ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ο ΣΑΤΑΝΑΣ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝΕΙ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ!!!!!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2004, 13:04:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΝΤΑ Η ΑΡΧΙΚΗ ΜΟΡΦΗ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΠΑΠΠΑΣ.ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΜΕ ΚΕΡΑΤΑ ΚΑΙ ΟΥΡΑ.ΜΕΤΑ ΜΕΤΑΜΩΡΦΩΝΕΤΑΙ.ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΠΛΟ ΑΝΤΡΑ ΨΥΛΟ ΜΕ ΜΑΥΡΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΥΡΑ ΜΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΑΣΠΡΟ ΚΑΙ ΦΩΤΕΙΝΟ ΠΡΟΣΩΠΟ.ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΟΜΟΡΦΟ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΣΑΤΑΝΙΚΟ.ΕΝΑ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΟΝΕΙΡΟ...
ΠΕΡΠΑΤΟΥΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΡΗΜΗ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ ΜΕΖΙ ΜΕ ΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΘΡΗΣΚΟΛΥΠΤΗ.ΣΥΝΑΝΤΑΜΕ ΕΝΑ ΣΤΑΥΡΟΔΡΟΜΙ ΔΡΟΜΟΣ ΜΕ ΧΩΜΑ ΚΑΙ ΠΕΤΡΕΣ ΠΟΥ ΕΠΑΝΩ Ο ΣΤΑΥΡΟΣ ΗΤΑΝ ΧΑΡΑΓΜΕΝΟΣ ΜΕ ΚΕΡΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΒΑΝ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΠΕΡΝΟΥΣΑΜΕ ΑΝΑΜΕΣΑ.ΑΠΟ ΤΗ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ 2 ΑΤΟΜΑ.Ο ΕΝΑΣ ΦΟΡΟΥΣΕ ΡΑΣΑ.ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΝΑΣ ΠΑΠΠΑΣ ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ.ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΜΕ ΚΟΙΤΑΞΕ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ ΤΗΝ ΤΡΑΒΗΞΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΑ <ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΠΠΑΣ> ΚΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΜΟΥ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ <ΜΕ ΓΝΩΡΙΣΕΣ ΠΑΛΙ? ΟΠΟΤΕ ΜΕ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΘΑ ΕΡΧΟΜΑΙ.>ΕΚΕΙ ΞΥΠΝΗΣΑ ΚΑΙ ΛΙΓΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΓΛΥΤΩΣΑ ΑΠΟ ΒΕΒΑΙΟ ΠΝΙΓΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΜΕ ΜΙΑ ΒΑΡΚΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ?ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΛΟΓΟ ΧΩΡΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PyRoVaTiS
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2004, 15:25:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PyRoVaTiS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι που πιστεύετε ότι υπάρχει κάτι που δεν μπορεί να εξηγηθεί επιστημονικά,δεν θα σας πω ότι είστε χαζοί...

Θα σας πω την αλήθεια...Είστε άνθρωποι χωρίς αυτογνωσία και απληροφόρητοι...
Είστε πρωτόγονοι και θα έπρεπε να ζείτε στο μεσαίωνα.

Σας προκαλώ να μου πείτε 1 πράγμα που δεν εξηγείται επιστημονικά και θα σας εξηγήσω την απάντηση.

.......Τουλαχιστον δεν μας ειπες και μλκες :) Απορω τι κανετε τοτε σε αυτο το site ολοι εσεις που ειστε ικανοι να λυσετε τα παντα επιστημονικα.και επειδη μου εκατσε λιγο βαρυ το post σου ενα θασου.Δεν εισαι στην θεση ουτε να κρινεις εμενα ουτε κανεναν απο δω.Ισως να ζουσα και στον μεσαιωνα εξαλου.Οπως και να χει να προσεχουμε τα λογια μας.Δεν ειπα οτι ειδα τον Σατανα στον ξυπνιο μου.Σε ενα ονειρο τον ειδα και μεχρι εκει.Να προσεχουμε λοιπον πωσ μιλαμε οκ?και να σεβομαστε.Για το τελος να πω οτι σιγουρα υπαρχουν ονειρα που δεν εξηγουντε τοσο απλα.Υπαρχουν ονειρα που μασ δειχνουν το μελλον,το τι πρεπει να κανουμε και τι θα συναντησουμε.Το ονειρο που ειδα με τον παππου μου εγω τουλαχιστον δεν το θεωρω της φαντασιας μου και οτι ηταν τυχαιο(και στην τελικη εκανα μεγαλη γκαφα που το ποσταρα και καθομαι και ακουω τετοια πραγματα).Αυτα τα λιγα απο μενα.Αυτη τη φοορα οχι και τοσο φιλικα

Οσοι έχουν πάρε δώσε στα κρυφά με τη σκιά τους θα συναντήσουνε στο φως τα σχεδιά τους.Για χαρά τους εγώ κυλαω σε πύρινη φλέβα και αν δεν φοβάσαι τις φλόγες έχει χώρο ανέβαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hacker neo
Νέο Μέλος

Greece
34 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2004, 18:15:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hacker neo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ PYROVATI,
OΛA ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ FORUM ΣΥΖΗΤΟΥΝ ΗΡΕΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑΝ(ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑ).Η/Ο IZAURA ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ/ΤΗΣ ΠΡΟΣΒΑΛΕ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ FORUM.ΘΑ ΤΟΝ/ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΕΓΩ ΠΡΩΣΟΠΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ FORUM ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΜΙΛΑΩ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕΛΗ ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ FORUM ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ.ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΣ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΕΛΟΣ IZAURA ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΑ ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PyRoVaTiS
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2004, 23:22:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PyRoVaTiS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε hacker [ραγματικα με προλαβες.Το χα κατα νου.Πως γινετε αυτο?Διπλα στο esoterica ψηλα περναει ενα ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗ.αλλο ενα θεμα για το οποιο θελω εξηγηση ειναι ενα για τουσ δροσουλιτεεσ στη Κρητη.εχω ακουσει να δινουν κατι πολυ παραλογεσ επιστιμονικες εξηγησεις.Οπως οτι ειναι οι σκιες στρατιωτων απο την απεναντι χωρα που φαινονται εκει.Η απαντηση ειναι ακομα πιο μεταφυσικη και απο το φαινομενο μου φαινεται.Επισης ζητω συγνωμη αν φανηκα εγω καπως εριστικος αλλα δεν μαρεσει ουτε να μου λενε πως δεν χρησιμοποιω το μυαλο μου ουτε το οτι ανηκω στο μεσαιωνα.ΟΧΙ επειδη ισως δεν μαρεσει να το ακουω αλλα επειδη το λενε ανθρωποι που δεν με ξερουν ουτε ενα λεπτο.μου αρεσε πχ ο διαλογοσ με τον/την spin,οσες διαφορες και αν ειχαμε σε αυτα που λεγαμε.Τεσπα θα ξανασυμφωνησω με τον χακερ.Δεν γινεται να τα εξηγεις ολα επιστημονικα και να εισαι εδω(αυτο δεν σημαινει οτι οσοι ειναι εδω προσπαθουν να τα λυσουν ολα μεσω του μεταφυυσικου,το πιο καλο πιστευω ειναι αν κρατας την μια ακρη του νηματος να πψαχνεις να βρεις και την αλλη και οχι να υσχιριζεσαι οτι δεν υπαρχει αλλη ακρη).ΑΥΤΑ!!!

Οσοι έχουν πάρε δώσε στα κρυφά με τη σκιά τους θα συναντήσουνε στο φως τα σχεδιά τους.Για χαρά τους εγώ κυλαω σε πύρινη φλέβα και αν δεν φοβάσαι τις φλόγες έχει χώρο ανέβαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hacker neo
Νέο Μέλος

Greece
34 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 11:15:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hacker neo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΟΥ PYROVATI,ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΝΕΥΡΙΑΖΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΚΡΙΝΕΙ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΑΝ ΓΝΩΡΙΣΕΙ.ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΡΟΣΟΥΛΙΤΕΣ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PyRoVaTiS
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 14:02:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PyRoVaTiS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε χακερ εχω διαβασει αρκετα πραγματα ως αναφορα τους δροσουλιτες.Εθιξα απλως αυτο το θεμα γιατι δεν ειναι κατι το πλεον φοβερο αλλα και επειδη δεν υπαρχει επιστημονικη απαντηση.τουλαχιστον οχι σοβαρη.Και καλυτερα να μην ξανασυμφωνησουμε ανοιχτα γιατι στο τελος θα νομιζουν οτι ειμαστε το ιδιο ατομο.χεεχεχεχε

Οσοι έχουν πάρε δώσε στα κρυφά με τη σκιά τους θα συναντήσουνε στο φως τα σχεδιά τους.Για χαρά τους εγώ κυλαω σε πύρινη φλέβα και αν δεν φοβάσαι τις φλόγες έχει χώρο ανέβαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 15:00:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου,

Δεν πρόκειται να ασχοληθώ με άτομα που δε σέβονται τους συνομιλητές τους και γράφουν υβριστικά. Μάλλον, τον εαυτό τους δε σέβονται.

Φίλε, hacker neo,

Το θέμα που άνοιξες είναι σοβαρό και έχει πολλές διαστάσεις. Προς το παρόν, θα αναφέρω μία από αυτές.

Κατά την εκτίμησή μου, δεν υπάρχει ούτε κόλαση ούτε σατανάς, με τον τρόπο που κάποιοι θέλουν να μας πείσουν. Αυτό που πιστεύω ότι υπάρχει είναι κάποιες οντότητες, με χαμηλό ενεργειακό επίπεδο, που αρέσκονται να μας ενοχλούν και να μας τρομάζουν, όταν τις συναντάμε, στα χαμηλά επίπεδα του αστρικού χώρου.
Αν δε φοβηθούμε και κάνουμε κάποιο σύμβολο, αυτές εξαφανίζονται. Άλλωστε, δεν μπορούν να μας κάνουν τίποτε. Μόνο να μας φοβήσουν.

Ως προς το σκίσιμο στο πόδι, πιθανόν, hacker neo, τον ξάδελφό σου πράγματι να τον κυνηγούσε μία τέτοια οντότητα. Στο αστρικό επίπεδο, πάντα. Κι επειδή κάποιοι λένε ότι όταν το διπλό αιθερικό είναι συμπυκνωμένο και τραυματισθεί, το τραύμα μεταφέρεται και στο φυσικό σώμα, δεν αποκλείεται να έγινε έτσι.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hacker neo
Νέο Μέλος

Greece
34 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 15:14:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hacker neo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ PYROVATI ΠΟΛΥ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΒΓΕΙ ΣΕ ΚΑΚΟ.
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΤΕΦΑΝΕ,
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΙΣ ΟΝΤΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ-ΚΟΛΑΣΗ,ΘΕΟ-ΑΡΧΟΝΤΑ ΤΟΥ ΣΚΟΤΟΥΣ.

''The Truth Is Out There''Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 15:29:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΤΕΦΑΝΕ,
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΙΣ ΟΝΤΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ-ΚΟΛΑΣΗ,ΘΕΟ-ΑΡΧΟΝΤΑ ΤΟΥ ΣΚΟΤΟΥΣ.

Φίλε μου, hacker neo,

Θα δώσω μία άλλη διάσταση στο θέμα.

Αν δεν υπήρχε παράδεισος, θα υπήρχε και κόλαση;
Αν δεν υπήρχε η μέρα, θα υπήρχε και η νύχτα;
Αν δεν υπήρχε ο άγιος, θα υπήρχε ο αμαρτωλός;
Αν δεν υπήρχε ο διάβολος, θα υπήρχε ο Θεός;

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dancing verum
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 17:42:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dancing verum  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαβολάκος! Η προσωποποίηση αλλοτε,η γέννηση,η αιτία του κακού.Προσοχή,όχι το αποτέλεσμα ή η συνέπεια ενός κακού.Κι αυτο,γιατί?Κάθε φορά που κάνουμε μια κακη πραξη μας διδεται η δυνατότητα να μετανοούμε,να μην επαναλάβουμε την ιδια κακή πράξη,τουλαχιστον για όσους εχουν επαγρυπνισμένη τη συνειδησή τους,κι έτσι ,ενώ μας υπέβαλλε στη διαδικασία του να προκαλέσουμε κάτι το κοινωνικά , προσωπικά ή ηθικά μη-αποδεκτο , φαινται να μας οδηγεί σε ένα δρόμο ακόμα πιο κοντά στο Θεό!...ο κακομοίρης
Μάλιστα κακομοίρης! Διότι όπως διδάσκει και η Εκκλησία μας, ο διαβολάκος οποτεδήποτε κι αν ζητήσει συγχώρεση από το Θεό θα την έχει και μάλιστα θα του δωθει αμεσα η δυνατοτητα να επαναμεταμορφωθει σε ένα αγαπημένο αγγελάκι σαν κι αυτό που ήταν πριν αποφασίσει να διαχωριστει.Θα επιτρέψουμε λοιπόν εμείς να μας κατακυριεύσει ή να ελεγξει έστω και για λίγο τη ζωή μας ένας κακομοίρης?Εδώ δεν το επιτρέπαμε ούτε σε κοντινά μας πρόσωπα και αντιδρούσαμε όταν νιώθαμε ότι πήγαιναν να μας επιβάλλουν κάτι. Ποσο μάλλον να επιτρέψουμε να μας στερεί την ηθική και πάσης φύσεως ελευθερία ένα τόσο ανασφαλές ον.Τον ονοματίζω κακόμοιρο…και ξέρετε γιατί; Γιατί υποφέρει και τον λυπάμαι ,κι αντί να ζητήσει συγχώρεση για την ίδια του τη λύτρωση…”πεισμώνει”.Εχει κι αυτός ένα πείσμα πάντως βρε παιδί μου!!
Θα σας αφηγηθω κι εγω μια προσωπική εμπειρία που είχα.Ηταν τη χρονιά που έδινα πανελλήνιες εξετάσεις.Κατοικούσα μόνιμα στην Τυνησία και ήταν καλοκαίρι.Ενα βραδυ φυσιολογικό σαν όλα τα αλλα πηγα στο δωματιό μου και ξάπλωσα να κοιμηθώ.Ονειρευόμουν πολύ γαλήνια πράγματα μέχρι που σχίστηκε στη μέση το ονειρό μου!Εμφανίστηκε ο σατανας στον υπνο μου-τον είδα σαν ένα πνεύμα εκ το οποίο μόνο το κεφάλι του ήταν ευκρινές.Ενα αγριο ,φοβιστικό βλέμμα ,κατακοκκινο πρόσωπο,κερασφόρο και με γεννια ματωμένα.Η εικόνα ήταν απεχθής.Και τότε μου μίλησε:

-Τώρα δε μπορείς να κάνεις τίποτα…και καθώς μίλαγε ,ερχόταν ακομη πιο κοντά μου
Μέσα στο θράσος που με διακατέχει απάντησα κι εγω:
-Νομίζεις!μπορώ να φωνάξω και να ξυπνήσω!
Απαντηση:
-Δε μπορείς.

Πραγματικά ,δοκίμασα να φωνάξω,αν μη τι άλλο να ουρλιαξω και δε μπορούσα…Η φωνη μου ήταν πνιγμένη.αισθανόμουν σαν κωφάλαλος να προσπαθει να βγάλει φωνή,αλλα αυτή να πνίγεται στο λαρυγγι !
Τελικά ,φώναξα .τα κατάφερα και φωναξα και ξύπνησα όχι από τη δυνατή μου φώνη ,αλλα από το ταρακούνημα του πατέρα μου ,ο οποίος ήρθε να δει αν είμαι καλά.
Όταν ξυπνησα με πόναγε ο λαιμός μου και ήμουν υδρωμένος.Κι αυτο επειδη αυθυπέβαλα το σώμα μου σε μια διαδικασία του να συμμετάσχει σε ένα τόσο ζωντανό ονειρο και να παρασυρθει.Αυτό συμβαίνει όταν η ανάγκη του υποσυνειδήτου για εκφραση είναι τόσο μεγάλη που είναι σαν πραγματικά να ζεις αυτό που βλέπεις και να μετέχει μέχρι και το σώμα σου σε αυτή τη διαδικασία.Βέβαια,αυτό που φιλτατοι μας έχει συμβει δεν ήταν εκφραση ,αλλα εισβολή στο υποσυνειδητο.Το ότι ήμουν υδρωμένος ήταν λόγω καύσωνα!!!!!!!
Είναι συνεπως τόσο αδύναμος “ο απλυτος” …(γιατί αηδίασα με το αιματωμένο πρόσωπο που είδα) που του είναι αδύνατον να εμφανιστεί στην πραγματικότητα.Λογικό,γιατί είναι η ίδια η ηθική ανελευθερία που τον διακατέχει.

Όταν ονειρευόμαστε εμείς είμαστε κυρίαρχοι των ονείρων που βλέπουμε.Δε θα πρέπει ακόμα και τότε να μενουμε αμέτοχοι και απαθεις ,ως εάν βλέπαμε μια ταινια στο βιντεο στην οποία πρωταγωνιστούμε.Ενα ονειρο μπορούμε να το φωτίσουμε οι ίδιοι ή να το αφήσουμε σκοτεινό,μόνο που τότε τεείνει να γίνει εφιάλτης.Ο διάβολος, δε μπορεί να μας πλησιάσει αν μέα μας υπάρχει αγάπη για τους ανθρώπους,απλούστατα γιατι αυτό τον δολοφονεί.Οσο λοιπον σκεφτόμαστε καταστάσεις και πρόσωπα που αγαπάμε είμαστε ασφαλείς,διότι έτσι είμαστε κοντά στο Θεό.

Υπάρχει ψυχή και χαίρομαι που με τόση ψυχη φίλοι από το topic υποστηρίζουν το αντίθετο.Υπάρχει Θεός,και θα πολεμάω να υποστηρίζω το δικαίωμα όσων ισχυρίζονται το αντ΄θετο …να το λένε!Υπάρχει Αγιος Βασίλης,για τους γρήγορα μεγαλωμένους ίσως όχι αυτός με τα δώρα και το χαριτωμένο σκούφο,αλλα ο Μέγας Βασίλειος 01/01.

Συγνώμη αν σας κούρασα,έγραψα για να βοηθήσω .Σας φιλώ
dancing verum ,ο ελεύθερος καλλιτεχνης σας.
ΚΙ σας αφιερωνω....


Πηγα στο δασος γιατι ήθελα να ζήσω ελευθερα.Ηθελα να ζήσω βαθεια τη ζωη,να ρουφηξω ολο της το μεδουλι.Να βαλω στην ακρη ολ'αυτα που δεν ηταν ζωη και να να μην ανακαλυψω,οταν θα εφθανε η στιγμή να πεθάνω,πως δεν εζησα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2004, 02:07:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΗ-Ε ΙΖΑUΡΑ ΤΟ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΨΥΧΗ, ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΕΙΠΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ ΜΕΛΑΝΙ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ... ΟΡΓΑΝΟ ΕΙΝΑΙ. ΜΗΝ ΟΝΕΙΡΕΥΕΣΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

StaXTeS
Νέο Μέλος

Angola
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2004, 03:18:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους StaXTeS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια..καταρχην ειμαι καινουρια στο forum αυτο,το οποιο βρισκω πολυ ενδιαφερον.

Εναν προλογο για τον dancing_verum,ξαδερφε σε αγαπαω πολυ,να το θυμασαι και αυτο να το ακουσουν ΟΛΟΙ οσοι προσπαθησαν να μας απομακρυνουν..Δε μασαμε ρε εμεις!!!


Λοιπον,περα απο αυτα θα ηθελα να πω κατι στον/στην Izaura..Πιστευω οτι ο καθενας μας μπορει να εχει τη δικη του αποψη πανω σε πολλα θεματα,οποιαδηποτε ισως..και τονιζω το "ισως" διοτι θα ηθελα να σε ρωτησω κατι..Αληθεια εχεις ζησει ΤΟΣΑ πολλα ωστε να μπορεις να αποδειξεις και να κατεχεις την αληθεια για τα παντα???Σε συγχαιρω γιατι εισαι ο/η μοναδικος/η..Παρολα αυτα υπαρχει ενα αρχαιο ρητο το οποιο θα μπορουσε ισως να βαλει τον εγκεφαλο σου σε διαφορες χημικες διαδικασιες(εφοσον ετσι λες οτι λειτουργεις..)και του οποιου το νοημα ειναι οτι οσο μεγαλωνεις(ωριμαζεις-αν αυτο σου λεει κατι-..)συνεχιζεις ακομα να μαθαινεις.Μην το παιζεις πολυξερος/η γιατι πολυ απλα δεν εισαι.Θα ελεγα οτι αντι να κατηγορεις εμας που πιστευουμε σε κατι κατηγορησε τον εαυτο σου για τις αυταπατες στις οποιες ζεις..Αλλα δε πειραζει εχεις πολυ καιρο ακομα μπροστα σου για να προλαβεις να ανοιξεις τα ματια σου..

ξερεις κατι?Η ψυχη ειναι το μοναδικο που αποδεικνυεται οτι υπαρχει,ανευ οποιασδηποτε υλικης αποδειξης,διοτι χωρις αυτη ουτε εσυ ουτε εγω ουτε οποιοσδηποτε θα ηταν διαφορετικος απο κανενα..Δεν εισαι σαν εμενα,ουτε σαν κανενα αλλο,και το γεγονος οτι η ψυχη δινει ζωη στο σωμα σου ειναι η βασικη προυποθεση για το γεγονος οτι μεσα σ'αυτο το forum και οπουδηποτε αλλου μπορεις να δηλωνεις παρουσια..κοινως ΥΠΑΡΧΕΙΣ σαν προσωπικοτητα..

αυτα τα περι μεσαιωνα κλπ κλπ ειναι η μονη αμυνα που εχεις απεναντι σε ανθρωπους που γνωριζουν τι θα πει λογικη ΚΑΙ(!!!!!)συναισθημα..
Εχεις μπει σε μια φυλακη που τεινει στο μηδενισμο,στον ψευτοαναρχισμο,στην ΑΠΟΛΥΤΗ υλη που υποβιβαζει ολα τα υπολοιπα..Αρα παραδεχεσαι οτι υποβιβαζεις την ιδια σου την υποσταση..Μη κοροιδευεις τους αλλους και κυριως συνειδητοποιησε οτι κοροιδευεις τον εαυτο σου..

Οταν κοιτας στον καθρεφτη το προσωπο σου τι σκεφτεσαι?παντως οχι "τιποτα"..Σκεφτεσαι εστω και για μια στιγμη τι θα γινει μετα.Ασυνειδητα νιωθεις στιγμιαιο φοβο,αγωνια,κατι...Δεν εχεις νιωσει ποτε ανασφαλης;..Μην απαντησεις γιατι στανταρ με το που ρωτησα απαντησες στον ιδιο σου τον εαυτο..Εμενα δε χρειαζεται να μου αποδειξεις τιποτα,ουτε σε καποιον αλλο απο εδω μεσα..

Οσον αφορα τη θρησκεια,θα σου πω πολυ απλα οτι εσυ που το παιζεις παντογνωστης εισαι ενας ΚΟΙΝΟΤΥΠΟΣ ΥΠΟΔΟΥΛΟΣ τησ μοδας!!!Ξαφνικα γιναμε ολοι αθεοι..Υπαρχουν πολλοι τροποι για να το παιξεισ διαφορετικος..Οχι μονο μεσω της θρησκειας.....Κατι αλλο.Εσυ που τα ξερεις ολα θα ξερεις προφανως οτι ο μοναδικος κλαδος της επιστημης που ειναι απολυτα αποδεκτος ειναι η μεταφυσικη επιστημη η οποια αν σε ενδιαφερει να γνωριζεις αποδεχεται οτι ορισμενα πραγματα δεν εξηγουνται επιστημονικα..Ασχολεισου λιγο ουσιωδως στο θεμα και μη πετας ξεκαρφωτες προκλησεις..Κοινως προσγειωσου..Εχεις πιαστει εκει που πιανονται ολοι του ειδους σου.Στο φανατισμο που υπαρχει στη θρησκεια..Ναι υπαρχουν πολλοι φανατικοι που αμαυρωνουν την εικονα της καθε θρησκειας.Αυτο ομως δε σημαινει οτι η θρησκεια το απαιτει αυτο.Αρα μη καταριπτεις τα παντα μονο και μονο απο τον τροπο που εφαρμοζονται..

Μου θυμιζεις βασικα κατι "παιδακια" γιατι για παιδακια προκεινται,τα οποια το παιζουν ανοιχτομυαλα και στην ουσια εχουν χτισει με τη φαντασια τους(η αλλιως με τις συγκεκριμενες χημικες αντιδρασεις τους)
ενα μονοδρομο με τοιχο κι απτις δυο πλευρες ωστε να μη μπορουν να δουν παραεξω ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ..

Μια ευχη αποκλειστικα για σενα..

W A K E U P !!Ισως τοτε δεις πιο μακρια..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bajanacker
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2004, 10:57:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bajanacker  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος bajanacker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παίδες Ελλήνων(?) ...

Θέλω να θέσω το ερώτημα :

Στην αρχαία Ελλάδα ,πιστεύετε οτι οι άνθρωποι πίστευαν στην ύπαρξη του Σατανά ? και μάλιστα με τη μορφή που "λάνσαρε" ο Ιωάννης ο ευαγγελιστής το .....(?) μ.Χ .

Η ταπεινή μου γνώμη είναι οτι βλέπουμε , γνωρίζουμε τέτοιες μορφές (του Σατανά του Χριστού , αγγέλων και διαφόρων αγίων) , επειδή μας έχουν ΒΟΜΒΑΡΔΙΣΕΙ τα κεφάλια 2000 χρόνια τώρα !


### ΑΕΙ Ο ΘΕΟΣ Ο ΜΕΓΑΣ ΓΕΩΜΕΤΡΕΙ # ####Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2004, 15:07:31  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΙΑ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ. ΑΣ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΘΕΜΑ.

ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ :
ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΡΟΣΟΥΛΙΤΕΣ, ΑΣ ΡΙΞΕΙ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΕΔΩ:
www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3210
ΚΙ ΕΔΩ
www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2209

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BloodyHeaven
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2004, 13:39:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BloodyHeaven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα σε ολο το foroum. Πανω στο θεμα τον ονειρων να πω οτι πηγη τους δεν ειναι τπτ αλλο παρα το υποσυνειδητο και μερικες φορες το ασυνειδητο. Αν ο ξαδερφος σου ειναι θρησκευομενο ατομο η αν το θεμα γυρω απο το εκτπωτο αγγελο η τισ σατανικεσ τελετουργιες τον απασχολει εντονα πολυ πιθανο ειναι να τον βασανιζει και κατα την διαρκεια του υπνου. Πολυ περισσοτερο ακομα αν η καθημερινοτητα του ειναι φορτωμενη και στρεσαρισμενη. Οσο για το θεμα του σχισμενου ποδιου μελετες εχουν δειξει οτι κατα την διαρκεια του υπνου οι σωματικες λειτουργιες υπολειτουργουν αλλα βεβαιως δεν παουν να λειτουργουν. Αποδεδηγμενο λοιπον ειναι οτι καθετι που βιωνουμε στον υπνο μας μπορει να εχει αμεση ανταποκριση με την πραγματικοτητα πανω στο σωμα μας, αναφερω απλα οτι δεν ειναι λιγοι αυτοι που πιστεουν οτι αν δεις στον υπνο σου οτι πεθαινεις τοτε πεθαινεις και στην πραγματικοτητα. Επιπλεον η συνειδηση του ανθρωπο ειναι ενα εργαλειο πανισχυρο απλα θα σου πω οτι αν βαλεις τον σωμα σου στην λειτουργια να πιστεψει κατι τοτε θα γινει. Απτο παραδειγμα ειναι τον λεγομενο ανεμογκαστρι. Αλλα δοκιμασε αν θες και συ ο ιδιος κατσε σε ενα δωματιο μονος σου για μια μερα και το μονο που θα σκεφτεσαι να ειναι π.χ. ποναει η κοιλια μου θα διαπυστωσεις και συ οτι μετα απο καποιες ωρες θα εχεις κραμπες στην κοιλιακη χωρα. Δεν θεωρω λοιπον αδυνατο ο ξαδερφο σου να απεκτησε αυτην την πληγη απο την δυναμη του ασυνειδητου - συνειδητου

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hacker neo
Νέο Μέλος

Greece
34 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2004, 16:58:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hacker neo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αν ο ξαδερφος σου ειναι θρησκευομενο ατομο η αν το θεμα γυρω απο το εκτπωτο αγγελο η τισ σατανικεσ τελετουργιες τον απασχολει εντονα πολυ πιθανο ειναι να τον βασανιζει και κατα την διαρκεια του υπνου. Πολυ περισσοτερο ακομα αν η καθημερινοτητα του ειναι φορτωμενη και στρεσαρισμενη.



ΑΓΑΠΗΤΕ BLOODY HEAVEN,
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΟΜΩΣ Ο ΞΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΕΛΕΤΟΥΡΓΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ.ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΔΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ElanioPneuma
Νέο Μέλος

Greece
28 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2013, 00:09:50  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ElanioPneuma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχει συμβεί και σε εμενα να δω τη μορφή του σατανά στον υπνο μου.Αρχικά να σας πω οτι δεν πιστεύω στην υπαρξη του αλλά μονο στο οτι υπάρχουν πνεύματα που ειναι καλά ή κακά όπως ειναι και οι άνθρωποι(συγγνωμη που δεν πιστευω την ύπαρξη αλλά θελω να είμαι απόλυτα ειλικρινης μαζί σας και πιστεύω οτι παίζει ρολο το να ξέρει ο άλλος το τι πιστευει αυτος που διηγείται).Το φρικιαστικό ομως ειναι οτι τον ειδα σε εφιαλτη ζωντανό και ηταν μια απο τις 2 χειρότερες εμπειρίες που είχα σε εφιάλτη.Είδα λοιπον καπνους και ήχο απο λιβάνι απο το παταρι ,οπως το πλησίασα τον είδα κόκκινο με κέρατα σαν σαυρα στο δέρμα και το χειρότερο απο ολα ηταν οτι εκανε με τα χέρια του νόημα να πάω.Φρικαρα,ξύπνησα λέγοντας "Ιησους χριστος νικα και ολα τα κακά σκορπα" Τοτε θα ήμουν 15 χρονων περίπου.Η δευτερη εφιαλτική ζωντανη εμπειρία μου δεν ξέρω αν εχει να κάνει με σαταναδες αλλά ηταν εξίσου τρομακτική .Λοιπόν ,πριν πω το όνειρο θα σταθω σε κάτι που προηγήθηκε και δεν ξέρω αν ειναι σχετικό ή οχι .Εγινε πριν πολλά χρόνια ,μαλλον δεν πήγαινα καν σχολείο.Λοιπόν ...ηταν ξημερώματα ,ειχε βγει το πρώτο φως και για κάποιο λόγο που δεν θυμάμαι ειχα παει με την αδερφή μου (3 χρόνια μεγαλύτερη μου οπότε και εκείνη μικρό παιδί) και κοιτούσαμε απο το τζάμι της μπαλκονόπορτας που βλέπει στον ακάλυπτο και τα άλλα πισω μπαλκόνια των άλλων πολυκατοικιων.Οπως κοιτούσα βλέπω ενα άτομο σε απέναντι μπαλκόνι στα λευκα ντυμένο να με χαιρετάει το χαιρέτησα και εγω και μετά πήγαμε πάλι για υπνο με την αδερφή μου.Δεν θυμάμαι αν της είπα κάτι για εκείνο το άτομο αλλά περισσότερο εντυπωση μου εκανε ο εφιάλτης που ακολούθησε.Ειδα ενα πολύ άσχημο ζωντανό όνειρο .Ειχε έρθει μια περίεργη μορφή στο κρεββάτι και με γαργαλούσε στον λαιμό και ηταν σαν να με σκότωνε αυτό ,ηταν βασανιστήριο μέχρι που ξύπνησα και τελείωσαν όλα.

"Εν οίδα ότι ουδέν οίδα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy