ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΑΚΟΥΤΕ "ΦΩΝΕΣ" ????
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
madmax
Μέλος 2ης Βαθμίδας


163 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2004, 19:24:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους madmax  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχας συγγνωμη απο τους administrators που φορτωνω συνεχεια νεα θεματα, αλλα οι απαντησεις στον κοσμο ειναι το ενα εκατομμυριοστο των ερωτησεων / προβληματισμων...

Δυο φορες, μια προσφατα και μια πριν 2 περιπου χρονια, μπορω να ισχυριστω με τρομακτικη βεβαιοτητα οτι "ακουγα" να με καλουν (ουτε ξαπλωμενος ημουν καν, μερα μεσημερι μιλαμε) με το ονομα μου ενω ημουν μονος στο σπιτι...
Την φορα πριν 2 χρονια, ακουσα σα να ηταν θορυβος απο τζετ που ολο και πλησιαζε και μολις ο ηχος εγινε ανυποφορα ισχυρος σταματησε ξαφνικα...Η αισθηση που ειχα ηταν για να καταλαβετε σαν να με πλησιαζε συνεχως ο ηχος απο μακρια και μολις εφτασε στο ενα εκατοστο απο το αυτι μου, σταματησε..

Τι να πω γαμωτο... Η μανα μου ειπε (κλασικη αντιδραση) "ελα μωρε θα το φανταστηκες" και απογοητευτηκα αφανταστα που δεν μπορεσα να μοιραστω εποικοδομητικα την εμπειρια μου με καποιον..

Περιμενω να "παιξετε μπαλα" πανω στο θεμα !!!


Ο ΝΕΟΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ
Ο ΑΝΩΡΙΜΟΣ ΩΡΙΜΑΖΕΙ
Ο ΑΔΑΗΣ ΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ
Ο ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ ΞΕΜΕΘΑ.
ΟΜΩΣ Ο ΒΛΑΞ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ...

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2004, 19:35:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Περιμενω να "παιξετε μπαλα" πανω στο θεμα !!!

χμ...ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ ΤΙ ΤΟ 'ΘΕΛΕΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΣ......
ΤΕΛΟΣ ΤΩΝ ΠΑΝΤΩΝ..

ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΥΧΑΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ.
ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΜΕ ΦΩΝΑΖΟΥΝ...ΓΥΡΝΑΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΕ ΚΟΙΤΑΝΕ ΑΠΟΡΗΜΕΝΑ ΟΙ ΓΥΡΩ ΜΟΥ .

ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΕ ΤΗΝ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΜΕ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΠΑΛΙ.

Η ΦΩΝΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΔΡΙΚΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΕΙΑ ΦΩΝΗ.

ΤΟ ΕΠΑΘΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΕΙΜΟΥΝ ΜΟΝΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΗΓΑ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ (ΑΔΕΙΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ) ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΜΕ ΦΩΝΑΖΟΥΝ.
Η ΦΩΝΗ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΙΠΟΤΑ. (ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΔΩ).

ΦΥΣΙΚΑ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΔΙΝΩ ΣΗΜΑΣΙΑ (ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΛΑ) ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΕΝ ΜΕΡΗ....

ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ...ΠΟΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ...ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΡΩΤΑΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ....

SIMONA


*FORGET
OR
FORGIVE*
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

madmax
Μέλος 2ης Βαθμίδας


163 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2004, 19:49:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους madmax  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αποσυρω μετα απο την ευγενικη αιτηση της SIMONA to "Παιξτε μπαλα" και το αντικαθιστω με το "δώστε τα φώτα σας"
-- Το ζήτημα εληξε αναιμακτα --

Επι του θεματος τωρα, αν επιτρεπεται και επειδη δεν με επισκεφθηκαν οι φωνες με την ιδια συχνοτητα οπως εσενα, μηπως ειναι καποιος εκλιπων συγγενης σου; εχεις αναρωτηθει; προσπαθησες να απαντησεις; εγω τουλαχιστον προσπαθησα αλλα μηδεν εις το πηλικο. Ισως ο "δεκτης" της φωνης να ειναι σε αλλη συχνοτητα απο τον "πομπο"..
Δε ξερω γμτ, αλλα σε περιπτωση που επαναληφθει το φαινομενο θα προσπαθησω παλι να απαντησω/επικοινωνησω γιατι στο τελος θα καταληξω οπως το πρωτο συνθετικο του nickname μου...

Ο ΝΕΟΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ
Ο ΑΝΩΡΙΜΟΣ ΩΡΙΜΑΖΕΙ
Ο ΑΔΑΗΣ ΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ
Ο ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ ΞΕΜΕΘΑ.
ΟΜΩΣ Ο ΒΛΑΞ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2004, 19:58:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
δεν με επισκεφθηκαν οι φωνες με την ιδια συχνοτητα οπως εσενα

ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ;;;

ΠΑΝΤΩΣ Η ΦΩΝΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ Η ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΚΟΥΩ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ.
ΑΥΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΟ.

ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΙΝΟ ΣΥΓΓΕΝΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΝ ΖΩΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΠΕΡΙΠΟΥ (ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΛΥ ΟΔΥΝΗΡΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΖΗΣΑ 2 ΦΟΡΕΣ).

ΕΚΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΕΠΑΦΗ ΜΑΖΙ ΜΟΥ (π.χ.ΟΝΕΙΡΑ-ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ).

ΜΠΟΡΕΙ ΜΕΝ Η ΦΩΝΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ''ΕΚΕΙΝΟΥ''. ΘΑ ΤΟ ΘΥΜΟΜΟΥΝ.

ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΗΤΑΝ Η ΙΔΕΑ ΜΟΥ. ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΚΟΜΗ ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ, ΛΕΣ ΕΓΩ ΝΑ ΕΙΜΙΑ ΤΕΛΙΚΑ MAD;;
. ΜΕΤΑ ΘΑ ΝΙΩΣΩ ΠΟΛΥ ΗΛΙΘΙΑ ΑΝ ΜΙΛΗΣΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΡΩ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

ΕΣΥ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΚΟΥΣ;; ΝΑ ΣΕ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ;; ΦΩΝΗ; ΑΝΔΡΙΚΗ-ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ;;

*FORGET
OR
FORGIVE*
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

madmax
Μέλος 2ης Βαθμίδας


163 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2004, 20:12:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους madmax  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dearest SIMONA,

Κατ αρχας ζωη σε σενα ευχομαι και θερμα συλλυπητηρια..

με την εννοια της συχνοτητας τονιζω αυτο που προειπες, δηλ οτι αν την εχω ακουσει εγω 1-2 φορες τοτε εσυ αρκετες περισσοτερες...

Και θα προσπαθησω να σου δωσω μια απαντηση σχετικα με τη χροια της φωνης (ισως αρχιζω να απαντω σιγα σιγα και στον εαυτο μου ετσι):

Απλα τωρα σκεφθηκα οτι ισως οταν ενας ανθρωπος εγκαταλειψει τα εγκοσμια, στην περιπτωση που "γαληνεψει" οπως λεγεται, να αλλαζει και η φωνη του, να εχει φυγει απο μεσα του αυτοματα ολο το αγχος και η παλη με την εν ζωη καθημερινοτητα, δε ξερω... Πολλες φορες που εχω παρει πχ τηλεφωνο τη μανα μου, και ενω (σπανια) βρισκομαι σε μια πανηηηηρεμη κατασταση, ουτε αυτη γνωριζει τη φωνη μου..
Ισως να ειναι μ@λ@κι@ η ολη σκεψη αλλα απο το να την κρατησω μεσα μου καλυτερα να τη μοιραστω με συνανθρωπους και συμπροβληματιζομενους γενικοτερα...

ΥΓ Mad δεν επιτρεπω να μετονομασθεις, λογω © copyright...


Ο ΝΕΟΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ
Ο ΑΝΩΡΙΜΟΣ ΩΡΙΜΑΖΕΙ
Ο ΑΔΑΗΣ ΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ
Ο ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ ΞΕΜΕΘΑ.
ΟΜΩΣ Ο ΒΛΑΞ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2004, 20:20:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΗ Η ΟΛΗ ΣΚΕΨΗ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ...
ΚΑΙ ΔΙΝΕΙ ΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΠΕΡΑΙΤΕΡΟ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΗΣ ΜΕΤΑΘΑΝΑΤΙΑΣ ΖΩΗΣ.

ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ. ΔΕΝ ΑΜΦΙΣΒΗΤΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗΣ.

ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΆΛΗΘΕΙΑ ΤΩΡΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΣ Η' ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΤΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΕΛΕΙ.

ΔΕΝ ΓΥΡΝΑΩ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ.

ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΣΥΓΓΕΝΗ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ ΠΡΟΩΡΑ...
ΕΣΥ;; ΤΙ ΥΠΟΘΕΣΗ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ;; ΚΑΙ ΤΟ ΑΚΟΥΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΟΝΟ...
ΜΟΥ ΕΤΥΧΕ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΜΕ ΦΩΝΑΖΕ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΟ 2 ΦΟΡΕΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΝΑ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ. ΓΙ'ΑΥΤΟ ΞΑΦΝΙΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ.

*FORGET
OR
FORGIVE*
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

madmax
Μέλος 2ης Βαθμίδας


163 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2004, 20:34:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους madmax  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
SIMONA'S SAYINGS
quote:

ΕΣΥ;; ΤΙ ΥΠΟΘΕΣΗ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ;;

Το μονο που μπορω να υποθεσω (ηταν γυναικεια φωνη αν παρελειψα να αναφερω) ηταν οτι ισως να ηταν, στην καλυτερη περιπτωση παντα, η γιαγια μου που πεθανε 4 χρονια πριν...

Δεν ξερω αν το ολο ζητημα εχει σχεση με τηλεπαθεια, πχ αν με σκεφτοταν υπερβολικα, αν ειχε την αναγκη μου η μητερα μου για παραδειγμα...
Κατι τετοιο μου ειχε συμβει οταν πηγαινα εκτη δημοτικου και ο αδερφος μου δευτερα δημ. στο ιδιο σχολειο. Σε ενα απο τα διαλλειματα τον ακουσα καθαρα "μεσα μου" να μου λεει "Σταθη τρεχα να με βρεις χτυπησα" και εντρομος ανεβηκα στον 1ο οροφο που ηταν οι μικροτερες ταξεις και τον ειδα να εχει παθει διαστρεμμα το ποδι του απο αποτομο πεσιμο η κατι τετοιο.. περιττο να σου πω οτι τα παιξα εντελως!!!
Ισως παιζει ρολο και το "δεσιμο" που ειχαμε τοτε...

Ο ΝΕΟΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ
Ο ΑΝΩΡΙΜΟΣ ΩΡΙΜΑΖΕΙ
Ο ΑΔΑΗΣ ΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ
Ο ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ ΞΕΜΕΘΑ.
ΟΜΩΣ Ο ΒΛΑΞ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2004, 10:38:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οταν ζούσα με τους γονείς μου, μου συνέβαινε συχνά. Ειδικά επειδή είχα την γιαγιά μου με πρόβλημα υγείας και είχα τον νου μου μήπως ζητήσει κάτι κατά την διάρκεια της νύχτα κυρίως. Πολλές φορές σηκωνόμουν και πήγαινα να δω τι με θέλουν και όλοι μου έλεγαν "μα δεν σε φώναξε κανείς".
Νομίζω λοιπόν ότι είναι ένα φαινόμενο που ξεκινάει από μας, από το μυαλό μας (σαν ακουστική παραίσθηση) και μάλλον συμβαίνει όταν εμείς είμαστε "στην τσίτα".
Πάντως από τότε που μένω μόνη, δεν έχει ξανασυμβεί.

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2004, 11:03:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Πάντως από τότε που μένω μόνη, δεν έχει ξανασυμβεί.

ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΓΩ ΜΕΝΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ, ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΟΣΟ ΖΟΥΣΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.

ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ...

*FORGET
OR
FORGIVE*
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2004, 11:38:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΓΩ ΜΕΝΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ, ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΟΣΟ ΖΟΥΣΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.

ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ...


Χμμ, ίσως και πάλι να έχει "ψυχολογικά" αίτια. Αν κάποιες στιγμές αισθάνεσαι μόνη, ή φοβάσαι, έστω κι αν δεν το καταλαβαίνεις, μπορεί να λειτουργεί υποσυνείδητα.
Καλά, δεν λέω ότι αυτή είναι η απάντηση σώνει και καλά, αλλά νομίζω ότι πρέπει να εξετάσουμε πρώτα όλες τις πιθανές 'φυσικές' εξηγήσεις για να φτάσουμε στις μεταφυσικές.

Τώρα που το ξανασκέφτομαι μου έχει συμβεί και μένα μιά φορά τελευταία αλλά μέσα σε όνειρο. Είδα ότι κοιμόμουνα στο πατρικό μου, ακουσα να με φωνάζει η μητέρα μου και ξύπνησα(στην πραγματικότητα), και είδα οτι ήμουν σπίτι μου και όλο αυτό ήταν όνειρο. Το σίγουρο πάντως είναι ότι δεν με "ζήτησε" (ήταν μεσημέρι) και μιλήσαμε αργότερα, οπότε δεν ήταν θέμα τηλεπάθειας.

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2004, 12:26:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
πρέπει να εξετάσουμε πρώτα όλες τις πιθανές 'φυσικές' εξηγήσεις για να φτάσουμε στις μεταφυσικές.

ΣΑΦΩΣ!!! ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΕΩ ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ..

ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΕΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΑ ΠΟΥ ΤΟ ΖΩ ΜΕ ΒΑΖΕΙ ΣΕ ΣΚΕΨΕΙΣ.

*FORGET
OR
FORGIVE*
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lostris_a
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2004, 13:11:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lostris_a  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας

Το ίδιο αντιμετωπίζω και εγώ εδώ και 5 μήνες περίπου
και ευτυχώς ανακαλύπτω πως υπάρχουν και άλλοι που βιώνουν
την ίδια κατάσταση για να μπορέσω να μιλήσω μαζί τους.
Δεν το έχω πει σε κανέναν η αλήθεια είναι ότι φοβόμουνα
τι θα σκεφτούν.
Παρόλο που έχω γράψει σε ένα άλλο θέμα του φίλου
madmax και αναφέρω ότι οι αντιμετώπιση των δικών μου
απέναντι στα προαισθήματα που έχω κατά καιρούς
είναι θετικότατη αυτό που αντιμετωπίζω τώρα με τις φωνές
με τρομάζει και γιαυτό τον λόγο προσπαθώ να μην του
δίνω σημασία.
Φοβάμαι πως αν πω ότι ακούω να με φωνάζουν θα με
περάσουν για τρελή.
Δεν ξέρω αν θέλω να μπω στην διαδικασία
να μάθω ποιος με καλεί η γιατί με καλεί,
γιατί δεν ξέρω αν αυτό που με καλεί είναι καλό η κακό.
Το μόνο θετικό είναι πως τώρα αισθάνομαι ότι δεν
είμαι μόνη μου. Ίσως να είμαστε αρκετοί αλλά σκόρπιοι
και ευτυχώς που υπάρχει και το esoterica για να
συναντιόμαστε …………………… και να ανταλλάζουμε απόψεις.

Φιλικά Μαίρη


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ανήσυχη7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2004, 13:17:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ανήσυχη7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους τους φίλους!
Είμαι καινούργια στο forum αλλά σας θεωρώ όλους ως φίλους μιας και μοιραζόμαστε, τουλάχιστον, κάποιες κοινές ανησυχίες.
Για τις "φωνές" που ακούτε γνώμη μου είναι ότι δεν πρέπει να απαντάτε διότι πολλές φορές οι γιαγιάδες μας στις διηγήσεις τους, μας έλεγαν ότι δεν πρέπει να απαντάμε γιατί είναι κάποια πνεύματα ή ξωτικά τα οποία δεν είναι και τόσο αγαθά.

ανήσυχη7Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-sonap-
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2004, 13:32:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -sonap-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η περιπτωση να ακουει κανεις φωνες ειναι πολυ γνωστη και συμβαινει σε πολλους.Ετσι κι εγω εχω τυχει πολλες φορες να ακουω να με φωναζουν,χωρις στην ουσια να υπαρχει κανεις εκει!Λενε οι παλιοι οτι αν σε φωναζει καποιος,μη βιαστεις να απαντησεις γιατι αν ειναι νεραιδες θα σου παρουν τη μιλια!

Πιστευω οτι ειναι κατασκευασμα του μυαλο που επεξεργαζεται ηχους γνωστους και αποθηκευμενους στη μνημη μας...αυτο μου κανει μια λογικη εξηγηση!Τωρα αν ειναι κατι μεταφυσικο,δεν το γνωριζω δυστυχως...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lostris_a
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2004, 14:05:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lostris_a  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ίδιο έχω ακούσει και εγώ ότι καλύτερα να μην απαντάς
όταν ακούς να σε καλούνε.
Δεν μπορώ να απορρίψω την άποψη ότι μπορεί και να είναι
ένα παιχνίδι του μυαλού (και για να λέω και την αλήθεια το
προτιμώ), αλλά πως να το περιγράψω δεν είναι ψιθύρισμα
κάτι που νομίζεις ότι μάλλον άκουσες,
είναι έντονο όπως όταν ακούς κάποιον να σε φωνάζει.
και είναι κάπου κοντά σου.
Η φωνή είναι αντρική και την έχω ακούσει σε στιγμές
που είμαι χαλαρωμένη αλλά και όταν πάει να με πάρει ο
ύπνος, και όποτε μου έχει συμβεί δεν δίνω σημασία
γιατί το σίγουρο είναι πως αν μπω στην διαδικασία να το
αναλύσω (τις περισσότερες φορές ήμουνα μόνη μου)
όχι μόνο δεν θα κλείσω μάτι αλλά
θα τρομοκρατηθώ και αποκλείετε να ξαναμείνω μόνη
στο σπίτι.

Φιλικά Μάιρη

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

madmax
Μέλος 2ης Βαθμίδας


163 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2004, 15:40:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους madmax  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα και παλι παιδια...

ενδιαφερουσες οι τελευταιες αποψεις, να το τονισω...

Ακουστε τον εξης συλλογισμο και παρακαλω σχολιαστε μου:

(ενα γεγονος πρωτα) Ο πατερας μου οταν ηταν 16 χρονων στο χωριο του εβαζε στοιχηματα με φιλους του οτι θα κοιμοταν στο νεκροταφειο οπως και κοιμηθηκε και ολα πηγαν μια χαρα απ οτι μου ειπε..Δεν ειναι ουτε "ατρομητος" ουτε κατι τετοιο αλλα σκεπτομαι οτι αν δεν κατσεις να ψαξεις ,να ερευνησεις, να διπλοτσεκαρεις τις παραμετρους καποιου ενδεχομενου στο μυαλο σου (οχι αναγκαστικα να εισαι δεισιδαιμων) τοτε εχεις και αυτο που λεμε "αγνοια κινδυνου"..Αν πχ παρεις το αυτοκινητο και μπεις "του σκοτωμου" σε μια επικινδυνη στροφη ετσι επειδη σου τη βαρεσε, αν το ειχες καλοσκεφτει τοτε ισως να μη το εκανες..Για να μη μακρυγορω, πιστευω οτι αν σε διακατεχει μια γενικη /αρνηση/ σε τετοια θεματα ουτε καν θα δωσεις σημασια ενω καποιος που ψαχνεται μπορει να κατσει να κανει διατριβη πανω στο θεμα...

Τελικα ισως οι "φωνες" (χωρις αυτο που θα πω να ειναι και θετικο) να /επιλεγουν/ τους ακροατες τους...Να "μετρουν" τον ψυχισμο τους πριν κανουν την επαφη (η οπως αλλιως λεγεται)


Ο ΝΕΟΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ
Ο ΑΝΩΡΙΜΟΣ ΩΡΙΜΑΖΕΙ
Ο ΑΔΑΗΣ ΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ
Ο ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ ΞΕΜΕΘΑ.
ΟΜΩΣ Ο ΒΛΑΞ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ...

Edited by - madmax on 13/05/2004 15:44:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΨΥΧΗ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


173 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2004, 16:24:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΨΥΧΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΣ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΑΠΕΙ ΕΝΑ ΣΧΕΤΙΚΟ ΑΝΕΚΔΟΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ....

ΓΙΑΤΡΕ ΜΟΥ ΑΚΟΥΩ ΦΩΝΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΝΕΝΑΝ

( ΓΙΑΤΡΟΣ ) ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ ΣΑΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ?

ΟΠΟΤΕ ΜΙΛΑΩ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑΤΡΕ ΜΟΥ


ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΥΣΙΑΣ ΤΩΡΑ

ΤΟ ΞΕΘΑΨΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΝΗΜΗ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΑ

ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ

ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΤΗ ΜΙΑ ΜΟΝΟ

ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΓΥΡΙΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ

ΕΙΠΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΞΑΝΑ

ΕΜΟΙΑΖΕ ΑΡΧΙΚΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΠΗΓΗ

ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΗΤΑΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ ΤΕΛΙΚΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

madmax
Μέλος 2ης Βαθμίδας


163 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 01:12:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους madmax  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιχνιδια του μυαλου, της φαντασιας..
Παλιοι γνωστοι, συγγενεις...
Δαιμονες
Αγγελοι

Αργα η γρηγορα ξερω οτι θα επανελθουν οι φωνες (μπρρρ)

Ποιους θα πρωτακουσουμε;

Υπαρχει τροπος (ασφαλης εννοειται) για την αναγνωριση τους;

αναμενω βοηθεια

Ο ΝΕΟΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ
Ο ΑΝΩΡΙΜΟΣ ΩΡΙΜΑΖΕΙ
Ο ΑΔΑΗΣ ΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ
Ο ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ ΞΕΜΕΘΑ.
ΟΜΩΣ Ο ΒΛΑΞ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 02:56:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!!!ΩΡΑΙΟ ΘΕΜΑ.....ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΩΝΕΣ.....ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΣΕΣ!!ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΞΑΠΛΩΝΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΣΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΜΟΥ ΑΚΟΥΩ ΑΝΑΣΕΣ ΣΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ....ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΒΑΡΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΛΤΑΡΩ....ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΚΟΥΩ...ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΚΑΤΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ..ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΤΟ ΔΙΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ..!!!ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΕΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΕΔΙΝΑ ΣΗΜΑΣΙΑ (!!!) ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΤΙΣ ΑΚΟΥΓΑ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΑ ΝΑ ΔΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ Κ ΤΕΛΙΚΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΜΟΥ ΔΗΛ ΑΝ ΣΗΚΩΣΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ ΤΙΠΟΤΑ!!ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?

georgetteΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

madmax
Μέλος 2ης Βαθμίδας


163 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 15:57:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους madmax  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καποια δευτερη γνωμη ζητησες φιλε μου;

ειναι αρκετα "βαρυ" σα γεγονος και αρκετα τρομακτικο μπορω να πω...

Εσυ τι υποθετεις;

Ο ΝΕΟΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ
Ο ΑΝΩΡΙΜΟΣ ΩΡΙΜΑΖΕΙ
Ο ΑΔΑΗΣ ΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ
Ο ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ ΞΕΜΕΘΑ.
ΟΜΩΣ Ο ΒΛΑΞ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros_p
Μέλος 1ης Βαθμίδας


104 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 17:10:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν σε κοροϊδεύω, αλλά μήπως ακούς τον εαυτό σου? Εννοώ ότι αν ξαπλώσει κανείς πλάγια ή μπρούμυτα, ακούει από το αυτί του τον σφυγμό του, ο οποίος όταν είναι έντονος, μοιάζει αρκετά με ανάσα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

inandabove
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 17:57:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους inandabove  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος inandabove  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ασχετο με τις φωνές, αλλά σχετικό με τις ενδείξεις μιας παρουσίας, που όμως δεν φαίνεται πουθενά..:

Πριν ένα χρόνο περίπου, τέτοιο καιρό, ετοιμαζόμουν να ανοίξω την κύρια είσοδο της πολυκατοικίας. Κανείς τριγύρω, μόνο η συγκατοικός μου στα αριστερά μου. Καθώς σκύβω το κεφάλι να βγάλω τα κλειδιά απ' την τσάντα, βλέπω με την άκρη του ματιού μου έναν άνδρα να πλησιάζει απ' τα δεξιά, σαν να πάει κι αυτός να ανοίξει την πόρτα..Επειδή την εποχή εκείνη έμενα σε μια σχετικά κακόφημη περιοχή του Λονδίνου, και πρόσεχα πολύ ποιος με πλησιάζει, τινάζομαι απότομα προς τα πίσω για να απομακρυνθώ. Η φίλη μου με κοιτάζει παραξενεμένη και τρομοκρατημένη ταυτόχρονα. Γυρνάω δεξιά...άφαντος ο κύριος...Τεσπά, αφού ανεβήκαμε τα σκαλιά πέντε-πέντε και μπήκαμε στο διαμέρισμά μας, η συγκάτοικός μου μού λέει..."Δεν ξέρω τι έπαθες, αλλά είδα μια σκιά δίπλα σου".
(Just for the record, το να νιώσω ένα αεράκι δίπλα μου άνευ λόγου και αιτίας, ή να νομίζω ότι είδα κάτι με την άκρη του ματιού μου, το χω πάθει πολλές φορές και γνωρίζω πόσο συνηθισμένο είναι. Το να δω, όμως, έναν άνδρα, με χαρακτηριστικά προσώπου κλπ, the full works, να νιώσω την ανάσα του και να αντιλαμβάνομαι πλήρως εκείνη τη στιγμή ότι ένας άνθρωπος, με σάρκα και οστά, στέκεται δίπλα μου, πρώτη φορά μου συνέβη!!).

Sorry MADMAX αν ξέφυγα λίγο από το θέμα, μιας και φωνή (πάλι καλά, δλδ...)δεν άκουσα..

Edited by - inandabove on 14/05/2004 21:42:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

madmax
Μέλος 2ης Βαθμίδας


163 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 18:15:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους madmax  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μεσα η εξω απο το θεμα φιλε μου λιγη σημασια εχει, αφου το να νιωθεις μια παρουσια διπλα σου η οποια δεν ειναι εκει κατα το γυμνο ματι, τοτε... "κατι τρεχει με τη Μαιρη"...

Το μελλον θα δειξει, ελπιζω να αντεπεξελθουμε ολοι οι "παθοντες" με τον καλυτερο τροπο...

Ο ΝΕΟΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ
Ο ΑΝΩΡΙΜΟΣ ΩΡΙΜΑΖΕΙ
Ο ΑΔΑΗΣ ΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ
Ο ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ ΞΕΜΕΘΑ.
ΟΜΩΣ Ο ΒΛΑΞ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

best-guy
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 18:53:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους best-guy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΗΣΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ. ΖΩΝΤΑΝΟΣ ΕΦΙΑΛΤΗΣ!!!ΒΟΗΘΕΙΑ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimitris2
Πλήρες Μέλος


1364 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 01:11:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimitris2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πιστεύω ότι είναι μερικά άτομα περισσότερο προικισμένα με διαίσθηση απ ότι άλλα. Αυτό δεν είναι κακό.
Οπως επικοινωνούμε με το στόμα , έτσι και μερικά άτομα που βρίσκονται μακριά επικοινωνούν με τη διαίσθηση. Η διαίσθηση είναι ένα είδος ραντάρ που όσοι τό έχουν πιάνουν πράγματα που άλλοι δεν τα καταλαβαίνουν. Δηλαδή είναι σαν να αισθανόμαστε κάτι και να λέμε: γιατί το βλέπω μόνο εγώ? -Μα γιατί έχεις μάτια , την εκτη αίσθηση.
Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να αντιμετωπίζουμε τα πράγματα με ταπείνωση σαν να μην έγινε τίποτε, και να μη δίνουμε σημασία όπως κάνουν και οι υπόλοιποι που δεν "βλέπουν" .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 01:45:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΒΑΣΗ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΗΛΕΠΑΘΕΙΑ!!! ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΕΝΑΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΝΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΝΕ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ ΤΟΤΕ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΙΣ ΑΚΟΥΣΕΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΠΕΙΤΕ ΕΝΑ ΝΑΙ Η ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΠΙΧΗΡΗΣΕΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΣΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΙ ΣΥΝΕΒΗ!?! ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΝΕΥΜΑ Η ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ!?! ΟΠΟΤΕ ΙΣΩΣ ΑΠΛΑ ΑΠΑΝΤΩΝΤΑΣ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΕΓΩ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ!!!
ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΙ ΘΑ ΣΕΜΒΕΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ!!!
ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ
C ΥΑ DUDES!?!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iaira
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
134 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 07:21:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα...
σχετικά με το θέμα που άνοιξε ο madmax, έχω ακόύσει και από άλλα άτομα , ότι ακούνε να φωνάζουν το ονομά τους , την στιγμή που κανείς άλλος δεν είναι το σπίτι. Μου έχουν πει ότι δεν έιναι κάτι κακό.
Όσο για μένα, έχω ακούσει και εγώ "φωνές" από το πουθενά, μάλιστα μία φορά είχα ξυπνήσει από αυτές και καθόμουν στο κρεββάτι μέχρι η φωνή να σταματήσει μετά από περίπου 30 με 40 δευτερόλεπτα, όπως χαμηλώνουμε τη φωνή στο ραδιόφωνο.
Ποιος ξέρει... φωνές από άλλη διάσταση; παιχνίδι του μυαλού ; μπορεί...
Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν είναι η φαντασία μας...
Φιλικά...

...να είσαι καλός... ο κάθε άνθρωπος που συναντάς δίνει τη δική του σκληρή μάχη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 17:42:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!!
ΛΟΙΠΟΝ,madmax ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΡΕΘΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗ ΕΚΠΛΗΞΗ!ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ...!ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΧΕΙ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ!!
stavros_p ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΡΑΤΑΓΑ ΤΗΝ ΑΝΑΣΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΩ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΣΙΓΑ..ΟΠΩΣ ΜΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΑΝΑΣΑ!!!!!
ΚΑΜΙΑ ΓΝΩΜΗ?

georgetteΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

madmax
Μέλος 2ης Βαθμίδας


163 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2004, 16:50:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους madmax  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το μονο που μπορω να πω για ολα αυτα τα περιστατικα ειναι οτι (σχετικα και με ενα αλλο topic)

α. δεν πιστευω να ειναι "φυλακες αγγελοι" γιατι λογικα δε θα ηθελαν να μας τρομαξουν η να μας ανησυχησουν

β. η ψυχραιμια μας τη δεδομενη στιγμη ειναι οτι πιο σημαντικο, εκαι ειναι το κλειδι για μενα, μαζι με το "ανοικτο μυαλο"

γ. αν πραγματι ηταν καποιες κακες οντοτητες και επενεβησαν οι φυλακες αγγελοι του καθενος και τις εδιωξαν, αυτο ειναι πολη καθησυχαστικο...

δ. δεν ξερω πραγματικα αν θα ηθελα να σταματησει να μου συμβαινει η να το ακουσω αλλη μια φορα (αν και η περιεργεια σκοτωσε τη γατα)


Ιδωμεν...

Ο ΝΕΟΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ
Ο ΑΝΩΡΙΜΟΣ ΩΡΙΜΑΖΕΙ
Ο ΑΔΑΗΣ ΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ
Ο ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ ΞΕΜΕΘΑ.
ΟΜΩΣ Ο ΒΛΑΞ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2004, 16:08:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ madmax ΓΙΑΤΙ ΖΗΤΑΣ ΣΥΓΝΩΜΗ ??????
Ο ΧΩΡΟΣ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΤΟΥΜΕ "OΛΟΙ ΜΑΣ" ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΑΣ ,ΤΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΒΙΩΜΑΤΙΚΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΑΣ.

ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΙΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΟΣΤΡΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤ' ΑΡΧΑΣ ΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΦΥΣΙΚΗ ΕΞΗΓΗΣΗ.

ΙΣΩΣ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ Η ΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΕΔΙΝΕ ΜΙΑ ΠΡΩΤΗ ΕΞΗΓΗΣΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ.

ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΞΗΓΗΣΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΛΕΓΟΜΕΝΗ "ΨΥΧΑΚΟΗ".
ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΜΥΣΤΙΚΙΣΤΕΣ / ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΕΣ ΩΣ ΦΩΝΕΣ / ΟΜΙΛΙΑ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΟΝΤΟΤΗΤΕΣ.

ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΒΡΩ ΑΛΛΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ KAI EAN ΕΧΩ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ madmax.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

billys
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2004, 16:47:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους billys  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διάβασα τις απόψεις ολονών και θέλω να δώσω μια άλλη πιθανή εκδοχή για το θέμα αυτό.
Μια φορά όταν έβλεπα τηλεόραση ήμουνα χαλαρός όπως ποτέ και την στιγμή εκείνη ακούω τον αδελφό μου να με φωνάζει πάω στο δωμάτιό του και τον βλέπω στην ίδια κατάσταση που ήμουνα και εγώ του ρωτάω γιατί με φώναξε και μου είπε πως δεν με φώναξε αλλά ήθελε να με φωνάξει απλώς είχε χαλαρώσει τόσο πολύ που βαριότανε.
Το ίδιο μπορεί να συμβαίνει με τις φωνές.
Όταν βρισκόμαστε σε ιδιαίτερες καταστάσεις (ξαπλωμένοι και πάμε να κοιμηθούμε ή ήδη κοιμησμένοι) μπορεί να επικοινωνούνε κάποιοι άνθρωποι μαζί μας χωρίς να το καταλαβαίνουν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy