ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΨΥΧΕΣ ? ΚΑΝΤΕ ΕΝΑ TEST!!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΨΥΧΗ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


173 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 12:37:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΨΥΧΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ 1
ΟΙΚΕΓΕΝΕΙΑΚΗ ΦΙΛΗ ΕΤΩΝ 65 ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙ...
ΗΜΟΥΝΑ ΣΠΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΓΓΟΝΟ ΜΟΥ ΕΤΩΝ 5
Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΗΛΑΔΗ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΑΠΕΒΙΩΣΕ ΠΡΙΝ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ
Ο ΜΙΚΡΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΧΑΛΙ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΧΑΖΕΥΩ ΕΝΩ ΠΕΡΝΩ ΚΑΦΕ ΜΕ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ
ΞΑΦΝΙΚΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΠΕΤΑΓΕΤΕ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΓΚΑΛΙΑΖΕΙ ( ΚΑΤΙ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΜΑΤΙΑ ) ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΚΑΘΕΤΕ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΠΟΛΥΘΡΟΝΑ
ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΠΠΟΥ ΠΑΠΠΟΥ
ΕΚΠΛΗΚΤΗ Η ΓΙΑΓΙΑ ΤΟΝ ΡΩΤΑΕΙ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ
ΚΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΑΤΑΡΑΧΟΣ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΟΤΙ ΧΑΡΗΚΕ ΠΟΥ ΕΙΔΕ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΚΑΝΕ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ...
ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΕΔΩ ΟΤΙ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΥΠΗΡΞΕ Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΠΟΛΥΘΡΟΝΑ ΤΟΥ ΠΑΠΠΟΥ

ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ 2
ΦΙΛΙΚΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΟΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΜΟΝΙΜΗ ΚΑΤΟΙΚΙΑ ΤΟΥΣ
ΩΡΑ 23 00 ΠΕΡΙΠΟΥ
ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΗΛΙΚΙΑΣ 12 ΕΤΩΝ ΠΕΤΑΓΕΤΑΙ ΕΞΩ ΣΤΟΝ ΚΗΠΟ ΚΑΙ ΦΩΝΑΖΕΙ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΝΑ ΔΟΥΝ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΗ ΓΙΑΓΙΑ
ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΝΑΣΤΡΟ ΟΥΡΑΝΟ
ΑΠΟΡΗΜΕΝΟΙ ΞΑΝΑΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΕΝΩ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΠΙΜΕΝΕΙ
ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 5-10 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ
Η ΕΙΔΗΣΗ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΚΕΡΑΥΝΩΝΕΙ
Η ΓΙΑΓΙΑ ( ΕΤΩΝ 68 ) ΑΠΕΒΙΩΣΕ ΞΑΦΝΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΣΧΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΙ Η ΝΑ ΝΟΣΗΛΕΥΕΤΑΙ


ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΤΕΣΤ
ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΕΟΓΕΝΗΤΟ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ Η ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ
ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΧΑΘΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΣΥΓΓΕΝΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΠΧ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ
ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΟΥ ΑΠΟΛΕΣΘΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ( ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ) ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ 4-5 ΕΤΩΝ
ΤΟΤΕ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕ ΤΟΥ 5-6 ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΩΝ ΑΤΟΜΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΔΕΙ ΠΟΤΕ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΘΑ ΣΥΓΚΑΤΑΛΕΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΟΥ ΠΑΠΠΟΥ
ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΠΕΙΤΕ ΤΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΔΕΙΞΕΙ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΤΟΥ

ΘΑ ΕΚΠΛΑΓΗΤΕ ΜΕ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ !!!

ΤΩΡΑ ΩΦΕΙΛΕΤΕ ΣΤΗΝ ΑΘΩΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΨΥΧΗΣ Η ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ.............
ΑΓΝΩΣΤΕ ΑΙ ΒΟΥΛΑΙ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ


elenaki
Νέο Μέλος

Cyprus
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 16:30:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΨΥΧΗ αυτό το test το έχεις δοκιμάσει??????? Αν ναι ποια ήταν τα αποτελέσματα μπορείς να μας πεις, καθώς επίσης και σε ποιον το δοκίμασες???

elenixΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

inandabove
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 17:21:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους inandabove  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος inandabove  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη Ψυχή,

Πράγματι πολύ ενδιαφεροντα τα όσα περιγράφεις. Αλλά φίλη μου, το τεστ σου είναι λίγο δύσκολο στην πράξη..ποιός θα περιμένει 4-5 χρόνια?Και ποιός θα είναι ακόμα εδώ στο forum για να μας πει τα αποτελέσματα? Σε παρακαλώ, μην δεις την ένστασή μου σαν ειρωνία, απλά θέλησα να το επισημάνω με πέρα ως πέρα φιλική διάθεση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Girtos
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
617 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 18:05:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Girtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΦΙΛΗ ΨΥΧΗ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟ ΦΙΛΟ INANDABOVE.


gKΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fthanos
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 20:24:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fthanos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ... Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΑΠΕΒΙΩΣΕ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΘΩ(ΟΤΑΝ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ 15 ΧΡΟΝΩΝ)...ΑΠΟ ΠΑΝΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΝΙΩΘΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΠΟΤΕ...ΤΟ ΞΕΡΩ ΒΑΘΙΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΦΥΛΑΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ Σ'ΑΥΤΟ...


let the angel rise in you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ant-mi
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 21:19:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ant-mi  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Ant-mi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα 2 περιστατικά είχαν πραγματικά μεγάλο ενδιαφέρον. Το τεστ είναι όμως λίγο "απάνθρωπο". Έστω δεν πιάνει: το να αφήσει κάποιος το παίδι του να μην ξέρει πως και ποιος ήταν ο παππούς ή η γιαγια του μόνο και μόνο για να κάνουμε ένα τεστ και να ικανοποιήσουμε την περιέργειά μας δεν είναι και ό,τι καλύτερο...

Όποιος διστάζει να πει αυτό που σκέφτεται, καταντάει να σκέφτεται μόνο αυτό που δε διστάζει να πει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 21:38:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΑΠΛΩΣ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΠΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΕΝΩ ΑΛΛΟΙ ΟΧΙ.
ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΠΟΥ ΞΑΝΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΝ ΕΙΧΕ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΕΣ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΤΙΣ ΧΑΝΟΥΝ Π.Χ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΙΧΟΥΣ Κ.Τ.Λ

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 22:50:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H κόρη μου αν και 17 μηνών παίρνει το φωτογραφία του νεκρού μου πατέρα και δείχνοντάς τη με το δαχτυλάκι της φωνάζει παππού-παππού...
Παίρνει την κορνίζα αγκαλιά και της δίνει φιλάκια...
Δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι κανείς δεν έχει μιλήσει στο παιδί για το ποιός είναι αυτός στη φωτογραφία μέχρι τη στιγμή που εκείνο αναφέρθηκε σε αυτή.


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 01:19:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΣΤΟ ΟΤΙ ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ!?! ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΩΣ Ο ΦΟΒΟΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΣΥΝΙΔΙΤΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΓΟΝΟΥΣ ΜΑΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΗΛΕΚΤΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΒΓΑΙΝΕ ΑΟΠ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΑΓΚΑΙΟ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΒΓΑΙΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΕΝΤΟΝΕΣ ΦΟΒΙΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΣΚΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΡΜΗΝΕΥΟΥΝ ΩΣ ΞΩΤΙΚΟ Η ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΥΤΟΣ Ο ΦΟΒΟΣ ΤΟΥ ΑΓΝΩΣΤΟΥ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΑΓΜΕΝΣ ΒΑΘΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΥΠΟΣΥΝΙΔΙΤΟ ΜΑΣ ΑΛΛΩΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΞΩΤΙΚΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΤΙΣ ΝΥΧΤΕΣ?!?
ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΑΠΟΨΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΝ ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ!?!?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rathamanthes
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2004, 08:17:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rathamanthes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...Το κοριτσάκι ζητούσε να το αφήσουν για λίγο μόνο του με το νεογέννητο αδελφάκι του. Οι γονείς του φοβούμενοι μη του κάνει κάτι από ζήλεια δεν το άφηναν. Μετά από παρακάλια και κλάματα αποφάσισαν να την αφήσουν και την παρακολουθούσαν κρυφά από την πόρτα, το κοριτσάκι πλησίασε στην κούνια του νεογέννητου έσκυψε από πάνω του και ρώτησε "Μωράκι πως είναι να μιλάς με το Θεό γιατί έχω αρχίσει να το ξεχνάω"...

Από "Το μυστικό ταξίδι του ειρηνικού πολεμιστή" του Dan Millman.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΨΥΧΗ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


173 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2004, 14:40:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΨΥΧΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΛΛΟ ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΚΙ ΑΛΛΟ ΨΥΧΗ
ΤΟ ΤΕΣΤ ΤΟ ΕΝΑΝΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ
ΔΕΝ ΘΑ ΕΝΟΧΛΗΘΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ
ΟΥΤΕ ΘΑ ΣΤΕΡΗΘΕΙ ΓΝΩΣΗ
ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΤΕ
ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ 4-5 ΧΡΟΝΙΑ
ΑΛΛΑ 2-3
ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΔΥΟ Η ΔΕΝ ΘΑ ΜΙΛΑΕΙ
ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΚΙ ( ΑΡΓΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ )
Η ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙ ( ΤΟ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ )
Η ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΟΛΥΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ
ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΔΟΚΙΜΗ ΘΑ ΠΕΙΣΕΙ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ
ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙ
ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΤΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΦΙΛΙΚΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΠΟΥ ΝΑ ΠΛΗΡΕΙ ΤΑ ΗΛΙΚΙΑΚΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ
ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ ΤΟΥ
ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

Υ.Γ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΟΥΤΟΥ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dairymary
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 01:27:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dairymary  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος dairymary  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ,ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΠΟΣΟΣ ΚΑΙΡΟΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ.Ε ΛΟΙΠΟΝ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΤΑ 2 ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟ ΦΙΛΟ ΑΝΤ-ΜΙ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΤΕΣΤ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ "ΑΠΑΝΘΡΩΠΟ".ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ Η ΑΠΟΨΗ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΨΥΧΕΣ ΕΧΕΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΚΑΘΑΡΑ ΑΠΟ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΑΥΘΟΡΜΙΤΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΤΑ ΔΙΑΚΡΙΝΕΙ,ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΕΤΣΙ.ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΔΙΣΤΑΖΟΥΝ ΝΑ ΠΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑΝ ΕΝΩ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΝΗΛΙΚΑΣ ΘΑ ΔΙΣΤΑΣΕΙ.ΘΑ ΧΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ "ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ" ΟΠΟΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ.ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΟΤΙ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΨΥΧΕΣ.ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΘΑ ΤΗΝ ΒΙΩΣΟΥΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 11:50:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς όρισες dairymary στην παρέα μας
Εχεις δίκιο στο σκεπτικό σου...οι ενήλικοι προσπαθούν να εξηγήσουν τα πάντα με τη λογική κάτι που τα παιδιά δεν κάνουν σε τόσο μικρή ηλικία και γι΄αυτό μοιράζονται αυτές τις εμπειρίες τους με τους άλλους...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mystictear
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2004, 00:17:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mystictear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι εμενα ειναι η πρωτη μου φορα που γραφω σε forum αν και ειναι καποιος καιρος που παρακολουθω καποιες συζητησεις,ολες εξισου ενδιαφερουσες...Θα ηθελα να καταθεσω κατι σαν δικη μου εμπειρια, την οποια ακομη βιωνω,παρα τα 19 χρονια της ηλικιας μου...
Υπαρχουν στιγμες,οι οποιες στο παρελθον ηταν σαφψς περισσοτερες,οπου νιωθω ριγος να διαπερνα το σωμα μου και να ανατριχιαζω ολοκληρη...τοτε κλεινω τα ματια και σαν να νιωθω κατι περισσοτερο..κι η καρδια μου κτυπαει με πιο γρηγορο ρυθμο..Δε νομιζω να ειναι απο φοβο..
Υποθετω οτι υπαρχει πιθανοτητα να ειναι οι παρουσιες που πλανιονται γυρω μου..Δεν μπορω να πω με σιγουρια...Ομως ελπιζω να μην σταματησω ποτε να το νιωθω...
Και κατι ακομη...καποιες αλλες φορες που κοιμαμαι...η κοιμαμαι ελαφρια...νιωθω εντονα καποιον να με παρακολουθει και μολις ανοιξω τα ματια μου αντικριζω κατι σαν σκιες απο ενεργεια αν μπορω να το περιγραψω ετσι καλα....
Αυτα προς το παρον..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΨΥΧΗ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


173 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2004, 16:01:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΨΥΧΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΣΥΝΑΝΤΑΩ ΣΥΧΝΑ ΚΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΦΟΒΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΤΟ ΠΟΣΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΙΝΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΣΤΟ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ Ο ΠΕΡΙΓΥΡΟΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΧΟΛΙΑΣΟΥΝ
ΤΟ ΘΕΩΡΟ ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΖΕΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΤΟ ΛΕΩ ΕΥΘΕΩΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΔΙΟΛΟΥ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕ ΣΧΟΛΙΑΣΟΥΝ
ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΑΜΑ ΔΩ ΚΑΙ ΧΛΕΥΑΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΧΕΣ...
ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΧΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟΥ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΕΣ
ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΟΜΩΣ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΜΑΣ ΑΠ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΗ ΦΟΒΙΑ ΣΤΟ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΟΞΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΧΕΣΕΩΝ ΚΛΠ
ΟΛΟΙ ΓΡΙΦΟΥΣ ΚΑΙ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΑ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΠΛΑΝΟΝΤΑΙ
ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΕΣΥ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΤΗ ΣΩΣΤΗ ΕΡΜΗΝΙΑ
ΠΟΥ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΚΛΠ
Ο ΣΥΧΩΡΕΜΕΝΟΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ
ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΟΛΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΜΑΥΡΟ ΑΝ ΕΣΥ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΑΣΠΡΟ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΕΣΑΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ
ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΣΕ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ
ΔΥΝΑΜΩΝΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ
ΚΡΙΜΑ ΠΑΝΤΟΣ ΠΟΛΥ ΚΡΙΜΑ
ΣΗΜΕΙΑ ΤΩΝ ΚΑΙΡΩΝ ΦΙΛΟΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟΙ ΚΑΙ ΠΥΛΑΓΩΓΟΙ
ΚΑΙ ΓΩ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΙΑΠΡΕΨΑΜΕ ΣΤΟ ΖΩΙΚΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΝΟΟΥΜΑΣΤΕ.............
ΠΑΜΕ ΟΛΟΤΑΧΩΣ ΓΙΑ ΒΑΒΕΛ ΑΠ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ
ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΕΤΣΙ

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mystictear
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2004, 21:37:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mystictear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πριν απο 2 ωρες περιπου εφυγε απο το σπιτι μου μια φιλη μου, με την οποια ειχα μια πολυ ενδιαφερουσα συζητηση...
Μου ειπε οτι καποτε ειδε στο ονειρο της τη γιαγια της, την οποια δεν γνωρισε και την τρομαξε τοσο που αρχισε να ουρλιαζει και η γιαγια της αντεδρασε κλεινοντας της το στομα...κι οσο περνουσε η ωρα εκεινη συνεχισε να ουρλιαζει μεχρι που τελικα ξυπνησε...Αυτο το ονειρο δεν επαναληφθηκε αλλα η ιδια νιωθει συνεχως παρουσιες γυρω της...
Παρεπιπτοντως,εχει την ιδια ηλικια με εμενα,19 χρονων(σχετικα με το αν μονο μικρα παιδια βλεπουν καποια πραγματα που δεν βλεπουν οι μεγαλοι)...
Εγω θελησα να την βοηθησω,ωστοσο βρεθηκα στο διλημμα αν ειναι καλο να την αφησω να βρει μονη της το δρομο η οχι...
Καθως η συζητηση προχωρουσε διεκρινα στα ματια της που αλλοτε ηταν χαμογελαστα εναν φοβο που μου διαπερασε το σωμα..και ειπα απλα να την παροτρεινω να ξεπερασει το φοβο της και να την αφησω να αποφασισει μονη της για τον αν θα ακουσει ισως τι εχει να της πει η γιαγια της σε ενδεχομενη επομενη επισκεψη...Δεν ηθελα να το συνεχισω προκειμενου να μην την επιρρεασω καθολου..ωστοσο εδειξε ενα ενδιαφερον που με εκανε να της αναφερω καποια απο αυτα που διαβασα εδω αλλα κι εζησα κι εγω και αλλοι γνωστοι μου..προσπαθωντας παντα να την ελαφρινω απο τον φοβο της και υπενθυμιζοντας της οτι οποια αποφαση κι αν παρει δεν πρεπει να την επιρρεασω καθολου..
Εφυγε απο το σπιτι μου αρκετα ξαλαφρωμενη...υποθετω πως οταν θα ειναι ετοιμη θα μου πει τι αποφασισε τελικα...Ελπιζω να την βοηθησα και να μην επραξα εις βαρος της...
Αυτα για τωρα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bodark
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2004, 19:26:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bodark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητη ψυχη.

Πιστευω σε αυτο που λες και μαλιστα θα σου πω μια δικια μου εμπειρια σχετικα με το θεμα.

Πριν απο τρεις μηνες ειχε πεθανει η αδερφη της γιαγιας μου και ο εγγονος της που ζουσε στην Κομοτηνη (η γιαγια του στην Πτολεμαιδα) ηταν 2 χρονων, λοιπον δεν την ειχε δει ποτε την γιαγια του, λογω αποστασεων, αναγκαστικα επρεπε να πανε στην κηδεια της.
Τοτε λοιπον, το παιδι αυτο κατα την διαρκεια του ταξιδιου προς Πτολεμαιδα, ξαφνικα το παιδι αυτο αρχιζει και φωναζει: γιαγια, γιαγια!!! Δεν κοιμοταν αλλα καθοταν και ελεγε συνεχεια γιαγια για 10 λεπτα.

Αυτα!

------------
Αν δεν μπορω να κανω κατι καλο για αυτον τον κοσμο, τοτε δεν αξιζω να ανοικω σε αυτον.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2004, 21:15:56  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα έλεγα χωρίς να θέλω να απορρίψω τα όσα λέγονται πως τέτοιου είδους περιστατικά είναι σίγουρα άξια προσοχής μα δεν σημαίνουν απαραίτητα πως τα παιδιά έχουν δει κάτι.. πολύ πιθανόν να έχουν ακούσει για τον παππού ή για την γιαγιά.. και να μεταφέρουν με τον δικό τους τρόπο αυτά που ακούνε ή βλέπουν..
Δεν θέλω να αποκλείσω την πιθανότητα να έχουν δει όντως ή να έχουν νιώσει με αυτό τον τρόπο αλλά σίγουρα όταν αυτά τα περιστατικά είναι μεμονομένα δεν μπορούν να λειφθούν ως κριτήρια για το αν βλέπουν ή αντιλαμβάνονται αυτό το κάτι άλλο...
Υπάρχουν πάρα πολλοί παράγοντες που μπορούν να επειρεάσουν ένα παιδί ή και έναν μεγαλύτερο σε ηλικία άνθρωπο..

Να προσθέσω επίσης σχετικά με το τεστ.. πως δεν είναι δυνατόν να απαντήσουν όλα τα παιδιά θετικά ως προς αυτό... Τώρα για εκείνα που ίσως απαντήσουν αρνητικά θα έβγαινε αμέσως το συμπέρασμα πως δεν έχουν την δυνατότητα ή την ικανότητα να δουν μα αυτό δεν μπορεί να ισχύσει απαραίτητα.. μα και για εκείνα τα άλλα παιδιά πάλι δεν μπορεί να γνωρίζει κάποιος με σιγουριά κατά πόσο μπορεί να έχει επειρεαστεί ένα παιδί και με ποιον τρόπο..

Τέλος όλα αυτά βέβαια με δεδομένο πως όντως υπάρχει αυτό το κάτι άλλο..

Αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση εμένα είναι τα περιστατικά εκείνων που βρίσκονται στο κατόφλι του θανάτου..
Επειδή τυχαίνει να έχω χάσει και τις δύο γιαγιάδες μου από σχετικά μικρή ηλικία, αυτό που έχω να πω.. όχι από δική μου εμπειρία μα της μητέρας μου, για την οποία δεν τίθεται λόγος για την αντικειμενικότητά της μιας και δεν πιστεύει στο μεταφυσικό, πως και οι δύο έβλεπαν ολοκάθαρα κάποια αγαπημένα πρόσωπα που δεν βρίσκονταν πλέον εν ζωή..
Αλλα βέβαια και σε αυτό ίσως υπάρχουν επιστημονικές εξηγήσεις..

Ευχαριστώ.. πάντα με φιλική διάθεση..

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ



Η ομορφιά απλώνεται.....
S I M O R I L .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FAME
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2004, 13:25:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FAME  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οταν ημουν μικρος εχασα τον αδερφο μου στα 4 του χρονια.οι γονεις μου λεγανε οτι ολη την ημερα εδειχνα προς διαφορα σημεια και ελεγα "να το μωλακι".καποια στιγμη στα 6 μου χρονια ελεγα "που ι μωλακι?".μετα δεν ξαναεγινε τιποτα τετειο.εγω δεν θυμαμαι απολυτως τιποτα.εκτος απ αυτο,ο τριτος μου αδερφος οταν εγινε 4 χρονων και ειδε φοτογραφια του παιδιου ειπε"ο αδερφος μου".ασχολιαστο(δεν του ειχε δειχτει καμια φοτο για να μην του συμβουν τιποτα ψυχολογικα προβληματα)

http://www.danasoft.com/sig/DJFAME.jpg

Over and out...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΨΥΧΗ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


173 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2004, 15:05:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΨΥΧΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΒΑΡΕΘΕΙ ΝΑ ΑΝΑΤΡΕΧΕΤΕ ΣΕ ΠΑΡΑΠΟΜΠΕΣ

ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ

ΑΛΛΑ .......... ΑΥΤΗ ΕΔΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ....

http://tovima.dolnet.gr/demo/owa/tobhma.print_unique?e=B&f=14177&m=H01&aa=1&cookie=

ΕΧΕΙ ΟΥΣΙΑ !

ΕΧΕΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΗ !!

ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΗ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ !!!

ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΦΙΕΡΩΣΤΕ 5-10 ΛΕΠΤΑ ΝΑ ΤΗ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΤΕ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΣΑΝ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2004, 21:48:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έκανα το πείραμα και πετυχε...εγώ νομίζω ότι τα μικρά παιδιά μπορεί να β΄λέπουν και άλλα όντα...! Γιατί όμως μόνο τα μωρά...πως χάνουν αυτή τους την ικανότητα?

Φιλικά, Νότης Σκορπιός!

Κι όμως η γη γυρίζει...!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

errietta
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
138 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2004, 14:08:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους errietta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι εγώ έχω να σας πω την ακόλουθη ιστορία που πάμπολλες φορές έγινε θέμα συζήτησης στο σόι μας, το οποίο να σημειώσω δεν είναι καθόλου οπαδός του μεταφυσικού.
Λίγους μήνες πριν πεθάνει ο θείος μου γεννήθηκαν οι δίδυμες εγγονές του που τον γνώρισαν μόνο ως μωρά μέσα από την κούνια. Υπήρξαν πάρα πολλές φορές που οι δίδυμες χαιρετούσαν τον παππού τους που "στέκεται στην πόρτα. καλά ρε γιαγιά τυφλή είσαι? δεν τον βλέπεις?" και να μένουμε όλοι κάγκελο! Ήταν μια φορά δε που η μια εκ των 2 ήταν ξαπλωμένη στο κρεβάτι της και κυριολεκτικά δεν μπορούσε να ανασάνει από τα γέλια και το αναψοκοκκίνισμα της χωρίς καν να την ακουμπάει καποιος από τους παρευρισκόμενους (και είμασταν αρκετοί). Οπότε την ρωτάει η ξαδέλφη μου και μαμά της "τι έπαθες? τι είναι τόσο αστείο?" και κυριολεκτικά πνιγμένη στα γέλια λέει η μικρή "αφού με γαργαλάει συνέχεια. πες του να σταματήσει".
"ποιος σε γαργαλάει παιδί μου?" λέει η ξαδέλφη μου
"ο παππούς ρε μαμά δε βλέπεις?"
Εννοείται ότι κανένας μας δεν έβλεπε τίποτα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alkithoe
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
54 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2004, 15:48:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alkithoe  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Alkithoe  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Alkithoe  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Alkithoe  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Errieta, ανατρίχιασα με αυτό που είπες... Πιστεύω πως τα μικρά παιδια έχουν περισσότερες ικανότητες απο τους μεγαλύτερους και απλα οπως μεγαλόνουνε τις χάνουν επειδί δεν τις χρησιμοποιούν..
Πρόσφατα παρατήρησα την μικρή μου ξαδερφουλα που ειναι δυο χρονών.. Την ειχαμε βάλει μεσα στην κουνια, και χωρις κανεις να της μιλάει και να ασχολείτε με αυτη, άρχισε να γελάει και να πετάει τα κουκλάκια της προς μια συγκεκριμένη κατευθυνση, όπως ακριβώς κάνει και όταν εγω πχ την κάνω να γελάει και την πειράζω. Η θεια μου απαντησε "Το κάνει συνέχεια.. γελάει μονη της, μωράκι ειναι!!!"
Ισως ηθελε απλα να μας τραβίξει την προσοχή.. Αλλα το παράξενο ηταν πως αντιδρούσε σα να ειχε καποιον μπροστα της, και το καταλάβαινες αυτο γιατι τα ματια της ηταν "καρφωμένα" στο ίδιο σημειο σηνέχεια.

Αυτα..

Φιλικά,
Τζο.

Going Under..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

errietta
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
138 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2004, 16:32:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους errietta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Alkithoe, κι εγώ πιστεύω πως τα παιδιά λόγω αθωότητος μπορούν να δουν περισσότερα πράγματα από τους ενήλικες. Πολλοί υποστηρίζουν πως βλέπουν την αύρα γύρω από τα άτομα που κοιτάνε. Έχει παρατηρήσει κανείς το βλέμμα ενός μωρού? ακόμη και νεογέννητου? εγώ το παρατήρησα και ποτέ κανένα μωρό δε μου έδωσε την εντύπωση ότι δεν καταλαβαίνει. Το αντίθετο βασικά. Πάντα μου δημιουργούσε την εντύπωση του παντογνώστη, εκείνου που κρατά μέσα του όλες τις απαντήσεις. Πιστεύω πως γεννιόμαστε με όλη τη γνώση μέσα μας και την ξεχνάμε όπως μεγαλώνουμε. Χάνουμε την επαφή μας με την πηγή από όπου εξαρχής ήρθαμε σε αυτόν τον κόσμο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alkithoe
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
54 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2004, 17:01:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alkithoe  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Alkithoe  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Alkithoe  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Alkithoe  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Εrrieta συμφωνω απολυτα μαζί σου.. Ναι το 'χω προσεξει το βλέμα τους και μου περνάνε απο το μυαλό ακριβως αυτά που είπες..
Μπορει να χανουμε την επαφη με την πηγη οσο μεγαλώνουμε αλλα με την αναζήτηση μπορουμε να την ανακτησουμε.. Οι γνώσεις δε χάνονται, απλα χρειάζομαστε βοήθεια για να τις ξαναθυμηθουμε..

Φιλικά,
Τζο.

Going Under..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2004, 11:22:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ ψυχή μου... "ζέστανες" την ψυχή μου μ' αυτό σου το μήνυμα. Και φυσικά και οι υπολοιποι φίλοι που έγραψαν διάφορα περιστατικά.

Εγώ το μόνο που θα πω, είναι ότι πιστεύω με όλη μου την καρδιά ότι τα μικρά παιδιά βλέπουν ψυχές.

Θυμάμαι ότι όταν έχασα την μαμά μου (ήμουν 7) για ένα μεγάλο διάστημα την ένιωθα & έβλεπα διάφορα περίεργα. Ειδικά την ξαδέρφη μου (ήταν 5) την επισκεπτόταν πολύ-πολύ συχνά....

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~

Edited by - oneiric1 on 23/06/2004 11:23:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alkithoe
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
54 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2004, 13:24:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alkithoe  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Alkithoe  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Alkithoe  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Alkithoe  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Τι περιεργα φίλη oneiric1 ? Αν επιτρεπετε φυσικα!

Φιλικά,
Τζο.

A reason 2 start over new 'n' the reason is u..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2004, 14:24:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλίμονο Τζο!

Κάτι συγκεκριμένο που θυμάμαι πολύ έντονα είναι ότι είδα ξεκάθαρα την ντουλάπα του δωματίου της ν' ανοίγει, να παραμένει για 5-6 δευτερόλεπτα σ' αυτή την θέση και μετά να κλείνει και πάλι μόνη της... ήταν συγκλονιστικό για ένα παιδί 7 ετών...

Τα βήματα επίσης που ακούγαμε ήταν κάτι το ασύλληπτο....!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alkithoe
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
54 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2004, 14:44:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alkithoe  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Alkithoe  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Alkithoe  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Alkithoe  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Πως αντεδρασες ?!?!?! Ποτε σταμάτησες να αισθάνεσαι την παρουσια της ή ο,τι άλλο?

A reason 2 start over new 'n' the reason is u..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2004, 15:22:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Τώρα που το σκέφτομαι μάλλον αντέδρασα πολύ χαλαρά & ήρεμα. Απλά το είπα στην γιαγιά μου, δεν φοβήθηκα.....

Να σου πω... είναι λιγάκι περίεργο αυτό το θέμα για 'μένα. Επειδή ακόμα δεν το έχω ξεπεράσει, έχω την αίσθηση ότι η μητέρα μου "αποφεύγει» να μ’ επισκεφτεί (να την νιώσω, να την δω σε ένα όνειρό μου) γιατί κάποια στιγμή που την είδα σ’ ένα πολύ ζωντανό όνειρο όταν ακόμα ήμουν στο Γυμνάσιο, ξύπνησα κλαίγοντας και παρέμεινα σε κακή ψυχολογική κατάσταση για πολλές-πολλές ημέρες... οπότε...

Πάντως η ξαδέρφη μου έχει ακόμα μία πολύ «ιδιαίτερη» σχέση μαζί της.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alkithoe
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
54 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2004, 15:45:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alkithoe  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Alkithoe  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Alkithoe  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Alkithoe  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Εχμ! Συγνώμη, δε το ξερα πως δε το χεις ξεπερασει! Ισως επειδι ακομα δεν το χεις ξεπερασεί, γι αυτο να νιωθεις οτι σε "αποφεύγει" .. Ισως δε θελει να σε τρομάξει η ο,τι αλλο.. Δεν ξερω.. Τι να πω! Μια απλη σκεψη εξέφρασα.

Φιλικά,
Τζο.

A reason 2 start over new 'n' the reason is u..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy