ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Mobile – το κινητό
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2004, 13:49:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
«Πότε άλλοτε στην ιστορία … τόσοι πολλοί άνθρωποι δεν επικοινωνούσαν τόσο πολύ μεταξύ τους για τόσο ασήμαντα πράγματα…»

Το άκουσα προχθές σε μια συζήτηση στην τηλεόραση .. …

Ένα από τα αγαπημένα μας (πλέον) gadgets.. από τα πολλά που θα μας προσφέρει η Εποχή του Υδροχόου…

… γιατί το χρησιμοποιούμε το κινητό .. είναι ευκολία ..? μας έχει γίνει πλέον απαραίτητο η απλά ο νέος μας εθισμός /trend (της άμεσης wireless επικοινωνίας)

θα μπορούσες να μείνεις χωρίς κινητό για μία εβδομάδα…?


Γιώργος
ποια μικρή θεότητα θα βασανίσουμε σήμερα..

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2004, 14:51:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου Γιώργο,

Δεν λες τίποτα!
Παρακολουθούσα τον αγώνα προχθες (Ελλαδα-Πορτογαλία) και μου φαινόταν οτι οι μισοί θεατές βλέπαν το ματς, ενω οι άλλοι μισοί παίζαν με τα τηλεφωνάκια τους...

Ενώ ομολογώ οτι το δικό μου δεν το χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ, εκτός για μια εξειδικευμένη χρήση για την οποία είναι απαραίτητο - βλέπω όμως οτι για πολλούς η ικανότητα της άμεσης επικοινωνίας κάποιου "οχι και τόσο" σμαντικού νέου δημιουργεί μια θερμή αίσθηση ασφάλειας.

Αυτό μάλλον καλό πρέπει να είναι. Η τεχνολογία στην υπηρεσία του ψυχικού κόσμου του ανθρώπου...

Θα μπορούσαμε να πούμε πολλά επ του θέματος...

ΜΦΧ

Κ.
Have you heard of "Toothing"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

C.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
70 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2004, 18:10:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους C.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εθισμός- όπως και το net (αν και αντέχω μια εβδομάδα χωρίς να έχω "σύνδρομο στέρησης").
Το κινητό ούτε λεπτό δεν μπορώ να το αποχωριστώ. Όταν μου το βουτήξανε έτρεξα αμέσως να πάω να αγοράσω άλλο.

quote:
η ικανότητα της άμεσης επικοινωνίας κάποιου "οχι και τόσο" σμαντικού νέου δημιουργεί μια θερμή αίσθηση ασφάλειας

Μάλλον έχεις δίκιο..

"γευόμαστε τα αρώματα του ουρανού ανακατεμένα με το πνεύμα της γης"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Δημήτρης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
571 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2004, 07:01:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δημήτρης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σας

Προσωπικά θα μπορούσα να μείνω χωρίς κινητό και πάνω από μια εβδομάδα. Ακόμα περισσότερο αισθάνομαι ότι μπορώ να ζήσω χρησιμοποιώντας κάθε τεχνολογία ή και καμιά απολύτως τεχνολογία (έχω όμως και τα προσόντα).
Ένα καλό κριτήριο για να αξιολογήσω την χρησιμότητα κάθε μέσου-εργαλείου είναι κατά πόσο καλύπτει μια πραγματική μου ανάγκη. Νομίζω πως η πραγματική ανάγκη έχει να κάνει με τις δυσκολίες της επιβίωσης και τα εμπόδια που συναντάς.

Δημήτρης
Κάθε εμπόδιο για καλό!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2004, 14:08:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Παρακολουθούσα τον αγώνα προχθές (Ελλάδα-Πορτογαλία) και μου φαινόταν ότι οι μισοί θεατές βλέπον το ματς, ενω οι άλλοι μισοί παίζαν με τα τηλεφωνάκια τους...

Το πρόσεξα και εγώ.. δεν μπορώ να το καταλάβω… είχα φρικάρει όταν ήμασταν σε συναυλία (bowie) στο wembley και ένας από την παρέα (οπού ήρθε από Αθηνά ) δεν ξεκόλλησε από κινητό του – στέλνοντας συνεχώς τχτ

…η εμπειρία ήταν να δούμε την συναυλία … η να στείλω τχτ ενώ είμαι στην συναυλία… η στον αγώνα με την Πορτογαλία …?

quote:
Ένα καλό κριτήριο για να αξιολογήσω την χρησιμότητα κάθε μέσου-εργαλείου είναι κατά πόσο καλύπτει μια πραγματική μου ανάγκη. Νομίζω πως η πραγματική ανάγκη έχει να κάνει με τις δυσκολίες της επιβίωσης και τα εμπόδια που συναντάς.

Η πραγματική ανάγκη που μου καλύπτει το κινητό.. είναι η έκτατη – επείγουσα επικοινωνία.. όπως και μερικές φορές η ανωνυμία…

Και εδώ μπορώ να πω ότι το κινητό είναι το μοναδικό μέχρι στιγμής piece of technology .. Που μου έχει (saved my ass) έσωσε το τομάρι μου… το μόνο που χρειάστηκε ήταν μία κλήση - 20 Δευτερόλεπτα επικοινωνίας - και τα πράγματα πήραν άλλη τροπή.. κάτι σαν butterfly effect…

Γιώργος
Color me your color, baby.
Color me your car.
Color me your color, darling...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2004, 02:28:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
(μια ταινια που μου φερνει μιαν αποστροφη για τον πρωτο κυμα (οχι κατα νοστραδαμο:)"εξευρωπαισμου του ελληνα" στα 80's:))
ειναι ο τιτλος που ταιριαζει και τωρα..
--αν και τοσο μα τοσο κιτς και τοσο μα τοσο πασε...--

..ενω καθομαι "ωρες" σε μια βιτρινα να περιεργαζομαι τα κεντηματα + το πατρον μιας εντυπωσιακης παραδοσιακης μας στολης..//.αλλο τοσο μπορει να'ναι καποιος παραπερα..+ να επιλεγει το επομενο gadget που θα 'εξιταρει'..τους γυρω του!!!!!
μα ποση δυστυχια να τα παιρνουν ολα με δοσεις...
μεχρι να ξεπληρωσουν.περασε το trend..

"Λαλακης ο ..Εισαγωμενος"!!!!!!αναβιωση again...
-- ο τιτλος...της βιντεοταινιας(επειδηδεν πιστευω να πηγαινε καποιος στον κιν/φο για να δει τετοια ταινια!!!!τυφλα να'χει" ο γιαπωνεζικος πειραματικος κιν/φος":))//ΝΑΙ!τη θυμαμαικι αυτη η χαζομαρα ειναι ενδεικτικη της εκεινης εποχης...: σ'ενα απο τα πρωτα ιδιωτικα καναλια-αποθεωση του κιτς-)


τελικα για καποιους μετραει το "trip"....
+ για καποιους οι φωτογραφιες που αποδεικνυουν το...γεγονος...
'η αλλιως....

αλλος τρεχει στα βουνα+βρισκει το θεο ...
+ αλλος τριγυρναει ολη τη γη.... ψαχνει ο,τι πιο εντυπωσιακο υπαρχει σχετικο με το θεο ... ωστε να εχει φωτογραφιες-αποδειξεις,
να δειχνει στους αλλους... ....(και γω που νομιζα πως πρπει να ψαχνω μεσα μου πανω σε μια αιωρα....επρεπε αραγε το δεντρο να βρισκεται "εκτος πατριδος";...)


--χμ....
μου αρεσει να χρησιμοποιω το κινητο μοναχα σαν εκπληξη/οχι για τους αλλους μα στη στιγμη μου.
αλλιως προτειμω τις χρονοκαρτες...που δινουν παλι εκπληξη...
λογω αγνωστου αριθμου...(στους αλλους εδω:)
απεχθανομαι τα "rigtones"//ιδως εκεινα που ακουω μεσα στα λεωφορεια...(Οτινανε!)
μεσα στην ησυχια του "μολις ξυπνησα παω για δουλεια..θα πιω κι εναν καφε!".. μπερδεμενο με ιδρωτιλες απο τοξινες των φαστ φουντ και αρωματα ασυμβατα με το ph...αυτων που τα φορουν....
μα ολο και καποια μνημη φερνουν....


κινητο; εχμ..ναι θα ηθελα εκεινο το τελειο με λογισμικο microsoft... να βρισκομαι στο βουνο για ορειβασια.. + ν' απαντω....στο φορουμ...

(how convenient)

--+κατι τελευταιο..:
φανταζομαι πως ειναι σωτηρια η ρυθμιση "δονηση"..ιδως σε ανησυχες ηλικιες...------

(καλαμηνπορωνεσαιατμουλαετσικιαλλιωςμιααυτοματηγραφηηταν
πουκρατησεδεκαπαρακατιστιγμες:)



ΚΟΝΞ ΟΜ ΠΑΝΞ


---- edit χαρην quote(ελληναρες μου δειτε που εφτασε η ...ελληνικην !)

quote:
θα μπορούσες να μείνεις χωρίς κινητό για μία εβδομάδα…?

try me...
ευτυχως εχω σταματησει το καπνισμα εδω και πολυ καιρο..
ολα τ'αλλα(εκτος του εσωτερικα...)ισως "κοβονται" ευκολα/συμπεριλαμβανομενων και των "λιγμενων"... τοσο οσο και των κινητων...-

Edited by - ΑΤΜΑ on 16/06/2004 02:53:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Δημήτρης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
571 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2004, 22:41:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δημήτρης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και εδώ μπορώ να πω ότι το κινητό είναι το μοναδικό μέχρι στιγμής piece of technology .. Που μου έχει (saved my ass) έσωσε το τομάρι μου... το μόνο που χρειάστηκε ήταν μία κλήση - 20 Δευτερόλεπτα επικοινωνίας - και τα πράγματα πήραν άλλη τροπή.. κάτι σαν butterfly effect...

Εδώ θα πρέπει να εφάρμοσες το περίφημο mobile-spell. Δύσκολος συνδυασμός, θα χρειάζεται πολύ εξάσκηση

Από τις θέσεις του kynikos και της ATMA βασικά συμπεραίνω πως το κινητό είναι άλλο ένα είδος εθισμού - ψυχολογικής εξάρτησης. Λοιπόν και πια είναι η λύση; Η πρώτη που έρχεται στο μυαλό : να πάμε όλοι στους ψυχολόγους για να λύσουμε το πρόβλημά μας κατασταλτικά. Χρυσές δουλειές θα κάνουν πάλι.

Μόνο για το esoterica δε χρειαζόμαστε ψυχολόγο μιας και ως φαίνεται παίζει το ίδιο αυτόν το ρόλο και καλύτερα.

Δημήτρης
Ψυχολογία : Η "επιστήμη" του μέλλοντος – τρελά λεφτά >$_$<

Edited by - Δημήτρης on 16/06/2004 23:05:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2004, 22:52:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και μια ενδιαφέρουσα είδηση από το pathfinder που αφορά τα κινητά...

Ένας τηλεφωνικός ...ιός!

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2004, 23:55:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στην πυρά τα κινητά!!

Εχω να το χρησιμοποιήσω εδώ και μια βδομάδα τότε που καταλάθος... το ... πέταξα από τον 4ο όροφο...

Aδικος κόπος! Μέσα σε 3 μέρες βρήκα ένα άλλο στο δρόμο... κάτι σαν κατάρα δηλαδή που με κυνηγά...

Το πιο τρελλό είναι όταν σου κάνουνε παράπονα του τύπου: Καλά ρε δε το ανοίγεις καθόλου το κινητό σου? Τόσες μέρες σε ψάχνουμε!Τόσα μηνύματα σου έχουμε αφήσει... και ας έχω εξηγήσει στους γνωστούς μου ότι όταν είμαι σπίτι το έχω πάντα κλειστό το ρημάδι...

Ημαρτον ρε παιδιά! Ποιός ο λόγος να φέρνουμε μέσα στα σπίτια μας αυτή την ακτινοβολία? Ποιός ο λόγος να το έχουμε ανοιχτό όταν είμαστε στο σταθερό μας?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Labolas Glasya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


293 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2004, 00:07:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Labolas Glasya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Το πιο τρελλό είναι όταν σου κάνουνε παράπονα του τύπου: Καλά ρε δε το ανοίγεις καθόλου το κινητό σου?"

Δεν εχεις κι άδικο. *

http://www.ummo.cc/Sigil/Glasya_Labolas.JPGΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2004, 12:42:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εδώ θα πρέπει να εφάρμοσες το περίφημο mobile-spell. Δύσκολος συνδυασμός, θα χρειάζεται πολύ εξάσκηση

δεν έχω δοκιμάσει spell ακόμα στα mobiles.... αλλά αυτό που μου αρέσει είναι η δυνατότητα στο δικό μου τουλάχιστον κινητό .. να δημιουργείς τους δικούς σου ring tones… βάζω ξεχωριστούς ανάλογα με το άτομο και την σχέση (the empress έχει το imperial march theme – Star Wars )

στα τχτ .. είμαι απαράδεκτος.. θέλω 1 λεπτό για να στείλω.. το ..meet me at the pub @ 9,30

Avallon τι να πω… τηλέφωνα πέφτουν από τον τέταρτο.. τηλέφωνα στον δρόμο… παρατηρώ μια αφθονία με τα κινητά… κάποιος μου είχε πει πέρσι ότι υπάρχουν 10.εκατ συνδρομητές στην Ελλάδα…
δηλ … πας στο μαιευτήριο « συγχαρητήρια αγαπητή μου ..είναι αγόρι.. πάρτε και ένα κινητό ….»


Γιώργος
The bunny boiler … (ref. fatal attraction)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2004, 15:11:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρεπιπτόντως ...ζητείται το manual του Siemens S 55... αυτού που βρήκα στο δρόμο... Μόνο πως ανοίγει ξέρω...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2004, 15:52:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Παρεπιπτόντως ...ζητείται το manual του Siemens S 55... αυτού που βρήκα στο δρόμο... Μόνο πως ανοίγει ξέρω...


Πήγαινε στο http://www.my-siemens.co.uk/
Διάλεξε για χώρα Greece …
Και μετά στο "πηγαινε στο" μενου…
Διάλεξε το S55 - και πας στην σελίδα με αυτό το μοντέλο …

Και μετά κανε click στο Οδηγείες χρήσεως .. είναι στα Ελληνικά σε Acrobat format (pdf)

Γιώργος.
…now.. with extra blind spots


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΩΡΙΔΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Australia
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2004, 02:10:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΩΡΙΔΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Avallon τι να πω… τηλέφωνα πέφτουν από τον τέταρτο.. τηλέφωνα στον δρόμο… παρατηρώ μια αφθονία με τα κινητά… κάποιος μου είχε πει πέρσι ότι υπάρχουν 10.εκατ συνδρομητές στην Ελλάδα…
δηλ … πας στο μαιευτήριο « συγχαρητήρια αγαπητή μου ..είναι αγόρι.. πάρτε και ένα κινητό ….»

Κι αν είναι κορίτσι δεν σου δίνουνε κινητό;

ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2004, 08:24:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κι αν είναι κορίτσι δεν σου δίνουνε κινητό;

Δωρίδα καλή μου μη ξεχνάς ότι εμείς ζούμε στην Ελλάδα...


Γιώργο σε ευχαριστώ για τα "μαγικά" σου... αλλά μετά από τόσες μέρες και με τόσο ψάξιμο που του έκανα το παίζω στα δάχτυλα το νέο μοντέλο...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΔΩΡΙΔΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Australia
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2004, 09:34:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΩΡΙΔΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δωρίδα καλή μου μη ξεχνάς ότι εμείς ζούμε στην Ελλάδα...

Κατάλαβα.... Όμως οι γονείς μου πάλι θα με προτιμούσαν από το κινητό!
Αλήθεια πότε πρωτοκυκλοφόρησαν τα κινητά;


ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2004, 02:16:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νενικήκαμεν! ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2004, 03:45:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ένα από τα αγαπημένα μας (πλέον) gadgets.. από τα πολλά που θα μας προσφέρει η Εποχή του Υδροχόου…

… γιατί το χρησιμοποιούμε το κινητό .. είναι ευκολία ..? μας έχει γίνει πλέον απαραίτητο η απλά ο νέος μας εθισμός /trend (της άμεσης wireless επικοινωνίας)

θα μπορούσες να μείνεις χωρίς κινητό για μία εβδομάδα…?




Εγω γενικα δεν πολυχρησιμοποιω το κινητο και για αυτο ακουω καθημερινα μπινελικια .
Σιγουρα το κινητο ειναι απαραιτητο.Αλλα σημερα στην εποχη της υπερκαταναλωσης δεν θελουμε μονο ενα απλο κινητο αλλα ενα κινητο που να μπορεις βγαζεις φωτογραφιες,να βιντεοσκοπεις,να εχεις την δυνατοτητα προσβασης στο ιντερνετ κ.λ.π.Πολλες φορες αγοραζουμε και δευτερο κινητο που να εχει επιπλεον δυνατοτητες.
Συνεπως θα ελεγα οτι το κινητο ειναι και ενας νεος εθισμος.


Και μια συμβουλη,μη μιλατε και πολυ στο κινητο διοτι που ξερετε μπορει καποτε να αποδειχθει οτι η καθημερινη πολυωρη ομιλια στο κινητο αυξανει τις πιθανοτητες να παθεις κανενα καρκινο.Μη περιμενετε ποτε να αποδειχθει κατι οτι προκαλει καποια ασθενεια
για να προσεχετε.(π.χ μεταλλαγμενα)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2004, 03:47:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
(TOΣΟ ΤΟ ΣΑΚΗ..ΟΣΟ+ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ..ΣΠΟΝΣΟΡΑΡΕΙ..Η VODAFON...XM..;)

ΜΗΠΩΣ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΑΥΤΗ ΠOY ΠΙΣΤΟΠΟΙΕΙ ΤΙΣ ΝΙΚΕΣ..
(IN A STRANGE WAY...ΣΕ ΚΟΚΚΙΝΟ-ΑΣΠΡΟ...:))ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΑ ΔΩΡΑ ΤΟΥ ΑΣΠΡΟΚΟΚΚΙΝΟΥ SANTA-CLAUSS ...---

Atma,
remembering....other red+white famous...trade marks...

---X-ept the "red-white jolly joker"....in stead of "j.walker..."---red or black...too...---


ΥΓ:
Ο ΑΝΑ-ΦΕΡΩΝ:--"ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ -ΜΟΝΑΧΑ-ΕΚΕΙ....ΑΛΛΑ ΤΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΗΣΑΜΕ ΚΙΟΛΑΣ...."!
Ο ΑΝΑ-ΡΩΤΩΝ:--ΜΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΛΗΣΗ ΝΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΗΣΕΤΕ..ΚΑΤΙ...ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ...ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΕΡΗΣΕΙ...Ο ΑΙ-ΒΑΣΙΛΗΣ....ΜΙΑ ...ΦΩΤΟ;---


---κοκακολιτσακανεις;Ρ---


Paramatma...

Edited by - ΑΤΜΑ on 03/07/2004 03:49:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2004, 14:10:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλήθεια πότε πρωτοκυκλοφόρησαν τα κινητά;

1937 Ολλανδικό "Κινητό με λυχνίες" βάρος περ. 30 κίλα - εγκατασταση μόνο σε αυτοκίνητο.
Κάλυψη δίχτυου = πειραματική έως ελάχιστη

===

1981 Αμερικάνικο "Κινητό σε βαλίτσα" πολυτελές βάρος περ. 8 κιλά
Κάλυψη δίχτυου = σημαντικά προβλήματα απο πόλη σε πόλη

===

Απο εκεί και πέρα τα πράγματα εξελίχθηκαν όπως ξέρουμε.
Βλέπετε: 750 γρ το 1987 , 150 το 1995

====

Πηγή = http://www.privateline.com/PCS/history.htm

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2004, 12:28:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και μια συμβουλη,μη μιλατε και πολυ στο κινητο διοτι που ξερετε μπορει καποτε να αποδειχθει οτι η καθημερινη πολυωρη ομιλια στο κινητο αυξανει τις πιθανοτητες να παθεις κανενα καρκινο.Μη περιμενετε ποτε να αποδειχθει κατι οτι προκαλει καποια ασθενεια
για να προσεχετε.(π.χ μεταλλαγμενα)

έχω διαβάσει και εγώ.. πολλές εργασίες.. που λένε την μία ότι είναι κακό..την άλλη όλα οκ.. η μοναδική περίπτωση που είχα δει ότι που είχε πάθει μεγάλη ζημία μια κοπελίτσα στο U.S … αλλά χρησιμοποιούσε το κινητό 4-5 ώρες την ημερα..για να μιλάει στους φίλους της (ακόμα και όταν ήταν στο σπίτι της) ….

Και μια ιδέα – παράκληση αν θέλετε - έχω παρατηρήσει ότι οι τηλεφωνικές εταιρίες έχουν αύξηση τον χρόνο του μηνύματος του τηλεφωνητή.. από τα 5-6 δευτερόλεπτα…στα 10-12 δευτερ (από πού θα τα βγάλουν νομίζετε) … ξεκινάνε …καλέσατε το 69738…. Αφήστε μήνυμα με τα από τον χαρικτιριστικό ήχο.. αν κάνετε λάθος πατήστε αυτό …η εκείνο… κλπ..κλπ… και μέχρι να σε βγάλει έχεις ξεχάσει τι ήθελες να πεις .. και το κλείνεις…

Δεν θα ήταν καλύτερο απλά να βάλετε το δικό σας πρωσοπικο μήνυμα ..που να λέει απλά .. γεια σας.. δεν μπορώ.. αφήστε μήνυμα… .. ώστε και να μην κάθετε να πληρώνει / περιμένει ο άλλος..

Γιώργος
Και τώρα με έχτρα .. μασονικούς και νέο-ακροπολιτικους ringtones … (Admin παίρνε ιδέες…παίρνε ιδέες..)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy