ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΕΙΜΑΙ ALLIEN ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΟY
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2004, 21:54:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΓΗΙΝΟΙ ΣΥΜΦΟΡΟΥΜΗΤΕΣ ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΞΗΣ ΛΟΓΟ!!!
ΑΝ ΚΑΙ ΔΝ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΠΛΗΚΤΟΡΟΛΟΓΙΣΩ ΤΕΣΠΑ ΑΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ....

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΧΩ ΑΙΣΘΑΝΘΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΓΥΡΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΕΠΑΝΑΔΗΜΙΟΥΘΡΓΗΘΕΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΕ ΞΕΝΙΖΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ....
ΚΟΙΤΑΩ ΓΥΡΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΑΗΔΙΑΖΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΟΤΙ ΔΝ ΜΠΟΡΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΑ???
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΧΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟΥ "ΕΙΔΟΥΣ" ΜΟΥ ΔΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΤΗΝ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΠΟΧΑΥΝΩΤΙΣΜΟ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΤΟΝ ΑΠΕΧΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΙΕΤΑΙΡΗ "ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ" ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΩ....
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΟΧΙ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ ΚΑΙ ΔΝ ΜΙΛΑΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΟΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΤΟΥΣ ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΕΧΤΩ ΟΤΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟΥ "ΕΙΔΟΥΣ" ΜΟΥ ΘΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΡΙΣΝΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΒΟΜΒΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΘΗΚΟΝ ΤΟΥ ΑΠΟ ΠΑΝΩ!!!
ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΤΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟΥ "ΕΙΔΟΥΣ" ΜΟΥ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΟΥΝ ΤΟΣΕΣ ΖΩΕΣ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΣ ΠΑΡΑ ΠΑΝΩ ΧΡΗΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΟ ΧΡΟΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΧΙ ΔΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ!!!
ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΕΧΤΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΒΟΥΛΑ ΠΙΟΝΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΜΑΣ!!!!
ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΔΝ ΘΕΛΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΣΠΑΣΩ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ!!!!
ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΠΛΕΟΝ ΔΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ "ΕΙΔΟΥΣ"!!!
ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΛΕΩ ΕΙΜΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΣ ΚΑΙ ΔΝ Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΣΑΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΟΠΟΥ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΧΟΥΝ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΖΟΥΝ ΜΕ ΟΣΑ ΤΟΥΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΒΑΖΟΥΝ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ!!!!
ΠΕΙΤΕ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΑΥΤΟΝ ΟΥΤΟΠΙΑ ΠΕΙΤΕ ΤΟΝ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΤΕ!!!!
ΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΟΝ ΕΞΩΓΗΙΝΟ ΧΑΖΟ ΒΛΑΚΑ ΧΩΡΙΣ ΜΕΛΛΟΝ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΑΥΤΗ!!!
ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΣΤΕΝΟΧΟΡΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΞΕΡΕΤΕ ΓΗΙΝΟΙ ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ???
ΟΤΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ ΘΕΩΡΟΥΜΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ......

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2004, 01:39:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καθόλου ALLIEN δεν είσαι CYBERMASTER!
Εάν μάλιστα το αντίθετο του ALLIEN είναι το ον "άνθρωπος", τότε οι προβληματισμοί σου είναι αρκετά ανθρώπινοι.

Πολύ ενδιαφέρον θέμα και πρωτότυπα δοσμένο!


κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2004, 02:12:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Amalia:

quote:
Καθόλου ALLIEN δεν είσαι CYBERMASTER!
Εάν μάλιστα το αντίθετο του ALLIEN είναι το ον "άνθρωπος", τότε οι προβληματισμοί σου είναι αρκετά ανθρώπινοι.

Ωραίο αυτό που είπες Αμαλία! Ξέρω κι εγώ ενα άκου: Μια φορά κι έναν καιρό παιδάκια, ήταν.............

Ή μήπως είμαστε τρελοί τραγουδιστάδες;;;


I 'm Big in Japan!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2004, 02:22:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Loco με συγχωρείς, αλλά δεν κατάλαβα τι εννοείς.
Αν θέλεις να το καταλάβω, μπορείς να μου το γράψεις λίγο πιο απλά.


κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mystic
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2004, 10:26:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mystic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΤΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟΥ "ΕΙΔΟΥΣ" ΜΟΥ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΟΥΝ ΤΟΣΕΣ ΖΩΕΣ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΣ ΠΑΡΑ ΠΑΝΩ ΧΡΗΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΟ ΧΡΟΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΧΙ ΔΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ!!!
[/quote
Δυστηχώς Cybermaster μόνο άνθρωποι του είδους μας μπορούν να τα κάνουν όλα αυτά, και άλλα πολλά..., που βλέπουμε καθημερινά να συμβαίνουν γύρω μας!
Καλά κάνεις και δεν το δέχεσαι γιατί αν το δεχτείς γίνεσαι και εσύ αυτόματα ένας από αυτούς.
Αυτό που με θλίβει πραγματικά είναι ότι η όλη ΄΄κατάσταση΄΄ έχει πλέον βγει εκτός ελέγχου.


''Ο Θεός είναι ένας κύκλος που το κέντρο του είναι παντού και η περιφέρεια του πουθενά''
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2004, 12:30:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Cyber

Μην ανησυχείς, Ολοι στα 16 έτσι νιώθαμε. Οταν το πάρεις απόφαση θα καταλάβεις
οτι εδώ είναι το σπίτι σου, μαζι με τα άλλα alien.


Αγγελος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2004, 16:51:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ωραίο αυτό που είπες Αμαλία! Ξέρω κι εγώ ενα άκου: Μια φορά κι έναν καιρό παιδάκια, ήταν.............

Ή μήπως είμαστε τρελοί τραγουδιστάδες;;;



E SΟRRY BIG BRO ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΔΥΟ ΤΡΙΕΣ ΦΟΡΕΑ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΜΩ ΡΙΞΕ ΕΝΑ EXPLAIN

quote:
Καθόλου ALLIEN δεν είσαι CYBERMASTER!
Εάν μάλιστα το αντίθετο του ALLIEN είναι το ον "άνθρωπος", τότε οι προβληματισμοί σου είναι αρκετά ανθρώπινοι.

ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΟΜΩΣ ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΟΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ ΑΥΤΟΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΑΠΟ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΤΕΣΠΑ....

quote:
Μην ανησυχείς, Ολοι στα 16 έτσι νιώθαμε. Οταν το πάρεις απόφαση θα καταλάβεις
οτι εδώ είναι το σπίτι σου, μαζι με τα άλλα alien.



ΤΟΤΕ ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΤΣΙ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ 16 ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΥΠΟΤΑΞΩ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ....

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2004, 17:31:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
CYBERMASTER oι Προβληματισμοί σου είναι πολύ Σωστοί και μπορώ να σου πώ οτι τους μοιράζομαι μαζί Σου!
Κι΄Εγώ κάνω Συνεχώς τις ίδιες Σκέψεις και αισθάνομαι Συνέχεια άν Όχι Εξωγήινος τουλάχιστον πολύ διαφορετικός απο αυτούς που βλέπω γύρω μου ... σε βαθμό που φορές-φορές αισθάνομαι Υπερήφανος γι'Αυτό, προπαντώς άν οι Ενέργειες μου δείχνουν κόντρα στην "Κοινή λογική"!

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ ΧΩΡΙΣ ΑΓΚΑΘΙΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΦΕΛΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

drml
Μέλος 1ης Βαθμίδας


117 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2004, 18:20:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drml  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία είναι να σαχτηρίζουμε το θέμα και να μένουμε απλοί θεατές σε όλα όσα γίνονται γύρω μας! Έτσι ίσως απενοχοποιούμε τον εαυτό μας και ίσως κάθε βράδυ μπορούμε να κοιμόμασται με ήσυχη τη συνείδησή μας, ριχνοντας στους άλλους την ενοχή!
Ε όχι λοιπόν! Όλοι είμαστε υπεύθυνοι και όλοι έχουμε μερίδιο των ευθυνών μας στα παντα...Δεν βγηκανε μια μέρα κάποιοι και αρχισαν να ριχνουν βόμβες στα παιδάκια ή αρχισαν να μολύνουν το περιβάλλον ή να εκμεταλλεύονται τον κόσμο!
Όλα είναι μια πολύ δυνατή αλυσίδα που αν κι εσύ μόνος σου δεν προσπαθήσεις να την κόψεις μην παραπονιέαι ότι σε σφίγγει...
Πχ: Είναι γνωστό ότι οι μεγαλύτερες εταιρίες του κόσμου πχ ΝΙΚΕ, εκμεταλλευονται παιδιά πχ στην Ινδία και τους βάζουν να δουλέυουν 24 ώρες το 24ώρο με μισθό της πλάκας για να μπορούμε με ''περιφάνια'' να λέμε ότι φοράμε κάποια μαρκα. τη στιγμή που οι ίδιες εταιρίες κάνουν ταχα μου φιλανθρωπίες για τους φτωχούς του κόσμου.Όταν ο ίδιος αγοράζεις εισαι και εσυ υπυθυνοσ γι αυτο...
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΕΣΥ, ΕΓΩ, Ο ΚΑΘΕΝΑΣ! ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ALIEN! ΖΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ, ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕΙΣ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2004, 21:05:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
να μένουμε απλοί θεατές σε όλα όσα γίνονται γύρω μας!

BAΣΙΚΑ ΕΧΩ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΜΑΣ "ΠΟΤΙΖΟΥΝ" ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΥΜΕΝΗ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔ;Α ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΙΟΜΑΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ....

quote:
Είναι γνωστό ότι οι μεγαλύτερες εταιρίες του κόσμου πχ ΝΙΚΕ, εκμεταλλευονται παιδιά πχ στην Ινδία και τους βάζουν να δουλέυουν 24 ώρες το 24ώρο με μισθό της πλάκας για να μπορούμε με ''περιφάνια'' να λέμε ότι φοράμε κάποια μαρκα. τη στιγμή που οι ίδιες εταιρίες κάνουν ταχα μου φιλανθρωπίες για τους φτωχούς του κόσμου.Όταν ο ίδιος αγοράζεις εισαι και εσυ υπυθυνοσ γι αυτο...


Η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΑ ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΕΤΥΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕΡΙΚΟΙ ΤΡΙΒΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥΣ..... ΑΛΛΟΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΤΡΗΒΟΥΝ ΕΠΕΙΔΗ ΚΡΥΩΝΟΥΝ....

quote:
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΕΣΥ, ΕΓΩ, Ο ΚΑΘΕΝΑΣ! ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ALIEN! ΖΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ, ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕΙΣ!

ΟΛΟΙ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.....

quote:
σε βαθμό που φορές-φορές αισθάνομαι Υπερήφανος γι'Αυτό, προπαντώς άν οι Ενέργειες μου δείχνουν κόντρα στην "Κοινή λογική"!

ΞΕΡΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΓΩ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΡΟΔΟΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΕΡΙΓΥΡΟ ΜΟΥ ΚΤΛ ΚΑΙ ΔΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΙΑ ΝΟΗΜΑ ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2004, 21:28:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
SONATA ARCTICA LYRICS
Reckoning Night (2004)
1. Misplaced

[Music and lyrics by Tony Kakko]

Sometimes I feel so out of time and place,
trapped in a maze
As if I was lost in someone else's life...
The values I should keep in high regard don't mean a thing to me

Do you ever feel a need to go back in time?
A dream of mine...
To travel far away and one day steal back my life
In the end all I can do is to learn I live in a dreamland

This time was not made for me,
I have nowhere to land, no place to rest,
Like a bird, without a nest, I'm gliding
Under the clouds, forevermore

How much suffocated anxiety can be held within?
I was found guilty to a crime against myself
No need to hear the words again,
I live and I'd die for my dreamland

This time was not made for me,
I have nowhere to land, no place to rest,
Like a bird, without a nest, I'm gliding
Under the clouds, forevermore

I'll never have a chance,
I can't understand
I'm a misplaced man
How could this backward land
Learn to understand my dance?
What it's like, when
Every single smile hurts...

I have never felt like home here
Always missing something
People aren't connecting
Am I a misplaced soul?

I live in a perfect Hell,
I try finding my wishing well
When I drop my last tear,
I have accepted this life

A true saint, that I am not,
You have never seen me
'Cause I have always been there,
Standing by your side

[SOLO]

I'll never have a chance,
I can't understand
I'm a misplaced man
How could this backward land
Learn to understand my dance?
What it's like, when

Every single moment pains me...
Never felt like home here
I am missing something
My soul's in a wrong shell
?


CYBERMASTER,ετσι ακριβως νοιωθω...εξωγηινος,ομως ειμαστε/γεννηθηκαμε/μας εφεραν εδω,σε τουτην την χωρα....
μπορει οι λιγοι να κανουν την διαφορα?...εχουμε σκοπο?...
αν δεν εχουμε κινητρα,τα δημιουργουμε....
ασχολουμαι απο μικρος ,με την θεματολογια,με αποκαλουσαν εξωγηινο,ufo,για πολλους/πολλες αυτο εξακολουθω να ειμαι....ομως η απαντηση μου σε αυτο ειναι μια:στο διαστημα που βρισκομαι,μετραει διαφορετικα ο χρονος,οταν θα "κατεβω",εσεις και οι απερισκεπτα λαθος σκεψεις/πραξεις σας ισως να μην υπαρχετε τους απαντω.....
δεν εχω να προσθεσω τιποτε παραπανω,στα λεγωμενα σας,εκφραστηκατε υπεροχα και σας ευχαριστω.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2004, 16:17:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
CYBERMASTER,ετσι ακριβως νοιωθω...εξωγηινος,ομως ειμαστε/γεννηθηκαμε/μας εφεραν εδω,σε τουτην την χωρα....
μπορει οι λιγοι να κανουν την διαφορα?...εχουμε σκοπο?...
αν δεν εχουμε κινητρα,τα δημιουργουμε....
ασχολουμαι απο μικρος ,με την θεματολογια,με αποκαλουσαν εξωγηινο,ufo,για πολλους/πολλες αυτο εξακολουθω να ειμαι....ομως η απαντηση μου σε αυτο ειναι μια:στο διαστημα που βρισκομαι,μετραει διαφορετικα ο χρονος,οταν θα "κατεβω",εσεις και οι απερισκεπτα λαθος σκεψεις/πραξεις σας ισως να μην υπαρχετε τους απαντω.....
δεν εχω να προσθεσω τιποτε παραπανω,στα λεγωμενα σας,εκφραστηκατε υπεροχα και σας ευχαριστω.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας



ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΑΝΟ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΜΕ ΓΕΜΗΣΑΝ....

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2004, 16:41:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2004, 19:04:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΠΑΛΙΟ ΑΡΘΡΟ ΕΝΟΣ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΤΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ.....

ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΣΑΣ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ 40 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΓΗΙΝΟΙ ΑΠΟ ΠΕΙΝΑ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ (ΚΑΙ ΔΝ ΕΝΝΟΩ ΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ) ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7 ΕΒΡΑΪΚΑ ΟΛΟΚΑΥΤΩΜΑ ΕΤΗΣΙΩΣ ΔΛΔ...
2 ΔΙΣ ΖΟΥΝ ΣΕ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΑΠΟΛΥΤΗΣ ΦΤΩΧΕΙΑΣ...
3 ΔΙΣ ΖΟΥΝΕ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΔΥΟ ΔΟΛΛΑΡΙΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ....
ΔΥΟ ΔΙΣ ΑΤΟΜΑ ΔΝ ΕΧΟΥΝ ΗΛΕΚΤΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΙΣΗ ΔΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΕ ΠΟΣΙΜΟ ΝΕΡΟ....
3 ΔΙΣ ΑΤΟΜΑ ΔΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ...
ΤΟ 75% ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΔΝ ΕΧΕΙ ΤΡΟΦΗ ΣΤΕΓΗ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΙΣΜΟ
2 ΔΙΣ ΑΤΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΦΑΒΗΤΟΙ....

ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΑΝ ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΞΟΔΕΥΕΙ Η ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ Η Ε.Ε. ΣΕ ΑΡΩΜΑΤΑ ΘΑ ΚΑΛΥΠΤΑΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ ΥΠΟΣΙΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΥΓΙΕΙΝΗΣ ΤΟΥ ΛΠΑΝΗΤΗ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΧΤΙΣΤΕΙ Η EURODISNEY ΘΑ ΚΑΛΥΠΤΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΦΤΩΧΕΙΑ.....

ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΧΩΡΙΣ ΣΠΙΤΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΑΙΝΟΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΩΘΩ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΡΟΑΓΟΥΝ ΤΑ ΚΑΠΙΤΑΛΟΣΚΥΛΑ ΔΝ ΦΤΑΙΝΕ ΜΟΝΟ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΑΙΤΙΟΙ....
ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΟΥ ΡΕ ΓΜΤ....

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2004, 21:13:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστός !! Αλλά μη βάζεις ταμπέλες τύπου "καπιταλόσκυλα".

Μες τη χλίδα είναι και τα απανταχού "Σπίτια του λαού¨"

Και η χειρότερη φάρα είναι οι αριστεροί με τη δεξιά τσέπη..

BE CAREFULL WHAT YOU WISΗ IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy