ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 "Αντέχετε.... να αγαπήσετε πραγματικά"???
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
virgo
Νέο Μέλος

USA
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2004, 14:21:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους virgo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

"Αβυσσος η ψυχή της γυναίκας"!!!! λένε συνέχεια οι άντρες!!!

Γιατί άραγε??
Τους είναι δυσνόητο ότι η ψυχή είναι μια και όμοια με την δικη τους???

Διαφορά..... καμια!!!!

Μπορείτε άραγε να σκεφτείτε όπως μια γυναίκα??
Μόνο τότε θα την κατανοήσετε και θα αγγίξετε την απόμακρη κατά τα άλλα για σας "άβυσσο" και θα την αγαπήσετε πραγματικά!!!!

Αντέχετε.... να αγαπήσετε πραγματικά και συνάμα δυνατά??

Είστε έτοιμοι? Τι λέτε???

virgo

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2004, 15:18:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να αγαπήσει κάποιος αληθινά θα πρέπει να απαρνηθεί το ΕΓΩ του. Η μόνη αληθινή αγάπη είναι αυτή που μας ενώνει με ανιδιοτέλεια.

Οι κραδασμοί της Αγάπης του καλού μας Admin κάτι μου λέει ότι θα ξεκλειδώσει όλα τα topics της Virgo.

Είθε όλοι οι άνθρωποι να γεμίσουν οι καρδίες τους με ανιδιοτελή Αγάπη.


Με αγαθή Αγάπη.
Just A Man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2004, 15:31:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω αντέξει ν’ αγαπήσω ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, κάποιον που δεν άξιζε ούτε στο ελάχιστο, κι’ ας «έπιασα πάτο».

Θα το έκανα ξανά........?

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2004, 16:04:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε ευχαριστούμε Admin για τα δώρα Ζωής. Τα Δώρα Αγάπης.

Η Αγάπη χωρίς Διάκριση για όλους τους Ανθρώπους
για όλα τα θέματα τους είναι αυτή που μας ανυψώνει.


Με αγαθή Αγάπη.
Just A Man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sweet_rose
Νέο Μέλος


23 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2004, 18:19:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sweet_rose  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΩΡΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ.....
Ο ΠΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ..ΑΝ ΔΕΝ ΠΙΑΣΕΙΣ ΠΑΤΟ..ΔΕΝ
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ!!!!

ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΑΛΛΟΥ...ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΛΕΙΠΟΥΝ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 03:34:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΑΓΑΠΗ...ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΙΩΣΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ..
ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙΣ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΕΙΣ,ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΤΗ ΑΓΑΠΗ,ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟ ΑΜΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΕΙΣ ΤΟΝ ΕΓΩΙΣΜΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ...
ΔΙΟΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΑΓΑΠΑΣ,ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΑΓΑΠΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΓΙΑ ΘΥΣΙΕΣ...
ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ...
ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 04:04:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΦΙΛΗ (?) VIRGO EINAI TOY JUST A MAN ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΥΛΟ Η ΨΥΧΗ, Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑΦΕΡΟΥΜΕ. ΔΕΝ ΕΠΙΑΣΕΣ ΠΑΤΟ ΕΣΥ ΦΙΛΗ ΟΝΕΙΡΙΚ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΠΙΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΛΑΒΕ ΤΑ ΔΩΡΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΣΟΥ. ΕΚΕΙΝΟΣ (-Η) ΕΧΑΣΕ.

ΜΕ ΑΓΑΠΗ
GRETEL

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 09:15:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΩΡΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ.....
Ο ΠΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ..ΑΝ ΔΕΝ ΠΙΑΣΕΙΣ ΠΑΤΟ..ΔΕΝ
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ!!!!

Θα προτιμούσα όμως να είχα «πιάσει»… κορυφή!!! Και πάλι αληθινό θα ήταν!

Πάντως φίλοι μου… αυτό που λέμε αρκετές φορές ότι «όλα γίνονται για κάποιο λόγο» είναι τόσο αληθινό, τουλάχιστον για μένα… μετά από αυτή την περιπλάνηση βρήκα ότι λαχταρούσε η ψυχή μου και το κράτησα στην καρδιά και στην ζωή μου!

Gretel…έχεις δίκιο φίλη-ε μου! Ναι ‘σαι καλά!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 09:55:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είθε οι κραδασμοί του Φώτος της Αγάπη σου να μεταμορφώνουν τους κραδασμούς του φόβου, σε γαλήνια Αγάπη μέσα στις καρδιές μας. Γιατί μόνο Εσύ έχει τα κλειδιά. Μόνο Εσύ μπορείς να ανοίξει την καρδιά μας, και σαν καπνός να φύγει ο φόβος από μέσα. Γιατί ο φόβος είναι αυτό που μας κρατάει μακριά από την αληθινή Αγάπη.

Αναζητήστε τους υποσυνείδητους φόβου σας και ζητήστε από Εκείνον να ξεκλειδώσει την καρδιά σας.


Με αγαθή Αγάπη.
Just A Man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 12:30:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν είναι θέμα αντοχής.
Ή μπορείς ή δεν μπορείς.
Υπάρχουν άνθρωποι που δεν μπορούν.Αυτοί δεν αγαπούν ούτε τον εαυτό τους.
Συμφωνώ με τον just σε αυτό που λέει,ότι για να αγαπήσει κάποιος αληθινά πρέπει να απαρνηθεί το εγώ του.
Ακόμη πιστεύω πως η αληθινή αγάπη δεν είναι κάτι που ξεπερνιέται.
Ότι και να συμβεί,δεν αλλάζει.
Η αγάπη αντέχει,σε όλες τις συνθήκες.
Οι άνθρωποι που δεν αντέχουν την αγάπη,στην ουσία φοβούνται τον εαυτό τους,τα ίδια τους τα συναισθήματα.
Δεν τα εμπιστεύονται.
Εδώ έρχεται αυτό το <ξεπερνώ το εγώ μου>.Με ότι συνεπάγεται.

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sweet_rose
Νέο Μέλος


23 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2004, 18:48:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sweet_rose  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Η ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΩΡΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ.....
Ο ΠΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ..ΑΝ ΔΕΝ ΠΙΑΣΕΙΣ ΠΑΤΟ..ΔΕΝ
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ!!!!

Θα προτιμούσα όμως να είχα «πιάσει»… κορυφή!!! Και πάλι αληθινό θα ήταν!

Πάντως φίλοι μου… αυτό που λέμε αρκετές φορές ότι «όλα γίνονται για κάποιο λόγο» είναι τόσο αληθινό, τουλάχιστον για μένα… μετά από αυτή την περιπλάνηση βρήκα ότι λαχταρούσε η ψυχή μου και το κράτησα στην καρδιά και στην ζωή μου!

Gretel…έχεις δίκιο φίλη-ε μου! Ναι ‘σαι καλά!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~


ΦΙΛΗ oneiric ΑΠΟ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΙΣΑΙ ΝΙΟΠΑΝΤΡΗ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ, ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΑΝ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΛΗΘΙΝΟ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΟ..Η ΚΟΡΥΦΗ ;)

ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΑΛΛΟΥ...ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΛΕΙΠΟΥΝ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

inandabove
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2004, 19:10:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους inandabove  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος inandabove  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η ΑΓΑΠΗ...ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΙΩΣΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ..
ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙΣ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΕΙΣ,ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΤΗ ΑΓΑΠΗ,ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟ ΑΜΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΕΙΣ ΤΟΝ ΕΓΩΙΣΜΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ...
ΔΙΟΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΑΓΑΠΑΣ,ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΑΓΑΠΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΓΙΑ ΘΥΣΙΕΣ...
ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ...
ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....


Πολύ σωστά τα είπες φίλη μου. Πόσες φορές δεν έχουμε κάνει το λάθος να συγχέουμε την αγάπη με το πάθος..! Και πόσες φορές δεν νομίσαμε ότι αγαπάμε κάποιον μόνο και μόνο επειδή τρέφει το "εγώ" μας..Η ανιδιοτελής αγάπη, που δεν ψάχνει για ανταλλάγματα, που δεν έχει σαν τελικό αποδέκτη τον ίδιο μας τον εαυτό, που δεν χωρά εγωισμούς και "mind games", η ειλικρινής αγάπη, είναι τόσο πολύτιμη, τόσο σπάνια, όσο και τρομακτική.

Edited by - inandabove on 06/03/2004 19:12:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2004, 14:06:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΦΙΛΗ oneiric ΑΠΟ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΙΣΑΙ ΝΙΟΠΑΝΤΡΗ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ, ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΑΝ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΛΗΘΙΝΟ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΟ..Η ΚΟΡΥΦΗ ;)

Φυσικά καλή φίλη rose και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Απλά με χιούμορ "καυτηρίασα" εκείνη την περίοδο της ζωής μου.

Σ’ ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου για τις ευχές σου!

Σου εύχομαι και σένα ότι λαχταρά η καρδιά σου να έρθει σύντομα στον δρόμο σου!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

THALASSA
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2004, 20:15:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους THALASSA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗ.....
ΑΝΤΕΧΕΤΕ....

ΔΥΟ ΛΕΞΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΝΤΙΘΕΤΕΣ. Η ΜΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΙΑ.
Η ΑΛΛΗ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙΣ ΤΑ ΟΡΙΑ ΣΟΥ.
ΤΑ ΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΣΥ ΒΑΖΕΙΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ:ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΑ ΕΓΩ ΣΟΥ,ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ, ΤΑ ΠΡΕΠΕΙ....
ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.
ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΡΩΤΕΥΟΜΟΥΝ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΟΥΝ...
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΡΜΕΡΙΣΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ...ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΩΙΣΤΗΣ,ΥΠΕΡΟΠΤΗΣ,ΚΑΘΕΤΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟΣ...ΕΝΑΣ ΣΗΜΕΡΙΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ...
ΓΙΑΤΙ;
ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΕΜΕΝΑ,ΜΗΝ ΠΕΣΩ,ΜΗΝ ΠΙΑΣΩ ΠΑΤΟ.ΜΗΝ ΠΛΗΓΩΘΩ.ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΑ ΠΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΕΞΩ ΝΑ ΑΓΑΠΗΣΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΠΗΣΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΩ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΡΙΖΩ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.
ΚΑΠΟΤΕ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑΙ ΤΟΤΕ ΠΙΣΤΕΨΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ. ΗΤΑΝ ΟΜΟΡΦΑ.....
ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΚΟΥΤΑ ΟΝΤΑ, ΔΕΝ ΕΒΑΛΑ ΜΕΤΡΟ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΝΑ ΑΓΑΠΩ.ΔΕΝ ΕΒΑΛΑ ΦΡΕΝΟ ΟΜΩΣ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΑΝΤΕΞΩ ΝΑ ΑΓΑΠΗΣΩ .....
ΑΓΑΠΗΣΑ ΟΜΩΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟΝ...
ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΑ...
ΑΝΤΟΧΗ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ,ΔΥΟ ΛΕΞΕΙΣ ΤΟΣΟ ΑΝΤΙΘΕΤΕΣ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2004, 03:22:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πολύ σωστά τα είπες φίλη μου. Πόσες φορές δεν έχουμε κάνει το λάθος να συγχέουμε την αγάπη με το πάθος..! Και πόσες φορές δεν νομίσαμε ότι αγαπάμε κάποιον μόνο και μόνο επειδή τρέφει το "εγώ" μας..Η ανιδιοτελής αγάπη, που δεν ψάχνει για ανταλλάγματα, που δεν έχει σαν τελικό αποδέκτη τον ίδιο μας τον εαυτό, που δεν χωρά εγωισμούς και "mind games", η ειλικρινής αγάπη, είναι τόσο πολύτιμη, τόσο σπάνια, όσο και τρομακτική.

ΚΑΙ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ,ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ,ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ "ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΓΑΠΗ" Η "ΑΝ ΜΕ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ...",ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΘΕΛΟΥΜΕ,ΞΕΧΝΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟΝ ΑΓΑΠΗΣΑΜΕ ΓΙΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ....
ΕΚΑΝΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ,ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑ ΟΤΙ ΕΓΩ ΕΡΩΤΕΥΤΗΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΗΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ...

ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy