ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ο ΣΑΤΑΝΑΣ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝΕΙ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ!!!!!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
hacker neo
Νέο Μέλος

Greece
34 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 13:46:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hacker neo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ FORUM,
ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΑΤΑΝΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΞΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ.ΕΚΕΙΝΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΔΕ ΣΕ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΤΟΥ ΤΟ ΣΑΤΑΝΑ.ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΕ ΤΕΡΑΣΤΙΟ,ΜΕ ΧΡΩΜΑ ΚΑΠΩΣ ΣΑΝ ΜΩΒ ΣΚΟΥΡΟ,ΔΥΟ ΚΕΡΑΤΑ ΚΑΙ ΤΕΣΣΕΡΑ ΧΕΡΙΑ.ΤΟΝ ΚΥΝΗΓΟΥΣΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΚΕΙΝΟΣ ΗΞΕΡΕ ΟΤΙ ΖΟΥΣΕ ΕΝΑΝ ΕΦΙΑΛΤΗ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ.ΚΑΘΩΣ ΤΟΝ ΚΗΝΥΓΟΥΣΕ ΤΟ ΕΔΑΦΟΣ ΕΤΡΕΜΕ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΧΙΣΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΠΟΔΙ ΤΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΠΕΤΡΑ.ΚΑΘΩΣ ΕΠΕΣΕ,ΑΣΥΝΑΙΣΘΗΤΑ ΦΩΝΑΞΕ ΔΥΝΑΤΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΤΟΥ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΣΤΟ ΔΙΠΛΑ ΚΡΕΒΑΤΙ.Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΤΟΥ ΤΡΟΜΑΞΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΟΝ ΞΥΠΝΗΣΕΙ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΞΥΠΝΗΣΕ.ΤΟΤΕ Ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΤΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΤΟΝ ΕΤΣΟΥΖΕ ΣΤΟ ΠΟΔΙ.ΣΗΚΩΣΕ ΤΑ ΣΕΝΤΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΙΔΕ ΤΟ ΣΧΙΣΙΜΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΕ.ΤΟΤΕ ΕΜΕΙΝΕ ΑΦΩΝΟΣ.Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΤΟΥ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΕ ΤΙ ΕΠΑΘΕ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΠΕΣΕ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΤΟΥΣ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ Ή ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ.

ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ.

mindtrap
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 15:53:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mindtrap  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλη σου μερα φιλε hacker neo. Αυτο που συναιβει στον ξαδελφο σου φαινεται πως δεν ειναι κατι το φυσιολογικο. Μηπως ομως τη στιγμη που εβλεπε τον εφιαλτη, επειδη βασανιζοταν απο αυτο αφου ηταν τοσο εντονο, να χτυπησε καπου στο κρεββατι απο τυχον κινησεις που εκανε στον υπνο του; Αν για παραδειγμα το κρεββατι ακουμπα σε καποιον τοιχο, η αν ειναι σιδερενιο κλπ. Σου το λεω αυτο γιατι μου εχει τυχει να εχω χτυπησει κατα λαθος στον υπνο μου. Βεβαια υπαρχει και το ανεξηγητο οπως μου εχουν περιγραψει κι εμενα για καποια γνωστη μας. Η γυναικα αυτη ενω κοιμοταν το βραδυ ειδε στον υπνο της μια πολυ ψηλη γυναικα με κακκινο φορεμα και προσπαθουσε να την πνιξει, ενω ταυτοχρονα την γρατζουνουσε. Η γυναικα το πρωι οταν ξυπνησε ειχε πανω της πολλα σημαδια απο γρατζουνιες κλπ. Δεν μπορω να πω ακριβως τι εγινε, ξερω μονο οτι αυτο ειναι αληθεια. Εκεινη μετα απευθυνθηκε σε ιερεα.

strange things are reflections of our dreams into reality.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

inandabove
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 16:47:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους inandabove  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος inandabove  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα! Θα συμφωνήσω με το φίλο mindtrap ότι το πιο πιθανό είναι να χτύπησες κάποια στιγμή στον ύπνο σου, φιλε hacker neo..Συμβαίνουν αυτά! 'Οσο για τέτοιου " είδους" όνειρα, δυστυχώς βλέπω πολλά, στα οποία υποτίθεται ότι συνδιαλλέγομαι με τον εξ'από δω, ή με κυνηγά, ή άλλοτε προσπαθεί να με....αποπλανήσει!! Τα όνειρα αυτά είναι συνήθως πολύ ζωντανά (και τρομακτικά) αλλά πάντα ευτυχώς στο τέλος καταφέρνω και του ξεφεύγω.
Η γνώμη μου είναι ότι δεν πρόκειται για κάτι μεταφυσικό, αλλά για δικούς μας προσωπικούς φόβους και ανησυχίες που εμφανίζει το υποσυνείδητό μας με μια ευκόλως αναγνωρίσιμη αρνητική μορφή, όπως αυτή του εξ'απο δω. Ο σατανάς, δηλαδή, στα όνειρα μας, πρόκειται απλώς για 'ενα συμβολισμό του κακού, παρά για κυριολεκτική "επίσκεψη" -φτου φτου, μακριά απο μας!!!- του ιδίου..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hacker neo
Νέο Μέλος

Greece
34 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 23:00:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hacker neo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΡΧΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΣΤΟΝ ΑΓΑΠΗΤΟ INANDABOVE.
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΤΟΡΙC ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΕΜΠΗΡΕΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΝΟΣ ΞΑΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ.

ΑΓΑΠΗΤΑ MINDTRAP,
EΠΗΔΕΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΞΑΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΓΓΥΗΘΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΣΧΙΣΕΙ ΤΟ ΠΟΔΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΟΥ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 08:11:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ hacker neo,

Μου έχει συμβεί κάτι παρόμοιο, πριν 1 1/2 χρόνο περίπου. Έβλεπα επί μία περίπου βδομάδα στον ύπνο μου συνέχεια μάγισσες και βρικόλακες νε με κυνηγάνε, ανοιχτούς τάφους, μάγια και άλλα φρικιαστικά. Τελικά κατάλαβα ότι έβλεπα αυτούς τους εφιάλτες λόγω της κακής ψυχολογικής μου κατάστασης εκείνη την περίοδο. Ήμουν απελπισμένη και έκρυβα πολλά πράγματα από τους αγαπημένους μου ανθρώπους. Διόρθωσα κάποια από αυτά και προσπάθησα να ηρεμήσω σε σχέση με κάποια άλλα και να τα βλέπω πιο χαλαρά και τα όνειρα σταμάτησαν.
Βέβαια δεν είχα κάποιο περιστατικό τραυματισμού όπως ο εξάδελφος σου. Πιστεύω ότι πρέπει πρώτα να αναζητήσει κάποια αιτία μέσα του, αν έχει κάνει κάτι κακό σε κάποιον έστω και άθελα του ή αν τον απασχολούν πολλά σοβαρά ζητήματα που δεν τα μοιράζεται με άλλους. Εάν αποκλειστούν και αυτά μάλλον θα πρέπει να μιλήσει με κάποιον παπά να τον συμβουλέψει.
Το όνειρο που μας περιέγραψες το είδε μία φορά ή έχει τέτοια όνειρα κατ' εξακολούθηση;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Elfish Dimos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 10:01:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Elfish Dimos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλημερα σας! Πολυ ωραιο το τοπικ. Εχω μια τρομακτικη εμπειρια με ενα ονειρο που μου αλλαξε για λιγο την ζωη μου.Συνεβη πριν 2 χρονια και μολις ξυπνησα ειχα ηδη πυρετο(ημουν πολυ ζεστος και ιδρωμενος,εκανα 39 πυρετο),τρεμουλο και φοβο.Το ονειρο ειχε ως εξης.Ημουν μεσα σε ενα αρχοντικο σπιτι,πολυ μεγαλο,ειχε κοκκινα χαλια και πολυ βαρια κλασσικα επιπλα.Εγω στεκομουν κοντα στην πορτα μαζι με τον διαβολο(λιγο πιο ψιλος απο μενα,ψυχρο βλεμμα και μαυροκοκκινα ρουχα)και διπλα του ειχε εναν κοντο,υπηρετης του πρεπει να ηταν,μελαμψος καραφλος και καμπουρης.Μεσα στο σπιτι ενιωθες λες και ολα ειναι νεκρα ενω εξω ακουγες φωνες παιδιων,χαρουμενες φωνες και γενικα μια ευτηχια! Τοτε μου μιλησε τηλεπαθητικα και μου ειπε να βγω εξω και να σφαξω ολους αυτους! (Φανταστειτε οτι το ζουσα αυτο το ονειρο γιατι ειχα και κριση και σκεφτομουν κανονικα και ποτε δεν ειχα τετοιο κοντρολ σε ονειρο.)Εγω του ειπα οτι δεν μπορω να το κανω γιατι ειναι καλοι ανθρωποι και τοτε χωρις να μου πει τιποτα σηκωνονται και φευγουν.Εκανα τοτε το τραγικο λαθος να τρεξω απο πισω του και επιτοπου βγαζει ενα μεγαλο ψαλιδι(το οποιο το ειχαμε στο σπιτι και απο το δημοτικο μεχρι καποια ηλικια με τρομαζε)και ψαλιδιζε με μανια στην καρδια..Μετα απ ολα αυτα εκεινη την μερα ηρθε στο σπιτι μας μια οικογενιακη μας φιλη η οποια ειναι παραψυχολογος και ασχολειται γενικα και σοβαρα με τετοια θεματα και μου πε αρκετα πραγματα για το συμβαν..Ειναι το μοναδικο ονειρο το οποιο πιστευω οτι το εζησα σε καποια αλλη διασταση,που αφορα τον κοσμο των ονειρων...Βεβαια αλλαξαν αρκετα πραγματα και θα ηθελα να σας ρωτησω αν θελετε να σας τα πω.Μπορει να σας κουρασα.


Keep nature alive..Mother earth will revenge...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 11:30:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Βεβαια αλλαξαν αρκετα πραγματα και θα ηθελα να σας ρωτησω αν θελετε να σας τα πω.Μπορει να σας κουρασα.

KAΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ...........
ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ, ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΟΛΟ ΑΥΤΟ
ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ, ΚΑΠΟΙΟΙ ΙΣΩΣ ΟΧΙ...ΑΞΙΖΕΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ...........


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 12:14:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ elfish dimos, φυσικά και θέλουμε να μας πεις την ιστορία σου

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 13:37:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετά από μεγάλο φόβο και σοκ,΄μπορεί να ανέβει και η θερμοκρασία του σώματος.
quote:
Μετα απ ολα αυτα εκεινη την μερα ηρθε στο σπιτι μας μια οικογενιακη μας φιλη η οποια ειναι παραψυχολογος και ασχολειται γενικα και σοβαρα με τετοια θεματα και μου πε αρκετα πραγματα για το συμβαν..

Μ'ενδιαφέρει και η άποψη της παραψυχολόγου.


<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PyRoVaTiS
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 16:17:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PyRoVaTiS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με τον ...Σατανα οπως τον αποκαλουμε ειχα και γω 2 ονειρα.Ενα οταν ειμουν δεκα νομιζω και ενα φετος.στο πρωτο που ηταν σαν πραγματικοτητα θυμαμαι τον εαυτο μου να ειναι αρρωστος και ξαπλωμενος στο κρεβατι.στο διπλα κρεβατι κοιμοταν η αδερφη μου.(αυτο μεχρι τωρα συνεβαινε και στην πραγματικοτητα αλλα το εβλεπα καθαρα και στον υπνο μου...απο δω ξεκιναει αποκλειστικα το ονειρο...νομιζω.ξαφνικα εμφανιζεται διπλα μου ο σατανας φωροντασ μια μεγαλη καπα που σκεπαζε μεχρι και το προσωπο του μαζι με κατι(μην γελασετε)τερατακια.ηταν απο τα λιγα ονειρα που εβλεπα κανονικα τα προσωπα(συνηθσ τα φανταζομαι μονο).αποσο ξεχωρισα ειδα τα 2 κερατα και το προσωπο του λιγο επειδη ηταν σκοταδι.ηταν αγριο πολυ και μου φαινεται οτι ειχε κατι σαν ουλη.ερχεται και καθεται διπλα μου λοιπον σε μια στρυθογυριστη καρεκλα και εγω κουκουλωνομαι με την κουβνερτα(το ιδιο και η μικρη).τοτε λεει οποιοσ βιξει θα τον παρτε μαζι στην κολαση.θυμαμαι τον εαυτο μου επι ωρεσ να παλευει να μην βιξει γιατι ειμουν αρρωστος.τοτε ξαφνικα βηχει η αδερφη μου και την παιρνουν ενω εγω απτον φοβο μου δεν εκανα τπτ.μολισ εφυγαν λοιπον παρουσιαστηκε μπροστα μου ενα μεγαλο φως.με πηρε μαζι του και εμενα και τουσ δικουσ μου(μαλλον ηταν αγγελος)και μασ πηγε στο παραδεισο οπου εκει με πηγε μπροστα στο Θεο νομιζω...βεβαιωσ δεν ξεχωρισα τπτ ηταν ολα πολυ φωτεινα απλωσ ακουγα μια φωνη να μου λεει πωσ εκει που ειμαι τωρα δεν εχω φοβο.για να μην πολυλογω περασαν τα χρονια και εγω ξεχασα και την ααδερφη μου.ολα αυτα μεχρι που αρχισε ενασ μεγαλοσ πολεμοσ απτην κολαση στο παραδεισο.ειδα να καταστρεφεται ο παραδεισος να ερχεται σκοταδι και φωτιεσ παντου.δεν ειδα κανεναν να πεθαινει.τοτε λοιπον τηλεμεταφερομαι(?) στη γη και συγκεκριμενα στην Ελλαδα.Τοτε αρχισα να καταλαβανω οτι εωαχναν εμενα...Ειδα τον σατανα να λεει πωσ σιγορα θα εχω γυρισει στην Ελλαδα γιατι εκει ζει ο κυριωσσ ο Ορθοδοξοσ χριστιανισμος.Για να μην τα πολυλογω παλι επανερχομαι και βλεπω τον εαυτο μου να τρεχει μεσα στο πληθοσ οπου πλησιαζαμε σε ενα λιμανι.οταν λοιπον φτανουμε στο λιμανι το πληθοσ ανοιγει και βλεπω τον σατανα να με πλησιαζει...οσο ανοιγε το πληθοσ εγς εκανα βηματα πισω οσποθ εφτασα ενα βημα πριν πεσω μεσα στη θαλασσα.Τοτε ξσφνικα εμφανιστηκαν οι δικοι μου(μαμα μπαμπας) και κρατωντασ στο χερι τουσ ο καθενασ απο ενα σφυρι του κοβουντα κερατα και την ουρα.Τοτε ξυπνησα.το κρεβατι μου γεματο ιδρωτεσ και.....καταλαβενετε τι αλλο.αυτο μεχρι τωρα το ηξεραν 3-4 ατομα...δεν ξερω αν σημαινει κατι,αλλα γενικα εγω δεν θυμαμαι τα ονειρα που βλεπω και οσα απολα αυτα τα θυμαμαι ειναι πολυ παραξενα.στο επομενο post θα σασ πω και για το αλλο ονειρο.η γνωμη σασ?

Οσοι έχουν πάρε δώσε στα κρυφά με τη σκιά τους θα συναντήσουνε στο φως τα σχεδιά τους.Για χαρά τους εγώ κυλαω σε πύρινη φλέβα και αν δεν φοβάσαι τις φλόγες έχει χώρο ανέβαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PyRoVaTiS
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 16:30:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PyRoVaTiS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελπιζω να μην σασ κουρασα με το παραπανω.Αυτο ειναι μικροτερο.λοιπον αρχιζει ως...ειμαι καπου πολυ φωτεινα και ειμαι αγγελοσ περιτρυγυρισμενοσ απο αλλουσ αγγελουσ.ολα πολυ φωτεινα και συζηταμε οταν ξαφνικα ολα αρχιζουν και μαβριζουν και εμφανιζεται ενασ μαυροφορεμενοσ που δεν ξεχωριζα τπτ πανω του.ολοι τρομαξαμε.τοτε λοιπον αρχισε να μασ λεει οτι χρειαζεται την βοηθεια μασ για να κανει κατι πολυ κακο.αλλα και ενασ απο εμασ να μην ακολουθουσε δεν θα μπορουσε να κανει τπτ.ολοι επειδη φοβηθηκαν ειπαν ναι θα βοηθησουν.τοτε γυρνας και τον κοιταω φοβησμενος και του ριχνω μια σπρωξια νομιζοντασ οτι θα πεσει στη γη και θα πεθανει.ολοι τοτε με ειπαν τρελο και καλυτερα να τρεξω να κρυφτ γιατι τον εχω νευριασει.τουσ ακουσα και κατεβηκα στη γη οπυ κρυφτικα σε ενα μπαλκονι μιας πολυκατοικιας πολυ ψηλα ομως.ενιωθα πολυ σιγουρος οτι δε θα με βρει.τοτε εμφανιζεται διπλα μου και μου λεει οτι πρεπει να τον βοηθησω αλλιωσ θα νευριασει πολυ.τοτε ανεβηκα πανω στα καγγελα του μπαλκονιου(τα προστατευτικα για να μην πεφτουμε απο κατω)και του λεω οτι αμα κανει ενα βημα θα πεσω.τοτε μιλωντας μεσα στο κεφαλι μου μοθ λεει οτι δεν θα πεσω και κανει ενα βημα για να με πιασει.τοτε λοιπον πεφτω με το κεφαλι προσ το κατω και νιωθω στο τελος οτι πεφτω με δυναμη και παντου αιματα.καθωσ λοιπον ειμουν στο δρομο τον εβλεπα στην αλλη ακρη του ρομου να με κοιταει ησυχος.τοτε λοιπον καθωσ πεθαινα ενιωθα παρα πολθ εφχαριστημενος και αυτο γιατι εκεινη τη στιγμη ακριβωσ ξυπνησα και επιασα τον εαυτο μου να χαμογελαει ασυναισθητα.εχω βεβαια και αλλα ονειρα(1 απο αυτα πιο τρομακτικο)αλλα μην σας τρελανω τελειος με τα δικα μου...αυτα λοιπον...για το τελος να πω οτι ειναι περα για περα αληθεια και δεν ειναι τησ φαντασιασ μοθ μονο και μονο για να σασ συναρπασω.σορρυ και για τα ορθογραφικα λαθη.

Οσοι έχουν πάρε δώσε στα κρυφά με τη σκιά τους θα συναντήσουνε στο φως τα σχεδιά τους.Για χαρά τους εγώ κυλαω σε πύρινη φλέβα και αν δεν φοβάσαι τις φλόγες έχει χώρο ανέβαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 18:38:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχω ακούση ιστορίες στις οποίες καποιοι "είδαν" τον σατανα αλλα ολες οι ιστορίες είχαν ενα κοινο με ενα ονειρο που είχα και εγω πριν μερικά χρονια , το οποιο δεν παρουσιαζει κάμια ιστροία απο τις προαναφερθέντες, κανεις δεν ειχε δεί το πρόσοπο του Αρχόντα του Σκότους. Καταλαβέναμε ολοι την παρουσία αλλα κανεις δεν μπορουσε να δει το προσοπο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spin
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 19:56:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όπως γνωρίζουμε όλοι τα όνειρα είναι κάποιες εικόνες, κάποιες μνήμες που υπάρχουν στο υποσυνείδητο και κατά τη διάρκεια του ύπνου, ο εγκέφαλος τις επεξεργάζεται με αποτέλεσμα να βλέπουμε όνειρα. Νομίζω ότι μια εικόνα του σατανά υπάρχει στο υποσυνείδητο όλων, πρώτον γιατί όλοι έχουμε αναρωτηθεί για την εικόνα του και δεύτερον γιατί έχουμε δει άπειρες ταινίες που τον απεικονίζουν. Επομένως, είναι απόλυτα φυσιολογικό κάποια στιγμή να τον δουμε και στον ύπνο μας! Ειλικρινά, αυτή η εξήγηση που δίνω σας φαινεται τόσο τρελή? Γιατί θελετε να πιστεύετε πως η παρουσία του σατανα ήταν πραγματικη?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PyRoVaTiS
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 20:15:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PyRoVaTiS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε σπιν συμφωνω με αυτο που πες.Αλλα και συ δεν μπορεις να σαι τοσο απολυτος απο την στιγμη ποθυ δεν το χεις ζησει τοσο εντονα,γιατι εμεις απλωσ στο μεταφεραμε.Τα ονειρα ειναι αυτο που πεσ ωσ εξηγηση αλα οχι μονο αυτο.Ξερεις γιατι?5 μερες πριν πεθανει η γιαγια μου ειδα το φσντασμα του παπου(που ζει) μου στον υπνο μου&κατι ηθελε να μου πει και ηταν πολυ τρομαγμενος.εγω ομωσ φοβηθηκα και ξυπνησα.λεσ να το χα εικονα στο υποσυνειδητο μου η να το δα σε καποια ταινια?η ηταν τυχαιο που μετα απο 5 μερεσ πεθανε η γυναικα του?αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν πρεπει να σαι απολυτοσ.και βεβαια δεν ειδα στην πραγματικοτητα τον σατανα ουτε εγω ουτε κανεις.αυτο που ψαχνουμε ειναι αν σημαινουν κατι ολα αυτα τα ονειρα η αν απλωσ ηταν φαταστηκα.

Οσοι έχουν πάρε δώσε στα κρυφά με τη σκιά τους θα συναντήσουνε στο φως τα σχεδιά τους.Για χαρά τους εγώ κυλαω σε πύρινη φλέβα και αν δεν φοβάσαι τις φλόγες έχει χώρο ανέβαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spin
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 20:38:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ότι είδες τον παππού σου στον ύπνο σου δεν μου λέει κάτι. Απλά συνέδεσες αυτό το γεγονός με τον θάνατο της γιαγιάς σου. Ακόμη κι αν σου συνέβαινε κάτι άλλο άσχημο, πάλι θα συνέδεες το όνειρό σου με αυτό... Επίσης δεν μπορείς να μου λες πως ναι μεν είναι σωστή η εξήγηση που δίνω αλλά ταυτόχρονα να πιστεύεις πως συμβαίνει κάτι άλλο! Δεν γίνεται αυτό! Ή πιστεύεις στην επιστημονική εξήγηση ή την απορρίπτεις πιστεύντας σε μεταφυσικά. Δεν γίνεται να είσαι και έτσι και αλλιώς!

Υ.Γ. Τι εννοεις όταν λες πως είδες το φάντασμα του παππού σου που ζει?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 22:50:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όπως γνωρίζουμε όλοι τα όνειρα είναι κάποιες εικόνες, κάποιες μνήμες που υπάρχουν στο υποσυνείδητο και κατά τη διάρκεια του ύπνου, ο εγκέφαλος τις επεξεργάζεται με αποτέλεσμα να βλέπουμε όνειρα. Νομίζω ότι μια εικόνα του σατανά υπάρχει στο υποσυνείδητο όλων, πρώτον γιατί όλοι έχουμε αναρωτηθεί για την εικόνα του και δεύτερον γιατί έχουμε δει άπειρες ταινίες που τον απεικονίζουν. Επομένως, είναι απόλυτα φυσιολογικό κάποια στιγμή να τον δουμε και στον ύπνο μας! Ειλικρινά, αυτή η εξήγηση που δίνω σας φαινεται τόσο τρελή? Γιατί θελετε να πιστεύετε πως η παρουσία του σατανα ήταν πραγματικη?



Ας προσπαθήσω να εξηγήσω απλά,το παραπάνω κειμενάκι του φίλου spin.
Ως μάνα 2 παιδιών,και πάντα σε σχέση με το διάβολο και τί συμβόλιζε αυτός στα όνειρά τους όταν ήταν μικρότερα.
Κάθε φορά που ο μικρός έκανε κάτι άσχημο,ήταν βλέπετε πολύ πολύ ζωηρός,αναγκαστικά του έβαζα κάποιες μικρές τιμωρίες,έτσι για να τον συνετίσω κάπως,αλλά κυρίως για να καταλάβει τί έκανε.
Όσες φορές κατανοούσε το λάθος του,(όπως τότε που έριξε στα μαλλιά της αδελφής του ένα μεγάλο σκουλίκι,και η μικρή έπαθε τέτοιο σοκ,που έχασε τη μιλιά της για ώρα)τέτοια βράδια λοιπόν,έβλεπε στα όνειρά του το διάβολο να γελάει σαρκαστικά...
Συζήτησα πολύ μαζί του αυτά τα όνειρα,και κατέληξα πως στο παιδί υποσυνείδητα πάντα ο διάβολος είχε τη μορφή του τιμωρού.
Ή είσαι τόσο κακός που εγώ ο κάκιστος ικανοποιούμαι με τα όσα κάνεις..

Με σωστή αντιμετώπιση έπαψε σύντομα να βλέπει τέτοια όνειρα.
Λέω <Σωστή> γιατί κρίνω από το αποτέλεσμα..
Φίλε Πυροβάτη,δεν αμφισβητώ τα όνειρά σου,σίγουρα τα έχεις δει
αλλά συνήθως τα όνειρα είναι αυτό ακριβώς που έγραψε και ο φίλος spin,στο οποίο έκανα και την παραπομπή.
Βέβαια,προσωπικά πιστεύω και στα προφητικά όνειρα.
Μου έχει συμβεί άπειρες φορές,αλλά αυτά δεν εχουν να κάνουν με το σατανά που συζητάμε εδώ.
Ίσως με διαίσθηση,τηλεπάθεια,ένστικτο,που κατά την ώρα του ύπνου μας που δρα το υποσυνείδητο,εμφανίζονται ευκολότερα.

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 22:54:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΕΣ ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ..ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΑΠΟΔΕΚΤΟ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΠΤ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ...ΟΠΩΣ ΝΑ ΔΙΕΥΡΥΝΕΤΕ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΣΑΣ,ΝΑ ΤΟ ΔΥΝΑΜΩΣΕΤΕ,ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΘΑ ΤΟΝ ΒΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ...
ΑΛΛΑ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΑΝΗΚΕΤΕ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΟ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΝΑ ΛΕΤΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΡΙΝ ΚΟΙΜΗΘΕΙΤΕ...

ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ,ΘΕΩΡΩ ΑΝΑΞΙΟ ΛΟΓΟΥ αυτον ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝΕΙ ΟΝΕΙΡΑ,ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΛΛΕΙ ΨΥΧΕΣ...
ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΔΙΝΟΥΜΕ ΑΞΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΤΑΠΕΙΝΗ,ΠΑΝΟΥΡΓΑ,ΚΑΙ ΠΑΜΦΤΩΧΗ ΟΝΤΟΤΗΤΑ...


ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Elfish Dimos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 23:00:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Elfish Dimos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετα λοιπον απ αυτο το ονειρο αλλαξαν πολλα..Η παραψυχολογος ειπε οτι αυτο συμβαινει σε ατομα τα οποια δεν ειναι κοντα στην θρησκεια τους και ετσι προσπαθει ο διαβολος να τα παρει με το μερος του και οτι το σχησιμο που μου εκανε στην καρδια σημαινει οτι θελει να μπει μεσα μου..Να πω την αληθεια δεν εδωσα σημασια αλλα μετα απο καιρο καταλαβα τα λογια της..Η υποθεση εχει ως εξης..Μεσα σε λιγο χρονικο διαστημα αρχιζα σιγα σιγα να σχεδιαζω 5αλφες.Δεν κρυβω οτι ημουν επηρεασμενος απ το ονειρο αλλα για μενα ειναι περιεργο το εξης.Απο μικρος μου αρεσε η 5αλφα σαν συμβολο.Εψαξα,εμαθα τι συμβολιζει,το πως μπορεις να την χρησιμοποιησεις και διαφορα αλλα.Το ΠΕΡΙΕΡΓΟ ειναι οτι αρχισα να κανω την αναποδη 5αλφα.Ενιωθα οτι κατι αλλαζει μεσα μου.Δεν ημουν οπως πριν.Βεβαια επειδη δεν ηθελα να στεναχωρησω τους γονεις μου μ αυτα τα πραγματα ,τους οποιους λατρευω,προσπαθουσα να περιορισω αυτη την αλλαγη μπροστα τους.Τελοσπαντων η αλλαγη μερα με την μερα ηταν μεγαλη.Δυστηχως εμπλεξα στα αριστερα μονοπατια.(νομιζω οτι καταλαβαινετε).Εννοειται οτι αρχισε ενα αθορυβο ταξιδι(ημουν φοβερα λιγομιλιτος και αθορυβος σε ο,τι εκανα)σε μαγειες,αποκρυφισμο και συνεχης μαυρη γνωση.Ομως ρε γαμωτο που και που ενιωθα μεσα μου ενα φως και καπακι σκεφτομουν πως ενα τετοιο ατομο σαν κ εμενα μπορει να επηρεαστηκε τοσο πολυ απο ενα...ονειρο...και εχει φτασει εδω που εχει φτασει..Αισθανομουν πολυ βλακας αλλα κατι με εκανε και τα ξεχνουσα ολα αυτα,βυθιζοντας τα στο σκοταδι συνεχιζα.Καποια στιγμη ειχα παει στο χωριο μου και καθως ημουν στην πισω αυλη του σπιτιου πηγα μες την αποθηκη για χαβαλε..Να ψαξω για παλια πραγματα και γενικα να δω μιας και οτι ειχε εκει ηταν προπολεμικα.Οταν ημουν μικρος παντα με φοβιζε αυτη η αποθηκη.Με τρομαζε το οτι ηταν σαν ενα μικρο σπιτακι,με σπασμενα τζαμια πολυ σκονη και γενικα με χαλαγε..Για να μην πολυλογω το ματι μου πηρε σε ενα τουβλο μια 5αλφα αναποδη.Ηταν χαραγμενη και οχι πολυ μεγαλη.Οταν αρχισα να αποκτω καλες σχεσεις με την αποθηκη καπου στα 10 με 11 μου χρονια εμπαινα μεσα.Οποτε πιστευω οτι εγω την εχω κανει μαλλον αλλα εμενα με ανυσηχει ενα πραγμα..το οτι αναποδη δεν εκανα ποτε πριν το ονειρο.Ισως να την ειχα κανει ετσι και δεν το θυμαμαι αλλα θα ηταν η μοναδικη που θα ειχα κανει και πιστευω οτι ηταν ενα σημαδι δικο μου που ειχα αφησει τοσα χρονια εκει και με την συγκεκριμενη φαση που βρισκομουν μετα το ονειρο μου βγηκε μπροστα μου.Παιδια στο αριστερο μονοπατι εμεινα σχεδον μισο χρονο..Ολα μου πηγαιναν ασχημα,δεν ειχα διαθεση και γενικα μια αηδια.Με την δυναμη της ψυχης μου ομως και μ αυτο το αχνο φως που εβλεπα μεσα μου που και που κρατηθηκα ζωντανος και τα εθαψα ολα!Το μονο που κερδισα απ αυτο ειναι εμπειριες.Κακες για μενα Καλες γι αλλους που τους αποτρεπω απο σκοτεινα μονοπατια οσο μπορω.Ολα αυτα για να δειτε τι μπορει να προκαλεσει ενα ονειρο λεπτων η' δευτερολεπτων(στο χρονο των ονειρων αναφερομαι)Βεβαια να διορθωσω κατι.Αυτο εγινε στα 16 και σε ενα μηνα παω στα 20.Εχει περασει αρκετος καιρος και μαζι μ αυτον εχω δει και πολλα για την ηλικια μου και εχω να δω ακομα..Συγνωμη που δεν εγινα πιο λεπτομερης στα αριστερα μονοπατια αλλα δεν θα ηθελα να πω γιατι σιγουρα καποιοι μπορει να προσβληθουν και δεν θελω να προκαλεσω..Απλως πια ο elfish Δημος τιμα και λατρευει την φυση μας,τις δυναμεις της και βεβαια αυτα τα τοσο γλυκα ξωτικα.(no comment :p :) ) Απλα αγαπω αυτο που δινει ζωη. Και η πιστευω οτι αυτα που περασα ειναι μια απαντηση στο εξης ερωτημα.. 'Μπορει να αλλαξει ο ανθρωπος?' Οι αποψεις δικες σας.Εγω σας ευχαριστω που με..διαβασατε.. Να περνατε παντα καλα!!

Keep nature alive..Mother earth will revenge...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PyRoVaTiS
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 23:21:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PyRoVaTiS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε εννοω οτι και αυτο που λες ειναι σωστο και αποδεκτο αλλα οπως και να το κανουμε δεν ειναι το μονο.δλδ μπορει ναι μεν κατι να ειναι τησ φαντασιασ μου αλλα δεν αποκλειουμε και το γεγονοσ οτι κατι μπορει να σημαινει.δεν μιλαω προσωπικα για μενα.μπορει οντωσ αυτα που ειδα εγω να στηριζονται πανω σε αυτο που λες εσυ.μπορει ομωσ και οχι.οταν σου λεω οι ειδα το φαντασμα του παπου μου που ζει εννοω.επεσα και κοιμηθηκα και στον υπνο μου ειδα να μπαινει απτο παραθυρο του δωματιου μου ο παππουσ μου σαν φαντασμα με προσωπο πολυ τρομαγμενο και λυπηρο και μου ελεγα πωσ θελει να μου πει κατι.εγω σαφως φοβηθηκα παρα πολυ και εκανα προσ τα πισω.τοτε μπηκε η μητερα μου(η κορη του)και μου λεει νικο μην φοβασαι ο παππουσ σου ειναι,δε θελει το κακο σου.και τησ στιγμη που αρχισε να μου μιλαει ξυπνησα.η γιαγια μου εκεινο το βραδυ αρρωστησε χςρις να το γνωριζω βεβαια και χωρισ να χω ακουσει κατι.4-5 μερες μετα πεθανε η γιαγια μου.αυτο ηταν το ονειρο που ειδα.δεν γινεται λοιπον ουτε ολα τα ονειρα να εξηγουντε επιστημονικα αλλα ουτε να τα δεοχομαστε ωσ παραφυσικα φαινομενα.αυτη ειναι η γνωμη μου

Οσοι έχουν πάρε δώσε στα κρυφά με τη σκιά τους θα συναντήσουνε στο φως τα σχεδιά τους.Για χαρά τους εγώ κυλαω σε πύρινη φλέβα και αν δεν φοβάσαι τις φλόγες έχει χώρο ανέβαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Elfish Dimos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 23:32:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Elfish Dimos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
pyrovati φιλε μου παρεξηγηση εγινε! Δεν αναφερομαι σ αυτο που εζησες εσυ αλλα στο ονειρο που ειχα δει εγω.Αν διαβασεις καπου πανω πανω στο τοπικ θα καταλαβεις αυτο που ειχα γραψει.Ειχα ρωτησει αν θελετε να σας πω αυτο που εζησα και το εγραψα.

Keep nature alive..Mother earth will revenge...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PyRoVaTiS
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 23:40:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PyRoVaTiS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε δεν το πα για σενα.για τον φιλο σπιν.και γς στο ιδιο μικοσ κιματοσ με σενα βρισκομαι.δεν ιπαρχει κανενασ λογοσ να παρεξηγηθουμε με κανεναν.

Οσοι έχουν πάρε δώσε στα κρυφά με τη σκιά τους θα συναντήσουνε στο φως τα σχεδιά τους.Για χαρά τους εγώ κυλαω σε πύρινη φλέβα και αν δεν φοβάσαι τις φλόγες έχει χώρο ανέβαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spin
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2004, 21:41:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
δεν γινεται λοιπον ουτε ολα τα ονειρα να εξηγουντε επιστημονικα αλλα ουτε να τα δεοχομαστε ωσ παραφυσικα φαινομενα.αυτη ειναι η γνωμη μου

Δεν καταλαβαίνω την άποψή σου. Από τη μία λες ότι δεν εξηγούνται όλα επιστημονικά αλλά από την άλλη δεν είναι ούτε παραφυσικά! Πως γίνεται αυτό; Τι συμβαίνει τελικά; Μήπως έχεις μπερδευτεί λιγάκι; Σε αυτά τα πράγματα δεν μπορεί να είσαι λίγο "έτσι" και λίγο "αλλιώς";
Επίσης, νομίζω ότι από τη στιγμή που παρέθεσες την εμπειρία σου σε αυτό το φόρουμ, μάλλον αναζητούσες κάποια μεταφυσική εξήγηση...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PyRoVaTiS
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2004, 11:43:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PyRoVaTiS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε φιλε δεν καταλαβαινεις με τπτ.ολα εξηγουνται επιστημονικα θεσ να μου πεις εσυ τωρα?υοαρχουν καταστασεις οι οποιες μπορουν να εξηγηθουη επιστιμονικα αλλα υπαρχουν και αλλες που και κατω να χτυπιομαστε δεν γινεται.αυτο με κανει να ειμαι την μια ετσι και την αλλη αλλιως?δεν σε καταλαβαινω.αυτα απο μονα τουσ ειναι ετσι,δεν τα κανω εγω.και αν οπως λες εγω μπηκα εδω μεσα περιμενωντας κατι παραφυσικο γιατι μπηκες εσυ που τα εξηγεις ολα επιστημονικα? ΄) ειδες λοιπον οτι δεν με καταλαβαινεις?

Οσοι έχουν πάρε δώσε στα κρυφά με τη σκιά τους θα συναντήσουνε στο φως τα σχεδιά τους.Για χαρά τους εγώ κυλαω σε πύρινη φλέβα και αν δεν φοβάσαι τις φλόγες έχει χώρο ανέβαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2004, 22:53:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Hacker_Neo Δεν ξέρω γιατί, αλλά ο τίτλος που έδωσες όποτε τον βλέπω μου μοιάζει περισσότερο για στιχάκι από τραγούδι παρά για οτιδήποτε άλλο, δεν συμφωνείτε?

Κάτω ΠάυλαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Izaura
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2004, 23:00:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Izaura  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Izaura  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΞΗΓΟΥΝΤΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ...
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ...
ΟΥΤΕ ΑΥΛΟΣ ΘΕΟΣ
ΟΥΤΕ ΨΥΧΗ
ΟΥΤΕ ΣΑΤΑΝΑΣ ΜΕ ΚΕΡΑΤΑ

ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ...ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΧΗΜΙΚΩΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΩΝ

Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ
Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΑ ΜΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ!

ΑΜΗΝ

"Ο αναμάρτητος, πρώτος το λίθο βαλέτω"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spin
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 01:15:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
υοαρχουν καταστασεις οι οποιες μπορουν να εξηγηθουη επιστιμονικα αλλα υπαρχουν και αλλες που και κατω να χτυπιομαστε δεν γινεται.


...και από την στιγμή που δεν εξηγούνται επιστημονικά εσύ το ανάγεις σε κάτι μεταφυσικό...ωραία! ό,τι δεν θα μπορούμε να εξηγήσουμε από εδώ και πέρα θα το βαφτίζουμε μεταφυσικό. Που να τρέχεις τώρα να κάνεις επιστημονικές έρευνες...!

quote:
αν οπως λες εγω μπηκα εδω μεσα περιμενωντας κατι παραφυσικο γιατι μπηκες εσυ που τα εξηγεις ολα επιστημονικα?

Για να κάνω ακριβώς αυτό! Για να πω πως υπάρχει μία επιστημονική εξήγηση για όλα. Μία εξήγηση που είτε την έχουμε ανακαλύψει ήδη, είτε θα την ανακαλύψουμε στο μέλλον, είτε δεν θα την ανακαλύψουμε ποτέ.

quote:
ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ...ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΧΗΜΙΚΩΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΩΝ

Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ
Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΑ ΜΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ!


Συμφωνώ. Ο εγκέφαλος είναι η πολυπλοκότερη δομή στο σύμπαν! Απλά κάποιοι δεν το έχουν συνειδητοποιήσει και υποτιμούν τις λειτουργίες του.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_SayNoMore_
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 01:24:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _SayNoMore_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΞΗΓΟΥΝΤΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ...
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ...
ΟΥΤΕ ΑΥΛΟΣ ΘΕΟΣ
ΟΥΤΕ ΨΥΧΗ
ΟΥΤΕ ΣΑΤΑΝΑΣ ΜΕ ΚΕΡΑΤΑ

ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ...ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΧΗΜΙΚΩΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΩΝ

Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ
Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΑ ΜΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ!

ΑΜΗΝ


Δεν ξέρω κατά πόσο πιστεύεις αυτά που λες εγώ όμως θα συμφωνήσω!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PyRoVaTiS
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 12:54:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PyRoVaTiS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε πιστεψε με επειδη εχω δει πολλα πραγματα στη ζωη μου δεν υπαρχει για ολα τα πραγματα μια επιστημονικη λυση.γνωμη δεν μπορω να σου αλλαξω αλλα πιστεψε με δεν μπορεις να κρινει κανεις κανεναν απο δω.εχεις μια γνωμη και εχω μια αλλη.αυτο δεν κανει ουτε εσενα χαζο ουτε εμενα.Ας πιστεθεισ εσυ οτι ηταν τυχαιο γεγονοσ το ονειρο που ειδα.ουτε μπορω να σου αλλαξω γνωμη ουτε καμια τετοια διαθεση εχω.δεν ειναι και οτι καλυτερο το να ροσπαθεις να βγαλεις απο την μυγα ξυγγι.το καλυτερο ειναι να τα εξεταζεις ολα απολες τισ σκοπιες μεχρι να καταληξεις καπου και να μη βλεπις προσ μια κατευθυνση μονο...αυτα φιλικα παντα ;)

Οσοι έχουν πάρε δώσε στα κρυφά με τη σκιά τους θα συναντήσουνε στο φως τα σχεδιά τους.Για χαρά τους εγώ κυλαω σε πύρινη φλέβα και αν δεν φοβάσαι τις φλόγες έχει χώρο ανέβαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Izaura
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 21:29:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Izaura  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Izaura  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι που πιστεύετε ότι υπάρχει κάτι που δεν μπορεί να εξηγηθεί επιστημονικά,δεν θα σας πω ότι είστε χαζοί...

Θα σας πω την αλήθεια...Είστε άνθρωποι χωρίς αυτογνωσία και απληροφόρητοι...
Είστε πρωτόγονοι και θα έπρεπε να ζείτε στο μεσαίωνα.

Σας προκαλώ να μου πείτε 1 πράγμα που δεν εξηγείται επιστημονικά και θα σας εξηγήσω την απάντηση.

"Ο αναμάρτητος, πρώτος το λίθο βαλέτω"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 23:24:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΣΑΤΑΝΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ.ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΟΥ.ΑΠΛΩΣ ΤΟΝ ΕΧΩ ΤΑΥΤΙΣΕΙ ΣΑΝ ΕΙΚΟΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΙΝΔΥΝΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΔΩ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hacker neo
Νέο Μέλος

Greece
34 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2004, 12:32:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hacker neo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΗ ΚΑΤΙΑ,
ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟΝ ΠΕΡΙΓΡΑΨΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΗΓΗΘΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΣΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΧΟΝΤΑ ΤΟΥ ΣΚΟΤΟΥΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy