ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.
 Σεξ και ζώδια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Pupurun
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2005, 18:48:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pupurun  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

κάποτε που ασχολήθηκα για λίγο με τα ζώδια(χαρακτήρες και όχι προβλέψεις)είχα διαβάσει για τις σεξουαλικές προτιμήσεις των ζωδίων.Ηταν πριν από 18 χρόνια, και θα ήθελα να μάθω αν μετά απο τόσα χρονια οι αστρολόγοι εχουν καταλήξει σε πιο εμπεριστατωμένες απόψεις και ανακαλύψεις.
Pupurun
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2005, 11:38:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pupurun  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
βλέπω οτι το θέμα ειναι taboo!!! Δεν απαντά κανείς!!
Καμμία αναφορά σε βιβλία ή site παιδία ή απλα τη γνώμη σας!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2005, 17:10:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου Pupurun και καλώς ήλθες στο esoterica!

Δε μου λες:

Γιατί δε ρωτάς έναν αστρολόγο να σου πει;

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2005, 17:47:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γιατί δε ρωτάς έναν αστρολόγο να σου πει;

Eλα ντε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2005, 18:54:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

βλέπω οτι το θέμα ειναι taboo!!! Δεν απαντά κανείς!!
Καμμία αναφορά σε βιβλία ή site παιδία ή απλα τη γνώμη σας!!

Kαλως ηρθες Pupurun ,εσω..
Αυτο θεμα ..δεν ειναι taboo !("προσωπικα" :Ρ//απλα δεν συμπεριλαμβανεται στις αποριες μου :)
..προς το παρον ομως δεν εχω καποια στοιχεια να σου μεταφερω...
(εκτος αν ψαξω στα "αρχεια" μου/χρονοβορο indeed:)

Αν θες +εχεις τη διαθεση, ξεκινησα πρωτ-ος/-η την αναζητηση στοιχειων!
επειτα μπορεις να τα παραθεσεις εδω στο τοπικ που ξεκινησες//
---Ειναι καλο οταν ανοιγουμε ενα νεο θεμα να εχουμε δωσει εμεις τη βαση ωστε να μπορεσει...ευδοκιμησει:)---

φως+αγαπη
Ατμα



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pupurun
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2005, 22:56:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pupurun  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γειά σου Pupurun και καλώς ήλθες στο esoterica!

Δε μου λες:

Γιατί δε ρωτάς έναν αστρολόγο να σου πει;

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)




Aαα, δηλ. φιλε Zadoc οταν καποιος θετει ενα ζητημα σε εναν forum ψαχνει για τον επιστημονα?
Αρα οποιος στο"σοφία" γραφει εναν φιλοσοφο ψαχνει..
Ενώ στο "παραξενο"...τσ τσ τσ τι βλάκες ολοι αυτοι που γράφουν..θα επρεπε να βρούν εναν Παραψυχολογο.
Αμ,στο "ΨΥΧΗ" αντι να βρούν ένα ψυχολογο όλοι αυτοί..οι τρελοί...
Ααααα,μου φαινεται ότι βρήκα 2 "επιστήμονες"...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2005, 23:46:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nέε φίλε μαςPupurun, η αστρολογία, πάντα κατά την προσωπική και άρα υποκειμενική μου γνώμη, είναι αναγκαία τέχνη για όποιον φιλοδοξεί να ασχοληθεί με τα «έσω». Ποιός όμως είναι εκείνος που μπορεί να την γνωρίσει σε βάθος αφού η μελέτη της χρειάζεται μια ολόκληρη ζωή;
Aπορώντας προηγουμένως, προσπάθησα να σου πω, ενδεχομένως με απότομο, παραδέχομαι, τρόπο, ότι είναι προτιμότερο να συμβουλευτείς έναν αστρολόγο παρά έναν ημιμαθή. Nομίζω ότι είτε το συνειδητοποιούμε είτε όχι, οι πλανητικές επιδράσεις ασκούν κάποιες επιρροές. Aλλά πέρα από τις γενικότητες υπάρχουν και ειδικά σημεία που έχουν να κάνουν με εμάς τους ίδιους. Aν όπως λες έχεις ασχοληθεί στο παρελθόν με το θέμα, υπάρχει το γεννέθλιο ωροσκόπιο και το ωροσκόπιο της προόδου. Oμως πρέπει να καταστρώνονται από ειδικό που δύναται να προσεγγίσει το θέμα από εσωτερική σκοπιά, αν θέλουμε να έχουμε τις κοσμικές επιδράσεις στο πλευρό μας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2005, 00:44:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Aαα, δηλ. φιλε Zadoc οταν καποιος θετει ενα ζητημα σε εναν forum ψαχνει για τον επιστημονα?
Αρα οποιος στο"σοφία" γραφει εναν φιλοσοφο ψαχνει..
Ενώ στο "παραξενο"...τσ τσ τσ τι βλάκες ολοι αυτοι που γράφουν..θα επρεπε να βρούν εναν Παραψυχολογο.
Αμ,στο "ΨΥΧΗ" αντι να βρούν ένα ψυχολογο όλοι αυτοί..οι τρελοί...
Ααααα,μου φαινεται ότι βρήκα 2 "επιστήμονες"...

Αγαπητέ νέε μας φίλε, νομίζω ότι δε θυμάσαι καλά τί έγραψες στο πρώτο σου μήνυμα και αυτοαναιρείσαι.

Αν θέλεις, ξαναδιάβασέ το και κατανόησε τουλάχιστον τί εσύ αναζητάς μέσα από αυτό.

Αν δεν αντιπροσωπεύει τις πραγματικές σου προθέσεις, πάντα μπορείς να το επαναδιατυπώσεις.

Εν τω μεταξύ, συνέχισε την έρευνά σου και πες μας κι εμάς, αν θέλεις, γιατί γέμισε ο τόπος "εμπεριστατωμένες απόψεις και ανακαλύψεις"...

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ampere
Μέλος 3ης Βαθμίδας


471 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2005, 01:13:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ampere  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Τί λέει το κάθε ζώδιο μετά το σεξ?

Κριός=Πάμε άλλη μια φορά!

Ταύρος=Πεινάω!

Δίδυμος=Βάλε τηλεόραση!

Καρκίνος=Θέλω να παντρευτούμε!

Λέων=Καλά ε, δεν παίζομαι!

Παρθένος=Πρέπει να καθαρίσω το κρεβάτι!

Ζυγός=Μου άρεσε αν σου άρεσε!

Σκορπιός=Πρέπει τώρα να σε λύσω!

Τοξότης=Μη με πάρεις τηλέφωνο, θα σε πάρω εγώ!

Αιγόκερως=Και πόσες πιστωτικές είπαμε ότι έχεις?

Υδροχόος=Λες να το κάνουμε τώρα και χωρίς ρούχα?

Ιχθύς=Πώς είπαμε ότι σε λένε?

---=== * ===---

Κανένα Ανέκδοτο να γελάσουμε? [σελ. 9] by kost
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 05:06:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ο ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΣΤΟΡΓΙΚΟΣ...
ΟΙ ΤΑΥΡΟΙ ΚΑΤΑΚΤΗΤΙΚΟΙ ΑΠΟΛΥΤΟΙ ΕΚΦΡΑΣΤΙΚΟΙ.
ΟΙ ΣΚΟΡΠΙΟΙ ΔΥΝΑΤΟΙ ΑΝΕΞΕΛΕΓΚΤΟΙ.
ΚΡΙΟΙ ΚΑΙ ΤΟΞΟΤΕΣ ΓΕΜΑΤΟΙ ΦΑΝΤΑΣΙΑ.
ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΑ.
ΟΙ ΖΥΓΟΙ ΦΛΟΓΕΡΟΙ.
ΚΑΙ ΟΙ ΠΙΟ ΕΡΩΤΙΚΟΙ;
ΟΙ ΥΔΡΟΧΟΟΙ...
ΑΥΤΑ ΔΙΑ ΣΤΟΜΑΤΟΣ ΠΟΛΛΩΝ.
ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΙΡΑ.
ΛΕΩ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 05:12:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άντε πάλι στριφογυριστή μας την κάνει η Αφροδίτη!!

Δεν ξέρει, άκουσε, της είπαν, ένα πουλάκι κλπ....

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 05:33:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Άντε πάλι στριφογυριστή μας την κάνει η Αφροδίτη!!
EIMAI ΓΑΤΑ.
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΠΕΙΡΑ.
ΑΚΡΙΒΟΛΟΓΩ ΣΕ ΑΥΤΟ.
2 ΧΑΜΟΓΕΛΑ

ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_______
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 05:34:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _______  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
---

Τροποποιημένο Μήνυμα - AdminΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Domina.Lilith
Μέλος 1ης Βαθμίδας


121 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 12:30:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Domina.Lilith  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν νομίζω ότι το sex έχει καμιά σχέση με τα ζώδια.
Ναι μεν τα ζώδια συμβάλουν στην διαμόρφωση του χαρακτήρα μας όμως μέχρι εκεί.

Το sex ποικίλει απο άτομο σε άτομο.
Μπορεί δηλαδή κάποιος π.χ Δίδυμος να είναι sex maniac και κάποιος άλλος Δίδυμος να θεωρρεί το sex βαρετό (καλά μην βαράτε).

Εντελώς υποκειμενικό το βρίσκω...

Νo time to run, no place to hide, when your life is just a lonely ride as the lord of fire and ice. And all your dreams behind your eyes turned out to be just...lies...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2005, 18:08:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν και δεν πιστεύω στα ζώδια, εν γένει, και πολύ περισσότερο στις κάθε είδους "προβλέψεις" με βάση αυτά,
εντούτοις όσα με 'συμφέρουν' κατά κάποιο τρόπο δεν έχω πρόβλημα να τα δεχτώ....

quote:
Ο ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΣΤΟΡΓΙΚΟΣ...
ΟΙ ΤΑΥΡΟΙ ΚΑΤΑΚΤΗΤΙΚΟΙ ΑΠΟΛΥΤΟΙ ΕΚΦΡΑΣΤΙΚΟΙ.
ΟΙ ΣΚΟΡΠΙΟΙ ΔΥΝΑΤΟΙ ΑΝΕΞΕΛΕΓΚΤΟΙ.
ΚΡΙΟΙ ΚΑΙ ΤΟΞΟΤΕΣ ΓΕΜΑΤΟΙ ΦΑΝΤΑΣΙΑ.
ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΑ.
ΟΙ ΖΥΓΟΙ ΦΛΟΓΕΡΟΙ.
ΚΑΙ ΟΙ ΠΙΟ ΕΡΩΤΙΚΟΙ;
ΟΙ ΥΔΡΟΧΟΟΙ...
ΑΥΤΑ ΔΙΑ ΣΤΟΜΑΤΟΣ ΠΟΛΛΩΝ.
ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΙΡΑ.
ΛΕΩ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].


Έτσι λοιπόν σύμφωνα με τα γραφόμενα της ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ πρέπει να έχω 'θανατερό' συνδυασμό, αφού είμαι Σκορπιός στο ζώδιο, και Υδροχόος στον ωροσκόπο....

.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2005, 18:44:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΜΑΝ ΤΙ ΠΑΘΑΜΕ!!!
ΚΑΙ ΤΡΥΦΕΡΟ ΑΤΟΜΟ, ΚΑΙ ΕΠΙΜΟΝΟ ΚΑΙ ΤΡΥΦΕΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟΡΓΙΚΟ.
ΠΙΣΤΟΣ ΦΙΛΟΣ ΟΤΑΝ ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΕΡΑΣΤΗΣ.
ΚΑΛΑΙΣΘΗΤΟΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.
ΑΜΑΝ ΤΙ ΠΑΘΑΜΕ!!!

ΑΦΡΟΔΙΤΗ -Ε-
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.
---
ΠΟΛΥ ΤΑ ΜΕΛΗ ΕΚΤΙΜΩ
ΜΑ ΑΠ΄ΟΛΟΥΣ ΥΠΕΡΑΝΩ
Η ΛΟΓΙΚΗ ΔΙΑΛΕΓΕΙ ΕΣΑΣ
ΜΑ Η ΚΑΡΔΙΑ; ΤΟΝ ΜΑΝΟ...
---Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2005, 18:48:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΔΗΛΑΔΗ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΕΝΑΝ ΘΗΣΑΥΡΟ ΠΑΘΟΥΣ ΚΑΙ ΕΡΩΤΙΣΜΟΥ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ -Ε-
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.
---
ΠΟΛΥ ΤΑ ΜΕΛΗ ΕΚΤΙΜΩ
ΜΑ ΑΠ΄ΟΛΟΥΣ ΥΠΕΡΑΝΩ
Η ΛΟΓΙΚΗ ΔΙΑΛΕΓΕΙ ΕΣΑΣ
ΜΑ Η ΚΑΡΔΙΑ; ΤΟΝ ΜΑΝΟ...
---Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2005, 00:47:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγγνώμη ΑΦΡΟΔΙΤΗ, όλα αυτά για μένα τα γράφεις ή για τον ...Μάνο ???

.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2005, 00:55:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα φροντίσω στη συνάντηση της Κυριακής να έχω ένα μεγάλο κόκκινο Χ στη μπλούζα ή το πουκάμισό μου, όπως οι παλιοί πειρατικοί χάρτες θησαυρών, ώστε να μπορέσετε να με βρείτε αφού θεωρούμαι και "θησαυρός"... (δεν το είπα εγώ....)

.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2005, 12:47:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΥΡΑΓΟΡΑΚΟ ΜΟΥ, ΤΟΥΣ ΘΗΣΑΥΡΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΦΥΛΑΜΕ ΚΑΛΑ.
ΤΙ ΛΕΣ;

ΑΦΡΟΔΙΤΗ -Ε-
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.
---
ΠΟΛΥ ΤΑ ΜΕΛΗ ΕΚΤΙΜΩ
ΜΑ ΑΠ΄ΟΛΟΥΣ ΥΠΕΡΑΝΩ
Η ΛΟΓΙΚΗ ΔΙΑΛΕΓΕΙ ΕΣΑΣ
ΜΑ Η ΚΑΡΔΙΑ; ΤΟΝ ΜΑΝΟ...
---Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

osiris_myth
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2005, 19:47:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osiris_myth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟΥΣ ΘΗΣΑΥΡΟΥΣ ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ, ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟΥΣ ΘΗΣΑΥΡΟΥΣ.....

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΘΕΝΟΥΣ ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ΟΜΩΣ Ε?ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

"ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΡΕΙ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2005, 21:01:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΤΙΜΑ.
ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΠΟΛΥ ΠΙΣΤΑ.
ΟΥΠΣ!
ΣΤΗΝ ΕΦΕΡΑ!

ΑΦΡΟΔΙΤΗ -Ε-
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.
***
Πολύ τα μέλη εκτιμώ μα απ΄όλους υπεράνω,η λογική διαλέγει εσάς,μα η καρδιά τον Μάνο...
***
Μ.Β.σε ευχαριστώ,όντως τα εμπόδια είναι χάρτινα. Σοφότατο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2005, 21:06:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Συμφωνώ βασικά με τον Όσιρι...
Λόγω της σχετικότητας των πάντων,
και η αξία ενός "θησαυρού" είναι μεταβλητή...
Εγώ πιστεύω στην ανάδειξη και την "προβολή", την "(επι)κοινωνία" (=να το μοιράζεται) αν θέλεις,του όποιου "θετικού" που κουβαλάει ο καθένας...

-Έχει καμια αξία να λες ότι έχεις πχ ένα θησαυρό 100.000 ευρώ σε μετρητά, σ'ένα άγονο και έρημο νησί,χωρίς τίποτε άλλο? Τι να το κάνεις, δεν λειτουργεί... εκτός ίσως από το να τα βάλεις φωτιά και να ζεσταθείς μια κρύα νύχτα...

-Εχει καμια αξία να είσαι ο πρώτος και ο κορυφαίος "μπαλαδόρος" αλλά να μην έχεις συμπαίκτες και γήπεδο για να παίξεις μπάλα και να φανεί αυτό σου το ταλέντο?

Άρα λοιπόν τον κάθε θησαυρό που διαθέτει ο καθένας, πρέπει να τον φέρει σε τετοιες συνθήκες όπου να μπορεί να τον ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΕΙ. Αυτό είναι για μένα το βασικό κριτήριο και όχι να τον διπλοτυλίξω και να τον κρύψω κάπου καλά.(Βέβαια υπάρχουν και κάποιοι ίσως θησαυροί που να μη χρειάζονται κοινοποίηση και πρέπει να τους κρατάς για προσωπική μόνο χρήση, αλλά μάλλον είναι ελάχιστοι αυτοί...)

Αλλά μάλλον έχουμε ξεστρατίσει από το εξ αρχής τιθέν θέμα και θα μας βάλει "χέρι" η amalia ή ο admin
Εγώ προτείνω να ανοίξουμε νέο θέμα περί "θησαυρών" (πνευματικών ή άλλων) και να τα αναλύσουμε περαιτέρω εκεί...

.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2005, 21:16:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγγνώμη που επανέρχομαι,
εννοείται πως η αμέσως προηγούμενη απάντηση μου αναφερόταν στα γραφόμενα της ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ
quote:
ΠΥΡΑΓΟΡΑΚΟ ΜΟΥ, ΤΟΥΣ ΘΗΣΑΥΡΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΦΥΛΑΜΕ ΚΑΛΑ.
ΤΙ ΛΕΣ;

ΑΦΡΟΔΙΤΗ -Ε-


[By the way, το "ΠΥΡΑΓΟΡΑΚΟ" είναι δεκτό είτε ως "τυπογραφικό λάθος" είτε -και ακόμα καλύτερα- ως κυριολεξία... Πώς δεν το σκέφτηκα για να το χρησιμοποιήσω για nickname! ΑΦΡΟΔΙΤΗ, μας δίνεις καλές ιδέες...]

Dixi

.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2005, 15:26:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΚ ΤΗΣ [ΠΥΡΑΣ]...
ΠΥΘΑΓΟΡΑ ΜΟΥ ΕΥΣΤΟΧΟ.
ΕΙΔΕΣ ΤΙ ΙΔΕΕΣ ΔΙΝΩ!

ΑΦΡΟΔΙΤΗ -Ε-
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.
***
Πολύ τα μέλη εκτιμώ μα απ΄όλους υπεράνω,η λογική διαλέγει εσάς,μα η καρδιά τον Μάνο...
***
Μ.Β.σε ευχαριστώ,όντως τα εμπόδια είναι χάρτινα. Σοφότατο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2005, 22:02:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το μονο που θα πω, ειναι οτι ειμαι ψαρι με ωροσκοπο σκορπιο.


ο συνδιασμος του θανατου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2005, 22:13:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΚ ΤΗΣ [ΠΥΡΑΣ]...
ΠΥΘΑΓΟΡΑ ΜΟΥ ΕΥΣΤΟΧΟ.
ΕΙΔΕΣ ΤΙ ΙΔΕΕΣ ΔΙΝΩ!

Όντως!
Τώρα θα τό'χω δίπορτο... θα "αγορεύεω" είτε εκ της Πυθίας, είτε και εκ της Πυράς, όταν θα θέλω να'ναι καυστικός ο λόγος μου...

quote:
το μονο που θα πω, ειναι οτι ειμαι ψαρι με ωροσκοπο σκορπιο.

ο συνδιασμος του θανατου.


Όλοι οι "θανατεροί" εδώ μαζευτήκαμε μου φαίνεται astral-project...
Περίμενε την ΑΦΡΟΔΙΤΗ, να δεις που θα σε πει σε λίγο κι εσένα Θησαυρό...

.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2005, 22:35:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ουδεις εκδηλωσε παραπονο παντως.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2005, 22:45:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και γιατί να εκδηλώσει παράπονο?
Αφού είμαστε θησαυροί και περιζήτητοι!

Προτείνω την ίδρυση του club των "θανατερών συνδυασμών"...
Σύμφωνα με το καταστατικό ισόβιος πρόεδρος ο ιδρυτής...
astral-project θα οριστείς Α' αντιπρόεδρος, δέχεσαι?

.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2005, 11:19:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αμεεεεεε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2005, 15:02:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία! Πολύ ωραία!
Προχωράμε λοιπόν και ορίζουμε ομόφωνα για ταμία ...την ΑΦΡΟΔΙΤΗ!
Επειδή ξέρει να εκτιμά και να φυλάει τους θησαυρούς, έτσι δεν είναι?

.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy