ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 WATCHING OVER US!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
SEMIRAMIS
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2004, 23:31:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SEMIRAMIS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ!

ΜΟΛΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΗΚΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΑΣ.ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΗΜΟΥΝ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΡΙΑ..
ΘΑΥΜΑΖΑ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ,ΤΟΥΣ ΣΤΟΧΑΣΜΟΥΣ,ΤΙΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.ΕΤΣΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ.
Δ
ΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΑΚΟΨΩ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΩ ΤΗΝ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΤΩΝ ΣΥΖΗΤΗΣΕΩΝ ΣΑΣ..
..ΟΜΩΣ ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟΨΕ..
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΕΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ!

ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΛΕΓΑ ΠΩΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΘΑ ΤΑΞΙΔΕΥΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!ΤΟ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΓΙΝΕ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΟΥΝ..
ΓΙΑ ΚΑΙΡΟ ΗΜΑΣΤΑΝ ΧΩΡΙΣΤΑ ΟΜΩΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΑ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ.ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΥΠΟΜΟΝΕΤΙΚΑ.ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΚΙ ΕΚΕΙΝΟΣ..ΟΠΩΣ ΕΜΑΘΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΣΤΙΓΜΗ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΣΒΗΣΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗ ΜΝΗΜΗ ΜΟΥ.."ΣΥΝΤΟΜΑ" ΜΟΥ ΕΙΠΕ.ΟΜΩΣ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΠΟΤΕ.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΤΡΕΞΑ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ ΗΤΑΝ ΣΕ ΕΝΑ ΨΥΧΡΟ ΚΟΙΜΗΤΗΡΙΟ ΟΠΟΥ ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΣΑ ΣΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΩΣ ΤΟΝ ΑΓΓΕΛΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΗΣΑ ΜΑ ΤΑ ΔΑΚΡΥΑ ΜΟΥ!
ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΚΑΙΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΚΕΙΝΟΝ,ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑΣΑΝ ΚΑΙ OΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΟΜΩΣ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΑΜΕ ΞΕΘΩΡΙΑΖΟΥΝ,ΟΙ ΜΕΛΩΔΙΕΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΑΜΕ ΣΚΟΥΡΙΑΣΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΒΛΕΠΑΝ ΜΑΖΙ ΘΡΗΝΟΥΝ ΑΚΟΜΑ..ΚΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ..ΜΕ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΑΣΤΑΙΝΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΝΥΧΤΑ!
ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ..ΕΡΧΕΤΑΙ..
ΤΟΝ ΝΙΩΘΩ..ΜΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΩΣ ΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΡΑΤΑΕΙ!
ΞΥΠΝΑΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ..
ΜΕ ΕΜΑΘΕ ΝΑ ΑΓΑΠΑΩ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΥΓΝΩΜΩΝ.
ΕΦΥΓΕ ΚΑΙ ΑΓΑΠΩ ΔΙΠΛΑ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΕΙΝΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΝΑ ΑΓΑΠΗΣΕΙ..ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ

Ι HAD A FRIEND MANY YEARS AFO
ONE TRAGIC NIGHT HE DIED
THE SADDEST TIME OF MY LIFE
FOR WEEKS AND WEEKS I CRIED
THROUGH THE ANGER AND THROUGH THE TEARS
I FELT HIS SPIRIT THROUGH THE YEARS
I'D SWEAR HE'S WATCHING ME AND GUIDING ME THROUGH HARD TIMES

I FEEL HIM ONCE AGAIN
IT'S OVERWHELMING ME
HIS SPIRIT LIKE THE WIND
THE ANGEL GUARDING ME
OH,IKNOW-OH,I KNOW HIS WATCHING OVER ME..
ICED EARTH

ΑΡΑΓΕ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ?
ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ?ΜΑΣ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΤΟΥΣ Ή ΤΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΣΤΕ ΟΛΑ?
ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ?
ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΧΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ?
ΑΝ ΝΑΙ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΤΕ ΚΙ ΑΝ ΟΧΙ ΦΟΒΑΣΤΕ ΜΗΝ ΧΑΣΕΤΕ?

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ ΝΑ ΔΑΒΑΣΕΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙ!


(ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΕΧΩ ΘΕΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΓΕΝΙΚΑ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΩ.SORRY)


ΛΑΧΕΙΟ Η ΖΩΗ ΜΕ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΠΑΡΩΔΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΛΙΓΟ..

Xotchipilli2
Μέλος 2ης Βαθμίδας


347 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2004, 03:45:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Xotchipilli2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλωσήλθες Φίλη μας...

Προσωπικά είμαι αρκετά μπερδεμένος με το θέμα...Ως ανθρώπινο όν που έχει την τύχη (ατυχία?) να γνωρίζει οτι η οποιαδήποτε βιολογική του δομή έχει αρχή κια τέλως θέλω να πιστεύω οτι έχω και κάτι το αύλο που δεν θα φθαρεί ποτέ και το οποίο θα διατηρεί την ...."συνειδητότητά" μου.Δυστηχώς δεν έχω κάποια υπέροχη απόδειξη των θετικών επιστημών για αυτό ,οπότε είναι καθαρά θέμα Πίστης.

Εδω που είμαστε ,υπάρχουμε ως Αδέρφια με την Φθορά...Όλοι μας θα δούμε τον Θάνατο,τουλάχιστον μια φορά στην ζωή μας (τον δικό μας).Μερικοί τον βλέπουν και στο πρόσωπο κάποιου αγαπημένου προσώπου...

Ίσως η ψυχή κάποιου που πέθανε να υπάρχει και να επικοινωνεί μαζί μας...

Μπορεί να υπάρχει αλλα λόγω ύπαρξης σε άλλο πεδίο/διάσταση να μην μπορεί να επικοινωνήσει...

Μπορεί επίσης όλα αυτά να είναι "ευσεβείς πόθοι" που καθυσηχάζουν την ανθρώπινή μας ματαιοδοξία...

Όπως και να έχει αρκεί και μόνο που αυτό το άτομο σε συντροφέυει στην Καρδιά σου και μέσα στο μυαλό σου...Οι άνθρωποι πεθαίνουν πραγματικά μόνο όταν σβηστούν απτην μνήμη των ανθρώπων που τους αγαπούσαν.Θεώρησε λοιπόν οτι αυτό το άτομο που έχασες είναι πιο "ζωντανο" και πιο "υπαρκτό" ακόμα και απο...τους "δικαιωματικά" ζωντανούς

Reality: A serotonine induced Hallucination?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SEMIRAMIS
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2004, 23:29:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SEMIRAMIS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Xotchipilli2

ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ..
..ΕΙΣΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΔΕΧΘΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!

ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΩΣ ΠΟΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΑ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΝΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΑΛΗΘΙΝΑ.ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΜΩΣ ΜΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ: ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΟΥ ΣΥΝΕΒΗ,ΜΕΤΑ ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΛΑΒΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΚΟΡΟΪΔΕΨΟΥΝ Κ.Τ.Λ.Π Κ.Τ.Λ.Π

ΟΛΟΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΚΑΤΙ ΜΗ ΥΠΑΡΚΤΟ,ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΑΣ ΔΗΛΩΣΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΖΗΣΕ ΑΜΕΣΩΣ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ
"Ψ Ε Υ Τ Η Σ!"
ΑΝ ΤΟ ΠΕΙ Ο ΤΑΔΕ ΕΙΔΙΚΟΣ (ΠΟΥ ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΠΟΙΟΣ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ) ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ.
ΑΝ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΕΓΩ ΚΙ ΕΣΥ..ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΡΕΛΟΙ!

ΞΕΡΩ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΕΠΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΙΛΟΥΣΕ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΝΕΚΡΟ ΠΑΠΠΟΥ ΤΗΣ ΚΑΙ ΞΥΠΝΟΥΣΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΙΓΜΟΥΣ ΛΙΓΑ ΜΕΤΡΑ ΠΙΟ ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΗΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΩΣ.ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΤΗΣ ΕΚΑΝΕ ΓΙΑ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΤΗΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ!

ΠΑΡΑΣΥΡΘΗΚΑ ΛΙΓΟ Ε?

ΛΑΧΕΙΟ Η ΖΩΗ ΜΕ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΠΑΡΩΔΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΛΙΓΟ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2004, 14:22:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς ήρθες SEMIRAMIS στα forums!

Πολύ συγκινητική η ιστορία που μας γράφεις...
Θυμίζει πράγματα, που πολλές φορές δεν θέλουμε να τα σκεφτόμαστε. Θυμίζει πως κάθετι που γεννιέται, πεθαίνει, τουλάχιστον όσον αφορά τον υλικό κόσμο, αυτόν που οι περισσότεροι θεωρούμε ως πραγματικό. Και η ταύτισή μας για αυτήν την πραγματικότητα μόνο, μας κάνει να πονάμε ακόμα περισσότερο όταν χάνουμε κάτι σ'αυτήν τη ζωή.

Υπάρχει όμως κι ένας κόσμος αιώνιος. Ενας κόσμος όπου τα πράγματα αιώνια Eίναι. Που το περιοδικό φαινόμενο της γέννησης και του θανάτου δεν μπορεί να αλλοιώσει την ουσία τους.

Οσο πιο κοντά βρισκόμαστε στον κόσμο αυτό, τόσο καταλαβαίνουμε ότι ο θάνατος είναι απλά μία διαφορετική κατάσταση της ύπαρξης. Που δεν μπορεί όμως να ακυρώσει το ίδιο το είναι.

-------------------------------------------------

Το θέμα αυτό που άνοιξες, όπως κι εσύ αναφέρεις, το έχεις ανοίξει ακόμα μία φορά ως TOPIC_ID=5072.
Θα παραμείνει ανοικτό το παρόν, μιας και έχει ανοιχτεί σε πιο κατάλληλη θεματική ενότητα - την ενότητα .-= Η ΨΥΧΗ =-.
Το άλλο, θα απενεργοποιηθεί.

Καλή συνέχεια.

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2004, 20:04:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"ΠΕΘΑΝΑ"

πεθανα και αφησα το κορμι μου,κατω απο εκεινου του πευκου την σκια,

πεθανα εχοντας νοιωσει της δροσιας της την πνοη,που ο ανεμος μετεφερε,

πεθανα με τις λιγες ομορφες αναμνησεις,που μου ειχε προσφερει η καρδια της,

πεθανα γνωριζοντας τι επεδιωκα πιοτερο,τις λιγες ομορφες στιγμες να παρω μαζι,

πεθανα γιατι νοημα ειχε παρει η ζωη,ευτηχισμενος που ειχα γνωρισει τονερωτα,για μια στιγμη,

πεθανα στην σκεψη της αγκαλιας της,ετσι αποφυγα την ψυχρα που απλοχερα προσεφερε ο θανατος,

πεθανα ζωντας τις στιγμες,προφεροντας τ'ονομα της κατω απο την σκεπη,εκεινου του ομορφου πευκου...

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΜΠΟΤΣΑΚ.

υπαρχουν στιγμες,που θα πεθαινουμε ψυχικα,ξανα και ξανα,ομως αυτο ειναι και το πιο δυσκολο,μια "δοκιμασια",για την μνημη και την ψυχη μας...αν "πεθανουν" αυτα τα δυο ειναι το τελος της πραγματικοτητας μας,του ειναι μας,στο τωρα μας,σε αυτον τον κοσμο που διανυουμε....

δεν υποφερεται ,δεν συνιθιζεται,δεν μετριεται μπροστα σε καθε "καλη" στιγμη,ειναι μια επιπονη δοκιμασια καθε φορα...για καποιους δεν υπαρχουν διαστηματα "αναπαυλας"....

συνεχισε την πορεια σου ,γνωριζοντας πως οτι ειναι στην καρδια και στο μυαλο,θα σε ακολουθουν ,μεχρι το τερμα της εδω υπαρξης σου....

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

luna33
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2004, 14:18:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους luna33  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητη Semiramis διαβασα το μηνυμα σου και πραγματικα με συγκινησε πολυ.Λυπαμαι πολυ για αυτο.
Αν και ειμαι καινουργια σ'αυτην την ταιραστια παρεα και χωρις πολυ γνωση θα ηθελα να σου πω πως πιστευω οτι μας βλεπουν.Κι αυτο γιατι πολυ προσφατα, εχασα ενα πολυαγαπημενο μου προσωπο και το ιδιο βραδυ, μια πεταλουδα με επισκευτηκε, κανοντας με να νιωσω πολυ ομορφα και να νιωσω οτι ηταν αυτο το προσωπο!
(Εκ των υστερον εψαξα και εμαθα οτι πολλοι οταν πεθαινουν,οι ψυχη τους μεταμορφωνονται σε πεταλουδα,κατι το οποιο πιστευεται σε πολλα μερη του κοσμου και στην Ελλαδα απο την αρχαιοτητα) Δεν ξερω αν ακουγεται στπαιδιαστικο σε σχεση με την γνωση που εχουν οι υπολοιποι φιλοι μας ,αλλα νομιζω οτι αν δεν μας εβλεπαν τοτε πως ηρθε και με βρηκε...?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helius
Νέο Μέλος

Germany
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2004, 02:57:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helius  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Helius  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Helius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kalimera se olous,....
Agapiti SEMIRAMIS,...opos ke pollous allous me siginise i istoria pou mas diigithikes!!!
Pantos prepi na sou po ena pmravo ke mono pou etheses tin istoria afti se ena anixto forum!!! :-)

Ego prosopika den exo zisi kati tetio,alla paromia!
Apo tin mia ine kathara thema pistis,apo tin ali kseris oti kati yparxi!O kathe anthropos exi esthanthi kati tetio kapia stigmi tis zois tou!!!Prepi na ksexorizoume anamesa sto "thelo na pistepso,ara kapia stigmi to fantazome" ke se kati pou erxete apo mono tou xoris "kanena logo",....ke stin dikia sou peritosi...eksafanizete pali!
An thes na na akousis (i na diabais:-) ) tin dikia mou gnomi,...tipota den ine tixeo stin ZOI.Isos aftos o anthropos eprepe na mpi stin ZOI sou ke stis skepsis sou.Isos ke gia panta!Kseris ti poria tha akolouthouses an den emfanizotan pote afto to atomo stin ZOI sou?....pou ise tora,ke...ise eftixismeni kata bathos?
Min kourazese na bris tin apantisi,...exe ipopsin sou kapia pragmata ke tha erthi kapia mera,dioti ise ena komati apo kati pou se xriazete gia na...."ilopiithi"!

Na'se panta kala.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SEMIRAMIS
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2004, 22:02:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SEMIRAMIS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ω!

ΚΑΘΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΜΕ ΔΙΚΑ ΤΗΣ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΛΗΘΕΙΕΣ.
amalia ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑ ΤΑ ΣΤΑΔΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ.
ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΝΙΩΘΩ ΜΙΑ ΓΑΛΗΝΗ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ ΠΟΥ ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ..ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑΞΕ..ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ. Η ΑΠΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΓΑΛΗΝΗ ΝΑ ΞΕΦΤΙΖΕΙ!

ΜΑΝΟ
ΤΟ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.ΗΡΘΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΣΤΙΓΜΗ.Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ-"ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΥΚΛΟΘΥΜΙΚΟΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ?ΓΙΑΤΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΧΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥΣ?"ΑΠΑΝΤΗΣΗ-
"ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΖΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΠΕΘΑΝΑΜΕ.ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΑΛΛΟΥΣ ΓΝΩΡΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΑΛΛΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΦΗΣΕΙ.ΚΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΣΥΧΝΑ ΜΑΣ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΔΑΚΡΥΖΟΥΝ..Η ΨΥΧΗ ΜΑΣ ΒΑΡΑΙΝΕΙ!ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΑΦΗΣΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΘΛΙΜΜΕΝΟΙ ΚΑΙ Η ΘΛΙΨΗ ΤΟΥΣ ΦΤΑΝΕΙ ΣΕ ΜΑΣ.."

ΟΠΟΙΑ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΗΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΖΑ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΕΚΛΑΨΑ,ΠΟΥ ΠΟΝΕΣΑ,ΠΟΥ ΝΟΜΙΣΑ ΠΩΣ ΑΓΓΙΞΑ ΤΑ ΟΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑ ΠΩΣ ΤΑ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΑ.Ο ΠΟΝΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ.(ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΖΩ ΜΕ ΑΣΧΗΜΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ)

luna
KI ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΗ.ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΜΑ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΕΚΕΙ ΑΚΙΝΗΤΗ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙΑΣΤΙΚΟ.

ΑΛΛΩΣΤΕ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΧΕΙΡΟΠΟΙΑΣΤΕΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΓΥΡΩ ΣΟΥ.

Ηelius
ΕΙΧΑ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΑΓΙΞΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ!
ΚΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ.Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΝΩΡΙΣΕΣ ΕΝΑΝ ΑΓΓΕΛΟ ΠΟΥ ΕΠΕΣΕ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΣΤΗ ΓΗ.ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΗΣΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ Σ'ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΟΛΑΒΑΝ ΝΑ ΤΟΝ ΔΟΥΝ.
ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΑ.ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΕΜΑΘΑ ΤΟΣΑ..
ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ.ΜΟΥ ΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ.ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΝ ΟΧΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΤΟΤΕ ΠΛΗΡΗΣ.ΕΚΤΙΜΗΣΑ ΤΗ ΖΩΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ.
ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΧΩΡΙΣ ΘΕΛΗΣΗ ΝΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥ Η ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΚΟΜΑ, ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΣΤΕΝΟΧΩΡΕΙ.ΚΑΙ ΟΛΑ ΓΥΡΝΑΝΕ ΣΕ ΟΤΙ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΕΣ.

ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ..

ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ
ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!!

ΛΑΧΕΙΟ Η ΖΩΗ ΜΕ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΠΑΡΩΔΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΛΙΓΟ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy