ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Σας έχει βοηθήσει το εσωτερικά???
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
evgenios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2005, 01:16:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους evgenios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ερώτηση είναι απλή: Σας έχει βοηθήσει το εσωτερικά???
Κάθε τόσο ανταλάσσουμε μεταξύ μας απόψεις για τόσα και τόσα θέματα. Πιστεύετε πως έχετε αλλάξει από τότε που αρχίσατε να γράφετε εδώ; Νιώθετε πιο ελεύθερος; Πως μπορείτε να ανοιχτείτε ευκολότερα στους άλλους; Πιστεύετε πως οι συζητήσεις μας εδώ μπορούν να σας βοηθήσουν και στην καθημερινή ζωή σας, στις πράξεις σας, να ξεδιαλύνουν ερωτηματικά που έμεναν αναπάντητα;

Ξέρω πως ίσως είναι δύσκολο να απαντήσετε άμεσα, αλλά απλά σκεφτείτε το τουλάχιστον. Εγώ εδώ θα είμαι και θα περιμένω!

Φιλικά
Ευγένιος

Όλοι μας έχουμε μέσα μας ένα παιδί. Ας μην το σκοτώσουμε. Είναι το χειρότερο έγκλημα που μπορούμε να κάνουμε στον εαυτό μας.

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2005, 03:01:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ευγενιε σε καλησπεριζω

περισσοτερο δουλευει το συστημα σαν κεντρο πληροφοριων
παρα σαν ανταλλαγη αποψεων ειναι δυσκολο να συντονισεις
τοσα μυαλα γιατι η επαφη ειναι δικτυακη και οχι αμεση!!
πολυ δυσκολο να καταλαβεις αν καποιος γελαει μαζι σου
σε ειρωνευεται ειναι σοβαρος γιατι πολυ απλα δεν τον βλεπεις
αν πραγματικα γραφαμε οτι θελαμε θα δειχναμε τον αληθινο μας
ευατο δηλ θα τα λεγαμε εξω απο τα δοντια αλλα εδω εχουμε
κανονες που συνιστουν προσοχη!!
η ευγενια ειναι προσων αν την διατηρησουμε θα ειναι για το καλο ολων μας και φυσικα του συστηματος!!

η αγαπη ειναι παντοτινη

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2005, 10:37:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PHILOSOFOS-1 με προλαβες...ηθελα εγω να απντησω πρωτη στο αυτοκολλητακι μου!!!χαχα!
Αν με βοηθησε το εσωτερικα...προσωπικα ρωτας εεε???Δεν εχω καταληξει καπου για να σου δωσω μια απαντηση,ακομη το σκεφτομαι...
Ξερεις,υπηρχαν φορες που ελεγα δεν αξιζει τον κοπο να ειμαι εδω μεσα αλλα ενα φιλαρακι πολυ καλο απο εδω μου ειπε:"Αξιζει η καταθεση πνευματος που δινεις!",αυτο με κρατησε και με κραταει...
Οτι μπορω να συζητησω,να μαθω καινουρια πραγματα,να αναθεωρησω,να ψαξω λιγο παραπανω για το ποσο εχω δικιο καπου ή αδικο...το εσωτερικα δινει αρκετες δυνατοτητες..πολλες!!!
Αλλα χθες συγκεκριμενα σκεφτομουν(ειδες τα μεγαλα πνευματα συναντωνται,μεσα στο μυαλο μου ησουν???!!)οτι χανω αρκετο χρονο μπροστα σε αυτο το χαζοκουτι(τον υπολογιστη),ενω θα μπορουσα καλλιστα να βγω εξω και να ψαξω ανθρωπους,με τους οποιους μπορω να κανω τετοιες συζητησεις..
Υπαρχουν μειονεκτηματα αλλα και πλεονεκτηματα...βοηθαει και καπου χανεις..δεν ειναι ολα μελι γαλα!

Υ.Γ.Ελπιζω να μην σου φερω για πολλοστη φορα ατυχια...

Φιλικα,
Σεμινακι

Όσο η γυναίκα θα έχει κατώτερη θέση από τον άνδρα στην κοινωνία,η ανθρωπότητα θα φωτίζεται απ'τον μισό της ήλιο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2005, 17:38:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα!

Και μία μόνο διαφορετική άποψη να ακούσεις είναι προς όφελός σου..

Πόσο μάλλον δεκάδες, εκατοντάδες, ή ακόμα και χιλιάδες διαφορετικές απόψεις.

Δεν έχει σημασία αν συμφωνείς με αυτές.

Ούτε αν σε αφήνουν παγερά αδιάφορο.

Ούτε καν αν έρχονται αντιμέτωπες με τις δικές σου.

ΠΑΝΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ!

Γιατί είτε θα μάθεις κάτι παραπάνω, είτε θα αλλάξεις τρόπο σκέψης, είτε θα βοηθήσεις κάποιον άλλο, είτε θα ενισχύσεις την άποψη σου με επιχειρήματα που δεν είχες πριν σκεφτεί.

Παράλληλα μαθαίνεις τη σημασία του υγιούς διαλόγου. Μαθαίνεις να ακούς την άποψη του άλλου και ας μην την ενστερνίζεσαι.

Δεν είναι όλα αυτά κέρδος;


"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jason_18
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2005, 00:49:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jason_18  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν μπορω να πω οτι αλλαξα απο τοτε που εγινα μελος στο esoterika ουτε εγινα πιο ελευθερος η πιο κληστος.αλλα πρεπει να παραδεχτω οτι το esoterika ειναι το καλυτερο forum!!!τα ποικιλα θεματα,οι διαφορετικες αποψεις,οι γνωμες κανουν το forum μοναδικο.για να πω την αληθεια στο esoterika εμαθα πολλα καινουργια πραγματα που πριν τα ειχα απλως ακουστα!!!και τελος αυτο που μου αρεσει ειναι οτι τα μελη του ειναι ενεργακαι αυτο με χαροποιει ιδιαιτεραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2005, 22:46:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"και τελος αυτο που μου αρεσει ειναι οτι τα μελη του ειναι ενεργακαι αυτο με χαροποιει ιδιαιτερα"

Μερικά παραείναι ενεργά, αλλά κι αυτό το μαθαίνεις...
Η αλήθεια είναι ότι μαθαίνεις να διαβάζεις χαρακτήρες, εκτός από τα υπόλοιπα.
Προσπάθησε να μαντεύεις ηλικίες, συνθήκες ζωής, τα αδύνατα σημεία, τα δυνατά κλπ, από τον τρόπο γραφής, από το ύφος, από την ορθογραφία και θα δεις ότι έχει πολύ μεγαλύτερο ενδιαφέρον!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lizzard_king
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2005, 00:56:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lizzard_king  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σίγουρα βοηθάει ένα τέτοιο forum!Γενικά κάθε τι διαφορετικό που μπορείς να ζήσεις είναι επιπλέον εμπειρία το οποίο σίγουρα σε βοηθάει να προχωράς.Και μιλάμε για μια εμπειρία επικοινωνίας και η επικοινωνία είναι πολύ σημαντική στη ζωή μας.Ο τρόπος που συμμετέχεις σε μια συζήτηση είναι διαφορετικός από τις συζητήσεις που συνηθίζεις με τους δικούς σου ανθρώπους και αυτό έχει ως αποτέλεσμα να ανακαλύπτεις κάποια καινούρια πτυχή του εαυτού σου...
Και τόσες πληροφορίες μαζεμένες...τόσα πνεύματα που συναντιούντε...
Είναι μια πολύ καλή εμπειρία,αλλά μην ξεχνάμε και το "μέτρο"...

I'm the lizard king,I can do anything!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 22:13:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλησπέρα!

Και μία μόνο διαφορετική άποψη να ακούσεις είναι προς όφελός σου..

Πόσο μάλλον δεκάδες, εκατοντάδες, ή ακόμα και χιλιάδες διαφορετικές απόψεις.

Δεν έχει σημασία αν συμφωνείς με αυτές.

Ούτε αν σε αφήνουν παγερά αδιάφορο.

Ούτε καν αν έρχονται αντιμέτωπες με τις δικές σου.

ΠΑΝΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ!

Γιατί είτε θα μάθεις κάτι παραπάνω, είτε θα αλλάξεις τρόπο σκέψης, είτε θα βοηθήσεις κάποιον άλλο, είτε θα ενισχύσεις την άποψη σου με επιχειρήματα που δεν είχες πριν σκεφτεί.

Παράλληλα μαθαίνεις τη σημασία του υγιούς διαλόγου. Μαθαίνεις να ακούς την άποψη του άλλου και ας μην την ενστερνίζεσαι.

Δεν είναι όλα αυτά κέρδος;


"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" Περικλής



.


`
LOVE !gamotintrelamou,LOVE!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 22:33:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αρκετά.
΄Εχει μπόλικα θετικά.
Να είστε όλοι καλά.
΄Ενα σωρό χαρακτήρες,
κάτι φορές ακόμα και η ειρωνία σε κάνει να χαμογελάς αδιόρατα.
Δεν θυμώνω πιά.
Εδώ έχω φίλους φίλες επικοινωνώ
μιλώ γελάω μαθαίνω ανακαλύπτω διορθώνω απορρίπτω ανατρέπω δημιουργώ. Υπάρχουν άτομα που και μόνο το όνομά τους να διαβάσω χαίρομαι. Ξέρεις πως μέσα από έναν υγιή διάλογο μπορείς να φορτίσεις θετικά τη μέρα σου. Είναι απλά τα πράγματα. Γιά πέστε μου τι έχουμε να μοιράσουμε;

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 18:31:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
hallo everyone
εικόνα-κλικ
is back


santaclaws is coming tonight

ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΓΙΑΤΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ.
amalia
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 18:35:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η αληθεια ειναι οτι με εχει βοηθησει αρκετα.εχει πολλα θεματα και πολλες ενδιαφερουσες πληροφοριες.αν καταφερεις να τις εντοπισεις μεσα απο τους καβγαδες βεβαια.
εχω εμπλουτισει καπως το λεξιλογιο μου μπορω να πω,και μερικες φορες πουλαω μουρη στους αλλους με διαφορα ρητα που ακουω εδω μεσα.
με λιγα λογια....

ζητω το


santaclaws is coming tonightΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 18:45:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oταν παραμένεις ανοιχτός στην διαδικασία της μάθησης, όταν μπορείς να επιτρέπεις στον εαυτό σου να λειτουργεί αναδραστικά
στις σχέσεις με τους άλλους μέσα από τις συζητήσεις τότε το κάθε esoterica μπορεί να βοηθήσει..

κανένας χώρος δεν αρκεί από μόνος του για να βοηθήσει αυτόν που δεν είναι έτοιμος να αντιληφθεί την βοήθεια, και κανένας
δάσκαλος δεν μπορεί να διδάξει αυτόν που δεν λειτουργεί σαν μαθητής...

ελπίζω πως μπορώ να λέω για τον εαυτό μου κάτω απ' αυτό το πρίσμα πως ναι το esoterica με έχει βοηθήσει...

τουλάχιστον δεν κάνω κύκλους αλλά σπείρες


Galadriel

the truth is OUTthere

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LOGOS
Μέλος 1ης Βαθμίδας


149 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2005, 14:43:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LOGOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η ερώτηση είναι απλή: Σας έχει βοηθήσει το εσωτερικά???
Κάθε τόσο ανταλάσσουμε μεταξύ μας απόψεις για τόσα και τόσα θέματα. Πιστεύετε πως έχετε αλλάξει από τότε που αρχίσατε να γράφετε εδώ; Νιώθετε πιο ελεύθερος; Πως μπορείτε να ανοιχτείτε ευκολότερα στους άλλους; Πιστεύετε πως οι συζητήσεις μας εδώ μπορούν να σας βοηθήσουν και στην καθημερινή ζωή σας, στις πράξεις σας, να ξεδιαλύνουν ερωτηματικά που έμεναν αναπάντητα;

Ξέρω πως ίσως είναι δύσκολο να απαντήσετε άμεσα, αλλά απλά σκεφτείτε το τουλάχιστον. Εγώ εδώ θα είμαι και θα περιμένω!

Φιλικά
Ευγένιος

Όλοι μας έχουμε μέσα μας ένα παιδί. Ας μην το σκοτώσουμε. Είναι το χειρότερο έγκλημα που μπορούμε να κάνουμε στον εαυτό μας.


Πολλές φορές μια αλλαγή μπορεί να είναι πολύ μεγάλη και να συμβεί ακαριαία....λχ κάποιος που γλιτώνει απ τον θάνατο (ενίοτε βιώνοντας και μια μεταθανάτια εμπειρία ) μπορεί να αλλάξει εντελώς στάση ζωής..ή κάποιος που ερωτεύεται κεραυνοβόλα επίσης μπορεί μέσα σε λίγες ώρες να γίνει αγνώριστος...άρα τελικά το θέμα της αλλαγής είναι υπόθεση σωστού timing και κατάλληλου ερεθίσματος.Εδώ μέσα υπάρχει μια πληθώρα ερεθισμάτων ή τουλάχιστον μια πληθώρα αναφοράς σε διάφορα ερεθίσματα που ακόμα και αν δεν είναι ικανά απο μόνα τους να μας αλλάξουν σίγουρα μπορούν να λειτουργήσουν σαν λίπασμα που θα θρέψει μια αλλαγή μας.Βέβαια η πλειοψηφία των θεμάτων δεν έχει να κάνει με την καθημερινότητα....αλλά με την πραγματικότητα πέραν αυτής οπότε άμεσες λύσεις καθημερινότητας είναι κάπως πιο αραιές εδώ μέσα.Ωστόσο αν υπάρχει κάτι που θα ήθελες να μοιραστείς σαν προβληματισμό ...είμαι σίγουρος οτι θα ανταποκριθούν πολλοί χρήστες εδώ...κι αυτό τελικά είναι που μπορεί να αποτελεί ένα φιλικό χτύπημα στην πλάτη ικανό να σε παρακινήσει να κάνεις αλλαγές.Μπορείς να ανοίξεις θρέντ που να ασχολούνται περισσότερο με την καθημερινότητα σου που σίγουρα σε πάρα πολλά σημεία της θα τέμνεται με την καθημερινότητα πολλών εδώ μέσα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2005, 18:58:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
περισσοτερο δουλευει το συστημα σαν κεντρο πληροφοριων
παρα σαν ανταλλαγη αποψεων ειναι δυσκολο να συντονισεις
τοσα μυαλα γιατι η επαφη ειναι δικτυακη και οχι αμεση!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2005, 01:19:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
απαντωτας γενικα θα σου πω οτι πολλοι-και οχι μονο στο εσωτερικα-εχουν ανταλαξει αποψεις αποφευγοντας ρατσιστικες συμπεριφορες-ευσωμοι,ομοφυλοφιλοι,με <κουσουρι>κτλ,καθως και οτι αρκετοι αναφερουν ισως πιο τολμηρες αποψεις κρυμμενοι πισω απο εναν υπολογιστηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2005, 13:25:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.[Μου΄μαθες το κρασί να πίνω, ως την τελευταία σταγόνα,γουλιά να μην αφήνω στο ποτήρι,μου ΄μαθες την ψυχή να δίνω στου ορίζοντα τη σκάλα, στα μάτια σου να γίνω ένα χατήρι.Κι εγώ σου έχω μάθει το γιορτάσι, να πίνεις σ΄ένα στόμα, όλη την πλάση].
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2005, 13:04:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

απαντωτας γενικα θα σου πω οτι πολλοι-και οχι μονο στο εσωτερικα-εχουν ανταλαξει αποψεις αποφευγοντας ρατσιστικες συμπεριφορες-ευσωμοι,ομοφυλοφιλοι,με <κουσουρι>κτλ,καθως και οτι αρκετοι αναφερουν ισως πιο τολμηρες αποψεις κρυμμενοι πισω απο εναν υπολογιστη

Εδώ τώρα εσύ που αναγνωρίζεις την βοήθεια που σου προσφέρει το εσωτερικά??Λόγια,λόγια,λόγια...η πράξη που φαίνεται???που????
Περαν αυτου..το να κρυβεισ την προσωπικοτητα σου πισω από ένα υπολογιστή..κακό κάνει παρά καλό...διότι πάντα,μα πάντα χρειάζεσαι και την "έξω" επικοινωνία...χρειάζεσαι αγαθά που εδώ δεν υπάρχουν..!

Η ζωή είναι ο δισταγμός ανάμεσα στο θαυμαστικό και το ερωτηματικό.Σε περίπτωση αμφιβολίας υπάρχει η τελεία!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Demon_LordGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
139 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2005, 02:57:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Demon_LordGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
να σας πώ την αλήθεια το esoterica με βοήθησε.όμως μόνο στο θέμα της γνώσης!!!πραγματικά έμαθα πολλά πράγματα για διάφoρα θέματα.πράγματα που πουθενά αλλού δεν θα μπορούσα να βρώ(εννοώ τόσα θέματα σε ενα forum)σίγουρα δεν άλλαξα αποψεις π.χ. για την ζωή,για την θρησκεία!όσο καλό και να είναι το esoterica,δεν νομίζω να μπορεί να άλλάξει κάποιον σε προσωπικό επίπεδο.πιστεύω να συμφωνήτε μαζί μου.δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που να άλλαξε το πιστεύω του λόγο του esotericaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galazia_sfaira
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
544 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2005, 14:25:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galazia_sfaira  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.... μέσα απο το esoterica βρήκα ένα πολυτιμο φίλο,που τον αγαπάω πολυ,και γνώρισα ανθρώπους αξιολογώτατους κα μόνο γιαυτο με βοήθησε.Περαν τούτου όμως ναι απέκτησα και γνω΄σεις και κυρίως με βοήθησε στον τρόπο σκέψεις που σίγουρα είμουν έτοιμη να δεχθώ καινα παιξω τον ρόλο της μαθήτριας όπως πολυ σωστα αναφερει παρπανω ηα καλη Galadriel.

"σε κάθε σχέση υπάρχει ένας κόκκος αιωνιότητας"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2005, 21:10:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μέσα εδώ ανακάλυψα πολλούς φίλους και φίλες.
΄Ατομα γεμάτα φως και ζεστασιά. Αναζητητές του φωτός.
Είναι όμορφο.
Αγνό, και κρύβει τα δικά του χρώματα.

ΤΙΓΡΗΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ.
Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-Τίγρης&Δράκος.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

evgenios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2005, 15:11:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους evgenios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λίγο καθυστερημένα απαντάω αλλά τι να γίνει; [:}]
Δουλειές...!!!!!!!!!!!

Γενικά, βλέπω θετικές απόψεις αν και είδα και κάποιες που λένε "ναι σ'αυτό", κάτι που σημαίνει "όχι και τόσο σε κάτι άλλο".
Προσωπικά πιστευώ πως είναι ένας χώρος όπου μπορείς να εκφράσεις ελέυθερα την άποψη σου για οποιοδήποτε θέμα σε απασχολεί. Το μόνο πράγμα που δεν με ικανοποιεί είναι ότι κάποιες φορές κλειδώνονται θέματα με κριτήρια όχι και τόσο ξεκάθαρα... π.χ. ξέρεις χρυσέ μου, αυτό το θέμα το έχουμε ξανασυζητήσει και δεν γίνεται να το ξαναξεκινάς. Πήγαινε και κοίταξε το παλιότερο θέμα στην τάδε σελίδα. Ε ναι λοιπόν! Ορίστε, το είπα!
Ίσως αυτός να ήταν και ο λόγος που απείχα τόσο καιρό και όχι το ότι αργεί να "φορτωθεί" η σελίδα (η οποία σήμερα φορτώθηκε σε χρόνο dt, επομένως συγχαρητήρια στην ομάδα συντήρησης).

Αυτά όλα σε καθαρά φιλικό κλίμα και χωρίς να ξέρω αν έχουν βελτιωθεί τα πράγματα. Απλά σαν παράπονο...

Φιλικά
Ευγένιος

Όλοι μας έχουμε μέσα μας ένα παιδί. Ας μην το σκοτώσουμε. Είναι το χειρότερο έγκλημα που μπορούμε να κάνουμε στον εαυτό μας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2005, 19:13:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΣΑΙ.
ΘΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΘΕΝΤΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ ΕΥΓΕΝΙΕ...

ΤΙΓΡΗΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ.
Α.Ρ.
ΕΝΔΟΡΑΜΑΤΙΚΑ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-Τίγρης&Δράκος.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy