ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΚΛΟΓΕΣ 7ης ΜΑΡΤΙΟΥ 2004
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Α Ι Α Ν Τ Α Σ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 04:43:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Α Ι Α Ν Τ Α Σ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί δεν κάνετε και εσείς μια δημοσκόπηση για τις επερχόμενες εκλογές όπως τόσα και τόσα sites κάνουν τον τελευταίο καιρό μέσω του διαδικτύου;

Ή μήπως δεν σας ενδιαφέρει ή πολιτική κατάσταση της χώρας μας; Αρκετά με τα παιχνίδια με τα ποτηράκια με τη Πεντέλη και την Πάρνηθα, καιρός να ασχοληθούμε με πιο ουσιώδη πράγματα.

Αν πάντως δεν μπορέσετε δεν πειράζει.

Ας απαντήσουν οι φίλοι μας για το θέμα αυτό, πως βλέπετε δηλαδή τα πράγματα σήμερα, ποιός νομίζετε οτι θα είναι ο νικητής, αν νομίζετε ότι θα αλλάξει κάτι, και ποιά η θέση σας για τα μικρά κόμματα για τον Γιώργο Καρατζαφέρη κλπ.

Ευχαριστώ

SuperNaturaL
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 09:45:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SuperNaturaL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα τι σχέση έχει αυτό το Site με την πολιτική; το site αυτό ασχολείται με τα παραφυσικά φαινόμενα οποτέ δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο άλλο θέμα πόυ να είναι πιο ουσιώδη απ'αυτό...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 09:50:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα.
quote:
καιρός να ασχοληθούμε με πιο ουσιώδη πράγματα.


Σίγουρα η πόλη και η διακυβέρνησή της (πολιτική) είναι ένα σύστημα απαραίτητο για την εξελικτική πορεία του ανθρώπου. Οχι όμως δυστυχώς με τη μορφή που υφίσταται σήμερα, που έχει χάσει τον ρόλο της αυτό και έχει υποβιβαστεί σε στείρα κομματική αντιπαράθεση.

Τα θέματα που συζητουνται στα forums αφορούν διάφορες κατηγορίες και κάθε θέμα έχει τη σημασία και ουσία του για διαφορετικούς το καθένα λόγους.

αυτή...που τα κατάφερε!κάνε κλικ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VAIHINGER
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
203 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 00:55:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VAIHINGER  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος VAIHINGER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΡΗΞΗ, ΑΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΣΦΥΚΤΙΟΥΜΕ….ΜΑΚΡΥΑ, ΛΟΙΠΟΝ, ΑΠΟ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΚΑΙ ΑΝΟΥΣΙΕΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ…..ΣΕΙΣΜΟΣ, ΣΕΙΣΜΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΛΑΟΣ. ΣΤΙΣ 7 ΜΑΡΤΙΟΥ ΔΩΣΤΕ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΨΗΦΙΣΤΕ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ, ΤΟ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟ, ΤΟ ΕΛ-ΛΗΝΙΚΟ…ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΕΒΡΑΙΟΥΣ ΚΑΙ ΣΙΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΕΣ…..ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ…ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ…..ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ ΕΝΩΝΕΙ Η ΕΛ-ΛΑΣ!!!!!!!!!!! ΕΛ-ΛΑΣ-ΕΛΛΗΝΩΝ-ΕΘΝΙΚΩΝ,…….ΤΩΝ ΣΙΩΝΙΣΤΩΝ.ΟΙ ΕΘΝΙΚΟΙ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΛΑΟΣ..ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΝΔΙΑΜΕΣΟ ΒΗΜΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΚΤΟΞΕΥΣΗ…ΕΘΝΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΕΝΩΜΕΝΗ, ΠΟΤΕ ΗΤΤΗΜΕΝΗ

ΠΒ*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 01:54:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
VAIHINGER, προτείνω να κάνεις μία μικρή προσπάθεια, να γράφεις κάπως λιγότερο σαν πανώ από αντιστασιακή προεκλογική οργάνωση, και όλα θα πάνε καλά. Το 2012 (τότε δεν τελειώνει και το ημερολόγιο των Μάγιας;) ίσως πάρει την κυβέρνηση στα χέρια του ο αθάνατος, ένδοξος, ωριμότατος, πάνσοφος, ανδρείος, ηθικότατος, αυτοεπιβεβαιωμένος,
Ελληνικός Λαός!!!

αυτή...που τα κατάφερε!κάνε κλικ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 02:33:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα φιλε Αιαντα.Χαιρομαι που ενδιαφερεσε για την πολιτικη,διοτι
δυστυχως αρκετοι ανθρωποι ενδιαφερονται μονο για το γκουτσι φορεμα και για την Βανδη.Θα ηθελα να μας πεις και εσυ τις αποψεις σου.


Σιγουρα δεν ειναι καλο για τον τοπο να ειναι
ενα κομμα στην εξουσια πολλα χρονια,ειναι καλο να εχουμε εναλλαγη
στην εξουσια.Δυστυχως στην Ελλαδα κυβερνουν τα μεγαλα συμφεροντα.Αναρωτιεμαι αν υπαρχει κανενας πολιτικος που ειναι ετοιμος να
συγκρουστει με τα μεγαλα συμφεροντα.Και οταν εννοω μεγαλα
συμφεροντα καταλαβαινετε οτι εννοω τους Κοκκαλαιους,Βαρδινογιαννηδες,
Μπομπολαιους,Κουρηδες,Λαμπρακηδες,Τεγοπουλους.Δυστυχως αυτο που βλεπω ειναι
αρκετοι πολιτικοι να γλυφουν τα καναλια ετσι ωστε να τους προβαλλουν.


Προσωπικα εγω πιστευω οτι τις εκλογες θα τις παρει με μια διαφορα της ταξης 4%
η Νεα Δημοκρατια.

Η αποψη μου για τον Καρατζαφερη ειναι οτι ειναι ενας
εθνικιστης,λαικιστης και το παιζει βαθια θρησκευομενος για να παρει
ψηφους καθως γνωριζει οτι η πλειοψηφια των Ελληνων ειναι Χριστιανοι Ορθοδοξοι.
Αποκλειω να μπει στην Βουλη,πιστευω οτι το ποσοστο που θα παρει θα ειναι γυρω στο 1%.Επισης πιστευω οτι στην Βουλη δεν θα μπει αυτη την φορα ο Συνασπισμος.Φυσικα δεν ειναι καλο για την Δημοκρατια να υπαρχουν
μονο 3 κομματα στην Βουλη,ομως φρονω οτι ο Συνασπισμος εχει
κανει λαθη και πρεπει σιγα σιγα να κανει την αυτοκριτικη του οπως και το ευρυτερο τμημα της αριστερας.Οσο για το Κ.Κ.Ε πιστευω οτι
θα μεινει στο 5% και στο μελλον θα πεφτουν τα ποσοστα του συνεχεια.Δεν νομιζω οτι το κομμα αυτο εχει μελλον,σκεφτειτε
οτι ειναι κυριως ηλικιωμενοι που ψηφιζουν Κ.Κ.Ε και που ειναι προσκολλημενοι στο παρελθον.

Ειναι δυσαρεστο να βλεπουμε καθημερινα
στην τηλεοραση αντιπαραθεσεις και καυγαδες που θυμιζουν εκπομπες Τατιανας Στεφανιδου μεταξυ των ιδιων πολιτικων προσωπων στα τηλεοπτικα παραθυρα και ορισμενους δημοσιογραφους να το παιζουν εισαγγελεις καθως και τον καθε φραγκαουνακη, φραγκα και τριανταφυλοπουλο να προσβαλλει πολιτικους με την χυδαιοτητα τους και τον κιτρινισμο τους.Ακομα
θελω να προσθεσω οτι ειμαι εναντιον των πολιτικων διαφημισεων διοτι
οπως γνωριζεται τα χρηματα για τις διαφημισεις ειναι λεφτα του Κρατους τα οποια πληρωνει ο φορολογουμενος πολιτης.
Επισης ειμαι εναντιον της τακτικης των αρχηγων των κομματων
να βγαζουν λογους κατα την προεκλογικη περιοδο στα διαφορα μερη
της Ελλαδας.Ειναι εντελως περιττο.Νομιζω οτι ο κοσμος δεν περιμενει
απο τις περιοδειες και τις ομιλιες στα μπαλκονια για να βγαλει
τα πολιτικα του συμπερασματα.

Επισης παρατηρησα στην τηλεοραση με θλίψη να λενε διαφοροι πολιτες
κυριως νεαρης ηλικιας οτι ψηφιζω τον α ή β πολιτικο γιατι τον παω,μου αρεσει το στυλ του κ.λ.π.Φαινεται δυστυχως πως πολλοι πολιτες
δυστυχως δεν ψηφιζουν με κριτηριο τα πραγματικα προβληματα της χωρας οπως ακριβεια,ανεργια,διαφθορα,εγκληματικοτητα κ.λ.π αλλα μονο και μονο επειδη εντυπωσιαζονται απο την εμφανιση και το στυλ καποιου πολιτικου ή επειδη κοιτανε να βολευτουν ή ειναι ηδη βολεμενοι.

Ενας βασικος λογος που αρκετος κοσμος δεν ενδιαφεροταν για την πολιτικη τοσα χρονια
ειναι γιατι αηδιασε με την καθεστωτικη νοοτροπια και αλαζονεια των
κυβερνησεων κυριως του Πασοκ ολα αυτα τα χρονια και απο την ανικατοτητα τους να λυσουν
ορισμενα μειζοντα προβληματα.Για αυτο χρειαζονται νεα προσωπα στην πολιτικη(οχι απαραιτητως σε ηλικια) που θα εχουν την βουληση
να αντιμετωπισουν τα καθημερινα προβληματα.Φυσικα δεν θελω να τα ισοπεδωνω ολα.Εχουν γινει και καποια θετικα πραγματα ,υπαρχουν πολιτικοι σε ολα τα κομματα που πιστευω οτι μπορουν να προσφερουν σε αυτο τον τοπο
που εχει αναγκη ομως απο εναν Ηγετη με νεα οραματα και ιδανικα που θα ειναι
ετοιμος να συγκρουστει με τα μεγαλα συμφεροντα και να κανει διαλογο πραγματικο με τους πολιτες.Τωρα αν υπαρχει ο καταλληλος Ηγετης, αυτο δεν το ξερω,το μελλον θα δειξει,ομως πολυ αμφιβαλλω.


Και κατι αλλο, νομιζω οτι ανανεωση στην πολιτικη
δεν γινεται με Κουρκουλες και την καθε Γκερεκου.Δυστυχως πιστευω
οτι μετα το ασυμβιβαστο θα κατεβαινουν κυριως ως υποψηφιοι βουλευτες
κυριως ηθοποιοι και αθλητες και οχι επιστημονες και ανθρωποι με πολιτικη παιδεια που μπορει να εχουν κανει αγωνες στο παρελθον για καποια παραταξη κομματικη.Αυτο δεν σημαινει βεβαια οτι δεν υπαρχουν και
αθλητες,ηθοποιοι που μπορουν να προσφερουν στην πολιτικη,αλλα ελεος
η Γκερεκου τωρα δεν νομιζω να ειχε στο παρελθον καμια σχεση με την πολιτικη.Σε λιγο θα μας κατεβει και καμια Βανδη στην πολιτικη.


Φυσικα μην νομιζετε οτι ξαφνικα ο κοσμος ενδιαφερθηκε για την πολιτικη,απλως την εχουν δει πολλοι οπως το ποδοσφαιρο φανατικα(παναθηναικος,ολυμπιακος που στην συγκεκριμενη στιγμη ειναι πασοκ,Ν.Δ)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KaFriLa
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 15:49:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KaFriLa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας παραθετω σε ενα παρομοιο θεμα που εχω ανοιξει ο ιδιος

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3094

-Τι εστί Θεός;
-Ανθρωπος Αθάνατος
-Τι δε Ανθρωπος;
-Θεός ΘνητόςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 17:57:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γιατί δεν κάνετε και εσείς μια δημοσκόπηση για τις επερχόμενες εκλογές όπως τόσα και τόσα sites κάνουν τον τελευταίο καιρό μέσω του διαδικτύου;

Ή μήπως δεν σας ενδιαφέρει ή πολιτική κατάσταση της χώρας μας; Αρκετά με τα παιχνίδια με τα ποτηράκια με τη Πεντέλη και την Πάρνηθα, καιρός να ασχοληθούμε με πιο ουσιώδη πράγματα.

Αν πάντως δεν μπορέσετε δεν πειράζει.

Ας απαντήσουν οι φίλοι μας για το θέμα αυτό, πως βλέπετε δηλαδή τα πράγματα σήμερα, ποιός νομίζετε οτι θα είναι ο νικητής, αν νομίζετε ότι θα αλλάξει κάτι, και ποιά η θέση σας για τα μικρά κόμματα για τον Γιώργο Καρατζαφέρη κλπ.

Ευχαριστώ



Σε τι! forum εισήλθες Αίαντα;

Δεν είμαι εσωτεριστήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Α Ι Α Ν Τ Α Σ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 21:17:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Α Ι Α Ν Τ Α Σ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σε τι! forum εισήλθες Αίαντα;


Τα θέματα περί ομάδας Ε, περί αποκαλύψεων Γκιόλβα, περί 2012 κλπ νομίζετε ότι δεν έχουν σχέση με Ελλάδα με επικαιρότητα και εξελίξεις; Και βέβαια έχουν.
Αφού λοιπόν έχουν άρα δεν έχουν σχέση και με την πολιτική αφού αυτή καθορίζει όλα τα παραπάνω. Αν πάλι δεν το νομίζετε λυπάμαι αλλά δε φταίω εγώ.

Σε 24 μέρες είναι η στιγμή που θα αποφασίσουμε πιο θα είναι το μέλλον της χώρας μας αλλά και το δικό μας. Η στιγμή είναι ιερή και πρέπει να πάμε στην κάλπη διαβασμένοι γι' αυτό και έθιξα αυτό το θέμα και όχι γιατί είμαι κομματικοποιημένος. Μια φορά στα 4 χρόνια δε θα πρέπει να ασχοληθούμε και λίγο με την πολιτική ρε παιδία; Τι θα πάθουμε δηλαδή.

Μετά θα έχουμε όλο το χρόνο να ασχοληθούμε με αυτά που τόσο σας ενδιαφέρουν. Τώρα όμως νομίζω ότι αυτό το θέμα έχει μια μικρή έστω θέση σ’ αυτό το φόρουμ.
Δηλαδή εγώ δεν το καταλαβαίνω ο κόσμος να καίγεται και κάποιοι εκεί το χαβά τους …..καλικάτζαροι νεράιδες και τα συναφή. Ήμαρτον πια ήμαρτον.

Και ‘συ δηλαδή τι προτιμάς κοριτσάκια να ασχολούνται με καλικάτζαρους νεράιδες δράκους βρυλ και ξωτικά ή προσωπικότητες με άποψη γύρω από τα κοινωνικά θέματα και την πολιτική που έχουν εμπειρίες και κοινωνική καταξίωση; (δεν αναφέρομαι στον εαυτό μου) Αν θέλετε το πρώτο πείτε το μας να το ξέρουμε να μην ξανά ασχοληθούμε γιατί δεν έχει και νόημα στο κάτω κάτω.

Εγώ μια πρόταση έκανα να μπει μια δημοσκόπηση στο site που στο κάτω κάτω καλό θα κάνει και στο φόρουμ και όχι κακό. Αν όμως δε θέλετε δεν πειράζει.

Υπενθυμίζω ότι οι αρχαίοι Έλληνες έλεγαν ιδιώτες αυτούς που δεν ασχολούνταν με τα κοινά δηλαδή ηλίθιους – idiot.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 23:50:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Α Ι Α Ν Τ Α , αν και ο λόγος για τον οποίο άνοιξες το τόπικ αυτό, είναι και κατανοητός, αλλά και σεβαστός (όπως προανέφερα, η διακυβέρνηση της πόλης, είναι ένα καθ'όλα εσωτερικό ζήτημα), στην προσπάθειά σου να υποστηρίξεις τη σημαντικότητα του θέματος, καταλήγεις να προσβάλλεις τους ανθρώπους που γράφουν στις εδώ συζητήσεις:
quote:
Και ‘συ δηλαδή τι προτιμάς κοριτσάκια να ασχολούνται με καλικάτζαρους νεράιδες δράκους βρυλ και ξωτικά ή προσωπικότητες με άποψη γύρω από τα κοινωνικά θέματα και την πολιτική που έχουν εμπειρίες και κοινωνική καταξίωση;

quote:
Υπενθυμίζω ότι οι αρχαίοι Έλληνες έλεγαν ιδιώτες αυτούς που δεν ασχολούνταν με τα κοινά δηλαδή ηλίθιους – idiot.

Βέβαια,
ως "κοριτσάκι" κι εγώ, ίσως δεν δικαιούμαι να μιλήσω...

Αν ωστόσο εσύ επιθυμείς να εισακουστείς, βρες έναν λίγο καλύτερο τρόπο.

αυτή...που τα κατάφερε!κάνε κλικ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SAUDi
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 13:12:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SAUDi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eχω την εντυπωση πως οι πολιτικοι μας δεν εχουν την παραμικρη ιδεα για τα μυστηρια-μεταφυσικα και ολα αυτα τα παρεξενα που μας προβληματιζουν και συμβαινουν γυρω μας, που καμια φορα αναρωτιομαστε, μα καλα αυτοι οι ανθρωποι που μας κυβερνουν δε παιρνουν καμια θεση????
Αλλοι ειναι αυτοι ομως που μας κυβερνουν απο πισω, ελεγχουν το συστημα και τα παντα γυρω μας, αυτο ειναι το σιγουρο, Οποτε οτι και να ψηφισουμε αυτοι θα ειναι παντα εκει...


-=Rabigh , D4 lost C1ty in Da D3sert o Ar4bia=-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2004, 12:54:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασικά, οι μισοί πολιτικοί είναι μασόνοι, και η ανικανότητά τους με οδηγεί στο συμπέρασμα ότι δεν είναι τελικά τόσο δυνατή και κακή η μασονία αφού τα μέλη της είναι... &^$#*

-ΥΗVH
Light in extension

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Α Ι Α Ν Τ Α Σ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 02:04:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Α Ι Α Ν Τ Α Σ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε ή φίλη YHVH σημασία δεν έχει τι είναι τα μέλη των στοών αλλά τι είναι αυτοί που διοικούν τις στοές. Μέσω αυτών τα διεθνή εξωθεσμικά κέντρα εξουσίας κυβερνούν σήμερα τον πλανήτη, κάνουν πόλεμο όποια στιγμή θέλουν γράφοντας στα παλιά τους τα παπούτσια τους διεθνείς οργανισμούς και γενικά υπονομεύουν την ελευθερία και την πρόοδο των όλων κρατών. Άρα λοιπόν καθόλου τυχαίοι δεν είναι. Όσο για τις εκλογές πιστεύω ότι θα τις κερδίσει η ΝΔ με 4 μονάδες διαφορά …είναι προαποφασισμένο άλλωστε. Το ΚΚΕ θα παραμείνει στο 5% ενώ ο Συνασπισμός νομίζω ότι οριακά θα μπει στη Βουλή. Ο Καρατζαφέρης θα είναι η έκπληξη των εκλογών όπως ήταν άλλωστε και στις νομαρχιακές, σαφώς θα μπει στη Βουλή και μάλιστα με 7%.

Φίλη Αμαλία με παρεξήγησες. Εγώ δεν ήθελα να θίξω ούτε το Φόρουμ ούτε εσένα. Εγώ μια πρόταση έκανα για μια δημοσκόπηση και νομίζω ότι η δημιουργία της δεν εξαρτάτε από το πώς το θέτει ο καθένας… με κομψό ή όχι τρόπο αλλά από εσάς. Καταρχήν αφού ασχολείσαι με την πολιτική δεν είσαι κοριτσάκι και κατά δεύτερον ποιος σου είπε ότι δεν έχεις το δικαίωμα να μιλήσεις. Και βέβαια το έχεις είναι αυτονόητο και μάλιστα θα με ενδιέφερε να ακούσω και την άποψη σου.


Εγώ πρέπει να σου πω ότι δεν έχω καμιά σχέση με τα κόμματα, παρακολουθώ αυτό το φόρουμ πολύ καιρό- χρόνια παρά τα λιγοστά μου μηνύματα και μόνο από καθαρή περιέργεια αλλά και ενδιαφέρον έθιξα αυτό το θέμα. Ήμουν λίγο οξύς γιατί αγανακτώ όταν βλέπω ο κόσμος να μην έχει έστω και λίγο ενδιαφέρον για την πολιτική και την επικαιρότητα. Δυστυχώς έχουμε αφήσει ελεύθερο το πεδίο στους πολιτικούς και στην οικογενειοκρατία τους, μας έχουν παραγκωνίσει από τα αξιώματα και από το δικαίωμα της ισότιμης διαβίωσης. Πραγματικά είμαστε πολίτες δύο ταχυτήτων. Από την μία η ελίτ των πολιτικών, των δημοσιογράφων, των εκδοτών, μεγαλοκατασκευάστων, τραγουδιστών, ηθοποιών κλπ και από την άλλη ο απλός λαός, το πόπολο όπως μας αποκαλούν. Ειλικρινά έχουμε αφήσει την Ελλάδα στα χέρια τους και είμαστε έρμαιοι την τύχη μας. Αντί λοιπόν να καθόμαστε και να επικρίνουμε ο ένας τον άλλο εγώ θα ήθελα να ασχοληθούμε πιο σοβαρά με το θέμα και κυρίως πιο ουσιαστικά. Ας γράψουν και οι άλλοι φίλοι μας τις απόψεις τους δεν είναι κακό. Αφού μπαίνετε και διαβάζετε γιατί δεν γράφεται. Το περιεχόμενο δεν ασχολείται με τη στενή έννοια της πολιτικής αλλά με τα προβλήματα του τόπου μας (που ανάγονται και σε ατομικά) και πώς θα λυθούν αυτά μέσα από το συλλογικό ενδιαφέρων όλων μας. Από μόνο του δεν λύνεται κανένα πρόβλημα Πρέπει εμείς να ασχοληθούμε γιατί αλλιώς θα εξακολουθήσουμε να είμαστε στην μιζέρια και την απαξία ενώ η Ελλάδα θα είναι ο ουραγός της Ευρώπης. Μέχρι στιγμής αυτό το θέμα δεν βρήκε την ανταπόκριση που θα περίμενα ενώ θα έπρεπε αυτές τις μέρες να είναι το κυρίαρχο. Λίγες μέρες απέμειναν πριν τις εκλογές μετά θα έχουμε 4 ολόκληρα χρόνια να συζητάμε για άλλα θέματα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VAIHINGER
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
203 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 02:18:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VAIHINGER  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος VAIHINGER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Επιτέλους και κάποιος (Αίαντας )που καταλαβαίνει τη δυναμική του νέου κινήματος που θα απελευθερώσει τη χώρα και θα συμβάλλει τα μέγιστα στη επανελ-ληνιση!!! Διαβάστε Κεραμμυδά, Φουράκη, Αξιώτη, Καλογεράκη κ.α. για να δείτε τι εστί Ελ-λας.
. ΈΣΕΤΑΙ ΉΜΑΡ…

ΠΒ*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Phantom II
Μέλος 1ης Βαθμίδας


70 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 02:25:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Phantom II  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Twra VAIHINGER nomiza oti eprepe na diabasw Omhro, Platwna kai Aristotelh, Aisxylo ki Eyripidh, Sofoklh kai 8oykididh, Markygiannh kai Korah, Tertseth kai Dragoumh gia na katalabw ti 8a pei "Ellhnas"...

Giati an piasoume merika apo ta onomata pou anafereis 8a pesei polu gelio...

______________
ΜΑΧΙΜΩΤΑΤΟΙ ΟΙ ΙΣΧΥΟΝΤΕΣ (Αριστοτέλης)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VAIHINGER
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
203 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 02:32:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VAIHINGER  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος VAIHINGER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όποιος δεν έχει διαβάσει τους συγγραφείς που ανέφερες δεν είναι για μένα Έλ-ληνας. Γιατί απαξιώνεις αυτούς που αναφέρω, τους έχεις διαβάσει και αν ναι που έγκειται η διαφωνία σου;;

ΠΒ*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

diafestor
Νέο Μέλος

Greece
28 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 03:08:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους diafestor  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα συμφωνησω με το φιλο εχεμβροτο
...με μιαν ερωτηση μονο...
ΑΙΑΝΤΑ νομιζεις οτι η πολιτικη δικυβερνηση της χωρας
ανηκει στο Π Α Ρ Α Ξ Ε Ν Ο ???
γιατι απο πρωτη ματια μοιαζει αστοιο
αν ομως ρωτησεις ψηφοφορους την επομενη γιατι αυτoσαρκαζονται
μαλλον αγγιζει τα ορια της ζωνης του μυστηριου....
...νομιζω...
α ...και κατι καλο που διαβασα τωρα''πολιτικος ειναι το 2ο αρχαιοτερο επαγγελμα του κοσμου...υπερετοντας το καταλαβα οτι δεν διαφερει καθολου απ'το 1ο...(ιεροδουλη)
R.REIGAN
-ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΟ!

ενας απ'τους 300Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Α Ι Α Ν Τ Α Σ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 22:02:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Α Ι Α Ν Τ Α Σ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πως είδατε τα αποτελέσματα του χθεσινοβραδινού ντιμπέιτ;; Αναδείχτηκαν άραγε νικητές και ηττημένοι;; Εμένα πάντως μου προξένησε απέχθεια η ταχτική του Γιωργάκη να διαβάζει από μέσα. Μου φάνηκε κάπως φοβισμένος και ανέτοιμος για την πρωθυπουργία. Γενικά αυτός ο άνθρωπος δεν έχει τσαγανό μέσα του, είναι θα έλεγα ¨κοιμισμένος¨. Το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι η γυμναστική. Εβραϊκής καταγωγής άλλωστε….

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 22:21:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

DEBATE: The new Reality Game!...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 22:29:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν μου έκανε τόση εντύπωση το ότι ο Γιωργάκης διάβαζε κάποια στιγμή από μέσα.Εντάξει,υπήρχαν παράγοντες όπως το άγχος,ο φόβος που λες κλπ.
Σίγουρα αυτό όμως δεν είναι και ότι καλύτερο για κάποιον που θέλει να γίνει πρωθυπουργός.
Εγώ νικητές,συγγνώμη,δεν είδα.
Τα ίδια λόγια,με άλλες λέξεις,που έχουμε ακούσει χιλιάδες φορές.
Προηγουμένως άκουσα πως σε αυτήν την αναμέτρηση ο Γιωργάκης μεταφράζοντας κάτι από τα αγγλικά στα ελληνικά έκανε λάθη συντακτικά?
Ισχύει αυτό?
Διότι την αναμέτρηση χτες την έβλεπα ..διακεκομμένα...

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jim213
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 22:41:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jim213  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι λετε βρε παιδια τωρα.... αναμετρηση ηταν αυτη?? εδω δεν μπορουσαν να κανουν τις ερωτησεις τους οι δημοσιογραφοι... ποσο μαλλον να απαντησουν οι προσκεκλημενοι. Εντελως χαλια, μεχρι που με πηρε ο υπνος αυτα τα πραγματα δεν μπορουν να γινουν στην ελλαδα. Αμα δεν μιλησει ο Ελληνας.. δεν γινεται δουλεια.

οι αναμαρτητοι βλεπουν το συμπαν ασπροΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rostar
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
161 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 00:31:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rostar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους

Έχει καμμιά σημασία να γίνει..."δημοσκόπηση" μέσω του forum ?...
Προσωπικά αμφιβάλλω. Άλλωστε..."Κυριακή κοντή γιορτή" που λέει και το γνωστό απόφθεγμα. Ας αφήσουμε λοιπόν να γίνει Η ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ.
ΕΠΕΙΔΗ ΑΥΤΉ ΚΑΙ ΜΌΝΟ ΕΊΝΑΙ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΉ ΔΗΜΟΣΚΌΠΗΣΗ
Θυμάστε τι είχε γίνει με τις περασμένες εκλογές και πόσο η ουσιαστική πραγματικότητα εξευτέλισε την εικονική.
Γεγονός είναι πάντως ότι θέλουμε δεν θέλουμε Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ μας αγγίζει όλους και η αποστασιοποίηση από τα σχετικά δρώμενα, είναι εις βάρος μας.
Αλοίμονο αν φτάσουμε ποτέ στο σημείο να εκλέγονται οι όποιοι κυβερνήτες από μια μειοψηφία του εκλογικού σώματος.
Προσωπικά θα αποφύγω την οποιασδήποτε μορφής νύξη προτίμησης, εκφράζοντας μόνο την άποψη να γίνει σεβαστό από όλους το οποιοδήποτε αποτέλεσμα, επειδή - άσχετα αν μας αρέσει ή όχι - η τελική συνισταμένη της έκφρασης ενός τόσο μεγάλου πλήθους, τόσο από φιλοσοφική, όσο και από ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ άποψη...ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΤΕ ΣΟΦΗ !!!...άσχετα από τις όποιες επιπτώσεις υπέρ ή εις βάρος των επι μέρους υποσυνόλων.
Αυτό που εύχομαι σε όλους, είναι να μελετήσουν το όποιο αποτέλεσμα όχι υπό την επίδραση του συναισθήματος, αλλά με ψυχρή Λογική και να μη μας διαφεύγει ποτέ το παράδειγμα του...Δικαίου Αριστείδους !

Καλή ψήφο, λοιπόν, σε όλους και ας έχουμε υπ' όψη ότι
Η ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ ΣΑΝ ΠΟΛΙΤΕΥΜΑ, ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΑΝΕΙ ΣΤΟΝ ΟΡΙΖΟΝΤΑ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ.


Η "ΓΝΩΣΗ" ΟΜΙΛΕΙ, ΟΜΩΣ Η "ΣΟΦΙΑ" ΑΚΟΥΕΙ...(Jimi Hendrix)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rostar
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
161 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 00:44:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rostar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όσον αφορά το κατά πόσο Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ έχει ως topic θέση στο
FORUM: ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ
θέλω να καταθέσω την άποψή μου ότι

ΤΟ ΠΛΕΟΝ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ, ΕΞ ΟΛΩΝ ΟΣΩΝ ΕΧΟΥΝ ΑΝΟΙΞΕΙ ΩΣ ΘΕΜΑΤΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΕΙΝΑΙ...Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ !!!

Αν το προσεγγίσει κάποιος ανάλαφρα (όχι ελαφρά, για να μην παρεξηγούνται τα λεγόμενα μου) και με συνεσταλμένες τις κεραίες του προσωπικού του στίγματος, ελπίζω ότι θα συμφωνήσει μαζί μου. Αν πάλι,όχι...δεν μου κακοφαίνεται.
Δεν είμαστε κλωνοποιημένα όντα, άρα η πολλαπλότητα των απόψεων, είναι κατάκτηση του Είδους και όχι κατάπτωση...

Η "ΓΝΩΣΗ" ΟΜΙΛΕΙ, ΟΜΩΣ Η "ΣΟΦΙΑ" ΑΚΟΥΕΙ...(Jimi Hendrix)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

georgios
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 02:41:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους georgios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AIANTA μια δημοσκοπηση στο φορουμ δεν νομιζω οτι θα εβγαζε καποιο αποτελεσμα γιατι δεν ειμαστε "ενδεικτικο δειγμα" της ελληνικης κοινωνιας. Νομιζω οτι απεχουμε πολυ απο την αποψη του βολεματος που κυριαρχει στην σημερινη κοινωνιας (αποψη μου).

Μια ερωτηση: Κατα ποσο πιστευετε οτι ζουμε σε δημοκρατικη χωρα.

Πιστευετε οτι με την ψηφο μας καθε 4 χρονια συμετεχουμε στις ληψεις των αποφασεωνς;

Ο Αδωνις Γεωργιαδης ειχε προτινει δημοψηφισμα για τους ολυμπιακους αγωνες. Βεβαια ποτε δεν εγινε.
Αλλα, ποτε ηταν η τελευταια φορα που εγινε δημοψηφισμα; Μηπως μας ρωτησαν αν θελουμε το ΕΥΡΩ; Η εισοδος μας στη Ε.Ε.; Για ποια δημοκρατια μιλαμε; Οταν οι λιγοι αποφασιζουν για τους πολλους μιλαμε για ολιγαρχια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΙΑΦΑΝΑ ΚΡΙΝΑ
Νέο Μέλος

Fed Rep Yugoslavia
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 02:49:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΙΑΦΑΝΑ ΚΡΙΝΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σύσταση Πολιτικού Φορέως των Ελλήνων στο θρήσκευμα

Η κατάληψη της πολιτικής εξουσίας από Έλληνες στο θρήσκευμα αποτελεί έναν από τους βασικούς στόχους της Ελληνικής Θρησκείας. Κάθε εμπόδιο στο δρόμο μας θα παραμεριστεί χωρίς την παραμικρή αντίσταση. Οι αντίπαλοί μας θα σκορπίσουν με το πρώτο φύσημα του ανέμου. Δεν έχουν ιδεολογία, ούτε ιδανικά. Η Ελληνική Θρησκεία επηρεάζει την Παιδεία, την Τέχνη, την Αισθητική και φυσικά την Πολιτική. Όποιος δίαυλος την αναπαράγει, μας εξυπηρετεί. Η κατοχή πολιτιστικής εξουσίας συνεπάγεται και κατοχή πολιτικής εξουσίας.

Προσχέδιο Προγράμματος

Επίσημη γλώσσα τους κράτους η Αρχαία Ελληνική. Άμεση έκδοση Αρχαίας Ελληνικής Γραμματείας. Επίσημη και μοναδική θρησκεία τους κράτους η Ελληνική Θρησκεία. Αναστήλωση και επαναλειτουργία όλων των Ιερών Ελληνικών Ναών. Νομιμοποίηση όλων των Ελληνικών Ιεροπραξιών και Μυστηρίων. Απαγόρευση προσηλυτισμού των Ελλήνων σε άλλη θρησκεία. Επιτρέπεται η κατάσχεση εντύπων ένεκα προσβολής της Ελληνικής Θρησκείας. Ημερολόγιο, επίσημες τελετές και οι αργίες των δημοσίων υπηρεσιών καθορίζονται σύμφωνα με το τυπικό της Ελληνικής Θρησκείας. Το πρόγραμμα των σχολείων της γενικής εκπαιδεύσεως περιλαμβάνει υποχρεωτικώς το μάθημα των θρησκευτικών σύμφωνα με τα δόγματα της Ελληνικής Θρησκείας. Η Ελληνική Πολιτεία αναλαμβάνει την κατάρτιση των λειτουργών της Ελληνικής Εκκλησίας(των Ελλήνων στο θρήσκευμα), ιδρύωντας και συντηρώντας ιερατικές και θεολογικές σχολές. Έλληνες Αρχιερείς ορκίζουν την κυβέρνηση, ορκίζουν τους νεοσύλλεκτους στο στράτευμα, κατέχουν τιμητική θεση στις Εθνικές Εορτές και παρελάσεις. Επίσημος Εορτασμός των μαχών Θερμοπύλες, Σαλαμίνα, Μαραθώνας, με Εθνικές παρελάσεις. Αλλαγή όλων των χριστιανικών ονομάτων των Ελλήνων με Αρχαία Ελληνικά. Αδριάντες σε όλους τους επιφανείς αρχαίους και νέους Έλληνες.

Χρήση του Ιπποδαμείου πολεοδομικού συστήματος. Ανάπτυξη ωργανωμένης βιομηχανίας μηχανουργικών κατεργασιών. Μεταφορά Αθηναϊκού πληθυσμού στην Βόρειο Ελλάδα και στα νησιά. Εθνικό νόμισμα η δραχμή. Κατάργηση της κρατικής τοκογλυφίας. Ισχύει η ποινή του θανάτου για ειδεχθή εγκλήματα. Οι πολιτικοί εκλέγονται βάσει γραπτού συμβολαίου που θα εμπεριέχει ποινικές ρήτρες. Ότι υποσχεθεί ο πολιτικός θα καταγράφεται σε συμβόλαιο, με ποινικές ρήτρες(φυλακή, κατάσχεση περιουσίας) σε περίπτωση αθετήσεως συμβολαίου. Οι πολιτικοί εκλέγονται βάσει του ήδη πραγματοποιηθέντος έργου των και όχι βάσει υποσχέσεων. Καταργείται το ακαταλόγιστο των βουλευτών. Φέρουν ακεραία την ευθύνη για ότι νόμους ψηφίζουν. Επαναλειτουργία της Εκκλησίας του Δήμου.

Πιστεύουμε ότι όλοι Έλληνες στο θρήσκευμα συμφωνούν σε μεγάλο ποσοστό με τον κεντρικό άξονα του προγράμματος. Σίγουρα όμως υπάρχουν πολλές διαφορετικές απόψεις στα επιμέρους θέματα που ακολουθούν. Γι’ αυτό ζητούμε από τους αναγνώστες να ξεκινήσουν προκαταρκτικές συζητήσεις πάνω στα προβλήματα που αντιμετωπίζει η Πατρίδα και να καταθέσουν τις απόψεις τους ώστε να βγεί η συνισταμένη των πολιτικών θέσεων των Ελλήνων στο θρήσκευμα.

Θέματα προς συζήτησιν: Εξωτερική Πολιτική, Οικονομία, Παιδεία, Υγεία, Γεωργία, Βιομηχανία, Ενεργειακό, Πολεοδομία, Εθνική Άμυνα, Δημογραφικό, Τέχνη, Εγκληματικότητα.

Τακτική: σκοπός του πολιτικού βραχίονος είναι να περιχαρακώσει την Ελληνική Πολιτική ιδεολογία διότι την καπηλεύονται ναζωραίοι και βυζαντινοί γραικύλοι. Θα οργανώσουμε πολιτικώς τους Έλληνες στο θρήσκευμα για να αντιμετωπίσουμε όλες τις ανθελληνικές αιρέσεις.

Σκοπός: Η κατάληψη της πολιτικής εξουσίας στην Ελλάδα από Έλληνες στο θρήσκευμα

Οργάνωση: Η σπονδυλική στήλη του πολιτικού φορέως θα αποτελείται από στελέχη που θα ασχολούνται μόνιμα, αποκλειστικά, αφοσιωμένα, επαγγελματικά με τον πολιτικό αγώνα. Θα είναι μαχητές εξ επαγγέλματος. Δεν θα κάνουν άλλη δουλειά για να ζήσουν. Αρχικώς η οργάνωση θα έχει ωρισμένους επαγγελματίες μαχητές και οι υπόλοιποι να αφιερώνουν όλο τον ελεύθερό τους χρόνο στον αγώνα. Αργότερα με καλύτερη οργάνωση και περισσότερα χρήματα στο κοινό ταμείο θα μπορούμε να υποστηρίξουμε περισσότερους επαγγελματίες μαχητές. Μέλη γίνονται δεκτά μόνον κατ’ επιλογήν και μόνον μετά από δοκιμαστική περίοδο. Απαραιτήτως θα υπάρχει διαβάθμιση η οποία θα στηρίζεται στις γνώσεις και την εμπειρία του κάθε στελέχους.

Καλούνται οι Έλληνες στο θρήσκευμα να αρχίσουν τις εργασίες για την κατάληψη της πολιτικής εξουσίας, στρατευμένοι κάτω από έναν άριστα ωργανωμένο και μαχητικό πολιτικό φορέα.

S.Z!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΙΑΦΑΝΑ ΚΡΙΝΑ
Νέο Μέλος

Fed Rep Yugoslavia
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 02:52:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΙΑΦΑΝΑ ΚΡΙΝΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ήρθε και πάλι η ώρα δημιουργίας ανεξαρτήτου Ελληνικού Έθνους και Ελληνικού Κράτους

Για άλλη μία φορά, η απάντηση της Ελληνικής Θρησκείας στους μισέλληνες, διεθνιστές, ναζωραίους, βυζαντινολάτρες της χερσονήσου του Αίμου δεν θα μπορούσε να είναι άλλη από την απάντηση που έδωσαν οι Έλληνες Πρόγονοι στους βυζαντινούς υπανθρώπους: Η δημιουργία ανεξαρτήτου Ελληνικού Έθνους και Κράτους.

Τα ιδεολογικά σύνορα της Ελληνικής Θρησκείας ταυτίζονται με τα εθνικά σύνορα, μας διδάσκουν οι Ιερές Παρακαταθήκες του Ελληνισμού. Έτσι η Ελληνική Θρησκεία αναπτύσσεται συνεχώς μέσω κοινωφελών ιδρυμάτων ώστε να μεταλλαχθεί ως Έθνος και Κράτος.

Από το 3ο άρθρο της Διακηρύξεως του Ελληνικού Έθνους, και βάσει των Ιερών Εντολών (αριθμός 35) και Ιερών Νόμων (9ος Νόμος, άρθρο 1ο) γνωρίζουμε ότι η δημιουργία Ελληνικού Έθνους και Κράτους επέρχεται όταν η Κοινότητα φτάσει σε ώριμο συνείδηση ώστε να διοικεί μόνη τον λαό της.

Τα Ελληνικά Έθνη και Κράτη προκήρυξαν ότι «δεν υπάρχουν άλλοι Θεοί από τους Πατρώους». Δεν υπάρχει άλλο νομοθετικό σώμα από την Ανεξάρτητη Εθνοσυνέλευση. Δεν υπάρχουν άλλοι Ιερείς από τους Έλληνες. Δεν υπάρχουν άλλοι νόμοι από τους Ιερούς Νόμους. Δεν υπάρχουν άλλοι κανόνες από τους Ιερούς Κανόνες. Δεν υπάρχουν άλλοι κώδικες από τους Ηθικούς Κώδικες. Δεν υπάρχουν άλλες εντολές από τις Ιερές Εντολές. Δεν υπάρχουν άλλα δόγματα από τα Θεϊκά Δόγματα. Δεν υπάρχει άλλη εκκλησία από την Ελληνική Εκκλησία.

Όλα αυτά μας είναι γνωστά και κατανοητά. Όμως πού βρίσκεται το λάθος πολλών Ελλήνων όταν προσπαθούν να αντιπαρατεθούν με τους ναζωραίους προσδιορίζοντας τον όρο «Έλλην»;

Το μόνιμο και τραγικό λάθος, το οποίο αμέσως εκμεταλλεύονται οι ναζωραίοι, είναι ότι δεν μπορείς σε μία μάχη ζωής και θανάτου του Ελληνισμού να ορίζεις μόνον το ποιός είναι ο Έλλην και ταυτοχρόνως να αφήνεις ένα σωρό βασικές έννοιες χωρίς να τις προσδιορίζεις.

Και εξηγούμαστε: Από την στιγμή που προσδιορίζουμε τον όρο Έλλην και εφόσον χρησιμοποιούμε τον όρο Ελληνικό Έθνος, που όπως όλοι παραδέχονται δεν ταυτίζεται με το νεοβυζαντινό ρωμέϊκο κρατίδιο του ελλαδιστάν, τότε πρέπει να ορίσουμε τον πληθυσμό, τα σύνορα και τους νόμους αυτού του Έθνους.

Δεν μπορείς να λες «ορίζω μόνον το τί εστί Έλλην». Πρέπει να προσδιορίσεις τα πάντα. Πρέπει να τα ορίσεις, αλλιώς θα τα ορίσει ο ναζωραίος κατακτητής.

Εφ’ όσον λες ότι ο Έλλην δεν ταυτίζεται με τον χριστιανό ορθόδοξο κατακτητή και βάρβαρο, τότε είναι ανοησία να χρησιμοποιείς την ιστορία, τους νόμους, τα πληθυσμιακά στατιστικά στοιχεία και τις δημόσιες υπηρεσίες του νεοβυζαντινού ρωμέϊκου κρατιδίου. Πρέπει λοιπόν να παραδεχτείς ότι το Ελληνικό Έθνος δεν ταυτίζεται με τα γεωγραφικά όρια του ρωμέϊκου χριστιανικού κρατιδίου.

Δεν μπορείς να λες ότι ανήκεις σε άλλο έθνος και συγχρόνως να λες ότι έχουμε την ίδια κυβέρνηση, π.χ. Πασόκ. Πρέπει να λες ότι είμαστε υπόδουλοι σε ένα βάρβαρο και μισελληνικό κράτος στην χειροτέρα των περιπτώσεων, ενώ στην καλυτέρα των περιπτώσεων ότι είμαστε οι δημιουργοί-πολίτες ενός νέου Έθνους-Κράτους μέσα στο κράτος του ρωμέϊκου κρατιδίου του ελλαδιστάν.

Ανήκω σε άλλο έθνος σημαίνει ότι έχω τα δικά μου σύνορα, έχω την δική μου κυβέρνηση και τους δικούς μου νόμους.

Αν δεν συντάξεις νόμους, αν δεν χαράξεις σύνορα, αν δεν προσδιορίσεις πληθυσμό, αν δεν οργανώσεις ένοπλες δυνάμεις, τότε ποιός ο λόγος να μιλάς για διαφορετικό ορισμό του όρου Έλλην; Για να περνά η ώρα και να έχουμε κάτι να λέμε;

Αν περιορίσεις την μάχη σου στον διαφορετικό ορισμό του όρου Έλλην από αυτόν που δίνουν οι ναζωραίοι, τότε βασικά αυτό που ζητάς είναι απλώς μία διαφορετική παιδεία. Τίποτε περισσότερο.

Όμως ο προσδιορισμός του όρου Έλλην δεν καθορίζει μόνον την Κοσμοαντίληψη αλλά κυρίως τον Εθνισμό ενός ατόμου. Έχουμε διαφορετικό Εθνισμό από τους ελληνόφωνους ναζωραίους. Αυτοί ανήκουν σε άλλο έθνος. Άρα αυτά τα δύο διαφορετικά έθνη έχουν διαφορετικό πληθυσμό, διαφορετικά σύνορα, διαφορετικούς νόμους, διαφορετικές αξίες, διαφορετικά ήθη, διαφορετικά έθιμα, διαφορετικές ένοπλες δυνάμεις.

Ο ελληνόφωνος ναζωραίος αφού υποβιβάσει τον Έλληνα σε καθαρά βιολογικό όν, για να αποδείξει ότι Έλληνες είναι και οι ναζωραίοι, προσπαθεί να συρρικνώσει τα πολιτιστικά σύνορα του Ελληνισμού. Όμως οι Έλληνες προσδιορίζουν τον Έλληνα άνθρωπο πρώτα ως πολιτιστικό όν ώστε να επεκτείνουν τα πολιτιστικά σύνορα του Ελληνισμού.

Ως Έλληνες πολίτες ανήκουμε στο Ελληνικό Έθνος, σε οποιοδήποτε έθνος-κράτος και αν ζούμε μέσα. Ως εκ τούτου οφείλουμε να υπακούμε στους Νόμους των Θεών και σε κανέναν άλλο. Οφείλουμε να ανακηρύττουμε Ελληνικά Έθνη μέσα σε έθνη και Ελληνικά Κράτη μέσα σε κράτη. Μόνον έτσι θα σωθεί η ανθρωπότης από την μονοθεϊστική πανούκλα.

Σε καμμία περίπτωση δεν ορρωδούμε επειδή ο ελληνόφωνος ναζωραίος έχει κατακλέψει τους όρους Έλλην, Ελληνισμός, Ελληνικό κράτος. Οι ελληνόφωνοι ναζωραίοι προσπαθούν με αυτή την κλοπή να εμποδίσουν την δημιουργία Ελληνικού Έθνους και Κράτους. Ως Έλληνες απαλλοτριώνουμε τους όρους των και δεν αφήνουμε να τους χρησιμοποιούν, ώστε να φαίνεται ξεκάθαρα η διαφορά μας από τους ελληνόφωνους ναζωραίους.

Είναι θανατηφόρο λάθος για τον Ιερό Αγώνα κάποιοι ανόητοι να δίνουν μάχη πιέζοντας τα παράνομα «δικαστήρια» των ναζωραίων κατακτητών να αναγνωρίσουν το δίκαιο των Ελλήνων.

Όποιος διαπράττει τέτοιο έγκλημα μετατοπίζει το κέντρο βάρος του Ιερού Αγώνος στο έδαφος που συμφέρει τον ναζωραίο κατακτητή.

Η μάχη δίνεται για να αναγνωρίσουν οι ναζωραίοι τα Ελληνικά Δικαστήρια, τους Ελληνικούς Νόμους και όχι το αντίστροφο. Η μάχη δίνεται για το ποιός θα είναι δικαστής: ο Έλλην ή ο ναζωραίος; Η μάχη δίνεται για το ποιός θα έχει το μονοπώλιο ψηφίσεως και εφαρμογής νόμων: ο Έλλην ή ο ναζωραίος; Για το ποιός θα έχει το μονοπώλιο τηρήσεως ενόπλων σωμάτων ασφαλείας: ο Έλλην ή ο ναζωραίος;

Απαλλοτριώνουμε από τους ναζωραίους κατακτητές το δικαίωμα προσδιορισμού του Έλληνος, του προσδιορισμού των συνόρων, της συγγραφής και ερμηνείας της ιστορίας, της εκδόσεως χαρτονομίσματος, της ψηφίσεως και επιβολής νόμων, της νομοθετικής, εκτελεστικής, δικαστικής εξουσίας, του δικαιώματος κατοχής όπλων.

Όλοι οι Έλληνες πρέπει να εργαστούν συλλογικά και με ενότητα όπως σε όλα τα Ελληνικά Έθνη στο παρελθόν, ώστε να φτιάξουν νόμους που να περιλαμβάνουν διαταγές ιδρύσεως ληξιαρχείων, διοικητικών αρχών, εμπραγμάτου, ενοχικού, εμπορικού, ποινικού, στρατιωτικού, θρησκευτικού, συνταγματικού, κληρονομικού, και οικογενειακού δικαίου, του Ελληνικού Έθνους.

Όλοι οι Έλληνες μαζί, και ξεχωριστά από τους ναζωραίους κατακτητές, πρέπει να ετοιμάσουν κανονισμούς λειτουργίας σχολείων, νοσοκομείων, γηροκομείων, νεκροταφείων, τραπεζών, επιχειρήσεων, σωματείων, επαγγελματικών ενώσεων, συνδικαλιστικών φορέων, σωμάτων ασφαλείας, φιλανθρωπικών και εκπαιδευτικών και αθλητικών ιδρυμάτων.

Αυτό σημαίνει ότι ο Ελληνισμός αγωνίζεται για την ολοκληρωτική απόρριψη της χριστιανικής υφισταμένης τάξεως και κοσμοθεάσεως. Δεν αρνείται ωρισμένες πλευρές του καθεστώτος. Το απορρίπτει εξ ολοκλήρου. Δεν θέλει την βελτίωση του. Θέλει την καταστροφή του.

Ελληνισμός είναι η Κοσμοθεωρία που δέχεται και επιτρέπει μία μόνον αλήθεια. Ένα μοναδικό και απόλυτο δόγμα, το: Ο Ελληνισμός απορρίπτει κάθε ανοχή που βρίσκεται έξω από αυτόν.

Ο Ελληνισμός δεν μπορεί να ανεχτεί τον ρατσισμό των ναζωραίων κατακτητών να εορτάζουν τα «χριστούγεννα» επί Ελληνικών Εδαφών. Τέτοιο μίσος για τον Ελληνισμό είναι πρωτοφανές.

Το ζήτημα λοιπόν πρέπει να τεθεί ορθά-κοφτά: Πώς αφανίζουμε τον χριστιανισμό;

Απάντηση: η διάλυση των χριστιανικών κρατιδίων πρέπει να γίνει με την προώθηση της παγκοσμιοποιήσεως. Η παγκοσμιοποίηση, ένα εξαίσιο εργαλείο στα χέρια εμπείρων ανθρώπων, διαλύει και δημιουργεί έθνη και κράτη σε χρόνο μηδέν.

Το ζήτημα είναι να εξηγήσουμε στον Ελληνικό λαό την παγίδα που τον έχουν ρίξει οι ναζωραίοι: Ενώ οι ναζωραίοι «εθνικιστές» υποστηρίζουν μία διεθνιστική, μισελληνική και αντεθνική αίρεση, κατάφεραν με την δημαγωγία τους να παγιδεύσουν πολλούς ΄Ελληνες στα νεοβυζαντινά τους κόμματα, με δήθεν πατριωτικά συνθήματα. Ότι τάχα υποστηρίζουν το έθνος.

Συγχρόνως υβρίζουν την παγκοσμιοποίηση διότι τάχα κτυπά το Έθνος ενώ στην πραγματικότητα κλαψουρίζουν διότι η παγκοσμιοποίηση της Δύσεως, κτυπά την δική τους παγκοσμιοποίηση. Οι παγκοσμιοποιητές της Δύσεως θέλουν ένα νόμισμα. Οι ναζωραίοι παγκοσμιοποιητές θέλουν ένα ψευδοθεό, τον Τζεσουά.

Η διάλυση του ρωμέϊκου κρατιδίου του ελλαδιστάν και η δημιουργία Ελληνικού Έθνους-Κράτους περνά μέσα από την επίπονη δημιουργία πολλών φυλετικών, πολιτιστικών, θρησκευτικών μειονοτήτων-κοινοτήτων, που έχουν συμπαγή συνοχή μεταξύ τους. Έτσι διαλύεται το μισελληνικό κράτος των ναζωραίων και αναδεικνύεται το μονο-φυλετικό, μονο-θρησκευτικό, μονο-πολιτιστικό κράτος των Ελλήνων.

Το πολυ-φυλετικό, πολυ-θρησκευτικό, πολυ-πολιτιστικό νεοβυζαντινό κρατίδιο των ναζωραίων, είναι το πρώτο στάδιο διαλύσεως ενός σαθρού οικοδομήματος για να κτισθεί πάνω στα ερείπιά του το μονο-φυλετικό, μονο-θρησκευτικό, μονο-πολιτιστικό Κράτος των Ελλήνων.

Οι πολυ-πολιτιστικοί μηχανισμοί της παγκοσμιοποιήσεως προωθούν την διάλυση του ρωμέϊκου ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΟΥ κράτους του ελλαδιστάν και όχι του Εθνικού-Ελληνικού κράτους των Ελλήνων. Πρώτα πρέπει να θραύσουμε την φασιστικώς και αιματηρώς επιβληθείσα ομοιογένεια των ναζωραίων κατακτητών, και μετά να κτίσουμε την μονο-φυλετική, μονο-θρησκευτική, μονο-πολιτιστική κοινωνία των Ελλήνων.

Για τους Έλληνες η παγκοσμιοποίηση αποτελείς αναγκαίο κακό. Ακόμα και οι πόλεμοι που δημιουργεί η δυτική παγκοσμιοποίηση, για τους Έλληνες αποτελούν την αναγκαία επαναστατική γυμναστική.

Είδαμε ότι με τον πόλεμο στην Βοσνία διεσπάσθη πρώτα η ενωμένη Γιουγκοσλαβία και μετά η «ορθόδοξη» Σερβία, και δημιουργήθηκε ένας συμπαγής μουσουλμανικός θύλακας στην Βοσνία-Ερζεγοβίνη. Να λοιπόν η απόδειξη. Να λοιπόν στην πράξη πώς δημιουργείται ένας συμπαγής μονο-θρησκευτικός θύλακας: προπαγανδίζοντας τον πολυ-πολιτισμό!!!

Το παραπέτασμα καπνού περί «προστασίας μειονοτήτων» βλακωδώς ερμηνεύεται από ωρισμένους ανίδεους και ανιστόρητους ότι τάχα αποτελεί κίνδυνο για την ενότητα των εθνών. Οι επαΐοντες γνωρίζουν ότι στην πραγματικότητα αποτελεί κίνδυνο για τα καρκινώματα τύπου γιουγκοσλαβίας, βυζαντίου, αυστρο-ουγγρικής αυτοκρατορίας κ.α.

Πριν τον πρώτο παγκόσμιο πόλεμο οι επαΐοντες προπαγάνδιζαν την «προστασία των μειονοτήτων». Μετά το πέρας του πρώτου παγκοσμίου πολέμου το σύνθημα μετετράπη σε δημιουργία κρατών με βάση την «αρχή των εθνοτήτων».

Ότι ακριβώς συμβαίνει και στο ρωμέϊκο νεοβυζαντινό κρατίδιο του ελλαδιστάν. Η «προστασία των μειονοτήτων» θα οδηγήσει στην «αρχή των εθνοτήτων». Αυτό ακριβώς αποσιωπούν οι ναζωραίοι κατακτητές: ότι ανήκουμε σε διαφορετικά έθνη.

Στο ρωμέϊκο νεοβυζαντινό κρατίδιο βλέπουμε καθημερινά την διάλυση του χριστιανικού συστήματος εκπαιδεύσεως, την επανα-συγγραφή της χριστιανικής ιστορίας, τον κατακερματισμό του χριστιανικού πυρήνος αξιών, και τον ηθικό σχετικισμό με το γκρέμισμα του χριστιανικού απολύτου.

Μα δεν είναι υπέροχο; Όλα αυτά φυσικά και οδηγούν στο κτίσιμο του Ελληνικού Απολύτου Δόγματος!!!

Ναι, αυτός είναι ο αναγκαίος δρόμος, το αναγκαίο επίπονο στάδιο, για την συμπαγή μονο-φυλετική, μονο-θρησκευτική, μονο-πολιτιστική Ελλάδα: Η δημιουργία κάθε είδους μειονοτήτων και το τσάκισμα της συμπαγούς οργανώσεως των ναζωραίων κατακτητών.

Εννοείται ότι η κάθε είδους ανάμειξη φυλών, η σχετικοποίηση των αξιών, η αέναος αμφισβήτηση θεσμών, τα δικαιώματα των μειονοτήτων, θρησκειών κλπ, που προπαγανδίζουμε, ΙΣΧΥΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ. Ισχύουν πάντα κατά του εχθρού ποτέ κατά αδελφού, ώστε να διαλύσουμε την ενότητα των ναζωραίων εχθρών και ποτέ την ενότητα των Ελλήνων.

Οι Έλληνες δεν επιτρέπουν ανάμειξη με αλλοφύλους και αλλοθρήσκους. Ούτε επιτρέπουν να αναπτύσσονται ανάμεσά τους φυλετικές, θρησκευτικές ή άλλου είδους μειονότητες.

Το ρητό των Ρωμαίων «αν θέλεις ειρήνη προετοιμάσου για πόλεμο», παραφράζεται στην περίπτωσή μας στο «αν θέλεις μονο-πολιτιστικό κράτος, προπαγάνδιζε τον πολυ-πολιτισμό», (των άλλων, όχι τον δικό σου). Αν θέλεις να επιβιώσει η δική σου φυλή, προπαγάνδιζε την ανάμειξη των αλλοφύλων.

Το ψευτοδίλημμα των ανιστόρητων Ελλήνων είναι: ναι ή όχι στον πολυ-πολιτισμό; Απάντηση: ναι για τους άλλους, όχι για τους Έλληνες. Ναί όπου μας συμφέρει, και όχι όπου δεν μας συμφέρει.

Και εξηγούμεθα: Όταν οι πολυ-πολιτισμικές θεωρίες διασπούν το ρωμέϊκο κρατίδιο των ναζωραίων κάνουν καλό, όταν διασπούν το Ελληνικό Έθνος κάνουν κακό.

Οι αφελείς Έλληνες επειδή δεν θέλουν διάλυση της Ελληνικής Φυλής πέφτουν θύματα της ψευτο-«εθνικιστικής» προπαγάνδας των διεθνιστών ναζωραίων, οι οποίοι μισούν τον Ελληνισμό. Η μισελληνική αίρεση των ναζωραίων ποτέ δεν μίλησε υπέρ του Έθνους. Απλώς αφήνουν την δημαγωγία τους να το υπονοεί.

Ήδη οι «εθνικιστές» ελληνόφωνοι ναζωραίοι κλαψουρίζουν διότι «μερίδα του τύπου και της κυβερνήσεως υποθάλπει αυτονομιστικά κινήματα σε βάρος του εθνικού κορμού». Απλώς μέσα στην κλάψα τους «ξέχασαν» να αλλάξουν τον όρο «εθνικού κορμού» με τον αληθινό, «χριστιανικού κορμού».

Οι Έλληνες πρέπει πάση θυσία να υποθάλπουν αυτονομιστικά και διαμελιστικά κινήματα εις βάρος του χριστιανικού κορμού του ρωμέϊκου νεοβυζαντινού κρατιδίου. Σε καμμία περίπτωση δεν πρέπει να επιτραπεί επανασύσταση της βυζαντινής αυτοκρατορίας.

Οι νεοβυζαντινοί ταλιμπάν της «ελληνοχριστιανικής» ουτοπίας είναι έτοιμοι να πολεμήσουν σε σταυροφορίες που θα ονομάσουν «εθνικούς αγώνες», σε ιμπεριαλιστικούς-ανθελληνικούς-χριστιανικούς πολέμους. Είναι έτοιμοι να διαπράξουν γενοκτονίες στο όνομα της «μεγάλης ιδέας». Είναι έτοιμοι να σφάξουν Έλληνες που δεν θέλουν να γίνουν γενίτσαροι.

Θα τους αφήσουμε να διαπράξουν τέτοια εγκλήματα μόνο και μόνο επειδή εκτοξεύουν λεκτικά πυροτεχνήματα περί «ενότητος του έθνους»;

«Ενότητα του έθνους» είναι το καλλιτεχνικό ψευδώνυμο των ναζωραίων διεθνιστών τύπου Χριστόδουλου Παρασκευαΐδη και Γεωργίου Καρατζαφέρη. Όταν φωνασκούν «ενότητα του έθνους» εννοούν να υποταχθούμε όλοι ενωμένα στην ιουδαϊκή αίρεση των ναζωραίων κατακτητών. Όσο πιό δυνατά φωνάζουν υπέρ του Έθνους τόσο πιό πολύ το μισούν. Αυτοί οι διεθνιστές βαπτίζουν έθνος το ...βυζάντιο!!!

Η προπαγάνδα μας προς αντιμετώπιση των ναζωραίων πρέπει να λέει ότι:

Α) Η αίρεση των ναζωραίων και το βυζάντιο είναι δημιουργήματα φασιστικών αντιλήψεων και οι αρχές τους είναι ιμπεριαλιστικές, αντεθνικές, ρατσιστικές βασισμένες στην εθνοκτονία λαών και τον αφανισμό πολιτισμών.

Β) Όλοι οι λαοί, φυλές, έθνη, θρησκείες, πολιτισμοί είναι ίσοι. Δεν υπάρχουν ανώτεροι λαοί, φυλές, θρησκείες, ώστε να τσακίσουμε την όποια ομοιογένεια των ναζωραίων, προωθώντας την δημιουργία μειονοτήτων που θα εξελιχθούν σε έθνη.

Προπαγανδίζουμε την ισοπέδωση (των ναζωραίων) προς τα κάτω, ώστε να προωθήσουμε την διαφοροποίηση (των Ελλήνων) προς τα άνω.

Για να τσακίσεις έναν εχθρό δύο τρόποι υπάρχουν: Ή να ανυψωθείς εσύ ή να τον υποβιβάσεις. Και εφ’ όσον αυτή την στιγμή δεν έχουμε αρκετή δύναμη για να επιβάλουμε την εξουσία των Ελλήνων, οφείλουμε να ισοπεδώσουμε τον ναζωραίο κατακτητή. Φυλετικά, θρησκευτικά, πολιτιστικά, πολιτικά, οικονομικά.

Για τους Έλληνες Ιερείς και Ιέρειες είναι πραγματικά μία πρόκληση το πώς αντιμετωπίζουμε μία τέτοια κατάσταση και με τί όπλα. Επειδή η αίρεση των ναζωραίων είναι ισοπεδωτικό κίνημα δεν έχεις άλλη επιλογή από το να χρησιμοποιείς αντίστοιχα ισοπεδωτικές τεχνικές. Να πλειοδοτείς στις δημαγωγίες και τον ισοπεδωτισμό τους.

Στην αρχή της πλειοψηφίας των ναζωραίων προτάσσουμε τα αφηρημένα «δικαιώματα των μειονοτήτων». Στην έννοια της «εθνικής»(=χριστιανικής) κυριαρχίας προτάσσουμε το τέλος των χριστιανικών κρατών και την ανάδυση της παγκοσμίου δημοκρατίας και τα ανοικτά σύνορα.

Ως συμμάχους στο θεάρεστο ισοπεδωτικό μας έργο έχουμε μία ελίτ από πολιτικούς, πανεπιστημιακούς, επιχειρηματίες και δημοσιογράφους οι οποίοι λόγω των διεθνιστικών τους αντιλήψεων θέλουν να οικοδομήσουν μία ισοπεδωμένη κοινωνία. Δεν μας φοβίζει ο ισοπεδωτισμός τους. Αντιθέτως μας συμφέρει εθνικά.

Το αιώνιο παιχνίδι ζωής και θανάτου των Εθνών απαιτεί την επιβίωση του ικανοτέρου μέσα στις πιό αντίξοες συνθήκες. Όσο υποτασσόμαστε στα Κελεύσματα των Θεών και διαφοροποιούμεθα, ακόμα και στον τρόπο που πίνουμε νερό από τους ναζωραίους, δεν έχουμε να φοβόμαστε τίποτε. Ούτε από την δυτική παγκοσμιοποίηση, ούτε και από την χριστιανική παγκοσμιοποίηση.

Όμως οι ελληνόφωνοι ναζωραίοι έχουν κάθε λόγο να φοβούνται διότι έχουν αποκηρύξει όλα τα Ελληνικά στοιχεία διαφοροποιήσεως και έχουν υποταχθεί στον Τζεσουά. Ο διεθνισμός τους κινδυνεύει να καταβροχθιστεί από έναν μεγαλύτερο διεθνισμό. Αυτό τους φοβίζει: ο μεγάλος διεθνιστής τρώει τον μικρό διεθνιστή...

Το πασιφανές μίσος του χριστιανισμού προς οτιδήποτε Εθνικό και Παραδοσιακό προκαλεί ανοικτή ρήξη με την δήθεν «εθνικιστική» προπαγάνδα του. Για τους Έλληνες λοιπόν ο δυτικός πολυ-πολιτισμός είναι το τέλος του χριστιανισμού, της χριστιανικής κυριαρχίας και της νεο-βυζαντινής «δημοκρατίας».

Οι δυτικοί πολυ-πολιτισμικοί ονειρεύονται μία «παγκόσμια δημοκρατία», με «πολίτες του κόσμου» που θα έχουν «παγκόσμια» και όχι χριστιανική συνείδηση. Στο δρόμο τους είναι πρόθυμοι να ισοπεδώσουν τα χριστιανικά κράτη. Κανένα πρόβλημα. Αυτό ακριβώς θέλουμε και εμείς. Η συμβολή τους στο ισοπεδωτικό μας έργο κατά της αιρέσεως των ναζωραίων είναι θείο δώρο, ουρανόθεν δοσμένο.

Οι ελληνόφωνοι ναζωραίοι, μετά την ισοπέδωση του Ελληνικού Πολιτισμού από την θεομίσητη αίρεσή τους, ανησυχούν ότι κάποιοι ίσως να απέκτησαν καλύτερες ισοπεδωτικές ικανότητες από αυτούς. Δεν έχουν άδικο που ανησυχούν. Οι Έλληνες Ιερείς και οι Ελληνίδες Ιέρειες δεν θα αφήσουν την ευκαιρία να χαθεί.

Κτυπάμε μαζί (τα χριστιανικά κράτη) και παρελαύνουμε ξεχωριστά από τους δυτικούς παγκοσμιοποιητές. Το τέλος των χριστιανικών κρατών πλησιάζει αμείλικτο. Η εκδίκηση είναι δική μας.

Οι ανόητοι «ελληνοκεντρικοί», «εθνικιστές», βυζαντινολάτρες ναζωραίοι δεν κατανοούν ότι με τον πολυ-πολιτισμό οι Έλληνες μετατρέπονται σε εθνικώς ενσυνείδητα και ευσυνείδητα άτομα. Οι «ελληνοκεντρικοί» ναζωραίοι δεν κατανοούν ότι έτσι οι Έλληνες ανακτούν την Εθνική τους ταυτότητα. Ότι με τον πολυ-πολιτισμό οι Έλληνες διαχωρίζονται από τους ναζωραίους κατακτητές. Ότι με τον πολυ-πολιτισμό οι Έλληνες αποκόπτονται από την διεθνιστική αίρεση των ναζωραίων. Και αυτό διότι αμέσως οι Έλληνες στρέφονται εσωτερικά. Προς τα εθνοφυλετικά τους ένστικτα και ψάχνουν να γαντζωθούν από την Πατρώα και Μητρώα Θρησκεία-Παράδοση για να επιβιώσουν.

Οι ναζωραίοι δεν κατανοούν ότι οι Έλληνες δεν μπορούν να γαντζωθούν από την ανατολική διεθνιστική τους αίρεση για να αποφύγουν τον δυτικό διεθνισμό.

Οι ναζωραίοι δεν κατανοούν ότι η ιστορία είναι το άθροισμα των επιμέρους εθνών και πολιτισμών και όχι το άθροισμα των επιμέρους διεθνιστικών αιρέσεων.

Δεν μπορείς να ζητάς από τον Έλληνα να αποφύγει την ισοπέδωση της δυτικής παγκοσμιοποιήσεως εντασσόμενος σε μία άλλη παγκοσμιοποίηση (=διεθνιστική αίρεση των ναζωραίων, βυζάντιο).

Οι νεοβυζαντινοί Ταλιμπάν όσο και να κλαψουρίζουν κατά της δυτικής παγκοσμιοποιήσεως δεν μπορούν να αποκρύψουν το πασιφανές: Ότι αυτή στρέφεται εναντίον των χριστιανικών-διεθνιστικών κρατικών μορφωμάτων και όχι εναντίον των Εθνών-Κρατών.

Χάρις την σύγκρουση δυτικού διεθνισμού και ανατολικού διεθνισμού οι Έλληνες έρχονται σε επαφή με την πραγματική υφή του μισελληνικού χριστιανισμού και στρέφονται προς τα Πατρώα Ήθη και Έθιμα.

Η νεοβυζαντινή διεθνιστική λαίλαπα επιλέγει την εθνοκτονία για μία ακόμη φορά, με πρόσχημα τάχα την σωτηρία του Ελληνισμού. Η νεοβυζαντινή διεθνιστική λαίλαπα των νεοβυζαντινών κομμάτων τύπου Βυζαντινός Λ.Α.Ο.Σ. και Βυζαντινό Μέτωπο, θέλουν την διάλυση του Έθνους-Κράτους. Ζητούν την σύσταση μίας ανθελληνικής βυζαντινής αυτοκρατορίας.

Σε αυτό τον Ιερό Αγώνα, η Ελληνική Θρησκεία επιλέγει την συμπόρευση με τους εχθρούς της διεθνιστικής εθνοκτόνου αιρέσεως των ναζωραίων. Οι δυτικοί παγκοσμιοποιητές είναι προσωρινοί σύμμαχοί μας. Διότι όπως λέει και το ρητό «ο εχθρός του εχθρού μας είναι φίλος μας».

Η αθρόα λαθρομετανάστευση, οι μαζικές «ελληνοποιήσεις», οι επιθέσεις κατά της χριστιανικής ταυτότητος, η πολυ-πολιτισμική κοινωνία, είτε αρέσει είτε δεν αρέσει σε κάποιους, έχουν καταφέρει τρομακτικά πλήγματα κατά του ψευδεπιγράφου «ελληνοχριστιανικού» πολιτισμού. Μέχρι πριν λίγες δεκαετίες αυτό το σύνθημα εθεωρείτο η σφραγίδα των ομογενοποιημένων ελληνοφώνων ναζωραίων. Σήμερα τους έχουμε κάνει θρύψαλα την «ελληνοχριστιανική» τους ταυτότητα.

Πρέπει πάση θυσία να προωθούμε μέσα στα χριστιανικά κράτη τον πολυ-φυλετισμό, τον πολυ-πολιτισμό, τον πολυ-θρησκευτισμό, και αντιθέτως μέσα στα Ελληνικά Έθνη να προωθούμε τον μονο-φυλετισμό, τον μονο-πολιτισμό, τον μονο-θρησκευτισμό.

Σε αντίθεση με ηλιθίους αμερικανούς στρατηγούς που αντιμετωπίζουν τους φανατικούς ισλαμιστές με καθαρά στρατιωτικά μέσα, με ηλεκτρονικούς υπολογιστές και οικονομικό αποκλεισμό, οι Έλληνες Ιερείς και Ιέρειες διδάσκουν ότι το πρόβλημα είναι μέχρι ποιό στάδιο αφήνεις να αναπτυχθεί ο εχθρός σου και σε ποιό στάδιο θα τον αντιμετωπίσεις.

Διότι αν αφήσεις τον ναζωραίο από παιδί να ανδρωθεί ως μισέλλην στο χριστιανικό σχολείο, να έχει κατηχητικά, εκκλησίες, πανεπιστήμια, ιερατείο, έντυπα, ένοπλα σώματα, συνδικαλιστικές και άλλου είδους οργανώσεις, φιλανθρωπικά ιδρύματα και νοσοκομεία, τότε σημαίνει ότι βλακωδώς τον αντιμετωπίζεις στο τελικό στάδιο. Όταν είναι ήδη ώριμος, άντρας ναζωραίος και ένοπλος.

Αν δεν του κλείσεις τα σχολεία, αν δεν του απαγορεύσεις τους δασκάλους και ιερείς, έντυπα κλπ, ώστε να τον αντιμετωπίσεις πριν κατέχει όπλα, δικαιοσύνη, εξουσία τότε μειώνεις τις πιθανότητές σου και δυσκολεύεις την νίκη στον Ιερό ΕθνικοΑπελευθερωτικό Αγώνα.

Πρέπει να αντιμετωπίσεις τον ναζωραίο κατακτητή στο φυλετικό στάδιο. Να του διασπάσεις την φυλετική ομοιογένεια, να του διαλύσεις την οικογένεια, να τον γονατίσεις οικονομικά με ανεργία και λαθρομετανάστευση, με πολιτικούς τύπου Σημίτη. Να του λειάνεις την ψυχή.

Η δυτική παγκοσμιοποίηση είναι η εμπροσθοφυλακή του Ελληνισμού για την διάλυση των οργανωμένων ναζωραίων. Ακολουθεί η διάλυση των χριστιανικών κρατών και η γένεση Ελληνικών Εθνών.

Αντιμετωπίζουμε τον ναζωραίο κατακτητή πολύ πιό πριν από την ένοπλη σύγκρουση. Σε πολύ πρώιμο στάδιο: φυλετικό, οικονομικό, πολιτικό, θρησκευτικό, εκπαιδευτικό, και όχι στο στάδιο του ενόπλου ωρίμου ναζωραίου ανδρός. Μόνον έτσι θα τον τσακίσουμε.

S.Z!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 15:07:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ ΔΙΑΦΑΝΑ ΚΡΙΝΑ
Διάβασα πολύ προσεκτικά τα μηνύματά σου , και έχω την εντύπωση ότι κατανόησα τους συλογισμούς που αναπτύσσεις.
Αν λάβουμε υπόψη την διάλυση της χριστιανικής συνείδησης υπο την ασφυκτική πίεση της παγκοσμιοποίησης της Δύσης, πού καταλήγουμε;
Αναφέρεις:
quote:
Χάρις την σύγκρουση δυτικού διεθνισμού και ανατολικού διεθνισμού οι Έλληνες έρχονται σε επαφή με την πραγματική υφή του μισελληνικού χριστιανισμού και στρέφονται προς τα Πατρώα Ήθη και Έθιμα.



Γνωρίζω πολύ καλά ότι τίποτα δεν μπορεί να στηριχθει σε αόριστες συνθηματολογίες και διακηρύξεις , αλλά μόνο σε ένα συμπαγές σύστημα αξιών.
Κατά την έννοια αυτή , διακηρύξεις του τύπου : Πολιτισμική ισότητα, σεβασμός στην διαφορετικότητα κλπ. μπορεί να έχουν έναν προσωρινό οικονομικό χαρακτήρα . Σε τι ιδεολογικό υπόβαθρο όμως στηρίζονται;
Μας λένε δηλαδή : Σεβαστείτε τους Πακιστανούς με τις ιδιαιτερότητες τους.
Εγώ όμως που ξέρω πολύ καλά ότι οι Έλληνες δεν είναι ρατσιστές , δεν πειράζουν τους Πακιστανούς (αν και αγανακτούν ποτε-πότε ) , τί νόημα έχουν αυτές οι διακηρύξεις ;
Είναι σαν να λές σε έναν φανατικό χορτοφάγο : Τρώγε λαχανικά γιατί κάνουν καλό στην υγεία.
Άρα δεν είναι εκεί το πρόβλημα.
Το ζήτημα είναι πιστεύω στην προετοιμασία συνθηκών που θα επιτρέψουν την ανάπτυξη διαφορετικών κοινωνιών μέσα στην ίδια την υπάρχουσα κοινωνία με πλήρη οικονομικά και πολιτικά (και θρησκευτικά)δικαιώματα.
Στόχος είναι δηλαδή η διαρηξη του κοινωνικού ιστού σε επιμέρους κομάτια θρησκευτικά , πολιτιστικά, και γλωσσικά διαφοροποιημένα.
Όταν γίνει αυτό , είναι φανερό ότι δεν θα υπάρχει η Χριστιανική ενότητα.
Πιθανότατα οι Έλληνες στο θρήσκευμα και τη συνείδηση να δημιουργήσουν ένα πυρήνα αρκετά ισχυρό απαλλαγμένοι απο την ασφυκτική αστυνόμευση της επίσημης εκκλησίας.
Επειδή μοιραία το θέμα μπαίνει σε καθαρά φυλετικά επίπεδα,

Θα ρωτήσω:
1. Περιμένουμε να λειτουργήσει το φυλετικό αίσθημα (ένστικτο) ώστε οι Έλληνες να αναζητήσουν την αληθινή τους ρίζα;
2. Τί μπορεί να γίνει πιά , όταν ήδη τα πάντα είναι υπο την εξουσία του Μεγάλου Παγκοσιοποιητή;
3. Πώς μπορεί να ξυπνήσει το ένστικτο της βαθύτερης καταγωγής όταν δεν απειλείται μιά ομάδα απο άμεσο φυσικό αφανισμό;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

athakandr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2004, 02:12:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους athakandr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

.............
.............

Το ζήτημα λοιπόν πρέπει να τεθεί ορθά-κοφτά: Πώς αφανίζουμε τον χριστιανισμό;

Απάντηση: η διάλυση των χριστιανικών κρατιδίων πρέπει να γίνει με την προώθηση της παγκοσμιοποιήσεως. Η παγκοσμιοποίηση, ένα εξαίσιο εργαλείο στα χέρια εμπείρων ανθρώπων, διαλύει και δημιουργεί έθνη και κράτη σε χρόνο μηδέν.

.....................
.....................


Δύο πράγματα φαίνεται να μην έχουν όριο: Το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία.

Αϊνστάιν

Edited by - athakandr on 04/03/2004 02:13:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

athakandr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2004, 03:37:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους athakandr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επί της ουσίας.. Δεν υπάρχει χειρότερο κακό από τους κομματικούς διαχωρισμούς. Και είναι λυπηρό να παρατηρεί κανείς όλα αυτά τα καραγκιοζιλίκια από την πλευρά των μανδαρίνων του πασοκ.

Ενώ ο απλός λαός που υποστήριζε και υποστηρίζει πασοκ, έβλεπε και βλέπει τα πράγματα με αγνότητα πολλές φορές, ιδιαίτερα οι μεγαλύτεροι που είχαν ζήσει σε άσχημες εποχές επί δεξιών κυβερνήσεων, τελικά το κόμμα αυτό εξελίχθηκε σε καταστροφή για τη χώρα.

Το χειρότερο απ' όλα είναι ότι η σύνθεσή του σε ανθρώπινο δυναμικό είναι ότι χειρότερο έχει να επιδείξει η ελλάδα σήμερα (λαλιώτης, κουλούρης, σημίτης, κλπ). Όσοι εθελοτυφλούν και δεν βλέπουν ότι η χώρα δεν πάει προς το καλύτερο αλλά προς το σχετικά χειρότερο, ότι υπάρχει τεχνολογική απόκλιση και όχι σύγκλιση, ότι δεν υπάρχει πραγματική δημοκρατία αλλά ένα άθλιο καθεστώς εκλεκτών, ότι έχουν εγκαταλειφθεί τα πάντα σχεδόν, ότι δεν ύπάρχει καμία στρατηγική για την ανάπτυξη, ότι η καθημερινή εικόνα( υγεία, δημόσιες υπηρεσίες) είναι θλιβερή και το χειρότερο ότι οι ίδιοι αυτοί που ασκούν διοίκηση και διακυβέρνηση ούτε στο ελάχιστο σηκώνουν το βάρος και τις δυσκολίες της εποχής, αλλά αντίθετα πλουτίζουν τότε λυπάμαι αλλά νομίζω πως ήρθε η ώρα να τους στείλουμε ομαδικώς όχι μόνο στο σπίτι τους αλλά κάπου μακρύτερα.

Γιατί είναι ξεδιάντροποι και ξεφωνημένοι υπηρέτες όχι του λαού αλλά των εαυτών τους και του συστήματος.

Όσο για τον george papandreou νομίζω πως όλοι διαπίστωσαν τη φούσκα του πασοκ.

Είναι επομένως φανερό ότι το πασοκ θα είναι δεύτερο κόμμα με διαφορά μεγαλύτερη από 3%. Κανονικά θα έπρεπε να είναι με διαφορά 13% γιατί είχε μείνει στο παρελθόν με όλους τους δεινόσαυρους που διαθέτει και τις αρχαίες απόψεις, αλλά με τον Γιωργάκη μειώθηκε κάπως η διαφορά...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2004, 09:01:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το παρακάτω άρθρο γράφτηκε πριν από 3 χρόνια (24-5-2001) και μέχρι στιγμής αποδεικνύεται προφητικό (π.χ παραίτηση Σημίτη)
Διαβάστε το προσεκτικά

(Φαντάζομαι ξερετε τι ειναι η λέσχη Μπιλτερμπεργ έτσι ???)

http://www.fws.gr/prime_min_GP.htm


Oπως θα καταλάβετε τα πράγματα ειναι ήδη αποφασισμένα!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Girtos
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
617 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2004, 18:39:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Girtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΑΙΑΝΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΜΕ ΤΑ 'ΠΑΤΗΡΑΚΙΑ',ΤΗΝ 'ΠΕΝΤΕΛΗ' ΚΑΙ ΤΗΝ 'ΠΑΡΝΗΘΑ' ΠΑΡΑ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΣΧΕΔΙΑΣΜΕΝΟ ΜΕΛΛΟΝ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΑΡΕΧΕΙ Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ.ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟΝΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ,ΧΩΡΙΣ ΒΟΥΛΗΣΗ,ΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΤΩΝ ΚΙΝΗΣΕΩΝ.ΑΣΧΟΛΕΙΣΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΜΕ ΤΟ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ.ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΨΩΜΙ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΕΔΩ ΠΑΡΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ.

VIVA LA REVOLUTION!!!


gKΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.25
Maintained by Digital Alchemy