ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ZOIROS
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2004, 12:19:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ZOIROS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΥΔΕΜΙΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΕΙΔΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΤΟΥ ΣΙΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΡΙΑ (ΚΑΙ ΒΛΑΚΩΔΗ) ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΤΩΝ ΙΑΧΩΒΑΔΩΝ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ "ΜΕΛΕΤΗΤΗΣ"
ΟΤΑΝ ΕΓΩ ΒΑΖΩ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ.
ΤΕΛΙΚΑ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΟΙ ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΤΟΥΣ?

EGV

Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2004, 16:58:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου δεν θα συμφωνήσω. Και είναι γνωστές οι γενικότερες μου «συμπάθειες» θα λέγαμε.

Νομίζω ότι το μέλος MELETHTHS έχει το δικαίωμα να εκθέσει τις απόψεις του, και μιας και δεν επιτίθεται επί προσωπικού ή να καθυβρίσει, μέσω του διαλόγου να αναδειχθεί η αλήθεια.

Οι Χιλιαστές έχουνε μια Α άποψη περί της ερμηνείας της Αγίας Γραφής. Δικαίωμα τους λοιπόν.

Δικαίωμα μας επίσης να αποκαλύψουμε την πλάνη, την παραπληροφόρηση, την πλαστογράφηση κειμένων και χρονολογιών καθώς και την επίπλαστη ηθική που ευαγγελίζονται.

Θεωρώ προσωπικά ως γονιμοποιό στοιχείο την έκθεση του MELETHTH, μιας και μας δίνεται η ευκαιρία να αναλύσουμε όλα τα παραπάνω που ερμηνεύουνε ως εσχατολόγοι μεταπράτες, και έτσι να αναδειχθεί ο συμβολισμός και η αληθινή ερμηνεία των όποιων κειμένων.

Στην διάρκεια της παραμονής του συγκεκριμένου μέλους πιστεύω ότι θα έχουμε την ευκαιρία να διαπιστώσουμε πολλά και ενδιαφέροντα. Η συνέχεια θα είναι πραγματικά ενδιαφέρουσα.

Ως προς το κλείσιμο ή όχι κάποιων topic είμαι της γνώμης ότι υπάρχουνε αρμοδιότεροι να μιλήσουνε μιας και (αν και θα έπρεπε) δεν γνωρίζω επαρκώς τους όρους και τα όρια που θέτονται.

Σκέψου πάντως ότι το topic «Ιησούς: κήρυκας μίσους…» είναι ένα «ζωντανό» παράδειγμα ελεύθερου και ανοιχτού βήματος.

Να΄σαι καλά φίλε μου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zinon
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
148 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2004, 18:08:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zinon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομιζω οτι ολοι εχουν δικαιωμα να λενε και να γραφουν οτι θελουν
οπως και το οξυγονο που κυκλοφορει ελευθερο παντου,αλλα πολλες φορες κρυβει μεσα του και ιους εστω και θανατηφορους .
το ζητουμενο ειναι η αμυνα του οργανισμου της σκεψης και της λογικης κρισης.

zinon

zinonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2004, 16:51:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχήν ZOIROS, κατανοείς (φαντάζομαι) πως πίσω από το όνομα "ΜΕΛΕΤΗΤΗΣ", βρίσκεται ένας άνθρωπος - μέλος των forums, τον οποίο και προσβάλλεις με το εισαγωγικό σου μήνυμα!
Σου συνιστώ λοιπόν, να περιοριστείς σε άλλου είδους επιχειρηματολογία, από την παραπάνω...

Επίσης, όπως έχει αναφερθεί και στα θέματα που άνοιξες και τα οποία κλειδώθηκαν, καλό θα ήταν να συγκεντρώσεις το "μαίνος" σου κατά των παπάδων και των Χριστιανών γενικότερα σε ένα - δύο τόπικ τα οποία έχεις ανοίξει και όπως θα ξέρεις διεξάγεται εκεί η ανάλογη συζήτηση. Το να ξεκινάς καινούργια τόπικ, παραθέτωντας απλά ένα απόσπασμα από κάτι που σε εξόργησε, αλλά που αναφέρεται στο ίδιο ακριβώς θεματικό αντικείμενο, εκτός του ότι δεν είναι σε καμία περίπτωση λειτουργικό για μία συζήτηση, καταμαρτυρεί τελικά από μέρους σου μία προπαγάνδα...

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ZOIROS
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2004, 22:32:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ZOIROS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Οι Χιλιαστές έχουνε μια Α άποψη περί της ερμηνείας της Αγίας Γραφής. Δικαίωμα τους λοιπόν."

"Καταρχήν ZOIROS, κατανοείς (φαντάζομαι) πως πίσω από το όνομα "ΜΕΛΕΤΗΤΗΣ", βρίσκεται ένας άνθρωπος - μέλος των forums, τον οποίο και προσβάλλεις με το εισαγωγικό σου μήνυμα!
Σου συνιστώ λοιπόν, να περιοριστείς σε άλλου είδους επιχειρηματολογία, από την παραπάνω..."

KAT ARXHN KATANOV OTI πίσω από το όνομα "ΜΕΛΕΤΗΤΗΣ", ΔΕΝ βρίσκεται ένας άνθρωπος, ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΑΝΑΤΡΕΠΤΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙ ΤΗΝ ΔΑΙΜΑΡΤΥΡΙΑ ΜΟΥ.

ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΟΙ ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΤΟΥΣ?

EGVΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2004, 14:46:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θέμα αυτό μεταφέρεται στην κατηγορία: Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.

από την κατηγορία .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-. που είχε αρχικά ανοίξει.

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1091309
Maintained by Digital Alchemy