ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Φωνές προδιαγράφουν γεγονός! Ζητείται βοήθεια!
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Delenn
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2005, 01:09:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Delenn
Καλημέρα. Διαβάζω καιρό το φορουμ και είναι εξαιρετικό.
Γράφω όμως θεμα πρώτη φορά γιατί δεν είχα χρονο να απαντησω.

Σήμερα όμως μετα απο αυτο που μου συνεβη προσπαθω να παραμένω ακόμα λογικός άνθρωπος και περιμένω να βρω λογική λύση.
Οποιαδήποτε βοήθεια ή άποψη είναι πολύτιμη και ευχαριστω.

1) Η κατασταση.
Εχω ένα μωρακι 6 μηνών και προβληματίζομαι τι όνομα να του δώσω. Και εγω και ο σύντροφός μου προσανατολιζόμαστε σε καποιο απο την Ελληνική ιστορία ή μυθολογία χωρίς να έχουμε καταλήξει.

2) Το γεγονός.
Την Δευτέρα το βράδυ καθώς οδηγούσα επιστρέφοντας στο σπίτι, κάπου στην παραλιακή λεωφόρο στο ύψος του Αλίμου ακούω μιά φωνή μεσα στο μυαλό μου: " Η θα το βγάλεις Παναγιώτη ή θα στο πάρω"

3) Η αντιμετωπιση.
Θεώρησα το γεγονός αποτέλεσμα έντονου στρεςς της δουλειάς.

4) Το κακό.
Μόλις γύρισα στο σπίτι το μωράκι μου ήταν σε κρίσιμη κατασταση απο υψηλό πυρετό και το τρέξαμε άρον άρον στο νοσοκομειο.

5) Το όραμα.
Ξενυχτωντας σε μια καρέκλα είδα μια σφαίρα απο φως να λέει: Εγώ ειμαι φώς και αγάπη, μην επηρεάζεσαι απο τιποτα.

6) Τελος καλό όλα καλά.
Το μωράκι μου είναι καλύτερα και εγω κοντεύω να...σαλτάρω. Σέβομαι όλους τους αγίους όλων των θρησκειών και πιστεύω ότι αποτελούν ανώτερες μορφές συνείδησης. Τρέφω επισης βαθύ σεβασμο στην Παναγία που την θεωρώ την γυναικεία πλευρά του Θεου οτι κιαν σημαινει Θεος.
Ομως τον γιο μου Παναγιώτη δεν θελω να τον ονομάσω.

Θεωρώ ότι η φωνη που άκουσα έρχεται απο μια άλλη σκοτεινη σφαιρα

Δεν είναι παραξενο?

PhoenixGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας


88 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2005, 01:33:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PhoenixGR
Αγαπητή μου DELENN
Ο τρόπος που γράφεις καταδυκνύει πως ο βαθμός νευρικότητάς σου είναι υψηλότατος.
Πιθανόν αυτό να προέρχεται απο το θρησκευτικό σου περιβάλον σε συνδυασμό με την πίεση του εργασιακού σου καθεστώτος.
Υπάρχουν άνθρωποι οι οποίοι είναι σοβαροί επιστήμονες και μπορούν να σε βοηθήσουν να ξεπεράσεις αυτή την νευρικότητα και μαζί ΚΑΙ τα συμπτώματά της.
Αρκεί να το θέλεις.
Μην εγκλωβίζεσαι σε ένα τυχαίο περιστατικό ασθένειας, όλα τα μωρά σηκώνουν πυρετό και παθαίνουν διάροιες τους πρώτους μήνες τους.
Το θέμα είναι ΕΣΥ να φροντίσεις να είσαι σε κάλή κατάσταση για να σταθείς άξια ως μητέρα δίπλα στο παιδί σου.
Σου εύχωμαι το παιδάκι να είναι γερό και με το καλό να του δώσεις ό,τι όνομα θέλεις.
Τα λέμε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2005, 09:04:51  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΗ Delenn ΕΝΑ ΚΑΛΟΣΟΡΙΣΜΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΤΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ.

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ Ο PhoenixGR ΔΙΝΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.

Ο ΕΧΩΝ ΚΑΘΑΡΗ ΚΑΡΔΙΑ ΣΩΣΤΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ...

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΕΣΥ Delenn ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sakhs3
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
236 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2005, 21:16:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sakhs3
αγαπητη μου!

κατ αρχην θα σου πω κατι που θα σε ελευθερωσει πιστευω!
σκεψου τον εκβιασμο που σου κανει καποιος ,και συναμα ,σε απειλει
οτι θα σκοτωσει(παρει )το παιδι σου!

απο την αλλη σου μιλαει ,για αγαπη!!??
εχει ο εκβιασμος (και μαλιστα για ονομα)ιχνος αγαπης!!??

ολα παιχνιδια του μυαλου ,και της ψυχοσυνθεσης μας ειναι φιλεναδα!

sakhs3Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2005, 23:08:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
To θέμα αυτό υπάρχει ήδη ακόμα μία φορά(από την Delenn και εκείνο), προφανώς λόγω διπλής αποστολής που έγινε από λάθος. Δυστυχώς δεν το αντιλήφθηκα νωρίτερα για να απενεργοποιηθεί κάποιο από τα δύο.
Λόγω του μεγαλύτερου αριθμού απαντήσεων στο δίδυμο:

Φωνές προδιαγράφουν γεγονός! Ζητείται βοήθεια!

αλλά και του ότι η δημιουργία του προηγείται χρονικά του παρόντος, θα παραμείνει ενεργό μόνο εκείνο. Οι συμμετέχοντες μπορούν να γράψουν κι εκεί, κάνοντας "κλικ" στο link που έχω παραθέσει πιο πάνω.

Το θέμα αυτό απενεργοποιείται και μεταφέρεται στην κατηγορία:
.-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
(από την κατηγορία .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-. που είχε ανοίξει)

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1230469
Maintained by Digital Alchemy