ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Βάσεις Greys στη σελήνη
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2005, 17:17:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και κάτι άλλο, για τον φίλο που ανέφερε για το ότι μπορεί να κάνει τις εικόνες του Meier ή παρόμοιες στον υπολογιστή του.
Φίλε, ευχαριστώ πολύ! Και εγώ μπορώ να φορτώσω το photoshop και να το κάνω αυτό που έκανες πιο πάνω.
Αλλά ξεχνάς τη βασική λεπτομέρεια ότι ο Meier αυτά τα έβγαλε στη δεκαετία του 70 όπου δεν υπήρχαν ούτε photoshop ούτε PC, ούτε τίποτα!

Ο μόνος τρόπος που θα μπορούσε να τις κάνει πλαστές είναι:

- Να κατασκευάσει λεπτομερή μοντέλα των ιπτάμενων δίσκων σε διάφορες κλίμακες και να τα φωτογραφήσει με εξαιρετική προσοχή για να μην φανεί η πλαστότητα.

- Να τα κρεμάσει από δέντρα ή άλλες κατασκευές (όπως και φαίνεται να έκανε σε ορισμένες περιπτώσεις)

- Να τα κρεμάσει από λεπτό νήμα η πετονιά, (όπως έχει αποδειχτεί, σε ορισμένες όμως περιπτώσεις)

......

...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantismΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2005, 18:43:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ήξερα πιο πολλές λεπτομέρειες για τον meier. Yπάρχει όμως και μια άλλη τεχνική που χρησιμοποιούσαν παλεώτερα στις κινηματογραφικές ταινίες:
Πάνω σε ένα κομμάτι γυαλί, βλέποντας τον φόντο ζωγραφίζουμε ή τυπώνουμε το ούφο ή ότι άλλο (βουνό, πόλη, στάδιο κ.λ.π.) - το βάζουμε κάνα δυο μέτρα μπροστά από τη μηχανή, τακτοποιούμε τα σημεία "σύμπτωσεις" για να κάτσει καλά και βγάζουμε τη φωτό.
Έτσι έχουμε και φυσικό φωτισμό και δεν χρειάζεται κλωστές και σπάγγους. Kαι η πιο πάνω φωτό που αιωρείται το ούφο από το πουθενά σίγουρα είναι πάνω σε επιφάνεια γυαλιού.

ValGraphΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2005, 21:15:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πάνω σε ένα κομμάτι γυαλί, βλέποντας τον φόντο ζωγραφίζουμε ή τυπώνουμε το ούφο

Θεωρείς ότι είναι ζωγραφιστό;
Εμένα πιο πολύ για μοντέλο μου φαίνεται πάντως...

...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantismΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2005, 22:43:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
!!! Tρόπος του λέγειν, αν και αυτά που έχουν ζωγραφιστεί (Mπέν Xούρ - όλο σχεδόν το στάδιο, Kόναν ο βάρβαρος το κάστρο στο λόφο κ.λ.π.) είναι πολύ ρεαλιστικά. Kαι σε όλες σχεδόν τις ταινίες πριν το 90 πολές υπερκατασκευές είναι... ζωγραφιστές. Bάλε και λίγο αερογράφο και όλα είναι τέλεια στο μάτι. Aφού μπει η κάμερα και το γυαλί βλέποντας ο καλλιτέχνης τον τελικό φόντο τα ...ζωγραφίζει - ή ζωγράφιζε!
Πάντος το "ζωγραφίζει" στην περίπτωση του meier εννοούσα τα "αποτύπωσε" με κάποιο τρόπο...
Eπίσης πάνω σ' αυτό το γυαλί μπορούν να προβληθούν ...φώτα, φιγούρες φαντασμάτων και ότι άλλο θέλουμε στο πλάνο. Mε ειδικές μάσκες μπορούν να μπούν πίσω από δέντρα σε σμίκρυνση ενώ στην πραγματικότητα είναι 2 μέτρα μακρυά από το φακό.
...

ValGraphΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2005, 23:06:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαι μια πιο σύγχρονη τεχνική τύπου meier:
http://www.csicop.org/si/2003-09/faking-ufo-photos.html
...

ValGraphΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2005, 23:08:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαι μια πιο σύγχρονη τεχνική τύπου meier:
http://www.csicop.org/si/2003-09/faking-ufo-photos.html
...

ValGraphΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2005, 17:53:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα ΑΤΙΑ του Meir μου φαίνονται πολύ πιο ρεαλιστικά από αυτά που έκανε αυτός πάνω...

Νόμιζω ο Meier έχει δείξει και κάποια βίντεο,
ένα το είχα δεί παλιά!
Το ΑΤΙΑ είχε μια πολύ αλλόκοτη κίνηση, δεν ήταν καθόλου ρεαλιστική...

Αλλά στα στατικά πλάνα είναι καλός, ε;


...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantismΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2005, 18:05:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στα στατικά είναι άψογος... H θέση και ο τρόπος που τοποθετεί τα "αντικείμενα" μου θυμίζουν αναγενησιακούς πίνακες. Aκόμη και το στύλ λήψης των φωτό...
Περίεργο πάντος, τέλειες φωτό και "σαχλό" βίντεο? Θα έπρεπε να έχει και τέλεια βίντεο ο τύπος. Kαι καμιά συνέντευξη από τους εξωγήινους αφού γίνανε κολητάρια. Δεν πιστεύω αυτοί να είχαν μόνο ...φωτογραφικές προτιμήσεις...

ValGraphΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sagaviper
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Cyprus
733 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2005, 13:36:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Μερικά βίντεο για τους φίλους με αργή ένωση που έχω πάνω πριν να τα σβήσω.

Δεν είναι του Billy(Edward) Meier αλλά δεν παύουν να είναι ενδιαφέρον.
Ανεβάζω μερικές φώτο του Meier και άλλες μετά τα βίντεο.


ΒΙΝΤΕΟ:

1. Rumlikon
2. Krasnador
3. Oregon
4. Mexico City
5. Near Tokyo
6. Pennsylvania
7. Spirito Santo
8. Stuttgart Germany
9. Sydney Australia
10.carp ontario_Canada
11.Ücheritz bansin
12.Twilight UFO
















Εχω και τα βίντεο αυτών των φώτο αν ενδιαφέρεστε.



Δεν έχω βίντεο αυτού όμως!


"Μήν κοιτάς τον Ήλιο, αν δεν είσαι Ήλιος"

Edited by - Sagaviper on 01/02/2005 13:53:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2005, 15:16:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μερικά ακόμα εξαιρετικά UFO Videos εδω...

Κάποια ήδη ξέρω ότι είναι fake πχ αυτό στους δίδυμους πύργους.


Ενώ κάποια άλλα με προβληματίζουν:
για παράδειγμα

Βέλγιο:

Space Shuttle:

και άλλα...
Είναι αρκετά καλά...

http://www.segnalidivita.com/ufo/

...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantismΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sagaviper
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Cyprus
733 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2005, 17:18:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ενώ κάποια άλλα με προβληματίζουν:
για παράδειγμα

Βέλγιο:

Space Shuttle:

και άλλα...
Είναι αρκετά καλά...



Τα Space shuttle videos είναι πραγματικά εκπληκτικά φίλε skeptic.

Χώρις να αρχίσω πάλι τα διάφορα σχόλια π.χ είναι απο κυβερνητική κάμερα,
ταχύτητες αφάνταστες, ποιός πυροβολεί το ΑΤΙΑ στα βίντεο, υπάρχουν
τόσα πολλά ΑΤΙΑ στα βίντεο(διαμέτρου 2,3,4 χιλιομέτρων το καθένα!!) που αποκλείεται να είναι γήϊνα κ.τ.λ., μπορεί ο καθένας
να κρίνει απο μόνος του το τι βλέπει και σε πόσο βαθμό προσπαθούν να τα κρύψουν.
Όπως είπα και σε άλλο ποστ μπορείς να δείς πολύ καθαρά και με σχόλια τα βίντεο αυτά στο ντοκυμαντέρ
Evidence The Case For Nasa Ufos - Part 1 & 2.

Αν ενδιαφέρεσαι μπορώ να ανεβάσω το πρώτο μέρος(αν και θα μου πάρει 12-14 ώρες) για να το κατεβάσεις
αν έχεις γρήγορη ένωση, το έχω σε πολύ καλή ποιότητα και μετά ανεβάζω και το δεύτερο που
περιέχει παραπάνω βίντεο και σχόλια. Νομίζω το πρώτο μέρος περιλαμβάνει το βίντεο που
βάζεις πιο πάνω
.

Αυτά τα ΑΤΙΑ πάντως προσγειώνονται όποτε θέλουν στη σελήνη και ποιός ξέρει, μπορεί να έχουν και βάση εκεί.
Για όσους αυτό ακούεται τρελό τότε δικαίωμα τους. Είναι εύκολο να λες τη γνώμη σου και να απορρίπτεις μερικά
πράγματα, ειδικά όταν δεν ξόδεψες ούτε έστω και 5 λεπτά έρευνα πάνω στο θεμα για το οποίο προσπαθείς να
εκφέρεις γνώμη.

Δεν είναι πιο εύκολο να πιστέψεις την κυβέρνηση σου και να προχωρήσεις πάρακατω με τη ζωή σου;


Αν πραγματικά δεν μπορείς να περιμένεις να ώσπου να αμολύσουν τις φώτο της σκοτεινής πλευράς που μας κρύβουν και το τι πραγματικά συμβαίνει τοτέ η μόνη άλλη λύση είναι να μάθεις Αστρική Προβολή και να πας απο μόνο σου να δεις!!!!

Μάλλον τότε θα βγείς απο τη "σφαίρα" του πιστεύω και θα μπείς μέσα στη "σφαίρα" του ξέρω.

Κάτι φώτο του φεγγαριού που είναι ενδιαφέρον ρε skeptic τσάκκαρε τες.





"Μήν κοιτάς τον Ήλιο, αν δεν είσαι Ήλιος"


Edited by - Sagaviper on 03/02/2005 17:32:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2005, 17:49:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sagaviper, είχες ποτέ εμπειρία αστρικής προβολής;;;
Πάντως αν θες την γνώμη μου για την ΛΕΒΑΝ (Σελήνη) πρόσεχε τα ταξίδια εκεί...ε!

Για την αστρική προβολή αν δεν μπορείς εδώ και αν θες μου απαντάς και ιδιωτικά στο sendhere@mail.gr

Ευχαριστώ για όλα τα video, έχεις φοβερή συλλογή αλλά δυστυχώς τουλάχιστον εδώ δεν έχω υψηλής ταχύτητας internet.
Δεν ξέρω για τους άλλους φίλους του φόρουμ (πιθανόν κάποιοι να έχουν).


...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantismΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sagaviper
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Cyprus
733 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2005, 15:00:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για σας,
Ανέβασα τελικά αυτό το ντοκυμαντέρ για όσους έχουν γρήγορη ένωση και ενδιαφέρον στο πως
συνδέονται τα ΑΤΙΑ με τους Γαλαξίες με και το σύμπαν. Αν αναρωτιόσασταν ποτέ αν προσγειώνονται
τα ΑΤΙΑ στη σελήνη τότε αυτό θα σας βοηθήσει να τοποθετηθείτε ακόμα περισσότερο.

Δεν θα μπόρω να το έχω παραπάνω απο 2-3 μερές παιδιά και απολογούμαι για τουs φίλους με αργή ένωση(skeptic).

Μπορείτε να πάρετε ένα cd στο Ιντερνετ καφέ και να το κατεβάσετε εκεί που έχουν γρήγορη ένωση.To file είναι αρκετά μικρό να μπεί σε ένα cd.


Evidence The Case For Nasa Ufos - Part 1- 697mb

Στην ερώτηση σου ρε skeptic αν έκαμα αστρική προβολή, όχι ακόμα. Είμαστε τώρα στην 4η εβδομάδα στα μαθήματα και διαρκούν 9 εβδομάδες.

Πάντως αν τελικά βγείς απο το σώμα σου δεν θα πήγαινες στο διάστημα, στη σελήνη, να τη δείς απο κοντά;Αχχχ.Έχω και τηλεσκόπιο αλλά θα είναι λίγο διαφορετικά να είσαι εκεί.
Απο τον καιρό που άρχισα να βλέπω τη σελήνη με το τηλεσκόπιο άρχισα να νιώθω πολύ διαφορετικά. Πιο τρισδιάστατα.

Δεν είναι μόνο ένα μπαλακί που αιωρείται δίπλα μας.

Edited by - Sagaviper on 04/02/2005 15:03:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2005, 15:42:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν πραγματικά δεν μπορείς να περιμένεις να ώσπου να αμολύσουν τις φώτο της σκοτεινής πλευράς που μας κρύβουν και το τι πραγματικά συμβαίνει τοτέ η μόνη άλλη λύση είναι να μάθεις Αστρική Προβολή και να πας απο μόνο σου να δεις!!!!

Πολύ σωστά φίλε μου! Και δεν είναι λίγοι αυτοί που έχουν "επισκεφτεί" την σελήνη μ' αυτόν τον τρόπο....

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sagaviper
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Cyprus
733 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2005, 14:42:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας,

quote:
Πάντως αν θες την γνώμη μου για την ΛΕΒΑΝ (Σελήνη) πρόσεχε τα ταξίδια εκεί...ε!


Aπο όσα ξέρω όταν ταξιδέψεις με το αστρικό σου σώμα ρε skeptic στη Σελήνη μπορείς να έρθεις σε επαφή με Υπερβατικά όντα αλλά όπως και στη γη, δεν μπορείς να επηρεάσεις τον υλικό κόσμο έτσι και εκεί. Aρα θα πάρω την προειδοποίηση σου σαν «πρόσεχε να μην σου αρέσει και μείνεις εκεί!»

quote:
Πολύ σωστά φίλε μου! Και δεν είναι λίγοι αυτοί που έχουν "επισκεφτεί" την σελήνη μ' αυτόν τον τρόπο....

Πρέπει να σου παίρνει λίγο καιρό μάλλον για να μπορείς να ταξιδέψεις τόσο μακριά φίλη oneiric. Μετά απο πολλή υπομονή και εξάσκηση μπορείς να ταξιδεύεις με τη ταχύτητας της σκέψης. Εκεί και αν δεν υπάρχουν όρια σε ένα «απέραντο» σύμπαν.

Ανέβασα το δεύτερο μέρος του Evidence The Case For Nasa Ufos για όσους θέλουν να το κατεβάσουν εδώ. Έχω ακόμα το πρώτο μέρος πάνω και θα προσπαθήσω να αφήσω και αυτό περίπου 3-4 μέρες.

Τα βίντεο που ανεβάζω είναι βασισμένα στα "Secret NASA Transmissions - Smoking Gun" . Θα ανεβάσω και αυτό το μοναδικό dvd όταν έχω παραπάνω χώρο και θα εξηγήσω ποιός ήταν ο MARTYN STUBBS που είναι υπεύθυνος για όλα αυτά.

Brief summary: The most popular underground tape among astronauts, this video is a compilation of space shuttle camera footage showing two different types of (apparently) intelligent space life forms and a fleet of American flying saucers. It also contains interviews with astounded scientists.
EBE Award Winner! Best Film – International UFO Congress Film Festival.
On March 11, 2000, in front of an assembled audience of UFO enthusiasts and the media, evidence was presented that would appear to indicate the existence of, not one, but two types of unknown extraterrestrial lifeforms. Labeled ‘Phenomena One’ and ‘Phenomena Two’ by a man who spent several years recording and logging thousands of hours of NASA space shuttle transmissions, this “historic” footage and the story that lay behind its discovery can now be revealed.

Για όσους κατέβασαν και παρακολούθησαν το πρώτο μέρος θα συνιστούσα να παρακολουθήσετε και το δεύτερο καθώς εξηγά πως τα ΑΤΙΑ στα ΝΑΣΑ transmissions χρησιμοποιούν τεχνολογία βασισμένη σε δομή Γαλαξία και πως συνδέονται με τα DROPA stone discs.

Κατεβάστε εδώ

Evidence The Case For Nasa Ufos Part 2 718 mb


Προς Junk95:

Απο τα ποστς σου βλέπω ότι παρακολουθείς αυτό το θέμα, τουλάχιστον στην αρχή. Αν και δεν ξέρω αν παρακολούθησες το πρώτο μέρος του βίντεο που ανέβασα ξέρω ότι καταλάβεις θέματα φυσικής. Τα βίντεο περιέχουν ζητήματα φυσικής που θα ήθελα κάποιον που τα καταλαμβαίνει να τα δεί και να μου πεί τη γνώμη του. Χωρίς να θέλω να σε αναγκάσω να τα παρακολουθήσεις θα εκτιμούσα τα σχόλια σου.

Edited by - Sagaviper on 08/02/2005 15:46:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2005, 13:42:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πρέπει να σου παίρνει λίγο καιρό μάλλον για να μπορείς να ταξιδέψεις τόσο μακριά φίλη oneiric. Μετά απο πολλή υπομονή και εξάσκηση μπορείς να ταξιδεύεις με τη ταχύτητας της σκέψης. Εκεί και αν δεν υπάρχουν όρια σε ένα «απέραντο» σύμπαν.

Με την ταχύτητα της σκέψης φίλε μου, εννοείται.

Το περίεργο, για ‘μένα, είναι ότι με 2-3 άτομα που έχω συζητήσει το θέμα «δια-δικτυακά» (οι οποίοι γνωρίζουν πολύ καλά την αστρική προβολή), ανεξάρτητα από τις λεπτομέρειες, όλοι συμφωνούν σ’ ένα πράγμα: ότι έχουν δει ανθρώπους & εγκαταστάσεις εκεί πάνω....

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2005, 20:05:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H συνέντευξη του Γκρίζου(καφετιού :=) στην Area51(υπόγεια βάση S-4) μέχρι τελικής πτώσεως!

http://www.menphis75.com/images/video_intervista_alieno/intervista%20alieno!.zip

ΦΟΝΙΑΔΕΣ ΤΩΝ ΓΚΡΕΙΣ(Καφετιών) Α-Μ-Ε-Ρ-Ι-Κ-Α-Ν-Ο-Ι !!!!!!!


...All science is theory. All religion is theory. All politics is theory. And none of the currently accepted dogma is working very well, is it?

Edited by - skeptic on 09/02/2005 20:10:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2005, 22:49:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρώτα συμπεράσματα από το video:

- Είναι καθαρά αμερικανικής προέλευσης, αυτό φαίνεται από τα frames του video που είναι 30 (NTSC format) και όχι 25 (PAL format). Το NTSC χρησιμοποιείται κατ’ αποκλειστικότητα ως video format σε πολιτικές και στρατιωτικές εφαρμογές στις ΗΠΑ.

- Το βίντεο είναι ή standard VHS, S-VHS(αν είναι πλαστό) ή Βeta-Cam ή ψηφιακό DV αν είναι γνήσιο αλλά αυτό δεν μπορώ να το ξέρω με βεβαιότητα αν δεν έχω το πρωτότυπο.

- Η συνέντευξη – ανάκριση φαίνεται να διαρκεί 3 λεπτά, αλλά μπορεί να κράτησε και περισσότερο (μάλλον 4 ώρες)! Το DNI/27 δεν μπορώ να προσδιορίσω τι σημαίνει αλλά προφανώς πρόκειται για κάμερα ασφαλείας κλειστού κυκλώματος που καταγράφει με αυτόματη ανακύκλωση ή ψηφιακά μια συγκεκριμένη περιοχή. Μέχρι στιγμής φαίνεται να έχει καταγράψει δεδομένα 4 ωρών. Τέτοιες κάμερες είναι κοινές σε στρατιωτικές εγκαταστάσεις ή εγκαταστάσεις μυστικών υπηρεσιών.

- Το Γκρέι (καφετί) δεν φαίνεται να ομιλεί προς τον ανακριτή του. Υπονοείτε συνεπώς κάποιου είδους ψυχο-πνευματική επικοινωνία.

- Σε κάποιο σημείο φαίνεται να καταρρέει γέρνοντας προς τα κάτω και ανοίγοντας το στόμα του.

.........

...All science is theory. All religion is theory. All politics is theory. And none of the currently accepted dogma is working very well, is it?


Edited by - skeptic on 09/02/2005 22:54:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2005, 22:57:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2005, 22:59:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και άλλα UFO και ALIEN videos εδώ:

http://www.menphis75.com/archivio_video_ufo.htm


...All science is theory. All religion is theory. All politics is theory. And none of the currently accepted dogma is working very well, is it?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2005, 01:41:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
---UPDATE---

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

Βρήκα και το επίμαχο 2ο λιγότερο γνωστό βίντεο του Santili σε πολύ καλή ποιότητα, όπου φαίνονται τα συντρίμμια ενός εξωγήινου σκάφους (υποτίθεται αυτού που έπεσε στο ρόσγουελ) με τα αρχαϊκά ελληνικά γράμματα ΕΛΕΦΘΕΡΙΑ και ΙΣΙΣ-...(κομμένο?) και μεταλλικά κομμάτια από τον πίνακα ελέγχου όπου φαίνονται θέσεις για 6 δάχτυλα!!!

Μπορείτε να το δείτε και να τοκατεβάσετε όλο από το σχετικό topic:

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=4722

...All science is theory. All religion is theory. All politics is theory. And none of the currently accepted dogma is working very well, is it?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sagaviper
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Cyprus
733 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2005, 16:16:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να βάλω και εγώ με τη σειρά μου ένα καλό σάιτ με πολλά βίντεο μεγάλα και μικρά και επίσης ολόκληρα ντοκυμαντέρ. Το μόνο που πρέπει να κάνετε είναι να γραφτείτε.

Η διεύθυνση είναι http://www.para-normal.com

Αν δεν θέλετε να γραφτείτε και να δώσετε το email σας μπορείτε να
πάτε εδώ http://www.bugmenot.com/ και να κάνετε copy/paste αυτό(το url που χρειάζεστε login/password) http://www.para-normal.com και θα σας δώσει login/pass
για να μπείτε και να κατεβάσετε ότι θέλετε.

Οταν κάνετε login μπορείτε να πάτε εδώ http://www.para-normal.com/nuke/html/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=25 για να κατεβάσετε το ντοκυμαντέρ(134mb) με σχόλια στο Alien Interview που έβαλε ο skeptic πιο πάνω.

Edited by - Sagaviper on 13/02/2005 17:42:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2005, 19:50:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sagaviper, βρήκα όλα τα CD με ΟΛΕΣ τις φωτογραφίες της Σελήνης τραβηγμένες από το διαστημόπλοιο Clementine της NASA/JPL/DoD.!!!!!

Έιναι στην καλύτερη ανάλυση και ευκρίνεια που μπορείς να φανταστείς (μόλις 20-30 μέτρα ανά pixel!!!!!) οπότε θα μπορείς να βρείς και να διακρίνεις πολύ εύκολα τι ακριβώς υπάρχει στη επιφάνεια της Σελήνης καθώς και τη «γεωολογία» της.
Η φωτογραφίες είναι σχεδόν απ’όλη την επιφάνεια. (κρυφή και φανερή πλευρά)

a) Raw images
http://nssdc.gsfc.nasa.gov/cd-rom/web_store.cgi?category=clem
88 CDROMS ( Εδώ τα έχει ΟΛΑ, 88 CDROM υπερ-υψηλής ευκρίνειας 20-30m/pixel, χύμα εικόνες!)
Price: $880

b) Economy & Easier browsing version: Mosaic images
http://nssdc.gsfc.nasa.gov/cd-rom/web_store.cgi?category=hires
22 CDROMS (<< αυτό είναι κολάζ φωτογραφιών, μικρότερη ευκρίνεια αλλά και πιο οικονομικό και έυκολο στο ψάξιμο)
Price:220$

Mπορεί ο καθένας να τα παραγγείλει με πιστωτική κάρτα!

Ίσως τελικά δεν θα χρειαστείς το αστρικό ταξίδι για να δεις τι έχει εκεί πάνω...

Good Hunting!

..."Terrorism is the best political weapon for nothing drives people harder than a fear of sudden death." -- Adolf Hitler

Edited by - skeptic on 13/02/2005 21:07:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sagaviper
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Cyprus
733 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2005, 15:33:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ ρε skeptic όταν διάβασα την πρώτη σου πρόταση ένιωσα butterflies στο στομάχι.Χεχεχε.

Αυτό το φρόντισαν οι επόμενες σου προτάσεις. Και είναι 20-30 μέτρα ανα πίξελ!!!Αχ.

Είναι για να σκέφτεις που είναι ο νούς του ανθρώπου συνέχεια, στα λεφτά πάντα. Πάντα
κάποιος είναι εκεί για να εκμεταλλευτεί σχεδόν τα πάντα για να βγάλει λεφτά. Σιγά σιγά
θα αρχίσουν όλες αυτες οι μεγάλες εταιρίες να εκμεταλλεύονται και το "μεταφυσικό". Θα
αρχίσουν να τα κάνουν κουτιά που θα πουλούν μαζικά.
π.χ Τhe Astral Projection box. Buy it now only 23 payments of 19.99 in your nearest metaphysical supermarket.

Και να είχα τις φώτο της Σελήνης δεν θα με σταματούσε απο το μεγάλο ταξίδι της υπομονής
και εξάσκησης για να την δω ζωντανά απο κοντά ρε skeptic. Πρίν μερικούς μήνες να φανταστεις
βρήκα σάιτς που πουλούν γη στο Φεγγάρι και πολύ φτήνα!Αν δείς όμως το σαίτ τους αυτούς
όπως και τα άλλα δεν πουλούν χωράφια στη σκοτεινή πλευρά.

Ισχυρίζονται επίσης ότι ο τίτλος που σου στέλλουν είναι "νόμιμος". Τουλάχιστον αστρικά δεν
χρειάζεσαι ΤΙΤΛΟ και ούτε real estate manager!

Lunar Registry


Βάζω ΕΝΑ απο τα σάιτς που ισχυρίζονται ότι πουλούν γη στη αγαπημένη μας Λεβάν.


Δεν θα αργήσουν σε λίγα χρόνια να γεμίσουν την
Λεβάν με ισχυρά ΝΕΟΝ Lights McDonalds.

quote:
Το περίεργο, για ‘μένα, είναι ότι με 2-3 άτομα που έχω συζητήσει το θέμα «δια-δικτυακά» (οι οποίοι γνωρίζουν πολύ καλά την αστρική προβολή), ανεξάρτητα από τις λεπτομέρειες, όλοι συμφωνούν σ’ ένα πράγμα: ότι έχουν δει ανθρώπους & εγκαταστάσεις εκεί πάνω....

Θα συμφωνήσω μαζί σου φίλη oneiric. Όσες προβολές διάβασα που ταξίδεψαν εκεί είδαν πολύ περιέργα πράγματα. Υπομονή.

Edited by - Sagaviper on 14/02/2005 15:49:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2005, 02:18:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σύμφωνοι σε όλα που λες! Εδώ σκέφτονταν να βάλουν και διαφημιστικά ολογράμματα Banners πάνω στην λεβάν που θα φαίνονταν από τη Γη. Ευτυχώς απαγορεύτηκε.
Επίσης αυτό με τα οικόπεδα νομίζω είναι απάτη.

Αλλά δεν έχεις όμως τρομερή περιέργεια να εξερευνήσεις τα περιβόητα lunar anomalies της σκοτεινής και φανερής πλευράς χωρίς να χρειαστεί να καταφύγεις σε άλλα αντισυμβατικά μέσα;;;;;
Έκτος αν πιστεύεις ότι τα έσβησαν σε αυτά τα CD οπότε πάει αλλού το θέμα.... (λίγο δύσκολο όμως γιατί θα φαινόταν η επέμβαση με συγκριτικά test)

Στο internet πάντως ήδη υπάρχουν φωτογραφίες που πήρε η Clementine αλλά με ανάλυση 1km/pixel (πολύ χάλια δηλαδή) και αυτό προφανώς είναι για να εξοικονομήσουν χώρο στους server αλλά και γιατί άλλο... marketing (πώληση των καλύτερων φωτογραφιών συνολικά ~60 GB!) και εξοικονόμηση χρημάτων.....

Πάντως είναι οι καλύτερες φωτογραφίες ολόκληρης της επιφάνειας της Λεβάν που κυκλοφορούν αυτή την στιγμή.


..."Terrorism is the best political weapon for nothing drives people harder than a fear of sudden death." -- Adolf Hitler Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Atall
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2005, 01:56:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Atall  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα περίεργα της Σελήνης ουκ ολίγα τα πιο βασικά λίγο πολύ τα γνωρίζουμε όλοι…
Όλη η έρευνα που παρουσιάζεται έχει τρομερό ενδιαφέρων αλλά ξεχάσατε τα greys…
Τώρα για τα greys και ότι άλλο λέτε έχω τις εξής απορίες…
Γιατί όλοι οι εξωγήινοι έχουν:
το ίδιο κούρεμα,
το ίδιο καλούπι,
αν ντύνονται, ντύνονται το ίδιο,
την ίδια Θρησκεία, κ.τ.λ.
Εν πάση περίπτωση εμείς σαν ανθρώπινη φυλή έχουμε τόσες διάφορες μεταξύ μας, τι λέμε τώρα ότι είναι τόσο εξελιγμένα όντα που δεν πληρούν τις απαραίτητες προϋποθέσεις που η ίδια φύση ορίζει…Έχω την εντύπωση ότι (χωρίς να αποκλείω το ενδεχόμενο ότι υπάρχουν εξελιγμένα όντα ) δεν έχουμε σωστή εικόνα από την αρχή και ίσως από τη ανάγκη μας για γνώση έχουμε μια τάση να τρώμε ότι μας σερβίρουνε όχι γιατί δεν είμαστε ικανοί να κρίνουμε αλλά η σωστή εικόνα προϋποθέτει σωστή γνώση (που κακά τα ψέματα είναι δύσκολο να βρεθεί) και ίσως επίγνωση.
Η λέξη κλειδί είναι ξεσκαρτάρισμα…
Ξέχασα το πιο σημαντικό πέρα από το ίδιο κούρεμα, ίδια ρούχα, σωματότυπο, Θρησκεία, κ.τ.λ. μιλάνε όλοι αγγλικά… A, μάθαμε από τον Valgraph ότι πίνουν και καφέ… Κάτι για μελλούμενα… Ενδιαφέρων…
Atall
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 08:48:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι κάθε άλλο!
Δεν είναι ίδιοι στη μορφή και χωρίζονται σε φυλές, εξαρτάτε κυρίως από πιο πλανητικό ή αστρικό σύστημα έχουν προέλθει.
Υπάρχουν οι βοωτίδες, οι δρακονιανοί, οι οφιούχοι, οι κρόνιοι, οι ανδρομέδιοι, οι πλειάδιοι, και πολλές άλλες φυλές εξωανθρωποειδών.
Αν ψάξεις θα βρείς διαφορετικές αναφορές οπότε δεν ισχύει.
Το αμερικάνικο μορφότυπο των Greys ίσως σχετίζεται με κάποια φαινόμενα σε εκείνη την ήπειρο αλλά δεν είναι παντού το ίδιο.


..."Let me control a peoples currency and I care not who makes their laws..." -- Meyer Nathaniel Rothchild Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Atall
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2005, 01:50:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Atall  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχει περίπτωση… Λέμε τώρα… Με ένα μεγάλο αν μπροστά… Να μην είναι εξωγήινοι… Να ισχύει δηλαδή μόνο η κυριολεξία της λέξης… Να είναι γήινοι εκτός γης… Γιατί μπορεί (λέμε τώρα) να έχουν ‘εξελιχτεί’ σε κάτι άλλο…
Δεν ξέρω αν παρακολουθήσατε μια εκπομπή που παρουσίασε κάποιες πληροφορίες για τη ΝΑΣΑ και για κάποια συμπεράσματα μετά από μελέτες και πειράματα…
Δηλ. ιατρικές μελέτες που γίνονται στη ΝΑΣΑ απέδειξαν ότι φαινόμενα όπως: ανωμαλίες στον ύπνο, κόπωση, ζαλάδες, και γήρας είναι διαδικασίες που εκτός πεδίου γης είναι αναστρέψιμες όχι γιατί στη γη δεν γίνεται να ανατραπούν αλλά γιατί δεν ξέρουμε ακόμα το πώς…
το πώς συγκεκριμένα λένε είναι πολύ απλά πώς να ‘χρησιμοποιούμε’ την βαρύτητα στη γη…
Επίσης αναφέρθηκε ότι το πρόβλημα των αστροναυτών δεν είναι τόσο η προσαρμογή τους στο διάστημα όπως νομίζαμε, αλλά η επαναφορά και η προσαρμογή τους πίσω στη γη…
Υποστηρίζοντας οτι μπορεί οι αποικίες να απέχουν μακριά σε οικονομικά και πολιτικά πλαίσια, όχι όμως σε παράγοντες προσαρμογής ακόμη και για τα σημερινά δικά μας δεδομένα…
Χαρακτηριστικά λένε χαριτολογώντας ότι καλύτερα θα ήταν για να τον άνθρωπο να έμενε για πάντα σε μια αποικία στο διάστημα παρά να γύριζε πίσω… Τι έχετε να πείτε γι’ αυτό;

Atall
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2005, 22:32:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χαρακτηριστικά λένε χαριτολογώντας ότι καλύτερα θα ήταν για να τον άνθρωπο να έμενε για πάντα σε μια αποικία στο διάστημα παρά να γύριζε πίσω… Τι έχετε να πείτε γι’ αυτό;

Έτσι όπως έχουν καταντήσει τον πλανήτη, δεν έχουν κι' άδικο......

..."Let me control a peoples currency and I care not who makes their laws..." -- Meyer Nathaniel Rothchild Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sagaviper
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Cyprus
733 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2005, 16:34:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετώ.

Αναστήνεται το παρόν θέμα με σκοπό την ολοκλήρωση των πιό σημαντικών κατα τη γνώμη μου βίντεο

UFO που μπορεί ο απλός πολίτης να παρακολουθήσει,να ερευνήσει και επιτέλους να δεί τα STS-xx βίντεο

χωρίς τα 'μοντάζ' της ΝΑΣΑ που τη νοιάζει τόσο πολύ να ενημερώνει το κόσμο, όση ενημέρωση επιτρέπουν φυσικά

οι ΗΛΙΘΙΟΙ (με την κυριολεχτική σημασία της λέξεως) του στρατού φυσικά.


Ανέβασα το βίντεο που βάζω παρακάτω επειδή υπάρχουν 2 φαινόμενα που εδώ και μερικά χρόνια παρατηρούνται

γύρω απο τη γή και που νομίζω πρέπει όλοι να δούμε. Πρέπει να μελετηθούν επιστημονικά επειδή το ένα παρατηρείται

με κανονική κάμερα ενώ το δεύτερο μόνο με ειδικές κάμερες που χρησιμοποιά η ΝΑΣΑ και που το ανθρώπινο μάτι δεν είναι

εξοπλισμένο ακόμα να βλέπει σε αυτή τη συχνότητα φάσματος. Σημείωση ότι το δεύτερο φαινόμενο που παρατηρείται το κάθε

UFO είναι 2000-3000μ διάμετρο!!(Ίσως να είναι ο λόγος που είναι 'αόρατα' στο τίτσιρο μάτι). Σημ. Δεν είναι ένα ή δύο

είναι εκατοντάδες και βάλε.(Evidence The Case For Nasa Ufos Part 1 & 2)

Και όλα αυτα επειδή ένας Καναδέζος(MARTYN STUBBS) αποφάσισε να βιντεογραφεί με δορυφόρο τις μεταδόσεις της ΝΑΣΑ (πάνω απο 400 ώρες) που

ποτέ δεν μεταδόθηκαν απο οτιδήποτε μέινστρημ σε αυτόν τον πλανήτη. Απλώς παραμερίστηκαν προς το παρόν.


Πρέπει όλοι μας να προβληματιστούμε απο αυτά τα βίντεο και να ξαναεκτιμήσουμε την πραγματικότητα μας. Πιστέυω ότι τα διαστημικά βίντεο

που τραβήχτικαν με τις κάμερες αυτές μπορούν να μας βοηθήσουν να απαντήσουμε ή τουλάχιστον να προχωρήσουμε ένα σκαλί πιο πέρα. Σημαντικά

ερωτήματα οπως:

a) ΑΝ υπάρχουν άλλα είδη νοήμων ζωής και

b) AN υπάρχουν, μπορούν να ταξιδέψουν στη Γή;

Παρακάλω όσους επιστήμονες(και όχι μονο) στο φόρουμ παρακολούθησαν αυτά τα βίντεο αν μπορούν να βοηθήσουν και να μας δώσουν

την εξήγηση τους στο τι μπορούν όλα αυτά τα UNIDENTIFIED 'FLYING(in space)' OBJECTS να είναι ή καλύτερα στο τι ΔΕΝ είναι,

έτσι ώστε με τη μέθοδο αποκλεισμού(και όχι μόνο) να πάμε ένα βήμα πιό κοντά στην αλήθεια.



Brief summary: The most popular underground tape among astronauts, this video is a compilation of space shuttle camera footage showing two different types of (apparently) intelligent space life forms and a fleet of American flying saucers. It also contains interviews with astounded scientists.
EBE Award Winner! Best Film – International UFO Congress Film Festival.
On March 11, 2000, in front of an assembled audience of UFO enthusiasts and the media, evidence was presented that would appear to indicate the existence of, not one, but two types of unknown extraterrestrial lifeforms. Labeled ‘Phenomena One’ and ‘Phenomena Two’ by a man who spent several years recording and logging thousands of hours of NASA space shuttle transmissions, this “historic” footage and the story that lay behind its discovery can now be revealed.

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΕΔΩ The Secret NASA Transmissions 700 mb

Ρε skeptic αν και ξέρω πως σε ενδιαφέρουν αυτά τα θέματα και τα ερευνάς, θα σε παρακινούσα
να μην τα αγνοήσεις αυτά τα βίντεο γιατί πολύ απλά ΕΙΝΑΙ τα πιό σημαντικά βίντεο out there και δυστυχώς δεν παίρνουν το βάρος
που τους αξίζει.

Που ξέρεις κάποτε αυτά μπορεί να χρησιμοποιηθούν σαν αποδειχτικά στοιχεία στο μέλλον.


‘Read not to contradict and confute, nor to believe and take for granted, but to weigh and consider.’

Edited by - Sagaviper on 22/12/2005 16:38:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy