ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Τι είναι ο χρόνος;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
bodark
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2004, 15:29:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bodark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ένας φίλος μου, που ασχολείται με το θέμα του χρόνου και της Χρονομηχανής, λέει ότι ''τον χρόνο τον βρήκαν αυτοί που φοβούνται την αιωνιότητα'' και οτι ο χρόνος δεν υπάρχει. Ποιά είναι η γνώμη σας, όχι μόνο για την (κατα την γνώμη μου) σοφή φράση, αλλα και τι πιστέυετε οτι είναι ο χρόνος;

Ε.μ.Α
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
221 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2004, 15:50:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ε.μ.Α  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΒΙΑΖΟΜΑΣΤΕ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΚΙΝΗΤΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΝΟ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΑΛΑΡΟΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΔΕΝ ΚΙΝΗΤΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ...
ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ...

ΕΠΙΣΗΣ ΤΙ ΕΝΩΟΕΙΣ ΧΡΟΝΟΜΗΧΑΝΗ
ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ
ΣΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ. ΔΗΛ. ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΖΕΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ Η ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΚΙΕ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ.
ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΜΙΑ???
ΜΙΑΣ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΤΕ....

ΦΙΛΙΚΑ ΦΙΛΙΚΑ ΦΙΛΙΚΑ Ε.μ.Α...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2004, 18:23:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπέρα:))))))))))))))))
το θέμα ήδη υπάρχει,ευχαριστώ:)
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1916

με απεραντο σεβασμό και αγάπη,ο μάνος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bodark
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2004, 12:02:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bodark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Μάνο μας!
Είμαι καινούριος στο site και δεν πρόσεξα ποτέ ότι το θέμα υπήρχε ήδη απο κάποιον άλλον χρήστη, Σου ζητώ συγγνώμη.
Με εκτίμηση και σεβασμό αλλά και φιλικά, Bodark μας!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2004, 20:19:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θυμάστε που σας είχα πει στο topic του σατανισμού ότι ο bodark είναι φίλος μου? Είχαμε μία συζήτηση προχθές για τον χρόνο και του είπα τα εξής:

"Ο χρόνος ανακαλύφθηκε από αυτούς που φοβούνται να αντικρίσουν την αιωνιότητα"

Εγώ είμαι αυτός....ο Νότης Σκορπιός!
Φίλε μου bodark δεν σε πειράζει που το αποκάλυψα...
Πάντως η έκπληξη που περίμενα να δω στο esoterika...και δεν μου έλεγες ποια είναι δεν με δυσαρέστησε. Έκανες μία φράση μου topic!

Θα ήθελα να πω τις απόψεις μου στους αναζητητές του Forum και αυτοί να μου πουν την γνώμη τους πάνω σε αυτές.

Καταρχήν να δώσω ένα ακριβή ορισμό του τι εννοούμε όταν λέμε χρόνος.

"Ο χρόνος είναι μία δύναμη που είναι υπαίτια για τις μεταβολές που συμβαίνουν στο κάθετι...είναι υπαίτια για την φράση "τα πάντα ρει"..."

Ο Einstein είπε πως ο χρόνος είναι μία δύναμη όπως η βαρύτητα κλπ. Αλληλεπιδρά με όλες τις άλλες δυνάμεις...και κυρίως με την βαρύτητα που είναι η ισχυρότερη. Όπου η βαρύτητα είναι πιο μεγάλη ο χρόνος μας φαίνεται πιο αργός.

Αλλά εφόσον ο χρόνος είναι μία δύναμη έχει και φορά, και μέτρο...όπως μαθαίνουμε και στην φυσική...

Ήδη για την βαρύτητα οι επιστήμονες ανακάλυψαν ότι την προκαλούν τα βαρυτόνια (σωματίδια) ενώ η αντίθετη φορά της βαρύτητας είναι η αντιβαρύτητα και προκαλείται από τα αντιβαρυτόνια. Σημειωτέον ότι η βαρύτητα είναι δύναμη...

Γιατί ο χρόνος να προκαλείται από κάτι το υλικό, όπως η βαρύτητα, και να μην προκαλείται από κάτι το άυλο?

Θα μπορούσε ο χρόνος να είναι ενέργεια. Η ενέργεια είναι κάτι το υπαρκτό...είναι μία μορφή της ύλης που βρίσκεται πέρα από τις αισθήσεις μας...όπως οι υπέρηχοι. Έτσι δεν μπορουμε να την καταλάβουμε. Πάνω απ' όλα όμως είναι σαν την ύλη...αποτελείται από κάτι το οποίο δεν έχουμε γνωρίσει ακόμη. Αυτά τα άγνωστα αλληλεπιδρούν μεταξύ τους. Έτσι γενικά ήθελα να σας δείξω πως η ενέργεια είναι όπως η ύλη, υπάρχει απλά δεν μας αφορά άμεσα. Μπορεί να είναι υλικό άλλων διαστάσεων. Το οποίο ξεφεύγει από αυτές και έρχεται σε εμάς...

Για μένα ο χρόνος είναι ενέργεια...έχει φορά και μέτρο. Μπορεί να είναι δύναμη μίας ανώτερης διάστασης από την δική μας. Να είναι ίσως δύναμη όλων των διαστάσεων που υπάρχουν...αλλά να προέρχεται από την ανώτερη. Σε εκείνη την διάσταση που αποτελείται από ενέργεια ίσως ο χρόνος να είναι κατανοητός στα όντα που τον κατοικούν,
όπως και σε εμάς η βαρύτητα.

-Αν έχει φορά αυτή η ενέργεια...τότε μπορούμε να γυρίσουμε τον χρόνο πίσω.

-Αν ο χρόνος έχει μέτρο, τότε ο χρόνος μπορεί να είναι γραμμικός ή μή. Άρα αληθεύει ότι ο χρόνος για μας τους ανθρώπους καμιά φορά κυλάει πιο αργά ή πιο γρήγορα...

Αυτά είναι τα βασικά στοιχεία μιας δύναμης. Από την στιγμή που ο χρόνος τα έχει τότε είναι δύναμη. Όπως η βαρύτητα, όπως η πυρηνική ενέργεια ή ασθενής και άλλες.

Ένα από τα βασικά συμπεράσματα είναι ότι τον χρόνο μπορούμε να τον γυρίσουμε πίσω...

Τα συμπεράσματα της θεωρίας μου μπορούν πολύ έυκολα να βγουν από τον καθένα σας.

Παρακαλώ εκφραστείτε ελεύθερα και γράψτε την κριτική σας!!!!!!!!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2004, 18:41:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγάπητε mano μας!
Επειδή από ότι κατάλαβα ο φίλος μου δεν έχει την διάθεση να αποκομίσει κάτι από το topic του θα το κάνω εγώ!

Για πες μας συγκεντρωτικά μέσα από το topic σου τι είναι χρόνος?
Μόνο αυτό...και μετά όλα τα άλλα θα έρθουν μόνα τους...

Edited by - Σκορπιός Νότης on 04/05/2004 23:25:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2011, 15:46:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
όταν πήγαινα στην σχολή μας μιλούσανε για το τι είναι ο χρόνος. διαβάζοντας το τόπικ θυμήθηκα ότι είχαμε τόμους ολόκληρους για αυτό το θέμα.
να μερικά που μου τράβηξαν την προσοχή:

Xρόνος εννοείται "η ακαθόριστη κίνηση της ύπαρξης και των γεγονότων στο παρελθόν, το παρόν, και το μέλλον, θεωρούμενη ως σύνολο".

Γενικά Χρόνος χαρακτηρίζεται η ακριβής μέτρηση μιας διαδικασίας από το παρελθόν στο μέλλον. Κάθε φυσικό φαινόμενο π.χ. μια πτώση αντικειμένου στο έδαφος εξελίσσεται στην έννοια της ορισμένης χρονικής περιόδου.


Ήδη από την εποχή της δημοσίευσης της ειδικής θεωρίας της σχετικότητας το 1905, θεωρήθηκε ότι ο Άλμπερτ Αϊνστάιν εγκατέλειψε την έννοια του απόλυτου χρόνου. Σε αυτό το εννοιολογικό πλαίσιο ο απόλυτος χρόνος εννοείται ως ο χρόνος που κυλά ισοδύναμα και ανεξάρτητα από την κατάσταση κίνησης του παρατηρητή. Οι επιδράσεις της διαστολής του χρόνου και η κατάρρευση του απόλυτου ταυτόχρονου σημαίνουν ότι υπό αυτή την έννοια ο απόλυτος χρόνος δεν μπορεί να εφαρμοστεί στη μέτρηση ενός χρονικού διαστήματος.


η θεωρία της σχετικότητας αφαιρεί τον απόλυτο χρόνο από τη μηχανική. Αυτό αληθεύει για τις μετρήσεις τους χρόνου που προαναφέρθηκαν, αλλά όχι τον ίδιο τον χρόνο ως οντότητα.

Εξετάζοντας το ταυτόχρονο ο Αϊνστάιν χρησιμοποίησε ουσιαστικά ένα νοητικό πείραμα. Ως αποτέλεσμα του πειράματος, κατά την άποψή του, έπρεπε να εγκαταλειφθεί η έννοια του ταυτόχρονου. Το σύμπαν του είναι αιτιατό και σε ένα αιτιατό σύμπαν δεν υπάρχει το ταυτόχρονο, όπως και δεν υπάρχουν ταυτόχρονα γεγονότα. Τα γεγονότα έχουν καθορισμένη τάξη, βασισμένη στην αιτιατή σειρά τους,η οποία δεν είναι δυνατόν να αλλαχθεί. Χωρίς να το δηλώνει άμεσα,ο Αϊνστάιν εισήγαγε έναν τρίτο παράγοντα στη θεωρία της σχετικότητας, ότι δηλαδή καμία πληροφορία δεν μπορεί να μεταδοθεί ταχύτερα από την ταχύτητα του φωτός. Τόσο για τον Νεύτωνα όσο και για τον Αϊνστάιν ο απόλυτος χρόνος είναι στην πραγματικότητα η απόλυτη σειρά των γεγονότων, που καθορίζεται από την αιτιότητα, και όχι η μέτρηση του χρόνου, που είναι αντικείμενο συνήθους παρατήρησης


Το σύμπαν είναι ένα όμορφο άλυτο μυστήριο που το κάθε του κομάτι φαντάζει ξεχωριστό!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2011, 17:01:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
nasaroytaki,ακομη διδασκεται ο σοφος των σοφων Αινσταιν στα πανεπιστημια.Ειμαι περιεργος να δω ποτε θα αποφασισουν οι Ακαδημαικοι,οτι ο τυπος ξεπερασθηκε,και οτι ελεγε ηταν περισσοτερο μπουρδες,παρα επιστημη.Θεωριες επι θεωριων,καταριπτονται η μια μετα την αλλη,αρκει μονο η επιστημονικη κοινοτητα να το θελησει.
Σιγουρα θα σου σηκωθει η τριχα με αυτο που γραφω.
Ο παραπληγηκος στο καροτσακι,ειναι κλασεις ανωτερος απο τον Αινσταιν,τον βαλτο αποπροσανατολιστη της Φυσικης.
Γενικη και ειδικη θεωρια της σχετικοτητας,η βαση των φυσικων επιστημων,Μια θεωρια!!!

Μα αποδειχθηκε λενε στους επιταχυντες.Τι αποδειχθηκε βρε σκλαβοι του ακαδημαικου κατεστημενου?Σε ποιον επιταχυντη ανεπτυχθη ταχυτητα στο τετραγωνο και με τι μαζα σωματος?Και με τι καταγραψατε την ενεργεια?με την φαντασια?

Ειναι και αλλοι αστροφυσικοι ιδιας αντιληψης,αλλα φιμωνονται λογω οικονομικης εξαρτησης.

Ποια η γνωμη σου?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2011, 17:08:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

nasaroytaki,ακομη διδασκεται ο σοφος των σοφων Αινσταιν στα πανεπιστημια.Ειμαι περιεργος να δω ποτε θα αποφασισουν οι Ακαδημαικοι,οτι ο τυπος ξεπερασθηκε,και οτι ελεγε ηταν περισσοτερο μπουρδες,παρα επιστημη.Θεωριες επι θεωριων,καταριπτονται η μια μετα την αλλη,αρκει μονο η επιστημονικη κοινοτητα να το θελησει.
Σιγουρα θα σου σηκωθει η τριχα με αυτο που γραφω.
Ο παραπληγηκος στο καροτσακι,ειναι κλασεις ανωτερος απο τον Αινσταιν,τον βαλτο αποπροσανατολιστη της Φυσικης.
Γενικη και ειδικη θεωρια της σχετικοτητας,η βαση των φυσικων επιστημων,Μια θεωρια!!!

Μα αποδειχθηκε λενε στους επιταχυντες.Τι αποδειχθηκε βρε σκλαβοι του ακαδημαικου κατεστημενου?Σε ποιον επιταχυντη ανεπτυχθη ταχυτητα στο τετραγωνο και με τι μαζα σωματος?Και με τι καταγραψατε την ενεργεια?με την φαντασια?

Ειναι και αλλοι αστροφυσικοι ιδιας αντιληψης,αλλα φιμωνονται λογω οικονομικης εξαρτησης.

Ποια η γνωμη σου?



μου σηκωθηκε η τριχα!
ετυχε η περιπτωση να ειμαι και εγω αστροφυσικος και εγω προσωπικα θεωρω τον αινσταιν τον καλυτερο της εποχης του. οπως καταλαβαινεις σε μερικες θεωριες ο αινσταιν ειχε και καποια λαθη. ομως δεν σημαινει πως ενας παραπληγηκος μπορει να ξεπερασει σε κλαση τον αινσταιν. ο καθενας εχει την αποψη του. ο αινσταιν εκανε θεωριες και πειραματα. αφου τα πειραματα βγηκαν σωστα με τις θεωριες του, τοτε οι θεωριες του ειναι σωστες.
δεν σημαινει οτι επιδη ο αινσταιν ειναι του 20αιωνα φρουτο, οτι τωρα πια παει παλιωσε ας μαθουμε αλλον. μην ξεχνας οτι παραμενει στην ιστορια ο μεγαλυτερος ανθρωπος των εποχων.


Το σύμπαν είναι ένα όμορφο άλυτο μυστήριο που το κάθε του κομάτι φαντάζει ξεχωριστό!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2011, 17:27:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστα τα λες,αν δεν τα ελεγες και δεν τα υποστηριζες,σαν αστροφυσικος,τοτε τζαμπα σπουδασες?
Ελα ομως που δεν ειναι ετσι.Παμπολά τα λαθη του,οχι λιγα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2011, 17:29:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξερω αν καταλαβες για ποιον παραπληγικο μιλαω.
Οχι οποιονδηποτε!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2011, 17:49:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικά ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ δεν μας έχεις πει ακόμα ποιο κλάδο επιστήμης κατεχεις (πτυχιούχος μηδενιστής άραγε ?)
και είσαι τόσο εριστικός με πάσης φύσεως επιστημονική άποψη .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2011, 17:52:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μη μου το χαλας aitherovamon.Παραμεριζω το παραβαν να δω τι εχει απο κατω.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2011, 17:57:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απλα παρατηρώ καθε φορά μια άρνηση απέναντι στην επιστήμη ,
Παπαρήγας style "ΟΧΙ ΣΕ ΟΛΑ"
κι αν θυμάμαι καλα έχεις πει οτι είσαι κι εσύ "επιστήμονας" ....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2011, 20:26:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
aitherovamon αν θελεις σοβαρη συζητηση,ασε κατα μερος τις ειρωνιες και τα εισαγωγικα.
Οταν θα εισαι ετοιμος ενημερωσε με αφου πρωτα αντικρουσεις οτι εγραψα
για τον Αλβερτο.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2011, 21:43:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλλον δεν μπορώ να σε αντικρούσω , γιατί πολύ απλα δεν ευαγγελίζομαι γνώστης πάσης επιστήμης , πόσο μάλλον να "βάλω στην γωνία" τον Αϊνστάιν .
Οσο για ειρωνείες και άλλα , μη ξεχνάς οτι μπαίνοντας εδω μέσα πριν λιγο καιρό εσυ μας αντιμετώπισες λες και μας "ήξερες" κι απο χθες ...
ή μας ξέρεις ? λες ?

Τέλος πάντων εγω μια ερώτηση έκανα , δεν θέλεις να απαντήσεις , δικαίωμα σου .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2011, 21:45:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν ξερω αν καταλαβες για ποιον παραπληγικο μιλαω.
Οχι οποιονδηποτε!


καταλαβα, γιαυτο και το αναφερω και πιο πανω

αληθεια ποιον κλαδο κατεχεις;


Το σύμπαν είναι ένα όμορφο άλυτο μυστήριο που το κάθε του κομάτι φαντάζει ξεχωριστό!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2011, 21:47:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σωστα τα λες,αν δεν τα ελεγες και δεν τα υποστηριζες,σαν αστροφυσικος,τοτε τζαμπα σπουδασες?
Ελα ομως που δεν ειναι ετσι.Παμπολά τα λαθη του,οχι λιγα.

δεν αντιλεγω εχει κανει λαθη αλλα πολλες θεωρειες του δεν ειναι οτι και οτι.
σε μερικα πραγματα ηταν πολυ σωστος.
εχεις κατι με τους επιστημονες;

μπορεις να δωροδοκησεις εναν επιστημονα αλλα οχι ολους. υπαρχουν παρα πολλοι για να τους σωπασεις.


Το σύμπαν είναι ένα όμορφο άλυτο μυστήριο που το κάθε του κομάτι φαντάζει ξεχωριστό!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2011, 21:52:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και κατι ακομα:το παρόν δεν υπάρχει.
εμείς βλέπουμε μόνο το παρελθόν! εγώ βλέπω εσένα όπως είσουν πριν απο κάτι χιλιοστά του δευτερολέπτου.
το σύμπαν το βλέπουμε απο μακριά όπως ηταν στο παρελθόν. πχ αν ο γαλαξίας ανδρομεδα εξει εξαφανηστει πριν απο κατι εκατομυρια χρόνια, εμείς θα το καταλάβουμε μετα απο εκατομύρια χρόνια. όσα ετη φωτός δηλαδη απέχει απο εμας και κάνει να ερθει το φως!
Στο μελλον προς το παρον δεν μπορούμε να πάμε.

επισης χρονος δεν υπαρχει, ειναι μια δημιουργια, ψευδεστεση του ανθρωπου για να προγραμματισει τις δουλειες του καλυτερα



Το σύμπαν είναι ένα όμορφο άλυτο μυστήριο που το κάθε του κομάτι φαντάζει ξεχωριστό!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2011, 23:19:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
aitherovamon σιγουρα δεν σας ξερω απο χθες και μπηκα στο φορουμ με το θαρρος της γνωμης μου.Σεβομαι για το οτι δεν ξερεις γιατι βαζω στη γωνια τον Αινσταιν.

nasaroytaki θα απαντησω σε σενα σαν φοιτητης η πτυχιουχος της αστροφυσικης.Αποφοιτησα απο την ιδια σχολη πριν 25 χρονια.
Θα χρησιμοποιησω αρκετους ορους,χωρις επεξηγησεις,εσυ θα καταλαβεις τι λεω.

Δεν ειμαι ο μονος που αρνειται τον Αινσταιν σε πολλες θεωρειες του και βασικα στην πασιγνωστη Ε=m . c2.Θα μπορουσα να ονοματισω πολλους
οπως John Ellis απο CERN,Αllan Kostelecky απο Indiana Un.,Sidney Coleman Harvard Amelino Camelia και αλλους.
Η ανωτερω εξισωση ξερεις οτι βασιζεται στην σταθερα λεπτης υφης α μεσω της οποιας δεχομασταν την σταθεροτητα της ταχυτητας του φωτος.Εδω και μια δεκαετια εχουμε αποδειξεις,απο εκπομπες μακρινων κβαζαρ,οτι η ταχυτητα αυτη ματαβαλεται,αποροφουμενη απο μεταλικα νεφη και βαρυτικα πεδια μαυρων οπων,στην διαδρομη της.Την συγκεκριμενη εργασια εκανε ο John Webb απο Αυστραλια.
Αρα μεταβλητη ταχυτητα σημαινει οτι η σχετκοτητα δεν στεκει.

Επισης,γνωριζεις τηνενεργεια Planck. 10στην 28eV.
Συμφωνα με την κβαντικη βαρυτητα αν ενα σωματιδιο,που κατα τον Αινσταιν επιταχυνεται με C2,επιταχυνθει με ενεργεια Planck θα συμπεριφερθει σαν να εχει γινει κομματια και ο χωρος και ο χρονος και θα ειναι ασυνεχης και το κυριοτερο θα ενοποιηθουν ολες οι δυναμεις.Μολις αυτο γινει,αυτοματα η σχετικοτητα παει περιπατο.

Δεν θελω να επεκταθω και σε αλλα λαθη,ειναι γνωστα,και να ξερεις οτι τωρα,τα εχεις φρεσκα.Μετα την παροδο 20ετιας και ενω θα ενημερωνεσαι συνεχως,θα σκεπτεσαι καιν θα λες.Μα καλα ολο θεωρειες που καταριπτουν η μια την αλλη,μας μαθαιναν.Τιποτα χειροπιαστο,περα απο την απλη φυσικη,την φυσικη που ισχυει στον πλανητη μας.Μονο αυτη ξερουμε με απολυτη σιγουρια.

ΔΕν ξερω αν το γνωριζεις αλλα τωρα ετοιμαζεται και αλλη επανασταση στη γνωστη φυσικη.Η ταχυτητα του φωτος εξαρταται απο το χρωμα των φωτονιων της πηγης και το χρωμα που ισως λαμβανουν στην πορεια τους προς τον παρατητρη.Εδω θα γινει το ελα να δεις.

Και μια συμβουλη απο τα χρονια της πειρας.Να εχεις παντα στο μυαλο σου οτι ανακοινωνονται μονο αυτα που θελουν καποιοι,των οποιων τα συμφεροντα εξυπηρετουν,οι ανακοινωσεις.

Αν θελουν να θαψουν την ελεγχομενη πυρηνικη συντηξη για παραδειγμα,να εισαι σιγουρος πως εχουν πολλους τροπους να το κανουν.
Αυτα φιλε nasaroytaki και δεν θα επεκταθω αλλο σε θεματα αστροφυσικης.Εχω κουρασθει.
Ηρθα εδω στο φορουμ της αναζητησης διοτι πιστευω πως η επιστημη πρεπει να παντρευτει με την μεταφυσικη,αλλοιως θα μεινουμε στο 1905
και στον Αλβερτο.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2011, 23:31:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν θελω να επεκταθω και σε αλλα λαθη,ειναι γνωστα,και να ξερεις οτι τωρα,τα εχεις φρεσκα.Μετα την παροδο 20ετιας και ενω θα ενημερωνεσαι συνεχως,θα σκεπτεσαι καιν θα λες.Μα καλα ολο θεωρειες που καταριπτουν η μια την αλλη,μας μαθαιναν.Τιποτα χειροπιαστο,περα απο την απλη φυσικη,την φυσικη που ισχυει στον πλανητη μας.Μονο αυτη ξερουμε με απολυτη σιγουρια.



αλιμονο. φυσικα και ολο και πιο συχνα θα καταριπτονται οι θεωριες αφου καθε μερα γινονται καινουργιες ανακαλυψεις. τα περισσοτερα λαθη του αλβερτου τα γνωριζω ομως πιστευω οτι σε μερικα ηταν σωστος.

quote:
ΔΕν ξερω αν το γνωριζεις αλλα τωρα ετοιμαζεται και αλλη επανασταση στη γνωστη φυσικη.Η ταχυτητα του φωτος εξαρταται απο το χρωμα των φωτονιων της πηγης και το χρωμα που ισως λαμβανουν στην πορεια τους προς τον παρατητρη.Εδω θα γινει το ελα να δεις.

ναι το εχω ακουσει...προς το παρον ειμαστε σε αναμονη. αν οντως ειναι ετσι τοτε θα γινει επανασταση στην ιστορια της επιστημης.οτι ξεραμε ως τωρα θα καταργ-θει.

quote:
Αυτα φιλε nasaroytaki και δεν θα επεκταθω αλλο σε θεματα αστροφυσικης.Εχω κουρασθει.

και κατι ακομα. ειμαι γυναικα!


Το σύμπαν είναι ένα όμορφο άλυτο μυστήριο που το κάθε του κομάτι φαντάζει ξεχωριστό!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2011, 23:54:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οκ θα σε λεω φιλη nasa για να μην το γραφω ολο.
Αλλωστε εχω μεγαλη φιλια με την ΝΑSA,τους εχω φτυσει στα ισα.Τις περισσοτερες επιστημονικες μαλακιες αυτοι τις λενε.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2011, 00:00:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Οκ θα σε λεω φιλη nasa για να μην το γραφω ολο.
Αλλωστε εχω μεγαλη φιλια με την ΝΑSA,τους εχω φτυσει στα ισα.Τις περισσοτερες επιστημονικες μαλακιες αυτοι τις λενε.

axaxaxxxa σωστος!!!


Το σύμπαν είναι ένα όμορφο άλυτο μυστήριο που το κάθε του κομάτι φαντάζει ξεχωριστό!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LQG
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2011, 17:26:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε NIKOMAXE,

Έχω παρατηρήσει τη στάση που κρατάς απέναντι στις διάφορες "ξεπερασμένες" θεωρίες, αλλά πολύ μεγάλη εντύπωση μου κάνει η στάση σου απέναντι στη θεωρία της Σχετικότητας... Γιατί όλο αυτό το μίσος? Μπορεί η θεωρία να μην είναι απολύτως σωστή αλλά, για να είμαστε ειλικρινείς, δεν υπάρχει καμία απολύτως θεωρία στον κόσμο που να είναι 100% ορθή. Η κάθε νέα θεωρία συμπληρώνει την προηγούμενή της, που είναι και η αιτία που θεμελιώνεται η νέα θεωρία, και καλλιεργεί το έδαφος για την επόμενη, πιο ολοκληρωμένη θεωρία. Οι διάφορες θεωρίες αναπτύσσονται για να έχει ο άνθρωπος όσο το δυνατόν καλύτερη εικόνα του κόσμου που ζει.

Μέχρι τα τέλη του 19ου αιώνα, ο άνθρωπος στηριζόταν στην Κλασική Φυσική. Αλλά τότε αντιλήφθηκε πως διάφορα φαινόμενα (του μικρόκοσμου και του μακρόκοσμου) ήσαν εντελώς παράλογα με τα εργαλεία που κατείχε. Οπότε κατάλαβε πως κάτι άλλο κρύβεται... Παραδείγματος χάριν, το φωτοηλεκτρικό φαινόμενο, το φαινόμενο Compton, η ακτινοβολία μέλανος σώματος... Όλα αυτά οδήγησαν τον άνθρωπο στο συμπέρασμα της κυματοσωματιδιακής φύσης πρώτα του φώτος και έπειτα των πάντων. Με περαιτέρω καλλιέργεια αυτής τη θεμελιώδης φύσης προέκυψε τελικά η κβαντομηχανική. Όσο για το μακρόκοσμο, ο Αϊνστάιν ήθελε, μεταξύ άλλων, να ερμηνεύσει την περίεργη τροχιά του πλανήτη Ερμή. Οπότε μετά από υποθέσεις, που τελικά αποδείχτηκαν βασικές αρχές της φύσης, κατέληξε στη θεωρία της Σχετικότητας η οποία μέχρι σήμερα φέρει το βαθμό του πιο αξιόπιστου εργαλείου που είχε ποτέ ο άνθρωπος στα χέρια του για την κατανόηση της δομής του χωροχρόνου στο μακροσκοπικό επίπεδο.

Αλλά καμία θεωρία δεν είναι τέλεια. Είναι απλά ένα βήμα πιο μπροστά από την προηγούμενη. Πάντα θα υπάρχει κάτι το θεμελιώδες που θα μας διαφεύγει και πάντα θα προσπαθούμε να το ξετρυπώσουμε από την λαγουδότρυπά του η οποία γίνεται όλο και πιο βαθιά... όλο και πιο μυστηριώδες... Ανακαλύπτουμε συνεχώς μια όλο και πιο "εξωπραγματική" πραγματικότητα.

Επιστρέφοντας λοιπόν στο πιο συγκεκριμένο θέμα του χρόνου, πρέπει πρώτα να καταλάβουμε τη συμπεριφόρα του χρόνου πριν μπορέσουμε να πούμε τι ακριβώς είναι αυτή η μυστηριώδες έννοια. Ο χρόνος όπως τον βιώνουμε είναι γραμμικός και μονόδρομος. Υπάρχει το παρελθόν, το παρόν και το μέλλον. Αυτές οι αρχές είναι για εμάς βασικές και αρκετές για να μπορέσουμε να ζήσουμε την καθημερινότητά μας. Αλλά η αντίληψή μας είναι εξαιρετικά ασθενής απέναντι στο μηχανισμό που κυριαρχεί όλο το Σύμπαν σε όλα τα επίπεδά του (μικρόκοσμος, μεσόκοσμος, μακρόκοσμος). Ο Αϊνστάιν το εργάστηκε αυτό πρώτος απ'όλους και μας άλλαξε εντελώς τη στάση μας απέναντι στο χρόνο. Ο χρόνος μπορεί να διασταλεί. Ο χρόνος είναι μια διάσταση που μαζί με τις 3 χωρικές, απαρτίζουν το χωροχρονικό Σύμπαν. Ο Αϊνστάιν έδειξε πως ταξίδια στο παρελθόν και το μέλλον είναι εφικτά και πως ειδικά τα δεύτερα είναι αναπόσπαστο στοιχείο της φύσης.

Από τη σκοπιά του μικρόκοσμου, ο χρόνος είναι κβαντωμένος, αποτελείται από διάκριτα, ελάχιστα ποσοστά, τους χρόνους Planc (σύμφωνα με την κβαντική βαρύτητα βρόχων) που είναι της τάξεως του 10^-43 δευτερόλεπτα. Για να πάρετε μια ιδέα για την τάξη μεγέθους που μιλούμε, 1 νανοδευτερόλεπτο ισούται με 10^-9 δευτερόλεπτα και είναι η κλασική τάξη μεγέθους των αλληλεπιδράσεων των μορίων και των ατόμων. Η πιο μικρή τάξη μεγέθους που χρησιμοποιούμε μέχρι στιγμής είναι τα ζεπτοδευτερόλεπτα (=10^-15 δευτερόλεπτα) που δίνουν τους χρόνους "αταξίας" του μικροκοσμικού χωροχρόνου. Θεωρείται φυσικώς απαράδεκτο να μιλάμε για χρονικές στιγμές μεταξύ δύο χρόνων Planc, πάντα σύμφωνα με την κβαντική βαρύτητα βρόχων.

Πού καταλήγουμε λοιπόν? Ένα πράγμα είναι σίγουρο: Ότι δεν έχουμε ιδέα για το τι είναι ο χρόνος, όσον αφορά την αντίληψη φυσικά. Είμαστε υπερβολικά στενόμυαλοι για να δούμε πως πραγματικά συμπεριφέρεται ο χρόνος. Έτσι κι αλλιώς, ο χρόνος με την έννοια του "παρελθόν-παρόν-μέλλον" είναι καθαρά ανθρώπινο δημιούργημα φτιαγμένο από τον ανθρώπινο εγκέφαλο για να μπορέσει να κατανοήσει την ίδια του την ύπαρξη σε αυτή την πραγματικότητα. Προφανώς, προτιμούμε να ζούμε σε μια υποκειμενική πραγματικότητα που μπορούμε να αντιληφθούμε, παρά να αποδεκτούμε πως ζούμε σε μια φύση για την οποία δεν ξέρουμε σχεδόν τίποτα. Είμαστε σαν τα ψάρια μέσα στην γυάλα. Δεν μπορούμε να αντιληφθούμε πως ο πραγματικός κόσμος εκτείνεται έξω από τη γυάλα, παραμένουμε προσκολλημένοι στη φυλακή που εμείς οι ίδιοι δημιουργήσαμε...

"The meaning of life is to give life meaning"

"Could it be my imagination, the mirror of my fantasy? - A fear-induced hallucination - Or is there no way back from the halo of darkness?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2011, 22:55:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλησπερα φιλε LOG

Αρχιζεις το μηνυμα σου λοιδωρωντας με και καταληγεις με την τελευταια σου παραγραφο,συμφωνωντας μαζι μου.

Δεν χρειαζονταν οι επιμερους εξηγησεις της φυσικης,αν εχεις αντιληφθει οτι κατεχω το αντικειμενο.

Και κακως αφηνεις να εννοηθει οτι θεωρω τον Αινσταιν χαζο.
Οχι απλως τον βαζω στην γωνια και κοιταω μπροστα.Προσεφερε στην επιστημη,στην εποχη του,ξεπεραστηκε ομως και μαλιστα συντομα.
Απλα η κοινη γνωμη δεν το γνωριζε.Υπηρχε και υπαρχει ακομη περιεργη καλυψη για τις θεωρειες του Αινσταιν και ειδικα για την σχετικοτητα.
Λες και καποιοι δεν θελουν να προχωρησουμε γρηγορα.

Ισως δεν καταλαβαινεις αλλα σε βεβαιω ξερω τι λεω.
Δεν θα σου απαριθμησω αλλους επιστημονες που εχουν δημοσια και ιδιωτικα τεθει κατα της τυφλας της σχετικοτητας.Μπορεις να το βρεις και μονος σου αν το ψαξεις.

Εκ φυσεως ειμαι κατα των θεωριων,που στερουνται αποδειξεων και ειδικα
εναντιον των θεωριων,που λαμβανονται ως αξιωματα,επειδη τις ειπε καποιος με Νομπελ.

Ολος ο κοσμος πιστευε οτι η γη ειναι επιπεδη για εκατονταδες χρονια
επειδη το ειπε ο Αριστοτελης.Να που εκανε λαθος.
Ας δουμε αυτη την περιπτωση ως δειγμα.

Ο Αριστοτελης,λαμπρος πανεπιστημων,εξεδωσε την θεωρεια της επιπεδης γης,χωρις να την εχει εξερευνησει προσωπικα,χωρις οργανα,χωρις εναερια παρατηρηση.Με δυο λογια,χωρις αποδειξη.
Η μονη αποδειξη που υπηρχε ηταν οτι το ειπε ο Αριστοτελης.
Οποιος τολμουσε να αντιταθη στον Αριστοτελη και ελεγε οτι δεν ξερει τι λεει για το συγκεκριμενο θεμα,εννοω,θα εθεωρειτο τουλαχιστον μακακας.

Και αλλα παραδειγματα,οπως η γεωκεντρικη θεωρεια,ηταν λαθος.
Οπως οτι ο ανθρωπος αν ξεπερασει την ταχυτητα του ηχου το σωμα του θα διαλυθει.
Διακεκριμενοι επιστημονες της εποχης τους τα ελεγαν αυτα.
Διαψευσθησαν.

Η σχετικοτητα εκλεισε 105 χρονια,απο την διατυπωση της.Ειναι λαθος η τουλαχιστον μη αποδεδειγμενη.Διδασκεται ομως ακομη στα πανεπιστημια ως βασικη θεωρεια.Εδειξα σε αλλο τοπικ ποσο ευκολο ειναι να παει περιπατο.Δεν θελω να κουραζομαι με πραξεις,εξισωσεις,τυπους,αρκετα μπουχτισα με αυτα.
Λεω με λογια λογικης,κατ εμε παντα,εκφραζω προσωπικη αποψη και μονο,
οτι αν κατι δεν περιλαμβανει προσωπικη παρατηρηση,επιτοπου παρατηρηση συνοδευομενη απο πειραματικη αποδειξη,συχνοτητα παρουσιασης και σε διαφορες συνθηκες,τοτε ειναι απλη θεωρεια και τιποτα αλλο.
Μπορει ανα πασα στιγμη να ανατραπει και δεν βασιζω πανω του τιποτα.

Ο Χωκινς,δεν ειναι λαμπρος επιστημων?δεν εχει θεωρειες πιο εεξελιγμενες?
Δεν βλεπω να εχει την δημοτικοτητα του Αινσταιν,Γιατι αραγε?

Σκεψου λιγο διαφορετικα φιλε LOG και κοιτα ποιος κανει κουμαντο στα
πανεπιστημια και γενικα στην εκπαιδευση.Το κεφαλαιο.Το κερδος.
Πιστευω και ας βγω ψευτης,αν δεν υπηρχε η διψα του κερδους και την αντιβαρυτητα θα ειχαμε και τον αιθερα και την πυρηνικη συντηξη και
τις ασθενειες θα ειχαμε εξαλειψει.

Ελπιζω να σε βοηθησα να με καταλαβεις εσενα και αλλους συνδικτιους,που με θεωρουν κατακριτη της επιστημης.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2011, 10:54:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Ελπιζω να σε βοηθησα να με καταλαβεις εσενα και αλλους συνδικτιους,που με θεωρουν κατακριτη της επιστημης.


Μα, όχι βρε ... δεν σε θεωρούμε κατακριτή της επιστήμης. Άσχετο σε θεωρούμε. Χέστηκε πατόκορφα η Επιστήμη για σένα ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2011, 11:13:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Ειμαι περιεργος να δω ποτε θα αποφασισουν οι Ακαδημαικοι, οτι ο τυπος ξεπερασθηκε


Μόλις διαβάσουν εσένα ...

[ καλά, αυτός έχει ΠΟΛΥ μεγάλη πλάκα ... χαχαχαχα! ]

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2011, 11:24:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
NASAROYTAKI

νασαρουτακι*?πολυ παραξενο.εψαχνα ενα θσερναμε για να μπς και ολα υπιρχαν(μιλας για πριν απο χρονια)και μου βγαινει στο μυαλο ξαφνικα η νασα και η ρουκετα [ α, έτσι εξηγείται ... η ρουκέτα σε χτύπησε πολύ ή πέρασε ξυστά που λέμε ; ] που εγινε ρουκετακι εβγαλα το ρουκε (δεν μου αρεσε το νασαρουκετακι)και το εκανα νασαρουτακι!!!χεχε


Αχ! καλέ ... γούτσου γούτσου ...

[ *άτομο το οποίο έχει φτιάξει ΕΙΔΙΚΟ topic παρακαλώ που πραγματεύεται το ψευδώνυμό του ... βλ. http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10848 ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Δηλ. τι να λέμε ;;;!!! ]

Edited by - zip on 12/03/2011 11:31:42

-----------------------------------
Επέμβαση και Τροποποίηση
του μηνύματος εξαιτίας
επίθεσης επί του προσωπικού
και απαξιωτικών σχολίων
που δεν συμβάλλουν στην
εύρυθμη διεξαγωγή της
Συζήτησης -13/03/2011
-----------------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2011, 11:33:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω πεθάνει στο γέλιο Σαββατιάτικα .... χαχαχαχαχαχα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2011, 14:31:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
Έχω πεθάνει στο γέλιο Σαββατιάτικα .... χαχαχαχαχαχα!

-------------------------------------------------------

Και εγω Μποζοπικο,εχεις πολυ πλακα χαχαχαχα

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy