ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 ΝΕΑ - Μέσα από το Διεθνές Internet
 Σάντουιτς με την εικόνα της Παναγίας, πωλείται
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2004, 13:44:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


"Θαυματουργό" σάντουιτς με την εικόνα της Παναγίας, πωλείται σε δημοπρασία

Μοιάζει τρελό αλλά δεν είναι.

Η Diana Duyser, κοσμηματοπώλης στην Φλόριντα των ΗΠΑ, πριν δέκα χρόνια παρατήρησε, δαγκώνοντας ένα τοστ που έκανε, ότι αυτό είχε την μορφή της Παναγίας επάνω του. Έκπληκτη φώναξε τον σύζυγό της για να δει κι αυτός το "θαύμα" και δεν μπορούσε ούτε αυτός να πιστέψει στα μάτια του. Ήταν σίγουρος κι αυτός ότι η μορφή πάνω στο σάντουιτς ήταν της Παναγίας. Τώρα θέλησαν να μοιραστούν αυτήν τους την θαυματουργή εμπειρία με όλον τον κόσμο. Με το... αζημίωτο φυσικά

Έτσι η Diana Duyser έβαλε στο μεγάλο site δημοπρασιών του EBay το "θαυματουργό" σάντουιτς και ζήτησε να πουληθεί στην τιμή 22.000 δολαρίων ! Την σελίδα είδαν 100.000 επισκέπτες πριν την αποσύρουν οι υπεύθυνοι του EBay θεωρώντας ότι παραβιάζει τους κανονισμούς του site που δεν επιτρέπει να υπάρχουν προϊόντα που μπορούν να θεωρηθούν ως αστείο.

Η Diana Duyser όμως επέμενε ότι για αυτήν το θέμα δεν είναι αστείο αλλά πολύ σοβαρό και αργότερα το EBay επέτρεψε να συνεχιστεί η δημοπρασία, θεωρώντας ότι κατά λάθος αποσύρθηκε η σελίδα με την δημοπρασία αφού τέθηκε σε αμφισβήτηση από τους υπεύθυνους η επιθυμία της Duyser να αποχωριστεί το... σάντουιτς της.

Η προσφορά αγοράς είναι μέχρι 22 Νοεμβρίου και για το "θαυματουργό" σάντουιτς έχει προσφερθεί μέχρις στιγμής η τιμή των 16.000 δολαρίων.

Ηθικό δίδαγμα: Την επόμενη φορά που θα ξεκινήσετε να δαγκώνετε ένα σάντουιτς μην το κάνετε πλέον.. απερίσκεπτα και απρόσεχτα. Μπορεί ο Θεός να έχει ακούσει τις προσευχές και να σας έχει στείλει ένα τέτοιο "δώρο" και σε εσάς για να σας κάνει πλούσιο.

Πηγές:
http://www.mytelus.com/news/article.do?pageID=cp_oddities_home&articleID=1768200
http://www.ananova.com/news/story/sm_1179142.html?menu=

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"
αλλά και...
Tria capita exsculpa sunt,unum intra alterum et alterum supra alterum

elpida
Μέλος 3ης Βαθμίδας


541 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2004, 14:02:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elpida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ !!! ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ???

"Τίποτα δεν χαρίζεται όλα κατακτιούνται"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2004, 18:11:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ !!! ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ???

Μα δε μάθατε για τη θαυματουργή κρέπα της Ναυαρίνου; Σε πάει στον παράδεισο και στοιχίζει πολύ λιγότερο από 22.000 δολάρια;

Συμφωνείς Thoth;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2004, 19:11:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμένα δέν με εξέπληξε διότι απο τις Η.Π.Α. είναι δυνατό να περιμένουμε τα πάντα!

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ ΧΩΡΙΣ ΑΓΚΑΘΙΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΦΕΛΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2004, 20:54:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ !!! ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ???

Μα δε μάθατε για τη θαυματουργή κρέπα της Ναυαρίνου; Σε πάει στον παράδεισο και στοιχίζει πολύ λιγότερο από 22.000 δολάρια;

Συμφωνείς Thoth;



Τι μου θύμισες τώρα Durden_Alie... Όχι τίποτε άλλο αλλά δεν μπορώ να πάω και στο κέντρο γιατί είναι αποκλεισμένο από τα ΜΑΤ.

Ας δοκιμάσω τότε μια ψηφιακή κρέπα αν και δεν φτάνει σε τίποτε την αυθεντική του Ναυαρίνου

Μμμμμμμ...... σλουρπ.... μιαμμμμ..... μιαμμμ...

Αχ δεν μπορώ να το απολαύσω έτσι. Δεν ήθελα να κάνω επίδειξη των δυνάμεών μου αλλά αφού δεν μπορώ να πάω πεζός ή επί τροχώ, θα αναγκαστώ να χρησιμοποιήσω τις μαγικές μου δυνάμεις για να πάω στην πλατεία....

Εμπρός καλή μου σκούπα

Λοιπόν Durden_Alie, επειδή μου θύμισες αυτήν την απόλαυση σε κερνάω μια Ναυαρινίσια κρέπα. Τελείωνε με τις υποχρεώσεις σου και παμ' πλατείίίίίαααα


"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"
αλλά και...
Tria capita exsculpa sunt,unum intra alterum et alterum supra alterum

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2004, 09:28:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
να σας πω για μια ταβερνα την Δροσια, στην Μαντρα, που τρωγοντας το πρωτο παιδακι, βλεπεις τον χριστο φανταρο?


------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elpida
Μέλος 3ης Βαθμίδας


541 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2004, 10:23:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elpida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ας δοκιμάσω τότε μια ψηφιακή κρέπα αν και δεν φτάνει σε τίποτε την αυθεντική του Ναυαρίνου

Καλέ μου Thoth αυτή είναι ιμιτασιόν δεν κάνει θαύματα… πάλι θα πεινάς…

"Τίποτα δεν χαρίζεται όλα κατακτιούνται"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2004, 11:29:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλέ μου Thoth αυτή είναι ιμιτασιόν δεν κάνει θαύματα… πάλι θα πεινάς…

Αχ... δεν θα με αφήσετε να "αγιάσω"....

Πετάγομαι, εδώ δίπλα στην πλατεία Ναυαρίνου, για μια κρεπούλα και επανέρχομαι.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"
αλλά και...
Tria capita exsculpa sunt,unum intra alterum et alterum supra alterum

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elpida
Μέλος 3ης Βαθμίδας


541 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2004, 11:40:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elpida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πσιτ Thoth, κάντες δύο ... έτσι βρε για να σου κάνω παρέα να μην νιώθεις μοναξιά...

"Τίποτα δεν χαρίζεται όλα κατακτιούνται"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2004, 14:30:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Σ Η Μ Α Ν Τ Ι Κ Ο !!!

Βρήκα μια φωτογραφία από το original τοστάκι με την μορφή της Παναγίας. Σας το δίνω εδώ. Η αλλαγή έχει γίνει και στο πρώτο μήνυμα στο topic


Όντως εντυπωσιακό !!!


Στην δική μου κρεπούλα πάντως, δυστυχώς δεν ήρθε ούτε ένaς άγιος, καν. Έστω κάποιος κατώτερος, ρε αδερφέ μου... ας πούμε ο Χριστόδουλος.

Τζίφος.

Είναι που δεν παίζω και λόγω αρχών και τυχερά παιχνίδια... πώς θα πλουτίσω άραγε κι εγώ χωρίς κανένα θαυματάκι;

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"
αλλά και...
Tria capita exsculpa sunt,unum intra alterum et alterum supra alterum

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2004, 23:34:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμένα πάλι στα φασολάκια σήμερα το μεσημέρι εμφανίστηκε ο Μαχατσόχαν - ολοζώντανος σα νά' τανε!!!

Πήγα στην ενορία μας που κάνουνε δημοπρασίες και τους είπα να πουλήσουνε το πιάτο με τον Μαχατσοχαν για 100 ευρώ και με διώξανε με τις κλωτσιές!

μάλλον πρόκειται για λάθος...ο Μασατσόχαν ήταν τελικά.

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2004, 01:09:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό το σαντουιτς ποιος θα το φάει ν'αγιασει το σκατό του



Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2004, 10:51:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΚΑΙ ΘΑ ΨΑΧΝΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΕΤΡΕΣ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΜΟΡΦΗ ΕΧΟΥΝ


Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΟΥΣ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΦΛΥΑΡΟΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΡΩΤΑΣ.

ΕΥΡΙΠΙΔΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κλαρίς
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2004, 00:05:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κλαρίς  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μήπως είναι αμαρτία να φαγωθεί ένα τέτοιο κρεπο-τοστάκι;

μήπως θα έπρεπε να φερθούμε με σύναιση και να το ασημώσουμε πριν μπαγιατέψει;

!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1088867
Maintained by Digital Alchemy