ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Αστερι ή κατι αλλο ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Σανενακ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uruguay
184 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 20:18:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σανενακ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτη την στιγμη αν βγει καποιος εξω, θα δει στο δυτικο μερος του ουρανου ενα περιεργο φως.
Καποιος που γνωριζει θα ηθελα να μου πει αν μπορει να ειναι καποιο αστρο ή κατι αλλο.


Φιλικα ....Σανενακ( Ο Τουμπαριστος Κανένας.)

Edited by - Σανενακ on 09/03/2004 20:19:55

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 20:45:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σανενακ :)))))))))))))))))))))

βγηκα στην ταρτσα,μια δυναμωνει η ενταση της λαμψης του,μια λιγοστευει.

ισως ειναι τα συννεφα που παρεμβαλλουν...

ουτε η αφροδιτη δεν εχει τετοια λαμψη,που ειναι ακριβως απεναντι και πιο ψηλα.

πρεπει να ειναι ο αυγερινος η αρης ,αν δεν κανω λαθος.

θα σε κραταω ενημερο,ευχαριστουμε:)

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Duke Nukem
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 20:56:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Duke Nukem  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://members.lycos.co.uk/dukemnukem/Others/Astromap.zip file se auto to link tha vris ena programma pou exo stin selida mou ke ine xartis ouranion somaton... rithmise ora, xronologia kai topothesia ke tha dis oti ayto pou koitame den ine kapoio ouranio soma apo ta gnosta mexri stigmis!!!

I'm The Lord Of The StringsΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 20:58:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
προς λιλιθ,oannes,annoynaki,ειναι σα το φως που ειχαμε δει στην παρνηθα...απο διαφορετικα μερη ο καθενας

εκεινο ηταν κατω απο τον αστερισμο του τοξωτη,αυτο ???

σας ειχα δηλωσει πως δεν θα το ελεγα,δεν θα το αναφερα καν,για δικους μου λογους,ομως....

δυναμωνει...

ισως ειναι σταθερο,ομως η κινηση της γης,το κανει να φαινεται πως χαμηλωνει....

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMS

Edited by - manos on 09/03/2004 21:22:02

Edited by - manos on 09/03/2004 21:40:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σανενακ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uruguay
184 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 21:03:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σανενακ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστω για τις πληροφοριες ολους σας.
Υπαρχει περιπτωση να ειναι καποιος δορυφορος;


Φιλικα.....Σανενακ(Ο Τουμπαριστος Κανένας)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Duke Nukem
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 21:04:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Duke Nukem  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδιά, επειδή εγώ μενω στον αργοσαρονικό (Σαλαμίνα) το βλέπω ολοκάθαρα και δεν μοιαζει με άστρο!!!

I'm The Lord Of The StringsΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 21:10:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω το εχασα απο το οπτικο μου πεδιο,μενω νεα ιωνια.

πισω παρατηρω την βαση της αεροποριας,εχουν σε ενα σημειο αναψει ενα εντονο φως,μεσα απο νεφη και φαινεται τοσο καθαρα,φανταζομαι ποσο εντονο ,θα'ναι στην πραγματικοτητα.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMS

Edited by - manos on 09/03/2004 21:10:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 21:20:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χαμηλωσε και αλλο ?????

πως σας φαινεται ? απομακρυνεται η κατεβαινει σταθερα προς ενα σημειο ?

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σανενακ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uruguay
184 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 21:26:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σανενακ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Μάνο μου φαινεται πως απομακρυνεται...


Φιλικα....Κανένας


Edited by - Σανενακ on 09/03/2004 21:29:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 21:35:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τι αλλο θα μπορουσε να "δωσει" για αρκετη ωρα ,τοσο εντονο φως? οι δορυφοροι,δεν εκλυουν απ'οσο εχω δει και ξερω τοσο μεγαλο και εντονο φως.

οι χαμηλες και μεγαλες συχνοτητες ,που εδινε(σε φως),ισως να ηταν ενα ειδος σηματος?

θυμωσα με'μενα τωρα,τις μισω τις θεωριες,συγνωμη παιδια,δεν εχω να προσθεσω κατι περισσοτερο.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMS

Edited by - manos on 09/03/2004 21:39:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yiannakas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
218 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 22:37:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannakas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ανένηκα στην ταράτσα με την βιντεοκάμερα για να κάνω ζουμ, πράγματι αναβόσβηνε σαν τρελό, μου φάνηκε σταθερό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VANDAMME
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
222 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 22:37:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΠΡΟΒΟΛΕΑΣ!ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΠΑΘΕΙ ΠΡΙΝ ΚΑΤΙ ΜΗΝΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΔΥΝΑΤΟ ΠΡΟΒΟΛΕΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΤΑΞΕΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ Κ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ!ΦΥΣΙΚΑ ΟΛΑ ΠΙΘΑΝΑ ΕΙΝΑΙ!ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΕΡΑ ΑΠΤΗ ΣΚΕΨΗ ΜΑΣ!--------ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΙΣΤΕ Κ ΤΟ ΒΛΕΠΕΤΕ??ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΑ ΣΤΕΝΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΚΑΘΑΡΑ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ!ΜΕΝΩ ΣΕ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΥΚΟΛΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΗΝ ΤΑΡΑΤΣΑ!ΑΠΛΑ ΕΙΔΑ ΛΙΓΩ ΨΗΛΑ Κ ΔΙΕΚΡΙΝΑ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΑΣΤΡΟ ΝΑ ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΕΙ!ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ ΑΥΤΟ!


Edited by - VANDAMME on 09/03/2004 22:40:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σανενακ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uruguay
184 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 23:00:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σανενακ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τωρα πλεον δεν το βλεπω καθολου.
Προβολεας μου φαινεται δυσκολο να ηταν γιατι ηταν αρκετα ψηλα και προς το σημεια αυτο δεν υπαρχει καποιο υψωμα.
Θα παρατηρησω και αυριο την ιδια ωρα αν εμφανιστει παλι.


Φιλικα.......Κανένας.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yiannakas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
218 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2004, 10:02:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannakas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν και πιστεύω στην ύπαρξη εξωγήινων, μια φορά την είχα πάθει ταξίδευα βράδυ με πλοίο και πέρναγε το πλοίο ακριβώς δίπλα από ένα νησάκι κατασκότεινο που πάνω του υπήρχαν κάποιοι προβολείς. Δεν καταλάβαινες ότι ήταν νησι, σαν να μετεωρίζονταν τα φώτα σε απόσταση 100 μέτρων εγώ είχα μείνει άναυδος γιατί νόμιζα ότι έβλεπα ufo.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Elfish Dimos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2004, 17:37:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Elfish Dimos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα παιδια!! Καλα εχω μεινει καγκελο τωρα!! Χθες αυτο το παρατηρησα απ το σπιτι μου και μου φανηκε πολυ περιεργο! Εχανε την λαμψη του σε καποια στιγμη και μετα οπως ηταν!! Δεν περιμενα να το δω σημερα θεμα στο εσοτερικα! Γι αυτο ψιλοεμεινα!! Νεο Κοσμο μενω! Αποψε πιθανον να το ξαναδουμε! 'Το Ξωτικο'

Keep nature alive..Mother earth will revenge...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σανενακ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uruguay
184 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2004, 18:34:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σανενακ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πιθανον καποιο αστρο ειναι, ας μην τρελενομαστε, απλα θα ηθελα καποιος που γνωριζει να μου πει ποιο ειναι.
Λογικα και σημερα εκει θα ειναι....
Καποιος που να γνωριζει;;;;;


Φιλικα.....Κανένας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2004, 19:28:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα παιδια:)

εκει ειναι λιγο πιο ψηλα,ειναι πλανητης ,η ο αρης πιθανοτατα ομως ειναι η αφροδιτη,υστερα απο καλυτερη μελετη ,οσον αφορα την διαταξη τους.

θα βγω ξανα σε 2 ωρες,να το επιβεβαιωσω.

καλη συνεχεια:)

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMS

Edited by - manos on 10/03/2004 19:30:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimsot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
241 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2004, 20:40:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας φιλοι το φωτεινο αντικειμενο που φαινεται δυτικα αυτη την στιγμη σε αζυμουθιο 273 ειναι η Αφροδιτη οπως κοιτατε δεξια της διακρινονται αμυδρα το Α (HAMAL)ARIETIS + B (SHARATAN) ARIETIS οπως κοιτα τε αριστερα και πανω απο την αφροδιτη ειναι ο Αρης και ακομα πιο
αριστερα και πανω απο τον Αρη ειναι το Α του ταυρου (Aldebaran)

ακομα πιο δεξια απο το α του ταυρου ειναι ο αστερισμος του Οριωνα (αμα δειτε τρια αστερια σε ευθεια γραμμη κοντα το ενα στο αλλο ειναι η ζωνη του οριωνα) και ακομα ποιο αριστερα ειναι Ο ΣΕΙΡΙΟΣ


Αυτο χτες ρε παιδια δεν το ειδα το εχει φωτογραφισει κανεις?



ΠΑΝ ΔΕ ΑΥ ΤΟ ΓΙΓΝΟΜΕΝΟΝ ΥΠ' ΑΙΤΙΟΥ ΤΙΝΟΣ ΕΞ ΑΝΑΓΚΗΣ ΓΙΓΝΕΣΘΑΙ.
ΠΛΑΤΩΝ
DIMSOTΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

golden_ ariadne
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Iceland
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2004, 23:54:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους golden_ ariadne  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
......λοιπον παιδια , ειναι και σημερα στον ουρανο , αν και εχει συννεφα.....

ειναι το μονο αστρο που ξεχωριζει κατω απ'τα συννεφα καπως θαμπα......

Ειναι σιγουρα αστερι?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2004, 11:49:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα :))))))))))))))))))

προχτες και εχτες παρατηρησατε,εαν εξακολουθει να υπαρχει?

προσωπικα βγηκα κατα τις 7 χτες και δεν το ειδα,ουτε στην γνωστη θεση.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Athinaios
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2004, 00:12:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Athinaios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλοι μου αυτό που βλέπατε δεν είναι ΑΤΙΑ αλλά είναι ο 10 ος πλανήτης την μέρα εκείνη σε όλον τον κόσμο αναφέρθηκαν περιστατικά για ένα ουρανιο σωμα το οποίο χαθηκε...ΉΡΘΕ ΧΘΈΣ ΚΑΙ Η ΑΝΑΚΟΊΝΩΣΗ ΤΗΣ νασα ΓΙΑ ΕΠΙΒΕΒΑΊΩΣΗ.Σίγα σιγά θα το συνιθίσουμε γιατι διαγράφει τροχια και θα είναι φανερο στην γη ενω τοσο καιρο καλυπτόταν απο σελήνη..απλά ειναι αναλογα με τις ώρες..θα σταθεροποιηθεί...Διαβάστε σχετικά στο Θεμα που ανοιξα για τον 10ο πλανήτη...

<../..>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2004, 09:41:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΦΙΛΕ Athinaios ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΕΚΑΤΟ ΠΛΑΝΗΤΗ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 01:13:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://briefcase.pathfinder.gr/download/manospitfire/18915/233945/0/10S-PLANHTHS.jpg

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy