔΑΝΟ ΜΠΡΟΥΝΟ(Που έλεγε ότι μας δημιούργησε μια φυλή ανθρώπων)
Σταυρωτές του ΧΡΙΣΤΟΥ ΣΑΣ
Σταυρωτές της ΠΡΟΟΔΟΥ και ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ

Πείτε μου πρώτα την διαφορά του ΝΑΖΙΣΜΟΥ από το Χριστιανισμό?
Ποια είναι?

-Οι θεοί του Ολύμπου υπήρξαν ήταν ελοχείμ,ο Θεός σας δεν υπάρχει!
-Δεν υπάρχει ψυχή,ψυχή=DNA!

Θα ήθελα τους αγαπητούς υποστηρικτές της Χριστιανικής πίστης
να μου απαντήσουν μια απορία:
Κάποιος Χριστιανός είπε ότι οι εβραίοι ήταν ο εκλεκτός λαός του Γιαχβέ και ότι τώρα οι έλληνες είναι ο εκλεκτός του λαός.
Και εγώ αδέλφι μου που είμαι ΜΙΣΟΣ εβραίος -και μιλώ εβραικά το ίδιο καλά όπως τα ελληνικά- και ΜΙΣΟΣ έλληνας τι είμαι?
Μισός σατανάς και μισός θεός?

Και για τους εβραίους μην ανησυχείτε...μπαίνω στα σάιτ τους
και τους τα λέω για το λάθος τους να σταυρώσουν το Χριστό και φυσικά μου λένε ότι είμαι σατανισμένος...
Και οι Χριστιανοί το ίδιο μου λένε...
Δηλαδή έχω καταντήσει να μην ξέρω σε ποιο Σατανά θα πάω

Ελάτε σε μένα για τις απορίες σας,ξέρω και την Εβραική Βίβλο
(Το πιο γνήσιο-διαστρεβλωμένο λιγότερο- τεύχος)
και την Ελληνική.

Σας αγαπώ και σας κατανοώ,αλλά το μέλλον της ΧΙΤΛΕΡΙΚΗΣ ΣΑΣ
Θρησκείας είναι ΤΟ ΤΕΛΟΣ... Περιμένετε τα αποτελέσματα της ανάπτυξης του κλωνισμού,και θα ξαναμιλήσουμε...Ήδη ο ΠΑΠΑΣ είναι πανικοβλημένος
και κάνει τα πάντα να σταματήσει τον κλωνισμό!
Αλλά όσο υπάρχει άνθρωπος...Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΘΑ ΑΝΑΠΤΥΣΣΕΤΑΙ!!!

Σας κατανοώ και γι αυτό σας αγαπώ,ήμουν εκεί που είστε τώρα!

grecoRaelian
ΑΜΗΝ



"Ο αναμάρτητος, πρώτος το λίθο βαλέτω"

Skorpina
Μέλος 2ης Βαθμίδας


236 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2004, 22:07:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skorpina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή μου καλό το παραλήρημα αλλά ο Χίτλερ ουδέποτε φέρθηκε χριστιανικά.Περισσότερο παγανιστικά φέρθηκε με τόσο αίμα που ήπιε και μην σου διαφεύγει ότι ο Χίτλερ αφού κατέλαβε την Ελλάδα,έκανε και μία τελετούλα στην Ολυμπία προς τιμήν της αρείας φυλής!

Έτσι για την ιστορία αυτό!!!

Τελικά υπήρχαν θεοί του Ολύμπου?Πως είσαι σίγουρη?Σχετικά με τις Θεογονίες που έχουν γραφτεί εσύ ποιά πιστεύεις?Γιατί όποτε σας συμφέρει όλα είναι συμβολικά και άλλοτε είναι πραγματικότητα?

Ο Όμηρος έπλασε το Δωδεκάθεο κατ'αντιστοιχία της κοινωνικής πραγματικότητας της εποχής.
Το Δωδεκάθεο έλαβε κρατική υπόσταση όταν άρχισαν να δημιουργούνται οι πόλεις-κράτη.Κάθε πολιτεία θεώρησε καλό να βάλει σε τάξη το χάος των τοπικών λατρειών δημιουργώντας μία δημόσια λατρεία βασισμένη στο ομηρικό Δωδεκάθεο.
Ο Πρωταγόρας πρώτος παρουσιάζει την ύπαρξη των θεών σαν θέμα προς συζήτηση και διώκεται για αθεία.

Αφού έχετε τόσο ευαισθητοποιηθεί με τις αδικοχαμένες ψυχές κάντε ένα μνημόσυνο υπέρ αναπαύσεων των ψυχών που οδηγήθηκαν στην σφαγή για την τέρψη των δαιμονικών θεών!!!
Οι ανθρωποθυσίες σταμάτησαν μετά από την πτώση της Τροίας,όταν ο Ευρύπυλος κατέθεσε εκεί τη λάρνακα με το άγαλμα του Διόνυσου,κατά τη στιγμή που θυσιαζόταν ένα αγόρι κι ένα κορίτσι στην αχαίκη παραλία.Από τότε τιμόταν ο Ευρύπυλος μαζί με τον Διόνυσο ως λυτρωτής τους.
Στην χριστιανική Ελλάδα πάντως ζείτε ελεύθεροι γιατί στην αρχαία μπορεί να ήσασταν δούλοι ή να πεθαίνατε κάτω από το σπαθί του συνέλληνα σπαρτιάτη ή να σας σφάζανε σε καμιά ανθρωποθυσία ή σε κάποια δίκη ασεβείας προς τους πατρώους σας θεούς που κανείς φιλόσοφος φυσικά δεν σεβάστηκε!

Περαστικά σας!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skorpina
Μέλος 2ης Βαθμίδας


236 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2004, 22:27:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skorpina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
grecoRaelian
χμ...που βαδίζει η ανθρωπότης τελικά...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Izaura
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2004, 22:51:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Izaura  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Izaura  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
>Αγαπητή μου καλό το παραλήρημα αλλά ο Χίτλερ ουδέποτε φέρθηκε >χριστιανικά.Περισσότερο παγανιστικά φέρθηκε με τόσο αίμα που ήπιε >και μην σου διαφεύγει ότι ο Χίτλερ αφού κατέλαβε την Ελλάδα,έκανε >και μία τελετούλα στην Ολυμπία προς τιμήν της αρείας φυλής!
>Έτσι για την ιστορία αυτό!!!

Ναι.Και η εκκλησία τι κάνει?
Δεν καλλιεργεί το φανατισμό και το μίσος?
Δεν καλλιεργεί το σεξικό και πατριωτικό φανατισμό?
Αυτό δεν είναι φασισμός?
Δεν είναι ΠΑΡΑΝΟΙΑ να σε βαφτίζουν χωρίς να σε ρωτήσουν?
Δεν στέλλει λαούς να πεθάνουν για το τίποτα?
Κάνει το θέλημα του Γιαχβέ?
"Αγαπάτε τους εχθρούς σας"
"Ο έχων 2 χιτώνας..."

Το μόνο που κάνει είναι να συντηρεί τα κτίριά της και να αγοράζει διαμάντια,για το στέμμα του ΠΑΠΑ και τις γυναίκες του.

>Τελικά υπήρχαν θεοί του Ολύμπου?Πως είσαι σίγουρη?Σχετικά με τις >Θεογονίες που έχουν γραφτεί εσύ ποιά πιστεύεις?Γιατί όποτε σας >συμφέρει όλα είναι συμβολικά και άλλοτε είναι πραγματικότητα?
>Ο Όμηρος έπλασε το Δωδεκάθεο κατ'αντιστοιχία της κοινωνικής >πραγματικότητας της εποχής.
>Το Δωδεκάθεο έλαβε κρατική υπόσταση όταν άρχισαν να δημιουργούνται >οι πόλεις-κράτη.Κάθε πολιτεία θεώρησε καλό να βάλει σε τάξη το χάος >των τοπικών λατρειών δημιουργώντας μία δημόσια λατρεία βασισμένη στο >ομηρικό Δωδεκάθεο.
>Ο Πρωταγόρας πρώτος παρουσιάζει την ύπαρξη των θεών σαν θέμα προς >συζήτηση και διώκεται για αθεία.

Οι θεοί του Ολύμπου υπήρξαν όλες οι θρησκείες και μύθοι μιλούν για
αγγέλους και διαστημόπλοια.Το κοράνι, η βίβλος, η καβάλα, περιγράφουν τους δημιουργούς μας...
Ο MUHHAMAD,Ο Χριστός Ο Βούδας είναι προφήτες
που έστειλαν οι ΕΛΟΧΕΙΜ
Ελοχείμ είναι οι δημιουργοί μας!
Elohim στα αραμαικά σημαίνει
"Αυτοί που ήρθαν από τον ουρανό"
Οι έλληνες μετάφρασαν το ELOHIM
σε θεό!!!!!!!!!
Το ELOHIM είναι ΠΛΗΘΥΝΤΙΚΟΣ.
"Πάτερ υμών ο εν τοις ΟΥΡΑΝΟΙΣ" λέει ο Χριστός!!!!!!!!!
δε λέει Πάτερ ημών άυλε!!!!!!!!!

Ο ΘΕΟΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

Είναι παγκόσμια αλήθεια.Όχι ελληνική.

>Αφού έχετε τόσο ευαισθητοποιηθεί με τις αδικοχαμένες ψυχές κάντε ένα >μνημόσυνο υπέρ αναπαύσεων των ψυχών που οδηγήθηκαν στην σφαγή για >την τέρψη των δαιμονικών θεών!!!

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΨΥΧΗ.ΕΙΝΑΙ Ο ΚΩΔΙΚΟΣ DNA που εννοεί ο Γιαχβέ στη βίβλο.

Οι άνθρωποι έκαναν τις ανθρωποθυσίες όχι οι ελοχείμ!

Για πέσμου...Πόσοι πέθαναν για την υπεράσπιση των πρωτόγονων ιδανικών : Πατρίδα και θρησκεία?
Πόσοι ανθρωποθυσιάστηκαν για το τίποτα?

Ας επανέρθουμε στο θέμα...

ΠΟΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΧΙΤΛΕΡ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΥ ΣΑΣ, Η ΠΑΠΑ?
ΠΕΣΜΟΥ αν ξέρεις.

Σε κατανοώ ,ήμουν εκεί που είσαι τώρα.

"Ο αναμάρτητος, πρώτος το λίθο βαλέτω"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Izaura
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2004, 23:00:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Izaura  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Izaura  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμ...που βαδίζει η ανθρωπότης τελικά"

Η ανθρωπότητα βαδίζει στην αποκάλυψη της αλήθειας
και την ΕΞΟΝΤΩΣΗ των ΜΟΝΟΘΕΙΣΤΙΚΩΝ ΘΡΗΣΚΕΙΩΝ!!!

ΑΛΛΗΛΟΥΙΑ
ΑΜΗΝ


"Ο αναμάρτητος, πρώτος το λίθο βαλέτω"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Izaura
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2004, 23:04:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Izaura  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Izaura  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ούτε μια ερώτηση δεν μου απάντησες!
Αυτό δείχνει ότι:
ΦΟΒΑΣΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ!!!
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΟΥ!!! Μέσα στον εγκέφαλό σου!!!
Η πλύση εγκεφάλου που σου΄έκαναν όταν ήσουν μικρή
δε σε αφήνει να δεις την ΑΛΗΘΕΙΑ!!!!

ΑΛΛΗΛΟΥΙΑ
ΑΜΗΝ

"Ο αναμάρτητος, πρώτος το λίθο βαλέτω"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KaFriLa
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2004, 23:11:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KaFriLa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αρχισαν τα παρατραγουδα
...

-Τι εστί Θεός;
-Ανθρωπος Αθάνατος
-Τι δε Ανθρωπος;
-Θεός ΘνητόςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2004, 00:43:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απ'ότι φαίνεται, ο ραελιανός φίλος μας,
"για λίγο καιρό ξαποστένει και ξανά προς τη δόξα τραβά..."

Τι είπαμε Izaura ή Grecoraelian;
Οτι δεν θα ξαναγράψουμε με τρόπο προπαγανδιστικό και προσβλητικό προς τα πιστεύω των άλλων ανθρώπων, γιατί αλλιώς...

αυτή...που τα κατάφερε!κάνε κλικ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2004, 01:21:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Izaura, εσένα τι σε πειράζει το τι πιστεύει ο καθένας; Και εάν είμαστε όλοι σατανιστές, εσένα που είναι το πρόβλημά σου. Αφού βρήκες εσύ την αλήθεια, προχώρα μπροστά και εμείς που είμαστε στο σκοτάδι ας μείνουμε πίσω. Εντάξει δεν χρειάζεται να την ξέρουμε και όλοι την αλήθεια.
Και με κανέναν τρόπο μην λες οτι ο Θεός μας δεν υπάρχει, δεν έχεις ιδέα για τι πράγμα μιλάς και θα σε παρακαλούσα να μετριάσεις λίγο αυτό το προσβλητικό προς τα πιστεύω των ανθρώπων ύφος.

Εγώ πιστεύω επίσης στο 12θεο, αλλά πιστεύω οτι ήταν οντότητες όχι ιδιαίτερα εξελιγμένες μιας και ... είχαν πολλές ανθρώπινες αδυναμίες. Η ανθρωπότητα εξελίσσεται, κανένα 12Θεο δεν πρόκειται να έρθει στη Γη παρά η ανθρωπότητα να φτάσει στο σύμπαν και να γίνουν όλοι οι άνθρωποι θεοί του εαυτού τους.

ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

poet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
163 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2004, 01:26:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους poet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Esoterica Virus Update Definiton New virus found

Στοιχεία Virus : Izaura
Πραγματικό Όνομα: sex sex
Τόπος: sex Zimbabwe (Rhodesia)

Περισσότερα για τον Virus
Hobbies: Sex
Αγαπημένο Απόφθεγμα: sex

Links
Προσωπική Σελίδα: http://aasd.com
Προτεινόμενα Links: http://aasd.com

10 topics infected :
O TIMIOS STAYROS
ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΣ = ΜΗΔΕΝΙΣΜΟΣ
ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΟ ΑΝΑΘΕΜΑ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ
ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ ΚΕΝΤΡΑ ΚΑΙ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ
Θρησκευτικά στα σχολεία
23 Γραμμάρια
Σε τι αντιστάθηκε ο Χριστιανισμός
Απορία προς αλλόθρησκους
Ζούμε στην αποκάλυψη
ΟΙ ΣΟΦΕΣ ΑΤΑΚΕΣ ΤΟΥ ESOTERICA.GR

Προσοχή !!! Εξαπλώνεται γρήγορα !!!
Συνολικός Αριθμός Μηνυμάτων: 104

Επί του πιεστηρίου :
sex, sex sex, sex στο τετράγωνο ... και sex μηδέν εις το πηλίκον!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2004, 01:42:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, ναι poet, τα ξέρουμε, τα ξέρουμε,
όπως είπε και η Αμαλίτσα:"για λίγο καιρό ξαποστένει και ξανά προς τη δόξα τραβά..."
Εντάξει βρε παιδιά, ο καθένας είτε νομίζει πως βρήκε την αλήθεια,είτε πραγματικά τη βρήκε..
Αυτό το έκανε για τον εαυτό του.
Κάπου κουράζει συνέχεια το ίδιο:
quote:
-Δεν υπάρχει ψυχή,ψυχή=DNA!


Μου φαίνεται θα βάλω ως ψηφιακή υπογραφή το:
Δεν υπάρχει DNA,DNA=ψυχή
ουφ!!

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2004, 02:49:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Izaura/grecoRaelian, λίγα μόνο πράγματα θα σου ξανα-πώ:

ΠΡΟΣΟΧΗ! - Ηρέμησε σε παρακαλώ και συνεργάσου!! Αλλιώς, πραγματικά δεν υπάρχει κάποιος λόγος να κοπιάζουμε να βρούμε κάποια διαφορετική λύση από τις ήδη αποδεδειγμένες ως (σχεδόν)αποδοτικές...

Άκουσε τι σου λένε οι φίλοι μας, άκουσέ τους πραγματικά, και αν αληθινά σε ενδιαφέρει να τους/μας βοηθήσεις - όπως λες - βρες κάποιον άλλον τρόπο, λιγότερο έντονο, επικριτικό και αφοριστικό!

Πολλοί άνθρωποι έχουν δείξει ότι θέλουν να σε πλησιάσουν! Κάνε το κι εσύ λοιπόν!

Αλήθεια... τι σημαίνει το Izaura;;


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2004, 10:04:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πείτε μου Χριστιανοί,

Σταυρωτές του ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗ
Σταυρωτές του ΓΑΛΛΙΛΑΙΟΥ
Σταυρωτές του ΤΖΟΡΔΑΝΟ ΜΠΡΟΥΝΟ(Που έλεγε ότι μας δημιούργησε μια φυλή ανθρώπων)
Σταυρωτές του ΧΡΙΣΤΟΥ ΣΑΣ
Σταυρωτές της ΠΡΟΟΔΟΥ και ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ


Για κατσε ρε φιλε τελικα εσεις πιστευετε στον Ιησου η οχι?
Απο οτι εχω καταλαβει πιστευετε στον αδερφο του που ζει στην γη η κανω λαθος?
Ανα ειναι ετσι τοτε πως καταφερεσαι εναντιον των Χριστιανων αδελφων σου?

quote:
Οι θεοί του Ολύμπου υπήρξαν όλες οι θρησκείες και μύθοι μιλούν για
αγγέλους και διαστημόπλοια.Το κοράνι, η βίβλος, η καβάλα, περιγράφουν τους δημιουργούς μας...
Ο MUHHAMAD,Ο Χριστός Ο Βούδας είναι προφήτες

Φιλε μου συγγνωμη που θα στο πω αλλα εχεις μπερδεψει την ***** με την βουρτσα!!!
Ελεος!
Αλλο να πιστευεις στην εξωγηινη προελευση της ανθρωποτητας και αλλο να μας λες οτι Βουδας και Ιησους ητανε προφητες τους!

Και μην μπλεκεις πολυ το Δωδεκαθεο στα λογια σου γιατι η Scorpina αφορμη ψαχνει για να ριξει τις μπηχτες τις στον παγανισμο.

quote:
Για πέσμου...Πόσοι πέθαναν για την υπεράσπιση των πρωτόγονων ιδανικών : Πατρίδα και θρησκεία?
Πόσοι ανθρωποθυσιάστηκαν για το τίποτα?

Τιποτα ειναι τα ιδανικα Πατριδα και Θρησκεια?

"ΑΜΥΝΕΣΕΣΘΑΙ ΠΕΡΙ ΠΑΤΡΗΣ"
"ΥΠΕΡΑΝΩ ΟΛΩΝ Η ΠΑΤΡΗΣ"

Αυτα τα εχεις ακουσει ποτε μιας και ευαγγελιζεσαι τους αρχαιους προγονους?


quote:
Αγαπητή μου καλό το παραλήρημα αλλά ο Χίτλερ ουδέποτε φέρθηκε χριστιανικά.Περισσότερο παγανιστικά φέρθηκε με τόσο αίμα που ήπιε και μην σου διαφεύγει ότι ο Χίτλερ αφού κατέλαβε την Ελλάδα,έκανε και μία τελετούλα στην Ολυμπία προς τιμήν της αρείας φυλής!

Scorpina ο Χιτλερ ητανε θαυμαστης των Ελληνων και μαλιστα γι αυτο ειχε ζητησει απο τον Μεταξα να συμπορευθουν μαζι στον αξονα αλλα ο Μεταξας τοτε αρνηθηκε!
Οι Ελληνες αξιωματικοι ειναι οι μονο που δεν εμειναν αιχμαλωτοι σε στρατοπεδα συγκεντρωσης και αυτο υστερα απο εντολη του ιδιου του Χιτλερ να ελευθερωθουν ολοι.
Τωρα δεν ειναι τοπος να αναπτυξουμε το αν καναμε καλα η οχι που δεν πηγαμε μαζι του εκεινη την εποχη αλλα αυτο που δειχνει η ιστορια ειναι οτι δωσαμε το αιμα μας για τους συμμαχους και αυτοι μας φτυσανε κανονικα οταν ηρθε η ωρα να μοιρασουμε την πιτα αρα.....!
Ωστοσο περα απο την τελετη που λες μην ξεχνας οτι και το παπαδαριο μια χαρα παιρναγε στην Γερμανια και ο Παππας καλα βασιλευε στην Φασιστικη Ιταλια του Μουσολινι!


«όταν μας είπαν πως θα εχουμε ενάντιους τους ανέμους εμείς μάθαμε να ταξιδεύουμε με όλους τους καιρούς»Φ.ΝιτσεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2004, 22:46:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Skorpina,

Αχ, αυτή σου η…..ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΟΤΑΤΗ ιστορική μνήμη! Αχ!

Για να θυμηθούμε όμως ολίγα από τα…«ανδραγαθήματα» των ρασοφόρων κατά την περίοδο της κατοχής.

Ένα πρέπει να πούμε πριν προχωρήσουμε σε οποιαδήποτε αναζήτηση ιστορικών ντοκουμέντων: οφείλουνε μια ειλικρινέστατη ΣΥΓΝΩΜΗ από τον Ελληνικό λαό για την απεχθέστατη φιλοναζιστική τους στάση και τοποθέτηση. Ας δούμε όμως τι σημαίνει «εβραιοχριστιανός» και τι ΕΛΛΗΝ και ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ:

Την 10η Απριλίου 1941 προστρέχει ο θεοφιλέστατος Επίσκοπος Πατάρων Μελέτιος στην Αλεξανδρούπολη (!), όπου και ΚΑΛΩΣΟΡΙΖΕΙ προσωπικά τον διοικητή του Γερμανικού στρατεύματος. Ταυτόχρονα εκδίδει επιστολή όπου και εκφράζει την…ευγνωμοσύνη του εις τον «ευκλεή γερμανικόν στρατό»!
Αφού επιχαίρει τα ΗΡΩΙΚΑ κατοχικά στρατεύματα (!) πλέκει και το εγκώμιο των πράξεων που ακολούθησαν….

Ένας άλλος «θεοφιλέστατος», ο Πατριάρχης Βρυξελλών Βασίλειος, ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΕΤΑΙ ΕΡΗΜΗΝ από το ειδικό δικαστήριο Θεσσαλονίκης σε ΠΟΛΥΕΤΗ ΦΥΛΑΚΙΣΗ τόσο για την κατάπτυστη και ανοιχτή συνεργασία του με τους Γερμανούς ναζιστές όσο και με…ΤΟΥΣ ΒΟΥΛΓΑΡΟΥΣ!!
Ο εν λόγω ιεράρχης κατάφερε να διαφύγει σαν φαντομάς στις Βρυξέλλες, όπου ανάμεσα σε Γερμανούς ναζιστές αναζήτησε καταφύγιο παρέα με άλλους ιερωμένους….

Το θέμα όμως έχει βαθύτερες ιστορικές ρίζες.

Εάν λοιπόν ανατρέξουμε στους μπαστουνοφόρους μελανοχίτωνες του Βυζαντίου θα διαπιστώσουμε παρόμοιες τακτικές και «πατριωτισμό».

Να θυμηθούμε πρώτα το «είναι θέλημα Θεού η Πόλη να τουρκέψει»?
Να θυμηθούμε την συνεργασία των Βυζαντινών με τους Τούρκους για την καταστολή των εξεγέρσεων των Ελλαδιτών του Μοριά?
Να θυμηθούμε τις Αγιοποιήσεις αιμοβόρων δολοφόνων του Ελληνικού πνεύματος και έθους? (π.χ. «Άγιος» Θεοδόσιος ο Α’)
Να θυμηθούμε τις ΠΡΟΔΟΣΙΕΣ των Αγιορειτών μοναχών (π.χ. Ε. Παπάς)?
Να θυμηθούμε την συνεργασία των Φαναριωτών για την παράδοση Ελλήνων αγωνιστών στα χέρια των Τούρκων (π.χ. Ζορμπάς Κολοκοτρώνης)?

ΤΙ να πρωτοθυμηθούμε....



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Izaura
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2004, 01:33:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Izaura  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Izaura  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Αγαπητέ Izaura/grecoRaelian, λίγα μόνο πράγματα θα σου ξανα-πώ:

"ΠΡΟΣΟΧΗ! - Ηρέμησε σε παρακαλώ και συνεργάσου!! Αλλιώς, πραγματικά δεν υπάρχει κάποιος λόγος να κοπιάζουμε να βρούμε κάποια διαφορετική λύση από τις ήδη αποδεδειγμένες ως (σχεδόν)αποδοτικές..."
"Άκουσε τι σου λένε οι φίλοι μας, άκουσέ τους πραγματικά, και αν αληθινά σε ενδιαφέρει να τους/μας βοηθήσεις - όπως λες - βρες κάποιον άλλον τρόπο, λιγότερο έντονο, επικριτικό και αφοριστικό!
Πολλοί άνθρωποι έχουν δείξει ότι θέλουν να σε πλησιάσουν! Κάνε το κι εσύ λοιπόν!

Υγεια σας και πάλι!

ΠΡΩΤΑ θα αρχίσω με τους συνανθρώπους μου που με ειρωνεύτηκαν με σαρκασμό.

Scorpina: "Περαστικά σας!!!"
poet: "Στοιχεία Virus : Izaura"

Αγαπητά μου αδέλφια,οι ΑΝΘΡΩΠΟΙ που έφτυσαν,ούρησαν και Σταύρωσαν το Χριστό,ήταν άνθρωποι που σαρκάστηκαν ένα άνθρωπο που έλεγε την αλήθεια!
Δεν είναι καλό πράγμα ο Σαρκασμός.Ακόμα και ο Χίτλερ,ο μεγαλύτερος δολοφόνος (ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΜΟΝΟΘΕΙΣΤΙΚΕΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ που όπως όλοι ξέρουμε, αν και δεν το παραδεχόμαστε) είχε και αυτός παιδική ζωή και είχε και αυτός προβλήματα.Η μάνα του είχε πεθάνει στα χέρια ενός εβραίου γιατρού και ο ίδιος το θεώρησε σκόπιμο.
Αλλά η εκκλησία σας, δεν σας έμαθε σεβασμό στον άνθρωπο,ούτε σας εξήγησε καν τι σημαίνει αυτή η έννοια.
Γιατί? Επειδή πιστεύει στα παρακάτω:

"...Μηδέν εστίν ο άνθρωπος
Μηδέν η δύναμης του
Μηδέν η ύπαρξης του..."

Σας αγαπώ ποιο πολύ από τους φίλους μου,γιατί κατανοώ το επίπεδο της δυστυχίας σας και της άγνοιας σας.
Σας αγαπώ ειλικρινά.
(Μπορεί να σας φαίνονται ειρωνικά τα λόγια μου αλλά είναι η αλήθεια)

Τώρα στον ADMIN:


>"Αγαπητέ Izaura/grecoRaelian, λίγα μόνο πράγματα θα σου ξανα-πώ:

>ΠΡΟΣΟΧΗ! - Ηρέμησε σε παρακαλώ και συνεργάσου!! Αλλιώς, πραγματικά >δεν υπάρχει κάποιος λόγος να κοπιάζουμε να βρούμε κάποια διαφορετική >λύση από τις ήδη αποδεδειγμένες ως (σχεδόν)αποδοτικές...

Αγαπητέ ADMIN

Σε ευχαριστώ για τις ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ που μου έδωσες ως ADMIN
Καταλαβαίνω ότι έχεις κάποιο καθήκον εδώ.Πρέπει να διατηρείς ένα
επίπεδο της κοινής λογικής,ώστε το σάιτ του εσωτερικά να έχει ένα σεβαστό επίπεδο στην μάζα,να κερδίζει μέλη, ώστε να είσαι επιτυχημένος ADMIN.
Αγαπητέ μου,από τη μέρα που γεννήθηκες έπρεπε να πας σχολείο,έπρεπε να πας στο πανεπιστήμιο,έπρεπε να κάνεις οικογένεια,
έπρεπε να σέβεσαι το τι ένιωθες ότι είναι ΛΑΘΟΣ!!!!
Όλοι είμαστε κατα κάποιο τρόπο σκλάβοι των εαυτών μας!
Η χώρα μας είναι σκλάβα των US of AMERICA
Oι Ηνωμένες Πολιτείες είναι σκλάβες σε μια χούφτα εβραίους
μεγαλοεπιχειρηματίες.
...
Εγώ θα ΣΚΟΡΠΙΖΩ την αλήθεια και εσύ αν νομίζεις ότι προσβάλλω κάποιους,βγάλε με έξω.

Άλλωστε ο 50cent πρόσβαλε τους δημιουργούς δηλώνοντας ότι είμαστε αποτέλεσμα της εξέλιξης,αλλά δεν ήταν πρόβλημα για τους "Χριστιανούς".Αλλά για μένα είναι πρόβλημα.Μάθε ότι και ο 50cent είμαι εγώ ...
Βγάλε και τον 50cent έξω.


"Άκουσε τι σου λένε οι φίλοι μας, άκουσέ τους πραγματικά, και αν αληθινά σε ενδιαφέρει να τους/μας βοηθήσεις - όπως λες - βρες κάποιον άλλον τρόπο, λιγότερο έντονο, επικριτικό και αφοριστικό!"
Πολλοί άνθρωποι έχουν δείξει ότι θέλουν να σε πλησιάσουν! Κάνε το κι εσύ λοιπόν!

Εγώ θα συνεχίσω να λέω ότι:

ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΣ = ΜΗΔΕΝΙΣΜΟΣ
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΨΥΧΗ
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΛΟΣ ΘΕΟΣ
Ο ΜΟΝΟΘΕΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΕΙΔΟΥΣ

Εκκλησία:Είμαι ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΕΧΘΡΟΣ ΣΟΥ.
Δηλαδή η ΑΛΗΘΕΙΑ.

Ο ΡΑΕΛ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΠΡΟΦΗΤΗΣ!!!!!!!!
ΕΙΝΑΙ Ο ΑΔΕΛΦΟΣ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ!
ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΔΥΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΒΟΥΔΙΣΤΕΣ.
ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΕLOH(allah)
Eίναι ο προφήτης της ΑΠΟ-ΚΑΛΥΠΣΗΣ της ΑΛΗΘΕΙΑΣ!
ΑΓΑΠΑΤΕ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΣΑΣ!

MHN MOY ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ ...ΗΤΑΝ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΟΥ ΜΗΝΥΜΑ
...Και κρατώ το λόγο μου,δεν είμαι η κυβέρνησή σας.

Υγεία σας


"Οσοι έχουν αυτιά ας ακούσουν
Οσοι έχουν μάτια ας δουν"


grecoRAELIAN




"Ο αναμάρτητος, πρώτος το λίθο βαλέτω"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2004, 15:49:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΟΤΙΜΑΣ ΕΤΣΙ ΤΙΣ ΘΡΗΣΚΙΕΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΚΡΙΝΕΙΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ Ο ΙΔΙΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ.ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΑΝΤΑΛΑΞΟΥΜΕ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΠΕΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΟ ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΑΠΑΞΙΩΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩΝ ΤΩΝ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΩΝ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ Η ΕΠΙΘΕΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ ΚΑΙ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΝΟΗΜΑ.
ΦΙΛΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΡΟΘΕΣΗ,
ΚΑΤΙΑ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2004, 15:54:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετά την "αποκάλυψη" του Izaura/grecoRaelian και την διασταύρωση των IPs των δύο Λογαριασμών, ο "50cent" απενεργοποιείται.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr.Doom
Μέλος 1ης Βαθμίδας


138 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 01:01:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dr.Doom  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tελικα τα καταφερατε παλι να μπερδεψετε τη φιλοσοφικη θεωρια του νιχιλισμου-μηδενισμου με το χριστιανισμο. Μπορειτε να μου βρειτε καποια σχεση μεταξυ αυτων των θεωριων και θα σας ειμαι υποχρεος. Α, και συμφωνω με τη μισοεβραια οτι ο χριστιανισμος ετσι οπως εχει διαμορφωθει σημερα ειναι ενα ακομα ιδεολογικο προσωπειο της στυγνης εκμεταλλευσης των αμαθων μαζων.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 01:28:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τετοια θεματα δεν θα πρεπε να ρχονται καν στην επιφανεια...Χριστιανισμος=Μηδενισμος?Ξερω και γω χιλιες δυο θεωριες φιλτατε/η αλλα θα ταν καλυτερα να τις κρατισω για μενα οπως καλο θα ναι να κανεις και συ,μιας και οπως βλεπεις εφερες την συγχηση...
Παρεπιπτοντως επειδη πολυ ακουω για Χιτλερ τελευταια....
Πως αυτος ο αθλιος ηθελε να φτιαξει μια "ωραια" φιλη ενω την ιδια στιγμη ηταν ομοφιλοφυλος....Θα θελα να χρησιμοποιησω αλλες εκφρασεις τωρα αλλα θα γινω πολυ αισχρος και δεν το θελω...
Izaura watch ur steps...

Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy