ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΜΟΝΑΞΙΑ!!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Εν αγνοία
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2005, 15:57:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εν αγνοία  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑΤΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΤΙ ΜΟΝΑΞΙΑ ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ?
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2005, 18:02:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ.
ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΒΡΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.
ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΕ ΠΙΕΖΕΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ/ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ.
ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ Η ΜΟΝΑΞΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΠΡΑΓΜΑ;
ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΗ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΗΝ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ.


Don't judge a book just by the cover
Unless you cover just another
And blind acceptance is a sign
Of stupid fools who stand in lineΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2005, 18:28:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η μοναξιά είναι κακό πράγμα όταν είναι επιβαλλόμενη

και όταν ΔΕΝ τα έχει βρει κανείς με τον εαυτό του....


που σ'αυτή την περίπτωση, το να βρίσκεται κανείς ανάμεσα σε κόσμο,
πάλι τον οδηγεί στο να νιώθει μοναξιά...


απ' την άλλη αν τα έχει βρει κανείς με τον εαυτό του περνάει καλά όπως και να 'χει...

Galadriel


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2005, 22:34:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί πολλές φορές αναζητούμε τη μοναξιά για προσωπικούς λόγους...
Δεν ξέρω αν αυτό έχει σχέση με το αν είσαι καλά με τον εαυτό σου..εγώ πάντως στις μέρες που βιώνω μοναξιά αισθάνομαι να ανοίξει η γη να με καταπιεί...
Όλα με μέτρο όμως...πάντα!
Φιλικά
Σεμινα

Και της αυγής το φεγγοβόλο αστέρι της νύχτας το ξημέρωμα θα φέρει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2005, 23:36:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΟΝΑΞΙΑ

Στη μοναξιά μαθαίνεις τον ευατό σου τον ανακαλύπτεις
σιγά σιγά δεν έχεις ανάγκη κανέναν γιατι να έχεις; να
χαλάσει τον κόσμο σου που τόσο τέλεια τον έφτιαξες
κάποιος τυχαίος η σημαντικός έτσι και αλλοιώς
ο καθένας θα φύγει μόνος του απο την ζωή ;
Μόνο η αγάπη σε κρατάει στη ζωή τα βλέπεις με άλλο μάτι
το θέμα είναι να μην σου βγεί αυτό το μάτι.
Οσο πιο ευθύς είσαι με τον ευατό σου άλλο τόσο είσαι
και με τους άλλους αλλα αυτή η μοναξιά σου λέει μη
οχι δεν πρέπει να χαλάσεις να γίνεις σαν αυτούς.

η αγάπη είναι παντοτινή

gh


ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2005, 02:25:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ‘θελα να πω μερικά πράγματα, έστω κι αν ίσως δεν έχω το δικαίωμα ή το κατάλληλο υπόβαθρο να το κάνω, καθ’ ότι προσωπικά δεν θεωρώ ότι «τα έχω βρει με τον εαυτό μου»…

Τη συγκεκριμένη, κατά τα άλλα συχνά χρησιμοποιούμενη φράση, θεωρώ ότι δεν έχω καταφέρει να την κατανοήσω κιόλας…Τι πραγματικά σημαίνει «τα βρίσκω με τον εαυτό μου»; Σημαίνει άραγε «γνωρίζω τον εαυτό μου»;…Ή μήπως κάτι άλλο; Δεν ξέρω για ποιο λόγο, αλλά πάντα αυτή η φράση με προδιέθετε αρνητικά. «Τα βρίσκω» με αυτόν τον άλλο, το μεγάλο άγνωστο του καθρέπτη μήπως υποδηλώνει μια ανάγκη για υποκατάστατα; Μήπως «αναγκάζομαι» να «τα βρω» λόγω της αδυναμίας μου να επικοινωνήσω με τους υπολοίπους; Μήπως είναι ένα ωραίο τέχνασμα για να καλύψω έστω και επιφανειακά μια ανάγκη ούτως ή άλλως επιτακτική; Και πέρα απ’ όλα αυτά, η φράση αυτή μου δίνει και την εντύπωση μιας ηθελημένης στασιμότητας, λόγου, ιδεών, αντιλήψεων, συνηθειών ή σε ο,τιδήποτε άλλο. Λέω δηλαδή με περισσή ξεροκεφαλιά κι εγωιστική διάθεση «Αυτός είμαι, δεν θα αλλάξω ΕΓΩ, και σ’ όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε!».

Αν και δεν είμαι μεγάλος fan του Κούντερα, έχω σημειώσει κάτι από το λόγο του : Οι συνάνθρωποί μας, οι φίλοι μας, πέρα απ’ όλα τα άλλα αποτελούν και καθρέπτες του ίδιου μας του εαυτού. Συγκρατούν για μας λεπτομέρειες της ζωής, του χαρακτήρα μας, οι οποίες, μέσα από τη συνεχή επανάληψή τους μέσω του διαλόγου, αν μη τι άλλο μας βοηθούν να γνωρίσουμε καλύτερα τον εαυτό μας.

Όλα τα παραπάνω τα παραθέτω βεβαίως χωρίς καμία διάθεση αντιδικίας με τους προηγούμενους συνομιλητές, αλλά ως δικούς μου προβληματισμούς πάνω στο θέμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2005, 13:35:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΜΟΝΑΞΙΑΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ pixeldream ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΑΝ ΜΑΘΗΜΑ ????

ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.



ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2005, 22:47:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το ΑΝ...κανω ,το ΑΣ....κανω....μου δινουν μια Α...νασα....για να προχωρω στο επομενο βημα σκεψης.....

για να συμπληρωσω ,εαν και εφοσον μου επιτρεπει ο καλος μου φιλος AVATARGR...την υπεροχη σκεψη....γεγονος...του...

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας


WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixxie
Νέο Μέλος


45 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2005, 01:15:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixxie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχεις ταξιδέψει με τρένο, φίλε "Εν αγνοία";

Θυμήσου τι κάνεις πριν ανέβεις..

Τι κάνεις αφού ανέβηκες...

Και τι κάνεις όταν φτάσεις στον προορισμό σου....

(Σε σχέση με τους "συνανθρώπους" σου)!

Οι στιγμές της γέννησης και του θανάτου είναι οι απόλυτα προσωπικές μας στιγμές. Όλες οι ενδιάμεσες είναι το ταξίδι....

*Κατά την ταπεινή μου γνώμη δεν υπάρχει μοναξιά (είναι κι αυτό στην ομάδα των Βασικών Ψευδαισθήσεων της Βίωσης), γιατί δεν υφίσταται -κατά περίεργο τρόπο- το αντίθετό της. Η ομαδοποίηση (ή αγελοποίηση), η οικογένεια, η συζυγική συντροφικότητα, κλπ. είναι μερικά από τα εργαλεία της Φύσης μας. Δεν θα μπω βαθύτερα γιατί όλα αυτά είναι γνωστά τοις πάσι.

Ελπίζω να ΜΗ σε κάλυψα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εν αγνοία
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2005, 07:58:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εν αγνοία  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕ ΤΗ ΜΟΝΑΞΙΑ ΜΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΩ.ΘΕΛΩ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΜΟΝΑΧΙΚΗ ΝΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΑ.
ΩΣΤΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΩ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕ ΒΡΙΣΚΩ ΜΕΡΟΣ ΝΑ ΚΡΥΦΤΩ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ.ΔΗΜΙΟΥΡΓΩ ΜΕ ΤΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΚΟΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ, ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΘΑΘΕΛΑ ΝΑ ΖΗΣΩ.
Η ΜΟΝΑΞΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΡΕΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΠΟΥ ΘΑΘΕΛΑ ΝΑ ΕΧΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2005, 13:16:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΒΛΕΠΩ ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΜΙΑ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΝΑΞΙΑ..

ΑΝΕΦΕΡΑ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΠΩΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΑΝ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟ...

ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΟΝΑΞΙΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ ΤΟΥ.
ΝΑ ΜΕΛΕΤΗΣΕΙ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΤΟΥ..
ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΕΚΑΝΕ..
ΤΙ ΚΑΝΕΙ...
ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ....

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Εν αγνοία ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ...

quote:
ΓΙΑΤΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΤΙ ΜΟΝΑΞΙΑ ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ?

ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΜΟΝΑΞΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΝ ΣΟΥ..
ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙΣ ΙΣΩΣ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ ΕΑΥΤΟ....

ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΟΝΑΞΙΑ ΕΠΑΝΑΠΡΟΣΔΙΟΡΙΖΕΣΑΙ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2005, 16:27:36  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η μοναξια ,φιλος και εχθρος του συγχρονου ανθρωπου,γιατι ομως πεφτουμε στην παγιδα που εμεις οι ιδιοι δημιουργουμε;
Εχουμε ολα τα μεσα για καλυτερη ποιοτητα ζωης,αλλα η μοναξια ειναι η ιδια σε ολους τους ανθρωπους,σε ολα τα μηκη και πλατη της γης.
Μηπως οφειλεται στο γεγονος οτι φοβομαστε να προσπαθησουμε περαιτερω επικοινωνια με το περιβαλλον μας,απο φοβο μην απογοητευτουμε η χασουμε μηπως αποκαλυπτοντας απογυμνωμενο τον εαυτο μας,τρομαξουμε πρωτα εμεις οι ιδιοι με την γυμνια του;

Ετσι κι αλλιως εχουμε δεχτει εως τωρα απειρες απογοητευσεις,απο φιλιες που φθειρονται απο ερωτες που ξεχνιουνται στο περασμα του χρονου,απο παιδια που προδιδουν τους γονεις,απο γονεις που εγκαταλειπουν τα παιδια τους.

Κι ετσι υπαρχουμε σε μια τεχνητη ασφαλεια η οποια μας δινει την αισθηση της σιγουριας της ατομικοτητας μας,αλλα παραλληλα μας στερει την χαρα του ανοιγματος και του μοιρασματος.

Αν το ενα το αδιαιρετο που ειναι η ψυχη μας το αλλο ειναι η μασκα η οποια αναγκαζομαστε να φοραμε στης εκαστοτε ανθρωπινες εκδηλωσεις μας,που μας δινει την αισθηση οτι δεν ειμαστε μονοι αλλα η ουσια ειναι παλι η ιδια,γιατι εμεις γνωριζουμε τον πραγματικο μας εαυτο και της αντιδρασεις του.

Η μοναξια ειναι η διασπαση διαιρεση του εγω,το αντιθετο της ενωσης,οταν ολα συγκλινουν στο Ενα,τοτε που χωραει η Μοναξια;

Oσο περισσοτερο διαιρουμαστε,τοσο πιο πολυ μοναξια νιωθουμε αφου χωριζομαστε απο την πηγη μας,το αιωνιο και αδιαιρετο Ενα.

Η Σφαιρα της Γνωσης και η φαντασια των διαφορων κοσμων που μπορει να χτιζουμε με την φαντασια μας βοηθουν μονο εμας σε ατομικο επιπεδο,και σε τιποτε το συνολο.

Μηπως το ανεβασμα του εαυτου μας,περα απο τον κοσμο των μορφων και της υλης,σε ανωτερα ιδεωδη,ανωτερες εννοιες,μπορεσει να μας απεγκλωβισει,απο την παγιδα της μοναξιας;

Oι εννοιες Αγαπη,Ευγενεια,Πιστη,ειναι ο οριζοντας και η καλοσυνη το οχημα που θα μας μεταφερει στον προορισμο μας,εμεις ειμαστε οι ανθρωποι που φτιαχνουμε το συνολο,και το συνολο εχει αναγκη απο υγιεις ανθρωπινες οντοτητες και την ενεργεια που εκπεμπουν αυτες.

Τοσες συσκευες,τοσα κινητα κι ομως η μοναξια παραμενει ιδια..Πετρινη αφου δεν ξερουμε πως και που να τα χρησιμοποιησουμε η δεν μας αφορα.

ANΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΥΠΕΡΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ,ΜΟΝΟ ΤΑ ΡΟΜΠΟΤ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΕΝΤΟΛΕΣ.

Στου χαρτιου σας τ απεραντο ασπρο
σαν παιδι θα χαθω διχως αστρο
και η μελανη σας θα μου λερωσει
οτι ροδινο ειχα απλωσει

Του καιρου η ασηκωτη ροδα
θα μου λιωσει της νιοτης τα ροδα
και ληστες θα μας κλεψουν ξανα
των ονειρων μας τα φτερα!!!


Λοιπον,λοιπον,λοιπον,
επικοινωνηστε
και την μοναξια σας στα σκουπιδια ριξτε..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΣΕΠΙΑ
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2005, 20:43:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΣΕΠΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα
Μοναξιά. Εξαρτάται πιστεύω πως ακριβώς την νιώθεις.
quote:
ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΟΝΑΞΙΑ ΕΠΑΝΑΠΡΟΣΔΙΟΡΙΖΕΣΑΙ

Ίσως μέσα από το συναίσθημα της μοναξιάς όντως επαναπροσδιορίζεσαι.
Θυμάσαι τον εαυτό σου.
Πολλές φορές νιώθεις έντονα την ανάγκη πιστεύω να μείνεις μόνος σου.
Προσωπικά αρκετές φορές θέλω να κλειστώ σπίτι και να μην ακούω ή να μιλάω σε κανέναν. Να μην ακούω ούτε μουσική, φώτα σβηστά και μόνη. Ηρεμείς, σε βοηθάει πιστεύω να καθαρίσεις το πνεύμα σου από πάρα μα πάρα πολλές άχρηστες πληροφορίες ή σκέψεις που οι συναναστροφές σου ή ακόμα και ένα δεκάλεπτο στην Τ.V. μπορεί να σου έχουν "χαρίσει".
Η άσχημη πλευρά της μοναξιάς είναι, κατά τη γνώμη μου πάντα, αυτή που νιώθεις όταν έχεις έλλειψη επικοινωνίας με ανθρώπους που ίσως θα ήθελες να τους έχεις παρέα.
Ο χειρότερος τρόπος να σου λείπει κάποιος είναι να τον έχεις δίπλα σου αλλά να τον νιώθεις πολύ μακριά σου.!
Φιλικά ΣΕΠΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2005, 00:31:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν «η απουσία της παρουσίας είναι το τίποτα
κι η παρουσία της απουσίας, το κενό»,
τότε η μοναξιά κάνει εμφανή και το κενό και το τίποτα.

Ίσως κάποιες φορές εστιάζουμε πολύ στην Ανάγκη
να μοιραστούμε «πράματα και θάματα» και δεν βλέπουμε
αν τελικά ο αποδέκτης είναι αυτός που «πρέπει»,
αν είμαστε έτοιμοι να μοιραστούμε
ή αν απλώς θέλουμε να γαντζωθούμε κάπου.
Όταν εξοικειωθούμε με τη σκοτεινή μας πλευρά,
αποδεχτούμε και αγαπήσουμε τους δαίμονές μας,
το ίδιο με το φως που υπάρχει μέσα μας,
(όχι ως δικαιολογία, για να αποφύγουμε τον κόπο
της εσωτερικής εργασίας, αλλά ως αλήθεια)
τότε όλα καταλαγιάζουν
και η μοναξιά μετουσιώνεται σε μοναχικότητα.
Κι ετούτη δεν είναι αποπνικτική.
Αντίθετα μπορεί να είναι ένα ωραίο πλαίσιο
δημιουργικής δράσης και, γιατί όχι, αυτο-έκφρασης.

Είναι σαν να στέκεσαι κάτω από το φως του ήλιου.
Αν το απολαμβάνεις,
θα έρθουν κι άλλοι να καθήσουν δίπλα σου.

Να θυμάστε τα λόγια του Rumi:
«You are more precious than both heaven and earth
You know not your own worth
Sell not yourself at little price
Being so precious in GodΆs eyes»

Καλό βράδυ σε όλους
Shukran
MozΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2005, 01:03:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Εν αγνοία" λες:
quote:
ΜΕ ΤΗ ΜΟΝΑΞΙΑ ΜΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΩ.ΘΕΛΩ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΜΟΝΑΧΙΚΗ ΝΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΑ.

...αλλο μοναξια// αλλο μοναχικοτητα:)

θα συμφωνησω με τον συνταξιδιωτη Moz:)-επακριβως μαλιστα-

(τι συμπτωσις,) χθες μιλαγαμε σε μια παρεουλα γι'αυτα:)




cprtght@tm@2005
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2005, 13:35:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΜΟΝΑΞΙΑ ????

ΓΙΑΤΙ ????

ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΝ ΜΑΣ ???

ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΕΝΟ ΣΤΗΝ ΜΟΝΑΞΙΑ...

ΤΟ ΚΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2005, 22:28:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα... Ααα, τι είναι αυτό; Ο Αvatargr το άφησε; Πιάσε ένα στυλό. Λοιπόν,

quote:

ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΜΟΝΑΞΙΑ ????

«Χμ... Ναι!»
quote:
ΓΙΑΤΙ ????

«Έλα ντε;;.............Τι λέει παρακάτω;»
quote:
ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΝ ΜΑΣ ???

«Χμ... Δεν ξέρω.»
quote:
ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΕΝΟ ΣΤΗΝ ΜΟΝΑΞΙΑ...

«?...Τιλτ!»
quote:
ΤΟ ΚΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ..

«Λες;;;»

Avatargr, καλέ μου Avatargr, θα με συγχωρέσεις για τον παραπάνω «αποκαλυπτικό διάλογο»!... Πέρα από το όποιο αστείο, και με όλο το σεβασμό, τo κάνω για δύο λόγους. Πρώτον, για να θυμίσω ότι ο «αναγνώστης δεν είναι μέσα στο κεφάλι του συγγραφέα». Δεύτερον για να σου ζητήσω να μην μας στερείς (συνεχώς) τον συλλογισμό που κάνεις για να φτάσεις από την αρχή ως το τέλος. (Είσαι λιγάκι «τσιγγούνης» στις λέξεις, πρέπει να το παραδεχτείς!)
Θεωρώ ότι έβαλες φράσεις κλειδιά. Θα ήθελα λοιπόν να εξηγήσεις πώς συνδέονται οι δύο τελευταίες. (Σαφώς και είναι μέσα μας το κενό. Είπε κανείς το αντίθετο;... Out there, είναι άλλα πράγματα!... X-files και τα συναφή.)
Avatargr, specify please, κοινώς ρίξε λιγάκι φως!

¶τμα, δάσκαλος του Ζεν δεν είμαι, αλλά χαίρομαι που συμφωνείς ή καλύτερα που το εκφράζεις.

quote:
(τι συμπτωσις,) χθες μιλαγαμε σε μια παρεουλα γι'αυτα:)

«τι σύμπτωσις επίσης», θαρρώ θα έλεγε και ο μισός πλανήτης.
Σοβαρά... (Ήταν τουλάχιστον ευχάριστη η παρέα;)

Shukran (σπασίμπα)
Moz

(Διακρίνω after party-hang over; Χμ... Να οργανώσουμε άλλο ένα στην αυλή του eso, καλοί μου αναζητητές; Coctail party όμως...)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2005, 00:54:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AVATARGR
quote:
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΜΟΝΑΞΙΑ ????

ΓΙΑΤΙ ????

ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΝ ΜΑΣ ???

ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΕΝΟ ΣΤΗΝ ΜΟΝΑΞΙΑ...

ΤΟ ΚΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


Η ΜΟΝΑΞΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.
ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΟΝΑΧΙΚΗ ΠΕΡΙΠΛΑΝΗΣΗ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΜΑΣ
ΜΟΝΑΧΙΚΟΤΗΤΑ-ΜΟΝΑΧΟΣ.

ΜΟΝΑΧΙΚΟΤΗΤΑ/ΜΟΝΑΞΙΑ/ΑΠΛΕΣ ΛΕΞΕΙΣ/Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΙΤΙΑ/ΛΟΓΟ.
ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΜΟΝΑΞΙΑ/ΜΟΝΑΧΙΚΟΤΗΤΑ (ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ).....ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΕΤΣΙ;
ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ Η ΓΝΩΜΗ ΜΑΣ ΠΕΡΙΣΕΥΕΙ.

Don't judge a book just by the cover
Unless you cover just another
And blind acceptance is a sign
Of stupid fools who stand in lineΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2005, 10:56:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Don't judge a book just by the cover
Unless you cover just another
And blind acceptance is a sign
Of stupid fools who stand in line

Καλημέρα σε όλους με υγεία και χαρά!
Pixeldream, η ουσία ενυπάρχει στις λέξεις. Και η μοναξιά ΕΙΝΑΙ εποικοδομητική. Εντέλει, αν υπάρχει κάτι που «πρέπει» να φοβάται κανείς είναι ο ίδιος ο φόβος... Αναρωτήθηκε κανείς, πόσες διαδικτυακές κοινότητες υπάρχουν και πόσα μηνύματα τρέχουν σαν τρελά μέσα σε messengers, αυτή τη στιγμή; Για ποιο λόγο; (Η γνώμη μας, έχεις δίκιο, περισσεύει γενικώς, αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία.)... Όσο για το «περιθώριο», χμ... αν εννοείς αυτό που υπάρχει στα βιβλία (χαχαχα!), είναι πέρα ως πέρα χρήσιμο, κι ελπίζω να συμφωνείς. Κι όσο πιο μεγάλο, τόσο πιο πολλές σημειώσεις/ερωτήσεις/συμπεράσματα χωράει! (Να είσαι καλά, από καρδιάς.)

Shukran (thanks)
Moz

«Kάποιος πέρασε από δίπλα μου, με έσπρωξε κατά λάθος. Θύμωσα/Χάρηκα. Κάτι άλλαξε μέσα μου. Και δεν του είπα ούτε καν μια καλημέρα.»
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2005, 14:33:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Moz ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ..

quote:
(Είσαι λιγάκι «τσιγγούνης» στις λέξεις, πρέπει να το παραδεχτείς!)

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ...
ΑΛΛΑ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΕΡΙΕΚΤΙΚΟΣ..

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΟΥΡΑΖΩ ΤΟΝ ΑΝΑΓΝΩΣΤΗ ΙΣΩΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΛΕΚΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arhtos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
92 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2005, 15:18:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arhtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
έχετε ακούσει ποτέ τον ήχο του τίποτα...?

----
Δυστυχώς και η Γη με δικά μας έξοδα γυρίζει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2005, 17:34:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Moz
quote:
Όσο για το «περιθώριο», χμ... αν εννοείς αυτό που υπάρχει στα βιβλία (χαχαχα!), είναι πέρα ως πέρα χρήσιμο, κι ελπίζω να συμφωνείς. Κι όσο πιο μεγάλο, τόσο πιο πολλές σημειώσεις/ερωτήσεις/συμπεράσματα χωράει!

ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΠΟ ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΑ/ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ/ΑΣΗΜΕΙΩΤΑ ΒΙΒΛΙΑ; ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΟΤΑΝ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΡΤΙΝΑ

Don't judge a book just by the cover
Unless you cover just another
And blind acceptance is a sign
Of stupid fools who stand in lineΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2005, 21:09:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

έχετε ακούσει ποτέ τον ήχο του τίποτα...?

Εσύ, Arhtos? (Χμ... John Cage μου μύρισε, ή μήπως όχι?)

Avatargr,σαλόμ! Θαυμάζω αληθινά, τη σπαρτιατική με κεφαλαία και bold γραφή σου!
(Προσωπικά, μου αρκούν και σε ευχαριστώ.)

pixeldream, εννοείς την κουρτίνα 1 ή την κουρτίνα 2?
Αν το συνδυάσω με τον καναπέ πειράζει? χαχαχα! Να είσαι καλά

Shukran JAZZilan (thank you very JAZZ)
MozΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2005, 02:47:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Moz
quote:
pixeldream, εννοείς την κουρτίνα 1 ή την κουρτίνα 2?
Αν το συνδυάσω με τον καναπέ πειράζει? χαχαχα! Να είσαι καλά

ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΑΠΕ;;;;
ΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΣ ΚΟΥΡΤΙΝΑ ΧΩΡΙΣ ΖΟΝΚ!!!

ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!! -ΚΑΙ Ο PIXELDREAM ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ- ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΘΟΜΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ........ΗΡΕΜΙΑ.......ΘΕΙΟ ΔΩΡΟ/ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΘΕΙΑΣ;
ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ.

Arhtos

quote:
έχετε ακούσει ποτέ τον ήχο του τίποτα...?

ΧΜ! ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕΣ.
ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΗΣΥΧΙΑ.
ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΗΣΥΧΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ.
ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΣΥΝΗΘΙΣΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΜΕΝΟΣ.
ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΝΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΘΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ.

ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ ΤΙΠΟΤΑ/ΜΟΝΟ ΑΙΣΘΑΝΘΗΚΑ

Don't judge a book just by the cover
Unless you cover just another
And blind acceptance is a sign
Of stupid fools who stand in lineΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2005, 03:27:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ.
ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΒΡΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.
ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΕ ΠΙΕΖΕΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ/ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ.
ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ Η ΜΟΝΑΞΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΠΡΑΓΜΑ;
ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΗ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΗΝ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ.

Σαν νιωσεις ομως....μοναξια, δεν σ αρεσει(που ειναι το καλο εδω?)!

"Anno IIIxiii Sol 19° Libra, Luna 12° Capricorn Dies Mercurii"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2005, 11:58:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
έχετε ακούσει ποτέ τον ήχο του τίποτα...?

H ερωτηση αποσκοπει στην υπερβαση της λογικης για να γινει κατανοητη.
Εμενα μου θυμιζει κοεν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2005, 18:23:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Hermes
quote:
Σαν νιωσεις ομως....μοναξια, δεν σ αρεσει(που ειναι το καλο εδω?)!

ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΡΕΣΕΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ/ΕΣΕΝΑ.
ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ;
ΙΣΩΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ.
Η ΜΟΝΑΞΙΑ ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ; 'Η Ο ΦΟΒΟΣ ΤΗΣ ΜΟΝΑΞΙΑΣ;

Don't judge a book just by the cover
Unless you cover just another
And blind acceptance is a sign
Of stupid fools who stand in lineΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2005, 18:44:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΓΙΑΤΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΤΙ ΜΟΝΑΞΙΑ ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ?
ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΒΡΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2005, 23:09:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

H ερωτηση αποσκοπει στην υπερβαση της λογικης για να γινει κατανοητη.
Εμενα μου θυμιζει κοεν.

"Τι κάνεις εδώ Δάσκαλε, μόνος σου;"
"Βγήκα περίπατο με τον εαυτό μου. Όμορφη μέρα!"

ryche, έτσι είναι, χρειάζεται άλμα. (Χμ... ο δαίμων του πληκτρολόγιου έκανε τη δουλειά του πάλι.)

Αφροδίτη, η παρουσία σου και μόνο δια της υπογραφής είναι απάντηση!

Shukran
Moz

(pixeldream, της θείας είναι, στο λέω "εγώ".
Σήμερα πατριαρχία. Aύριο όμως; Σωστά προνοείς, λοιπόν! χαχαχα!)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2005, 23:34:39  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παίρνω αυτό που θέλω....
όταν εκείνο το βρίσκω μόνο σε εμένα...
Περπατώ και οδηγώ σε ένα δρόμο εμένα..
και νιώθω την δύναμή μου να ευφραίνει την καρδιά μου,
πέρνω το τρένο και ταξιδεύω και νιώθω..
νιώθω να αγαπώ τον εαυτό μου..
Τότε νιώθω καλά...
Πάρε το αεροπλάνο και πέτα μακρυά..
Ή κάτσε σε ένα πάρκο και κοίτα την μαγεία σου...
Νιώσε την αύρα σου.. Είσαι ... Εσύ!!! Εγώ..!!!Αγάπησέ με...!!!!

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ

Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2005, 23:37:59  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είμαστε οι μικροί θεοί της μόναξιάς μας...
Πεταλούδες στην απεραντοσύνη του εαυτού μας...

Ένα δεν αντέχουμε.... Την έλλειψη επικοινωνίας...
Γι αυτό δεν βρισκόμαστε εδώ άλλωστε??????????

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ

Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy