ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΚΡΟΝΟΜΙΚΟ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΣΑΜΟΥΕΛ
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2004, 19:37:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΣΑΜΟΥΕΛ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ΣΑΜΟΥΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ


ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΣΤΟ ΕΣΟΤΕΡΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΚΡΟΝΟΜΙΚΟ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΙΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΤΑΥΦΡΑΣΜΕΝΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Η ΚΑΠΟΙΟ ΠΟΥ ΝΑ ΑΣΧΟΛΙΤΕ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ?


''η αρχη του τελους''

Ant-mi
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2004, 21:16:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ant-mi  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Ant-mi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα ΣΑΜΟΥΕΛ. Έτυχε αυτές τις μέρες να ασχολούμαι κι εγώ με το συγκεκριμένο βιβλίο. Έψαξα πόλυ αλλά δεν το βρήκα στα ελληνικά. Δε μπορώ να πω ότι με δυσαρέστησε όμως το γεγονός, καλύτερα να το έχεις αυτούσιο και όχι βασισμένο στη μετάφραση του καθενός. Πάντως αν προσπαθήσεις να το διαβάσεις και στα αγγλικά θα δεις ότι δεν είναι κάτι το ιδιαίτερα δύσκολο.

Όποιος διστάζει να πει αυτό που σκέφτεται, καταντάει να σκέφτεται μόνο αυτό που δε διστάζει να πει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2004, 21:15:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για κοίτα αυτό το site http://fast.horrorseek.com/horror/demon/necromenu.html μόνο που θα σε απογοητέυσω γιατί είναι στα Αγγλικά.
Sorry αλλά αυτή την στιγμή δεν έχω κάτι καλύτερο να σου δώσω.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dairymary
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 01:35:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dairymary  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος dairymary  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΜΟΥ ΚΕΝΤΡΙΣΕ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΨΑΞΑ.ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΨΑΧΝΑ ΣΤΑ ΟΝ LINE ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΑ ΣΤΟ IN GR ΚΑΙ ΤΟ ΧΑ ΒΡΕΙ ΜΕΤΑΦΡΑΣΜΕΝΟ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΥΨΗΛΗ ΤΙΜΗ (140 ΕΥΡΩ) ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ 2 ΤΟΜΟΥΣ ΟΠΟΤΕ 140 ΕΙΣ ΔΙΠΛΟΥΝ.ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΕ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΤΟ ΧΕΙ ΨΑΞΕΙ ΘΕΩΡΗΣΑΜΕ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΟ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΚΕΡΔΟΥΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΝΗΣΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑΜΕ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΡΑΦΙΑ.ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΟΛΙΣ ΞΑΝΑΒΡΩ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΘΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΠΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2004, 01:36:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ SITE ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΛΙΓΟ..ΟΧΙ ΤΑ ΞΟΡΚΙΑ ΟΜΩΣ...ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΟΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΦΡΙΚΑΡΑ ΛΙΓΟ!
ΤΙ ΣΚΟΠΟ ΕΧΕΙ ΤΟ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΙΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ???ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ?

never say never **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2004, 14:58:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ, ΕΙΝΑΙ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΚΑΚΤΟΣ ΤΟΥ 1985 ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΣΕ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ ΒΙΒΛΙΑ, ΟΠΟΥ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ. Η ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΣΥΓΚΡΙΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΜΕ ΤΟ ΞΕΝΟ. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΣΕ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ Ε-ΜΕΪΛ ΝΑ ΣΥΝΝΕΝΟΗΘΟΥΜΕ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
iosifakos15
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2006, 16:06:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iosifakos15  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το να καλεσεις πνευμα ειναι και καλα προς οφελος σου.Στο νεκρονομικο υπαρχουν 50 πνευματα τα οποια μπορεις να καλεσεις.35 κακα και 15 καλα.Εχω ακουσει για διαφορους που προσπαθησαν να καλεσουν αλλα επειδη ειναι κατι στο οποιο πρεπει να εχεις καποιες γνωσεις κατεληξαν δαιμονισμενοι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2006, 16:53:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μια ερωτηση...

ποιος ο λογος για ολα αυτα??????????????????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2006, 19:35:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

iosifakos15 λέει...

Στο νεκρονομικο υπαρχουν 50 πνευματα τα οποια μπορεις να καλεσεις.35 κακα και 15 καλα.


Αυτό νομίζω είναι στην έκδοση του 2004... Έχει βγεί το νεκρονομικό v2.1 στο οποίο έχουν φτιάξει ορισμένα bugs (καλούσαν πνεύματα και βγαίναν δεμονισμένοι κλπ κλπ) όπως επίσης έχουν προσθέσει 7 νέα καλά πνεύματα και 3 κακά...


Ο άσπρος σίφουνας....

Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mysthrios
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2006, 08:00:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mysthrios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απο την στιγμη που λιγο πιο κατω ειδες οτι ηδη υπαρχει thread με θεμα το νεκρονομικον (σιγουρα πραματα) γιατι ανοιξες δικο σου? Μηπως θα επρεπε καποιος να σου το κλειδωσει?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy