ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Περίεργα γέλια το βράδυ...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
paratiritis
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2004, 14:11:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους paratiritis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εμφανιζομαι παλι μετα απο πολυ καιρο, γιατι μου συνεβει κατι απιστευτο...

πριν λιγες μερες, ενω εγω και οι φιλοι μου κανανμε βολτα σε ενα αγροτικο δρομο του νομου ροδοπης, και ενω ο οδηγος σταματησε να κανει την αναγκη του, κατα την επιστροφη του στο οχημα ακουσαμε (4 ατομα) γελια απο δυο κοριτσια!!! στο πουθενα. τρομοκρατηθηκαμε και φυγαμε αμεσως. δεν δωσαμε μεγαλη σημασια στο θεμα ωσπου μετα απο τρεις μερες ξαναπερνουσαμε απο το ιδιο σημειο περιπου ιδια ωρα και εκει που λεει ενα παιδι περιπου εδω ηταν, αμεσως ακουστηκαν παλι τα ιδια γιελια!!! και τωρα το ακουσαμε παραπανω ατομα, επειδη ειμασταν με ημιφορτιγακι.
οπως ηταν φυσικο, φυγαμε αμεσως.

υ.γ. επειδη το ξεχασα, μετα το πρωτο συμβαν, λεγαμε τι μηνυμα μπορει να ειθελε να δωσει, χτυπαει το κινητο μου μηνυμα αλλα δεν ειχε τπτ. το πρωι μολλις ξυπναω, ξανα το ιδιο!?!?!

"The Truth Is Out There"

paratiritis
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2004, 21:04:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους paratiritis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ρε παιδια, απαντηστε. θελω να μαθω τι ηταν αυτο.

"The Truth Is Out There"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
foxyfreak
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2004, 16:31:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους foxyfreak  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Γειά σου paratiriti λίγο παράξενη ακούγετε η ιστορία σου βέβαια αλλα από την αλλη σε τρελένει γιατι θες να μάθεις τι στο καλό ήταν αυτά τα γέλια. Τώρα ίσως να ήταν κορίτσια που είδαν τον οδηγό να κάνει την ανάγκη του και γέλαγαν μέσα στην ερημιά (λίγο απίθανο αλλα ποτέ δεν ξέρεις)[:-D] ή κάτι άλλο. Έχουν ακουστεί πολέσ ιστορίες παρόμοιες αλλα δύσκολα θα βρέις απάντηση. Συνήθος όταν κάτι περίεργο ακούγετε μέσα στην ερημια λένε ότι ήτε κάποιος έχει πεθάνει και το πνεύμα του ζει ακόμα. Και μερικοί το βλέπουν ή το ακούν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2004, 18:35:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν όλα αυτά συμβένουν στην επαρχία νομίζω οτι μπορείς πολυ ευκολα να ρωτίσεις και να μάθεις για τυχών ατυχίματα οι θανάτους που συνεβισαν εκει τα τελεφτέα 100 χρόνια, μπορείς να ρωτίσεις τον καποιον ηλικιομέρνο συγκενή σου. μπορείς να πας ξανά στο ίδιο μέρος με μια κάμερα και να πάρεις πλάνα την ώρα που θα ακουσ γέλια. καλη τύχη!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

foxyfreak
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2004, 19:43:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους foxyfreak  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Crystal tear και αυτό μπορεί να ισχύει δεν είναι καθόλου απίθανο. Έχουν ακουστεί παρα πολές ιστορίες. Πάντος δεν χριάζετε να φοβάτε κανείς όταν συμβαίνουν παρόμοια πράγματα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

paratiritis
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2004, 13:48:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους paratiritis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν ξερω, αλλα αποκλειω την περηπτωση να ηταν κοριτσια. ηταν πολυ ερημικα. σε εκεινο το σημειο δεν ποτηζε κανενας γιατι τα χωραφια ειναι ξερικα. την δευτερη φορα ακουστικαν ποιο δυνατα και καθαρα. ηταν γελια απο δυο (ισως και 3) κοριτσια.

απο οτι ρωτησαμε, δεν εγηνε κανενα ατυχημα εκει κοντα.
ενα κοριτσι (η ξαδερφη ενως απο τα παιδια που το ακουσαν) μας ειπε οτι πριν απο χρονια ειχε ακουσει και αυτη γελια αλλα μεσα στο σπιτι, ενω ηταν μονη της.

καποιοι μεγαλοι μας ειπαν για νεραιδες...

"The Truth Is Out There"

Edited by - paratiritis on 16/08/2004 13:49:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

foxyfreak
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2004, 16:40:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους foxyfreak  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Πρέπει να ήταν εντελός φρικιαστικό πάντως εκεί μέσα στην ερημιά. Στις νεράϊδες δεν πιστεύω στα πνεύματα ναι. Δυστιχός εγώ φίλε μου δεν ξέρω να σου απαντήσω τι ήταν. Είναι σιγκεκριμένες ώρες που ακούγονται τα γέλια; Η φωνή τους είναι από μεγάλα κορίτσια ή μικρά; Κανείς δεν είδε κάτι;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2004, 00:50:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
χτυπαει το κινητο μου μηνυμα αλλα δεν ειχε τπτ. το πρωι μολλις ξυπναω, ξανα το ιδιο!?!?!


ΚΑΛΑ ΝΑΟΥΜΕΡΟ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ???? ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΕ???
ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΚΟΛΛΑΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ ΛΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΙΝΗΤΑ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ???

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

foxyfreak
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2004, 01:33:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους foxyfreak  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μπορεί να κόλησε το κινητο σου και μέσα σε όλο αυτό το συμβάν να νόμισες ότι κολάνε μεταξί τους. Το γέλιο μέσα στην ερημιά το πιστεύω αλλα με το κινητό κάποιο κόλλημα θα είχε πάθει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VANDAMME
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
222 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2004, 05:57:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΑΝ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ!!!ΘΑ ΑΝΟΙΞΩ ΣΧΕΤΙΚΟ ΤΟΠΙΚ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

paratiritis
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2004, 13:43:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους paratiritis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πρέπει να ήταν εντελός φρικιαστικό πάντως εκεί μέσα στην ερημιά. Στις νεράϊδες δεν πιστεύω στα πνεύματα ναι. Δυστιχός εγώ φίλε μου δεν ξέρω να σου απαντήσω τι ήταν. Είναι σιγκεκριμένες ώρες που ακούγονται τα γέλια; Η φωνή τους είναι από μεγάλα κορίτσια ή μικρά; Κανείς δεν είδε κάτι;

Ηταν και τις δυο φορες περιπου στις 1 με 1.30 το βραδυ. μαλλον απο μικρα απο οτι καταλαβαμε. δυστυχος κανεις δεν ειδε τπτ.

"The Truth Is Out There"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
paratiritis
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2004, 13:49:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους paratiritis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για το κινητο τωρα, δεν ειχε μηνυμα οταν χτυπησε. αλλα να κολησει δυο φορες? και την πρωτη φορα επανω που λεγαμε τι προμηνυει αυτο το συμβαν?

"The Truth Is Out There"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
foxyfreak
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2004, 13:55:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους foxyfreak  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αγαπητέ paratiriti,
Καταλαβαίνω ότι σε έχει συγκλονίσει αυτό το θέμα και σίγουρα θές να μάθεις τι είναι. Ένα πράγμα όμως θα σου πω αλλά είναι καθαρά δική μου γνώμη. Κάποιες φορές είναι καλό να αφίσουμε αυτό που έχουμε δεί πίσω μας γιατι όταν προκαλείς ίσως και να μην βγεί σε καλό την επόμενη φορά που ίσως επισκευτείς το μέρος. Δεν χριάζετε όμως να φοβάσε για τίποτα γιατί αυτό που άκουσες δεν μπορεί να σε βλάψει. Όταν λέω την λέξη προκαλείς σε παρακαλώ μην το πέρνεις με άσχημο τρόπο. Ελπίζω να καταλαβαίνεις.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Thios
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2004, 14:13:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Thios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάνω στην τελευταία παρατήρηση, θα ήθελα να εκφράσω την δικιά μου, εξίσου προσωπική, άποψη.

Είμαστε άνθρωποι. Κουβαλάμε μέσα μας τη θεϊκή σπίθα, ένα κομμάτι του ίδιου του Θεού. Η γη αυτή ανήκει σ' εμάς. Ποιος λοιπόν έχει το δικαίωμα να παίζει μαζί μας; Ποιον κάτοικο του αοράτου κόσμου θα πρέπει να φοβηθούμε, εκτός από τον ίδιο τον δημιουργό μας;

Αν κάποιος άνθρωπος σου κάνει πλάκα, όμως, τότε μπορείς να φοβηθείς άνετα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2004, 14:38:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για το κινητο τωρα, δεν ειχε μηνυμα οταν χτυπησε

ΕΝΝΟΕΙΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΝΟΥΜΕΡΟ???
Α ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΑΡΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΠΕΡΙΟΡΓΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΥΤΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΨΑΞΕ ΤΟ ΚΑΙ ΑΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΕΙΣ Η ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ...!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

foxyfreak
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2004, 15:18:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους foxyfreak  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
΄
Thio δεν χριάζεται ούτε τον ίδιο τον Θεό να φοβόμαστε, δεν υπάρχει λόγος. Φόβος υπάρχει όταν δεν υπάρχει πίστη αυτό είναι σίγουρο. Απλά μερικά πράγματα δεν θα πρέπει να τα προκαλούμε για να μην ξανασυμβούν. Κι έτσι ο κάθε ένας μας έχει την ηρεμία του.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2004, 15:23:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κι έτσι ο κάθε ένας μας έχει την ηρεμία του.

ΘΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΗΡΕΜΙΑ ΑΝ ΑΓΝΟΗΣΙΕΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΨΑΞΕΙΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΝΟΜΙΖΩ!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

foxyfreak
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2004, 15:47:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους foxyfreak  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Φίλε cybermaster ξέρεις τι είδους πράγμα ήταν αυτό που έζησε ο φίλος μας? Ξαίρεις αν είχε καλές ή κακές διαθέσεις αυτό που άκουσε? Κανείς μας δεν ξέρει. Φύσικά ο καθένας μας έχει δικαίομα να ερευνήσει αυτά που βιώνει αλλα θα πρέπει να σκευτεί ότι ίσως έχει και συνέπειες αργότερα. Το αποκλείεις? Να πώ την αλήθεια έχω ζήσει και εγώ κάτι. Μόνο άκουγα δεν έβλεπα. Δεν το προκάλεσα όμως ούτε το φοβήθικα. Απλά έκανα αυτό που έπρεπε για να φύγει. Και ηρέμισά.

Φιλικά Foxyfreak


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2004, 16:31:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ξέρεις τι είδους πράγμα ήταν αυτό που έζησε ο φίλος μας? Ξαίρεις αν είχε καλές ή κακές διαθέσεις αυτό που άκουσε?

AKΡΙΒΩΣ ΓΙΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΟ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Thios
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2004, 17:02:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Thios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη foxyfreak:
Συμφωνώ στο ότι δεν είναι απαραίτητο να φοβόμαστε τον Θεό. Κάτι τέτοιο δεν χρειάζεται, αν είμαστε αρκετά ώριμοι ώστε να μην χρειαζόμαστε κάτι τέτοιο για να κάνουμε το καλό (=την πράξη εκείνη που θα επιτρέψει τόσο σε εμάς, όσο και στους πλησίον να βελτιωθούμε σαν άνθρωποι).

Όσο για την εμπειρία του παρατηρητή, έχω να πω ότι, όπως επισημαίνει ο CYBERMASTER, έχει επιφέρει την απώλεια της ησυχίας του.

Επιπλέον, στην θέση του παρατηρητή, θα θεωρούσα καθήκον μου να ερευνήσω τι ακριβώς συνέβει. Καθήκον απένταντι σε οποιονδήποτε άλλο περαστικό που στο μέλλον θα ακούσει κάτι παρόμοιο, αλλά και προς το κοινωνικό σύνολο. Πού θα ήμασταν τώρα αν δεν είχαμε μελετήσει το φαινόμενο του κεραυνού; Δεν θα ξέραμε ότι πρέπει να μην καθόμαστε κάτω από δέντρα και να αποφεύγουμε τις γυαλιστερές επιφάνειες.

Κατά την ταπεινή μου γνώμη, το θεματάκι αυτό πρέπει να μελετηθεί, ειδικά αν είναι επικίνδυνο. Ακόμα και με με κόστος την προσωπική μας ησυχία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2004, 17:14:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΦΙΛΕ Thios......

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Thios
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2004, 17:40:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Thios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ φίλε CYBERMASTER

Τώρα όμως που το ξανασκέφτομαι, πιστεύω ότι πρέπει να συμπληρώσω ότι δεν έχω κανένα δικαίωμα να "δημιουργώ ενοχές" στον Παρατηρητή, ούτε να του προκαλώ μια αίσθηση καθήκοντος. Θα ήθελα, λοιπόν, να σου επισημάνω φίλε Παρατηρητή, ότι η απόφαση του αν και κατά πόσο θα ερευνήσεις, είναι εντελώς δική σου... Και απο τη στιγμή που φάνηκε πως έχεις ήδη πάρει αυτήν την απόφαση, θεώρησα καλό να στην δικαιολογήσω

Ως εκ τούτου, αν -ο μη γένοιτο- σου συμβεί τίποτα κατά την διάρκεια της αναζήτησής σου, μην έρθεις να στοιχειώσεις τον θείο...

Edited by - Thios on 17/08/2004 17:42:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

paratiritis
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2004, 09:10:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους paratiritis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΝΝΟΕΙΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΝΟΥΜΕΡΟ???

Δεν ειχε τπτ. ουτε μηνυμα, ουτε νουμερο ουτε τπτ.

ευχαρηστω Thios. μαλλον αυτο θα κανω. αλλα τουλαχιστων να ειχα μια ιδεα για το τι ειναι αυτο...

παρεπιπτοντος σχετικα με το τοπικ του VANDAMME, απο την αλλη μερια του δρομου που ακουσαμε τα γιελια στα 150 μετρα εχει μια λιμνη.

"The Truth Is Out There"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
giagiaka
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
61 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2004, 09:50:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους giagiaka  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μηπως ηταν καλοτυχες ( νεραιδες που χορευουν τραγουδουν και γελανε ?)
συνηθως εμφανιζονται κοντα σε λιμνες και σε δαση !

I went to the woods because I wished to live deliberately, to front only the essential facts of life, and see if I could not learn what it had to teach, and not, when I came to die, to discover that I had not lived !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2004, 02:13:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗ ΠΡΙΝ ΠΩ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΙ ΕΙΔΕΣ??? ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΓΝΩΣΤΟ???
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ?!!!?!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

paratiritis
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2004, 13:15:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους paratiritis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
CYBERMASTER ειμαι 95% σιγουρος οτι θελω να μαθω τι ειναι(το καλο ειναι οτι ειμαστε πολλα ατομα που θα πηγενουμε μαζι).

πες μου τι ξερεις.

να σας πω και κατι που εγινε εχθες. ξανα πηγαμε με καμερα στον χωρο 2 ατομα περιπου εκεινη την ωρα περιμεναμε λιγο αλλα επειδη αγριευτικαμε φυγαμε. δεν ακουσαμε τπτ.
σκεφτομαι τωρα, μηπως ενας απο τους 2 που ελειπαν ειναι ο συνδετικος κρικος?

"The Truth Is Out There"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2004, 16:44:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΦΙΛΕ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗ ΠΟΥ ΛΑΜΒΑΝΩ ΘΕΤΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ...!!!
ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΛΟΙ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΣΩΣΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΜΑΣ!!!
ΛΟΙΠΟΝ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ.... ΑΚΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΜΕΡΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΣΤΕΤΙΚΑ!!! ΤΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΟΦΕΙΛΟΝΤΑΙ ΣΕ ΨΥΧΕΣ ΑΤΟΜΩΝ ΠΟΥ ΕΝΩ ΠΕΘΑΝΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΑΣ ΔΗΛΑΔΗ Ο ΛΟΓΟΣ Η Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΠΕΘΑΝΑΝΝΕ ΤΟΥΣ ΚΡΑΤΑΕΙ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙΡΟ ΕΔΩ ΝΑ ΣΟΥ ΕΞΗΓΗΣΩ!!! ΣΚΕΨΟΥ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ ΦΕΥΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΚΡΟ ΣΟΥ ΣΩΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΣΟΥ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΤΑΣΗ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΘΑΝΑΤΑΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΣΕ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΕΔΩ ΦΕΥΓΕΙΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΗΡΕΜΟΣ ΤΟ ΠΟΥ ΠΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΟΝΟ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ!!! ΔΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΟΥ ΣΑΝ ΕΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΓΕΙΩΘΕΙ ΑΦΑΙΡΕΙ ΕΝΑ ΕΝΑ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΕΤΣΙ ΚΑΙ Η ΨΥΧΗ ΜΑΣ ΑΦΑΙΡΕΙ ΤΙΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΜΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΖΩΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΠΡΙΝ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ ΑΝ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΕΙΧΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΘΑΝΑΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΣΟΒΑΡΕΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ Η ΜΑΛΛΟΝ ΕΚΛΗΜΑΤΑ ΓΕΝΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΑΡΑΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΟ ΦΟΡΤΙΟ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙ ΠΙΣΩ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΨΥΧΕΣ ΗΤΕ ΠΟΥ ΟΙ ΠΡΑΞΕΙΣ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΕΥΚΟΛΑ ΗΤΕ ΠΟΥ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΡΑΤΑΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΠΑΡΑΠΑΝΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ!!! ΙΣΩΣ ΛΟΙΟΠΝ ΚΑΙ ΤΑ ΓΕΛΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣ ΝΑ ΟΦΕΙΛΟΝΤΑΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ!!!
ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΕΡΙΚΑ ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΩ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΟΥΣ!!!
ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΧΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΛΥΣΕΙΣ:
1)-----> ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΕΠΙΚΛΗΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΝΕΥΜΑ ΤΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΜΟΝΟ ΑΜΑ ΤΟ ΘΕΛΗΣΕΙ ΟΠΟΤΕ ΑΥΤΗ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΡΙΨΟΚΥΝΔΙΝΗ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙΝΑ ΜΗΝ ΒΡΕΙΤΕ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ!!!
2)-----> ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΤΕ ΣΤΟ ΜΕΡΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΤΕ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΤΕ ΤΑ ΓΕΛΙΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΦΥΓΕΤΕ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΤΕ ΝΑ ΤΑ ΕΝΤΟΠΙΣΕΤΕ!!!
ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΙΔΟΙ ΣΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΣΥΝΕΒΗ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ!!!
ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΙΔΕΑ Η ΔΙΑΦΩΝΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ ΠΕΣ ΤΟ ΕΓΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΘΕΛΩ ΟΠΩΣ ΜΠΟΡΩ...!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mystic
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2004, 13:41:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mystic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητέ Paratiritis,
κατά προσωπική μου γνώμη είναι νεράιδες κοντά στην λίμνη. Από ιστορίες που έχω ακούσει είναι συνήθως συγκεκριμένες ώρες και εποχές που κάνουν αισθητή την παρουσία τους. Όσο και να προσπαθείτε δεν προκειται να έχετε οπτική επαφή μαζί τους. Δεν χρειάζεται να φοβάσται καθώς δεν κάνουν ποτέ κακό σε άνθρωπο. Βέβαια η ανατριχίλα που αισθάνεστε μόλις ακούτε τα γέλια φτάνει για να το βάλετε στα πόδια. Είχα και εγώ παρόμοια εμπειρία όταν ήμουν μικρή σε ένα δάσος της Νάξου όπου μου εξήγησε ο παππούς μου γιατί πρόκειται. Τις ονόμαζε ''οι καλές κυράδες''. Μου είχε πει μάλιστα πως τις άκουγε συγκεκριμένες μέρες του χρόνου και πήγαινε στα σημεία που ακούγονταν οι φωνές, αποκοιμόταν και τις έβλεπε στον ύπνο του να του λένε διάφορα.
Για να είσαι πιο σίγουρος όμως όταν ξαναπάς εξέτασε μήπως μέσα στα δέντρα ή τριγύρω υπάρχει κανένα σπίτι που να κάθονται οι κάτοικοι στην αυλή τους το βράδυ και να γελάνε. Ο αέρας μπορεί να μεταφέρει φωνές μέσα στην ερημιά και να νομίζεις ότι μιλάνε οι διπλανοί σου.
Καλή τύχη με την έρευνά σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

paratiritis
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2004, 12:18:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους paratiritis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λοιπον, ξανα πηγαμε, αλλα τπτ. εχουν φυγει 2 παιδια...

"The Truth Is Out There"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2004, 01:53:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΩΣΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΞΑΝΑ ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΓΕΛΙΑ Ε??? ΤΑ ΑΛΛΑ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΡΘΑΝ???

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

paratiritis
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 14:37:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους paratiritis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εφυγαν απο το χωριο. εχθες το βραδυ, ξανα πηγαμε, οι περισοτεροι απο αυτους που ειμασταν, και προχορησαμε και με τα ποδια, αρκετα. αλλα δεν ειδαμε η ακουσαμε κατι περιεργο... δεν ξερω, αλλα εχθες δεν φοβηθηκαμε καθολου, κανενας.

"The Truth Is Out There"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy