ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 απίστευτη προσφώνηση..
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2005, 19:43:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ananasss ψύλλους στ' άχυρα ψάχνεις καλέ μου φίλε.

Μερικά πράγματα φαίνονται από χιλιόμετρα μακριά.
Βέβαια οι ανατολικές πολεμικές τέχνες είναι όντως τέχνες και μάλιστα με εσωτερικό νόημα, δυστυχώς η «φιλοσοφία» της δύσεως μετέφερε μόνο τον όρο «πολεμική τέχνη» τα υπόλοιπα τα άφησε στους ορυζώνες.

Vril ξέρω πως λέγονται. Απλά σου είπα τη σειρά και την ΕΣΟ που ήταν 30 μέρες φαντάροι εκείνη την εποχή.
Αλλά όχι και κοντοσειρά όταν εσύ πήγες ένα χρόνο μετά !!!!!!!!!! Ποντικαρά




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2005, 20:05:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Κω
Το 87.

Ά,ρε κωλόφαρδε, εμείς πήγαμε ένα χρόνο μετά...

Χώρα, Πυλί, Καρδάμαινα ή Τιγκάκι ???

80 ??ΕΑ


* * * Άλλο τι είναι και άλλο τι φαίνεται * * *

http://clubs.pathfinder.gr/vril Η υπόγεια άποψη

Edited by - Vril on 17/02/2005 14:33:05


Καρδαμαινα.
5οΕΤΕΦ
Και μια βόλτα 20 ημερών στο Πυλί ,ξερεις γιατι δεν χρειαζεται να το αναφερω.
Δεν υπαρχει στρατός στην Κω.
Μόνο δυνάμεις αστυνομιας και εθνοφρουρας.
Και κάτι ακόμα ,δεν ήμουν 19.
Ήμουν αρκετά μικρότερος και για να κατάγω χρειάσθηκε υπογραφή του πατέρα μου.
Ήμουν ο μικρότερος και κατά κάποιο τρόπο ο προστατευόμενος από τους συναδέλφους μου.
Θεωρητικά παλιός ,ουσιαστικά νέος.
Ήμουν τυχερός.


----

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2005, 22:24:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για αυτό είπα ΕΑ. Από το Ελληνική Αστυνομία ...
χα χα χα.

Ξέρω περίπου που λές. Είχα κάνει εξωτερτική στο Πυλί.
Εμείς δεν είμασταν "μαύροι".
Έχω περάσει σχεδόν από όλους τους εξωτερικούς.
Ήμουν στις Διαβιβάσεις.
80ΛΔΒΕΑ

Τι μου θύμισες...

@big bad wolf
ε όχι και ένα χρόνο μετά στα χακί !
η 87Α παρουσιάστηκε Ιανουάριο, εμείς Σεπτέμβριο.
Κοντοσειρά είμαστε.
Και εγώ πήγα πολύ μετά στη Μονάδα και βρήκα όλη την υπόλοιπη σειρά μου εκεί.
Βισμάάά....


* * * Άλλο τι είναι και άλλο τι φαίνεται * * *

http://clubs.pathfinder.gr/vril Η υπόγεια άποψη
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2005, 23:06:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε δυο χρόνια περίπου θα έχουν περάσει 20 χρόνια από τότε.
Μια ζωή φίλε.

-----

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2005, 23:36:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Vril ξέρω πως λέγονται. Απλά σου είπα τη σειρά και την ΕΣΟ που ήταν 30 μέρες φαντάροι εκείνη την εποχή.
Αλλά όχι και κοντοσειρά όταν εσύ πήγες ένα χρόνο μετά !!!!!!!!!! Ποντικαρά




Τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα σαν να έχει δίκιο ο ραμογλου.

!Βριλοπόντικας!
Νέο ειδος!


----


Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα

Edited by - τυχερουλης on 17/02/2005 23:38:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 10:25:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

!Βριλοπόντικας!
Νέο ειδος!


* * * Άλλο τι είναι και άλλο τι φαίνεται * * *

http://clubs.pathfinder.gr/vril Η υπόγεια άποψη

Edited by - Vril on 18/02/2005 10:26:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

think4allu
Μέλος 2ης Βαθμίδας


184 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2005, 05:28:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους think4allu  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το κωμικό στοιχείο;;;;[quote]
Μου είναι αδιανόητο να πιστέψω ότι απλοί καθημερινοί άνθρωποι (αν υποθέσω ότι ένας τέτοιος είναι και το μέλος που έγραψε τα παραπάνω) έχουν ΣΗΜΕΡΑ τέτοιες απόψεις... Θα παρακαλούσα αν γίνεται το μέλος να μας πει κάποια στοιχεία για τη ζωή του, την ηλικία του, την οικογενειακή του κατάσταση τα παιδικά του βιώματα... ένα σύντομο βιογραφικό αν είναι δυνατόν, γιατί πιστεύω πως τέτοιες περιπτώσεις χρήζουν μεγαλύτερης διερεύνησης και ίσως βοηθήσουν στο να εξαχθούν κάποια συμπεράσματα για την κατάσταση που κάποιες περιοχές του πλανήτη μας αναγκάζονται ακόμη και σήμερα να ζουν.[quote].................

Λοιπόν αδέρφια ο ανανάς έχει άποψη.
Ξεκινάει απο τους απλούς καθημερινούς.....
-Να σε κόψω Ανανά τώρα;
-άστο για αργότερα....
Τι είπε ρε παιδιά το άτομο;
Ρε Ανανά, θες βιογραφικό σημείωμα;
Ποιός είσαι ρε Ανανά για να ζητάς στοιχεία;
Ποιός σε έκρινε ρε κακομοίρη για να αποφασίζεις περι του τι "χρήζει";
Πως τολμάς ρε ιλίθιε να ζητάς ρέστα;
Ο Ανανάς κυρίες και κύριοι.............
Βρέ αγόρι μου , είσαι ξεφλουδισμένος τουλάχιστον;
Θέλεις να σου πω τι είναι ΦΑΣΙΣΜΟΣ;
Το κατάλαβες τουλάχιστον τώρα;
Ρε Βλακα του "σήμερα" ,που λέγεσαι "Ανανάς" , έχεις καταλάβει ότι όταν συζητάς δεν προέχει η μικρή σου σκέψη;
Άστην για την προσωπική ζωή σου.
Και ως εκεί.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

think4allu
Μέλος 2ης Βαθμίδας


184 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2005, 05:56:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους think4allu  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
mariha2912
Εχεις παράπονα για τους Έλληνες;
Ξέρεις αν στην υπέροχη φυλή των Ελλήνων Κυπραίων η Ελλάδα ψήφισε &^%#$#@%#΄;
Θερμή μου παράκληση προς τους Έλληνες Κυπραίους (και όχι σε Αγγλοσοφίσματα)
Η Ελλάς είναι παρούσα όσο την χρειάζεστε.
Αν όχι, Η Ελλας είναι πάλι παρούσα και όσο ΔΕΝ την χρειάζεστε.
Και τελοσπάντων δηλώστε οτι είστε έλληνες...
Δεν θα χαλάσει ο κόσμος.....
Αν οι Κυπραίοι δήλωναν Έλληνες εξαρχής ,θα ήχαν λιγότερα πάθη.
Σας φάγανε οι Άγγλοι αγαπητή μου.
Αποφάσισε επιτέλους αν είσαι Τούρκισα, Αγγλίδα , η Ελληνίδα.
Τουλάχιστον αποφάσισε τι σε συμφέρει.
Καλό θα είναι και αυτό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
think4allu
Μέλος 2ης Βαθμίδας


184 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2005, 06:11:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους think4allu  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ότι οι Τούρκοι είναι Μογγόλοι αγαπητέ μου ,δεν χωράει αμφιβολία.
Η αμφιβολία έρχεται για το πόσο Έλληνες είμαστε εμείς.
Πόσο παρεξηγημένοι ιστορικά είναι οι Έλληνες , οι Έλληνες σε κάθε επίπεδο θεώρησης μιάς εξωελληνικής σύγχρονης "θεωρίας".
Αλλά πρέπει να περιμένουμε πολύ ακόμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
think4allu
Μέλος 2ης Βαθμίδας


184 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2005, 07:21:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους think4allu  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
think4allu συγνώμη αν θέτω ερωτήσεις κουτές ή ακόμη και βλακώδεις. Το μικρό μου μυαλό μέχρι εκεί φτάνει και αυτό λέω.

Μιας όμως και μου έκανες τη χάρη να ασχοληθείς με την ασημαντότητα μου θα σου δώσω τις δικές μου απαντήσεις στα χαζά ερωτήματα που έθεσα, βέβαια μάλλον και οι απαντήσεις μου θα είναι το ίδιο βλακώδεις όσο και τα ερωτήματα μου.


Δεν μπορείς να καταλάβεις πόσο σε σέβομαι και σε αγαπώ φίλε Ramoglou...
Είσαι μια κολώνα ορθολογισμού μέσα σε ένα χάος πεταλουδίστικων αντιλήψεων διαφόρων επίδοξων πνευματοεισπρακτόρων.
Το βλέπω και το αναγνωρίζω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2005, 12:22:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η επίθεση στον φίλτατο ananasss κρίνεται ως αήθης !
Ο καθένας μπορεί να ρωτάει ότι θέλει (και ειδικά όταν οι ερωτήσεις δεν έχουν προσβλητικές λέξεις) και ο άλλος μπορεί να απαντάει σε ότι θέλει.

Ο τρόπος όμως απάντησης θα πρέπει να έχει και κάποια ΑΠΟΔΕΚΤΑ ΟΡΙΑ.
Δυστυχώς εδώ μέσα έχουμε γίνει αυλή σχολείου ή καφετέρια χουλιγκάνων.

Θλίβομαι όταν μέλη σαν τον ananasss δέχονται τέτοιες επιθέσεις.

Μακάρι οι υβρίζοντες να ήξεραν ποιόν βρίζουν.
Μακάρι να είχαν έστω και κατ’ ελάχιστο επιδείξει συμπεριφορά ανάλογης της συμπεριφοράς του ananasss.





Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2005, 12:28:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λοιπόν αδέρφια ο ανανάς έχει άποψη.
Ξεκινάει απο τους απλούς καθημερινούς.....
-Να σε κόψω Ανανά τώρα;
-άστο για αργότερα....
Τι είπε ρε παιδιά το άτομο;
Ρε Ανανά, θες βιογραφικό σημείωμα;
Ποιός είσαι ρε Ανανά για να ζητάς στοιχεία;
Ποιός σε έκρινε ρε κακομοίρη για να αποφασίζεις περι του τι "χρήζει";
Πως τολμάς ρε ιλίθιε να ζητάς ρέστα;
Ο Ανανάς κυρίες και κύριοι.............
Βρέ αγόρι μου , είσαι ξεφλουδισμένος τουλάχιστον;
Θέλεις να σου πω τι είναι ΦΑΣΙΣΜΟΣ;
Το κατάλαβες τουλάχιστον τώρα;
Ρε Βλακα του "σήμερα" ,που λέγεσαι "Ανανάς" , έχεις καταλάβει ότι όταν συζητάς δεν προέχει η μικρή σου σκέψη;
Άστην για την προσωπική ζωή σου.
Και ως εκεί.


thing4allou οι προσβολές επί προσωπικού είναι απαράδεκτες. Θα συνιστούσα πιο πολλη ψυχραιμία.Έχω την εντύπωση ότι δεν είναι η πρώτη φορά...


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2005, 12:46:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχουμε οι περισότεροι καταντήσει,να γράφουμε σε καλαμπουρτζίδικα τόπικς,(που καλώς και υπάρχουν),επειδή τα περισότερα από τα υπόλοιπα έχουν γεμίσει με ανθρωποειδή αυτού του είδους.

Φσιστικά υποκείμανα,ισχυριζόμενοι ότι είναι έλληνες,που αν τολμήσεις να έχεις αντίθετη άποψη από αυτούς,σε βρίζουν και σε απειλούν χυδαιότατα.

Ισχυρίζονται δε ότι είναι λάτρεις και περήφανοι για τους προγόνους τους.
ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΟΜΩΣ ΑΝ ΟΙ ΑΡΧΑΙΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΓΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΑΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΕΡΗΦΑΝΟΙ ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ! ! !

Αγαπητή gretel χαίρομαι και σε ευχαριστώ για την παρέμβασή σου,πράγμα που σημαίνει ότι οι παράγοντες του σάιτ,μάχονται ενεργά για την βελτίωσή του.

Θα μου επιτρέψετε να στείλω κι εγω απόσπασμα του παρόντος περιτώματος στον admin.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2005, 15:47:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απίστευτη προσφώνηση:
quote:
Το κωμικό στοιχείο;;;;

Λοιπόν αδέρφια ο ανανάς έχει άποψη.
Ξεκινάει απο τους απλούς καθημερινούς.....
-Να σε κόψω Ανανά τώρα;
-άστο για αργότερα....
Τι είπε ρε παιδιά το άτομο;
Ρε Ανανά, θες βιογραφικό σημείωμα;
Ποιός είσαι ρε Ανανά για να ζητάς στοιχεία;
Ποιός σε έκρινε ρε κακομοίρη για να αποφασίζεις περι του τι "χρήζει";
Πως τολμάς ρε ιλίθιε να ζητάς ρέστα;
Ο Ανανάς κυρίες και κύριοι.............
Βρέ αγόρι μου , είσαι ξεφλουδισμένος τουλάχιστον;
Θέλεις να σου πω τι είναι ΦΑΣΙΣΜΟΣ;
Το κατάλαβες τουλάχιστον τώρα;
Ρε Βλακα του "σήμερα" ,που λέγεσαι "Ανανάς" , έχεις καταλάβει ότι όταν συζητάς δεν προέχει η μικρή σου σκέψη;
Άστην για την προσωπική ζωή σου.
Και ως εκεί.


Ελάτε βρε Ramoglou, gretel και Gothic, δεν πειράζει! Το μέλος είναι τουλάχιστον ΕΝΤΟΣ θέματος!


ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2005, 17:27:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας.

Θα ξεκινήσω με την παρατήρηση, πως υποθέσεις που στοχεύουν σε άτομα επί προσωπικού επιπέδου, καλό θα είναι να αποφεύγονται στις συζητήσεις . Ειδικά όταν ο αποδέκτης, έχει "λυμένο το ζωνάρι του για καυγά", κάτι τέτοιο, μπορεί να προκαλέσει ανεπιθύμητες αντιδράσεις, όπως τη λοξοδρόμηση του θέματος, την εκτόξευση απρεπών και προσβλητικών εκφράσεων, κ.α.

Οσον αφορά τις προσβλητικές εκφράσεις του μέλους think4allu προς το μέλος "ananasss", αλλά και τη γενικότερη ειρωνική - επιθετική στάση του προς άλλα μέλη στο παρόν θέμα(τέταρτη σελίδα), ο λογαριασμός του απενεργοποιείται για 4 ημέρες, δηλαδή μέχρι και την Τρίτη 22 Φλεβάρη.
Σου συνιστώ think4allu, να μην δώσεις άλλη αφορμή για παρόμοια κίνηση και να υοθετήσεις κατά την επανείσοδό σου στα forums μία στάση πιο ευγενή, πράγμα το οποίο - αν κρίνω από κάποια μηνύματά σου - πιστεύω πως αν θες, μπορείς να το κάνεις!

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2005, 19:29:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλιστα...

Ωφείλω και γω να ζητήσω συγγνώμη από το μέλος think4allu για το μήνυμά μου στην προηγούμενη σελίδα. Ένιωσα την ανάγκη να δηλώσω την αντίθεσή μου στην προσπάθεια "αγιοποίησης" της βίας, ως πράξη που επικροτείται όταν εφαρμόζεται από... συνετούς και με πνευματικό υπόβαθρο (!).

Επιπλέον να... "χλευάσω" (<-- αν θες πες το κι έτσι) τον απλό καθημερινό άνθρωπο (- αυτόν που δεν έχει προσωπικά και... "επιχειρηματικά" οφέλη από έναν πόλεμο -) που θεωρεί τον Πόλεμο "τέχνη" και μάλιστα "υπέρτατη"...

...Γι' αυτό έκανα αναφορά και στα παιδιά του πολέμου. Τα παιδιά μας που δεν μπορούν να κατανοήσουν τον παραλογισμό αυτής της "Τέχνης"...


Αποδεικνύεται ότι το μήνυμά μου ήταν "εμπριστικό", κάτι που θα έπρεπε να αποφύγω. Πραγματικά όμως ήθελα να μάθω ποιοι είναι οι "χρήστες βίας με πνευματικό υπόβαθρο" που υπερασπίζεται το μέλος think4allu...

Μετά την (αντ)επίθεση του think4allu, μου βγήκε περίσσοτερο χιουμοριστική αντίδραση και δεν ήθελα να δώσω συνέχεια στο θέμα. Βλέποντας όμως την εξέλιξη με την... 4ήμερη "τιμωρία" του μέλους από τη διαχείριση του φόρουμ, ωφείλω να του ζητήσω συγγνώμη που τον έφερα στα όριά του και να δώσω τις παραπάνω εξηγήσεις.

Και πάλι λυπάμαι...


ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2005, 20:55:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Μετά την (αντ)επίθεση του think4allu, μου βγήκε περίσσοτερο χιουμοριστική αντίδραση και δεν ήθελα να δώσω συνέχεια στο θέμα. Βλέποντας όμως την εξέλιξη με την... 4ήμερη "τιμωρία" του μέλους από τη διαχείριση του φόρουμ, ωφείλω να του ζητήσω συγγνώμη που τον έφερα στα όριά του και να δώσω τις παραπάνω εξηγήσεις.

Και πάλι λυπάμαι...


ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ



Πρώτη φορά που το συναντώ αυτό στο έσω.
Εύγε Ανανά!


---

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2005, 22:32:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ

ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΑΝΑΛΛΟΙΩΤΟΣ ! (σημείωση δική μου)


Μετά την παρατήρηση του μέλους τυχερουλης θα ήθελα να πω κάτι.

Αν οι συγκεκριμένες φράσεις απευθύνονταν σε μένα δε θα είχα παρόμοια αντίδραση, είναι γνωστό πως στην εδώ παρουσία μου αντιμετωπίζω το συνομιλητή μου με τον τρόπο που και αυτός με αντιμετωπίζει και δε θα παραπονιόμουν για μια τέτοια συμπεριφορά που στόχο θα είχε εμένα.

Ο αγαπητός όμως ananasss έχει δώσει τα διαπιστευτήρια του εδώ και πολύ καιρό. Η πραότητα και η καλοσύνη, το χιούμορ και η φιλικότητα είναι στοιχεία που ακολουθούν την εδώ παρουσία του.
Όσοι είχαμε την τύχη να τον γνωρίσουμε ξέρουμε ότι το συγκεκριμένο μέλος έχει μια σπάνια ποιότητα, δυσεύρετη και ανάμεσα μας αλλά και γενικά ανάμεσα στο κοινωνικό σύνολο.

Για όλους τους παραπάνω λόγους διαμαρτυρήθηκα και ελπίζω οι επιθέσεις αυτού του τύπου να σταματήσουν.





Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2005, 00:25:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάλι πλήρες μεσονύκτιον επαύσατε την εργασία σας κύριε Ramoglou


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2005, 02:20:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ναι και είπα να πιώ ένα ποτήριον αγάπης φίλτατε ...




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2005, 04:36:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΒΡΗΚΕΣ ΑΓΑΠΗΤΕ ΛΥΚΕ ΤΟ ΡΥΘΜΟ ΣΟΥ?
12 ΤΕΛΙΚΑ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΤΕΕΕ ΕΡΓΑΣΙΑ Ή .... ΤΕΛΙΚΑ ΛΗΓΕΙ ΜΑΣ ΕΜΠΕΡΔΕΠΣΑΤΕ (ΤΟ ΠΣ= Ψ) ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ ΛΟΓΩ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑΣ ΩΣ ΞΑΝΘΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2005, 11:17:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Καλή μου Gretel είπαμε 12 με 12 είναι η εργασία, αλλά υπάρχουν και μέρες που τελικά το κλείνουμε το 24ωρο.

Είναι να μη μπλέξεις




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2005, 12:56:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΔΩ ΣΑΣ ΠΙΑΝΩ "ΑΝΗΞΕΡΗ" ΚΥΡΙΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΡΙΑ

ΜΙΑ ΕΙΣΤΕ ΜΕΛΑΧΡΙΝΗ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΞΑΝΘΗ ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΙΣΤΕ?

ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΤΙ ΜΙΛΑΜΕ ΜΗΠΩΣ ΜΙΛΟΥΜΕ ΣΕ ΕΞΩΓΗΙΝΟ

ΕΙΔΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΜΑΥΡΗ ΚΑΙ ΔΕΝ

ΦΑΙΝΕΣΤΕ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2005, 13:31:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξανθια είμαι καλέ μου και πολύ...


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2005, 17:29:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Αγαπητέ φίλε ananasss,
σε συγχαίρω για την συμπεριφορά σου, που δείχνει το ψυχικό και πνευματικό σου ανάστημα.

Οφείλω όμως να παραδεχτώ, ότι η 'ποινή' που επιβλήθηκε στον φίλο think4all, με λυπεί αφάνταστα. Κατα την ταπεινή μου άποψη, όπως άλλωστε υποστήριξα και στο παρόν θέμα, η <βία> δεν αντιμετωπίζεται με βία! Θα μπορούσαμε νομίζω με τον <λόγο> να αντιμετωπίσουμε τον <αντίλογο> ή με μια σύσταση μέσω Email. Φυσικά δεν ξέρω αν έγινε τέτοια προσπάθεια αλλά γενικά δεν πιστεύω στην <επιβολή>.
Θα προτιμούσα την <επιλογή> αν το πρόβλημα είχε ξεφύγει, ή, πρόσβαση σε <σοβαρές> συζητήσεις μετά απο μια περίοδο αξιολόγησης, με άλλο κωδικό πρόσβασης.
Ζητώ συγνώμη για τις <υποδείξεις> μου σ' έναν χώρο που με φιλοξενεί αλλά οι προθέσεις μου ειλικρινά ειναι ανιδιοτελείς και με αγάπη.

Σας ευχαριστώ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2005, 19:04:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε lorenzo δυστυχώς αυτή η επιλογή δεν έχει φέρει σχεδόν ποτέ αποτελέσματα (πλην ελαχίστων περιπτώσεων).
Γνωρίζω και μάλιστα πολύ καλά πως το κλείδωμα είναι η τελευταία επιλογή που χρησιμοποιούν οι διαχειριζόμενοι αυτό το Forum, αυτό είναι πάγια θέση τους και πολλάκις αυτή η ταχτική τους έχει φέρει σε δύσκολη θέση.

Πρέπει όμως να καταλάβουμε πως κάποια στιγμή υπάρχει και κάποιο όριο και η ΜΗ αντίδραση δεν είναι σωστή επιλογή.

Αν ο άλλος φέρεται απολίτιστα τότε εσύ δε μπορείς (και κατά τη γνώμη μου δε πρέπει) να αντιδράς με ήπιο τρόπο και «πολιτισμένα». Είναι σαν να λέμε ότι στη ζούγκλα ο κανίβαλος είναι ποτέ δυνατόν να κάτσει να μιλήσει με τον πολιτισμένο που τον ορέγεται ως Κυριακάτικο μεζέ. Δηλαδή τι θα πρέπει ο πολιτισμένος να κάνει να ανοίξει κουβέντα και να προσπαθήσει να εξηγήσει στον κανίβαλο ότι το να τρως άνθρωπο δεν είναι σωστό διότι μπλα μπλα μπλα μπλα ;
Ή να βγάλει ότι έχει και να υπερασπιστεί τη ζωή του ;

Μάλλον το δεύτερο.

Ο φίλος Think4allu και κατά το παρελθόν εκφράστηκε τοιουτοτρόπως, πράγμα το οποίο ανέφερε και η Διαχειρίστρια, εξ άλλου η διαγραφή δεν είναι μόνιμη αλλά είναι προειδοποίηση για μελλοντικές παρόμοιες συμπεριφορές.





Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2005, 21:01:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως εγώ προσωπικά δεν λυπήθηκα καθόλου.

Αυτή ήταν η σωστή αντιμετώπιση του προβλήματος.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2005, 23:28:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Aγαπητοί φίλοι Ramoglou, + Gothic,
οπωσδήποτε η εμπειρία σας στο esoterica, είναι μεγαλύτερη απο την δική μου και γνωρίζετε πρόσωπα και καταστάσεις καλύτερα.
Δεν ξέρω όμως εξακολουθώ να έχω τις αμφιβολίες μου.
Φίλε μου Ramoglou, το υποθετικό σου ερώτημα προϋποθέτει ότι - εσύ! - θα πας στην ζούγκλα επομένως οφείλεις να προετοιμαστείς για αυτό.. Τέλος πάντων η πρόταση μου ότι δηλ. ανάλογα με την συμπεριφορά, τα γνωστικά ενδιαφέροντα, την πνευματική επάρκεια κ.α, θα μπορούσαν να αποτελέσουν κριτήριο επιλογής, νομίζω, απο την διοικητική ομάδα του esoterica, και αντί τις βαθμίδες 1-2-3 κλπ. να δίνονταν κωδικοί πρόσβασης για άλλα επίπεδα θεματολογικά, με τους ανάλογους συζητητές...
Είναι πολύ <αβασάνιστη> η πρόταση μου αλλά περιγράφει τις απόψεις μου κι οπωσδήποτε χρήζει βελτιώσεων. Αν και νέος στον χώρο, έχω βρεθεί μάρτυρας τέτοιων ακραίων και πολλές φορές απρόκλητων συμπεριφορών. Πρόσφατα υπέστην κι ο ίδιος, αλλά αυτού του είδους οι ποινές δεν πιστεύω ότι θα λύσουν το πρόβλημα ειδικά όταν <παλαιά> μέλη το δημιουργούν!
Παιδιά το esoterica είναι μια < όαση > μέσα στους αδειοδιαδρόμους του ίντερνετ, γιαυτό νομίζω πως πρέπει να προστατευτεί. Σ' αυτό το μικρό χρονικό διάστημα της συμμετοχής μου <χάρηκα> διαβάζοντας πολύ αξιόλογες απόψεις-αναλύσεις σπουδαίων μελών, οι οποίες πάντα μα πάντα! σταματούσαν άμα τη εμφανίσει των άσχετων <εισβολέων>, οι οποίοι μη δυνάμενοι να καταννοήσουν, διακωμωδούσαν την συζήτηση.
Το θέμα νομίζω αρχίζει να παίρνει διαστάσεις και θα πρέπει όλοι μας να συμβάλουμε στον περιορισμό του φαινομένου.
Ευχαριστώ για την συνομιλία.

Θάθελα ν' ακούσω τις απόψεις σας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2005, 03:32:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ lorenzo ίσως φανεί περίεργο αλλά η γενικότερη σκέψη σου έχει γίνει κατά το παρελθόν αντικείμενο συζήτησης.

Και οι κωδικοί, και οι τρόποι αντίδρασης, και η τρόποι καταστολής.

Πίστεψε με είμαι υπέρ αυτών των απόψεων αλλά από την άλλη είναι και πάρα πολύ δύσκολο να εφαρμοστούν αυτές.
Γιατί πολύ απλά χρειάζεται πολύς χρόνος για να μπορείς να έχεις μια σαφή γνώμη σε ποιόν θα εμπιστευθείς ένα κωδικό, ποιόν θα «κλειδώσεις» κλπ.
Έτσι οι υπεύθυνοι απ’ όσο έχω δει, επεμβαίνουν μετά από κάποιο σοβαρότατο παράπτωμα ή μετά την παρέλευση ενός ευλόγου διαστήματος κατά το οποίο προσπαθούν να φέρουν το μέλος εις την τάξην.

Δύσκολη η δουλειά τους ομολογουμένως, όπως και σε μας είναι δύσκολη πολλάκις η παραμονή μας, αλλά τελικά θεωρώ πως μέσα απ’ όλη αυτή την αντιπαράθεση, ενίοτε τη σύμπνοια, πάντα τη διαφορετικότητα και τέλος την προσαρμοστικότητα του καθένα μας μπορούμε και πρέπει να προοδεύσουμε σα χώρος.

Η κουβέντα είναι σίγουρα πολύ μεγάλη και ίσως να μπορούσε να είναι ένα θέμα για το 1ο Ανοιχτό Συνέδριο του Esoterica (αν αυτό ποτέ γίνει).





Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
atermon
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2005, 04:27:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους atermon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ωφείλω και γω να ζητήσω συγγνώμη από το μέλος think4allu για το μήνυμά μου στην προηγούμενη σελίδα. Ένιωσα την ανάγκη να δηλώσω την αντίθεσή μου στην προσπάθεια "αγιοποίησης" της βίας, ως πράξη που επικροτείται όταν εφαρμόζεται από... συνετούς και με πνευματικό υπόβαθρο (!).

Ε.. άστο γι`αυτούς φίλε Ανανά.
Στα πλαίσια της βίας ζείς και αναπνέεις.
Ζήσε τη ζωή σου λοιπόν και άσε τους φύλακες της ζωής σου σε ένα επίπεδο αγώνα για σένα αγόριμου.
Νάσαι σίγουρος ότι οι αγωνιστές λαμβάνουν υπόψιν τη θέση σου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy