ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Σπαθιά και Κυνηγοι
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Vampirioum
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2004, 14:22:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vampirioum  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σας φιλοι μου..Για αλλη μια φορα παίρνω το θάρος να ανοίξω ενα θέμα το οποίο μπορεί να ενδιαφέρει αρκετούς απο εσάς.. Το θέμα είναι το να μπορέσουμε μέσα απο τη συζήτηση που θα κάνουμε να μάθουμε το πως μπορούμε να μάθουμε την "ιστορία" την ηλικία και τη δύναμη κάποιου ξίφους(σπαθιού) κάποιου κυνηγού.. Ελπίζω να καταλάβατε τι είδους κυνηγό εννοώ... Δηλώνω πλήρη αγνοια για το θέμα,εχω ψάξει πολυ αλλα οι πληροφορίες ηταν "φούσκες" γι αυτο αφηνομαι στα χέρια σας...

Με ολο το σεβασμό Vampirioum..

..Bring Forth ye Shadow..

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2004, 01:05:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ελπίζω να καταλάβατε τι είδους κυνηγό εννοώ...

Γιατί θα έπρεπε να καταλάβουμε φίλε Vampirioum

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2004, 13:25:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ Vampirioum ΠΕΣ ΜΑΣ ΜΕΡΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ..
ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ??
ΤΙ ΑΝΑΖΗΤΑΣ???
ΣΕ ΤΙ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ???

ΚΑΛΟ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΠΡΟΛΟΓΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΟΙΝΩΝΟΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΤΩΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΩΝ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jimmerlus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
269 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2004, 18:45:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jimmerlus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχάς έχεις στην κατοχή σου σπαθί κυνηγού; Και τι κυνηγού; Βαμπίρ; Υπάρχουν βαμπίρ; Σε παλαιότερο σου τόπικ είχες δηλώσει ερευνητής βαμπίρ...Τι έχεις κάνει ως ερευνητής βαμπίρ;

Cthulhu noster qui es in maribus, sancificetur nomen truun, adveniat regnum tuum, fiat voluntas tua sicut in R'lyeh et in Y'ha-nthleiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jimmerlus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
269 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2004, 23:03:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jimmerlus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Vampirioum τι θα γίνει;

θα φτιάχνεις ένα τόπικ και δε θα απαντάς ποτε;!

Cthulhu noster qui es in maribus, sancificetur nomen truun, adveniat regnum tuum, fiat voluntas tua sicut in R'lyeh et in Y'ha-nthleiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vampirioum
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2004, 13:23:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vampirioum  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου Jimmerlus δεν ειχα χρόνο να ασχοληθώ με το site γιατι ειχα καποιες υποχρεώσεις.. Οσον αφορα το θέμα της κατοχής σπαθιού, εχω ένα κρυστάλινο σπαθί και 2 Katana.. Το κρυστάλινο σπαθί εχει χαραγμένα πανω κάποια συμβολα και καποια μοιάζουν με καποια που εχω δει σε καποια βιβλία Σολομονικής (Εγκυρα ή μη).. Τώρα , απο τη δράση μου σαν Ερευνητής εχω ερθει σε επαφή με Βαμπιριστες-τριες οι οποιοι δεν μου φάνηκαν πολυ σοβαρα ατομα αλλα μαλλον πορωμένοι με το γνωστο RPG Vampire :The Masquarade .. Εχω ομως γνωρίσει και ατομα σοβαρα τα οποια μου εδειξαν πως δεν ειναι φαντασμένοι αλλα ξερουν πολύ καλα τι κάνουν και το πως ζουν.. Επίσης θελω να σου υπενθυμησω οτι ζητω πληροφοριες για τα σπσθια και θα ηταν καλο να βρουμε μια ακρη για το δικο μου αλλα και το δικο σας καλο....

Never leave me alone , Black cold nights....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jimmerlus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
269 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2004, 22:55:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jimmerlus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Vampirioum το σπαθί με τα σύμβολα που το βρήκες;

quote:
Εχω ομως γνωρίσει και ατομα σοβαρα τα οποια μου εδειξαν πως δεν ειναι φαντασμένοι αλλα ξερουν πολύ καλα τι κάνουν και το πως ζουν..

Πως ζουν; Δεν σε ρωτάω ειρωνικά, προς θεού! Απο περιέργεια ρωτάω.

quote:
Επίσης θελω να σου υπενθυμησω οτι ζητω πληροφοριες για τα σπσθια και θα ηταν καλο να βρουμε μια ακρη για το δικο μου αλλα και το δικο σας καλο....

Πιστεύεισ οτι διατρέχουμε κάποιο κίνδυνο από τους βαμπιριστές; Αν ναι, ποιόν;

quote:
αλλα μαλλον πορωμένοι με το γνωστο RPG Vampire :The Masquarade ..


The Gehena will fall upon us..χεχε!

Cthulhu noster qui es in maribus, sancificetur nomen truun, adveniat regnum tuum, fiat voluntas tua sicut in R'lyeh et in Y'ha-nthleiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vampirioum
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2004, 13:20:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vampirioum  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο παππούς μου υποστηρίζεται οτι έχει πεθάνει απο επίθεση Vampire.. Βρέθηκε νεκρός στο δάσος της Στροφιλιάς στην Καλόγρια(περιοχή με θάλασσα κοντά στην Πάτρα.Στο δάσος αυτό είναι πολύ ευκολο να χαθείς λογω της τεράστιας έκτασης του..και για να βρείς το δρόμο , χρησιμοποιείς το φώς του ήλιου...)Πρίν 2 χρόνια βρήκα τα σπαθιά αυτά στο σπίτι του παππού μου.. Όταν έπιασα το κρυστάλινο σπαθί άρχισα να βλέπω διάφορες σκηνές με τον παππού μου , χωρίς να μπορώ να καταλάβω ακριβώς τι γίνεται... Ρώτησα άτομα που ασχολούνται με τα Vampires και μου είπαν οτι ο παππούς μου , υπάρχουν πιθανότητες και μαλιστα πολλές , να ήταν κυνηγός...Το περίεργο , είναι οτι στην κηδεία του η γιαγιά μου μου είπε δείχοντάς μου ενα ξίφος..Αυτό θα το χρειαστείς γι αυτό φυλαξέ το σαν τη ζωή σου...
Όταν ρωτάω τον πατέρα μου για το τι εννοούσε η γιαγιά μου , συνέχεια αποφεύγει να απαντήσει... Τα συμπεράσματα δικά σας..
Ξέχασα να πώ πως βρήκαν τον παππού μου με μαλλιασμένη γλώσσα και μελανιασμένο πρόσωπο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

snikolaidis
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
56 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2004, 12:43:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους snikolaidis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο παππούς μου υποστηρίζεται οτι έχει πεθάνει απο επίθεση Vampire..

Συγνώμη που μπαίνω στην -πολύ παράξενη- συζήτηση, αλλά.. ποιοι το υποστηρίζουν αυτό; Η γιαγιά σου, απ'ό,τι μας γράφεις, λέει μόνο να προσέχεις το σπαθί σαν την ζωή σου και ο πατέρας σου δεν μιλάει. Οπότε;

quote:
Βρέθηκε νεκρός στο δάσος της Στροφιλιάς στην Καλόγρια(περιοχή με θάλασσα κοντά στην Πάτρα. Στο δάσος αυτό είναι πολύ ευκολο να χαθείς λογω της τεράστιας έκτασης του..και για να βρείς το δρόμο, χρησιμοποιείς το φώς του ήλιου...)

Ο Θεός να αναπαύσει την ψυχούλα του, αλλά αυτό δεν νομίζω να αποτελεί απόδειξη (ούτε καν ένδειξη) ότι μπορεί να δέχτηκε επίθεση από βρυκόλακες, έτσι δεν είναι; Μόνος σου είπες ότι είναι μεγάλο δάσος και ότι μπορεί να χαθεί κάποιος εύκολα, παππούς τώρα, μεγάλος σε ηλικία, μπορεί να χάθηκε, να εξαντλήθηκε και να άφησε εκεί την τελευταία του πνοή. Εσείς, πώς τον βρήκατε; Πώς δεν χαθήκατε θέλω να πω;

quote:
Πρίν 2 χρόνια βρήκα τα σπαθιά αυτά στο σπίτι του παππού μου.. Όταν έπιασα το κρυστάλινο σπαθί άρχισα να βλέπω διάφορες σκηνές με τον παππού μου, χωρίς να μπορώ να καταλάβω ακριβώς τι γίνεται... Ρώτησα άτομα που ασχολούνται με τα Vampires και μου είπαν οτι ο παππούς μου, υπάρχουν πιθανότητες και μαλιστα πολλές, να ήταν κυνηγός...

Είναι σύνηθες φαινόμενο στην Πάτρα οι κυνηγοί βρυκολάκων; Μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση...

quote:
Το περίεργο, είναι οτι στην κηδεία του η γιαγιά μου μου είπε δείχοντάς μου ενα ξίφος.. Αυτό θα το χρειαστείς γι αυτό φυλαξέ το σαν τη ζωή σου...

Άλλο ξίφος είναι αυτό; Τέταρτο; Βρήκες το κρυστάλλινο και τα 2 katana και αυτό είναι τέταρτο σπαθί;

quote:
Ξέχασα να πώ πως βρήκαν τον παππού μου με μαλλιασμένη γλώσσα και μελανιασμένο πρόσωπο

Ερώτηση: ΠΟΙΟΙ βρήκαν τελικά τον παππού σου; Πώς κρατήθηκε μυστικός ο θάνατός του (και η σωρός του φυσικά), γιατί αν μαθευόταν αυτό, τότε θα ήταν ακόμη σε κάποιο κρεβάτι ιατροδικαστού ή σε κάποιο νοσοκομείο, για αναλύσεις. Άσε που ο τύπος (έντυπος και ηλεκτρονικός) ακόμη θα έκανε αναφορά σ'αυτόν. (Για να μην αναφέρω και τον Χαρδαβέλ...)

--
Στράτος. Ετσι απλά.

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση των πραγμάτων, είναι να ζουν έκπτωτοι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2004, 18:05:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και στο χωριο μου, που βρισκεται απεναντι απο την πατρα υπαρχουν ιστοριες βρυκολακων, οχι ομως με την εννοια του κομη δρακουλα. απλα κολασμενες ψυχες που θελουν να καταλαβουν ξενο σωμα.

κατι γριες ειπαν πως ειχαν δει. αγραμματες οπως ηταν, δεν νομιζω να γνωριζαν τον γνωστο βλαντ...

στο γιαχου παντως μια φορα ειχα πεσει σε ενα δωματιο ορισμενων χρηστων που νομιζαν οτι ηταν βαμπιρς.

με καλωσορισαν, οταν τους ειπα οτι ειμαι και εγω.

φαντασου με τι κριτιρια αναγνωριζονται....


------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2004, 18:16:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παντως,

στο δημοτικο, ειχε πεσει στα χερια μου ενα βιβλιο με ποιηση.

εκει ειχα διαβασει ενα ποιημα σχετικο με βρυκολακες που αναφεροταν στον θαναση βαγια.

απο τα λιγα που θυμαμαι, ελεγε πως ο βαγιας ειχε πεθανει ατιμωμενος, ειχε βρυκολακιασει και γυρευε να πιει το αιμα της συζυγου του.

καποιος της εδωσε ενα φυλακτο, και οπως πηγε ο βαγιας το βραδυ και ανεβηκε πανω της, ειδε το φυλακτο και τελικα η γυναικα σωθηκε.

θα ψαξω στο νετ, δεν νομιζω να βρω τιποτα, νομιζω οτι ο βαλαωριτης το χε γραψει, αλλα μπορει και να κανω λαθος.....


α βρηκα, οχι ομως το ποιημα που τον περιγραφει σαν βρυκολακα
ειναι ομως απο οσο ξερω η μοναδικη φορα που εχω δει σε γραπτα να ονομαζεται καποιος ελληνας ετσι

http://www.istoria.gr/mar04/content03.htm

------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimitris2
Πλήρες Μέλος


1364 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2004, 23:13:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimitris2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορεί ένα αντκείμενο να έχει ιστορία 1 ή 20 αιώνων.
αν χαλαρώσει κάποιος το σώμα και το νου και κρατάει το αντικείμενο ίσως κάτι δει. Καλό είναι να φορά και κάποιο φυλακτό αν το αντικείμενο είναι όπλο κλπ. ας κάνει και μια ευχή στο θεό που πιστεύει.
Αν δε δει και τίποτα δε χάλασε ο κόσμος.
Βάζει το αντικείμενο εκεί που αυτό δε διαμαρτύρεται και συνεχίζει με χαρά και αγάπη την υπόλοιπη ζωή του.
Και προπαντός να φυλάει το νου του από αρνητικές σκέψεις για αντικείμενα χρήστες γιατί πολλές φορές η ζωή είναι πιο δύσκολη απ τις παραμυθένιες φαντασίες μας ή πολύ πιο απλή και όμορφη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FRODO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
176 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2006, 00:55:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FRODO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΗΠΩΣ VAMPIRIOYM ΕΙΣΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΚΛΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΣΟΥ ΣΑΝ ΚΥΝΗΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΚΑΙ ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Efstathios
Μέλος 1ης Βαθμίδας


125 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2006, 04:33:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Efstathios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι εγω παρελειψα να σας αναφερω οτι βγαινω εξω με κατανα μεσα στην καμπαρντινα μου διοτι κυκλοφορουν καμποσοι αθανατοι,αλλα στο τελος πρεπει να μεινει μονο ενας...


...really...


Σορρυ, δεν αντεξα

Εχω διαβασει για καποιες αναφορες βαμπιρ και στην αττικη στα πιο παλια χρονια,αλλα... με το που βγηκαν οι καμερες και οι δημοσιογραφοι εξαφανιστηκαν.Φαινεται δε μπορουν τα φλας της δημισιοτητας...

Edited by - Efstathios on 15/01/2006 04:42:52

Edited by - Efstathios on 15/01/2006 04:44:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2006, 06:29:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παρακαλώ η αστυνομία να συλλάβει τον φίλο Ευστάθιο για κατοχή όπλων

(ούτε εγώ άντεξα αγαπητέ αυστάθιε)
Το χιούμορ χρειάζεται. Και μάλλον τα βαμπίρ φοβήθηκαν τον σταυρό που φόραγες ή και τον αγιασμό που κουβάλαγες μαζί


Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2006, 17:17:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Vampirium,
Μπορεί να είσαι απλώς ευφάνταστος ή ψυχοπαθής.
ΜΗΝ μπαίνεις όμως εκεί που ενεδρεύουν ΑΥΤΟΙ.
ΔΕΝ κάνω πλάκα.
Α, το σπαθί που έχεις (εάν το έχεις) είναι τρίχες κατσαρές για τον σκοπό που γράφεις. Για άλλο πράγμα χρησιμοποιείται.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
velial
Μέλος 3ης Βαθμίδας


601 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2006, 04:00:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους velial  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια φορα, πηγα στο δασος. Ξαφνικα ειδα ΑΥΤΟΝ

O παππους μου, μου ειχε αφησει δωρα μια μαλινη σωβρακοφανέλα, και με ειχε προειδοποιήσει... οριστε και η φωτογραφια του...


Ξαφνικά όμως, ενω ειμουν ετοιμος να ορμηξω, ο δρακουλας μεταμορφώθηκε σε νυκτεριδα

Τελικα, τα παντα γινονται στο σκοτεινο κοσμο της νυκτας

_________________________


Tότενες το μαύρο φίδι
το διπλό του το γλωσσίδι
πίσω από την αστοιβιά
βγάζει και κουνάει με βιά:

"Φως ζητάνε τα χαϊβάνια
κι' οι ραγιάδες απ' τα ουράνια,
μα θεοί κι' όξαποδώ
κει δεν είναι παρά δώ."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2006, 09:30:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Efstathios

Κι εγω παρελειψα να σας αναφερω οτι βγαινω εξω με κατανα μεσα στην καμπαρντινα μου διοτι κυκλοφορουν καμποσοι αθανατοι,αλλα στο τελος πρεπει να μεινει μονο ενας...


...really...


φιλτατε αυτα ειναι ξεπερασμενα οπλα - ενα καλο νερομπιστολο με αγιασμο ειναι ο,τι καλυτερο!


επεσα πανω σε μια κατατοπιστικη ταινια προσφατα πανω στο ζαπινγκ, οπου πιτσιλαγαν τους βρυκολακες με τα νερομπιστολα και αυτοι επαιρναν φωτια και εσκαγαν γεμιζοντας τον τοπο ζελεδες.


πολυ πιο εφετζιδικο απο τα σπαθια, ε?


και το βαζεις και σε αεροπλανο το νερομπιστολο!


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

homo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
219 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2006, 04:55:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους homo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
EPISEIS MPOREIS NA FORAS KASKOLAKI APOARMATHIES SKORDON.....ETSI GIA NA MINEI ANEGKIXTOS O LEMOS

η συνειδηση παμφωτη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KingGR
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2006, 03:41:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KingGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά ξεφύγατε πολύ από το θέμα...

Το θέμα είναι να μάθουμε την ιστορία, την ηλικία και την δύναμη ενός κρυστάλλινου σπαθιού... Εγώ μπορώ να βοηθήσω στην ηλικία και στην δύναμη... Για την ηλικία κοίτα στην λαβή του σπαθιού και δίπλα στο made in china ίσως διακρίνεις και μια ημερομηνία κατασκευής. Για την δύναμη τώρα απλά πάρε το σπαθί και κοπάνα το σε ένα τοίχο και δες τι θα σπάσει πρώτο, το σπαθί ή ο τοίχος… αν σπάσει το σπαθί τελικά δεν ήταν «δυνατό» σπαθί και του άξιζε αυτό που έπαθε.
Για την ιστορία μπορείς να πάρεις τηλέφωνο τον Πιτ Παπαδάκη ή κάποιον άλλο εγκεκριμένο επιστήμονα για να μάθεις... Ίσως κάποιο άλλο μέλος του φόρουμ να βρει καλύτερη λύση…

ΥΓ. Το παράξενο είναι που κάποιοι άντεξαν και προσπάθησαν να βγάλουν άκρη στο θέμα και όχι οι άλλοι που δεν αντέξαμε...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2006, 10:47:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

KingGR

Παιδιά ξεφύγατε πολύ από το θέμα...

Το θέμα είναι να μάθουμε την ιστορία, την ηλικία και την δύναμη ενός κρυστάλλινου σπαθιού... Εγώ μπορώ να βοηθήσω στην ηλικία και στην δύναμη... Για την ηλικία κοίτα στην λαβή του σπαθιού και δίπλα στο made in china ίσως διακρίνεις και μια ημερομηνία κατασκευής. Για την δύναμη τώρα απλά πάρε το σπαθί και κοπάνα το σε ένα τοίχο και δες τι θα σπάσει πρώτο, το σπαθί ή ο τοίχος… αν σπάσει το σπαθί τελικά δεν ήταν «δυνατό» σπαθί και του άξιζε αυτό που έπαθε.
Για την ιστορία μπορείς να πάρεις τηλέφωνο τον Πιτ Παπαδάκη ή κάποιον άλλο εγκεκριμένο επιστήμονα για να μάθεις... Ίσως κάποιο άλλο μέλος του φόρουμ να βρει καλύτερη λύση…


χαιρομαι που ενας ειδικος επιστημων συμμετεχει στο τοπικ και μας βοηθα με τις τεχνικες οδηγιες που παραθετει!


δεν πιστευω οτι καποιος αλλος θα μπορεσει να προτεινει καλυτερη λυση.


θα περιμενω με αγωνια τα αποτελεσματα των αναλυσεων!


quote:

ΥΓ. Το παράξενο είναι που κάποιοι άντεξαν και προσπάθησαν να βγάλουν άκρη στο θέμα και όχι οι άλλοι που δεν αντέξαμε...



.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matthias16
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
187 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2006, 12:39:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΛΙΓΟ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ Ο ΒΟΛΝΤΕΜΟΡΤ, ΓΝΩΣΤΟΣ ΚΑΙ ΩΣ "ΞΕΡΕΙΣ

ΠΟΙΟΣ" , ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΠΡΟΧΘΕΣ....ΕΤΟΙΜΑΣΤΕ ΤΑ ΡΑΒΔΙΑ ΣΑΣ...

"the world is full of kings and queens,who blind your eyes and steal your dreams"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2006, 12:57:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για την ιστορία μπορείς να πάρεις τηλέφωνο τον Πιτ Παπαδάκη ή κάποιον άλλο εγκεκριμένο επιστήμονα για να μάθεις... Ίσως κάποιο άλλο μέλος του φόρουμ να βρει καλύτερη λύση…







Να και η ξαδέλφη μου η Τούλα απο τον Πύργο. Κοντοχωριανοί είστε.
Να προσέχεις.Μην της κάνεις κακό όμως, μπορεί να είναι βουρβούλακας, αλλά όπως και να το κάνουμε..... αίμα μου είναι.....

Άνθρωπος δίχως μνήμη, άνθρωπος δίχως μέλλονΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VOUL
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2006, 05:40:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VOUL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλε μου Vampirioum οταν λεσ κυνηγος αναφερεσε μηπως στην ιστορια που λεει οτι σε καθε γενια ανθρωπων υπαρχει ενα ατομο το οποιο εχει σκοπο να πολεμαι τα βαμπιρ;αν ναι ψαξε και για την ιστορια του ΑΓΓΕΛΟΥ ισως βρεισ κατι που σε ενδιαφερει.Για το σπαθι δεν μπορω να σε βοηθησω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2006, 16:02:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Miσο λεπτο..............

Το εβγαλα...........

και.........

THUNDER!!!!!!!!!!!

THUNDER!!!!!!!!!!!

THUNDER!!!!!!!!!!!

THUNDER!!!!!!!!!!!

THUNDERCUTS ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!

ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΠΑΘΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΥΝΗΓΑΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΚΑΙ Η ΑΓΡΟΦΥΛΑΚΗ ΘΕΡΙΖΕΙ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2006, 16:36:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


.

η τεχνολογια κανει αλματα!!!

νεα σκορδοκυβακια απο την κνορ!

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2006, 22:15:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Vampirioum

quote:
Ξέχασα να πώ πως βρήκαν τον παππού μου με μαλλιασμένη γλώσσα και μελανιασμένο πρόσωπο

τον βρηκαν ετσι γιατι μαλιασε η γλωσσα του να λεει
<<με πνιγεις μην μου σφιγκεις τον λαιμο
με πνιγεις μην μου σφιγκεις τον λαιμο
με πνιγεις μην μου σφιγκεις τον λαιμο
με πνιγεις μην μου σφιγκεις τον λαιμο
με πνιγεις μην μου σφιγκεις τον λαιμο>>

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GeorgiO
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
67 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2006, 14:28:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GeorgiO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Miσο λεπτο..............

Το εβγαλα...........

και.........

THUNDER!!!!!!!!!!!

THUNDER!!!!!!!!!!!

THUNDER!!!!!!!!!!!

THUNDER!!!!!!!!!!!

THUNDERCUTS ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!

ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΠΑΘΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΥΝΗΓΑΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΚΑΙ Η ΑΓΡΟΦΥΛΑΚΗ ΘΕΡΙΖΕΙ!


quote:
Vampirioum


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Ξέχασα να πώ πως βρήκαν τον παππού μου με μαλλιασμένη γλώσσα και μελανιασμένο πρόσωπο

--------------------------------------------------------------------------------


τον βρηκαν ετσι γιατι μαλιασε η γλωσσα του να λεει
<<με πνιγεις μην μου σφιγκεις τον λαιμο
με πνιγεις μην μου σφιγκεις τον λαιμο
με πνιγεις μην μου σφιγκεις τον λαιμο
με πνιγεις μην μου σφιγκεις τον λαιμο
με πνιγεις μην μου σφιγκεις τον λαιμο>>


Να 'στε καλλά ρε παιδιά μου φτιάξατε τη μέρα.

"Μερικοί βλέπουν το αύριο ως μια άλλη ημέρα. Εγώ το βλέπω ως άλλη μια ευκαιρία."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1411133
Maintained by Digital Alchemy