ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Τι συμβαίνει; (Περίεργες εμπειρίες κατά την διάρκεια του ύπνου)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
akpe
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
67 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2004, 03:40:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους akpe  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος akpe  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παιδιά

Ζητώ συγνώμμη αν υπάρχει κάποιο παρόμοιο θέμα ανοιχτό αλλα δυστυχώς δεν έχω τον απαραίτητο χρόνο να ψάξω. Αν θυμάστε στο παρελθόν, είχα ζητήσει την βοήθειά σας σχετικά με κάτι που μου συνέβαινε σχεδόν συνέχεια. Θα το περιγράψω με λίγα λόγια.

Το "φαινόμενο" αυτό συμβαίνει τις περισσότερες φορές βράδυ, πρίν κοιμηθώ, αλλα έχει συμβεί και μεσημέρι/πρωί, πάλι πρίν με πάρει ο ύπνος. Ξεκίνησε πρίν απο μερικά χρόνια, το 2000 αν δεν απατώμαι, και συνέβαινε περίπου δύο με τρείς φορές κάθε μήνα.

Αρχικά βίωνα κάποια ολική παράλυση σώματος, σε σημείο οπου μπορούσα μόνο να ανοιγοκλείσω τα μάτια και το στόμα μου, ούτε καν να μιλήσω, οπότε νόμισα οτι επρόκετο για απλή περίπτωση υπνοπαράλυσης. Με τον καιρό όμως τα "συμπτώματα" αυτά αυξήθηκαν, και έφτασα σε σημείο ταυτόχρονα με την παράλυση να νοιώθω ενα πολύ ισχυρό "τρέμουλο", (άλλες φορές σε όλο μου το σώμα, και μερικές φορές μόνο στο κεφάλι μου, απο ήπιο μέχρι τόσο έντονο ωστε να τρίζουν τα δόντια μου). Σε άλλες περιπτώσεις άκουγα ταυτόχρονα ενα περίεργο βουητό, θα το χαρακτήριζα παρόμοιο με αυτό που ακούμε όταν βουλώνουν τα αυτιά μας λόγω υψόμετρου, αλλα πολύ πιό έντονο και διαπεραστικό.

Το πιό περίεργο πράγμα όμως, και αυτό που με έκανε να αναλογιστώ οτι όντως κάτι δεν πάει καλά, συνέβη προ δύο ετών. Κατα την διάρκεια του "φαινομένου", όπως πάντα έκανα απόπειρες να κινηθώ. Αυτή τη φορά "σχεδόν" τα κατάφερα. Και λέω σχεδόν διότι για κλάσματα του δευτερολέπτου, "είδα" τον εαυτό μου να ανασηκώνεται απο το κρεββάτι (μέσα απο τα μάτια μου εννοώ), ενώ ένοιωθα ακόμα το σώμα μου πλήρως ξαπλωμένο... αυτό συνέβη μόνο μία φορά. Ακόμα, ένα χρόνο αργότερα, και κατα την διάρκεια του ίδιου "φαινομένου", άκουσα κάτι περίεργο, σαν να μιλούσε κάποιος και να άκουσα "κομμάτι" απο κάποια λέξη, (αν δεν κάνω λάθος πρέπει να άκουσα φωνήεν)

Το όλο σκηνικό ξεκίνησε πρίν απο περίπου 4 χρόνια, αρχικά συνέβαινε σπάνια, αλλά πρίν απο δύο χρόνια περίπου έφτασε σε σημείο να μου συμβαίνει μέχρι και πολλαπλές (7!) φορές το ίδιο βράδυ, διατηρώντας όλα τα παραπάνω συμπτώματα. Μετά τα πρώτα δύο χρόνια είχα αρχίσει να καταλαβαίνω πότε επρόκετο να συμβεί, καθώς λίγα λεπτά πρίν συμβεί, ένοιωθα στους λοβούς μου έναν περίεργο ήχο, σαν το ανεπαίσθητο βουητό που ακούμε όταν χασμουριόμαστε. Πολύ λίγες φορές, ίσως 3-4, κατάφερνα ακόμα και να το προκαλέσω.

Μιλώντας με μια φίλη παλιότερα, και ενώ ακόμα δεν είχα την παραμικρή ιδέα για το τί ήταν, περιγράφοντας οσα λέω παραπάνω, μου είπε πως κατα πάσα πιθανότητα αυτά είναι αρχικά "συμπτώματα" μιας αστρικής προβολής... Αδυνατώ να το πιστέψω πλήρως, λόγω της έλλειψης προσπάθειας απο μέρους μου, αλλα και συχνότητάς του, απο την άλλη όμως δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Απο την άνοιξη του 2002 η συχνότητα του φαινομένου άρχισε να ελλατώνεται, ενώ τον τελευταίο χρόνο ζήτημα είναι να είχε συμβεί 10 φορές, γι'αυτό το λόγο σταμάτησα να ασχολούμαι. Όμως τις τελευταίες δύο εβδομάδες ξεκίνησε πάλι, ενώ σήμερα συνέβη 2 φορές συνεχόμενα. Την πρώτη φορά το βουητό δεν ήταν πολύ δυνατό, ενώ το τρέμουλο εμφανίστηκε μόνο στο κεφάλι μου και ήταν έντονο. Η κοπέλα μου, η οποία κατάλαβε το τρέμουλο καθώς όπως μου περιέγραψε "έτρεμε ολόκληρο το κεφάλι μου", με βοήθησε να πειραματιστώ: σε λίγα λεπτά όταν ξανασυνέβη, μιλώντας μου, και με ελαφριές κινήσεις (όπως της είχα υποδείξει) κατάφερε να το σταματήσει μετά απο λίγα δευτερόλεπτα.

Ζητώ απεγνωσμένα την βοήθειά σας, εφόσον ξέρετε, ή εφόσον μπορείτε να με παραπέμψετε σε κάποιον που μπορεί να βοηθήσει. Δυστυχώς τον φαινόμενο αυτό έγινε μία απο τις αιτίες να πατώσω στις περσυνές πανελλήνιες καθώς κυριολεκτικά κοιμόμουν με το σταγονόμετρο, και δεδομένου του φόρτου εργασίας που έχω αυτή την περίοδο, δεν μου αφήνεται περιθώριο να στερηθώ έστω και τις λίγες ώρες ύπνου που απομένουν.

Edited by - akpe on 09/04/2004 03:59:53

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2004, 11:32:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δες, αν θέλεις, αυτές τις σελίδες:

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2213


Ζήσε τη στιγμή!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2004, 11:43:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μιλώντας με μια φίλη παλιότερα, και ενώ ακόμα δεν είχα την παραμικρή ιδέα για το τί ήταν, περιγράφοντας οσα λέω παραπάνω, μου είπε πως κατα πάσα πιθανότητα αυτά είναι αρχικά "συμπτώματα" μιας αστρικής προβολής... Αδυνατώ να το πιστέψω πλήρως, λόγω της έλλειψης προσπάθειας απο μέρους μου, αλλα και συχνότητάς του, απο την άλλη όμως δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Αντί να υποπτεύεσαι διάφορα, σκέφτηκες να επισκευτείς ένα γιατρό?

ΓιάννηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AgentMulder
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
238 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2004, 02:30:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AgentMulder  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΟΥ,

ΨΑΞΕ ΤΟ ΛΙΓΟ ΤΟ ΘΕΜΑ,(ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ)!

AGENTMULDER ΑΠΟ AEDAF Team

A.MΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chronopax
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2004, 22:06:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους chronopax  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΑΚΠΕ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ CARLOS CASTANEDA ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2004, 09:53:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αντί να υποπτεύεσαι διάφορα, σκέφτηκες να επισκευτείς ένα γιατρό?

Πάντως, πέρα από οποιαδήποτε μεταφυσική χροιά που μπορεί να έχει η εμπειρία σου, συμφωνώ και με την πρόταση του φίλου CM. Κάνε έναν προληπτικό έλεγχο - ποτέ δεν ξέρεις.


κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

The_joker
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2004, 23:07:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους The_joker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aυτο που σου συμβαινει δεν ειναι τιποτα αλλο απο επιθεση απο δαιμονα.
Γι'αυτο νιωθεις πανικο οταν συμβαινει και ακους αυτο το τρομερο βουητο.Το ιδιο εχει συμβει και σε μενα πολλες φορες.Μαλιστα καταφερα μερικες φορες να δω και τη μορφη του.Καποιοι θα γελασουν βεβαια με αυτα που γραφω αλλα δεν πειραζει.Οι λογοι τωρα που συμβαινει ειναι πολλοι.Ισως γιατι πιστευεις στο θεο,(αυτο οι δαιμονες,μπορουν να το ξερουν γιατι,α)στη διασταση τους βλεπουν οτι εχεις προστασια και βοηθεια απο αγγελλους του θεου κατι που τους εξοργιζει και γι αυτο σου επιτιθενται (μισουν το ανθρωπινο γενος)
β)ο Θεος σου αποκαλυπτει για καποιους λογους την υπαρξη του αορατου χωρου(αν δεν το επιτρεψει ο Θεος δεν μπορουν να σε πλησιασουν)ωστε να δεις την κακια τους και τη δυναμη που εχουν(σε συγκριση με μας)
φαντασου τη τρομερο πραγμα που ειναι η κολαση..
γ)καποιος που σε φθονει και σε μισει τους προσκαλει να σου επιτεθουν
Δεν ξερω αν εχεις φτασει στο σημειο να πεταγεσαι εντρομος\η και να τρεχεις βραδυατικα να αναβεις κερακια,αλλα το μονο οπλο ειναι η προσευχη.Τους καιει.Αν πιστευεις στον Θεο κανε τη στιγμη της επιθεσης
την προσευχη σου και θα δεις .Επισης προσπαθησε να κανεις το σημειο του σταυρου και θα παρατηρησεις οτι το μονο μελος του σωματος που θα μπορεις να κουνησεις θα ειναι το δεξι σου χερι και αυτο με μεγαλη δυσκολια σαν να το κρατανε 2 ατομα.Πανω απο ολα μη φοβασαι,ουτε θα πεθανεις ουτε θα παθεις καποιο αλλο κακο Δεν ειναι τυχαιο που οι επιθεσεις αυτες συμβαινουν απο το 2000 και μετα.Κατι μεγαλο συμβαινει
στον αορατο χωρο.Διαβασε την αποκαλυψη.Ισως Ο Θεος θελει να δεις

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy