ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Τριχόπτωση STOP
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Armageddon
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2004, 13:51:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Armageddon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γράφετε εδώ για το REGAINE και μιας και το ψάχνω και εγώ το θέμα (γιατί αρχίζει και αντανακλά το φεγγάρι στο κεφάλι μου)
έψαξα και βρήκα (που θα το ξέρεται) ότι το βασικό συστατικό είναι το minoxidil το οποίο μπορεί και ο φαρμακοποιός σου με μια συνταγή να σου το φτιάξει με πολύ λιγότερα χρήματα!
έπειτα το φάρμακο για την πίεση Loniten περιέχει αυτό το minoxidil οπότε το φτιάχνεις και μόνος σου αρκεί να μην ξεπερνά το 5% στο σύνολο του μπουκαλιού
ορίστε μια συνταγή που βρήκα στο ιντερνετ
Minoxidil Rezept für 500ml:
Minoxidil 25 gr
Propylenglycol 50 gr
Aqua Purificata 100 gr
Spiritus 90% Vol 325 gr

αν και δεν συμφωνώ με τόσο Spiritus
μια 2η συνταγή:
minoxidil 5,0
Propylenglycd 58,0
Aqua dest 100,0

πιστεύω ότι μπορείς να βάλεις σε ένα προιόν για τα μαλλιά 5% του περιεχομένου minoxidil και .... γέμισες μαλλιά!
ορίστε και ένα site που έχει συνταγές και με minoxidil
αν βγαλετε άκρη γράψτε και τίποτα εδώ!
http://www.arletis.com/ozbrew/
τέρμα η τριχόπτωση

περιμένω απαντήσεις

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2004, 16:18:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θέμα αυτό μεταφέρεται στην ενότητα:
"Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"

προς κάθε ενδιαφερόμενο...

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2006, 20:51:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[ Προς medtech / μεταξύ «μεταφυσικού» τύρου και «επιστημονικού» αχλαδιού...]

V

quote:
medtech:
Δηλαδή θελετε να μας πείτε να καταπίνουμε αμάσητη οποιαδήποτε εξήγηση?

DOIOIONG!
Ποιος το είπε αυτό; Που το είδες γραμμένο;;;

quote:
medtech:
Εχει σημασια να μαθουμε τι συμβαινει με την πυροβασια διοτι η πυροβασια χρησιμοποιειται για την υποστηριξη και προωθηση διαφορων (μεταφυσικων κυριως) ιδεων και η αποδοχή τους διαμρφώνει και αναλογες συμπεριφορές...Θελετε να γινουμε όλοι δεισιδαιμονες?

DOIOIONG!
Ορίστε;

quote:
medtech:
Kαι τι αποδεικνυει αυτο?Αποδεικνυει οτι η πυροβασια δεν εξηγηται πολυ λογικα?

DOIOIONG!
Σαφώς και εξηγείται. Όλα εξηγούνται κάποια στιγμή.
Αλλά ποια λογική; Αυτήν που νομίζεις ή αυτήν που νομίζω;

quote:
medtech:
Αλλος ενας μεγας μυστης που μολις δει να αντιτιθενται στις αποψεις του

α)βριζει
β)απειλει


DOIOIONG!
Τι να πω; «Έτσι είναι αν έτσι νομίζετε».


quote:
medtech:
Και μερικες απλες σκέψεις για την δηθεν διανοητικη τρικλοποδια του hentrix

DOIOIONG!
Εδώ μου το χαλάς: Κομψότατη, ναι, αλλά όχι και «διανοητική» > απλώς «δήθεν» (( μύστης και νιονιό ολούρμι;!; / Τι λέει η Επιστήμη;))

quote:
medtech:
ποσες φορες εχεις ακουσει να αναφερεται ο ορος πχ ψυχη ή θεος η καποιος αλλος μεταφυσικος ορος σε αυτο το forum? Κατηγόρησες αυτους που ποσταραν για εμμονη?

DOIOIONG!
((Ω, μάι Λορντ, τι βλέπουν τα ματάκια μου μέσα στη μαύρη νύχτα...))

quote:

medtech:
quote:
See with the heart what is invisible to the eye

=Mην κολας στην εξωτερικη εμφανιση,δες κατω απο την επιφανεια και καντο με συμπονια...Εισαι ο δευτερος που χρησιμοποιει αυτη την εκφραση για να "αποδείξει" οτι εχω μεταφυσικες ανησυχιες.


DOIOIONG!
((Εμ, έτσι ξεκινάνε τα Σχίσματα... / από μια *&$^&% μετάφραση.))

quote:
medtech:
Tωρα μου θυμιζεις εναν αστρολογο που αποκάλεσε τους επιστήμονες ΑΛΑΖΟΝΕΣ γιατι δεν δεχοταν την ψευδοεπιστημη που ασκουσε.

Είναι παρήγορο, πάντως που δεν σου θύμησα το μέντιουμ Σούλα... / Δεν ξέρω πού εσύ κατατάσσεις τον εαυτό σου, μα εγώ «δεν συνηθίζω» να ανήκω σε πλευρές. Και σίγουρα δεν εννούσα αυτό που κατάλαβες.

quote:
medtech:
Σιγα τα αβγα!

Αμα είναι «σιγά τα αβγά», κάτσε «στα αβγά σου»* και μάθε να διαβάζεις και να ακούς.

1. Ξαναδιάβασε αυτά που έγραψες (ξεκίνα από το μότο σου / λιγότερο «ανθρωποκεντρικά»)
2. ξαναδιάβασε αυτά που έγραψα
3. ξαναδιάβασε αυτά που απάντησες.

((Στην ανάγκη ψάξε στο post-history, γιατί προφανώς «δεν ξέρεις με ποιον μιλάς», επίσης.*))

Και κατόπιν πες μου: θεωρείς την μέθοδο που χρησιμοποιείς για να βγάζεις τα «επιστημονικά» σου συμπεράσματα αρκετά επιστημονική; ((Κατ-εμέ δεν στέκει ούτε ως Ωδή στο Χάος)) 1. Βιάζεσαι και δεν διαβάζεις καθόλου προσεκτικά. 2. Εξαντλείς την «επιμονή» σου στο «εμείς-εσείς» κι όχι στην ουσία αυτών που σου λένε οι συνομιλητές σου. Δεν θεωρώ ότι αυτή η στάση σε βοηθά να ΔΕΙΣ, πόσο μάλλον να κατανοήσεις, αυτά που εμφανώς αγνοείς. Το να αυτοπροσδιορίζεσαι ως «επιστήμων» είναι δικαίωμά σου και το σέβομαι. Θα μου επιτρέψεις, όμως, να σε βλέπω εντός εισαγωγικών.

Εκτός, βεβαίως αν είσαι άλλη μια περίπτωση «κρυφο-μεταφυσικουάζ» που αρνείται ((«κατηγορηματικά»)) πάσα «μεταφυσική» ανησυχία, μήπως και χάσει το χρυσούν παπάριον της Επιστημονικής Κοινότητας!

=========================

Καλό μου, εγώ (ε-γώ) δεν ήθελα να «?αποδείξω?» ΤΙΠΟΤΑ. Αυτό που έγραψες και που θεώρησες ως «ισχύον» για την σκέψη μου, το σκέφτηκες εσύ. Εσύ το φαντάστηκες, εσύ και το υπέθεσες. Εγώ έγραψα «reminder» -που «παραδόξως» λογόκρινες- και το οποίο αλλού στόχευε ως τέτοιο. ((Αυτό το «αλλού» όμως για να υπάρχει, θα χρειαστεί να παιδευτείς λιγάκι με το μότο σου.))

Πριν βιαστείς να νομίσεις πάλι κάτι άλλο από αυτό που εννοώ, κάνε ένα τσιγάρο ((ξαναδιάβασε )) διότι αυτό που προσπαθώ να σου πω (κι όχι μόνο εγώ) είναι κομματάκι invisible... to the f*cking eye.

((Ξαναρωτώ / διότι δεν μου απάντησες: Πόσα λεπτά και πόσα δευτερόλεπτα;;;))

Επί της ουσίας, ((αφού κάνεις την άσκηση)) η συνέχεια εδώ > http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=4506&whichpage=3&ARCHIVE=

Γεια και χαρά σου / «αέρα στα πανιά σου!»

* Φιλικά ΠΑΝτα
M©Ζ_ΕΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2006, 23:17:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
E, ψίτ, εσύ, φίλε/φίλη Μόζ (δεν ξέρω τι είσαι)

έχω το εξής μηνυμα.

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ "DOIOIOING"

Αυτά !

Καλή μέρα φίλτατε/φίλτατη (δεν ξέρω)

Αναζήτηση, My dear, αναζήτηση


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2006, 03:48:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρίλ, ενθυμούμαι, μην ανησυχείς. ((MARVEL VS DC: long story...)) / Καλή αναζήτηση > © free...........Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.078125
Maintained by Digital Alchemy