ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Προσπάθεια Επηρεασμού Αθλητικής Δικαιοσύνης(!);
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2005, 17:24:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσπάθεια Επηρεασμού Αθλητικής Δικαιοσύνης!

Τα κατηγορητήριο εναντίον της ΠΑΕ Ολυμπιακός (και της ΠΑΕ Πανιώνιος) αναφέρει ότι οι δύο ομάδες ενδέχεται να τιμωρηθούν με απευθείας μηδενισμό, 4 αγωνιστικές τιμωρία έδρας και αφαίρεση τριών βαθμών.
Ανακοινώνεται στις 22:00 της Τρίτης 11/01/05.
Στις 19:00 είχε προηγηθεί συνάντηση μεταξύ του Κ. Καραμανλή με τον Υφυπουργό Αθλητισμού κ .Ορφανό.

Φαίνεται πως το κατηγορητήριο συντάχθηκε με εντολή των δύο πολιτικών προσώπων και όχι από Αθλητικό Δικαστή.
Αυτό μαρτυρά
1)η ώρα ανακοίνωσης του κατηγορητηρίου (υπερβολικά αργά για αθλητικό κατηγορητήριο και μάλιστα μετά την συνάντηση Καραμανλή – Ορφανού!!!)
2)τις παραινέσεις που διοχέτευσε στον τύπο ο Ορφανός εκ μέρους του Πρωθυπουργού. Παραινέσεις τύπου «Δεν πάει άλλο…», «να τιμωρήσουν αυστηρά…», «να επιβάλλουν παραδειγματικές ποινές…»

ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΩΜΙΚΟΤΡΑΓΙΚΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!!

Καταρχάς οι παραινέσεις αυτές αποτελούν ωμή παρέμβαση και προσπάθεια επηρεασμού της Αθλητικής Δικαιοσύνης!!!
Από τη μια μεριά έχουμε τους κανονισμούς του ποδοσφαίρου και από την άλλη τους νόμους του κράτους.
Αρμόδιος φορέας για τις παραβάσεις των νόμων του κράτους είναι η Πολιτική Δικαιοσύνη. Αντίθετα για τις παραβάσεις των κανονισμών του ποδοσφαίρου αρμόδια είναι η Αθλητική Δικαιοσύνη.
Η πολιτική ηγεσία δεν έχει κανένα δικαίωμα να επεμβαίνει και να επηρεάζει την Αθλητική Δικαιοσύνη!!! Αυτό συμβαίνει μόνο σε ολοκληρωτικά πολιτεύματα, όπως την πρόσφατή μας Χούντα.
Λίγους μήνες πριν, εξαιτίας της παρέμβασης της κυβέρνησης για τις εκλογές της ΕΠΟ η UEFA και η FIFA λίγο έλειψε να αποφασίσουν τον πλήρη αποκλεισμό των ελληνικών ομάδων από ΚΑΘΕ ευρωπαική διοργάνωση. Η ίδια καμπάνα έρχεται να χτυπήσει και τώρα εάν ο Ολυμπιακός τιμωρηθεί με μηδενισμό και αφαίρεση βαθμών εξαιτίας των επεισοδίων της Κυριακής που πέρασε.

Αυτό δεν έχει ξαναγίνει ποτέ και πουθενά στον κόσμο. Και αν γίνει θα πρόκειται για παγκόσμιο ποδοσφαιρικό σκάνδαλο και μάλιστα το μεγαλύτερο που έχει ποτέ γίνει.
(Αναφέρομαι στην τιμωρία).

Σε ολόκληρη Αγγλία (την μητέρα του σύγχρονου ποδοσφαίρου) υπήρχε τεράστιο πρόβλημα με τους αληταράδες οπαδούς. Ποτέ όμως δεν μηδένισαν ομάδα!
Αν ο κ. Ορφανός θέλει να καταπολεμήσει την βία και έχει τα κότσια, να συλλάβει τους υπαίτιους. Τα πρόσωπά τους φαίνονται ξεκάθαρα από τις κάμερες του ALPHA.
Και να ξεκινήσει επιτέλους το μέτρο της τοποθέτησης καμερών στα γήπεδα. Όπως οι Άγγλοι. Και να εφαρμόσει εκεί τα «να τιμωρήσουν αυστηρά…», «να επιβάλλουν παραδειγματικές ποινές…».

Δηλώνω φίλαθλος του Ολυμπιακού. Το πρόβλημα μου δεν είναι αν τιμωρηθεί ο Ολυμπιακός αλλά το «για πιο λόγο» να τιμωρηθεί.
Οι αθλητικοί νόμοι λένε ότι αν οπαδοί της φιλοξενούμενης ομάδας (από τα εισιτήρια που της δόθηκαν για να ΔΙΑΚΙΝΗΣΕΙ στους οπαδούς της) συμμετέχουν σε επεισόδια εντός γηπέδου, τότε η ομάδα τιμωρείται με χρηματικό πρόστιμο ή τιμωρία έδρας ή και τα δύο.
Η ΠΑΕ Ολυμπιακός ήταν υπεύθυνη μόνο για τους 322 οπαδούς της (όπου όλοι ήταν κόσμιοι). Καλώς ή κακώς αυτό λέει ο ποδοσφαιρικός κανονισμός.
Από πού και ως που λοιπόν να τιμωρηθεί ο Ολυμπιακός για επεισόδια οπαδών που προμηθεύτηκαν εισιτήρια από την ΠΑΕ Πανιώνιος;

Χούλιγκανς υπάρχουν σε όλες τις ομάδες. Θα την πληρώσει ο Ολυμπιακός μόνο και μόνο επειδή ο Παναθηναικός έχασε το παιχνίδι με την ΑΕΚ;

Σκοπός μου με αυτό το topic δεν είναι να φέρω στην επιφάνεια οπαδικά μίση και αντιπάθειες. Αλλά την ανταλλαγή απόψεων στο αν δίκαια ή άδικα ο Ολυμπιακός κινδυνεύει να τιμωρηθεί τόσο σκληρά.
Άποψή μου ότι ο Ολυμπιακός κινδυνεύει να τιμωρηθεί άδικα.
Αγαπώ τον Ολυμπιακό προσπαθώντας να τον αγαπώ αγνά χωρίς να φανατίζομαι.
Αν έπρεπε να τιμωρηθεί δίκαια θα ήμουν από τους πρώτους που θα το ζητούσα.
Γιατί αγαπώ τον Ολυμπιακό, τον καθαρό Ολυμπιακό και όχι την διοίκησή του.

Και για να μην παρεξηγηθώ: Σκοπός μου δεν είναι να κάνω αντιπολίτευση στην κυβέρνηση. Αυτό το έχουν αναλάβει άλλοι.

Πάνος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


95 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2005, 18:20:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πάνος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά...εγώ προτείνω να σας δώσουν και το πρωτάθλημα λόγο υπεροχής στον τσαμπουκά και στο έτσι γουστάρω. Τα σπάω, δέρνω, αλλά μετά παραπονιέμαι τι έφταιξα.Πάντα τα ίδια αυτοί οι γαύροι...όταν κάνουν την μαλ**α μετά το παίζουν αδικεμένοι. Είστε πλέον γραφικοί.

ΥΓ είμαι φίλαθλος της ταλαίπωρης ΑΕΚ

Πρώην ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
Εχέμβροτος επί..ΚολονώΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Telxinas
Μέλος 2ης Βαθμίδας


331 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2005, 18:38:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telxinas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλά...εγώ προτείνω να σας δώσουν και το πρωτάθλημα λόγο υπεροχής στον τσαμπουκά και στο έτσι γουστάρω. Τα σπάω, δέρνω, αλλά μετά παραπονιέμαι τι έφταιξα.Πάντα τα ίδια αυτοί οι γαύροι...όταν κάνουν την μαλ**α μετά το παίζουν αδικεμένοι. Είστε πλέον γραφικοί.

ΥΓ είμαι φίλαθλος της ταλαίπωρης ΑΕΚ

Πρώην ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
Εχέμβροτος επί..Κολονώ


Κάποτε ήμουν ΑΕΚ, τώρα τίποτα. Αλλά θα πω το εξής:

Μήπως η ΑΕΚ θα έπρεπε κανονικά να κάνει παρέα με τα Γιάννενα εκεί χαμηλα;


Επιχείρησης Γης Μαδειάμ (Μην κάνεις κλικ!)

Telxinas - Καθαρισμοί ΧαλιώνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2005, 21:06:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Και εγώ Ολυμπιακός είμαι.Επί του θέματος είμαι διχασμένος.Από τη μία θα είναι πολύ υπερβολικό να τιμωρηθεί η ομάδα με μηδενισμό,αφαίρεση βαθμών και αποκλεισμό έδρας.Ειδικά η αφαίρεση βαθμών θα είναι απαράδεκτη απόφαση.Από την άλλη η κατάσταση είναι άθλια και η ατιμωρησία πρέπει επιτέλους να σταματήσει.Μία βαριά τιμωρία ίσως να κάνει καλό διότι θα παραδειγματίσει τις διοικήσεις των ομάδων και θα τις κάνει να βάλουν χοντρό χέρι στα τσογλάνια.Δεν αποκλείω βέβαια η τιμωρία να ανοίξει τους ασκούς του Αιόλου διότι οι γαύροι δεν θα ανεχτούν να τους στερήσουν το πρωτάθλημα.

Μην ξεχνάμε πάντως ότι πλέον τα πόστα άλλαξαν.Υπήρχε καμία περίπτωση να μιλάμε για χοντρή τιμωρία του Ολυμπιακού αν το σκηνικό είχε γίνει πριν από 3-4 χρόνια?Καμία,εξάλλου είχαν γίνει και τότε χοντρά επεισόδια,πχ. μεταξύ Ιωνικών-Ολυμπιακών και δεν επακολούθησε βαριά καμπάνα.Τότε ο Κόκκαλης με το Θωμά ήλεγχαν τα πάντα,τώρα όμως τα πράγματα άλλαξαν.Ε ρε γυρίσματα που έχει ο καιρός.

Πάντως το μεγαλύτερο χάλι το έχει η αστυνομία,είναι κωμικοτραγικό να βλέπεις τόσους πάνοπλους ματατζήδες και να μη μπορούν να συγκρατήσουν τους κάφρους τη στιγμή που στο εξωτερικό οι αντίστοιχοι ματατζήδες επιβάλλουν την τάξη χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2005, 04:59:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας και καλή χρονιά!

Χαίρομαι που βλέπω οτι είσαστε φίλαθλοι, πέρα και πάνω από την ιδιαίτερη προτίμηση που δείχνει ο καθένας στην ομάδα του.
Είμαι οπαδός του Παναθηναικόυ και λάτρης του ποδοσφαίρου. Πρέπει να ομολογήσω οτι σε περίπτωση που η ομάδα μου αντιμετώπιζε παρόμοιες κατηγορίες δεν θα ήθελα να τιμωρηθεί. Θα το δεχόμουν όμως για το καλό του ελληνικού ποδοσφαίρου. Η κάθε ΠΑΕ πρέπει να έχει την ευθύνη για τις πράξεις των οπαδών της, ειδικά των οργανωμένων. Δεν μπορεί το ΔΣ του Ολυμπιακού την μια με περηφάνεια να μιλάει για τον εκπληκτικό κόσμο που στηρίζει την ομάδα και την επομένη να κρατάει αποστάσεις απο την συμπεριφορά των ιδίων ανθρώπων.

Το πιο απαράδεκτο απ'όλα όμως είναι το να προσπαθεί με ανακοινώσεις η διοίκηση του Ολυμπιακού να δημιουργήσει εντυπώσεις, λέγοντας πως υπάρχουν σενάρια συνομωσίας εναντίον του συλλόγου. Δήθεν, κάποιοι αντιολυμπιακοί θέλουν να διαλύσουν την ομάδα κ.λπ. Το μόνο που φανερώνουν τέτοιου είδους δηλώσεις είναι προσπάθεια αποφυγής των ευθυνών και προσπάθεια να φανατίσουν επιπλέον τους οπαδούς τους , ώστε να μην τους επιβληθούν οι ποινές που τους αρμόζουν.

Πάνος:

quote:
Καλά...εγώ προτείνω να σας δώσουν και το πρωτάθλημα λόγο υπεροχής στον τσαμπουκά και στο έτσι γουστάρω. Τα σπάω, δέρνω, αλλά μετά παραπονιέμαι τι έφταιξα.Πάντα τα ίδια αυτοί οι γαύροι...όταν κάνουν την μαλ**α μετά το παίζουν αδικεμένοι. Είστε πλέον γραφικοί.

ΥΓ είμαι φίλαθλος της ταλαίπωρης ΑΕΚ



Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Πάνο. Καταλαβαίνεις όμως οτι και η δική σου ομάδα, αν δεν έιχε την ιδιαίτερη μεταχείριση που είχε λόγο της ιστορίας και των οπαδών της , θα είχε υποβιβαστεί.

Kost:

quote:
Πάντως το μεγαλύτερο χάλι το έχει η αστυνομία,είναι κωμικοτραγικό να βλέπεις τόσους πάνοπλους ματατζήδες και να μη μπορούν να συγκρατήσουν τους κάφρους τη στιγμή που στο εξωτερικό οι αντίστοιχοι ματατζήδες επιβάλλουν την τάξη χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια.

Η αστυνομική δύναμη Kost ήταν μικρή για να τους συγκρατήσει κι αυτό φαίνεται στα Video. Προφανώς δεν περίμεναν τέτοιας έκτασης επεισόδια στον συγκεκριμένο αγώνα. Τι να κάνουν κι αυτοί; Όταν ρίχνουν ξύλο τους κατηγορούμε, όταν δεν κάνουν τίποτα πάλι τους κατηγορούμε. Θέμα εκπαίδευσης δεν τίθεται. Ίσως να είχαν εντολές να μην επέμβουν.


I 'm Big in Japan!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πάνος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


95 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2005, 08:53:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πάνος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φυσικά και συμφωνώ! Τα σύκα σύκα και η σκάφη σκάφη

Πρώην ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
Εχέμβροτος επί..ΚολονώΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2005, 11:02:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι Loco καί Πάνο δέν μπορώ να καταλάβω γιατί αμφισβητείται τόσο έντονα τα λεγόμενα του Egeladou χωρίς κάν να εξετάσετε άν έχουν την παραμικρή αληθοφάνεια όλα αυτά που λέει! Μήπως απο οπαδική αντίθεση επειδή υποστηρίζετε αντίθετες ομάδες?

quote:
Αν ο κ. Ορφανός θέλει να καταπολεμήσει την βία και έχει τα κότσια, να συλλάβει τους υπαίτιους. Τα πρόσωπά τους φαίνονται ξεκάθαρα από τις κάμερες του ALPHA.
Και να ξεκινήσει επιτέλους το μέτρο της τοποθέτησης καμερών στα γήπεδα. Όπως οι Άγγλοι. Και να εφαρμόσει εκεί τα «να τιμωρήσουν αυστηρά…», «να επιβάλλουν παραδειγματικές ποινές…».

Μήπως έχει άδικο ο Egelados σε αυτό που είπε ... δέν είπε μιά πολύ μεγάλη Αλήθεια, μήπως δέν είναι γνωστοί και δέν μπορούν να διακριθούν και να συλληφθούν αυτοί που έκαναν τα επεισόδια?
Οι Άγγλοι το εφάρμοσαν και εξάλειψαν παντελώς την βία άρα είναι μιά πετυχημένη μέθοδος, και φυσικά να τιμωρηθούν αυστηρά γιατί είναι οι ίδιοι που κάνουν επεισόδια και σε Πολυτεχνεία, και σε διαδηλώσεις και σε πορείες και πολλά άλλα!
Δέν είναι δυνατόν οι Ποδοσφαιρικοί Σύλλογοι να γίνονται πάντα ταεξιλαστήρια θύματα!

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ ΧΩΡΙΣ ΑΓΚΑΘΙΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΦΕΛΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2005, 11:37:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΒΛΗΘΕΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ Η ΒΑΡΥΤΕΡΗ ΤΩΝ ΠΟΙΝΟΝ.
ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΘΑ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΘΕΙ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΒΙΑΣ.
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΝ ΗΤΑΝ Η ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ
ΤΙΜΩΡΟΥΣΑΝ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΧΟΜΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ.
ΣΩΣΤΗ ΚΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΝΑ ΣΥΛΛΗΦΘΟΥΝ ΟΣΟΙ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΜΕΡΕΣ.

ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΖΩΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ
ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΕΙ ΣΤΙΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ ΤΟΥΣ.
ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΥΣΤΗΡΕΣ ΠΟΙΝΕΣ ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΣΤΗΝ
ΕΥΡΩΠΗ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΓΙΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ
ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ Η UEFA ΕΙΝΑΙ ΑΥΣΤΗΡΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ.
ΠΑΡΤΕ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟ ΦΕΤΙΝΟ ΜΗΔΕΝΙΣΜΟ ΤΗΣ ΡΟΜΑ ΣΤΟ CHAMPIONS LEAGUE.
ΠΡΕΠΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΤΙΜΩΡΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΕΞΩΝΤΟΤΙΚΕΣ ΠΟΙΝΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ
ΚΑΙ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΜΙΚΡΟΙΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2005, 14:06:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΒΛΗΘΕΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ Η ΒΑΡΥΤΕΡΗ ΤΩΝ ΠΟΙΝΟΝ.
ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΘΑ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΘΕΙ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΒΙΑΣ.

Αυτή θεωρείς καλύτερη λύση
Τότε απο δώ και πέρα λοιπόν θα αρχίσουν να πηγαίνουν μασκαρεμένοι οπαδοί του Ολυμπιακού σε αγώνες του Παναθηναικού (& με κασκόλ του Παναθηναικού) ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΟ θα τα σπάνε όλα και μετά εκτός του ότι θα έχουν πετύχει τον σκοπό τους θα γελάνε ειρωνικά και με το κατόρθωμα τους
Μόνο άν αποδειχθούν οτι οι συλληφθέντες ταραξίες είναι αποδεδειγμένοι οπαδοί της ομάδας, είτε οτι τα επεισόδια είναι δυνατόν να προκλήθηκαν απο Διοικούντες της ομάδας είναι δυνατόν να αρχίσουμε να μιλάμε για πολύ μεγάλες ποινές στην ομάδα!

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ ΧΩΡΙΣ ΑΓΚΑΘΙΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΦΕΛΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2005, 14:32:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΗΝ ΤΑΚΤΙΚΗ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ ΠΟΙΝΩΝ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ Η UEFA ΜΕ ΠΟΛΥ
ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ .
ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΔΙΓΜΕΝΑ ΚΑΛΗ ΛΥΣΗ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΛΛΗΨΗ ΤΩΝ ΤΑΡΑΞΙΩΝ.
ΑΦΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΤΟΤΕ ΣΤΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ
ΜΑΤΣ ΓΙΑΤΙ ΠΕΤΥΧΑΙΝΕΙ?
Τότε απο δώ και πέρα λοιπόν θα αρχίσουν να πηγαίνουν μασκαρεμένοι οπαδοί του Ολυμπιακού σε αγώνες του Παναθηναικού (& με κασκόλ του Παναθηναικού) ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΟ θα τα σπάνε όλα και μετά εκτός του ότι θα έχουν πετύχει τον σκοπό τους θα γελάνε ειρωνικά και με το κατόρθωμα τους
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ ΜΑΤΣ?
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΤΟΧΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΚΑΤΟΧΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟΥ ΟΣΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ .
ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΛΕΓΧΟΥΝ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΤΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΙΟΣ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2005, 16:00:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΛΕΓΧΟΥΝ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΤΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΙΟΣ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ

Open mind, είδες που έρχεσαι στα λόγια μου;
Ο Ολυμπιακός τα εισιτήρια που πήρε τα έδωσε σε 322 οπαδούς του οι οποίοι ήταν κύριοι! Οι οπαδοί που έκαναν τα επεισόδια είναι από αυτούς που πήραν εισιτήρια από τους οργανωμένους του Πανιωνίου που με τη σειρά τους τα είχαν προμηθευτεί από την ΠΑΕ Πανιώνιος. Άρα ήταν ευθύνη της ΠΑΕ Πανιώνιος.

Πάνο, πριν από 4-5 αγωνιστικές δεν ήταν οι οπαδοί της ΑΕΚ που τα έκαναν λύμπα στο Παγκρήτιο στάδιο; Μήπως η ΑΕΚ τιμωρήθηκε πέρα από 20.000 ευρώ (αν θυμάμαι καλά) πρόστιμο;

Το θέμα δεν είναι να πούμε ποιας ομάδας οι οπαδοί είναι χειρότεροι κλπ.
Δεν είπα να μην τιμωρηθεί ο Ολυμπιακός! Να τιμωρηθεί!!! Αν είναι για την καταπολέμηση της βίας και το καλό του ελληνικού ποδοσφαίρου, να τιμωρηθεί! Αλλά όχι με μηδενισμό και αφαίρεση 3 βαθμών. Αυτό δεν έγινε πουθενά και ποτέ!

Σε ευχαριστώ πολύ αγαπητέ Krissna για την τοποθέτησή σου. Είσαι ο μόνος που κατάλαβε την τοποθέτησή μου.

Δεν έχει σημασία ποια ομάδα υποστηρίζουμε. Αλλά να μιλήσουμε για δίκαιο και άδικο των συγκεκριμένων ποινών.

Και το ξαναλέω: Δεν τίθεται θέμα τιμωρίας. Αφού έγιναν επεισόδια ΚΑΙ από οπαδούς του Ολυμπιακού σε γήπεδο που αγωνιζόταν η ομάδα, τότε πρέπει να τιμωρηθεί ο Ολυμπιακός! Αλλά όχι με αυτές τις ποινές.

Και γιατί ο παραδειγματισμός να ξεκινήσει από τον Ολυμπιακό, αν πάει έτσι;
Οι οπαδοί της ΑΕΚ τα έσπασαν στο γήπεδο του Εργοτέλη. Του ΠΑΟ τα έσπασαν στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ και με το Αιγάλεω. Του ΠΑΟΚ σχεδόν σε κάθε παιχνίδι.

Τέλος, εδώ θα φανεί αν ο Ορφανός έχει τα κότσια. Δήλωσε ότι είναι θέμα ωρών ή ημέρας να συλληφθούν οι αληταράδες.

Την επόμενη φορά που θα δούμε στο γήπεδο κάποιον να πετάει πχ αντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο, να παροτρύνουμε και τους υπόλοιπους οπαδούς να τον πετάξουμε έξω! Μην σου πω να τον πλακώσουμε και στο ξύλο.


"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2005, 17:20:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βεβαίως φίλε Egelade δέν έχει σημασία ποιά ομάδα υποστηρίζουμε.
Το συμπέρασμα είναι απο όλη αυτή την ιστορία η τιμωρία να πέφτει μόνο στους ταραξίες και όχι στις ομάδες οι οποίες δέν φταίνε!
Οι ταραξίες είναι ταραξίες και τα ίδια που κάνουν σε αγώνα του Ολυμπιακού είναι δυνατόν να τα κάνουν σε οποιοδήποτε γήπεδο!
Ίσα-ίσα άν γνωρίζουν οτι θα την γλυτώσουν θα προτιμήσουν να πάνε σε γήπεδο αντίπαλης-εχθρικής ομάδας έτσι ώστε να πατήσει την πεπονόφλουδα η ομάδα που αντιπαθούν άν ξέρουν εκ των προτέρων οτι ο πέλεκυς του Νόμου θα πέσει στην ομάδα και όχι σε αυτούς!
Φίλε Open Mind πιστεύω οτι στα Ευρωπαικά γήπεδα της UEFA τον εαυτούλη τους φοβούνται περισσότερο παρά την τύχη της ομάδας τους
Είναι πεποισμένοι οτι άν κάνουν το παραμικρό θα συλληφθούν αμέσως χωρίς να είναι ικανοί να αντιδράσουν στο παραμικρό ,οπότε και θα βεβαρυνθεί άσχημα το Ποινικό τους μητρώο!
Κατα τα άλλα αυτό που είπες για έλεγχο των εισιτηρίβων πιστεύω είναι η καλύτερη λύση!

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ ΧΩΡΙΣ ΑΓΚΑΘΙΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΦΕΛΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2005, 17:26:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και γιατί ο παραδειγματισμός να ξεκινήσει από τον Ολυμπιακό, αν πάει έτσι;
Οι οπαδοί της ΑΕΚ τα έσπασαν στο γήπεδο του Εργοτέλη. Του ΠΑΟ τα έσπασαν στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ και με το Αιγάλεω. Του ΠΑΟΚ σχεδόν σε κάθε παιχνίδι.
Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΛΟΓΩ ΕΠΕΙΣΟΔΕΙΩΝ ΔΕΝ ΔΙΕΞΗΧΘΕΙ Ο ΑΓΩΝΑΣ ΕΝΩ ΣΤΙΣ
ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΤΟ ΜΑΤΣ ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΕ .
Ο ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΝΟΜΟΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΔΙΑΚΟΠΕΙ Η ΑΝΑΒΛΗΘΕΙ ΜΑΤΣ ΛΟΓΩ ΠΕΙΣΟΔΕΙΩΝ Η ΤΙΜΩΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗΔΕΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΒΑΘΜΩΝ.
Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΕΧΕΙ ΤΙΜΩΡΗΘΕΙ ΜΕ ΜΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΕΚΛΕΙΣΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΘΥΡΩΝ
ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ .ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕ ΤΟΝ ΟΦΗ ΘΑ ΕΚΤΙΣΕΙ ΤΗΝ ΠΟΙΝΗ.
ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΔΙΕΚΟΠΕΙ ΛΟΓΩ ΕΠΕΙΣΟΔΕΙΟΝ .
Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΤΙΜΩΡΗΘΗΚΕ ΜΕ ΜΗΔΕΝΙΣΜΟ ΚΑΙ ΑΦΑΙΡΕΣΗ 2 ΒΑΘΜΩΝ ΠΟΥ ΤΟΥ
ΣΤΟΙΧΗΣΑΝ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ,
Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΚΑΝΑΝΕ.

Την επόμενη φορά που θα δούμε στο γήπεδο κάποιον να πετάει πχ αντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο, να παροτρύνουμε και τους υπόλοιπους οπαδούς να τον πετάξουμε έξω! Μην σου πω να τον πλακώσουμε και στο ξύλο
ΜΑΖΙ ΣΟΥ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2005, 17:41:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Open Mind πιστεύω οτι στα Ευρωπαικά γήπεδα της UEFA τον εαυτούλη τους φοβούνται περισσότερο παρά την τύχη της ομάδας τους
ΦΙΛΕ Krisna
ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΠΟΙΣΜΕΝΟΙ ΟΤΙ ΘΑ ΣΥΛΛΗΦΘΟΥΝ ΣΤΑ ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΜΑΤΣ
ΑΦΟΥ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ .ΙΔΙΑ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙ ΑΛΛΑΖΕΙ?
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΣΤΑ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΜΑΤΣ .
ΑΠΛΟΣ ΣΤΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ ΜΑΤΣ ΒΟΗΘΑΕΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΚΛΙΜΑ ΚΑΙ Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΗΣ
ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑΣ ΦΟΒΟΥΜΕΝΗ ΤΗΝ ΤΙΜΩΡΙΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΜΕ .
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2005, 17:44:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TO ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΕ ΧΡΩΜΑΤΙΣΤΑ ΓΥΑΛΙΑ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΩΣ ΦΙΛΑΘΛΟΙ.

ΟΤΑΝ ΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ & ΙΘΥΝΟΝΤΕΣ ΤΩΝ Π.Α.Ε ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΑΜΟΓΙΑ.

ΟΤΑΝ ΟΙ ΤΥΦΛΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΔΕΝ ΞΑΝΑΔΙΑΙΤΗΤΕΥΣΟΥΝ ΠΟΤΕ.
ΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΟΙ ΠΟΝΗΡΙΕΣ.

ΑΚΟΥΣΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΠΟ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΝΑ ΛΕΕΙ ΦΟΡΑ ΠΑΡΤΙΔΑ: "ΕΜΕΙΣ ΔΕ ΘΕΛΟΥΜΕ FAIR-PLAY. ΕΠΕΣΕ Ο ΑΛΛΟΣ ΚΑΤΩ, ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΕΣΥ "....." ΑΣΤΟΝ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΤΟΝ .....ΜΠΙΙΙΙΠ".
ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΓΕΛΟΙΟ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΥΠΗΡΞΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Telxinas
Μέλος 2ης Βαθμίδας


331 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2005, 17:53:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telxinas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστυχώς το πρόβλημα είναι πιο πολύπλοκο.

Αναζητούμε συνεχώς αφορμές και ευκαιρίες για αντιπαλότητες και όχι μόνο φυσικά στον αθλητικό τομέα.

Ένα παράδειγμα για αυτό, ελληνική ομάδα να παίζει με μια ξένη και οι οπαδοί μιας αντίπαλης, στο εθνικό μας πρωτάθλημα, της συγκεκριμένης ελληνικής ομάδας να υποστηρίζουν με πάθος την ξένη και αυτό για να έχουν έπειτα να λένε και να χώνουν... κατάντια. Ή μήπως να αναφέρουμε το γεγονός που θέλει τους μεν νότιους να αποκαλούν τους μεν βόρειους ως "βούλγαρους"... σε τόσο πια βαθμό ξεφεύγουν μερικοί, εμφύλιος για ένα τόπι.


Επιχείρησης Γης Μαδειάμ (Μην κάνεις κλικ!)

Telxinas - Καθαρισμοί ΧαλιώνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2005, 17:54:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΩΣΤΟΣ Ο gretelΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2005, 17:56:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΦΟΥ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ .ΙΔΙΑ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙ ΑΛΛΑΖΕΙ?
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΣΤΑ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΜΑΤΣ .

Εδώ έχεις δίκιο στα Ευρωπαικά εντός έδρας παιχνίδια δίνουν πολύ μεγαλύτερη σημασία στην αστυνόμευση. Και οι οπαδοί οι οργανωμένοι επίσης με νύχια και με δόντια προσπαθούν να απομονώσουν τους ταραξίες.
Εντέλει μάλλον έχεις δίκιο ως ενα σημείο αλλά το συμπέρασμα είναι οτι πρέπει να τιμωρούνται οι ταραξίες και όχι η ομάδα και οι παράγοντες κάθε ομάδας πρέπει να παίρνουν συνέχεια τα μέτρα τους!


ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ ΧΩΡΙΣ ΑΓΚΑΘΙΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΦΕΛΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2005, 18:01:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΟΥ OPEN MIND ΕΙΜΑΙ Η ΓΚΡΕΤΕΛ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΟΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΚΙ ΑΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ.

ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ Η ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΕΥΝΟΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΕΞΩΦΘΑΛΜΑ? ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΗ ΕΥΝΟΙΑ.

ΚΑΙ Μ'ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΦΙΛΑΘΛΟΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΑΙΣΘΑΝΟΝΤΑΙ "ΑΙΩΝΙΩΣ ΧΑΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΧΕΡΙ".

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΑΡΑΞΙΕΣ ΤΩΡΑ. ΣΥΜΦΩΝΩ ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΟΥΝ ΚΑΜΕΡΕΣ, ΝΑ ΤΙΜΩΡΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΤΑΡΑΞΙΕΣ, ΑΛΛΑ ΕΠΙΣΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΠΕΙΣΟΔΙΩΝ Η ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΡΑΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΟΝΑΕΙ.

ΔΗΛ. ΠΡΟΣΤΙΜΟ 20.000 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ Ή ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ Π.Χ. ΔΕ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΕ ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΙΔΡΩΝΕ ΤΟ ΑΥΤΙ ΤΟΥ ΚΟΚΑΛΗ Ή ΤΟΥ ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗ, ΕΝΩ 3 ΒΑΘΜΟΙ ΜΕΙΟΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΟΙΧΙΣΟΥΝ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ.

ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΕΤΑΞΕΙ ΜΙΑ ΚΑΡΕΚΛΑ ΘΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΠΡΟΣΤΙΜΟ 80.000 ΕΥΡΩ ΣΤΟΝ ΑΡΗ Ή ΣΤΟΝ ΠΑΟΚ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΠΟΝΑΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΔΕΝΙΣΜΟ ΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑ.
ΤΙ ΕΙΧΑΝΕ ΤΙ ΧΑΣΑΝΕ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΠΙΣΩ ΕΙΝΑΙ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"

Edited by - gretel on 14/01/2005 18:12:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2005, 18:04:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εντέλει μάλλον έχεις δίκιο ως ενα σημείο αλλά το συμπέρασμα είναι οτι πρέπει να τιμωρούνται οι ταραξίες και όχι η ομάδα και οι παράγοντες κάθε ομάδας πρέπει να παίρνουν συνέχεια τα μέτρα τους!
ΑΝ ΔΕΝ ΤΙΜΩΡΕΙΤΑΙ Η ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΤΗΣ .ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΙΡΝΕΙ
ΜΕΤΡΑ Η ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΟΥΝ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ.
ΕΝΩ ΑΝ ΤΙΜΩΡΗΘΕΙ ΤΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΜΙΑΣ ΝΕΑΣ ΤΙΜΩΡΙΑΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΠΑΡΑΓΩΝΤΕΣ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΕΛΕΞΟΥΝ ΤΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ ΤΟΥΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2005, 18:11:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΓΝΩΜΗ ΦΙΛΗ gretel
ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΟΤΙ ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ
ΕΥΝΟΗΘΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ.
ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΑΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ
ΑΞΙΖΕΙ ΜΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ.
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΙΑ ΤΙΜΙΑ ΗΤΤΑ ΠΑΡΑ ΜΙΑ ΑΤΙΜΗ ΝΙΚΗ.
ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗΣ ΤΟΥ FAIR PLAY
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2005, 18:17:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ, ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΥΓΙΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ. ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΜΟΡΦΩΜΕΝΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΟΠΑΔΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΣΕ ΜΑΪΜΟΥ ΠΕΝΑΛΝΤΙ ΠΟΥ ΤΗΣ ΔΙΝΑΝΕ ΕΠΙ ΣΕΙΡΑ ΑΓΩΝΩΝ ΚΑΙ ΒΛΕΠΑΜΕ ΜΑΖΙ ΤΟ ΜΑΤΣ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΥΜΗΘΕΙ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΕΥΝΟΗΣΕΙ Η ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ.

ΔΗΛ. ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΣΤΡΑΒΩΜΕΝΟΙ ΠΟΥ ΑΠΟΡΩ ΣΕ ΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΦΕΥΓΕΙ ΚΑΙ ΚΡΥΒΕΤΑΙ Η ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΤΟΥΣ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2005, 18:30:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΗΛ. ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΣΤΡΑΒΩΜΕΝΟΙ ΠΟΥ ΑΠΟΡΩ ΣΕ ΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΦΕΥΓΕΙ ΚΑΙ ΚΡΥΒΕΤΑΙ Η ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΤΟΥΣ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ
ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΡΟΙΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Νemertes
Μέλος 1ης Βαθμίδας


92 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2005, 21:37:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νemertes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να μαι και εγώ η δηλωμένη γαυρίνα.

Λοιπόν αγαπητοί. Η δικαιοσύνη και οι νόμοι πρέπει να εφαρμόζονται. ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.

Όπως καταλαβαίνετε το πρόβλημα βρίσκεται στην τελευταία μου πρόταση. Τα Γιάννενα στα τάρταρα και η ΑΕΚ πρώτη, θρύλος και Πανιώνιος -3 και όλοι οι υπόλοιποι στη θέση τους. Αν αυτό είναι δικαιοσύνη τότε πρέπει να αλλάξω πλανήτη...

-------------------------
...The Unerring Nereis...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 00:57:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΜΕ ΘΥΜΑΜΑΙ....
ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ Η ΟΜΑΔΑ ΤΗΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΔΝ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ???
ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ???
ΘΥΜΑΣΤΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ???
ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΛΗΤΕΣ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΑΝ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ....
ΟΤΑΝ ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΞΕΧΑΣΑΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ...
ΟΛΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΠΟΙΗΣΕΙ...
ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΑΓΚΑΣ ΔΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΠΑΛΑ...
ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΒΑΖΕΛΟΣ ΩΣ ΤΟ ΚΟΚΚΑΛΟ Ο ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΠΗΡΕ ΦΕΤΟΣ ΕΝΑ ΚΑΠΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΑΙΖΕΙ ΜΠΑΛΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΘΥΜΗΘΕΙ ΚΑΙ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΕΧΕΙ ΥΛΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΘΕΑΜΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΠΑΝΙΑ....
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΒΑΛΑΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΕΡΙΤΤΟΥΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΣΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΕΔΩ ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΣΤΗΝ ΒΡΑΖΙΛΙΑ ΑΠΗΓΑΓΑΝ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΡΟΜΠΙΝΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΣΕΙ Η ΣΑΝΤΟΣ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ...
Η ΟΜΑΔΑ ΕΓΙΝΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΞΕΧΑΣΑΜΕ ΟΛΑ....
ΚΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΜΠΑΛΑ ΕΙΔΑ ΠΡΟΧΤΕΣ ΜΑΝ UTD CHELSEA ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΑΙ ΤΑ ΠΗΡΑ ΑΓΡΙΑ...
ΛΕΩ ΟΧΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΜΙΣΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΑΜΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΝ ΓΛΥΚΑΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ???
ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΝΤΕΡΜΠΥ ΠΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑΤΕ???
ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΗΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΟΤΑΝ ΑΠΛΑ ΝΙΚΑΕΙ Η ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΘΕΑΜΑ???
ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΟΤΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΘΕΑΜΑ.....
ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΑΝΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΜΑΛΑΚΗΣΤΙΡΙΑ ΚΑΙ ΨΑΡΩΝΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ Μ@L@KIeΣ ΤΩΝ ΔΙΗΚΟΙΣΕΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΣΠΑΝΕ ΟΛΑ ΜΠΡΑΒΟ ΨΑΡΙΑ....
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΦΙΛΑΘΛΟΣ???
ΑΛΛΑ ΔΝ ΦΤΑΙΝΕ ΑΥΤΟΙ...
ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΦΤΑΙΝΕ... ΤΕΣΠΑ ΑΣ ΜΗΝ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΠΛΗΓΕΣ....
ΚΑΙ ΓΑΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΑΜΑ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΔΕΙΤΕ ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΠΑΛΑ ΤΟ ΕΝΝΟΟΥΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΑΙΣΘΑΝΟΝΤΑΙ ΔΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΓΚΑΦΡΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΔΙΗΚΟΙΣΗ ΚΑΙ ΑΜΑ ΣΑΣ ΒΑΣΤΑΝΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΞΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΜΠΑΛΑ.....

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!


ΤΗΕ LAST DΑRK KNIGHT...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 21:27:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όπως καταλαβαίνετε το πρόβλημα βρίσκεται στην τελευταία μου πρόταση. Τα Γιάννενα στα τάρταρα και η ΑΕΚ πρώτη, θρύλος και Πανιώνιος -3 και όλοι οι υπόλοιποι στη θέση τους. Αν αυτό είναι δικαιοσύνη τότε πρέπει να αλλάξω πλανήτη...


Όπως λες κι εσύ, αν υπάρχει αδικία, αυτή δεν έγκειται (δεν ασχολούμαστε με τις λεπτομέρειες της υπόθεσης) στην τιμωρία του Ολυμπιακού και του Πανιώνιου, αλλά στη μη τιμωρία των άλλων. Αφού σε ενοχλεί η αδικία, θα πρέπει να ζητάς τιμωρία π.χ. και του Παναθηναϊκού, όχι μη τιμωρία του Ολυμπιακού.

Δεν ξέρω ούτε έναν δολοφόνο που να χρησιμοποίησε σαν υπερασπιστική γραμμή το "αν με καταδικάσετε είστε άδικοι γιατί τόσοι και τόσοι άλλοι δολοφόνοι κυκλοφορούν ελεύθεροι". Απλά ακούγεται πολύ ηλίθιο.

Στην ερώτηση της Gretel: ως βάζελος, φυσικά και αναγνωρίζω ότι η ομάδα μου έχει κατά καιρούς ευνοηθεί από τη διαιτησία. Και απ' ό,τι φαίνεται τείνει να ευνοηθεί ακόμα περισσότερο και αυτό είναι κάτι που δε μου αρέσει καθόλου και αν δω ότι καταντάμε Γάβροι πολύ απλά θα πάψω να ασχολούμαι τελείως.

Στη διάρκεια της... επταετίας, το μοναδικό πράγμα που με εκνεύριζε πραγματικά απίστευτα στους περισσότερους Ολυμπιακούς ήταν ότι με κανέναν τρόπο δεν αναγνώριζαν όχι την εύνοια, αλλά ακόμα και την περίπτωση καλοπροαίρετου λάθους του διαιτητή. Όχι. Ο Ολυμπιακός νίκαγε πάντα επειδή είναι Η Ομαδάρα και όλοι οι άλλοι είναι τρισάθλιοι. Ε λοιπόν, αν πω ότι δε χαίρομαι που από την περασμένη άνοιξη η ομάδα τους παθαίνει αυτό που έκανε η ίδια τόσα χρόνια, θα πω ψέμματα.

Τώρα, το να είναι ο Ολυμπιακός η μόνη ομάδα που τα ΧΟΥΛΙΓΚΑΝΙΑ του έχουν έδρα και ψήφο στο ΔΣ και εκπομπή σε κανάλι πανελλήνιας κάλυψης, όλα πεσκέσι από τη διοίκηση και να λέμε ότι είναι αθώα η ομάδα για τη συμπεριφορά των οπαδών της, ε μου φαίνεται αίσχιστη τύφλωση και υποκρισία.

Real stupidity beats artificial intelligence any time. -- Terry PratchettΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2005, 01:40:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Στην ερώτηση της Gretel: ως βάζελος, φυσικά και αναγνωρίζω ότι η ομάδα μου έχει κατά καιρούς ευνοηθεί από τη διαιτησία. Και απ' ό,τι φαίνεται τείνει να ευνοηθεί ακόμα περισσότερο και αυτό είναι κάτι που δε μου αρέσει καθόλου και αν δω ότι καταντάμε Γάβροι πολύ απλά θα πάψω να ασχολούμαι τελείως.

Είσαι τουλάχιστον εκτός θέματος.

Και όχι μόνο εσύ.

Άνοιξα το topic επειδή πίστευα ότι απλά δεν θα ήταν άλλη μια οπαδική συζήτηση...


"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νemertes
Μέλος 1ης Βαθμίδας


92 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2005, 15:16:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νemertes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό που με εντυπωσιάζει junk είναι οτι αγνοείς απλά λιτά και καθημερινά γεγονότα.

Μια κυβέρνηση 9 μηνών αποφασίζει στα μέσα του πρωταθλήματος να αρχίσει να επιβάλλει ποινές.
Όλως τυχαίως ο Ολυμπιακός είναι μπροστά. Και όλως τυχαίως τα μέλη της κυβέρνησης τρέφουν -είναι γνωστό γιατί- μια αντιπάθεια προς τον πρόεδρο του.
Την ώρα των επεισοδίων γίνονται επίσης επεισόδια στον αγώνα ΑΕΚ-ΠΑΟ και κανείς δεν λέει τίποτα.
Η δε ΑΕΚ γλυτώνει χρέη ετών προς το δημόσιο, ενώ στον ίδιο νόμο δεν εντάσσονται τα Γιάννενα και μια ομάδα της Πάτρας.

Ερωτώ λοιπόν εγώ: Γιατί δεν επιβλήθηκαν ποινές από την αρχή του πρωταθλήματος; Γιατί ενώ η αστυνομία δήλωσε οτι ο αγώνας μπορούσε να συνεχιστεί, διακόπηκε; Γιατί η ΑΕΚ τη γλύτωσε;

Η επιλεκτική εφαρμογή των νόμων δεν συνιστά δικαιοσύνη. Αν ξαναδείς εσύ άλλη ποινή, δώσε μου το απόκομμα να το βάλω wallpaper στο pc...

-------------------------
...The Unerring Nereis...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2005, 17:11:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η επιλεκτική εφαρμογή των νόμων δεν συνιστά δικαιοσύνη

"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2005, 17:44:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ερωτώ λοιπόν εγώ: Γιατί δεν επιβλήθηκαν ποινές από την αρχή του πρωταθλήματος; Γιατί ενώ η αστυνομία δήλωσε οτι ο αγώνας μπορούσε να συνεχιστεί, διακόπηκε; Γιατί η ΑΕΚ τη γλύτωσε;
ΠΟΙΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΔΕΝ ΕΠΙΒΛΗΘΗΚΑΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ
ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ .
ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΖΗΤΗΣΕ ΓΡΑΠΤΗ ΕΓΓΥΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ
Ο ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΤΗΝ ΕΔΙΝΕ ΚΑΝΕΙΣ.
ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΚΑΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΡΙΝ
ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΒΡΕΘΗΚΕ ΣΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΚΟΣΚΟΤΑ ΚΑΙ
ΤΟΥ ΧΑΡΗΣΤΙΚΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥ ΤΑ ΧΡΕΗ.
ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΝΟΙΚΗ ΣΥΜΒΑΣΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΤΟ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ ? ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΚΑΝΔΑΛΟ?
ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΙΑ ΔΕΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΝΟΜΙΜΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΑΠΟ ΤΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ?
ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΚΑΝΔΑΛΟ .
ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΙΑ ΑΔΙΚΙΑ ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ.
ΕΔΩ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΖΕ ΤΑ ΜΑΤΣ ΑΠ ΤΑ
ΓΡΑΦΕΙΑ.
ΤΟΝ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟ ΤΟΝ ΞΕΧΑΣΑΤΕ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΤΗΝ ΚΑΣΕΤΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ Ο
ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΩΝ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ ΝΑ ΚΕΡΔΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ
ΑΛΛΟΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ Γ......Ν.
ΑΛΛΑ ΤΟΤΕ ΕΙΤΑΝΕ ΩΡΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΡΝΑΤΕ ΤΑ ΜΑΙΜΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ .
Η ΤΟΝ ΚΑΡΕΜΠΕ ΠΟΥ ΠΛΑΚΩΣΕ ΤΗΝ ΜΙΣΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΕΦΑΓΕ ΜΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΑΝ ΤΟ ΧΕ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΘΑ ΤΟΥ ΚΟΒΑΝ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ.
ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΝΟΜΟΙ .
ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΕΥΝΟΙΑ ΑΠΛΩΣ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΖΩΝΤΑΙ ΟΙ ΝΟΜΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΤΕ ΓΙΑ ΑΔΙΚΙΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΑΝΑΒΛΗΘΕΙ Η ΝΑ
ΔΙΑΚΟΠΕΙ ΕΝΑ ΜΑΤΣ ΛΟΓΩ ΕΠΕΙΣΟΔΙΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΜΩΡΗΘΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ Η ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΦΤΑΙΕΙ.
ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΤΟΤΕ ΘΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΔΙΚΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ
ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΩ.
ΠΕΡΟΜΕΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΦΕΣΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2005, 17:50:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eχει πραγματικά μεγάλη πλάκα να βλέπει κανείς τους οπαδούς των ...απαταιώνιων αλλά και της AEK, του ΠAOK, του Aρη να μιλάνε για Aθλητική Δικαιοσύνη. Δηλαδή τί να πουν οι οπαδοί των Π.A.E. που δεν κουβαλάνε ...ένδοξο λαό (βλ. πολλές ψήφους στις εκλογές).

H ΠPOOΔEYTIKH για παράδειγμα, της οποίας δηλώνω υποστηρικτής, αλλά και οι άλλες μικρές - θεωρητικά - ομάδες τί να πουν;

Kι εν πάση περιπτώση, νομίζω ότι έχουμε πολύ σοβαρότερα κοινωνικά θέματα τα οποία θα έπρεπε να μας απασχολούν και ενίοτε να μας κινητοποιούν, από το αν μια Π.A.E., μια εταιρεία εμπορικού χαρακτήρα δηλαδή, θα πάρει ή όχι έναν ακόμη τίτλο και πόσες φανέλλες και σώβρακα θα πουλήσει το εμπορικό της τμήμα μέσω των boutique που διαθέτει.

Δεν είδα τους βουλευτές του Πειραιά να συσκέπτονται για την ανεργία που μαστίζει το μεγάλο λιμάνι.
Tους είδα όμως να αποδέχονται την πρόσκληση του κ. Kόκκαλη για ...τα δίκια της ομαδάρας.

Δεν είδα τους βουλευτές της Aθήνας να ξεσηκώνονται για την ενδεχόμενη καταπάτηση του άλσους στο Γουδί, που αν γίνει θα καταστραφεί ένας από τους λίγους εναπομείναντες χώρους πρασίνου της Aττικής.
Tους είδα όμως να προστρέχουν αρρωγοί της Π.A.E. Παναθηναικός για «γήπεδο στο Γουδί».

Δεν είδα τους βουλευτές της Θεσσαλονίκης να κινητοποιούνται για το κλείσιμο εκατοντάδων επιχειρήσεων της Bορείου Eλλάδος.
Tους είδα όμως να στέκονται στο πλευρό των Π.A.E. της Θεσσαλονίκης για (άκουσον άκουσον) να χαριστούν τα όποια χρέη.

Eίναι πολλές οι ψήφοι, βλέπεις...


ΠPOOΔEYTIKH

Eτος Iδρύσεως 1927


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1560059
Maintained by Digital Alchemy